Přátelství

Příběh o dvou přítelích

14. března 2013 v 21:23 | Veronika Srncová


Příběh o dvou přítelích

Dva kamarádi se vydali přes poušť.

Předtím se ale pohádali a jeden z nich dostal facku od toho druhého.

Dotyčný, aniž by cokoli řekl, se sehl a napsal prstem do písku:

" Dnes mi můj nejlepší přítel dal facku"Putovali dál. Došli ke krásné oáze s jezírkem a rozhodli se,

že se vykoupou.

Ten co dostal facku se začal topit,

ale ten druhý ho zachránil a vytáhl z vody.Když se probral, vytesal do kamene:

" Dnes mi můj nejlepší přítel zachránil život."

Kamarád se jej optal:

" Když jsem ti dal facku, napsal jsi to jen do písku

a tentokrát jsi to vytesal do kamene. Proč?"

Odpověděl:

" Víš když mi někdo ublíží, píši to jen do písku,

aby vítr tyto řádky odfoukl na znak odpuštění.

Ale když mi někdo pomůže, vytesám to do kamene,

aby to tam zůstalo na věky."Nauč se svůj žal a křivdy psát jen do písku

a své štěstí vyrýt do kamene!Říká se, že stačí jen jedna minuta

na to abychom si někoho zapamatovali,

jen jedna hodina abychom si jej oblíbili

a mnohokrát nestačí ani celý život

abychom na něj zapomněli.

Konec s nožem

14. března 2013 v 21:14 | Veronika SrncováKonec s nožem

14.3.2013


Jsme sice nejlepší kamarádky, ale hádáme se kvůli každý blbosti. Teď jsme samozdřejmě pohadaný. A to jenom protože jsem řekla, že jeden kluk, který se jí líbí je fakt pěknej. Je to s nou těžký. Strašně se uraží, ale zase jindy je bezvadná. Podle nálad.... Sedím doma a nudím se. Přece nebudu doma, když venku je pěkně. Se Silvou se pořád nebavím. Nebo spíš ona se mnou. Prej jí chci sebrat kluka. Ale ten kluk absolutně neví, že nějaká Silva je. Nevadí, ať si myslí co chce, však ona doleze. Připojila jsem se na ICQ a online je Dagmara, kamoška z vedlejší třídy. Tak jí písnu, jestli by nezašla ven.

Jaruška: Zdarec, nevyrazíme někam?

Dagmara: ahoj, strašně promin, ale já jsem domluvená s Honzou, za pul hodky, takze to nema cenu.

Jaruška: Neva, zatím

Jasný, ona má Honzu. Chodí spolu měsíc a pořád jsou spolu. Ve dne a někdy i v noci, prostě spolu. Skusím Tamču.

Jaruška: Zdarec, nevyrazíme někam?

Tamarka: Ahoj, jasný, kdy a kde?

Jaruškla: Teď a tady

Tamarka: Mám dojít k vám? :-)

Jaruška: Byla bys mooooc hodná

Tamarka: ok, du

Super, takže se nudit nebudu. Tamara je strašně hodná holka, po Silvě hned druhá nej. Ale je mě jí líto, pro ni jsem ta nej. já. Holky říkají, že za ní dolezu vždycky, když nemám Silvu. Je to pravda, ale já za to nemůžu. Silvu já mám nejradši, prostě nemůžu jít a říct, že Tamara je nej. když to není pravda.....S Tamarou jsem strávila skvělí odpoledne a večer. Byly jsme u nás, a poitom jsme šly do naší hospůdky, kde jsme pokecali s ostatníma.... Už tyden se spolu nebavíme a mě to už nebaví. Celej týden sjem byla s Tamčou, hafo jsme se sblížili, ale Silva mě chybí. Du za ní. ,, Silvi, jak dlouho chceš být ještě naštvana?" ,, Já jsem s tebou definitivně skončila!" Co to má znamenat, to trochu přehání. ,, Hele, já jsem jenom řekla, že je pěknej, to ti ho nemůžu pochválit?" ,, Jo ale to by nesměl za mnou přijít a zeptat se na tvoje číslo!" Cože? Tak toto ju sere, on radši mě. ,, Ale o tom já nic nevím." ,, Neboj se, dala jsem mu ho, a popřála hodně štěstí, to přeju i tobě. Ale zbohem, už s tebou nechcu mít nic společnýho. A sedám si k Lence." To ne, Lenka seděla sama. Jako jediná, to mám jako já teď sedět sama, být na samotce. To nechcu. Ale už aspoň vím, kdo mě pořád prozvání. Teď mu můžu napsat. On je fakt pěknej, ¨ale já mu vysvětlím, že ho chce ona a bude zase vše ok. Teď jdu za Tamčou..... Tamari jsem všechno řekla, to bylo poiprví, co jsem jí až tak důvřovala a šla hned za ní. Pomalu se stává ta nej. ona. Ale to by mě Silva neopustila nikdy, takže nabidku k sezení jsem musela už z principu odmítnout. A co holka co sedí s ní? má zůstat sama jenom kvůli mě? to ne, to si na triko nevezmu. Nejsem Silva. S Davidem, tak se jmenuje ten kluk, si píšu čím dál častěj.... Sedím u počítače a přemýšlím, jestli mám napsat Davidovi o Silvě. Asi jo, ať je jasno.

Davídek: Ahoj sluníčko

Jaruška: Ahojkyy....

