Zdraví + krása

Zkrášlující MAŠINKY

1. července 2015 v 10:26 | Veronika Srncová
Zkrášlující MAŠINKY


1.7.2015

Vysoušeč

. Satin Hair 3,Braun, Cena 1199Kč.

Žehlička na vlasy

Miosture Perfect, HP8372, Philips, Cena 2299Kč.

Sada na gelové nehty

Salon Gelpolish, Sally Hansen, Cena 2999Kč.

Brosuek na paty

Smooth Diamond, 999Kč.

Odstraňovač chloupkůLumea Precision Plus SC2008,Phillips, 13 999Kč.

Pomocníci pro krásné ruce

11. prosince 2014 v 20:34 | Veronika Srncová


Pomocníci pro krásné ruce

11.12.2014Tekuté mýdlo Fresh Verveine 300 ml
284-,
Krém na ruce Fresh Verveine 300 ml
392-,
Four Seasons nehtový olej 14ml
51-,
Doliva olivovo-mandlový balzám na ruce 100 ml
127-,
Four Seasons vápník na nehty 14ml
51-,
Manikúra Premium Line Manikúrová sada velká PL 252 Smaragdová
899-,
Podkladový lak na nehty BOURJOIS So Perfect! Correcting Base Coat 10 ml
159-,
Lak na nehty OPI Nail lacquer 15 ml Next Stop...The bikini Zone
219-,
Přípravek na nehty OPI Rapiddry Spray 60 ml
569-,
BIODERMA Atoderm Handcreme 50ml1
116-,

Něžné Nude nehty

17. srpna 2014 v 21:41 | Veronika Srncová


Něžné Nude nehty

17.8.2014
Jídelníček

8. října 2013 v 8:44 | Veronika SrncováJídelníček

8.10.2013JÍDLO


Starava je nejlepší minimálně třikrát denně a nejlépe mezi hlavními jídly si dát ještě malou svačinu, například sušenku. Pravidelnost jídla je hlavní, tělo si pak rychle nenehrabává tuky. Když jíte jednou denně (ach ano, taky jsem se tak ráda stravovala), tělo si dělá rychle zásoby, protože neví, kdy dostane další, a z toho vznikají tukové faldíky. Při pravidelném stravování si tělo bere jen živiny, protože tuky do zásoby nepotřebuje.
Groceries

KOLIK SI DÁVAT JÍDLA VE ŠKOLNÍ JÍDELNĚ


Pokud je jídlo tučné, smetanové a pečené v oleji dát si minimální porci ale určitě aspoň nějakou! Každou porci masa si dát poloviční (ale maso se musí jíst má důležité bílkoviny). Pokud jsou jídla s těstovinami těch si můžeme dát dvojitou porci. Knedlíky maximálně tři. Je lepší si dít méně hlavního jídla a více polévky.
Healthy Organic Vegetables on a Wooden Background
CO MEZI JÍDLY?

Hodně pít, denně minimálně dva litry - nešidit to! Ráda si dávám emco musli sušenky - čokoládové, ale můžeš zkusit jakékoliv. Mně chuť na jídlo zaženou. Pak je důležité si nejlépe každý den udělat porci zeleniny.
Musli
Bílý jogurt
Emco sušenky
BeBe
Zeleninu - ledový salát (s bílým jogurtem), okurka, čínské zelí
Ovoce
Jogurt
Fruit parfait for breakfast

MASO


Osobně vynechávám kuřecí maso, za prvé mi přijde dost suché a za druhé je napíchané steroidy a antibiotiky. Za to krůta, by při tomto napichování zhynula, proto je maso zdravější a chutnější. Ačkoliv je o pár kaček dražší určitě se to vyplatí. Také miluji ryby, pokud vám vadí "vůně" ryb, není nic snazšího, než jíst pangase. Na ryby ale pozor, chce to kupovat od dražších značek (Nowaco), jinak jsou dost napuštěné vodou a zkazí vám to celý pokrm.
Prime Rib Roast

POHYB?


