Ženy

8 mýtů o single ženách

29. srpna 2013 v 21:30 | Veronika Srncová
8 mýtů o single ženách

29.8.2013

Máte nezadanou kamarádku, které se už léta marně snažíte dohodit nějakou známost? Možná, že vaše dobře míněná snaha se míjí účinkem proto, že o jejím "osamělém" životě uvažujete v rámci nepravdivých klišé. Některá z nich vám teď vyvrátíme.
lm, Kniha, Láska, Romantika, Vztah, Žena

Mýtus první: Single ženy netouží po ničem jiném, než přestat být single

Ano, všichni jsme to viděli v Deníku Bridget Jonesové a v seriálu Ally McBealova: nezadané ženy nedělají doma po večerech nic jiného, než že sedí v pyžamu u televize, přejídají se sušenkami a pláčou do polštáře, že ještě nenašly toho pravého. To si ovšem můžete myslet jen do chvíle, než se jich skutečně zeptáte na jejich názor.
  • Podle průzkumu veřejného mínění, který loni proběhl ve Velké Británii, touží po svatbě méně než polovina nezadaných lidí nad třicet. Jistěže to neplatí pro všechny, ale mnoho nezadaných žen žije bez partnera z vlastního rozhodnutí. Prostě to tak chtějí.

Mýtus druhý: Single ženy jsou sobecké

Dnes a denně nás o tom přesvědčují populárně psychologické články v časopisech. Single ženy jsou single, protože se nechtějí nikomu přizpůsobovat. Všechno musí být podle nich! Myslí jenom na návštěvy u kosmetičky, na exotické dovolené a na seskoky padákem či jiné drahé koníčky, kterým se věnují...
  • Ve skutečnosti jsou to podle průzkumů právě nezadané ženy, kdo se nejčastěji starají o stárnoucí rodiče a udržují kontakt se svými sourozenci. Single ženy také odvádějí nejvíce dobrovolnické práce pro různé charitativní organizace.

Mýtus třetí: Single ženy jsou ty, které nikdo nechtěl

Jen se rozhlédněte po svých spolužačkách ze základní nebo střední školy. Které z nich byly vdané a těhotné jako první? Nebyly to náhodou ty nejošklivější? A nebyly mezi těmi, které s výběrem partnera otálejí, právě ty nejhezčí a nejchytřejší?

Mýtus čtvrtý: Single ženy jsou kariéristky

Jedno z nejrozšířenějších klišé, které souvisí se zakořeněnou představou, že usilovat o úspěch a drát se dopředu není příliš "ženské", a že tedy ženy, které uspějí ve světě mužů, zůstávají na ocet. Ve skutečnosti však mezi světovými i českými top manažerkami vdané ženy převažují.

Mýtus pátý: Single ženy nemohou být dobré matky

Tento mýtus vychází z představy, že všechny úplné rodiny (s otcem a matkou) jsou ideální rodiny a že potomci z těchto rodin skotačí radostným dětstvím na idylické zahrádce, kde maminka věší prádlo, zatímco tatínek mává přes plot, vraceje se ze zaměstnání. Jenže to je pouhopouhá iluze.
  • "Úplné" rodiny se v dnešní době potýkají se stejnou kupou problémů jako nezadaní rodiče. Podle průzkumů má problémy s drogami zhruba 5 procent dětí z úplných rodin a 6 procent dětí z rodin neúplných. Rozdíl tedy činí pouhé jediné procento.

Mýtus šestý: Single ženy budou jednou litovat

Možná, že teď se jim jejich život plný volného času a svobodné zábavy líbí, ale jen ať počkají, až jim bude pětatřicet (nebo čtyřicet, nebo padesát)! Potom je ten smích přejde! Až zjistí, že jsou samy už napořád, budou litovat, že si nenašly partnera, dokud ještě měly šanci...!
  • Tento mýtus vychází z představy, že každý jednou zatouží po manželském chomoutu, což, jak už víme, není pravda (viz mýtus první).

