Tajemno II.

bééééééééé

21. února 2016 v 16:19
vdrtbhbs y

Co říká váš den narození

5. srpna 2013 v 21:43 | Veronika SrncováCo říká váš den narození

5-8-2013Určitá čísla hrají v našem životě důležitou roli, mohou odhalit náš charakter nebo nám mohou umožnit nahlédnout do naší budoucnosti. Podle čísel můžeme dělat i různá osudová rozhodnutí. S jejich magickou pomocí můžeme vyhrát v loterii.

Nic z toho se však nestane, pokud nebudeme číslům rozumět. Nechte se proto vtáhnout do tajů numerologie a najděte si svou charakteristiku podle dne svého narození. Můžete tak lépe poznat nejen sami sebe, ale i své rodiče a přátele.
Numbers
Lidé narozeni 1. den v měsíci ...
... mají silnou vůli. Ví, co chtějí, a většinou to také dostanou. Svých cílů dosáhnou nejlépe díky svému vlastnímu úsilí a také za pomoci svých věrných zaměstnanců. Nesmí však zbytečně otálet a musí se na věc vrhnout hned. Jedině tak se mohou radovat z dalších úspěchů.
Lidé narozeni 2. den v měsíci ...
... touží po harmonii a snaží se druhé potěšit. Někdy působí jako perfekcionalisté, napomáhají však stmelovat pracovní kolektiv, obzvlášť pokud mají rádi své kolegy. Někdy si na sebe berou příliš mnoho práce a trpí tím, že ji nemohou zvládnout. Hodně pro ně znamená jejich domov, a proto se velmi aktivně podílí na jeho budování.
Lidé narozeni 3. den v měsíci ...
... srší vtipem a jsou skvělými přáteli a společníky. Nesnáší, když jsou v práci zastrčeni v zadní kanceláři, a tak stráví většinu času u barelu s vodou. Měli by si najít takovou práci, ve které se nejlépe uplatní jejich vysoká touha po socializaci a hravost. Život je pro ně jedna velká party. Jen si musí občas dávat pozor na to, aby to nepřeháněli.
Lidé narozeni 4. den v měsíci ...
... jsou velmi praktičtí a upřednostňují osvědčený a správný životní přístup. Takový životní styl je někdy může dostat do spárů stereotypu. Mají hluboký smysl pro přírodu, a proto by se ve svém zaměstnání měli zabývat vybavováním interiérů, stavebnictvím, krajinářstvím nebo floristikou.
Lidé narozeni 5. den v měsíci ...
... milují dobrodružství a změny. Dlouho hledají vhodnou práci. Mohou projít různými druhy práce, než pro sebe najdou správnou pozici. Uplatní se dobře v komerční sféře. Zástupci narozeni v tento den měsíce mají přirozené charizma, kterému se jen těžko odolává.
Lidé narozeni 6. den v měsíci ...
... dokážou hluboce milovat, někdy se však chovají příliš panovačně. To je způsobeno hlavně tím, že berou svou zodpovědnost příliš vážně. Žijí pro svou rodinu, a pokud mají děti, chtějí, aby se učili doma. Měli by se trochu uvolnit a zbavit se přehnaného strachu, který se týká také jejich peněz.
Lidé narozeni 7. den v měsíci ...
... mají přirozenou intuici a dělají si věci po svém. Měli by být proto trochu trpělivější a neměli by riskantně investovat svůj majetek. Vyhovuje jim práce o samotě. Velmi pozitivně na ně působí každodenní meditace.
Lidé narozeni 8. den v měsíci ...
... dobře vědí, jak se dostat na vrchol své kariéry a jak si nechat za svou práci zaplatit. Jen by při svém postupu vzhůru měli dávat více pozor na to, zda při tom nešlapou na nohy druhým. Často pracují až nad možnosti svých sil.
Lidé narozeni 9. den v měsíci ...
... chtějí zachránit a zlepšit svět. Tito lidé jsou velmi talentovaní, a proto se dobře uplatní v kreativní a duchovní sféře. V životě dosáhnou velkých věcí, pokud budou schopni zapamatovat si i malé detaily. Jako např., kam si dali své klíčky od auta. Měli by rozvíjet a své nadání.
Lidé narozeni 10. den v měsíci ...
... vypadají, jako by vždy byli krok na před ostatními. Jen si pak nesmí stěžovat, když je ostatní těžko dohání. Tito lidé jsou průkopníci a měli by pracovat ve vedení úspěšných společností. Rádi cestují a poznávají svět.