Jsi líná jít na poštu pěšky? Nebuď! Cokoliv potřebuješ zařídit ve městě, budeš si muset lépe srovnat čas, ale zkus co nejvíce chodit. Nudíš se doma? Jdi se na hodinku projít. Nejlepší bude alespoň jeden den v týdnu dělat nějaký pohyb, posilovna nebo rychlo-chůze a to nemluvím o pořádném sportu (zumba, tanec, bojové sporty, volejbal, florbal, atd…). Nejlepší je pohyb po ránu (jupí mám odpolední). Protože to tělo nespaluje jen kalorie ale i uložené tuky, protože nalačno může čerpat jen ze zásob. Obyčejná chůze z domova do školy, také spaluje.
Activate

Beuty tipy

7. října 2013 v 20:52 | Veronika Srncová


Beuty tipy

7.10.2013


Peeling


Asi nejlepší peeling, který jsem doteď zkusila, je prostě z lógru. Až vypiješ kafe, odlij zbytky vody a na pleť nanes prstem trochu lógru. Dvěma prsty přejížděj po obličeji. Nech nějakou dobu (zhruba 15 minut) působit a pak opláchni. Lógr skvěle obrousí suché šupinky a zároveň vyživuje pleť :))

Vlasová maska

Opět nic složitýho - až si umyješ vlasy, dopřej jim přeliv a) z čersvě vymačkaných pomerančů/citronů
b) přelij je octem
A poté opláchni.
Na hubnutí je zase skvělý vymačkat citron do vody a pít ho, minimálně každý ráno. Je to docela osvěžující a navíc se po tom hubne :))

Už nikdy plíseň na nehtech!

18. března 2013 v 21:37 | Veronika Srncová


Už nikdy plíseň na nehtech!

18.3.2013Manicure - filing smooth Royalty Free Stock Photo
Plíseň je nevhledná a nepříjemná. Lehko ji chytneme, a těžko se jí zbavujem.

hands shaping heart Royalty Free Stock Photo
Plíseň na nehtech trápí až 8% Čechů. 4krát postihuje nehty na nohou než na rukouch. Není divu, mnohem časteji jsou v kontaktu s bakteriemi, které způsobují je. Stačí malé nepatrné poškození kůže okolo nehtu, do kterého se dostane infekce, a plíseň je na světě.

Poisonous Organism Royalty Free Stock Photo

Nekousat!

Plíseň se klidně nmůže přiníst z koupaliště. Právě na dlaždicíh kolem bazénu nebo na dřevěných rohožích se ulplívají infekčí šupinky, které jsou pro plísně doslova živou půdou. Chytit jí můžeme i na návštěvě, když jdeem bosou nohou do cizí pantofl.e.
Foot přes strop Royalty Free Fotografie

Takový malý flíček

Plíseň začíná nenápadně. Nejdříve se u nehtu objeví nenápadná nažloutlá zbarvená skvrna. TA SE POSTUPNĚ ROZŠÍŘÍ PŘES CELEJ NEHET, ZAČNĚ HO NAPADAT, a dostane se i pod něj. Nehet zežloutne, někdy dokonce zčerná. Chůze bude bolestivá a může nakazit i další lidi.

Měl by vás doktor vidět

Jakmile máte podezření na plíseň, dojděte si k lékaři. Odebere vám kousek nehtu a pošle do labarotoře. Až podle výsledků vám doporučí co a jak dělat. Nespíše vám napíše mast, antibiotika nebo i tablety. Počítej te s ttím, že léčba je dlouhodobá, a hlavně jí musíte dodržovat. Nový nehet vyroste až za rok nbo rok a půl.

Prevence?
V první řade je si mýt ruce a nohya ppokaždé dobře osušit. Ponožky si měntě i během dne, pokud jdete třeba sprtovat. na co lidé zapomínají na pedikúru. Také dezinfikujte boty proti plísbním. nezapomeňte taky na praní ručníků a předložek do koupelen.

Co ji způsobuje?
 • uzavřená a neprodišná obuv
 • bazény
 • dlouhá námaha nohou
 • cukrovka
 • pocení
 • antibiotika
 • snížená imunita

Pigmentová skvrno, zmiz!

15. března 2013 v 21:36 | Veronika SrncováPigmentová skvrno, zmiz!

15.3.2013

Milujeme sluníčko a opálenou kůži? Pak se připravte na to, že pigmentové skvrny, znak stárnutí, se u vís objeví předčastně. Dá se jich nějak zbavit?

Někoho začnou trápit dříve, ale po padesátce jsou vidět téměř na každém z nás. Na obličeji je naštěstí zamaskujem make-upem, ale hřbety rukou nemilosrdně prozdradí. Dobrá zpráváa je, že se dají pigmen. skvrny zbavit.

