Zdraví

Zásady KVALITNÍHO SPÁNKU

6. října 2018 v 20:04 | Veronika Srncova


Zásady KVALITNÍHO SPÁNKU

6.10.2018

 • Čtyři hodiny před spánkem nepijte kávu, černý či zelený čaj
 • Tři hodiny před spánkem nejezte těžká jídla
 • Nepijte večer alkohol, snižuje kvalitu spánku
 • Před spaním nepřemýšlejte a ulejhávejte unavení.
 • Nepoužívejte ložnici na koukání televize a v posteli si nečtěte.
 • Snažte si ulejhávat a vstávat ve stejný čas.
 • Pokud je hezky venku jděte se před spaním projít.
 • V místnosti omezte hluk a světlo a teplotu kolem 20 stupňů.

OSTROPESTŘEC PLUS ARTYČOK

19. září 2018 v 19:54 | Veronika Srncova


OSTROPESTŘEC PLUS ARTYČOK

19.9.2018


 • přispívá funkci játer
 • detoxikační účinky
 • podporuje jaterní tkáň
 • stimuluje jaterní moč
 • usnadňuje trávení

60 kapslí, 265 Kč

GRAVIOLA plus

19. září 2018 v 19:51 | Veronika Srncova


GRAVIOLA plus

19.9.2018


Extrakt z plodu gravioly, + vitsmin C+ zinek

 • posiluje imunitu
 • snížení únavy a vyčerpání

Pochází z Antilských ostrovů v tropických oblastech.
Vědecky zkoumá pro selektivní účinky na poškozené buňky.

60 kapslí, 129 Kč

WELLNESS mix

27. září 2017 v 14:23 | Veronika Srncová


WELLNESS mix

27.9.2017


1) Pánský sprchový gel a šampon 2 v 1 s bylinkovým komplexem a pivem, Manifaktura, 300 Kč2) Čistící gel Zoella 50 ml, 139 Kč
3) Tělový pudr, Zoella 15 g, 379 Kč
4) Toaletní voda Men a Bycykle 100 ml, Manufaktura, 695 Kč
5) Tělový krém, Marionnaud 200 ml, 289 Kč

veronika

24. dubna 2014 v 14:32 | Veronika Srncová
ahojky jak se máš :)

Když se vám piha nějak nelíbí

20. března 2013 v 20:28 | Veronika SrncováKdyž se vám piha nějak nelíbí....

20.3.2013


Portrait of a Woman with Melanoma Moles and Freckles (XXXL) Royalty Free Stock Photo

nechat je bez dohledu, ať si dělají co chtějí, není zrovna dobrý nápad. Když si budete mateřská znamínka kontrolovat, nemusíte se bát.

Beautiful Natural Girl Royalty Free Stock Photo
Naše kůže včetně znamének mateřských neboli pih má paměť. Což znamená, že když se 100krát za život spálíte o slunce nebo o solárko, vaše pigmentové buňky ( které tvoří znménka) si to mpamatují. A pro ně není nic moc dobrého. Z nebohého flíčku nebo výrustku na kůži se může stát zhubný nádor, protože slunění je jedním z hlavních je z hlavních spouštěčů rakoviny kůže. Vynikající je , že na pihy máme poříd na očíích, a tedy s tím můžeme něco dělat. Přesně řečeno dojít k lékaři.
Child & Eyes Wide Open, Irish Redhead Piha Face Překvapený Dívka Royalty Free Fotografie

Vyříznout a hotovo

Dermatologové mají mají na jejich posuzování zvláštní speciální lupy a digitální dermaroskopy. Když zjistí, že vaše znaménko nen právě ideální a mohlo by vám v budouvnu dlat neplechu, prostě vám ho vyřízne. Odsraněná tkáň se posílá raději na hidtologické vyšetření.
Teen Girl Royalty Free Stock Photo

Kdekoliv

nepříjemné pihy můžou být kdekoliv. Včetně plošek nohou, úst, na rtech, oční rohovce atd..... Proto nás neustále doktoři nabádají k tomu , aby jsme se znamínka kontrovali sami a nebo abychom chodili 2 krát do roka k lékaři. Prevenci by neměli zanedbávat především lidé se světlou kůží.
Zavřít pihovatou ne. citlivou kůži na končetinách Royalty Free Fotografie

Jak se vyšetřit doma?

postavte se nahý před osvětlené zrcadlo. Postupujte krok za krokem.