Mýtus sedmý: Single ženy zestárnou a umřou v osamění

Jistě, samozřejmě se jim to může přihodit. Úplně stejně jako ženám vdaným. To, že jste vdaná, totiž vůbec neznamená, že v posledních chvílích vašeho života vám bude někdo stát po boku. Pokud vy a váš partner nezemřete ve stejnou chvíli, například při autonehodě, s velkou pravděpodobností jeden z vás (a častěji to bývá žena) zůstane na konci života na světě sám.
  • A vůbec není jisté, že vašim dětem se bude chtít o vás pečovat.

Mýtus osmý: Single ženy jsou zkrátka divné

Tento mýtus se inspiruje lidovými pověstmi a literaturou, která vykresluje "staré panny" jako podivínky s čarodějnickými, vražednými nebo jinak úchylnými a nenávistnými sklony. Staré panny chovají kočky, nenávidí děti a tajně špehují své sousedy...
  • Není tomu tak. Single ženy se od ostatních zkrátka opravdu liší jen tím, že jsou single.

7 věcí , co jste třeba nevěděli o vagíně

29. srpna 2013 v 21:22 | Veronika Srncová
7 věcí , co jste třeba nevěděli o vagíně

29.8.2013

7 věcí, které jste (možná) nevěděli o vagíně


Tak například ve starém Rusku se věřilo, že pokud na vás zaútočil medvěd, měli jste mu ukázat vaginu, což ho prý mělo vyděsit. Nechceme domýšlet, jak takový ženský pohlavní orgán musel vypadat (a zavánět?), ale rozhodně to mohlo být napadeným dřevorubcům jedno, když podobným orgánem nedisponují. Stejně je to ale jen pověra, takže si raději počkejme na další díl seriálu Mythbusters, jestli se tomu budou věnovat.

Ženský orgasmus tiší bolest

Pche, teď už bude konec neustálým výmluvám na bolest hlavy. Orgasmus totiž ve skutečnosti akceleruje uvolnění endorfinu, který utišuje bolest a pomáhá navodit pocit štěstí. Umírňuje také menstruační křeče, protože stahy při orgasmu vyplavují krev a jiné látky ze "zasažených" částí.

Po kom se jmenuje bod G?

Objevil ho doktor Gräfenberg, který upozornil na jeho důležitost v sexuálním životě. Někteří odborníci ale o existenci bodu G pochybují, nebo tvrdí, že ho nemá každý. Rozhodně ale stojí za to po něm pátrat. Podle doktora Gräfenberga vede stimulace tohoto bodu k bouřlivějšímu orgasmu, ale každá žena na to prý reaguje jinak, některé dokonce nechutenstvím.

Věděli jste, že existuje i bod A?

O existenci tohoto bodu se začlo mluvit teprve před asi dvaceti lety. Jedná se o tkáň blízko děložního čípku a funkce má být prý podobná jako u "bodu G" - stimulace bodu A má prý navodit pocity podobné orgasmu a zvýšit promazávání vagíny. Rozhodně je potřeba tuto teorii řádně prozkoumat...

Klitoris a penis jsou vlastně to samé

Tedy, aspoň byly prvních šest týdnů po početí, než se začaly podle příkazu chromozomů dělit. K definitivnímu zformování klitorisu nebo penisu pak dochází ještě později. Svým způsobem je klitoris nevyvinutý zakrnělý penis, který možná časem v evoluci úplně zmizí. Rozhodně ale hraje důležitou úlohu a my můžeme být rádi, že je evoluce trochu pozadu...

Kvasinkové infekce nemusí být nutně infekcí

Jedná je jen o přemnožené kvasinky, k čemuž může dojít ne zrovna nedostatečnou hygienou, ale třeba jen používáním antibiotik či špatnou dietou s vysokým obsahem cukru. Stačí také nosit příliš těsné prádlo z umělých vláken, které nepropouští vzduch. Doporučuje se proto nosit bavlněné prádlo a my v redakci doporučujeme prádlo preventivně nenosit vůbec!