Proč vznikají?

 • vlivem nadměrného sluníčka
 • někdy je důsledek používaní antikoncepce
 • objevují se se i při těhotenství
 • příčinou může být i špatná funkce jater
 • někdy za to může vazelína nebo kosmetika
 • na vině můžou být i antibiotika
Jak jim předcházet?
 • celoročně chrantě pokožku různými krémy a ochranými faktory
 • zvyšte příjem vitamínu C, E, enzymu ( jezte rakytník, citrusy, avokádo, ananas)
 • konzumujte více ořechů kvůli většímu obsahu minerálů
 • pozor na třezalku tečkovanou ( čaj z ní zvyšuje pigmenty)
Close-up of Woman's Freckled Face Royalty Free Stock Photo
Možnosti odstranění:
Kryoterapie:
Terapie tekutým dusíkem, který provádí dermatoloog. Tato metoda je vhodná pro stařečské skvrny. Opakuje je se několikrát po sobě. JEDNA APLIKACE STOJÍ 800-1850kč. Může být i dražší.
Portrait of a Woman with Melanoma Moles and Freckles (XXXL) Royalty Free Stock Photo
Laser:
Skvrny se s jeho pomocí likvidují obroušením hroní pigmentové vsrtvy kůže. Procedura se většinou opakuje 2krát., ceny se pohybují okolo 980kč - 3500kč. a více. Když se používají speciální odstraňování pigmentu, tak také můžeme zaplatit od 1000 kč - 3000kč.
Krásná přírodní Dívka Royalty Free Fotografie
Pulzní světlo:
Používá se při začátečním barvením kůže. Při této procedůře dochází k ostraňování povrchové pigmentace vlastním metabolismem těla. Porcedura se musí opakovat 2krát- 3 krát. Jedna aplikace stojí 2500kč.
Chemický peeling:
provádí se nejčastěji kyselinou glykonovou. Zákrok se opakuje, dokud se nedosáhne sjednocení kůže. Většinou je potřeba 6 - 8 procedur. je však vhodný pro rozšířenější pigmentaci. U profesionálů stojí až 1000-6000kč.
Bělící krémy:
Jsou dostupnější, ale bývají poměrně drahé, ty účinky stojí většinou okolo 1000 kč. Obsahují bělící látky. Nanášejí se na na noc a musejí vydržet několi měsíců, než se efekt vybarví.

9 důvodů , proč jíst čokoládu

2. března 2013 v 21:08 | Veronika Srncová9 důvodů , proč jíst čokoládu

2.3.2013


Milovníci sladké pochoutky, zbystřete! Mlsat je zdravé, čokoláda prospívá stejně jako třeba borůvky nebo zelený čaj.

Že je čokoláda tělu prospěšná a v rozumné míře ani nejde na tloušťku, jsme psali již několikrát. Ale podle nových vědeckých studií přímo blahodárně působí na náš organismus hned v několika směrech. V tom se podobá kávě, kterou vědci také stále více doceňují.
9 důvodů, proč ji jíst
1. Zlepšuje náladu - čokoláda zvyšuje hladinu serotoninu v mozku, po její konzumaci se cítíme lépe a šťastnější. Umí také 'vybalancovat' důležité hormony v mozku. Pou­há vůně čokolády pomáhá relaxaci, což potvr­zuje i stále větší obliba čokoládových masáží.
chocolates Royalty Free Stock Photo

2. Snižuje krevní tlak - američtí vědci přišli na to, že ti, kdo si pravidelně dopřáva­jí malé množství hořké čokolády, mají nižší krevní tlak i hladinu 'špatného' cholesterolu.
Chocolate Royalty Free Stock Photo

3. Pomáhá při hubnutí - dánští odborníci zjistili, že pokud si před jídlem dáte kvalitní hořkou čokoládu s vysokým podílem kakaa, sníží se chuť na sladké a tučné pokrmy.
Dark Chocolate Royalty Free Stock Photo

4. Je lepší než líbání - britští vědci tvrdí, že čokoláda může člověka vzrušit více než líbání. Tělo na její konzumaci reaguje až 4x déle než na vášnivý polibek. Indiáni ji odedávna používali jako účinné afrodisiakum.
chocolate chunks Royalty Free Stock Photo
5. Chrání před mrtvicí - pravidelná konzumace čokolády snižuje podle rozsáhlého výzku­mu riziko mrtvice o 22 %.
Chocolate Royalty Free Stock Vector Art Illustration