 • Obličej a uši ( na tyto partie sluníčko svítí nejvíce)
 • Prsa ( u žen i kůži pod prsy)
 • Břicho.
 • Zátylek, záda ( když to nezvládnete samy, řekněte si svému blízkému at vám pomůže)
 • Boky, stehna, lýtka.
 • Plosky rukou a nohou.
 • Oblast pohlavních orgánů.
 • Rty, ústa a oči
Shhhh! Quiet! Royalty Free Fotografie

Nejzdravější potraviny světa: 1. část

5. března 2013 v 15:53 | Veronika SrncováNejzdravější potraviny světa: 1. část

5.3.2013


Blueberry heart Royalty Free Stock Photo
Němečtí vědci zkoumali stovky, možná i tisíce potravin, aby nás seznámili se 14 nejzdravějšími, které nás chrání a dodávají nám potřebné živiny.
Seznam to nebude moc překvapivý, protože je v něm zastoupený/ velký počet ovoce a zeleniny. Nechybí luštěniny, ryby ale ani třeba ořechy! Seznamte se s první sedmičkou!

Borůvky
Tyto modré lesní plody zaujímají první příčku. Obsahují v sobě hodně karotenu, který nechrání pouze naší kůži před slunečním zářením, ale celý imunitní systém.

Díky velkému množství vitamínů dokáží dokonce zlepšit lidský zrak. Pomáhají léčit sliznice a obsahují hodně vitamínu C. Borůvky jsou vhodné i pro diabetiky, protože napomáhají snižovat vysokou hladinu cukru v krvi. Pokud máte borůvkové zásoby z léta, pečte z nich koláče, míchejte je s cukrem a vařte si čaje.
blueberry Royalty Free Stock Photo

Fazole: Jídlo chudých

Tento druh luštěniny si lidstvo hýčká od pradávna. Už středověcí lékaři oceňovali jejich chuť a stravitelnost. Ikdyž mnoha lidem způsobují plynatost, působí na žaludek a dokonce ho dovedou i léčit. Neví se, kdo fazole do Evropy přivezl, ale díky nenáročnosti pěstování, jim brzy propadla celá evropská společnost
Frijoles Royalty Free Stock Photo

Oves

Už od dávných dob, se u lidí, kteří oves často konzumovali, obdivovala jejich klidná povaha. Dnes vědci dokázali, že díky alkaloidu, který v sobě oves obsahuje, tomu tak skutečně může být. Uklidňuje totiž nervovou soustavu. Proto by se měl doporučovat studentům před zkouškami nebo jiným lidem během období plného zátěže. I oves pomáhá snižovat hladinu cholesterolu v krvi. Pokud vás trápí potíže s trávícím ústrojím, dejte si hodně ovsa, změkčí vám trávící trakt a potíže budou ty tam!
Rolled oats in a bowl Royalty Free Stock Photo

Brokolice

Tato zelenina v sobě obsahuje hodně vitamínů, minerálů a dalších látek, které jsou pro naše tělo prospěšné. Především je velmi bohatá na železo! Pokud trpíte bolestmi hlavy, může to být i nedostatkem železa, konzumace brokolice by vám měla ulevit. Ženám se brokolice doporučuje v období periody, kdy ze sebe hodně železa vyplavují. U mužů se její konzumace doporučuje jako prevence vzniku rakoviny prostaty.
Co by to bylo za zdravou potravinu, kdyby nedokázala ochránit naše srdce? Při konzumaci brokolice dochází ke stimulaci proteinu, který nám pomáhá chránit srdeční buňky. Díky brokolici naše sliznice po nemocích dokáží rychleji regenerovat.
Ripe Broccoli Cabbage Isolated on White Royalty Free Stock Photo

