Magie

Magická abeveda. K čemu se hodí

19. srpna 2013 v 21:22 | Veronika SrncováMagická abeceda. K čemu se hodí


19.8.2013Občas je dobré například při výrobě amuletu, nebo vysílání prosby, tam, kde je zapotřebí nápisu, volit speciální písmo. Je možné, pokud se váš vzkaz týká například prosby k Andělům, použít přímo andělského písma…

Občas se to hodí

Například, když nabíjím bylinky tak, aby pomohli tomu konkrétnímu člověku, na tu konkretní nemoc, nebo problém, pro větší účinek připojit prosbu o pomoc. Tady je dobře požádat Anděly.
Andělské písmo vypadá takhle a s nápisem se zachází jako s normálním.
Mělo by být vidět. Takto popsaný předmět, nebo třeba dóza se směsí bylinek, by měla alespoň 24 hodin před použitím stát někde v místnosti.
Existují ještě jiná písma, která je možné umístit třeba na amulet, nebo votivní předmět. Volíme je podle toho, koho, nebo případně kam energii směrujeme.
Pro různé rituály, kdy se například nápis umísťuje k předmětům na "oltáři" (stůl kde provádíme rituál), je dobře používat magického písma. Jednak je to trefnější a jednak, pokud předmět například někam umísťujeme, prakticky nikdo neví, co je tam napsáno.
a

Malachim

Je často používaný pro magiské formule, které mají často něco ochránit, nebo někoho něčeho zbavit. Říká se mu "Jazyk mágů".
m

Thébská abeceda

Jinak také "písmo čarodějnic". Hodí se například na votivní předměty a alulety, Také je dobré tak, kde potřeba něco opatřit nápisem pro uskutečnění nějakého přání.
t

Přechod přes řeku

Tohle písmo pužívají hodně ceremoniální magici, ale amulet na ochranu, například před uřknutím a zlým kouzlům, rozhodně posílí.
Použila jsem malachim například Varnsdorfu, kdy mi nějaký lupič chodil krást gladioly, které jsem pracně pěstovala.
Nápis jsem umístila na zeď nad záhon. Byla to jen ochranná formulka s upozorněním, že tyto květiny budou odpuzovat každého, kdo by je chtěl trhat a nepatří mu. Lupič už se tam neobjevil.
Nápis je možno například použít na dům, nebo třeba automobil.
Vyvarujte se ale sesílání pohrom a to i v případě, že kouzlo adresujete zloději.
Jednoduchá ochranná formulka může znít například takto:
"Buď tento vůz, chráněn tímto kouzlem, před zlodějem a nehodou"
S použitím magického písma, bude vypadat takhle:
pre
o

Magické umění kamení

19. srpna 2013 v 21:16 | Veronika SrncováMagické umění kamení

19.8.2013Víte, že kameny si nevybíráte? Kameny si vybírají vás.
Není to tak, že by každému člověku podle jeho znamení přináležel nějaký druh kamene, jak se můžete na různých místech dočíst. Je to o momentální potřebě.
Každý kámen má svou energii a každý umí něco jiného.
Člověk občas potřebuje k něčemu pomoci, či ho trápí zdravotní obtíže. Podle toho si může vybrat, očistit a nosit kámen.
Křišťál- je mocný kámen, který ví, co bylo a co bude. Proto jsou věštecké koule z křišťálu. Indiáni jej pokládali za živou bytost a krmili ho krví ulovených zvířat. Je vhodný všude tam, kde je potřeba zlepšit mimosmyslové vnímání.
Pokud se chcete něco dozvědět, mějte ho u hlavy, když spíte. Je to všestranný magický kámen
Karneol -Je kamenem Matky Země. Je to krásný ženský kámen. Pomůže s neplodností, je teplý a dodává optimismus.
Pomáhá při prokrvování, křečových žilách a špatných játrech. Je vhodný na všechny druhy ženských obtíží a dopomáhá "stát se matkou".
SlunceHematit -Ochranný kámen, který vrací zlé síly zpátky svému původci. Zahání strach a pomůže s krvetvorbou. Usnadňuje hojení ran. Je dobrý pro děti, které se bojí tmy.
V magii nahrazuje křišťálovou kouli, protože v jeho "těle" lze spatřit budoucnost, na kterou se ptáme.
Onyx -NIKDY si tento tajemný kámen od nikoho neberte. Pokud je darovaný, přináší smůlu a nepříjemnosti.
Když si ho ale pořídíte sama, dodá vám odvahu a bude vás dobře chránit před zlem.
Bude vám věrný. Stává se součástí toho, kdo jej nosí, a je obětavý. Je to takový voják, strážce.
Luna

Ametyst- Pokud si přejete miminko a ono to stále nějak nejde, pořiďte si ametyst. Pomůže přivést nejen štěstí v podobě děťátka, ale také případného tatínka.
Odhání nežádoucí nápadníky a pomůže vybrat toho pravého.
Chrání před nehodami a zlými lidmi.
Luna.