6. Prodlužuje život - podle některých výzkumů žijí lidé, kteří jedí čokoládu, o rok déle než ti, kdo se této pochoutce vyhýbají. Podporuje zdravé fungování kardiovaskulárního systému, zamezuje kornatění tepen a obsahuje silné antioxidan­ty chránící kůži před UV zářením.
Chocolate splash Royalty Free Stock Photo

7. Zlepšuje fungování mozku - bylo zjištěno, že po požití šálku horké čokolády měli testovaní jedinci lepší výsledky při řešení matematických úloh než ti, kdo si před hodinou nedopřáli sladké občerstvení.
Hot Chocolate Royalty Free Stock Photo
8. Snižuje riziko rakoviny - čokoláda zvyšuje v krvi hladinu flavonoidů, ty prokazatelně chrání buňky před poškozením volnými radikály.
chocolate baby Royalty Free Stock Photo
9. Bojuje proti zubnímu kazu - kakao, které je základní surovinou pro výrobu čokolády, totiž obsahuje antibakteriální látky, které pomáhají bojovat proti zubnímu kazu. (To ovšem neplatí pro mléčné čokolády.)
Strawberry in Chocolate Fountain 1 Royalty Free Stock Photo

Buď v pohodě i během svých dnů

13. ledna 2013 v 14:59 | Veronika Srncová


Buď v pohodě i během svých dnů

13.1.2013


.Blbá nálada.

Je díky menstruaci tvá nálada jako na horské dráze? Nemusí.
Hormony umějí s naším tělem pěkně mávat. Snadno pak můžeš během svých dnů, ale i těsně před nimi pociťovat bezdůvodnou proměnu emocí a špatné nálady. Díky hormonům můžeš i hůře reagovat na jindy neproblematické situace a vnímat různé výroky jako konfliktní, takže jsi nečekaně hádavá, podrážděná a nesnášenlivá.

Menstruace dokáže v našem těle vyvolat celou řadu nepříjemných tělesných projevů. Bolest v podbřišku, pocit nafouknutí, citlivost prsou, nateklé nohy, nechutenství či naopak záchvaty žravosti, migrénu… Na tyto neduhy existuje účinné cvičení (více o něm zjistíš zde) i celá řada babských rad. Psali jsme o nich třeba zde.

Jak na ně?

Zkusit to můžeš třeba volbou správného jídelníčku. Omez kofein, alkohol a také solení, to v těle zadržuje vodu, které máš už tak dost. I přes pocit zavodněnosti nezapomínej na pitný režim, vsaď zejména na teplé nápoje - bylinné čaje (vyzkoušej meduňku, mateřídoušku, šalvěj a třezalku), náladu ti zlepší i kakao. Pozor ale na sycené nápoje. Tělo si žádá škroby a cukry, klidně si tedy smlsni i na kousku čokolády.

Co dalšího pomáhá s příznaky PMS? Vsaď na hořčík, vápník, vitamín E a B6 a vlákninu.
Bolestivá menstruace
A co sex? Záleží na tvé chuti. Některé dívky jsou myšlenkou sexu těsně před menstruací i během ní úplně znechucené a nemají na něj ani náladu. Obecně se ale říká, že při milování si od bolesti můžeš pomoct, protože pomáhá proti křečím a od bolesti v podbřišku. Určitě si užívej i dlouhé a nevinné mazlení, které tvé hormony poblázněné tělo potřebuje jako sůl. A na poblázněnou a rozbolavělou dušičku takové pohlazení, objetí nebo něžný polibek zaručeně pomáhá.
Mazlivé doteky si můžeš dopřát i sama. A nemluvíme jen o masturbaci. Rozmazluj své tělo i mysl hýčkáním. Od nanášení krému na obličej, přes masáž těla tělovým mlékem až po večerní rituál odličování. Dotýkej se pokožky déle, užívej si jemné klouzání prstů. Terapie dotykem má své kouzlo, i když jde o vlastní ruce.
Rozhodně relaxuj. Vyzkoušej aromaterapii, vůně ti pomůže zbavit se špatné nálady. Svíčky, oleje, ale i rozmazlování v koupelně. Co si dát voňavou kúru na vlasy, peeling nebo bahenní masku? Zapal si svíčky, pusť klidnou hudbu, zavři oči a na nic nemysli. To je důležité. Snaž se nezaobírat se svými sebelítostivými náladami a analýzou toho, co "zlého" ti kdo udělal či řekl.

