Únor 2018

Romantické svatební účesy

Čtvrtek v 9:23 | Veronika Srncová |  Užitečné rady- Svatby


Romantické svatební účesy

22.2.2018


Trendy
Pokud máte představu o svých svatebních šatech, můžete se pustit do výběru účesu. Jako první zmapujte aktuální trendy, které jsou většinou, co se obecně vlasů týče, velmi různorodé, takže si na své přijde opravdu každá z nás. Kdybychom chtěly populární svatební účesy popsat jedním slovem, hodilo by se "ledabylost". Ale pokud toužíte po dokonale uhlazeném složitém drdolu a jste přesvědčená, že je to přesně to, co vám sluší, rozhodně od svého vysněného účesu neustupujte.
Ale zpět k aktuálním trendům. Možná si na první pohled řeknete, že ledabylý drdol ozdobený květinou nebo navlněné vlasy se zapleteným copánkem si zvládnete klidně učesat sama. Ale vzpomeňte si na to, když si před sprchou zamotáte vlasy a děsně se vám to líbí, takže se to druhý den ráno snažíte napodobit, a už to nejde. Stejně tak by mohl dopadnout váš pokus učesat se sama. Navíc přičteme-li nervozitu, budete nakonec ráda, že se o vaše vlasy postarají nějaké jiné šikovné ruce. Naše rada tedy zní, abyste se do toho rozhodně nepouštěla sama, ale přenechala to raději šikovné kamarádce nebo kadeřnici
Účesy podle tvaru obličeje
Oválný obličej
Ženy s oválným obličejem se pyšní symetrickými rysy a také tím, že jim většinou sluší všechny střihy vlasů i účesy. Pokud máte oválný obličej právě vy, zapřemýšlejte třeba nad falešným culíkem, který jiným tvarům obličeje nesedí. Vy si můžete díky souměrnosti dovolit i pěšinku uprostřed.
Kulatý obličej
Pro kulatý obličej jsou typické široké lícní kosti a stejná výška obličeje jako jeho šířka. Ženám s kulatým obličejem nejvíce sluší dlouhé rozpuštěné vlasy s pěšinkou na straně hlavy. Pokud přeci jen zatoužíte po sepnutých vlasech, nechte podél obličeje a na pár dalších místech ležérně rozpuštěné a lehce navlněné pramínky.
Trojúhelníkový (srdcový) obličej
Máte úzkou čelist a naopak tváře a čelo širší? Sluší vám ofina i patka na stranu a rozpuštěné, lehce navlněné vlasy.
Čtvercový obličej
Široké čelo a hranatá, nápadná čelist. Sluší vám objemnější svatební účesy, ale také uhlazené, díky kterým vyniknou vaše výrazné rysy. Pokud zvolíte rozpuštěné vlasy, rozhodně je navlňte. Rovné jako hřebíky vám nelichotí!
Vlasové ozdoby
Nejoblíbenější ozdobou dělanou přímo z vlasů jsou nejrůznější druhy copů a copánků. Můžete si nechat z copu splést krásnou čelenku nebo jen několika drobnými copánky ozdobit drdol. Tím to ovšem nekončí. Další velmi oblíbenou ozdobou jsou živé květiny, které dohromady s copánky a navlněnými vlasy vytváří ležérní a jednoduchý, ale přesto tolik efektní účes. Můžete vsadit na věnce z živých květin, sponky s umělými kvítky nebo třeba jen jeden květ z vaší kytky připevnit mezi záplavu loken.
Další fotografie zde:
Více zde:

Jak zařídit svatbu na statku či ve stodole?

Čtvrtek v 9:16 | Veronika Srncová |  Užitečné rady- Svatby


Jak zařídit svatbu na statku či ve stodole?

22.2.2018


Svatby na statku

Statky, které slouží jako ubytovací zařízení s možností uspořádat soukromou oslavu, mají u nás delší tradici než stylově vybavené stodoly, a tak je z čeho vybírat