Zdravá vagina nezavání

Existují jen dvě věci, které smrdí jako ryba a jedna z nich není ryba. Každý lékař řekne, že pokud se někomu začnou protáčet panenky nebo kroutit nožičky u brýlí, je potřeba to začít řešit, než se z malého problému stane problém velký. Odór vagíny může způsobit začínající kvasinková infekce, ale také může jít o známku dehydratace či špatného jídelníčku. Například to může být známkou nadměrné konzumace doplňků stravy s vysokým obsahem umělých vitamínů nebo kouřením (cigaret).
Tak vidíte, zase jste o něco moudřejší.

10 druhů podprsenek, které by jste holky měly mít

29. srpna 2013 v 21:18 | Veronika Srncová10 druhů podprsenek, které by jste holky měly mít

29.8.2013
Zjistily jste, že váš podprsenkový arzenál tvoří dvě zaprané bílé a jedna bavlněná s obrázkem večerníčkového Rákosníčka? Je načase s tím něco udělat.


1. Černá push-up klasika

Ať už zvolíte zcela hladkou variantu, nebo lehké krajkové zdobení, takhle podprsenka se určitě stane vaší stálicí a oblíbenkyní.
Většina mužů se shoduje, že černé prádlo je vůbec nejvíc sexy a co si budeme povídat, je také nejpraktičtější. Podprsenku nemusíte na rozdíl od její bílé sestry házet do špíny po každém nošení a ani oprání ji tak rychle nevyřadí z provozu.
Nošení černého prádla má ale své zásady. Tou hlavní je, že jej oblékáme pouze pod oblečení tmavé, pod kterým nebude prosvítat. Přeci jen, bílá blůzka, zpod které juká na svět černá "práskačka," to je trochu silný kafe. No ne?
Push-up tvarování ocení asi každá z nás a pokud potřebujete ňadrům dodat ještě trochu na objemu, volte model s vycpávkami v košíčcích.2. Bez ramínek

Pokud nosíte šaty nebo top bez ramínek, měla by tato podprsenka být rozhodně součástí vašeho prádelníku.
Nemusíte se bát toho, že látkový proužek nebude na těle držet. Díky silikonovému lemu našitému po vnitřní straně ke kůži pevně přilne. Každopádně i tak je podprsenka bez ramínek určena spíš ženám s menšími vnadami.
Pokud si teď říkáte, že ramínka vaší rudé podprdy s tím černým topíkem vypadají sexy, tak vám musíme odporovat. Nevypadají!
Nikdo (vyjma vašeho partnera) není zvědavý na to, vidět vaše spodní prádlo. Je to trapné a vy působíte neupraveně a vulgárně, byť by byl váš outfit jinak sebelepší.
Stejně tak prosím zapomeňte na podprsenky s umělohmotnými průsvitnými ramínky . Plastové pásky na ramenou vidět jsou a je to ošklivé.

3. Neviditelná

V poslední době se těší velké oblibě prádlo, které je bezešvé, měké a přezdívá se mu také druhá kůže nebo make-up.
Hodit se vám bude hlavně pod přiléhavé šaty, pod kterými je jinak všechno vidět, a to vy rozhodně nechcete. K podprsence si určitě pořiďte i kalhotky, které jsou často jen z jediného kusu látky.
Když si nahou soupravu obléknete večer pod saténové koktejlky, vemte jed na to, že všichni přítomní muži budou přemýšlet, zda pod šaty něco máte nebo ne.
Neviditelné prádlo je na těle tak příjemné, že si vás určitě získá.

¨¨¨¨¨¨¨¨

4. Sexy rudá

Odborníci na vztahy se shodují, že rudá barva podněcuje lásku a touhu na sex. Rudá krajková podprsenka je prý podle nich kusem prádla, které chce na své partnerce vidět devět mužů z deseti.
Je pravda, že bohatě zdobené košíčky jsou vhodné spíš pod svetřík, ne pod slabý top či blůzu, kde je vhodnější hladký model. Krajka má nerovný povrch a pod oblečením se někdy nehezky "rýsuje".
Novou soupravou rudého prádla překvapte partnera, který se vrátí ze služební cesty nebo na výročí. Uvidíte, že vám prostě neodolá!