Tyrkys -Přitahuje lásku a náklonnost, vnáší harmonii do manželství a chrání před zlými úmysly druhých lidí. Zabraňuje hádkám.
Je to kamínek štěstí.
Pokud máte období, kdy máte dojem, že nic se nedaří a schází vám radost ze života a optimismus, pořiďte si tohohle smíška a věčného optimistu.
Slunce, Země

Růženín -Je pravý kámen lásky. Mezi ženami je hodně oblíbený. Přitahuje opačné pohlaví, dodává krásu a přitažlivost.
Jestli hledáte partnera, či ho máte vyhlídnutého, pomůže vám ke štěstí.
Také upravuje srdeční rytmus.
Slunce

http://zena-in.cz/images/clankygalerie/foto_nahled_21381.jpg


Pyrit -Nebo také "Bláznovo zlato". Přitahuje prosperitu a úspěch.
Je vhodný při finančních těžkostech, chrání peníze, aby se nerozkutálely, a přitahuje hmotný úspěch. Jestli hledáte dobrou práci, požádejte a noste pyrit.
Dříve byl hodně oblíbený mezi alchymisty
Opál -Opály jsou jedny z nejkrásnějších a nejsilnějších kamenů. Je mnoho druhů opálů. Všechny jsou to kameny velmi ochranné.
Měly by mít samostatnou kapitolu.
Jsou to zvláštní, tajuplné kameny. Pokud se chcete chránit, ale současně se o sobě něco dozvědět, pořiďte si opál.
Umocní vaši náladu, takže když se zlobíte, sundejte ho.
O opálech se říká, že mají vlastnosti všech planet a všech kamenů.
Rozšiřují vnímání a podtrhují vlastnosti nositele. Pokud s opály začínáte, pořiďte si napřed mléčný opál. Nejsilnější pak je tmavý "zemský" a "ohnivý" opál.
Země, Slunce

Tygří oko -Přináší úspěch, chrání před fyzickým napadením, posiluje nervy a dodává energii. Je to kámen vhodný například pro ty, kteří jsou hodně nesmělí a díky tomu třeba nejsou schopni se rychle rozhodnout a svým rozhodnutím mají tendenci nevěřit.
Tygří oko dodává odvahu a hřeje.
Slunce

Jantar- V Itálii se věří, že tento kámen je schopen přivést zpět nevěrnou milenku. Je to kámen lásky a přitažlivosti. Je teplý a krásný.
Chrání těhotné ženy před potratem.
Je vhodný k ochraně dětí vůbec. Zahání zlo a negativní síly.
Jantarová koule držená v rukách snižuje horečku.
Podle moudrých knih také zlepšuje sluch a je dobrý při obtížích s astmatem.
Jeho starý název je elektron, protože při tření o vlnu se elektricky nabíjí. Mágy je velmi ceněný a užívaný. Umocní totiž veškeré magické úkony.
Jantar posiluje imunitu a celkově čistí tělo.
Pokud si necháváte vyrobit nějaký ochranný nebo rituální předmět (amulet), který se chystáte dlouhodobě nosit, nechte si do něho vsadit jantar.
Jeho dobrou vlastností je také to, že se vzájemně "nebije" s ostatními kameny na vašem těle.
Slunce, Země


Čísla. Co možná netušíte o tom svém

19. srpna 2013 v 21:08 | Veronika SrncováČísla. Co možná netušíte o tom svém

19.8.2013number

Máte své šťastné číslo? Chcete vědět, co si o jeho vibracích myslí dávné starověké kultury? Řecká, babylónská, hebrejská, čínská... Záznamy o ní najdeme i u starých Egypťanů, Májů, Peršanů.
Nápadná stálost, zkušenosti i neměnnost symbolického významu čísel v různých kulturách lidstva během celé jeho historie jsou přinejmenším zajímavé.
Podle Pythagora, narozeného už kolem roku 580 před Kristem, "může být cokoli vyjádřeno číselnou hodnotou".
Pythagorovo učení vycházelo z Egyptské číselné magie, ze které také vznikaly obrazy Tarotových karet.
Každé číslo má i svou vládnoucí planetu.
Každá planeta zároveň vládne některému z dvanácti znamení zvěrokruhu.
Propojením vlivu čísla s vlivem planet a jejich znamení dostaneme zajímavé výsledky při každém konkrétním rozboru.
Význam čísel je mnohem hlubší, než si připouštíme. Málokdo z nás si již dnes uvědomuje, že čísla nevyjadřují jen kvantitu, ale i kvalitu.
Chcete znát jejich povahu? Každé z nich má totiž tu svou a některá jsou nám i osudem.

Co možná nevíte o svém šťastném, nebo i nešťastném čísle?

Jednička

Je obecně považována za představitelku mužského principu. Samo o sobě je toto číslo v podstatě prázdné. V magii se jednička používá při rituálech směrovaných na sebe sama. Symbolizuje Slunce a základ. Je to číslo sporné. Může být i symbolem osamělosti nebo přemíry ega.
Gold Number 1

Dvojka

Dvojka je číslem duality a ženského principu. Číňané uctívají dvojku jako šťastné číslo - podle čínského přísloví "Dobré věci přicházejí ve dvojicích". Je číslem plodnosti. V magii se dvojka příliš nepoužívá, alespoň ne v té pozitivní. Právě pro její přímý vztah k Luně jako nositelce iluzí a snové reality.
Gold Number 2

Trojka

Trojka bývá považována za magickou či božskou. Nejsvětější trojice Otce, Syna a Ducha svatého je mocným symbolem. Její síla je ovšem mnohem starší než křesťanství. V magii je jí připisován veliký význam. Síla čísla tři se přenesla i do současného racionálního světa. Když se zamyslíme nad trojkou, přijdeme na to, že prakticky všechny věci, na kterých nám záleží, nebo kterým chceme dát důležitost, jsou tři.
Tři přání, tři sudičky, tři bratři, tři vlasy, tři zuby, tři sestry - kolik podniků a firem má v názvu tuto magickou číslici, do třetice všeho dobrého i zlého... automaticky se nám dere do úst, a ani nad tím moc nepřemýšlíme. Pro mnoho lidí je trojka šťastná, mnoho z nich už ani neví proč. Prostě trojka bude ta pravá. Pravá hlavně pro to, co se týká duchovna, osudu, vizí, přání a podobně. Je abstraktní a jako by létá.
hand counting - three fingers