Losos


Maso lososa obsahuje dobře stravitelné bílkoviny a spoustu vitamínů. Dále obsahuje hodně omega 3 kyselin, které mají blahodárný účinek na naší pleť a trávící trakt. Pomáhají vylepšovat strukturu nehtů a vlasů. Pokud máte problémy se soustředěním nebo dokonce deprese, měl by vám losos pomoci.
Salmon fillet isolated on white with lemon and herbs Royalty Free Stock Photo

Dýně
Dýně by vás v tomto seznamu mohly potěšit, protože jsou podle většiny sloganů v tomto období opravdovým "hitem"! Dýně snižují tlak. Pokud se řadíte mezi nerváky, dejte si dýňovou polévku a možná budete na chvíli klidnější. Ale teď vážně. Dýně vám prospívá při potížích se žaludkem a pálením žáhy, protože dokáže zneutralizovat žaludeční šťávy a kyseliny. Působí jako prevence proti rakovině a je velice dobře využitelná i jako přírodní projímadlo.
Three Pumpkins Isolated on White Royalty Free Stock Photo

Sója

Sedmou nejzdravější potravinou je sója ve své čistě přírodní podobě. Takovou ji zná ale jen málo z nás. Sója se k nám mnohem častěji dostává skrze různé chleby, náhražky sýrů nebo masa.Konzumovat čerstvou sóju se doporučuje lidem, kteří trpí běžnými civilizačními nemocemi, jako je třeba angína, a nemohou se jich zbavit. Sója by měla působit buď jako prevence nebo urychlovač léčby.
Starým lidem pomáhá při osteoporóze a revmatických onemocněních. Chrání cévní ale i nervovou soustavu. Můžete si ji preventivně dopřávat i proti hemeroidům.
Organic Tofu Isolated on White Royalty Free Stock Photo

Potraviny proti rakovině: Účinně pomáhají

5. března 2013 v 15:13 | Veronika SrncováPotraviny proti rakovině: Účinně pomáhají

4.2.2013


Jídlo

Zdraví prospěšné látky lze získat i z běžných jídel. Záleží na skladbě a frekvenci stravování.
Potraviny napomáhají v prevenci i léčbě rakoviny. Některé dokonce účinky léčby posílí. Podle posledních výzkumů ženám, které musí prodělat chemoterapii kvůli nádoru prsu, svitla naděje, jak se uzdravit příjemnou cestou.

Červené víno

Vědci zjistili, že zdravotní stav žen po chemoterapii kvůli rakovině prsu zlepší jedna nebo dvě sklenky červeného vína. Odborníci laboratorními testy zjistili, že organická součást vína zvaná resveratrol zdvojnásobí léčebný efekt chemoterapeutického léku rapamycinu.
Red wine Royalty Free Stock Photo
Rapamycin zpomaluje a zastavuje růst rakovinných buněk. Ty si vůči němu ale dokáží postupem času vybudovat resistenci.
Low Angle Wine Pour Royalty Free Stock Photo
Vedoucí výzkumu v nemocnici Cleveland Clinic v americkém Ohiu Dr. Charis Engová to vysvětluje: "Zjistili jsme, že resveratrol je v laboratorních podmínkách schopen odolnost zhoubných buněk zmírnit. Když jsme studovali jejich chování, objevili jsme, že rapamycin je v kombinaci s resveratrolem dvojnásobně efektivní. Pokud se vlastnosti této látky potvrdí i během klinických zkoušek, může to být pro léčbu rakoviny velký pokrok."

