Svět

Starožitnosti

3. února 2013 v 12:32 | Veronika SrncováStarožitnosti

3.2.2013

" Harampádí, nebo skvost?"
Sarožitnosti jsou připomenutím dávných časů, symbolem bohatství a výnosným byznysem. Stačí jen oddělit zrno od plev.

Zhlediska starožitníků jde o objekt starší více než padesát let, který mají historickou, kulturní či peněžní hodnotu. Například v některých specialozovaných starožitnostích nabízeny předměty z padesátých let od známých návrhářů skla.

Nejčastějí se pod jménem starožitnost představíme nábytek, hidyny, obrazy, porcelán, keramiku, sošky a vázy, ale to zdaleko není všechno. Patří sem téměř nrpřeberné množství věcí : šperky, hračky, kočárky, koberce, lustry, mince, bankovky, stroje, gramofony, psací stroje, ciferníky, kyvadla, kuchy%nské nádobí, kliky, závaží, klíče ale i dokonce paroží.

Možná ale nesjte milovníky starých věcí anebo odhodníte sentiment a zvítězí finance. Zkrátka se rozhodnete vzácnost speněžit. Pak je dobré se obrátit na znalce a znávané starožitníky.

Podle Simony Šustkové získávají strarožitností většinu předmětů právě od lidí , ketré nemají peníze a potřebují zpěněžit starožistnost.

Oblíbeným artikem jsou mince. Nerozhoduje je se jak jsou staré a z jakého kovu, ale hlavně jak jsou vzácné, čili kolik kusů se dochovalo, v jaké kvalitě a jak je o danou minci zájem. Třeba z stříbrnou pštikoronu z roku 1928-1930 můžete dostat kole 30 korun


simona šustková

starožitný porelán a keramiku obdivují hlavně ženy
 
 

Reklama