Čtyřka

Čtyřka je znakem dokonalosti a celistvosti. I čtyřka hraje v našem životě obrovskou úlohu, a my už to ani nevnímáme. Prakticky všechno, co má nějaký vztah ke hmatatelnému, zavání čtyřkou. Vzduch, země, voda a oheň - sever, jih, východ, západ - jaro, léto, podzim, zima.
Řada teoretiků i vojenských stratégů je přesvědčena, že čtveřice je nejstabilnější styčnou strukturou...
Říká se, že čtyřka je číslem hříšného Lucifera, vypovězeného čtvrtého, který následoval po Trojici. Apokalypsu budou zvěstovat čtyři jezdci, Smrt, Válka, Epidemie a Hladomor.
V Číně, Koreji a Japonsku zní výraz pro čtyřku podobně jako výraz označující smrt, proto je čtyřka na Východě považována za symbol neštěstí, a některé budovy jsou očíslovány s vynecháním čtvrtého patra.
Ze stejného důvodu se tomuto číslu vyhýbají některé firmy působící na trzích v oblastech Dálného východu - například Nokia u svých mobilních telefonů vynechává součíslí začínající čtyřkou.
Toto číslo bývá samozřejmě spojováno také s celou řadou náboženských symbolů stability a úplnosti: Např. v křesťanství figurují čtyři archandělé, čtyři hlavní síly a čtyři řeky ráje.
Mimoto existují čtyři nezměrná přání v buddhismu, čtyři islámské principy, které vytvářejí božství, čtyři světy hebrejské kabaly, čtyři tváře Bráhmy v hinduismu atd.
Pokud nejsou věci kulaté, většina z nich je čtvercová...
Number Four (XXXL)

Pětka

Pětka je číslem života a lidské zkušenosti a je symbolem individuality, duchovní touhy i ochrany. Proto má pentagram pět cípů, protože pátý element je éter, doplňující čtyři živly o myšlenku a životnost.
Pětka se objevuje také v náboženských obrazech po celém světě, zvláště v souvislosti s lidskou existencí: pět ran Kristových, nasycení pěti tisíc hladových, pět dhján v buddhismu a hinduismu, střežících pět směrů ("střed" je také směr), pět tváří Šivy v hinduismu.
V magii je pětka užívána často v souvislosti s evokováním změny stavu s přičtením nutné oběti.
Five Finger Self-adhesive Notes

Šestka

Šestka je matematicky dokonalá. Je to číslo rovnováhy, harmonie, vyrovnanosti. Za šest dnů stvořil Bůh zemi a podobně. Je to číslo Venuše a přináší užitek, tělesné blaho, lásku i krásu.
V magii je hlavním číslem v rituálech vztahů a lásky.
The Number 6 - Red Plastic

Sedmička

Odjakživa je to číslo mystické. Sedmička tvoří základ důležitých soustav lidské existence - dnů v týdnu, starověkých divů světa, sloupů moudrosti, smrtelných hříchů, paprsků stvoření, úrovní pekla, barev duhy, hudební stupnice.
Z mezinárodního hlediska je spojována s integrací, sjednocením a rozsáhlejšími vesmírnými projekty. Sedm schodů v buddhismu odpovídá ovládnutí času a prostoru, sedm základních čaker v hinduismu označuje vzestup od pozemšťanství k božství.
Sedmička je číslem Neptuna a pod její vládou můžeme leccos vymyslet, nasměrovat, vykomunikovat, ale málokdy dokončit. Nemá na to sílu. Vládne snům, nikoli hmotě. Sedmička je nápad a je nehmotná.
The Number 7

Osmička

Křtitelnice s vodou, jež zbavuje novorozence hříchu, bývá osmiboká. Osmička se skládá ze dvou nul, položená osmička je znakem pro nekonečno.
Osmičku lze pokládat za numero vládnoucí, silné, dokončující, dogmatické a rovněž schopné zdolávat překážky. Je to číslo počátku i konce.
Osmička je karmická a znamená narození i smrt - nikdy nekončící proces. Přeměňuje započaté v dokončené, a to v jakékoli formě - je zadostiučiněním a spravedlností - jak jsme se sedmičkou zaseli, tak s osmičkou sklidíme, a to nemusí být vždy šťastné.
V Číně je osmička pokládána za šťastné číslo. Vzato kolem a kolem, Čína je všechno možné, jen ne mírová země. S ohledem na to, jak se tato země chová, si s touto vibrací víc než zahrává. Je to ale také číslo moci a draní se kupředu.
Osmička se neohlíží na následky, ona už je současně následkem. A to je při nezvládnutí její síly často fatální.
Liquid Number 8

Devět

Potenciál devítky je dobře patrný na magickém čtverci rozděleném do tří řad o třech polích, přičemž součet čísel ve vodorovných i svislých řadách je shodný - ve čtverci o třech řadách po třech polích, když je každá číslice použita pouze jednou, se tento součet rovná patnácti.
Příslušníci řady kultur celého světa považují devítku za nositelku duchovní a božské moci. V magii se devítka požívá pro obřadní rituály, zahrnující působení na skupinu osob nebo i států. Vibrace devítky je velmi silná.
Většinou s sebou nese významné věci, které už tu jednou byly, ale zůstaly nedořešeny. Devítka je nedořeší, ale vytáhne na světlo v ryzí podobě.
The Number 9 - Red Plastic

Dárky podle znamení? Něco na tom je. Můžete to zkusit

19. srpna 2013 v 20:58 | Veronika SrncováDárky podle znamení? Něco na tom je. Můžete to zkusit

19.8.2013Panny bývají praktické, a tak je ve většině případů potěší praktický dárek, který mohou využít. To taková Lvice například by ze sady vařeček asi "odvařená" nebyla. Štírku potěší často kovy a Vodnářka bude ráda za poukázku do vybraného butiku.