Burské oříšky pro abstinenty

Podle Engové by mohla být chemoterapie doplněná každodenní konzumací sklenky vína mnohem účinnější. Velké množství blahodárného resveratrolu obsahují také burské oříšky.
Peanuts Royalty Free Stock Photo

Nadváha je důležitým rizikovým faktorem

Každá nadváha představuje riziko zvýšené pravděpodobnosti onemocní rakovinou prsu, protože množství tuku v těle má vliv na produkci hormonů. Speciální dieta, která je sestavena na 1500 kalorií za den, pomáhá při rakovinnovém onemocnění.
redhead young woman dancing Royalty Free Stock Photo

Dietologové nezavrhují ani dezerty, u všech receptů ale doporučuje nahradit máslo margarínem, bílá mouka má být nahrazena tmavou - celozrnnou. Další informace najdete např. na serveru ulekare.cz
donuts Royalty Free Stock Photo

Své místo v jídelníčku by měla mít i vláknina (kromě ovoce a zeleniny jsou to celozrnné výrobky a luštěniny). Další zásadou je snížit příjem tuků, zejména těch špatných (zdroje nasycených a transmastných kyselin) a preferovat dobré tuky, které jsou zdrojem neneasycených mastných kyselin (rostlinné oleje a výrobky z nich vyrobené, např. margaríny, dále tuky z ryb, ořechy a semínka)."
Mandarin on a plate Royalty Free Stock Photo

Co a v jakém množství máme jíst?

PEČIVO: Šest až sedm porcí denně - nejlépe celozrnné. (za porci je považován jeden krajíc chleba, jeden Pitta chleba, půl bagety, 25g snídaňových cereálií, rýže nebo těstovin, 150g brambor, 3 hrnky popcornu.)
Homemade bread Royalty Free Stock Photo

ZELENINA: Bez omezení, ale nejméně čtyři porce denně (nejlépe vařená v olivovém oleji).
Fruits and vegetables Royalty Free Stock Photo

TUK: Čtyři až pět porcí denně, alespoň 3 z toho by měl tvořit olivový olej (za porci je považována jedna lžíce oleje, dvě polévkové lžíce ořechů, slunečnicových semínek nebo piniových oříšků, jedna polévkovou lžíci arašídového másla, ¼ avokáda, 100 g vypeckovaných olivy.), doporučuje server ulekare.cz.
Branch with olives and a bottle of olive oil Royalty Free Stock Photo

OVOCE: Tři porce denně. (za porci je považováno jedno jablko, vinný hrozen, čtyři meruňky, půl banánu, 100g třešní, 1 kiwi, jedna nektarinka, jeden pomeranč, jeden broskev, dvě švestky, tři sušené švestky, dvě polévkové lžíce rozinek.)
Mixed berries Royalty Free Stock Photo

MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY: dvě porce za den. (za porci je považováno 250ml odstředěného mléka, jedno velké vejce, 25g tvrdého sýru, 100g tvarohu, 125ml jogurtu.)
Dairy Products Royalty Free Stock Photo

MASO: Volitelné, ale je omezen na pouhých 300 gramů drůbež a mořských plodů (zhruba dvě kuřecí nebo rybí filety) týdně, a 150 gramů hovězího, vepřového, jehněčího a za měsíc, radí server ulekare.cz.
Hot roast pork Royalty Free Stock Photo

Nejlepší čaje na zimu

22. února 2013 v 19:03 | Veronika SrncováNejlepší čaje na zimu

22.2.2013


Stock Photo: tea
Čaj má výhodu, že je skoro bez kalorií. Ten " normální" má spoustů důležitých látek pro zdraví, včetně vápníku, draslíku nebo vitamínu B. Je taky plný antooxinantů, který otganismus chrání před spoustu nemocem a škodlivinami. Ale né každý je má rád.

PO NEMOCI:

Citronový čaj s rozmarýnem

Rozmarýn je plný éterických olejů, které prokrvují a posilují nervový systém. Po tomto čaj se budeme cítit plný energie, zvýší se nám tlak , rozproudí krev v žiláh a ryhleji se uzdravíte.
Jak ho připravíme:
vetvičky rozmarýnu ( čerstvého nebo sušeného) zaliejeme horkou vodou a nakrájíme citron na kolečka. Necháme stát 5 min. a můžeme ho začít pít.
Stock Photo: Glass cup of tea with lemon and leaf...jjjajjco´

NA RYCHLEJŠÍ MYŠLENÍ:

Čaj z ginga a pomerančů:

Gingoliloba zlepšuje paměť a v kombinanci s pomerančem srvoná i krevní tlak.

