Cestování

Parkování na letišti

25. listopadu 2018 v 19:35 | Veronika Srncova


Parkování na letišti

25.11.2018


Musíte jet autem?

U některých letišť může být parkování tak drahé, že může být levnější přicestovat autobusem nebo vlakem.
To platí zejména tehdy, cestujete-li sám. Do výpočtů nezapomeňte započítat náklady na palivo.

Zaparkujte nedaleko letiště

V některých městech je doposud možné parkovat bezplatně. Nemáte-li o svůj vůz strach, můžete vůz nechat zaparkovaný tam a na letiště se dopravit hromadnou dopravou.

Parkovací místo si objednejte dopředu

Ušetřit za parkování přímo na letišti zpravidla můžete, rezervujete-li si parkovací stání dopředu přes internet. U většiny parkovišť platí, že s časnější rezervací klesá cena parkovného. Různé slevy je možné na internetu najít také ve formě slevových kupónů či hesel. Doporučujeme hledat.

Poproste někoho z vašich příbuzných ať vás odvezou na letiště

Necestujete-li k letišti stovky kilometrů, může být nejlevnější, pokud vás na letiště někdo z příbuzných či známých odveze a poté pro vás přijede. To platí zejména u delších pobytů v zahraničí, kdy je cena za parkování logicky vyšší.

S rostoucí vzdáleností od letiště cena parkovného klesá

Nejvyšší poplatky za parkování bývají nedaleko od terminálu. Chcete-li ušetřit, poohlížejte se po vzdálenějších parkovacích místech.

Zdroj zde:

5 NEJ APLIKACÍ NA DOVOLENOU

21. srpna 2017 v 19:50 | Veronika Srncová


5 NEJ APLIKACÍ NA DOVOLENOU

21.8.2017


1 Google Maps

Když si stáhnete offline mapy, nebudete potřebovat mapy.


2 PackPoint

Tahle aplikace, Vám prakticky vytvoří váš seznam na dovolenou co nesmíte zapomenout.


3 Citymapper

Nejlepsí aplikace na cestování.


4 Airbnb

Tato aplikace vám pomůže najít místa zajímavá mimo hotel.

5 Duolingo


Krásné a luxusní bazény

17. února 2014 v 13:16 | Veronika Srncová


Krásné a luxusní bazény

17.2.2014
Umaid Bhawan Palace (Jodhpur, Rajasthan, Indie)

Hearst Castle (Kalifornie, USA)

City of Stars (Sharm el Sheikh, Egypt)

arojin Resort (Phuket, Thajsko)

Gellert Thermal Baths (Budapešť, Maďarsko)

Kitchukov Family Pool (Gilbert, Arizona, USA)

San Alfonso del Mar (Algarrobo, Chile)

Lev Leviev Residence (Londýn, Velká Británie)

Seagaia Ocean Dome (Miyazaki, Japonsko)

Aquaparky,, které vás na 100% nezklamou

11. června 2013 v 15:19 | Vernoika SrncováAquaparky,, které vás na 100% nezklamou


11.6.2013


Centrum Babylon Liberec

Jako mávnutím kouzelného proutku se ocitnete v Antice, interiér je opravdu zajímavě ztvárněný a nabízí na rozdíl od jiných podobných zařízení i určité soukromí například v oblíbené romantické jeskyni

Kromě klasických bazénů a divoké řeky jsou tu například hned čtyři tobogány vhodné pro všechny. Od celkem neškodného Dráčka až po adrenalinové Tornádo. K dispozici jsou relaxační zóny, sauna, římská pára... A děti milují i velká akvária s mořskou florou a faunou. Jedinou nevýhodou je poněkud chladnější teplota vzduchu v areálu, voda má však krásných 27 - 30 stupňů.
http://www.proposliberec.com/ref_foto/babylon%201.jpg

Aquaforum ve Františkových Lázních

Žádné jiné lázně v republice se nemohou pochlubit tak velkým a novým areálem aquaparku, jako Františkovy Lázně (i když v lázních Aurora v Třeboni si zábavy užijete také dost, stejně jako v areálu Vojenské zotavovny Měřín). V Aquaforu najdete 3 vnitřní (a 3 venkovní bazény), tobogán, vodní skluzavky, vodní jeskyně apod. - specialitkou jsou vzduchové masážní lavice.