Farma Michael

Farma Michael, která se nachází hodinu jízdy autem jižně od Prahy, nabízí komplexní a přitom členitý areál bývalé tvrze Nedvězí, který pojme až 300 hostů na oslavu a 130 jich ubytuje. V blízkosti se nachází Nedvězský rybník a řada vzrostlých stromů, které poskytují soukromí a zároveň na ně můžete zavěsit nejrůznější dekorace. Mimochodem, zdejší inventář je také skvělý. Hostinu můžete zažít buď pod širým nebem, nebo pod stylovým dřevěným trámovím, k dispozici je dokonce i venkovní bazén. Časopis Marriage guide udělil Farmě Michael titul Svatební místo roku 2017.
Statek v Blažejovicích
Statek Blažejovice se nachází na pomezí Středočeského kraje a Vysočiny, 40 km od Jihlavy ve směru na Prahu po D1. Je ideálním místem pro svatby kolem 50-60 hostů, ubytovací kapacita je 85 lůžek. K dispozici jsou dva vnitřní sály - klimatizovaná místnost s krbem a barem a také stodola, kam se pohodlně vejde 70 lidí. Statek Blažejovice nabízí rodinné prostředí a čerstvou domácí kuchyni s lokálními dodavateli, která se soustředí na grilovaná masa, ryby a vegetariánské dobroty. Nabízí letité zkušenosti a fér přístup, ale také svůj unikátní koncept, který připouští jen drobné změny.
Penzion V Polích
Nedaleko Prahy, v obci Malé Číčovice, se nachází zrekonstruovaný statek z 18. století a v něm Penzion V Polích - pohádkové místo, které usadí a ubytuje 36 lidí. Na večerní party sem ovšem můžete pozvat až 120 svatebčanů. Nedaleko se nachází krásná raritní osmiboká barokní kaplička, kde se mohou konat jak občanské (v pátek), tak církevní obřady. Penzion V Polích je proslulý stylovými rustikálními interiéry i pokoji, ale i výbornou kuchyní.
Bukovanský mlýn
Chcete svatbu na pozadí větrného mlýna, který vypadá jako z pohádky? Bukovanský mlýn se nachází necelou hodinu autem jihovýchodně od Brna a vystrojí vám pravou moravskou veselku se slivovicí na uvítání, cimbálovkou, degustací vín i tradicemi pod vedením krojovaných tetiček. Hodí se pro svatby, které mají 50-75 hostů, celková kapacita ubytování je 53 lůžek a 15 přistýlek. Pozor, v červenci a srpnu zde svatby neprobíhají, prostor dostávají rodinné dovolené.
Svatby ve stodole
Míst, které nabízejí vysloveně ubytování ve stodole, je u nás zatím poskrovnu, ale pomalu se to mění. Tohle jsou naše tipy.
Jízdárna Hejtmankovice
Broumovský penzion Jízdárna Hejtmánkovice otevřel teprve před čtyřmi lety, kdy jeho majitelka vycítila zájem o rustikální svatby a nechala speciálně pro tuto příležitost zrekonstruovat stodolu, kde můžete uspořádat hostinu svých snů. S pronájem stodoly totiž máte k dispozici hned 21 stolů a stovku krásných dřevěných židlí, ke kterým si můžete vypůjčit i jutu na výzdobu. Hned vedle stodoly najdete krásné zahrady, kde můžete mít buď venkovní posezení (stylový nábytek opět k dispozici), anebo i obřad (alternativou je nedaleký kopeček s altánkem).
Pivovar Vraník
V Trnavě u Zlína se nachází rodinný Pivovar Vraník, jehož součástí je také rozlehlá stodola s dřevěným trámovým stropem, která prošla před deseti lety rekonstrukcí. Její minimální kapacita je 50 lidí, maximální 120 lidí, takže se hodí pro střední i velké svatby. V přilehlém penzionu je pak na přespání k dispozici 35 lůžek. Součástí je také venkovní zahrádka s možností grilování a pěkné dětské hřiště. Co se týče jídla a pití, restaurace nabízí českou i zahraniční klasiku, hlavní místní chloubou je samozřejmě pivo Vraník.

Stodola Angufarm
Pokud hledáte opravdu autentické místo pro menší svatbu kolem 20-40 lidí, možná jste ho právě našla. Na Plzeňsku najdete krásnou stodolu, která je součástí restaurace a penzionu Angusfarm Soběsuky a nabízí svatbu v citlivě zrekonstruovaných prostorách, kde nechybí dřevo, kámen, pálená cihla, hliněná omítka s příměsí levandule... ani křišťálové lustry, které dodávají slavnostní lesk, nebo krb, jenž dodá hřejivou atmosféru. K tomu báječné jídlo ve stylu slow food, steaky z místního plemena Angus, víno ze zdejších sklepů a ubytování ideálně pro 20 hostů, maximálně pro 40.
Více zde:

Dekorace na svatbu je detailem pro pěknou atmosféru

Čtvrtek v 8:54 | Veronika Srncová |  Užitečné rady- Svatby


Dekorace na svatbu je detailem pro pěknou atmosféru

22.2.2018


Svatební dekorace na svatbách hrají v posledních letech významnou roli. Vedle květinové výzdoby, která je letitou samozřejmostí, lze nyní vyzdobit svatbu dekoracemi, které jí dodají atmosféru. Fungují podobně jako bytové doplňky (polštáře, knihy, vázy, obrazy...) -vdechují místu osobitost a pocit útulnosti.