5. Naostro

Někdy nastane siuace, že se vám pod šaty nehodí žádná podprsenka, ať už z důvodu, že je venku vedro k napadnutí, nebo prostě proto, že váš top má výstřední tvar. Jak je to ale z chozením bez? Máme pro vás pár tipů, kdy do toho jít můžete a kdy ne.
Bez podprsenky vyrazte, pokud:
1. Jsou vaše prsa menší a pevná. Přeci jen, naďra velikosti E nebudou bez pevné opory košíčků vypadat hezky, spíš naopak.
2. Jste mladá. Buďte soudná, k určitému věku se prostě učité věci už nehodí.
3. Jedná se o neformální akci. Zahradní party, procházka na dovolené po pláži? Ano! Jít ale do zaměstnání bez podprsenky? Nikdy!

7. Něžná a romantická

Jemné barvy v kombinaci s krásnou krajkou muži milují a sní o víle, která takové prádlo nosí. Prý v nich dokonce podle nedávných výzkumů pohled na takto (ne)oblečenou ženu vzbuzuje něhu a touhu ochraňovat ji.
Staňte se z rázné manažerky na chvíli romantickou dívkou a vychutnejte si ten pocit. Váš partner bude nadšený a okouzlený zároveň.

8. Sportovní

Tato podprsenka by měla být pro každou ženu naprostou samozřejmostí, a to zejména tehdy, jste-li nositelkou ňader dmoucích a máte ráda pohyb.
Při sportu totiž dochází k otřesům, které prsům nedělají dobře a klasická podprsenka je neudrží zafixované.

Sportovní podprsenka vy měla mít nastavitelná ramínka, na zádech být tvarovaná do kříže s pevnými košíčky, ušitá z prodyšného materiálu. Velmi důležité je, aby vám perfektně seděla a ňadrům tak zajistila dostatečnou oporu.
Sportovní podprsenku nemusíte nosit jen na sport, užijete ji třeba i při náročnějším domácím úklidu.

9. Tělová

Velmi mylný je dojem mnoha žen, že pod bílou blůzku se hodí bílá podprsenka. Nikoli!
Pokud nechceme, aby naše prádlo bylo pod šaty vidět (a to rozhodně nechceme), volíme vždy tělovou barvu.
Tělovou podprsenku si pořiďte s hladkými košíčky, je krásná, příjemná a nositelná hlavně pod vše světlé.
Bílé podprsenky jsou na nahém těle bezesporu pěkné, ale kdo jednou vyzkouší tělovku, už ji za nepraktickou bílou zpět nevymění.

10. Něco extra (pro něj)

A protože nemůžeme být stále jen praktické, ale chceme svým prádlem také oslnit a svádět, je fajn mít ve své výbavě i něco opravdu extra.

Záleží na vás, zda to bude saténová sexy košilka zdobená luxusní krajkou, průsvitné body nebo třeba erotický kostým zdravotní sestřičky, protože "ten váš" byl na civilce v nemocnici a dodnes vzpomíná na holky v modrobílé uniformě.

Holky, víte vůbec odkud se vzala prsa?

29. srpna 2013 v 21:11 | Veronika Srnová
Holky, víte vůbec odkud se vzala prsa?

29.8.2013Máme je každá. Větší nebo menší… Ale proč? Kvůli kojení to není, primáti také kojí a jejich samičky rozhodně nejsou tolik vyvinuté. Tak kde vzaly ženy, včetně vás, prsa?

Původ poprsí
Zdaleka nejen pro muže, ale především pro samotné ženy jsou prsa tématem k řešení číslo jedna. Ať už jde o jejich tvar, velikost, kojení nebo třeba možnosti, do čeho je správně a sexy obléknout.

Prostě je máme, objeví se v období dospívání a nijak zvlášť neřešíme, proč nás jimi příroda obdařila.
Vědci si tyhle otázky už mnohá desetiletí kladou za nás. A teď se zdá, že se objevily nové pozoruhodné poznatky.
Biologové a antropologové se dlouho domnívali, že vývoj tvaru ženského poprsí u druhu homo sapiens souvisí především s kojením a starostí o potomstvo. Teď to však vypadá, že je všechno o dost jinak!