Děti vítány, ale je pravda, že je zde zvýšená možnost narazit na "spoluplavce", který si v lázních představuje klidný odpočinek a na hlučnější radovánky nemá příliš náladu.
http://www.lazenskepobyty.cz/lazne-frantiskovy-lazne/lazne-frantiskovy-as/images/aquaforum7-v.jpg

Jihlavský Vodní ráj

Nečekejte žádné supervymoženosti - zato se však můžete spolehnout na čistotu zdejšího oblíbeného aquaparku, ve kterém nechybí nic z toho, co v aquaparku být má. Děti odpolednem ve zdejším areálu rozhodně nezklamete. Oceňujeme nápad umístit u klidové zóny s lehátky dětský koutek pro malé neposedy.

http://www.penta.ji.cz/web/savedata/files/realizace/Vodni_raj/leteckypohled.jpg

Aquadream Praha - Barrandov

V Praze je hned několik aquaparků, včetně největšího v republice v Čestlicích. Tentokrát však vybíráme menší aquapark na Barrandově. Mají tady kromě všech běžných atrakcí také unikátní relaxační pyramidu. Píše se o ní: Pyramidální energie působí komplexně. Pobytem v pyramidě můžeme prožít nejrozmanitější a nejfantastičtější pocity jako je pocit lehkosti, mravenčení nebo jemné brnění v těle, pocity tepla (hlavně v horních částích těla), klid, relaxaci a izolaci od zevních vizuálních i zvukových podnětů. Můžeme také prožít hlubší úroveň meditace a zvětšení energetického náboje, který ji doprovází. To stojí za zkoušku. Zvlášť když pod podobnou pyramidou dobíjí síly legendární žokej Josef Váňa i jeho koně.
http://www.prahanadlani.cz/galerie/aqua_dream_praha_06.jpg

Vodní svět Sareza Ostrava

Zdejší tobogán měří rovných sto metrů, vydejte se ho vyzkoušet. Určitě se pobaví děti, které najdou všechny svoje oblíbené atrakce, ale nás zdejší aquapark zaujal především dokonale vychytanou nabídkou wellness centra - budete muset vyřešit, jsetli zvolit vodoléčbu, solnou jeskyni, páru, saunu, tepidarium, kneippův chodník, sluneční relaxaci, vodní relaxaci nebo některou z odborných masáží.
http://ostrava.nejlepsi-adresa.cz/images/mesta/ostrava/akce//pic_143.jpg

Beroun

11. března 2013 v 21:17 | Veronika SrncováBeroun

11.3.2013


" Město s medvědí stopou"


Upsrostřed nádherné přírody leží malebný Beroun, brána do chráněných krajinných oblastí Křivokládsko a Český kras.


Přemysl Otakar II. ho zmiňuje jako trhovou ces, jež pomalu získávala na významu. Není divu. Vedla tudy obchodní cesta z Prahy do Bavorska. Váslav II. povýšil Beroun na královské město. Označil průdorys, nechal postavit hradby, založil dimikládský klášter. Největší rozkvět měl Karel IV. Proslavilo ho grčínřstvím soukenictví nebo bnapř. pivovárnictví. I když se Beroun dočkal pivovaru až v roce 1872, chmelový mok se tady vaří už hezkých pár stoletých. Mžeme si ho vychutnat i ve zrekunstrovaném domácím pivovaru.
Krušné chvíle jim přivedli husité. Pod Žižkovým velením dobyli stavby a z ničeli klášter. Na dvě století se krveproletí oddychlo ale vojska tu tudy prOŠLA MNOHOKRÁT.
Dnes toto město je nejpřívětivnějším, každý se tu najde své. Úzkou cestičkou projdete k Plzeňské ( Hroní) bráně.

Plzeňská ( Horní) brána:
Bývala součástí hradeb. Vedla tu tudy stezka a p ní jezdili kupci, kde zde platili do roku 1752. Uvidíte tu boha Chronose i sudičky s odvíjející niť života a pod ním nápis " Všeho dost času, Pánbůh navěky".

Pak se otevírá pohled na Husovo náměstí.

Husovo náměstí:
je to architektický skvost. Jenštěnský dům je nejcenější, e zachovalým renesačním portákem z červeného mramoru. Ve vstupní hale je zobrazen Klepáček = nejznámější postava berounských pověstí. Skřítek, který projevuje svou přítomnost projevuje klepáním na zeď, nesnáší nespravedlnost, faleš a nepoctivost. Trestal úředníky a řemeslníky, který rozkrádali obecní majetek či špatně pracovali.
http://www.vets.estranky.cz/img/picture/5055/1305_2_Beroun_husovon%C3%A1m_BE.JPG

klepáček

Stačí pár kroků a jsme u Pražské ( Dolní) brány. Na rozdíl od Plzeňské vypadá stejnš jako 14.století. Nedaleko odtud je berounské ramrno, který vytváří ostrov, najdete tu zákoutí, jako by vypadalo na pražské Kampě. Jedno z neromantičtějích míst v Berouně je berounsá Čertovka.