Shrnout a nějak obecně poradit, co kterému znamení nejlépe koupit podle jeho energie, by se dalo, ale prosím mějte na paměti, že každý má jiný "koláč" a že domů v horoskopu je dvanáct a u každého jsou jinak obsazeny.
Berte to tedy jako pomůcku, jako něco, k čemu je možné přihlédnout, ale hlavní je váš rozum a fakt, že například partnera a jeho záliby znáte líp vy sami než jakýkoli astrolog.
Mezi ženskou podobou toho kterého znamení a jejím mužským protějškem bývá často poměrně značný rozdíl, a proto ještě každé znamení rozdělím na muže a ženu.
horoskopy

KOZOROH

Muž
O mužích v Kozorohu víme, že jsou předně pěkní a zpravidla elegantně a vkusně oblečení. Muž Kozoroh asi nebude mít valnou radost ze svetru se sobem, byť by vypadal seberozkošněji. Nakonec, postavu pana úžasného právníka z "Deníku Bridget Jonesové" osobně podezírám, že je právě Kozorohem. Svetr se sobem nosil trpně.
Kdyby ale dostal například novou koženou tašku nebo notebook, případně vkusnou sponu do kravaty, jistě by se tvářil veseleji.
Přestože má Kozoroh smysl pro humor, kašpárka dělat nebude. On, pan seriózní, rozhodně nikoli.
Kozorozi si rádi vybírají dárky sami. Případně je jim to jedno, protože "Tohle stejně nosit nebude".
Žena
Žena v Kozorohu na tom bude obdobně, ovšem má mnohem více pochopení pro omyly. Z lásky asi leccos skousne, ale jen jednou. Palcové rukavice v zářivých barvách bude pokládat za zbytečně vynaloženou energii. To takové boty, na jejichž podobě se dopředu domluvíte, nebo případně vázu, kterou opravdu potřebuje a pasuje do vybavení a stylu obýváku, jistě ocení.
Ženy v Kozorohu mají rády kvalitní kosmetiku.

VODNÁŘ

Muž
Vodnářům se poměrně dobře nakupuje. Zpravidla nic moc neřeší, protože na světě jsou důležitější věci.
Kupte mu kompas, vodotěsné hodinky, které ukazují hloubku, krokoměr, GPS navigaci, kterou namluvila Dolly Buster, nebo nový stan a zabodujete. Vodnář snese i žertovné tričko s nápisem "Já neumírám, já takhle žiju". Hlavně, když ho na sobě nenosí i soused!
Žena
Vodnářky jsou pověstné svým smyslem pro originalitu a neotřelým vkusem. Nekupujte Vodnářce šaty, tutově budete vedle jak ta jedle. Anebo ano, ale připravte se na to, že za jeden večer je přešije a bude z nich zcela něco jiného. Klidně i originální šála.
Vodnářky mají rády dekorativní věci do obytných místností. Ovšem, pro jistotu se s Vodnářkou napřed domluvte, sic riskujete, že si ubrus po malé úpravě pověsí na okno. Nakonec, je to vlastně jedno, hlavně, že má radost.
Protože jsou Vodnářky značně pokrokové, můžete jí koupit klidně i vrtačku. Skutečně bude ráda, pokud nemá doma kutila Tima. Hlavně jí k tomu přibalte vrtáky, bude to brát vážně!!

RYBY

Muž
Muž v Rybách buďto upotřebí cokoli, nebo nic. Záleží na tom, kam se kloní jeho duše. Jestli k materiálním hodnotám, klidně mu dejte obálku s penězi a on se neurazí, protože si prostě koupí co potřebuje. Ryby nejsou urážlivé, co se darů týká. Mají hodně pochopení pro vaše omyly a babiččiny pletené bačkory.
Jestli chcete, kupte mu klidně zvíře, protože Ryby většinou zvířata potřebují, nejen na talíři.
Žena
Žena Ryba je plná porozumění a empatie, takže ocení, že jste si na ni vzpomněli, a víc možná řešit nebude. Potěšíte ji jak dobou knihou, tak i utěrkami, nebo třeba obrazem s mořem. Rybky mají rády umělecká díla, na kterých je voda.
Ovšem klidně jí dejte i vodní dýmku. Pokud ji nebude kouřit, jistě z ní udělá dekoraci. Rybky jsou vděčně a jde spíše o pocit než formu.

BERAN

Muž
Skopci milují nové věci. Na Vánoce se těší proto, že rozbalí něco, co nebylo vidět. Je prakticky jedno, co to bude, jestli sprchový gel, nebo hodinky, či pánský prsten. Tady jde o něco jiného, o vzrušení z rozbalování a objevování.
Berani jsou lehce infantilní, takže i pyžamo s Homerem Simpsonem rozhodně nic nezkazí. Právě naopak. Budou se v něm promenádovat a řehtat se u zrcadla. Ukážou ho i sousedovi.
Je možné, že ho záhy někam založí, nebo už si ho nevezmou, protože... už bylo přece objeveno.
Žena
Žena Beranice je o něčem trochu jiném. Beranice mají rády, když jsou překvapené, ale dokážou hodně od členů rodiny pochopit. Nevadí jim žertovné věci, ale nesmí to vypadat jako výsměch, na to jsou háklivé. Klidně si udělají legraci, ale za pitomce jsou nerady.
Kupte Beranici mobil nebo nové záclony. Nejlépe v živých barvách, protože beranice se nebojí barev. Nelibují si v odstínech šedé, naopak červená nebo žlutá bude prima.
Beranice rády inovují, takže i fototapeta s rozkvetlou loukou potěší.

