Rady do kuchyně

Banánové tipy

5. února 2015 v 19:30 | Veronika Srncová


Banánové tipyTrsy banánů nedělíme na menší, ale utrhneme jenom kusy , kolik jich zkonzumujeme právě. V trsu vydrží dlouho a nežlutnou. Oloupaná banán který budeme potřebovat později, potřeme citr. šťávou, aby nezhnědl.

Nepřipálí se

5. února 2015 v 19:27 | Veronika Srncová


Nepřipálí se

5.2.2015Před smažením vždycky naklepáváme maso na vlhčeném prkénku, jen tak se při smažení nepřípálí. Suché prkénko maso vysuší, vlhký šťávu neodsaje. Při smažení maso přidáme do horkého tuku několik koleček syrových brambor.

Co s namrzlými bramborami

5. února 2015 v 19:24 | Veronika Srncová


Co s namrzlými bramborami

5.2.2015Pokud si domů přineseme namrzlé bramobry s nasládlou chutí, nemusíme je vyhazovat. Necháme je alespoň den rozležet, aby nahromaděný cukr " vydýchaly". Oloupané je krátce provaříme, pak vodu slijeme a dovaříme je v nové vodě smíchané se lžičkou octa a soli.


Aby vám těsto dobře vykynulo

31. ledna 2015 v 12:09 | Veronika SrncováAby vám těsto dobře vykynulo

31.1.2015Jak postupovat při jeho přípravěUdělejte si kvásek

Pouze pro těsta s čerstvým droždím ( mouku, prosejte do mísy a uprostřed udělejte důlek). Do něj dejte rozdrobené drožďí a smíchejte ho s trochu vlažného mléka, cukru a mouky.

Vypracujte přísady

Když droždí vzejde, přidejte k němu zbylé přísady a elektrickým šlehačem s hnětacími háky nebo rukama vypracujte těsto.

Nechte nakynout

Aby bylo těsto hezky kypré, musí pořádně vykynout. Přikryjte ho utěrkou a postavte na teplé místo ( blízko topení).

Vyválejte a roztlačte

Hotové těsto je poměrně pružné. Aby jte ho dostali do rohů plechu, vyválení ho opatrně roztlačte prsty.


Pomoc při kynutí


Obzvlášť rychle vykyne těsto v troubě. Musíte jí předehřát jenom na 50 stupňů !! Dovnitř postavte těsto s mísou přikrytou utěrkou. Těsto je hotové, když zdvojnásob svůj objem.

Sušení droždí ušetří čas


Dobrou alternativou je k čerstvému je to sušené. Stačí ho jen smíchat s moukou, takže odpadá příprava kvásku. Na rozdíl od čerstvého droždí, které se rychle kazí, můžete mít v sáčku doma vždycky při ruce.


Pečení do zásoby

Koláče z kynutého těsta se dobře zmrazují. Hned po vychladnutí je zabalte po porcích do mrazicích sáčků a vložte do mrazáku. Po rozmrzání je 10 minut rozpékejte, tak budou chutnat čerstvě.

Nejlepší je plněné


Po dobrotě z kynutého těsta s lahodným krémem se jen rozpráší,. Klasickým moučníkem může být řezy. Pláty těsta nejdříve rozpulte ( krájejte ostrým nožem), pak je naplňte a dejte chladit.

Praktické radyVšechny přísady by měly mít pkojovou teplotu. Proto tuk a vejce vynjdejte z lednice po 30 minutách než jdete připravovat těsto. Abyjte zjistili, jestli nude droždí dobře kypřit, odlomte z něj malý kousek a hoďte ho do horké vody. Když vyplavou nahoru, je v pořádku. Pokud, ale klesne na dno už ho raději nepoužívejte. Při zadělávání postupujte od řidšího k hustšímu, nikdy né naopak. V opačném případě dojde soudržnot těsta a nedosáhnte potřebné kvality. Tekutinu vlévejte do mouky, ne naopak. Aby se vám rěsto nelepilo na háky, potřete je trochu oleje. Buchty, koláče a koblihy by měly kynout 40-60 minut., u těžkých a tuhých těst počítejte víc jak 3 hodiny. Vykynuté těsto ihned zpracuje, jinak vyschne, popraská a nebu tak chutné.

Víno do zásoby

21. ledna 2015 v 17:49 | Veronika Srncová


Víno do zásoby

21.1.2015Abch při vaření, když potřebuji jen pár lžice vína, nemusela otevírat celou flašku trochu jsem si odlila červeného a bílého vína do tvořítek na led dala zamrazit. Teď stačí vyndat zamražené kostky dle potřeby .

Budou chutnější

21. ledna 2015 v 17:41 | Veronika Srncová


Budou chutnější

21.1.2015


Výborné a šťavnaté brambory můžeme velmi rychle připravit v tlakovém hrnci. K oloupaným a nakrájeným bamborám připravíme asi 3 lžíce vody a kousek másla. Vaříme 10 minut poté necháme dojít.

Měkké masíčko

21. ledna 2015 v 17:38 | Veronika Srncová


Měkké masíčko

21.1.2015


Maso při dušení nebo při přípravě guláše mnohem rychleji změkne, když ho podlijeme trochu rumem ( stačí jeden malý panák). Tvoříme-li z masa štávu, získá díky rumu výtečnou chuť a zvýrazní aroma.

 
 

Reklama