Ve středověku na říčním náhonu stálý nejvtší mlýny Křížův, Pánský, Zajíčkův.
beroun- mlýn křížův3

zajíčkův mlýn

Beroun nabízí dálší lákadla. Třeba rozlednu Děd z roku 1833.

Los Angeles

25. února 2013 v 17:40 | Veronika Srncová
Los Angeles

" Symbol ambicí, úspěchů a snů"

25.2.2013

V Los Angeles vás čeká mnohem více než hezké podnebím nádherné láže a upravené ulice. A zdaleka není městem bohatých.
Zajímavost:

Když si uděláme představu o Los Angeles, je nejlepší se vydat vzhůru do Holliwood Hills. Odtud vidíte nejen Los Angeles city, ale také West Holliwood, Holby Hill a Beverly Hill, patřící do tzv. trojúhelníku.
Pokud zavítáte do Los Angeles zjistíte že má skvělou atmosféru ale také filmovou historii.

Historie:
Historie je méňě zajímavá. Přestože jsem poprvé vstoupili španělští mořeplavci v roce 1542, až v roce 1781 bylo v těchto místech zaoloženo malé město s názvem " Město naše paní", podle královny andělů. Odtud proto název tohoto města Los Angeles = Město Andělů.

L.A.
V Los Angeles žije asi kolem 4 milionů obyvatwl. S asi osmi destíkami přidaných měst ( Santa Monica, Pasadena ... atd.)
Narozdíl od New Yorku zde spatřit mrakodrapy pouze v centru zvaném Downtown. pro L.A. jsou spíše typocké malé dřevěné domky. Důvodem nízkých budov je především fakt, že se město nachází v čádti hodněch zemětřesení.
Hromadná doprava tu neexistuje, tutiž se všichni pohybují automobilem. Dopravní zácpy jsou ale tady obrovské a to je na denním pořádku.
Silnice:

Zůstaňte u silnic a ulic. Široké bulváry lemují trávníky a keře. Nejdražší ulice světa jsou Rodeo Drive ( kde se točila Pretty Woman). Končí u bulváru ulice Via Rodeo. V těchto končinách kde nákup sotjí i 100tis. dolarů.
V samém cenru LOS Angeles vás překvapí krásný vzduch. Na pláži se rozléhají krásné písečné pláže Santa monica Beach či Venica beach, jenž se stali kulisou Pobřežní hlídky. A nazapomněťe na Disleand nanbízí největší zábavný park.

Střípky:
 • Nápis Holliwood je na kopci Los Angeles je známím, když přijíždíte do Mekky filmu. Je 100 m dlouhý vyrobený z oceli a betonu. Prostor hlídají kamery, pokud by jste chtěli šáhnout na nápis zaplatíte si pokutu až 100 dolarů.
 • Nejslavnější náis má historii. Původně je ho postabila realitní kancelář na na prodej rodinných domů. ke svým devadesátým narozeninám dostal nový nátěr. Spotřebovalo se 1457 litrů barvy, základové i speciální, aby byl chráněn proti slunci, dešti, krupobitím atd...
West Holliwood
holbi Hills.
beverly hills
downtown
rodeo drive
wilshire
via rodeo
hollywood roosevelt hotel
santa monica beach
venice beach
l.a. disneyland
chodmíky slávy

Palmové ostrovy

3. února 2013 v 13:04 | Veronika Srncová
Palmové ostrovy

3.2.2013

" Luxus na dosah"

" Zn. : Ihed"

Pohled na atraktivní, uměle vybudované Palmové ostrovy v Dubaji je určitě nejhezčí z letadla. Pak teprve pochopíte, proš je tenhle unikát považován za 8 div světa.

přímo v Dubaji vyrostlo zatím největší souostroví na světě, jehož součástí jsou i Palmové ostrovy ( Palm islands).

Z pevniny vybíhají do moře tři ( Palm Jumirach, Palm Jebel Aki a Palm Deira)

Palm Jumeriah:
Se začal stavět jako první v roce 2001. S pevniny jsou spejeny kamenem v nemž jsou spojena všechny rstuarace, obcohody, domy a luxusní byty. Dom moře pak vybíhá 17 listů datlovníků, na nichž stojí rezedinční vily. Celý ( polo) ostrov je obehnaný jedenáct kilometrů dlouhým vlvnolamem, na něhož se tyčí pětihvězdičkový Hotel Atlantis.