BÝK

Muž
Býci mají zvláštní úchylku na bačkory. Alespoň co vím. Je to zajímavé. Každopádně Býk je praktický a pragmatický typ muže, takže mu klidně kupte nemrznoucí směs do odstřikovačů, tedy pokud ji nemá už od května, a jistě to ocení.
Můžete mu koupit sadu voňavých stromečků do auta, ale zase ne moc voňavých, to nemusí. Nekupujte mu vůně s vanilkou. Drtivá většina Býků nemá vůni vanilky ráda. Vůně pánského parfému bude bezva.
On i samotný jemný parfém Býka potěší, ale pěna na holení nebo nové, velice kvalitní a patřičně drahé žiletky také.
Býka potěšíte rovněž nářadím dobré značky. Bacha, Býci nesnáší levné šmejdy. Věci musí vydržet věky.
Žena
I žena v Býku je praktická a uděláte jí radost čímkoli, co užije doma. Protože ono DOMA je pro ženu v Býku alfou i omegou.
Bude ráda za lis na ovoce, nového robota, sadu kvalitních hrnců, papiňák i ložní. Něco, co se jí bude hodit každodenně, nebo co nejčastěji, je to pravé.
Za praktický a upotřebitelný dar, něco, co chtěla, nebo spíš potřebuje, ale nemohla si to koupit, vás odmění pochvalou a oceněním vašeho postřehu.

BLÍŽENEC

Muž
Kupte muži v Blížencích hodně věcí, a pak nemusíte až tak úplně řešit, jestli je to či ono to pravé. Hlavně když dary budou různorodé a bude jich hodně. Bude jako motýlek přelétávat od krabičky ke krabičce a bude rád.
Nejvíc ho totiž baví množství balicího papíru a počet toho, co dostal.
Hlavně mu nekupujte román na pokračování! Víte přece, že Blíženci čtou zpravidla jen shrnutí na okraji obalu knihy. Tlustá kniha dostane Blížence do deprese a obavy, že bude muset dělat dlouho jednu činnost. To už je lepší časopis. Při dobré konstelaci ho přečte do půlky. Od zadu!
Blížencům nevadí, když dostanou dvě stejné věci. Právě naopak. Mají proto zvláštní druh pochopení. No, pochopení, oni si někdy pořizují stejné věci i sami.
Žena
Žena Blíženec je nevyzpytatelná a je dobře uspokojit dary i obě bytosti, které v ní bydlí. Takže doporučuji kupovat dva druhy dárků, praktické a ryze pro potěšení.
Ocení obojí, hlavně, když to nebude monotematické.
Ženy Blíženci mají rády drobnosti a malé šperky, parfémy a kabelky, nebo sadu hrnečků. Když k tomu přidáte jeden větší dárek, který je jakoby centrální, uspokojíte obě části její lehce schizofrenní osobnosti.

RAK

Muž
Je dobře si tady uvědomit, že muž Rak je vlastně žena. Bude citlivý na výběr dárku, neb vyžaduje, aby se partnerka projevila jako někdo, kdo ho zná a nemá problém vycítit, co by se mu líbilo.
Nepodceňujte u Raka balení.
Jistě ocení kvalitní papír a nejlépe profesionálně zabalený dárek, který odpovídá jeho citlivé povaze. V opačném případě u raka riskujete, že vám volbu dárku a nedostatek empatie bude vyčítat ještě v květnu. Nezapomene to říci například před svou matkou.
Raci mají rádi roztomilé věci, ale nepohrdnou ani praktickým dárkem, citlivě vybraným. Parfém je dobrý, pokud znáte jeho vkus.
Žena
Stříbro. Drtivá většina žena narozených ve znamení Raka má ráda stříbrné šperky a také drahé kameny zasazené do bílých kovů.
Radost jí ale udělá například saténová noční košilka v odstínu stříbrné, nebo modravé barvy. Čím romantičtější dárek bude a s čím větší láskou bude balený a darovaný, tím lépe.
Rakyně je cit sám, takže je jedno, co to bude, když to vyvolá patřičné chvění v oblasti srdečního svalu.
A teď fakt nemyslím kardiostimulátor! :-)


LEV

Muž
Hlavně mu nedávejte něco, co by mu připomínalo, že musí něco dělat! Na to bude jistě alergický.
Cítí se být králem a pánem všeho tvorstva, takže očekává veliké věci. Čím větší krabici Lev uvidí a v čím blištivějším papíru, tím lépe.
Jeho jméno by z toho mělo vystupovat a doslova řvát.
Lvi jsou rozkošně sebestřední, a pokud jim tu radost z toho, že jsou středem vaší pozornosti, dopřejete, budou velkorysí a královsky pohostinní.
Není nic pěknějšího než vrnící Lev u škatule ve zlatém papíru, na kterém je napsáno: "Pro nejlepšího chlapa na světě".
Už jste viděli krotkého krále zvířat, kterak chodí savanou a potřásá hřívou? Úchvatné!!
Ať už mu dáte cokoli, bude čekat, že: "Neuvěřitelně ti to sluší", "Vypadáš v tom jako Alain Delon", "Bože to snad nikdo nemá" " Krásně to ladí s tvýma zajímavýma očima" a podobně.
Nezapomeňte omdlívat i nad jeho výběrem daru pro vás!!!
Žena
I žena Lvice má logicky ráda obdiv a zpravidla si potrpí na drahé blyštivé kameny, zlato, drahou kosmetiku, značkové kabelky nebo nejlépe nový vůz v metalíze, opatřený na dveřích jejím jménem.
Lvice umí být krásná a umí upoutat. Ona hlavně chce upoutat. A zpravidla i upoutá.
Většina Lvů, ženy i muži, se domnívá, že jejich znamení je nejlepší a nejdokonalejší ze všech dvanácti v zodiaku, takže řetízek ve zlatě s jejím znamením, patřičně okomentovaný, jaké štěstí, že je právě Lvicí, je bezva dárek.
Samozřejmě je to o horoskopu, ale prosím, NEDÁVEJTE LVICI POD STROMEČEK POTŘEBY DO KUCHYNĚ A NA ÚKLID. Urazilo by ji to.
Lvice u plotny nebo s hadrem má pocit, že to, co právě dělá, zachraňuje lidstvo před vyhynutím a jen ona je vyvolená k tomuto činu. Nesmíte v ní vyvolat pocit, že je pro vás hospodyňka. Ač je jí ráda, není to samozřejmost.
Je to bytost, kterou milujete, protože je nejkrásnější a ještě k tomu nevyšší formou života po Bohu. Nikoli uklízečka.
Vážně vím, co říkám, mohu-li s patřičnou dávkou satiry, sebereflexe a nadsázky soudit podle sebe. :-)