Podle slavného antropologa Desmonda Morrise hrála jejich vývoji klíčovou roli sexualita - respektive sexuální polohy, které si naši opičí předkové oblíbili. Morris vychází z toho, že co se týká kojení, nejsou větší prsa žádnou výhodou. Samice současných primátů mají prsy jen o něco větší než samci a k zachování zdravého a životaschopného potomstva to bohatě stačí. Na několika příkladech také dokazuje, že velká prsa jsou pro kojence dokonce komplikací…

Za vším hledej sex

Podle slavného antropologa se větší prsa začala vyvíjet teprve tehdy, když se u našich předků začínala rozvíjet rafinovanější sexualita. Při nejobvyklejší sexuální poloze, kterou zvířata i primáti používají, tedy když samec přistupuje k samici zezadu, neznamenají větší prsa žádnou výhodu. Když však pravěcí předchůdci lidí, z doposud neznámých příčin, objevili polohu, již dnes nazýváme misionářskou, začala mít velikost prsou větší význam. Při sexuálním kontaktu tváří v tvář totiž přestaly fungovat boky jako nejerotičtější část těla - samci objevili, že vzrušení jim poskytují také jiné části samičího těla.

A protože samci byli zpočátku fixovaní na pohlavní znaky umístěné v dolní polovině ženského těla, začala se jim prsa samic vizuálně přizpůsobovat. Oválný tvar i velikost prsou tak začaly připomínat sedací partie, které byly do té doby nejerotogennější zónou. Právě tak i zvětšené narudlé dvorce a bradavky mají připomínat ženské vnější pohlavní orgány. Čím větší prsa, tím větší pozornost taková samice vyvolávala. Jak vidět na pravěkých soškách venuší, na muže to zabíralo. A díky setrvačnosti našeho chování to funguje dodnes - muže velká ňadra fascinují pořád. Podle Morrise jde v tomto procesu o úžasnou ukázku evoluce. Ta zařídila, aby se (zřejmě velice rychle) změnila funkce orgánu z čistě reproduktivního na sexuálně stimulační.

Woman clasping her bra

Potraviny, díky kterým budete víc sexy!

29. srpna 2013 v 21:07 | Veronika SrncováPotraviny, díky kterým budete víc sexy!

29.8.2013
¨
Věřte či nevěřte, ale existují potraviny, které pozitivně působí na naši krásu. Dokážou zlepšit vzhled naší pleti, zjemňují vlasy a zlepší imunitu. Chcete vědět, které to jsou?


OLIVOVÝ OLEJ

Na co působí: pro štíhlou linii

Středomořské státy se pyšní zdravím a štíhlou linií hlavně díky extra panenskému olivovému oleji. Ten je zdrojem esenciálních mastných kyselin, které preventivně působí proti rakovině. Obsahuje také fenoly, které působí protizánětlivě a regenerují organismus, a to jak po fyzické, tak po psychické zátěži. Nejlepší je kombinovat je s rajčaty
¨

MOŘSKÉ RYBY

Na co působí: na zdraví, štíhlost, pro krásné vlasy i na pokožku

Mořské ryby jsou zdrojem bílkovin, které naše tělo potřebuje. Navíc obsahují také tzv. zdravé tuky, tedy polynenasycené mastné kyseliny, které snižují cholesterol. Mořské ryby se také skvěle hodí pro ženy, které trpí PMS, pozitivně působí na vzhled pleti a vlasy. Dokonce prý regulují krevní tlak a působí proti ekzémům a lupénce. Také stimulují spalování tuků a díky nim doplníte důležité vitaminy a minerální látky. Omega-3 udržují pleť hydratovanou a zvyšují její elasticitu. Vhodné jsou makrela, sardinka a hlavně losos. Nejlépe v kombinaci se zeleninovými saláty.