Jak ho připravit:
jednu polévkouvou lžící eušeného gingoliboba lístku smícháme s nakrájenou pomer. kůrou a kouskem pomerančem. Zailiejeme horkou vodou, ne vařící vodou a nechcte stát 10 min. K dostání jsou i hotové gingo čaje.

Reklamní fotografie: čaj ginkgo

NA PROBRÁNÍ:

Čaj s mátou a skořicí:

Právě tento nápoj se doporučuje jako pro jízdu autem atd... Kromě toho je výborným lékem na bolení břicha.
Máta uklidní žaludek a zbaví nás křečí.

Jak ho připravíme:
Na šálek potřebujeme asi 4-5 lístků máty, které zalijeme vařící vodou, přidíme skořici a necháme odstát aspoň 10 min. Výborný je s oslazeným čajem.
Stock Photo: breakfast still-life. green tea

NA POSÍLENÍ IMUNITY:

Čaj z limetky:

Ve skutečnosti jde o směs zeleného čaje s limetkou. Je dobrým zdrojem zinku a vitamínem C. Můžeme také lépe odolávat náporům chřipky.

Jak ho připravit:

půlku lžičky sypaného zeleného čaje a měsíček dobře omyté limetky zalijeme vařící vodou a nechte stát pod pokličkou 10 min. Proceďte a hotovo.
Reklamní fotografie: Ice Tea

Biologické hodiny

21. února 2013 v 19:14 | Veronika SrncováBiologické hodiny

21.2.2013


Stock Photo: Happy Hour2

= je doba , kdy je kontkrétní orgán našeho těla aktivní, nebo kdy naopak odpočívá. Když je v klidu měli bychom mu opravdu dát klid. Podle čínské medicíny se 24 hodin ozděluje na 12 částí ( po dvou hodinách) . ke každé patrří jeden orgán. Ten je ale právě ve své hodině nejaktivnější. Naopak pak tento orgán 12 hodin odpičívá. Jak to poznáme? Mění se naše ělesná teplota, tlak, fyzická a psychická schopnost.

1-3 hodiny

Čas , kdybychom měli odpočívat. Mozek je v útlumu. pokud nemůžete momentálně spát , například, že řídí te auto. Buďte opatrní. V tuto dobu jsou aktivní JÁTRA , a tak bychom je neměli zatěžovat. Nejezte, ani nepijte, a už vůbec alkohol, kávu nebo něco tučného.

Stock Illustration: human organs - liver


3-5 hodin

Časně ráno se probouzejí PLÍCE. Proto astmatiky může přepadnout záchvat, budí se i kuřáci, lidé se záněty cest. Přepadávají nás tké úzkosti a obavy. Dá se říct , že děláme " z komára velblouda"
Ilustrace: infekce plic


5-7 hodin

Do aktvity se dostává TLUSTÉ STŘEVO. A tak je dobré ho vyprázdnit. Zvyšuje se rychle tlak a tep. Tělo se připravuje na nový den. Je dobré se v tuto dobu navyknout vstávat, pak budem čilejší než kdybychom si přispali. Probouzejte se pokud co nejpomaleji a v klidu. je dobré také pít. Vhodný je teplý čaj.
Ilustrace: lidské tělo se zvýrazněnou tlustého střeva

7-9 hodin

Hodina ŽALUDKU. Dejte si teplou sprchu, trochu se protáhněte a dejte si snídani. ŽALUDEK TOTIŽ TEĎKA PŘIJÍMÁ ŽIVINY, proto se dopřejte vitamíny , hodí se také léky. Začíná pracovat i psychika. Jestli vís teda čeká schůzka, domluvte se jí na devátou ranní.
Ilustrace: zvýrazněn žaludek

9-11 hodin

MOZEK pracuje na plné obrátky. CO SE NAUČÍTE BUDETE SI PAMATOVAT. Zvládáme i náročnější úkoly. Vládu přjímá slinivka a slezina , a proto nepijte alkohol. Dopoldne si můžete i pomlsat, protože teď se tráví sladké. Dopřejte si med nebo ovoce.
Ilustrace: lidský mozek

