Plesový seriál

Plesový seriál: Jak si vybrat správné boty a doplňky

15. ledna 2013 v 18:02 | Veronika Srncová


Plesový seriál: Jak si vybrat správné boty a doplňkyJdeme na ples

Chystáš se na ples? Ale ještě nemáš zvolené správné střevíce, ve kterých bys protančila celou noc? Poradíme ti, jak si vybrat ty pravé boty na ples.
Můžeš mít ty nejkrásnější šaty, ale výběrem špatných bot lze velice snadno zkazit celkový dojem. Vhodné plesové obuvi a doplňkům proto věnuj pečlivou pozornost.
Co říká dress code?

Výběr obuvi na ples bys měla nechat až po nákupu šatů, protože boty by měly dokonale ladit s večerní plesovou róbou jak stylově, tak barevně. Pokud si budeš pořizovat lodičky před nákupem šatů, tak je vol v univerzální černé barvě. Tou nic nezkazíš.

Podle správného společenského dress codu by plesové boty měly mít uzavřenou špičku, pokud si ale zamiluješ ty se špičkou otevřenou, tak etiketu také příliš neporušíš. Do otevřených lodiček si ale vždy vezmi praktické punčocháče s otevřenou špičkou, které na noze drží pružný proužek mezi palcem a ukazováčkem. Nezapomeň si ale předem udělat na nohách dokonalou pedikúru. Nehezky upravené nehty mohou nemile ubrat body na celkové image.
Jdeme na ples
Nepokaz si fantastické šaty nevhodným obutím nebo kabelkou. (Foto: Thinkstockphotos)
Ideální plesové barvy

Co se týče materiálu bot, tak vhodný je satén nebo lakovaná kůže. "Ideálními plesovými barvami jsou černá, bílá, zlatá a stříbrná. Nebojte se ani sytě červené nebo modré. Vždy je samozřejmě důležité, aby výběr ladil s barvou šatů," vysvětluje Veronika Sajdoková ze sítě obchodů CCC, které nabízí pro nadcházející plesovou sezónu speciální kolekci večerních bot. Správná plesová obuv by také měla být pevná a měla by mít plnou patu. Přeci jenom na ples se chodí především tančit a v botách by ses během tance měla cítit pohodlně a bezpečně. Buď rovněž opatrná s výškou podpatku. Velmi vysoké podpatky sice krásně prodlouží postavu, ale tanec je v nich trochu komplikovanější.

Vyhni se puchýřům

"Pokud si koupíte nové lodičky, tak je raději pár dní před plesem prošlápněte, abyste se vyhnuly nepříjemným puchýřům," radí Veronika Sajdoková. Pro jistotu si ale na ples přibal do plesového psaníčka také pár průhledných náplastí. Stylová a praktická bota má také vyšší podešev. Budeš se na ní lépe cítit, protože tě nebudou během tance tlačit bříška prstů.
Nezapomeň na vhodné doplňky

Celkový vzhled pak nesmíš zapomenout doladit vhodnou kabelkou. V případě plesu by to mělo být samozřejmě elegantní psaníčko. Nejlépe v barvě šatů. Barvy šperků můžeš sladit buď ve stejné barvě jako je toaleta, nebo naopak kontrastně. K červeným šatům se budou hodit nejen červené doplňky, ale i černé nebo bílé. Řiď se mottem, že méně je někdy více. Decentní a jemný šperk vypadá k plesovým šatům více elegantně. A pozor, důležité je si také pamatovat, že opravdová dáma na plese nikdy nenosí hodinky.

Boty a kabelky na ples

Boty a kabelky na ples

Boty a kabelky na ples

Boty a kabelky na ples

Boty a kabelky na ples
 
 

Reklama