CITRUSY

Na co působí: proti oteklým očím a tmavým kruhům pod očima

Trápí vás stres, únava, nedostatek spánku nebo kouříte a čas trávíte v klimatizovaných místnostech. Pak si možná připadáte celá nateklá. To je způsobeno zpomalenou cirkulací lymfy a usazováním toxinů. Proto potřebujete potraviny, které odvodní tělo a ochrání pružnost krevních kapilár. Nejvhodnějšími potravinami jsou tak limetky, grepy, mandarinky a pomeranče. Nejvíce látek je uloženo v kůrách, proto vybírejte ovoce v biokvalitě a dopřejte si je i se slupkou. Vždy je ale pečlivě omyjte a přesvědčte se, že nebylo chemicky ošetřeno. Navíc vitamin C je skvělým antioxidantem, který zpomaluje proces stárnutí

LNĚNÉ SEMÍNKO

Na co působí: na ploché bříško

Koho by někdy netrápilo nadýmání nebo zácpa? Když přidáte tělu olej ze lněného semínka, dostanete do organismu plnohodnotné esenciální mastné kyseliny a vlastně tím můžete nahradit ryby. Omega-3 mastné kyseliny zrychlují metabolismus a působí také na trávicí soustavu - bojují proti nadýmání a zácpě. Lněné semínko obsahuje vitamin E a jód.

RAJČATA

Na co působí: proti vráskám a chrání pleť před sluncem

Vrásky se objevují hlavně po nadměrném vystavování pleti slunečnímu záření, a proto je potřeba zaměřit se na ochranu pokožky. A to nejen zvenku, ale také zevnitř. Italové jsou proslulí svojí láskou k rajčatům a není to jen tak. Ve slupce rajčete najdete červené barvivo jménem lykopen a to chrání pleť při pobytu na slunci. Působí také na kolagen a elastin, které zajišťují pevnost a pružnost pleti.

POHANKA

Na co působí: proti popraskaným žilkám

Pohanka obsahuje rutin, což je látka, která působí na pružnost a pevnost krevních kapilár. Zastavuje jemné krvácení dásní a prasklých žilek. Také pozitivně působí při problémech s křečovými žilami. Pohanka je lehce stravitelná a obsahuje pomalé sacharidy, bílkoviny a vlákninu, čímž napomáhá udržet štíhlou linii.

ZELENÝ ČAJ

Na co působí: spaluje tuky a zrychluje metabolismus

Zelený čaj je zdrojem důležitých antioxidantů, které působí na pleť i proti civilizačním onemocněním. Zároveň o zeleném čaji platí, že je silným spalovačem tuků. Látky, které obsahuje, totiž urychlují práci metabolismu, a tak se snadněji dokážeme udržet v kondici.

SYROVÁTKA

Na co působí: na pleť a proti celulitidě

Sušená syrovátka je všelék už od dob antiky, kde na ni ženy nedaly dopustit a díky ní měly jasnou a jemnou pleť bez vrásek. K tomu stačí vytvořit si ze syrovátky pleťovou masku nebo koupel. Kromě toho působí na zažívací ústrojí člověka, a to tak, že pomáhá čistit střeva a podporuje vznik normální střevní mikroflóry. Nápoje ze syrovátky obsahují vitaminy skupiny B, vitaminy E a C a mnoho minerálních látek. Třeba hořčík, který zajišťuje dostatek vody v buňkách, a tak bojuje proti pomerančové kůži.

HLÍVA ÚSTŘIČNÁ

Na co působí: na všechno

Myslíte, že přeháníme? Pletete se, protože tato houba je právem nazývána elixírem věčného mládí a zdraví. Upravuje hladinu cholesterolu a působí skvěle v obdobích, kdy nám hrozí virové či infekční onemocnění. Zvyšuje totiž imunitu a dokonce bojuje proti plísňovým chorobám a ekzémům. Hlíva obsahuje různé vitaminy a také minerální látky a vlákninu, která našemu tělu velmi prospívá.

Taky nevíte, která bije

29. srpna 2013 v 21:02 | Veronika SrncováTaky nevíte, která bije

29.8.2013Taky nevíte, která bije, když na vás prodavačka v obchodě s prádlem vybalí pojmy jako V-string, Boyleg nebo Brazilky? Zde je malý kurz.