Lidé narozeni 11. den v měsíci
... často inspirují své okolí. Jedenáctka v datu jejich narození představuje zásadní číslo. Jsou velmi citliví a hodně jim záleží na tom, co si o nich druzí myslí. Měli by víc věřit své intuici a neměli by pořád o sobě pochybovat. Pokud budou sebevědomější a nezávislý na mínění druhých, dosáhnou v životě velkých cílů. Stačí se jen rozhodnout a přejít od myšlenek k činu!
Lidé narozeni 12. den v měsíci
... patří vždy mezi vítěze! Jsou velmi optimističtí a ve společnosti oblíbení. Jen by neměli zapomínat na to, že jejich smích by mohl druhým také ublížit. Proto by ho měli užívat moudře. Mají velký cit pro barvy a styl, a proto se velmi dobře uplatní jako designéři nebo módní návrháři. Jsou vynikajícími společníky a ve společnosti zajímavých lidí se sklonem k extravaganci se cítí jako ryba ve vodě.
Lidé narozeni 13. den v měsíci
... jsou velmi praktičtí, ale nebojí se ani netradičních věcí a postupů. Milují svou zemi, a proto se dobře pohybují na trhu s nemovitostmi, obzvlášť pokud je tento obchod spojený s rastaurováním a prodejem starších domů. Mají však problém s vyjádřením vnitřních pocitů. Neměli b v sobě dusit své emoce až do té míry, že z ničeho nic vybuchnou. lekce asertivního chování by jim určitě přišla k duhu.
Lidé narozeni 14. den v měsíci
... jejich život může druhým připadat jako jízda na horské dráze. Tito lidé by k sobě měli být upřímní a neměli by problémy z minulosti nechat zasahovat do budoucích plánů. Lidé narozeni v tento den v měsíci velmi rádi cestují a poznávají nové krajiny a kultury. Proto se dobře se uplatní v práci, která je spojená s cestovním ruchem. Jsou také velmi citliví, což z nich dělá vynikající partnery.
Lidé narozeni 15. den v měsíci
... mají sklon druhým poroučet. Věci hrají většinou v jejich prospěch, obzvlášť pokud se jedná o peníze. I přes vysoce vyčerpávající a náročné povolání si rádi udělají čas na sebe i svou rodinu. Jsou šťastní, když jsou obklopeni svou rodinou a svými přáteli. I když jsou stále zaneprázdnění, stíhají vymýšlet různé zlepšováky ve svém bytě či domě.
Lidé narozeni 16. den v měsíci
... neustále zažívají různá překvapení a jejich život je opředen tajemstvím. Často se jim stává, že na ulici potkají zcela neznámého člověka a jim připadá, jako by ho znali celý život. Mají vysoce vyvinutý smysl pro empatii a zabývají se duchovními tématy. Neměli by se obávat toho, že jim lidé často nerozumí. Měli by ale přestat neustále věci odkládat na druhý den.
Lidé narozeni 17. den v měsíci
... se mohou pochlubit vrozeným potenciálem pro velké úspěchy. Kam přijdou, tam sklízí pochvaly a uznání. Mohou pracovat v jakémkoliv odvětví. Měli by si ale dobře pamatovat, že musí vždy hrát podle pravidel. Měli by také více respektovat své podřízené zaměstnance a měli by jim dát možnost projevit se. Jejich úspěch stojí na dobrém uspořádání denního harmonogramu.
Lidé narozeni 18. den v měsíci
... se snaží pro druhé udělat to nejlepší. Jsou velmi oddanými partnery a rodiči. Někdy mohou být zmítáni nerozhodností mezi duševními hodnotami a přirozenou touhou po materiálním úspěchu. Měli by si život uspořádat tak, aby mohli dosáhnout obojího. Jedině tak budou opravdu šťastní.
Lidé narozeni 19. den v měsíci
... cítí, že mají v životě plnit zvláštní poslání. Problém spočívá v tom, že přesně nevědí jaké. Vypadá to, jako by při cestě tam, kde jsou dnes, museli překonat mnoho překážek. Pokud jsou nespokojení ve svém současném zaměstnání, je to proto, že nebylo dostatečně využito jejich vůdčích schopností.
Lidé narozeni 20. den v měsíci
... se velmi starají o city druhých. Neměli by tolik brát ohledy na to, co si o nich druzí myslí. Ve své kariéře by se měli pohnout dopředu. Svůj dům považují za svatyni, a proto by se z něj měli snažit vytvořit příjemné odpočinkové místo.