11-13hodin

Aktivuje se SRDCE. Nezatžujte se a nepříjídejte se. K obědu si dejte raději lehčí jídlo a nepřehánějte to s kávou. MŮŽETE BÝT V ÚTLUMU, TAK POZOR NA ÚRAZY. Pokud můžete dopřejte si v tuto hodinu spánek.
Ilustrace: kardiovaskulární systém

13-15 hodin

Brzké odpoledne je čas pro TENKÉ STŘEVO. Energii vydáme na trávení. Možná se budete cítit unavený a nepozorní, věnujte se jednodušším úkolům. ZUBY JSOU TAKÉ CITLIVÉ , PROTO SE VYDEJTE K ZUBAŘI.
Stock Illustration: human small intestine and stomach anatomy

15-17 hodina

Naše energie stoupá. Práce vám půjde od ruky, tak se vám bude dobře sportovat. Začíná praovat MOČOVÝ MĚCHÝŘŘ, proto mu dopřejte pitní režim. TEĎ JE DOBRÁ DOBA NA VYDATNÉ JÍDLO.
Ilustrace: zvýrazní močový systém

17-19 hodina

Probouzejí se a čistí se LEDVINY. Proto je nezatěžujte tuky, kávou, alkoholem, cuktrem nebo solí. Snažte se vyhýbat stresu, pijtte čistou vodu a nebo čaj. LEHKOU VEČEŘI PODÁVEJTE KOLEM 19. HODINY.
Ilustrace: lidský ledviny

19-21 hodina

Teď se vám bude dobře povídat s přáteli. SRDCE A KREVNÍ OBĚH pracují na plné obrátky a tak dobře působí antibiotika a mastičky na bolesti. KOLEM DEVÁTÉ VEČER SE ZLEPŠUJE I PAMĚŤ, TAKŽE SE VÁM BUDE DOBŘE UČIT.
Stock Photo: highlighted vascular system

21-23 hodina

ORGANISMUS se ukládá ke spánku, proto odpočívejte. NEDĚLEJTTE CO VÁ NABUDÍ. Už nejeste, nepijte, ale snažte se relaxovat. Poslouchejte třeba muziku a nejpozději v jedenáct hodin večer jděte spát.

Vector Art: Digestive System

23- 01 hodina

Začíná pracovat ŽLUČNÍK. TEĎKA JSME NEJCITLIVĚJŠÍ BOLEST, A POKUD MÁTE PROBLÉMY SE ŽLUČNÍKEM TAK SE MŮŽEME BUDIT.

Jak se snídá v Evropě

20. února 2013 v 18:54 | Veronika Srncová


Jak se snídá v Evropě

20.2.2013Kvalitní snídaně je základ. Jak začínají svůj den lidé po celém světě?


Německo:

Pochutnáte si na čerstvě upečených houskách s bílými ( bavorskými) klobáskami, vařeném vajíčku nebo šunce.


Anglie:

Anglickou snídani si můžete dát po celém světe. míchaný vajíčka, slanina, fazole, toast s máslem a džemem je už tradicí. K tomu čaj s mlékem nebo kafe.

Itálie:

Na jihu vám naservírujou silnou kávu, nejlépe esspresso, a kní sladký koláč.

Francie:

Ve Francii si určitě dopřejte máslový crossant nbo křupavou bagetu s máslem a džemem. Jejich pečivo je nepřekonatelné.

Švédsko:

Dostanete tam musli s mlékem, ovocnou kaši, jogurt nebo tmavé pečivo. A ktomu spoustu zeleniny.

Holandsko:

Tahle země je smetanová. K snídani vám dají ke kávě ohromný kopec šlehačky, ovoce namočené ve smetaně a k tomu všemu krajíc chleba s máslem a čokoládovou rýži.

Česko:

V Česku jedí snídaně necelá polovina lidí. Třetina z nás se nasnídají v zaměstnání . Ale zpomínám na zeleninu a ovoce. K tomu popřípadě pijeme kávu nebo čaj.