Klasické

Běžný a asi nejčastěji používaný druh dámských kalhotek. Jsou pohodlné a dávno neplatí, že musí vypadat nudně a asexuálně.

Hodnocení ženy /aneb jak se mi nosí/:

**** pohodlné

Hodnocení muže /aneb jak se mi na ženě líbí/:

** nic extra

S nohavičkou

Říká se jim také Boyleg, Panty nebo šortkové kalhotky. Mívají rovný pas, plně zakrývají hýždě a končí podobně jako pánské prádlo nohavičkou (kratší, či delší).

Hodnocení ženy /aneb jak se mi nosí/:

***** super pohodlné

Hodnocení muže /aneb jak se mi na ženě líbí/:

**** sexy

Bikini

Ve srovnání s typem Boyleg je množství látky po stranách menší, kalhotky tedy odhalují více.

Hodnocení ženy /aneb jak se mi nosí/:

*** docela pohodlné

Hodnocení muže /aneb jak se mi na ženě líbí/:

***** VOW!

Neviditelné

Bývají většinou z jediného kusu látky, jsou bezešvé a pod šaty nejsou vůbec vidět.

Hodnocení ženy /aneb jak se mi nosí/:

***** super pohodlné

Hodnocení muže /aneb jak se mi na ženě líbí/:

*** hezké

Dokonale tvarovací

Tyhle vysoce formující kalhoty asi nebudete nosit každý den, nicméně pod přiléhavé plesové šaty se hodí. Vymodelují z vás totiž bohyni.

Hodnocení ženy /aneb jak se mi nosí/:

* nepohodlné

Hodnocení muže /aneb jak se mi na ženě líbí/:

* ježkovy voči :-(

Tanga

Zepředu vypadají jako klasické kalhoty, mezi půlkami hýždí se pak zužují.
Ženy na celém světě tanga milují přesto, že gynekologové před nimi varují (látka, která se posouvá od konečníku k pochvě, bývá zdrojem bakterií a může dojít k infekcím a zánětům)

Hodnocení ženy /aneb jak se mi nosí/:

** moc pohodlné nejsou

Hodnocení muže /aneb jak se mi na ženě líbí/:

**** Sexy

V-string

Mají vpředu i vzadu kus látky ve tvaru písmene V spojené okolo těla tenkými proužky. Jsou tedy odhalenější než klasická tanga.

Hodnocení ženy /aneb jak se mi nosí/:

** moc pohodlné nejsou

Hodnocení muže /aneb jak se mi na ženě líbí/:

***** VOW!

Brazilky

Jsou kompromisem mezi klasickými kalhotkymi (které se pod kalhoty mohou nehezky rýsovat) a tangy. Nezařezávají se jsou velmi pohodlné a sexy zároveň.

Hodnocení ženy /aneb jak se mi nosí/:

***** super pohodlné

Hodnocení muže /aneb jak se mi na ženě líbí/:

***** VOW!

Stahovačky

Tohle je trochu dilema. Vaši postavu sice v mžiku zeštíhlí, ale musíte si být zkrátka jistá, že se nebudete nikde svlékat. Vzpomeňte si na slavnou scénu z Bridget Jonesové :-)

Hodnocení ženy /aneb jak se mi nosí/:

** moc pohodlné nejsou

Hodnocení muže /aneb jak se mi na ženě líbí/:

* ježkovy voči :-(


5 mýtů o ženském těle

29. srpna 2013 v 20:54 | Veronika Srncová5 mýtů o ženském těle

29.8.2013Co je pravda a co pravda není. Vyvrátili jsme 5 velmi silně v lidech zakořenných mýtů o ženském těle a sexualitě

Pět mýtů o ženském těle

1. mýtus

Doktor dokáže při vyšetření zjistit, zda je žena pannou.
Pravda: I kdyby použil desetinásobné zvětšovací sklo, lékař nemůže jistě potvrdit nebo vyvrátit, zda je žena pannou. Toto bylo prokázáno díky mnoha studiím. Není to jen otázka podívání se na otvor v panenské bláně, protože tento otvor tam je vždy.
bikini

2. mýtus

Používání antibiotik snižuje účinnost antikoncepčních pilulek.
Pravda: I někteří lékaři tomu věří, ale jediná jistá věc je ta, že dokonce i antikoncepční pilulky jsou spolehlivé "jen" na 99%. I když žena bere antibiotika, tato procenta se nemění.
Perfect female body.