Vyzraj na bolestivou menstruací

13. ledna 2013 v 14:51 | Veronika Srncová


Vyzraj na bolestivou menstruací


13.1.2013

Bolestivá menstruace

Bolesti při menstruaci se občas nevyhnou žádné z nás, ale když jsou tak velké, že tě vyřadí na několik dní, pak bys s tím měla něco dělat.

První věc, kterou bys měla udělat, když zažíváš menstruační bolesti, je jít ke gynekologovi. Někdy bolesti můžou značit i nemoc, zvlášť pokud jsi nikdy problémy neměla a najednou začnou. Také může jít o hormonální nerovnováhu. Není potřeba se bát, že tě budou považovat za simulanta, v tomto případě platí, že pokud ten problém vidíš ty, pak to problém je. Nikdo nemůže vědět, jak přesně se cítíš a co prožíváš, ale pokud lékaři co nejpřesněji popíšeš svoje problémy, pak ti určitě pomůže.
Je dost možné, že ti gynekolog nabídne hormonální antikoncepci. Ze své zkušenosti musím říct, že správně zvolená HA opravdu výrazně pomáhá snížit bolesti. Když máš velké bolesti i s HA, poraď se s lékařem o jiné, ale pokud ji z nějakého důvodu vůbec brát nechceš, nebo nemůžeš, pak jsou tu další možnosti. Pokud zůstanu u léků, jsou tu ty, které jsou na předpis a jsou více cílené na konkrétní problém. Jinak samozřejmě můžeš zůstat u ibalginu, ale doporučuji spíše se poradit s lékařem.

Pokud nechceš brát léky
Některým dívkám nevyhovují jakékoliv léky, protože si tím nechtějí ničit tělo, nebo prostě jenom léky nepomáhají. Pak jsou tu i jiné možnosti.

Někdy stačí klid a teplo. Zkus si zalézt do postele a dát si na podbřišek teplý odklad. K tomu přidej teplý čaj, nejlepší na bolesti je z majoránky, kontryhelu nebo sezamu, dát si můžeš také brusinkový kompot. Doporučit můžu i teplou sprchu. Omez kávu, stres a nevystavuj se chladu, vynechej alkohol.

Nejlepší je prevence

Pokud víš, že máš s bolestmi problém, můžeš si pomoci už předem. Několik dní před začátkem menstruace bys měla trochu upravit svůj jídelníček. Dodávej tělu více hořčíku, který pomáhá proti křečím, a také vitaminů B6, C, železa, vápníku a esenciálních mastných kyselin. Dej si rybu, více ovoce a zeleniny. Můžeš si dopřát také více ořechů a semen. Omez sůl, tuk a sladké a více pij. Čokoláda rozhodně není nejlepší volba.

Pomoct ti může i masáž břicha, pokud začneš tak tři dny před menstruací a budeš pokračovat i během ní. Stačí trocha slunečnicového oleje a pět minut denně. Další možnost je masáž bederní oblasti, která také pomáhá proti křečím.

Bolesti v podbřišku se mohou objevit už před menstruací, pokud máš vypozorované, kdy bolesti začínají, můžeš si vzít nějaký prášek předem a bolesti tak ani nemusí přijít. Další tabletu si vezmi, když cítíš, že bolesti přichází, ne když už to nemůžeš vydržet.

Důležitá je psychika
Nezapomeň, že tělo a duše blízce souvisí. Pokud jsi ve stresu, pak jsou bolesti horší. Pokud jsou bolesti horší, jsi protivnější, citlivější a náladovější. Na některých dívkách se dá dost dobře poznat, jestli se blíží jejich menstruace, právě podle toho, jak se chovají.