PANNA

Muž
Ne každý muž narozený v Panně musí být nutně nechutný puntičkář, jehož neustálé šťourání, perfekcionismus a zasekávání se na detailech leze druhým krkem. Jsou i "Pannáci", kteří jsou zábavní. Přinejmenším zábavní svým pitváním.
Ne každý je patolog.
Nesnažte se ohromit svého Pannu roztomilou hloupostí, která je vlastně úplně zbytečná, ale vás jako třeba Lvici nebo Střelkyni rozsekala svou kouzelnou neupotřebitelností.
Ovládněte se a dejte mu mikroskop, sadu šroubků a hřebíčků srovnaných do škatulek s přesným rozdělením a čísly, nový olejový filtr, perfektní sadu olůvek a prut s automatickým navijákem či laserovou tiskárnu.
Pokud mu koupíte tričko s vtipem o Pivrncovi, musíte mít zmapovaný jeho horoskop a v něm minimálně jedna planeta musí hnízdit ve Lvu, Beranu nebo Střelci. Nelépe Merkur.
Žena
Myslíte, že ženu v Panně urazíte, když jí pod stromeček věnujete obálku s tučným obnosem? Pravděpodobně nikoli.
Ocení vaši praktickou stránku, rozhodně nebude mít dojem, že jste byli líní přemýšlet, a hned po druhém svátku vánočním půjde a zakoupí něco moc potřebného a možná nezapomene ani na vás.
Taková pračka nebo myčka nebo poukázka do elektra také není špatná volba.
Panna je praktická a přemýšlí o všem, co je potřeba s ohledem na budoucnost rodiny, její chod a co nejlepší zabezpečení všech jejích členů.
Bezvýznamné věci volte až jako druhotné dary, a i tak by měly mít alespoň minimální význam.
Panně dejte to, oč si řekla. Kašle na překvapení.
Vlastně po nečekaných věcech ani moc neprahne, a to celoročně. Snaží se vždy všechno očekávat, aby ji život proboha nepřistihl nepřipravenou.
Hlavně je bezvadné, že vy od Panny dostane to, co jste v srpnu mezi řečí při opravování zásuvky zmínili, přičemž jste ani nepočítali, že vás vnímá.

VÁHY

Muž
Předně se muže ve Váhách neptejte, co by chtěl pod stromeček, jinak se vystavujete riziku, že o tom bude dumat ještě na jaře.
A nebo se ho zeptejte v červenci.
I tak není úspěch zaručen, neb své přání stihne ještě pětkrát přehodnotit, protože se prostě nějak nemůže rozhodnout.
Prostě jděte a něco kupte.
Výhodou muže ve Váhách je, že bude rád vlastně za všechno, co v sobě ponese otisk lásky a vašeho pochopení jeho osobnosti prahnoucí po romantice a harmonii.
Dejte mu CD s jeho oblíbenou hudbou, zarámovanou fotografii, když se tak krásně a něžně díval zpoza stromu tenkrát na výletě na Říp, hrníček, který jste sama malovala a napsala na něj "z lásky" a podobně.
Je to duší malý chlapec a jediné, co ho zajímá, je náklonnost.
Nejlépe náklonnost celého světa.
Žena
U ženy Váhy dejte pozor na humpolácké dary a balení. Klidně jí věnujte obraz, na kterém bude například malé děvčátko s kyticí květů, i kdyby vám to jako třeba Býku připadalo jako "děsnej kýč".
Uvědomte si, že vaše Váha je zcela jiná.
Její křehká podstata potřebuje předně krásno. A její pojem o krásnu se například od zemitých typů liší značně.
Dává důraz i na formu.
Tedy, balíček by měl být hezky a něžně zabalený, klidně s ozdůbkami a krucánkami. Pokud to uděláte sami, bude ještě raději. Natočte jí vlastní DVD s vyznáním a máte ji.
Měla by vás z dárku cítit.
Do krabičky přidejte dopis, který bude plný láskyplných slov a vyznání. Ona tohle ocení a je jedno, že vám to bude připadat po patnáctiletém manželství jako infantilní úchylárna.
Váha bude romantik i po třiceti letech!
A pamatujte, pokud ona vyhodnotí, že ji nemáte rád, odejde a je jedno, že letos jste měli zlatou svatbu.
Vy od ní očekávejte něco, co ona bude pokládat za něžné a čím vás chce pohladit. Klidně to může být plyšový méďa s vaším jménem, držící v ruce srdíčko se slovy "I LOVE YOU"