Lidé narozeni 21. den v měsíci
... září štěstím a optimismem. Jsou velmi zdatnými obchodníky, a proto se velmi dobře uplatní na jakékoliv marketingové pozici. Někdy mohou být trochu impulzivní, obzvlášť pokud jde o lásku. Neměli by příliš podléhat dojmu na první pohled, aby se tak vyhnuli lidem, kteří jsou ve skutečnosti úplně jiní, než jak se tváří navenek.
Lidé narozeni 22. den v měsíci
... se zabývají duchovnem a rádi se nechávají unášet různými spiritualistickými teoriemi. Mají v datu svého narození hlavní číslo 22. To je předurčuje k tomu, aby si kladli velké cíle, jejichž naplnění bude naplňovat i jejich život. Pokud ještě stále nenašli svůj životní cíl, neměli by se tím znepokojovat. V brzké době jistě najdou odpověď na tuto otázku.
Lidé narozeni 23. den v měsíci
... jsou velmi volnomyšlenkářští a nesnáší, když je cokoliv svazuje, ať už je to práce nebo vztah. Jsou velmi okouzlující, ale přelétaví, a proto jejich city pomalu zakrněly. Měli by být ke svému partnerovi upřímnější a měli by mu říct o svých skutečných potřebách. Pocit ohrožení svobody by rozhodně neměli projevovat verbálními ataky.
Lidé narozeni 24. den v měsíci
... si velmi cení času stráveného se svou rodinou, a proto pro to dělají maximum. Stejně tak si váží svých přátel. Za důležité považují také peníze a bezpečí. Velmi touží po finanční svobodě, kterou se jim ve většině případů také podaří získat. Měli by se však zbavit neustálého pocitu ohrožení a nebezpečí.
Lidé narozeni 25. den v měsíci
... jsou velmi oduševnělí a citliví. Vynikají zvláštním talentem, který však neproměňují v hmotné statky. V jejich životě nehrají peníze tak velkou roli jako u ostatních lidí. Některé věci pro ně představují z emocionálního hlediska nepřekonatelnou překážku. Měli by najít ztracenou rovnováhu pomocí zdravé stravy a cvičení.
Lidé narozeni 26. den v měsíci
... mají velké ambice a touží po materiálním úspěchu. Díky tvrdé práci a velkému odhodlání dosáhnout všeho, na co si jen pomyslí. Kvůli práci však často zapomínají na svou rodinu, které věnují jen velmi málo času. Měli by najít přijatelný kompromis a trávit doma více času.
Lidé narozeni 27. den v měsíci
... jsou od přírody trochu nedočka
ví a unáhlenými rozhodnutími přidělávají starosti nejen sobě, ale i lidem kolem sebe. Měli by být trpělivější. Trvá jim totiž déle než ostatním, než najdou tu správnou cestu. Jsou velmi talentovaní a velmi se zajímají o duchovní záležitosti. Pro přátele by udělali cokoliv.
Lidé narozeni 28. den v měsíci
... se nebojí vystupovat v záři reflektorů. Jsou rozenými vůdci se silnou vůlí dosáhnout úspěchu. Jen by si měli uvědomit, že ne každý žije tak jako oni. V práci se dobře prosadí, obzvlášť pokud jí musí věnovat hodně energie.
Lidé narozeni 29. den v měsíci
... mají ve svém datu hlavní číslo 11 (2 + 9 = 11). Toto určuje jejich duchovní zaměření s dobrým smyslem pro intuici. Neměli by ale trávit tolik času rozjímáním a měli by se více zajímat o svou rodinu a o domov, ve kterém žijí. Mají dar, že na druhé lidi vždy udělají dobrý dojem.
Lidé narozeni 30. den v měsíci
... jsou vynikající společníci a ostatní lidé zbožňují jejich přítomnost. Někdy trochu flirtují a vysílají lidem různé signály, které je matou. Proto by měli být ve vystupování s ostatními lidmi zdrženlivější. Jsou neodolatelní hostitelé, jejich kulinářské dovednosti ocení každá návštěva.
Lidé narozeni 31. den v měsíci
... mají smysl pro praktičnost. Baví je pracovat rukama. Vášnivě milují svého partnera a jsou pro něj udělat cokoliv. Na oplátku od něj očekávají věrnost, které si také ve vztahu nejvíce váží. Jen by si měli dávat pozor na to, aby nemluvili příliš o sobě.