Není divu, že současné trendy ve svatebním dekoru nemají daleko od trendů v bydlení. Stále letí minimalismus, který může být proložený vintage stylem či přírodními prvky (dřevo, sukulenty, juta). Podstatnou součástí svatební výzdoby jsou také rodinné fotografie a obecně dekorace připravené "na míru" (tabule s osobními texty, dekorace ozdobené iniciály).
Jak zvolit svatební výzdobu
Než začnete shánět dekorace na svou svatbu, je dobré mít alespoň rámcovou představu o stylu své svatby. Inspirovat se můžete třeba na Pinterestu nebo v zahraničních online svatebních magazínech, které prezentují fotografie z těch nejkrásnějších svateb světa (například Style Me Pretty, The Knot, Green Wedding Shoes...). Vhodné je vytyčit si také barevnou paletu, ve které se budete pohybovat (stačí tři odstíny), popřípadě základní materiály (krajka, dřevo, juta...)
Trendy ve výzdobě 2018
Wedding Invites bude v roce 2018 letět těchto šest svatebních stylů:
1. Zakletý les plný sytě barevných květin, tmavě zeleného mechu a kapradí, neopracovaného dřeva, rostlinného dekoru a svíček.
2. Mix urban a vintage stylu, kdy vaše svatební stoly mohou připomínat posezení v útulném bistru.
3. Tajemná zahrada, což je koncept, který je populární už několik let a skvěle se hodí pro venkovní svatby. Představte si pastelové barvy, spoustu květin a svíček.
4. Rustikální svatba ve stodole, která vyžaduje zemité tóny dřeva a juty, jejichž útulnost podtrhují lampiony či girlandy zavěšené u trámového stropu.
5. Metalické tóny bronzové a měděné, které krásně pozvednou bílý dekor a sluší jim i vznešené větvičky eukalyptu či olivovníku.
6. Pudrové tóny s decentní jednoduchou výzdobou, dřevo, len, bílé květy a nahý dort.
Trendy barvy 2018
V posledních letech se upouští od jedné jednotící barvy celé svatby (dříve u nás bývala populární fialová nebo zelená), spíše jde o mix tří, čtyř odstínů. Pro rok 2018 letí podle Elegant Wedding Invites tyto kombinace:
1. Starorůžová a bledězelená
2. Odstíny levandulové
3. Ocelově modrá, tmavě červená a starorůžová
4. Černá, bílá a zlatá
5. Odstíny modré
6. Zářivě (vintage) červená a broskvová
Tyto barevné kombinace berte jen jako inspiraci, v jiných svatebních magazínech objevíte jiné palety anebo si můžete vytvořit svou vlastní. Využít k tomu můžete například stránky MagnetStreet.com. Mimochodem, podle nich je vhodné ladit svatbu barevně i podle toho, v jakém ročním období ji budete mít.
Téma svatby
Místo svatebního stylu či barvy můžete celou svatbu vztáhnout k jednomu tématu. Populární jsou například filmy (Snídaně u Tiffanyho...) nebo kostýmní seriály (Hra o trůny...). Neznamená to, že nevěsta musí vypadat jako Holly Golightly, respektive ženich jako Jon Snow. Opět jde spíše o výběr stylu dekorací, popřípadě jejich barevné ladění.
Možností jsou také města (Paříž, New York, Kalifornie...) nebo cestovatelské téma obecně. Milujete oba kávu? I od toho se můžete odpíchnout, a to nejen v případě cateringu. Jedno je jisté - téma svatby by vám mělo být oběma blízké.

Dobře si ale rozmyslete, pokud chcete něco vyrábět sama, ve finále to může být časově náročné. Zapojit můžete také šikovné kamarádky anebo dodavatele z Fleru nebo Etsy, kterým zadáte individuální zakázku (i zde je třeba počítat s dostatečným časovým předstihem a v případě Etsy také s platbou cla).
Otázkou samozřejmě je, kde vzít materiál či komponenty na výrobu dekorací. V poslední době je asi nejlevnější cestou objednat je z čínského e-shopu Aliexpress.com. Počítejte ale, že dodání trvá minimálně měsíc a objednávejte jen u dodavatele, který má solidní reference, a jen takové věci, na nichž svatba nestojí.
Více zde:

1. díl Dvakrát Jedna (Two Zero One)

Čtvrtek v 8:40 | Veronika Srncová |  2. řada Beyond ( 2018....)


1. díl Dvakrát Jedna (Two Zero One)

22.2.018


Seriál zde online:

10. díl Do Světla (Into the Light )

Čtvrtek v 8:27 | Veronika Srncová |  1. řada Beyond (2017....)