Tajemství jojo efektu prozrazeno!

24. ledna 2013 v 21:11 | Veronika SrncováTajemství jojo efektu prozrazeno!

24.1.2013Hubnutí se zastavilo
Bojuješ s jojo efektem? Stačí odhalit jeho pravou příčinu a snadno na něj vyzraješ.
Podařilo se ti někdy pár kilo přibrat, ale neradovala ses dlouho, protože nejenže se pracně shozená kila brzy vrátila, ale dokonce se rafička na váze posunula výš, než jsi měla původně? Říká se tomu jojo efekt a je to znak nevhodného způsobu hubnutí.

Cest k němu je mnoho, ale mají jedno společné - jsi přesvědčena, že své hubnutí máš pod kontrolou, ale to je bohužel jen mýtus, kterým obelháváš samu sebe. Vždy se ti do tvého skvěle nastaveného hubnoucího plánu přimíchají slabá vůle, nečekaná lákadla (oslava narozenin, romantické rande v restauraci, tvá oblíbená svíčková od babičky apod.), případně výkyvy emocí a nálad, díky kterým z krásně nalinkovaného hubnoucího plánu dost zásadně uhneš.

Dala sis i ty novoroční předsevzetí, že konečně zhubneš? Právě teď jsi jistě ještě plná elánu a optimismu. Jenže jakmile se po pár týdnech tvrdého odříkání a mučení v tělocvičně nedostaví viditelné výsledky (jakože se nedostaví, protože reálně zhubneš za měsíc zdravě maximálně pět kilo, což na každém není hned vidět), elán pomalu upadá.
Obezita

A pak tě tvé hubnutí začne otravovat. Chybí ti dobroty, kterých ses musela vzdát, štve tě pocení v posilovně, přejedla ses dietních blafů, které tvé chuťové pohárky nedokážou uspokojit. Celá tvá cesta k vysněné postavě se obalí do negativního hávu a už z principu tě štve.

Jakmile se optimismus a pozitivní nadšení změní v negativní postoj, zlost a nespokojenost, s hubnoucími snahami je zpravidla konec. A neúspěch hned v druhém kroku zajíš, takže výsledek je horší, než lepší.

Jak na to lépe

Problém je ale v tom, že jsi pro svou hubnoucí snahu nezvolila tu správnou cestu. Vyměnit oblíbené jídlo za nechutné blafy, to se přeci nedá vydržet dlouho. Stejně jako nutit se do cvičení, když tě nebaví. Chce to jen trochu upravit své návyky v jídle i v pohybu, ne je otočit vzhůru nohama.
Přejídání

Miluješ smažené a sladké? Nedokážeš si představit ráno bez pečiva pokrytého vrstvou cukru? Nemusíš. Jen je třeba trochu ubrat. Ano, dej si oblíbené slazené müsli s ovocem a mlékem, ale nasyp si jen poloviční množství a zbytek nahraď ovesnými vločkami, které nejsou ani pražené, ani slazené. Dodáš tak tělu mnohem méně tuků a cukrů a díky obsahu vlákniny se na dlouho zasytíš. A chuťový výsledek nebude nijak zásadně odlišný.

Stejně tak oblíbený hamburger s velkou porcí hranolků příště trochu odlehči. Místo velkých hranolků si dej malé, nebo si je nedávej vůbec a objednej si salát. A večer u telky? Kdo říká, že musíš spořádat mísu popcornu? Dej ji na stůl, ať si můžou vzít všichni. Nebo si nakrájej okurku a namáčej ji do tvarohového dipu, to je lahůdka. Uvidíš, že objevíš nové pochoutky, které vůbec nejsou hnusné, ale přitom tvému hubnutí nebudou stát v cestě.

Totéž platí i pro cvičení. Nebaví tě přeplněné posilovny? Jdi na zumbu nebo spinning. Otravuje tě jakékoli organizované cvičení? Můžeš běhat, plavat, bruslit, nebo si dopřát každý den pořádnou procházku, protože i to se počítá.