ŠTÍR

Muž
Úplně nejlepší by bylo, kdybyste se nechala profesionálně vyfotografovat nebo namalovat. NAHÁ! Fotografii či obraz následně nechte dát do pěkného rámu a dejte mu to.
Kdyby se vám nechtělo, nebo jste s tím měla problém, nechte klidně vyfotografovat sousedku. Bude rád úplně stejně. :-))
Teď vážně, i když až tak úplně bokem s předešlým odstavcem nejsem. Vždyť víte, o čem jsou Štíři.
Štír potřebuje něco, co má náboj, jiskru, smyslnost a z čeho ucítí napětí někde v oblasti boků. Dejte mu pod stromeček erotickou pomůcku pro vás oba, nebo SI pro NĚHO kupte prádélko jako vystřižené z playboye. KOŽENÉ!
Rozhodně pochybuji, že ho ohromíte holicím strojkem nebo gola sadou. A kdyby ano, volte místo klasického kufříku alespoň takový, na kterém je obrázek výstřihu Angeliny Jolie.
Dejte mu poukázku na thajské masáže, nebo společný výlet do wellness studia s překvapením. Vzrušte jeho bytost a je jedno, co mu pořídíte.
Muži ve Štíru mají také zvláštní slabost pro rychlé vozy, takže jestli jste vyhrály ve sportce…
Žena
Je zajímavé, že drtivá většina Štírek, které znám, má ráda zlato. Zvláště třeba ve zlatě vyvedené malé štírečky nebo Andělíčky. To asi to Pluto ve smyslu pro humor nutí smyslné Štírky do záliby v andělech.
Nebo Lilith, ke které mají blízko.
V každém případě i Štírku musíte dárkem vzrušit, i když bývají poněkud víc zpátky. Ne, že by pro ně smyslnost nebyla důležitá, ale nesmí to být moc okaté. Rády vás nechají objevovat a tápat.
O to větší grády to bude mít, když se trefíte.
Štírky se neptejte, co chce. Připadalo by jí to trapné, bez nápadu a nejspíš by odpověděla "Nic mi nedávej".
NO TO SE ALE OPOVAŽTE! Příští Vánoce strávíte v márnici, nebo sám!
Dárky pro svou Štířici opatřete dávkou tajemna. Buďte velkorysí a hlavně vytvořte atmosféru, má to ráda.
Štírky jsou stejně nevyzpytatelné jako zajímavé.
Buďte také takoví. Mají rády, když vyhrotíte očekávání a aktivujete všechny jejich smysly.
Dar by měl být originální.

STŘELEC

Muž
Střelec má smysl pro humor, nadsázku a patrně bude Štědrý večer s ním stejně o nějakém nečekaném modelu. I jeho dar bude patrně šťavnatý.
Střelci mají rádi neotřelé věci a hodně dobře snášejí žertovná pyžama v podobě nočního oblečku a la pan Werich ve filmu "Byl jednou jeden král".
Střelce doporučuji pod stromečkem pobavit a rozptýlit. Nelibují si v preciznosti, ani praktické stránce, i když ani praktickým darem nepohrnou.
Když zabalíte jeden šroubovák do osmi krabic jako ruskou matrjošku, bude pobavený.
Můžete mu koupit klidně i obrovský salám v originálním tvaru, nebo jiné jídlo. Střelec je břichopas. Nebo alespoň většina.
Od něho očekávejte neočekávané a věřte, že ohromit tihle lidé opravdu umí!
Žena
Předně si zvykněte na to, že pokud se vám nepodaří výběr daru pro vaši Střelkyni, tak vám to naservíruje okamžitě a přesně tak, jak to je.
"No tak ty šaty jsou šílený, vypadám v tom jako jitrnice, ale díky, že ses snažil. Příště mi kup kulicha, to snad trefíš."
Ano, kupte jí kulicha nebo pletené rukavice s pokémonem. Vlastně je to vcelku jedno. I Střelkyně se ráda směje a příliš vážně prožívané situace nemusí.
Její Vánoce jsou hlavně o zábavě a faktu, že budete spolu a bude na co vzpomínat.
Jistě víte, jak umí tahle osoba pobavit a jak jsou její reakce nečekané.
Střelkyně mají rády (alespoň většinou) boty a ozdoby na tělo.
Náramkové hodinky, sada kabelka - pásek - boty, originální deštník. V případě Střelců klidně i raketový - mají smysl pro humor a překvapení, které pobaví

Na Dušičky a duchy nevyvolávejte!

18. srpna 2013 v 20:59 | Veronika Srncová


Na Dušičky a duchy nevyvolávejte!

18.8.2013


Hned na první den listopadu připadá svátek Všech svatých a na dnešek, 2. listopadu Památka zesnulých neboli Dušičky. Stanoveno je to velmi dobře, poněvadž v tyto sychravé dny většinou sedíme v teple domova, vzpomínáme na své blízké, rozjímáme - anebo vyvoláváme duchy. Na Dušičky je však raději nechte na pokoji.

dušičky

Památka zesnulých je den, kdy vzpomínáme na své zemřelé. Tento den, zvaný také Dušičky, nahradil původní keltský svátek Samhain, který se slavil v den keltského nového roku a v němž se podle keltské víry prolíná náš svět se světem mrtvých.