10. díl Do Světla (Into the Light )

22.2.2018


Seriál zde online:


Plánování svatby

Středa v 12:30 | Veronika Srncová |  Užitečné rady- Svatby


Plánování svatby

21.2.2018


Plánování svatby

Plánování svatby není jednoduchá věc, naopak - je to velký projekt s řadou dodavatelů či deadlinů, které je třeba zařídit a pohlídat. Nemluvě o sbírání inspirace. Naštěstí v různé podobě existují svatební plánovače, které vás přípravami provedou krok za krokem.Co nabízejí plánovače?

Svatební plánovače jsou propracované svatební harmonogramy, které mohou mít různou podobu - tištěnou (svatební diáře, svatební knihy) nebo online. Jejich součástí bývá kromě přehledného návrhu harmonogramu také prostor, kam si můžete ukládat svatební inspirace či tipy na dodavatele, seznam hostů a podobně. V případě online plánovače bývá někdy k dispozici i svatební kalkulačka na sestavení rozpočtu.
Možností je také plánovací aplikace, kterou stáhnete z App Store. Nabídka svatebních plánovačů v češtině je bohužel minimální, počítejte tedy s tím, že je lepší hledat v angličtině pod heslem wedding planner.
Svatební plánovač si samozřejmě můžete vytvořit i sama. Na tištěnou verzi stačí stylový notes či diář, kam si budete zapisovat úkoly, kontakty a deadliny, a karis blok, kam si můžete zakládat inspiraci. Anebo si můžete vytvořit Excel nebo Google tabulku a k tomu využít Pinterest, kde si vytvoříte nástěnky s potřebnou inspirací (svatební šaty, svatební dorty, dekorace...). Fantazii se meze nekladou, přesto doporučujeme využít dostupné svatební plánovače alespoň jako šablonu, která vám dodá rámcovou představu, co je potřeba zařídit hned, co později a na co rozhodně nezapomenout.
Hormonogram
Svatební harmonogramy se pochopitelně mohou lišit. Záleží na tom, jestli máte na přípravu svatby jeden rok, půl roku, nebo třeba jen tři měsíce. A samozřejmě také na vašich prioritách. Většina svatebních plánovačů však předpokládá, že se lidé berou zhruba rok po zásnubách, a na přípravu svatby tak mají dvanáct měsíců.
Co a kdy zařídit
To jsou tři nejdůležitější kritéria, které promyslete jako první - ideálně hned po zásnubách, pokud počítáte se svatbou do roka. Nejprve se rozhodněte, jestli chcete svatbu u nás, popřípadě v zahraničí, ve svém, nebo snoubencově rodišti, ve městě, či na venkově. Bude se celá svatba konat na jednom místě, anebo bude nutné řešit přesun z obřadu na hostinu. Bude nutné zajistit nocleh pro přespolní hosty?
Poté si alespoň rámcově stanovte rozpočet a kdo se na něm bude podílet. Můžete počítat s pomocí rodičů, nebo si budete hradit svatbu sami? A do třetice toho nejdůležitějšího si stanovte možné termíny - mějte jich víc pro případ, že by vámi vybrané místo nebo kněz již byli zarezervovaní. Zároveň si promluvte s lidmi, kteří jsou pro vás nejdůležitější, jestli budou mít tento termín čas (a nebude se například krýt s termínem jejich dlouho plánované dovolené nebo porodu). A proberte také se snoubencem, kolik lidí byste si přáli pozvat.
11 měsíců: Koordinace, organizace
V dalším kroku si dobře rozmyslete, kdo vám bude pomáhat s organizací svatby. Malou svatbu do třiceti lidí možná zvládnete sama nebo s pomocí organizačně zdatné kamarádky, nicméně přesto doporučujeme zvážit službu profesionální koordinátorky ve svatební den. Díky tomu si svůj den mnohem lépe užijete, protože se na vás nebudou obracet hosté s dotazy. Současně nebudete muset hlídat časový harmonogram ani dodavatele. Pokud máte padesát a více hostů, zvažte, jestli investovat do služeb svatební agentury, která vám pomůže vybrat spolehlivé dodavatele, pohlídat termíny a potřebné dokumenty i zajistit zajímavé slevy.
10 měsíců: Výběr fotografa, rezervace místa
Nyní je na čase nejen vybrat, ale i zarezervovat místo obřadu, potažmo kněze, a místo hostiny, potažmo ubytování pro hosty. Příliš neotálejte ani s rezervací fotografa a kameramana, pokud budete chtít svatební videoklip. Ti nejlepší bývají zpravidla přes léto velmi vytížení.
9 měsíců: Styl svatby
Máte-li vybrané místo a fotografa, máte už rámcovou představu i o stylu celé svatby. V posledních letech jsou v kurzu romantické venkovské svatby, ale i městské kulisy mají své kouzlo. Příliš už se nehraje na ladění svatby do jedné barvy a stejně tak luxusní pompéznost je pasé. Abyste si nabrala inspiraci a vytříbila si svoje představy, doporučujeme založit si profil na Pinterestu a založit si nástěnky k jednotlivým tématům: šaty, výzdoba, inspirace na focení.
8 měsíců: Šaty
Začněte tím nejpříjemnějším, tedy šaty. Rozmyslete si, jestli chcete být klasickou nevěstou s dlouhou a bohatou sukní (zdá se, že se jejich obliba pomalu vrací), nebo spíše moderní - nosí se i kratší sukně, separate styl i peleríny. Velkým trendem jsou jemné květinové potisky, bohatě zdobené závoje, výrazné šperky nebo černé akcenty. Na základě toho, jak originální šaty si budete přát, se rozhodněte, zda se vypravíte na průzkumnou do salonu, nebo rovnou oslovíte šikovnou švadlenu.Počítejte, že v případě půjčených šatů je třeba absolvovat aspoň dvě zkoušky, v případě šitých minimálně tři.
Rychlejší variantou je svatební šaty koupit. Buď je můžete mít přímo z půjčovny, která nabízí některé nové i použité modely k prodeji. Krásné svatební šaty nabízejí i různé zahraniční e-shopy jako Asos.com, Sessun.com, The Reformation, Lipsy.co.uk nebo Topshop Bride. Ponechte si dostatek času nejen na zaslání šatů, ale i jejich vrácení v případě, že nebudou sedět, a objednání nových.
7 měsíců: Svědek, družičky, matrika