Hotel Atlantis:
patří k němu písečné pláže, dva venkovní pláže, akvárium Laguna se stovkou nejrůznějších druhů živočichů
Jako bonus mohou hosté vybírat ze 17 restaurací.
Mimochodem vede sem i mtero.
Zde navštivili i známé hvězdy jako David beckham, Angelika jolie, Brad Pitt


Palm Jebel Ali:

začali jí stavět kolem 2002
Nabídne ubytování pro 2 miliony lidí.
Roritou je zde vodní vesnice Sea Village
Kolem ostrova vedev promenáda zcela originálnívh tvarů ( nápisy v arabštině) . Text není ledajaký. Jsou to arabské básně.

Palm Deira:

Začali stavět okolo roku 2004.
Původní návrh byl že bude přesahovat 14 km do PERSKÉHO ZÁLIVU

Na celé dva Palm Islands padlo přes 100´milionů kubických metrů. Dalšíh 210 milionů kubíku kamene, písku a vápence


PALM JEBEL ALI


PAL JUMEIRAHpalm deira
hotel AtlnATIS


Borneo

27. ledna 2013 v 20:15 | Veronika SrncováBorneo

27.1.2013

"Dobrodružství na dlani"Třetí největším ostrovem světa je Borneo, o které dělí 3 státy. Největší díl připadá Indonésii, menší severu Malajsii, z níž čísti ukrujuje Brunej.

Mají tu obrovskou botanickou zahradu, který je národní park Kinabalu.

Kinabalu:
 • Najdete tu mnoho druhů orchideí a spoustu " krvelačních kytek" , které jsou smrticí pastí pro hmyz , plazi ale i malé savce.
 • Pokocháte se rafflesií s největším květem na světě, složení s 5 okvětních lístků obsahující se kolem 1 metru
Dominanotou Bornea je Mount Kanibalu
Mount Kanubalu:
 • Největší atrakce s dvoudenním výstupem s přesláním v chatě. Trek začíná ve vlkhé malé džungli, která postupně mizí, a přejde v malou žulovou skálu.
 • Jde o nejsnadnější zdolanetou horu. K výstupu potřebujete dobré boty.
Pokud se podíváte na další unikáty Borne nesmíme opomenout na město Martapura
Martapura:
 • Proslulá s obcohdem diamantů, drahými kameny a zlatem
Také Kuching je ověnčilí superativ
kuching:
 • Je tu úžasně čisto
 • OSN ho označilo za jedno z nejčistějších míst světa
 • Přesto se mu říká paradoxně " město koček"
Střípky:
 • Borneo je indonénským Kalimantan
 • Ve vodní vesnice Palau Gaya 600 tis. lidí
 • Turisté kezdí např. do Seplogu kde je jedno ze čtyř speciliazanových rehabilitičních center
 • Na Borneu je nejdivočtijší džungle
 • Jen tady žijí legrační opice Kahau nosatá
 • V Národním parku GUNUG MULU je nejdelší jeskyně světa. 151 metrů douhá Clearweter
malajsie
indonésie
brunej
rafflesia
martapura
kahau nosatý
gunung mulu

Las Vegas

19. ledna 2013 v 14:48 | Veronika SrncováLas Vegas

" Svět na jednom místě"


neexistuje město, které překypuje kýčem bohatstvím, hazardem, neřestí ale zárověň romantikou tak jako bonbastické Las Vegas

Historie:

Svatostánek napadlo Meyera Langaskzho, který pochází z území Beloruska. Chtěl po Bugsym Siegolovi, nad který, držel ochranou ruku ,aby začal v Las Vegas podnikat
26.prosince 1946 otevřeli uprostřed nevadanské pouště Flamingo( plameňák)

Flamingo:

Dnes je ve vegas hráčským rájem. Je zde dovoleno kouřit, chodit po ulici s pivem , vybírat si ze spoustů striptízu.