Upíří- jsou, byli a budou!

5. srpna 2013 v 21:35 | Veronika SrncováUpíří- jsou, byli a budou!

5.8.2013Jeho obličej je křídově bílý, jeho špičáky neobvykle veliké. Obává se slunečních paprsků, a proto ve dne spí na temném místě, aby v noci vstal a rituálně povečeřel. Neslyšně se vkrade oknem, vyhlédne si krk nic netušící oběti a jedním mohutným kousnutím zbaví ubožáka veškeré, životadárné tekutiny. Navíc způsobí, že postižený se v blízké době vydá na stejný výlet, neboť je nakažen a nedojde klidu, dokud nebude za dne proklán v místech srdce dřevěným kůlem.Existuje ve 21. století ještě vůbec někdo, kdo by věřil na upíry? Určitě ano - protože oni existují!¨

Opravdoví - Upír obecný¨

Původem z tropických oblastí Ameriky. Je veliký asi osm centimetrů a opravdu se živí krví. Povětšinou si cucne na nějaké krávě, ale v krajní nouzi může hupnout i na člověka. To je pak nepříjemné setkání. Ne proto, že by člověk pak automaticky vysával své bližní, ale spíše proto, že tento tvoreček jej může nakazit zcela reálnou vzteklinou. Jinak je ale upír také předmětem zkoumání jako přínosný živočich. On totiž při své hostině krev nesaje, ale líže. A při tom se stará, aby krev nezasychala a zůstávala stále čerstvá. Dělá to filuta tak, že do rány slintá. Jeho sliny obsahují zvláštní látku, která zabraňuje srážení krve. Právě krevní sraženiny (tromby) vyvolávají srdeční infarkty a záchvaty mrtvice.

Nemocní - PorfýrieJe vzácná, ale velmi těžká krevní choroba. Tělo člověka nemocného porfýriií není schopno přeměňovat v krvi železo na porfyriny, což je pro zdravý organismus životně důležitý proces. Jeho pokožka reaguje nesmírně citlivě na světlo. Pacient může tím pádem vycházet ven jedině v noci. Teoreticky je možné příznaky choroby, což bývají ošklivé puchýře, hnědnutí zubů, krvácení z nosu i očí, zmírnitkonzumací krve, nebo transfúzí. Odtud patrně upíří obliba krve a tmy. Porfýre je vzácná a dědičná. Lékařská věda si s ní dnes již ale umí celkem poradit speciálními léky.

Energetičtí - Savý kamarád

Mezi opravdové upíry, když ne v tom pravém slova smyslu, patří i ti energetičtí. Krev nám pijí trochu jinak. Jsou plíživí a nebezpeční…Po návštěvě takového člověka, zpravidla milého, který vás zahrnuje pozorností a dost často i obdivem, se budete cítit, jako byste uběhli maratón. Budete zdecimovaní a unavení. Zatímco on po té, co na vás nahází své problémy, které se vy snažíte vedle svých starostí řešit, patrně odskotačí nabitý energií a slíbí, že určitě přijede zase velmi brzy. Jeho potíže nikdy neberou konce. Zaváže si vás hesly typu: "Já tě nemít, tak snad umřu", "Jsi jediný člověk, který mi rozumí", "Já jsem snad prokletý", či "Co jsem komu udělal, že mám tak podělaný život" a podobně. Po nějaké době budete cítit blízkost hysterického záchvatu pokaždé, když vám takový dobrodinec "slíbí", že se staví. Nejraději mají, když vás mohou obejmout či se vás alespoň dotknout. Bohužel někteří neví, že to, co dělají, vám ubližuje, a tak je to těžké.
Existují ovšem i tací, kteří si od vás berou energii a ovíjí se kolem vás zcela vědomě. Těch je mnohem méně. O to jsou ovšem horší.
Vampire's Teeth Royalty Free Stock Photo

Zparchantělí - Drákulovci


Církev pasovala upíry na ďáblova stvoření. Vytvořila tak nevědomky vlastní skupinu upírů. Tu známou pohádkovou. Takto se mohl stát upírem člověk nekřtěný, dítě, které zemřelo nepokřtěné, sebevrah, křivopřísežník, člověk, který byl pohřben bez příslušných křesťanských ceremonií, nebo ten, co se dopustil svatokrádeže. V podstatě kdokoli, kdo porušil náboženská nařízení. Tihle pohádkoví upíři také pocházejí z Kaina, který se jako první dopustil hříchu vraždy.
sensual vampire licking blood from his finger

Poslední český upír...