3. mýtus

Ženy a muži potřebují stejnou dobu ke spánku.

Pravda: Studie ukazuje, že ženy se v posteli hodně převracejí z boku na bok, což způsobuje větší fyzické nepohodlí a také zvyšuje jejich hladinu inzulinu a možnost vzniku zánětů.
slender female figure

4. mýtus

Menopauza zabíjí touhu po sexu.

Pravda: Menopauza neznamená, že končí sexuální život. Studie ukazují, že téměř polovina žen po padesátce má stále pohlavní styk několikrát za měsíc.
Sexy Woman in Underwear

5. mýtus

Žena nemůže během menstruace otěhotnět.

Pravda: I když je tato pravděpodobnost velmi malá, může k tomu dojít. Doktoři zjistili, že co se těhotenství týká, je možné téměř vše.
Training female body

Pověry o těhotenství a porodu z celého světa

29. srpna 2013 v 20:45 | Veronika SrncováPověry o těhotenství a porodu z celého světa

29.8.2013Období těhotenství je plné radosti, očekávání, ale také nejrůznějších obav. Není tedy divu, že napříč celým světem vznikla hned řada legend a povídaček, které jsou s těhotenstvím a porodem spojené. Na pravou míru tyto nejrůznější fámy uvádí nový pořad Těhotenství a porod na stanici CBS Reality, který je praktickým rádcem pro budoucí rodiče. Nejzajímavější povídačky, s nimiž se můžete po celém světě setkat, vám nyní přinášíme.
baby

  • V Libérii věří, že pokud přichází dítě na svět moc rychle, uvázání tří kamenů do matčiny sukně zamezí porodu, dokud nebudou kameny uvolněny. Také zde existuje pověra, že neustálé nošení podprsenky během těhotenství bude mít za následek omotání pupeční šňůry kolem krku dítěte.
  • V různých zemích a komunitách existuje dlouholetá pověra, která uvádí, že se těhotné ženy musí obklopovat jen krásou a vyhnout se pohledu na něco ošklivého či deformovaného. V Ghaně nesmí akanské těhotné ženy upřít zrak na krev, opice, nepěkná zvířata a dřevořezbu. Bengské ženy v Africe a jamajské ženy se zase musí vyhnout mrtvolám. V Nigérii jsou pak budoucí maminky povzbuzovány k setrvání v klidném prostředí bez sporů a hádek, aby jejich dítě bylo klidné. V přítomnosti sámských žen v Laponsku je pro změnu považováno za nesprávné hovořit o deformovaných dětech, porodu a sobím otelení.
  • V Thajsku ženy věří, že pokud by byly svědky zatmění, znamenalo by to, že se jim dítě narodí se znetvořenými ústy připomínající zastíněný měsíc nebo slunce.
  • Napříč Malajsií a Indonésií koluje pověra, která říká, že pokud bude těhotná žena sedávat ve dveřích nebo na schodech, přivodí si těžký porod. Karenské rodičky v Thajsku zase věří, že pokud někdo kácí strom nebo brání v cestě těhotné ženě, musí jí dát kuře, jinak existuje možnost, že bude porod obtížný.
baby
nás se traduje také řada "babských povídaček".
Za zmínku stojí například tyto:
"Pokud vás pálí žáha, vaše miminko bude mít spoustu vlasů."

"Když ji těhotná žena hodně chleba, tak její děti bude mít velkou hlavičku."
Co se týká první legendy, celé roky ženy věří, že pálení žáhy je předzvěst vlasatého miminka. Ohledně této pověry byly dokonce provedeny i vědecké výzkumy, ale nikdy se žádná souvislost mezi pálením žáhy a nadměrnými vlasy miminka nebyla prokázána. Navíc, pálením žáhy trpí v průběhu těhotenství většina žen.

 
 

Reklama