Právě noc z 31. 10. na 1. 11. měla mít magickou sílu, neboť se věřilo, že z hrobů vystupují duše zemřelých předků a vcházejí do světa živých.
Svátek Všech svatých je věnován všem zesnulým lidem, kteří se za svoji zbožnost dostali do nebe. Dušičky jsou naopak vzpomínkou na zesnulé, kteří ještě na tuto skutečnost připraveni nejsou a procházejí fází očišťování v Očistci. Proto ti, kteří rádi duchaří, by měli v tento den (a noc) nechat duše zemřelých na pokoji. Možná právě takovou očistnou fází prochází.
Také se traduje, že když 2. listopadu prší, oplakávají duše své hříchy. Naši předci proto v tento den dávali do lamp na hrobech místo oleje máslo, aby si jím duchové, kteří směli opustit Očistec, mohli pomazat popáleniny od očistného ohně.
A jestlipak jste věděly, že svíčky zapálené na hrobech jsou jakousi přenesenou formou očistného ohně?
No, je toho hodně, co se o Dušičkách traduje. A také v každé rodině se tato tradice jinak dodržuje. Ať už typickým zdobením hrobů, zapálenou svíčkou v obýváku anebo vyvoláváním duchů v kuchyni u kulatého stolu. Ale pozor - dnes ne!


Magie vůňí

18. srpna 2013 v 20:55 | Veronika SrncováMagie vůňí

18,8.2013Vůně provází člověka po celý život. Od narození, kdy cítíme tolik typickou, krásnou a nedefinovatelnou vůni miminek, až po smrt, po "vůni" hřbitovní. Vůně ovlivňují naše emocionální jednání, dokážou nás povzbudit, uvolnit, vyvolat radost i smutek.

Vůně jsou naším mozkem přijímány a vyhodnocovány nejrychleji. Aromatické molekuly se nadechnutím dostávají až do krevního oběhu a působí celkově na náš organismus.
smell

Vůně vyvolávající lásku

Vůně růže

Královnou vůní je růže. Venušina květina, symbolizující lásku, působící na ženy jako afrodiziakum. Pokud přivoníte opravdu k čerstvé a "poctivě vypěstované" růži, příznivě to ovlivní váš krevní oběh a zbystří smysly. Vůně růže je vůně vyvolávající lásku. Jde o královnu všech vůní.
single red rose

Vůně jasmínu

Další omamná vůně lásky, stimulující vášeň a milostnou rozkoš. Když provoníte svůj byt jasmínovou vůní, zaručí vám, že váš partner "nezklame", i kdyby byl sebevíc unavený.
Jasmine flowers

Vůně zázvoru

Vůně zázvoru způsobuje zesilující přitažlivost k druhému pohlaví. Ne nadarmo se kořen zázvoru pro svou kořennou vůni používá už celé tisíciletí jako povzbuzující prostředek. Pro obojí pohlaví.
Ginger root (XXL)

Vůně meruňky

Dáte-li svému milému meruňkový kompot nebo misku plnou meruněk, bude na vás po jejich konzumaci něžný, jako by to bylo poprvé. :)
apricot fruits with green leaf

Vůně relaxační

Vůně santalového dřeva

Tato vůně patří bezpochyby k prvním vůním, jenž byly zasvěcovány bohům. Olej tohoto stromu uklidňuje a platí za prostředek obnovující duševní sílu a energii.
Aromatherapy

Vůně vanilky

Vůně vanilky je spojena zejména s Vánocemi. S obdobím, kdy by si měl člověk najít čas na odpočinek a relaxaci. Vůně vnášející do místnosti klid a pohodu.
vanilla flowered

Vůně levandule

Jedna z nejkrásnějších a nejsilnějších vůní. Pokud máte doma kytičku nebo plátěný pytlík plněný levandulí, dejte ho na takové místo, kde můžete tuto vůni vdechovat z plných plic. Zažene stres i všechny chmurné myšlenky.

Lavender

Vůně kávy

K relaxačním vůním můžeme řadit taky vůni kávy. Pokud není narušována cigaretovým kouřem ))
Coffee cup close up.

Vůně dodávající energii

Vůně máty

Přestože by se zdálo, že vůně máty se řadí spíše k vůním relaxačním, opak je pravdou. Tato vůně povzbuzuje naše smysly a dodává nám svěžest a energii.
Spearmint

Vůně černého čaje

Vůně opravdu silného černého čaje posílí sílu a mužnost (působí tedy více na muže). A když se toho čaje muž ještě i napije, dostane sílu jako býk.
Black Tea

Vůně černého pepře

Přičichly jste si někdy k pepři? Raději asi ne, viďte? Ale pokud se tak stalo, tato vdechnutá vůně a následné kýchnutí probere k životadárné energii i umírajícího
Black Peppercorns

Vůně osvěžující

Vůně pomeranče

Rafinovaná vůně hrající si s veselou náladou i bouřlivými emocemi. Je to vůně, která se udrží ve vašem bytě dlouho, ale pozor, na každého působí jinak.
Orange Portion with Clipping Path

Vůně lízátek a bonbonů

Pokud máte malé děti, tato vůně je vám dobře známá. Navozuje neustálý postřeh, nedá vám odpočinout a vy musíte být svěží. Je to vůně, která je vůní domova a radosti.
Three Colorful Swirl Lollipops

Vůně slané vody

K osvěžujícím vůním řadíme také slanou vůni. Cítíte to moře? Cítíte tu svěžest na každém kroku? Pokud ne, udělejte si doma alespoň solnou koupel anebo uvařte ve vodě hrst soli. Věřte, že každý kdo k vám přijde na návštěvu, se zeptá: co to tady tak podivně "voní?"
Deep Ocean

Atypické vůně

Vůně vody

K atypickým vůním patří "vůně vody". Tekutiny, překypující přírodní energií a mocnou silou. Tato vůně stimuluje tvůrčího ducha, například při psaní textů. Co si tak pořídit akvárium nebo domácí fontánku?
Water surface

Vůně kůže

Vůně a pachy hraji velice důležitou roly při seznamování. Vedle estetických představ nám vůně pomáhají při podvědomém rozhodování, jestli nás někdo přitahuje či nikoliv.
woman looking mall on her skin
 
 

Reklama