Jaruška: Jakpak se vede???

Davídek: ted uz dobre, kdyz ses tady, strasne jsem se na tebe tesil :-*

Jaruška: To je pěknýýý ale já mam problem

Davídek: jakejpak?

Jaruška: já se bojim ze me pak posles nekam

Davídek: to bych nikdy neudelal NIKDY

Jaruska: Vís ta kamaradka, ktera ti dala moje cislo, je moje nejlepsi kamaradka, a zabouchla se do tebe ted se se mnou nebavi, tvrdi ze jsem te zbalila a to sem jenom rekla ze ses peknej. ale ona ma svou hlavu, rekla me ze se mnou konci a ja nevim co delat, tak jsem premyslela ze kdybys ....

Davídek: to je pekny ze jasem peknej

Davidek: vis jaru, me na tobe hone zalezi, dokonce by sde dalo rict, ze pomalu te zacinam mít víc rád nez jako kamaradku, asi urcite te mam radsi, ale chces toho moc

Jaruška: ja te mam taky rada vic nez jako kamaradku, ale kdyz ja nevim co delat, nechu o ni prijit ale ani o tebe

Davídek: co kdyby jsem dali sraz? Hmm? promluvit si o tom atd.

A tak jsem se s ním sešla, ale asi jsem to neměla dělat. Zaprví nás viděla Silva, taklže je to v háji, ale jinak to bylo super. Sice jsem definitivně přišla o kamarákdu, ale získala jsem kluka. Ano, teď už s ním chodím, ale čekaůla jsem že naše rande takto dopadne......Sedím sama v lavici a přemýšlím co se Silvou. ,, Silvi, promiň, ale já s ním chodím. Mám ho ráda a on mě taky. Když si to tal vezmeš, ty jsi ho jenom obdivovala, ale nikdy jsi s ním nic neměla, takže jsem ti ho nepřebrala." Kouká na mě udiveně. ,, Myslela jsem, že nejseš taková svina, abys jsi s ním dokonce aji chidla, ale ty seš taková. Co já s tím? Klidně se utěšuj, že sji mě ho nepřebrala, ale opak je pravdou." A odešla, já jsem cítila, že jsem tímto tahewm stratila svou nejlepší kamarádku..... Teď je tou nej. Tamča. Už spolu i sedíme, je to prostě super. Silva prohlásila, že mě nenávidí. Všem řekla, že jsem jí normálně přebrala jejího kluka. Nikomu ale neřekla, že o ni ani prstíčkem nezavadil. Poštvala proti mě celou partu. No a když jsem si sedla s Tamarou, tak ju taky znemožnila. Ona teď má svou partu, svý kamarády. I když dělá, že je spokojená, jedna holka mě řekla, že jí je pořád líto, že se spolu nebavíme. Ale ona to tak chtěla.Já mám teď kluka, suprovýho kluka. Jeho parta je už i moje parta a nejen moje ale i Tamči. Ona si tam taky našla kluka. Jsme spokojený, i když mě Silva chybí. Snad se někdy usmíříme..... O měsíc později.... V novynách je článek:

Včera pozdě v noci se stala dopravní nehoda, při které pohužel zepřela jedna mladistvá dívenka. Další dívka je s vážným zranením v nemocnici, řidič je lehce poraněný.

Ta mrtvá dívka je Silva. Ano, ta Silva. Teď už vím, že měě nikdy neodpustí. už nikdy spolu nepujdeme do hospůdky. Nikdy se spolu nezasmějeme, nikdy si nepopovídame. Protože už není živá. Moje milovaná Silvinka je mrtvá.Teď teprve poznávám, že jsem ju měla stále ráda jako nejlepší kamarádku. Nejhorší ale je, že to auto řídil David. můj David. Proč? To zatím nevím, ale snad se to dozvím od jeho nejlepšího kamaráda.

Jaruška: Co je s Davidem?

Tonda: No je ve vazbe, bude sedet. Ale jinak mu nic neni, jenom ma zlomenou ruku

Jaruška: Proc? proc vezl silvu?

Tonda: zeptej se jeho radsi

Jaruška: a jak asi?

Tonda: no dobra, ¨ti dva se setkali, ona hostrasne balila, chtel ji rict, ze ju enchce ale neodolal, neco s ni mel. on se sa ni vyspal. potom mu tobylo lito, ale pozde no. A v tom aute sedeli protoze jeli z jedny party, chteli byt spolu. vis on se do ni zabouchl, je me to lito, ale ta holka ho neustale balila, ja bych ji podlehl uz davno, on to vydzel dlouho.

Jaruška je ofline.

Tak takhle to je, teď aspoň vím, že Silva umřela spokojená. Z přátelství se stala nenávist a na pohřeb mě nikdo nedostane. Nikdo. Je mě zle. Najednou jsem stratila kamarádku a kluka. Myslela jsem, že budu mít na nu alespoň dobry vzpomínky, ale teď? Je mě z ní zle. Zle a zle. Potom už to šlo rychle. Dny za dny utíkali a všichni tu krávu litovali. Už jsem nechtěla být vew světě kde litují tu obludu. už ne. A tak jsem vzala nůž. Teď se psalo v novinách:

Dnes ráno se zabila patnáctiletá dívenka, nejspíš neunesla smrt své kamarákdy, a tak skončila se svým životem.

Jedinej Tonda a Tamča věděli, jako to bylo.
 
 

Reklama