V této chvíli si rozmyslete, jestli půjdete k oltáři jen s tatínkem, nebo zvolíte jako doprovod i družičky. Obzvlášť pokud chcete za družičky svoje dospělé kamarádky, je na čase domluvit se s nimi na šatech. Dnes již neplatí, že by měly mít stejné, stačí se shodnout na jedné barvě. Anebo třeba jen na pastelovém odstínu či květinovém vzoru - na fotografiích to pak vypadá skvěle.
6 měsíců: Oblek pro ženicha, květiny
Máte vybrané šaty, můžete se zamýšlet na kyticí, případně nad ozdobami do vlasů a korsážemi. Fotografie z Pinterestu a jinou inspiraci přineste vybranému floristovi nebo floristce. Společně pak můžete navrhnout i květinovou výzdobu, samozřejmě s ohledem na váš rozpočet - v rámci jednoduché venkovské veselky postačí i jednoduše vázané kytice na stůl, které můžete umístit do rozličných váziček či zavařovacích sklenic. Pokud plánujete zvyk házení kytice, můžete si objednat menší kopii té své.
Nastává také čas vybrat oblek pro ženicha, který by měl stylově ladit s vašimi šaty. Bude ho kupovat, anebo si ho nechá ušít na míru? Možností je také koupit si oblek a nechat si ho upravit.
Současně si promyslete, kdo z přátel nebo rodiny vám půjde za svědka a také co bude tato role obnášet kromě svědčení na obřadu. Nahlaste termín svatby na matrice a zařiďte všechny související formality.
5 měsíců: Dort a pohoštění
Současně s květinovou výzdobou je na čase promyslet dort. U vybraného cukráře si domluvte ochutnávku, dobře si promyslete design dortu. Na Pinterestu sice najdete překrásné kreace, ale v tomto případě platí, že jednoduché zadání = lepší výsledek (pokud nenatrefíte na opravdu zdatného cukráře se skvělými referencemi).
Také restauraci, kde se bude konat vaše hostina, můžete požádat o ochutnávku některých jídel. Současně promyslete, jestli chcete tradiční hostinu, nebo raut, popřípadě kombinaci. Čím dál populárnější je také sweet bar, speciální a většinou krásně nazdobený stůl se sladkostmi, zákusky, makronkami a podobně. Proberte také nápoje - zejména jaký alkohol bude na svatbě k mání a kdo za něj bude platit
4 měsíce: Vybavení a dekorace.
Kromě květinové výzdoby si promyslete i další vybavení, které bude na svatbě potřeba - ať už kvůli počasí (party stan) nebo jako dekorace (slavobrána, tabule, lampiony, svícny...). Nábytek či stany nabízejí specializované půjčovny, stejně jako drobný svatební dekor.
Vyberte si firmu nebo grafika, který vám zpracuje svatební oznámení
3 měsíce: Tradice, hry a zábava
Součástí českých a moravských svateb bývají různé tradice a zvykynebo svatební hry. Nenechte se do ničeho tlačit a dobře si promyslete, které se na vaši svatbu hodí a rezonují s vaší náturou. Stejně tak dobře zvažte, kolik her do programu zahrnete - někdy mohou zábavu příjemně rozproudit a hosty stmelit, jindy mohou mít opačný účinek.
Vítanou zábavou je rozhodně hudba a DJ nebo kapela. Domluvte se s nimi, kolik hodin budou hrát a kolik si budou účtovat za každou další hodinu navíc. Promyslete také, jestli vám na obřadu stačí reprodukovaná hudba, nebo chcete třeba kvartet.
2 měsíce: Prsteny a oznámení
Rozešlete svatební oznámení a současně spusťte svoje svatební webovky nebo založte událost na Facebooku, kde hosty informujete o možnostech dopravy a ubytování a o tom, jaké svatební dary si přejete.
Vyberte si snubní prsteny. Budete chtít stejné, nebo každý v jiném stylu. Necháte si udělat památeční gravírování?
6 týdnů před svatbou: Detaily
Poohlédněte se po botách a doplňcích ke svatebním šatům i k obleku ženicha. Zamyslete se nad výslužkou, popřípadě drobnými dárečky pro hosty. Dohodněte si termín s vaší kadeřnicí a kosmetičkou a určete si i datum rozlučky se svobodou - tři až jeden týden před svatbou. Dolaďte zasedací pořádek a výzdobu, vyberte si hudbu k obřadu a připravte pro DJ seznam písní, které chcete, aby zahrál na oslavě.
3 týdny před svabou: Zkouška a matrika
Domluvte si s kadeřnicí a vizážistkou a absolvujte zkoušku účesu a make-upu. Natrénujte si chůzi ve svých svatebních botách. Ujistěte se o rezervacích ubytování, termínu předání šatů, dodání dortu a květin. Pokud má mít na vaší svatbě někdo proslov, dejte dotyčnému vědět, aby si ho mohl v klidu připravit.
Nejdéle dva týdny před svatbou je nutné předložit na matrice dokumenty potřebné k svatbě: platný doklad totožnosti, rodný list, popřípadě pravomocný rozsudek o rozvodu předchozího manželství (pokud jste rozvedená) či úmrtní list zemřelého manžela (pokud jste vdova).
1 týden před svatbou
Vyzkoušejte si kompletní svatební outfit a apelujte s tím i na ženicha. Nechte si u kadeřnice udělat sestřih a barvu, ženich ať se nechá ostříhat.
Den před svatbou
Nechte si udělat manikúru a pedikúru. Připravte si svatební šaty a všechny doplňky. Totéž platí v případě ženicha. Zavolejte svým nejbližším (rodiče, svědci, družičky) a ujistěte se, že vědí, kdy a kde mají být.
Svatební den
Najezte se, v klidu se oblékněte, zhluboka se nadechněte a usmívejte se. Pamatujte, že jste udělala maximum, aby vaše svatba byla dokonalá, a že každá svatba si i přes sebelepší organizaci žije tak trochu svým životem. Uvolněte se a užívejte si to.
Po svatbě
Nechte si udělat novou občanku. Vyrovnejte účty s dodavateli. Poděkujte rodičům a předejte jim dárečky. Domluvte se s fotografem a kameramanem na termínu dodání fotografií a videa. Rozdejte zbytek dortu do výslužky a dva kousky si dejte do mrazáku na první výročí. Protřiďte svatební dary, peníze od hostů, rozešlete děkovné sms a začněte se připravovat na svatební cestu.
Více zde:


Jakou si vybrat svatební kytici?

Středa v 12:07 | Veronika Srncová |  Užitečné rady- Svatby


Jakou si vybrat svatební kytici?

21.2.2018


Nejdříve vyberte styl svatby

Svatební kytice je korunou outfitu nevěsty. Měla by ladit s vašimi svatebními šaty, ale i obecně zapadat do stylu či barevného ladění svatby. Až budete mít jisto, zarezervujte si v dostatečném předstihu termín schůzky u floristky. Kromě svatební kytice bude nejspíš připravovat i další svatební květiny a květinovou výzdobu (květiny do vlasů, kytice pro svědkyni, družičky, maminky, babičky, menší pugét na házení, korsáže, květiny na svatební stoly a popřípadě i na výzdobu obřadního místa, na dort).Svatební kyticí začněte, jelikož od ní se bude odrážet i styl dalších kytic a květinové výzdoby. Kromě barvy zvažte, z jakých květin si ji necháte uvázat. Sezónní vazba vás totiž může vyjít výrazně levněji, navíc díky ní podpoříte lokální pěstitele. Zohledněte také, jakou máte postavu - drobné nevěsty si klidně mohou dovolit kytici ze subtilních kvítků nevěstina závoje (gypsophila) nebo konvalinek, jakou měla vévodkyně Kate.