Záplavy svštel a neonů na vás utočí vše

Cirkus Cirkus:

 • budova ve tvaru stanu
 • Upozurňuje 38 metrů vysoký reklamním štítem a sexy ženou s klánou a obřím lízátkem
 • Uvnitř pochopitelně nechybí casino
O přízeň návštevníků se snaží o luxusní hotely
MGM Grand:
 • Ostatně živí lvi jsou k vidění v hotelu zoo
 • Součástí komplexu je i kino s kapacitou 740 míst, sportovní hala ( tady we odehráváají svatby, koncerty a boxesrské zápasy)
Nikde není tolik kýče jako tady:
pyramdy, eiffelovka, socha Svobody, BEnátky
Přišel sem hotel Mirage s atrakcemi pro celou rodině. Kormě kasina má akvárium plné delfímů, umělý vodopád , prales s tygry , mimaturní sopka chrlující oheň a vodu
Hotel Bellagio:
 • s fintánou, která rozehrává každých 15 min světelnou show
Zkrátka lidi se zde plní bláznivé sny!!!!!§§
Střípky::
 • Jde o nejrychlejší rozvoj v USA
 • Řada hotelů patří k největším na světě
 • Každoročnně navšítíví Las Vregas 34milo.lidí
 • Za sátky utratí jen 7 miliard dolarů
 • Nejkrásnější výhled je z hotelu Strathosphere
 • V LV je o 9 hod měné než u nás
las vegas city 4 300x225 las vegas city (4)
Město, Las Vegas, Spojené státy americké, HD, tapety na plochunevada desert


bugsy siegel

meyer lansky

las vegas-flamingo

Casino at the Flamingo Las Vegas

las vegas circus circus
las vegas mgm grand
las vegas -pyramidy

las vegas -eiffelovka

socha svobody


bellagio

Obchody bazén Promenade v Bellagio
stratosféra

Cornwall

14. ledna 2013 v 12:10 | Veronika SrncováCornwall

14.1.2013

" Kraj nehostinných blat i úchvatných zahrad"
Pokud přemýšlíte kde strávíte dovolenou máme pro vás tip. Jihozápadní Anglii, hrabinství Cornwall, magickou zemi krále Artuše opředenou mýty a legendami.
Keltský Cornwall je jednou z nejrásnější obslastí Británie, s nejdelším souvisým pobřežím.

Zajímavosti:
 • najdete tu písečné pláže, rozeklané skály , pašerácké jeskyně a ojedinělé zálivy
 • Tajemná blata
 • Hrady a romantické rybářské věsničky
 • Nádherné parky a jedinečné jeskyně
Jedinečné zahrady:
 • Díky mírnému klimatu se zde daří i exotickým rostlinám
 • Zahrady Trebah, gLENDURGAN, pENJERICK ČI sTOURHEAD jsou téměř rájem na Zemi
Uprsotřed Cornwallu se nachází chtáněné přírodní území Bodmin Moor
Bodmin Moor:
 • Památky z doby bronzové, kamennými valy a prstenci lae hlavně s rozsáhlými vřešovišti a bažinami
 • Právě tu se zde odehrává děj největších románů Daphne du Maurier
Určitě nevynechte národní park Dartmoor
Dartmoor:
 • Drná krajina s divokými koňmi
A zdaleka to není všechno co Cornwall nabízí. V jižní části připomíná severozápní Francii. Klášter, později pevnost přestavěná na honosné sídlo či hrad, St. Michael Mount, se podobá Bretaně a Normadii.
Nejzpadnějším místem nejen v Cornwallu ,ale celé Vlké Británie je mys Land´s End ( Konec Světa) .
Land´s End :
 • Lákadlo pro turisty
 • Je zde ohromný zabavný park a na domech si přečtete nápisy jako První a poslední občerstevení, První a Poslední hostinec, První a Poslední hasičárna
Zmiňte si i o gastronimii Cornwallu.
Gastronomie:
 • K oslavám se se připravuje rybí koláč ( Stargazy) v těstě zapečené ryby včetně hlav a ocásků
 • Známějším jsou plněné taštičkx hovězím masem, cibulí, bramborami, tuřínem se solí a bílým pepřem. ( náplňě mohou být sadké s džemem, jablkami švestkami, ostružanimi a třešněmi
Sřípky:
 • Vlajka symbolizuje kontrast bílého cínu a čeného uhlí nebo černé cínové rudx
 • Cornwall a západní Devon byly cenrtrem těžby uhlí, cínu, olova
 • Corwall je jednou z nejchudších oblastí
 • Menšinovým jazikem je kornština


Zahrady
trebah garden
glendurgan garden
penjerrick garden
stourhead
bodmin moor
daphne du maurier
levant mine- důl n cín a měd byl uvařen v roce 1930
minack- postaven na útesech
ST.ives - láka výtvarník le i spisovatele
st michael's mount
marazion
land ́s end
stargazy
vlajka

 
 

Reklama