Jmenoval se Alois Ulrych a zemřel 22. února 1817. Byl to neblaze známý vrchní správce Žďáreckého zámeckého velkostatku, který byl už za života považován za osobu zlou a krutou. O Ulrychově smrti existuje úřední záznam v jihlavské kronice.
Po pohřbu Ulrycha udalo prý několik svědků, že mrtvého spatřili pohybovat se v okolí zámku. Seděl v sedle jakéhosi koně s telecí hlavou a obřími kopyty, nebo v kočáře taženém bezhlavým spřežením. Napadal lidi a údajně zabil zámeckého písaře.
To už nemohli páni přehlížet a povolali z Jihlavy kata. Ten otevřel Ulrychův hrob za nemalé účasti dalších lidí ze zámku a kněze. Ulrychovo tělo bylo nepoškozené a působilo dojmem spícího člověka. Kat (ne)mrtvého oslovil třikrát, upír se posadil a otevřel oči až, když byl osloven jménem. Přítomný kněz se nebožtíka ptal na příčiny jeho počínání, ale Ulrich se prý všemu jen vysmíval.
Kat pak četl ze staré knihy a upír začal vstávat. Tu ho katův pomocník srazil na kolena a mistr popravčí upírovi přeťal krk rýčem. Do krku mrtvého Ulrycha, nasypal kat mák a celé jeho tělo zasypal vápnem. Pak rakev uzamkli a hrob uzavřeli.
Ulrichův duch konečně našel pokoje a už se nikdy víc živým lidem nezjevil.
O celé události existují různé zajímavé dobové výpovědi, které můžete najít v článku na následujícím odkazu...¨
Vampire Blah!

Datum tvé smrti

5. srpna 2013 v 21:27 | Veronika SnrncováDatum tvé smrti

5.8.2013
Pijete hodně alkohol? Kouříte? Žijete nesprávným životním stylem? Udělejte si test, kdy zemřete. Na základě vašich osobních životních preferencí zjistíme s vysokou mírou pravděpodobnosti datum, kdy zemřete.


Čím jsi byl/a v minulosti?

5. srpna 2013 v 21:23 | Veronika SrncováČím jsi byl/a v minulosti?

5.8.2013Fakta o smrti

5. srpna 2013 v 21:21 | Veronika SrncováFakta o smrti

5.8.2013


Musíme tam všichni. Ale i tak by bylo dobré se o stavu, který nás všechny čeká, něco dozvědět.
10 zajímavých faktů o smrti
Smrt je nevyhnutelný okamžik lidského života. Vědci si dlouhou dobu lámou hlavu s tím, co se vlastně po smrti děje a lidstvo se ještě nedokázalo dostatečně vypořádat s tím, že prostě nic nebude. Šmitec, šlus, nazdarbazar... prostě končíte. Není žádná cesta tunelem, žádné obláčky a rozkvetlé zahrady. Po smrti prostě vypnete, jako když zhasnete žárovku.
Lidské tělo potřebuje k fungování kyslík. Smrt je vlastně neschopnost těla zásobovat se kyslíkem, ať už vás někdo rozdrtil parním válcem, nebo se vám zastavil mozek. Pokud dokážete dýchat i po smrti, vaše tělo teoreticky mrtvé nebude.
Jakmile zemřete, nejprve přestanete vidět, následně ztratíte chuť, čich a hmat. O sluch přijdete až s několikasekundovým zpožděním.
S pohřbem by se mělo pospíchat. Enzymy, které vám díky přístupu ke kyslíku pomáhají s trávením potravy, jsou pořád naživu, takže začnou požírat vás. Už po třech dnech se tak tělo začne vlivem rozpínání plynů vzniklých "prací" těchto enzymů nafukovat a vyvalí se mu oči. Není to hezký pohled... Proto se mrtvoly podchlazují, zpomaluje to rozklad. V roce 1907 provedl doktor v Massachusetts experiment se speciální postelí, podle kterého zjistil, že člověk ihned po smrti "zhubne" 21 gramů. Dlouho se to považovalo za fakt, ale nedávné experimenty to vyvrátily. Smrt tedy nic neváží.
A teď se podívejme na některé zajímavosti o smrti.

Lidé se více bojí jedovatých pavouků než vlastní smrti. Přesto je pravděpodobnější, že vás zabije špunt od šampaňského než pavouk.

Nedbalost lékařů způsobí pětkrát více úmrtí než střelné zbraně.
Jen jeden člověk ze dvou miliard se dožije více než 116 let.
Při budování železniční sítě v Egyptě v 19. století bylo odkryto takové množství mumií, že je stavební firmy používaly jako palivo do lokomotiv.
Myslíte si, že je poprava dekapitací bezbolestná? Hlava po odseknutí prý ještě asi 15 až 20 sekund žije ze zbytků kyslíku v krvi.
Je spočítáno, že od prapočátku lidstva už zemřelo přes 100 miliard lidí.
Muž v márnici, majitel pohřebního ústavu pokrývá ho, toe tag
 
 

Reklama