Více zde:

Svatební tradice

Středa v 11:56 | Veronika Srncová |  Užitečné rady- Svatby


Svatební tradice

21.2.2018


Více zde:


Jaké svatební koláčky si vybrat?

Středa v 11:47 | Veronika Srncová |  Užitečné rady- Svatby


Jaké svatební koláčky si vybrat?

21.2.2018


Pečení svatebních koláčků je oblíbená svatební tradice. A ačkoliv se v poslední době sladké na svatbách objevuje především v podobě minidezertů, cupcaků, muffinů nebo takzvaných sweet barů, alespoň trocha koláčků nechybí téměř na žádné svatbě. Jaké koláčky si můžete vybrat, kdy je péct a které jsou nejlepší?
Svatební koláčky se dříve podle tradice pekly několik dnů až týdnů před svatbou. Říkalo se jim zvací a roznášely se osobně s pozvánkou na svatbu všem sousedům a hostům. Dnes se oznámení posílá většinou poštou a koláčky se dávají spíše jako výslužka. Pečou se dva až tři týdny před svatbou a na jejich přípravu je potřeba téměř celý den.
Tradiční koláčky jsou se třemi různými náplněmi a dnes je opravdu jen na vašem rozhodnutí, jestli koláčky předáte hostům před svatbou jako pozvánku, nebo až na konci svatebního dne při odchodu (v tomto případě koláčkům stačí tři až čtyři dny na uležení). Většinou je ale hosté ocení i jako občerstvení během svatby.
Jedno je jisté - nevěsta koláčky nepeče. Ptáte se proč? Podle jedné pověry by byla v manželství nešťastná, podle jiných by měla uplakané děti. Proto pečení koláčku přenechte jiným a nevěsta ať si užije volnou chvilku pro sebe. Více o tradicích si přečtěte zde.
Koláčky se samozřejmě dají objednat i v nejrůznějších cukrárnách nebo pekárnách. Pokud byste je chtěli péct sami, zde jsou naše tipy na te nejlepší.
Svatební koláčky bez kynutí
Pokud se rozhodnete pro poctivou domácí výrobu, budete v první řadě volit, jeslti koláčky kynuté, nebo nekynuté. Pokud si na kynuté těsto netroufáte, můžete zkusit variantu bez kynutí. Některá těsta si vystací bez kvásku (vyzkoušejte například tento recept), případně těsto s kváskem, které se zadělá a koláčky můžete dělat hned. Osvědčený recept na rychlé svatební koláčky bez kynutí najedte zde.
Moravské koláčky
Také klasické moravské koláčky se nedělají z kynutého těsta a s nimi rozhodně nešlápnete vedle. Nejlepší jsou s tradiční makovou, tvarohovou, ořechovou nebo povidlovou náplní. Z tohoto receptru na tradiční moravské svatební koláčky jich uděláte asi 270 kusů. Koláčky mají charakter cukroví, netvrdnou, ale naopak. Nejlepší jsou po 2-3 dnech. A pokud je dobře uschováte, vydrží až týden.
Kynutý svatební koláčky
Pokud bude koláčky péct někdo, pro koho je kynuté těsto hračkou, může vyzkoušet tento recept na báječné máslové koláčky, případně další osvědčený recept na tradiční koláčky.
Tipy:
• Koláčky se svatebčanům předávají v pytlíčku ovázaném mašlí nebo v krabičce.
• Pokud koláčky rozdáváte při odchodu, pověřte někoho z blízkých svatebčanů, nejčastěji to bývá maminka nevěsty.
• Nemáte-li ve svém okolí vášnivé pekařky, využijte ověřenou pekárnu v blízkosti. Raději počítejte s tím, že během svatebního shonu mohou nastat nečekané komplikace a každá minuta navíc se počítá9. díl Z temnoty (Out of Darkness)

Středa v 11:22 | Veronika Srncová |  1. řada Beyond (2017....)


9. díl Z temnoty (Out of Darkness)

21.2.218

Seriál online zde:

8. díl Posldní Akční Hrdina ( Last Action Hero)

Středa v 10:27 | Veronika Srncová |  1. řada Beyond (2017....)


8. díl Posldní Akční Hrdina ( Last Action Hero)

21.2.2018


Seriál zde online:
8. díl Čas Vlků (The Hour of the Wolf)

Úterý v 20:27 | Veronika Srncova |  1. řada Beyond (2017....)