Zkus přidávat klidně pomalu. Místo výtahu choď do schodů pěšky. Když chceš mluvit s kamarádkou z vedlejší třídy, dojdi za ní, místo abys jí napsala na chatu. Každý krok navíc se počítá.
Důležité je, najít si jídlo, které je součástí zdravé a dietní životosprávy, ale zároveň ti chutná. A také pohyb, při kterém spaluješ a formuješ postavu, ale je pro tebe i zábavný. Jen tak tě jojo efekt nedostihne. Když totiž najedeš na "dietní" režim, který tě nebude omezovat a otravovat, není důvod, abys s ním za týden či měsíc měla skončit. Stane se tvým novým životním stylem a v něm nemá nadváha a mizerná fyzička šanci.

Močový měchýř

15. ledna 2013 v 8:56 | Veronika SrncováMočový měchýř

15.1.2013

" Když se chce, tak se musí"" Když leden voda smáčí, nedluhy s ním kráčí" varuje lidová pranostika. Mokro a chlad ohrožují vylučují systém, zejména močový měchyř.

Hruškovitý vak tvořený svalovinou se při naplňění močí se několikanásovbě zvětší, při úmyslném oddalováný odchodu na toaletu může ze dna pánevní dutiny dosáhnout až k pupku, ale nepraskne. Svěrač močové trubice proště povolí a dojde k samovolnému úniku moči.

Zdá se to neuvěřitelné, nicméně celkový význa močového měchýře není objasněň . Kromě toho slouží jako rezervátor tekutiny určené k vyloučení, je úzce s pohybovým apartmánem. Jeho narušená činnost ovlivňuje stavbu kostí a zpětně na něj doléhajé přetěžované klouby. Působí rovněnž n psychyku a při oslabení mže vyvolávat typické zimní deprese provázrné strachem, melachonickou náladou a zveličování problému. Působí dokonce i na myšlení. Jakmile se z poloviny naplní tak pošle signál do mozku.

Produkce:

Zdraví člověk denně vyprodukuje průměrně denně 1 - 2,5 l moči. Na objemu se spíš podílí roční období. Vzimě se tělo zbavuje tekutého odpadu nejvíce . Mo. měchýř se tak stává choulostivějším koleme 15 a 17 hodině. V rozmezí 3 a 5 hodiny už funguje zase jak má.

Poruchy:

 • Poruchu moč. měchýře je zbarvení moči.
 • Normálně je průhledná tařka žlutá. Pokud ztmavne bývá to známka dehydtradace a občas začně stačí více pít.
 • Dočervena ji obvykle ztmavne přímše krve, i to je infekce a také existence ledvinoých kamenů.
 • Narůžovělí odstín bývá důsledek braní antibiotik, nerozumného používání projímadel, případně neškodná známka toho, že jste jedli suroviny s velkým obsahem barviv.
 • Červené zbarvení upozurńuje na přítomnost půísní v ůtrobách, metobolockou poruchu ,ale je to i běžná jev po dvojité porci rebarbory.
Potížě:
Potížě s moč. měchýřem , které jsou právě v lednu na spadnutí , můžete předejít také bylinkami. Apoň 1krát týdně si dopřejte koupel s příměsí 0,5 l listového čaje z březu. Favoritem je ale ovesná lázeň. si 300g nasypte do sáčku asi na 10-15 min.
Vypráskané bobule:
 • U nás je rozšířený dekorativní keř je od podzimu do častného jara obsypán bílými plody, které při šlápnutí vyvolávají dovné zvuky. Pámelníku bílému se říká lidově " práskačka"
 • I když jsou kuličky toxické , při zachování správného dávkování patří k vynikajícím prostředkům za zklidnění a podporu moč. měchýře.
 • Při aktuálních problémech se berou 3krát kulička denně.
 • Účinkují rovněž sušené.
 • Hemeopattické tintury na léčnu poruch moč. ústrojí se připravují než z bobulí, ale také i z kořenu.
moč.trubice
přetěžované klouby
ledvinový kámen
plísně v útrobách
pámelník bílý
 
 

Reklama

Rubriky