Pokud máš problém s náladovostí, měla bys trochu zapracovat na svém životním stylu, nebo se poradit s lékařkou. Obvykle je to způsobené hormony, ale může ti pomoct změnit jídelníček, tak jak popisuji v prevenci. Přidej ryby, ovoce, zeleninu i oříšky. Nestresuj se, buď v klidu. Pokud máš něco udělat, neodkládej to na dny těsně před menstruací ani na ty, kdy ji budeš mít, radši to udělej hned a ten jeden týden si vždy nech takový volnější, uvidíš, že ti bude lépe
hormony

Menstruační bolesti i zimu vyřeší plyšáci do mikrovlnky

13. ledna 2013 v 14:40 | Veronika Srncová


Menstruační bolesti i zimu vyřeší plyšáci do mikrovlnky

13.1.2013


Plyšáci - 1

Když se řekne plyšák, ne každá slečna je nadšená. Hlavně ty starší z nás, které už si s plyšáky dávno nehrají a je jim jedno, zda usínají s medvídkem, nebo bez něj.
Plyšáci do mikrovlnky, to je ale jiná. Jejich nákup vůbec není limitován věkem a může to být hezký dárek pro tvoji ségru nebo i pro tvoji mamku.

Co je to plyšák do mikrovlnky?

Materiál plyšáků je speciálně navržen pro zahřívání. K čemu se hodí? Můžeš ho použít při menstruačních bolestech. Bolest břicha a zad nejsou při periodě výjimečné a teplo hodně dívkám výrazně pomáhá. Také je to ale skvělá záležitost pro chladné dny, kdy přijdeš domů zmrzlá, nebo chceš jen relaxovat v posteli.
Plyšáci - 3
Plyšáka si nahřeješ a lehneš si s ním do pelíšku. (Foto: Thinkstockphotos)

Levandulová…

Každý plyšák má v sobě malé kuličky, které udržují teplo (i chlad), a proto vydrží dlouho hřát. Také jsou aromatizovaní a jsou cítit po levanduli. Květ levandule je pro své zklidňující účinky přidáván do směsí bylinek užívaných při bolestech hlavy, nespavosti, nervozitě a závratích. Mírně snižuje krevní tlak. Ale tato bylinka má také dost silnou vůni, která nemusí být každému příjemná. Když plyšák není zahřátý, vůně je málo znatelná, ale jakmile ho z mikrovlnky vyndáš, aroma se znásobí a je doopravdy znát.
Opravdu zahřeje

Plyšák je nahřátý doopravdy rychle - stačí dvě minuty v mikrovlnce. Testovala jsem pro tebe, jestli doopravdy vydrží hřát dvě hodiny, co slibuje výrobce. Musím říct, že v podstatě ano. Úplně naplno a nejvíc hřeje prvních 30 minut, poté to trošku kolísá, ale teplo z něj vyzařuje přibližně dvě a půl hodiny (poslední hodinku už o něco méně a poslední půl hodinu už minimálně). Tudíž se vážně nejedná o klamavou reklamu.
Plyšáci - 4
Plyšák hřeje dlouho, ale samozřejmě ne stejně silně. (Foto: Thinkstockphotos)


Doporučuji dávat ho ohřát na talíř, protože jestli bude mikrovlnka špinavá od jídla, špatně se to z plyšáka dostává. Nemůže se prát, jen omývat houbičkou, tudíž do pračky bych to vážně nezkoušela.

Plyšáci do mikrovlnky jsou v současné době poměrně oblíbeným doplňkem a pomocníkem mnoha dívek. Vyskytují se ve spoustě obchodech i e-shopech a v mnoha velikostech. Cena se pohybuje okolo 250 - 550 korun.

Knírek se už nenosí. Tedy né ten pod nosem!

5. ledna 2013 v 15:33 | Veronika Srncová


Knírek se už nenosí. Tedy né ten pod nosem!

5.1.2013


Epilace

U kluků je to samozřejmě něco jiného, ale když se chceš jako dívka cítit skvěle a krásně, neměla bys zapomenout na tenhle malinkatý kosmetický problém.
Myslíš si, že pro tvého přítele je příjemné líbat dívku s knírkem? Možná tohle tvůj problém není a máš kolem úst jenom drobné chloupky, které nejsou vidět (v tom případě jsi dít štěstěny), ale jiné dívky na tom až tak dobře nejsou. Mají pod nose chloupky, které by chtěly odstranit, ale neví jak. Nebo, a to je horší, tento problém vůbec neřeší.

POZOR! Pokud máš kolem úst tmavé chloupky, neměla bys zapomenout, že nanesením make-upu a pudru se ti chloupky automaticky zvýrazní! Pokud si nevíš rady s tímhle problémem, mám pro tebe pár osvědčených rad, které se ti určitě budou hodit.

Vosk
Tuhle metodu zná určitě mnoho z vás, ale určitě se najde někdo, kdo ještě nemá ponětí, oč jde. Na postižené místo, které tě nejvíce trápí, naneseš speciální špachtlí vrstvu teplého vosku, ten se pak po ztuhnutí rychle strhne a odstraní tak přebytečné chloupky

Výhoda: Vosk je cenově dostupný, jednoduchá aplikace.

Pinzeta
Starý, zaručený způsob. Pokud se ti zrovna nechce utrácet žádnou částku, tak stačí vzít do ruky pinzetu a pustit se do nehezkých chloupků.

Výhoda: Nemusíš za to nic platit (pinzetu má určitě doma každý).

Nevýhoda: Tento způsob epilace dost bolí.

Depilační krém
Základem je speciální krém, který naneseš a necháš určitou dobu působit. Poté seškrábneš stěrkou.

Výhody: Je to levná a snadná metoda.

Nevýhody: Vydrží pouze pár dnů, nejdéle dva týdny.

Laserová depilace
Určitě jeden z nejlepších prostředků, jak se zbavit přebytečných chloupků! Laserový paprsek ti zmapuje přesně to místo, které je potřeba zasáhnout, a zničí ti tak váčky pod pokožkou, ze kterých vystupují chloupky.

Výhody: Tato metoda příliš nebolí a vydrří opravdu dlouho, někomu i navždy.

Nevýhody: Velkou nevýhodou je jistě cena! Pokud opravdu netoužíš dát několik tisíc za tohle řešení, tak to pro tebe (ani pro mě :-) nic není.

Nepřítel ženského těla- Celulitida

5. ledna 2013 v 15:24 | Veronika Srncová


Nepřítel ženského těla- Celulitida

5.1.2013


Celulititda

Stojíš před zrcadlem a nespokojeně kroutíš hlavou nad svou postavou. Není škaredá, ale napadená jedním z největších nepřátel ženského těla - celulitidou? Zatoč s ní!
Taky je ti z toho slova už na zvracení a máš dojem, že tvoje zadnice a stehna by potřebovaly akutní pomoc? Mám tu pro tebe několik typů!

Zatoč s leností!
Brečet nad rozlitým mlékem může kde kdo, ale pokud se s celulitidou cítíš opravdu nepříjemně, měla by ses aspoň trochu přinutit k tomu s tím něco udělat! Takže vstaň a s chutí do boje! (Ne, že si zase sedneš, mám oči všude!)

Raz, dva, tři... Dřepy, skoky, DŘI!
Jedním z nejstarších a nejznámějších způsobů je cvičení. Ale pokud sis přečetla bod jedna a dokopala ses, milá slečno, k tomu, že s tím něco uděláš, měla bys zkusit několik cviků, které ti zaručeně pomůžou.

Chůze
Máš školu či kamarády blízko, ale protože jsi líná, jedeš klidně i jednu zastávku autobusem? Zapomeň na to! Pravidelná procházka tam a zpátky dělá svoje, já samotná za měsíc tak shodila dolů tři kila!

Nejlepším přítelem cvičením je míč
Co s ním? Míč je vhodný pro posilování vnitřní strany stehen, i když to při začátcích není příjemné a zdá se ti to těžké, překonej samu sebe. Řekni si: "Já na to přece mám, výsledek snad stojí za to, ne? Celula fuč, stehna a zadnice pevnější? No, neber to!

Spin, posilovna
Pokud nemáš chuť chodit na procházky či se dřít doma s míčkem, stačí, když se obrátíš na odbornou pomoc ve fitku, kde ti doporučí trenéra, a ten ti vysvětlí, co a jak máš dělat. Jediným minusem je cena. Musíš počítat s tím, že zapaltíš trenéra i vstupenku do fitka.

Bacha na to, co jíš!
Jídlo, které si právě vychutnávaš, nemusí mít pozitivní účinky na tvou postavu a hlavně na zadek a stehna. Kterým agresivním jídlům by ses měla co nejvíce vyvarovat?

Hlavně zapomeň na každodenní či obdenní návštěvy rychlého občerstvení. Neříkám, že máš od základu předělat svůj jídelníček, ale pamatuj, že všeho moc škodí. Naopak když fast food nahradíš čerstvým ovocem a dostatečným pitným režimem, budeš spokojená jak ty, tak i tvé tělo.

 
 

Reklama

Rubriky