7. díl Čas Vlků (The Hour of the Wolf)

20.2.2018


Seriál zde online:

Buchta orgasmus

Úterý v 20:17 | Veronika Srncova |  Dezerty


Buchta orgasmus

20.2.2018

Příprava: 20 minut+ pečení

Budeme potřebovat:

 • 1 plechovka ananasu
 • 1,5 hrnku polohrubé mouky
 • 2 hrnky cukru
 • 2 vejce
 • 1 prášek do pečiva
 • 2 lžičky jedlé sody
Příprava:

Ananas rozmiksovat a vše ostatní smíchat a dát na plech a upečeme.
Na vychladlý moučník dáme krém.
2 pomazankove másla, uvařený pudink z 500ml a dva van.pudinky uvařit dle návodu a až vychladne tak smícháme s pom. máslem a natřeme na buchtu. Posypeme ořechy a postrikame čokoládou.

Hrnkový makový dezert s višněmi

Úterý v 20:14 | Veronika Srncova |  Dezerty


Hrnkový makový dezert s višněmi

20.2.2018

Přírpava: 15 minut+ pečení

Budeme potřebovat:

 • 2 hrnky máku
 • 2 hrnky poloh. mouky
 • 2 vejce
 • 1 hnrek cukru
 • 1 hrnek mléka
 • trocha másla
 • 100 ml štávy z višní
 • 1 sklenice višní
 • 1 prášek do pečiva
Příprava:

 1. Jednoduchý recept, který máte připravený do půl hodinky. I dříve, pokud jste šikovná :)
 2. Vajíčka vyšleháme s cukrem do pěny. V druhé misce smícháme mouku, mák, prášek do pečiva.
 3. Do vyšlehaných vajíček přidáme rozpuštěné máslo, mléko a promícháme. Vařečkou přimícháme sypkou směs.
 4. Připravené těsto vylijeme do tukem vymazaného a moukou vysypaného vyššího plechu.
 5. Poklademe višně, a dáme zapéct. Pečeme při 180 st. asi půl hodinu.

Křehký rybízový koláč se sněhem

Úterý v 20:10 | Veronika Srncova |  Koláče a koláčky


Křehký rybízový koláč se sněhem

20.2.2018


Příprava: 25 minut+ pečení

Budeme potřebovat:

 • 250 g hladké mouky
 • 150 g másla nebo Hery
 • špetka soli
 • 80 g cukr moučka
 • 1 vejce
 • 1 lžíce rumu nebo zakys. smetany
 • 3 lžíce strouhanky
Náplň:

 • 600 g mraženého rybízu
 • 3 lžíce cukru
Povrch:

 • 5 bílků
 • špetka soli
 • špetka cukru
Přírpava:

Mouku prosejeme do mísy, promícháme se špetkou soli a přidáme ostatní přísady kromě strouhanky. Vše dobře propracujeme a těsto zabalíme do folie a necháme v lednici uležet 30 minut.
Těsto vyválíme a naplníme koláčovou formu o průměru 28 cm, kterou napřed vymažeme máslem. Těsto propícháme vidličkou a posypeme strouhankou. Rybíz promícháme s cukrem a rozložíme po celé ploše.Koláč vložíme do předem vyhřáté trouby a pečeme na 180 st. asi 35 - 45 minut. Před dopečením potřeme koláč sněhem z bílků. Necháme ještě chvíli v troubě dopéct, aby se sníh zbarvil dozlatova

Šunkovo-sýrové spirálky

Úterý v 20:07 | Veronika Srncova |  Pohoštění


Šunkovo-sýrové spirálky

20.2.2018


Příprava: 15 minut+ pečení

Budeme potřebovat:

 • 500 g listového tšsta
 • olej
 • hrst sýra
 • šunka
Příprava:

Abychom ušetřili čas, tak než začneme cokoliv dělat, dáme předehřát troubu na 200°C. Pak nakrájíme jednotlivé plátky šunky tak, abychom získali 18 proužků.

Krok 2

Následně si pomocí válu rozkrájíme těsto na tenko, nejlépe do tvaru obdélníku. Pak jej lehce potřeme olejem a posypeme nastrouhaným sýrem, který však jemně zatlačíme do povrchu.

Krok 3

Obdélník si rozkrojíme na dvě poloviny a následně ve vertikální poloze na 18 pruhů.

Krok 4

Pak na každý proužek těsta položíme kus šunky a zatočíme podle obrázku.

Krok 5

A nyní vzniklé ,,zátočky" naskládáme na plech, který ještě předtím vyložíme pečícím papírem. Pečeme zhruba 12 až 15 min.

Koblihy pečené v troubě

Úterý v 20:03 | Veronika Srncova |  Pečivo


Koblihy pečené v troubě

20.2.2018

Příprava: 30 minut+ pečení

Budeme potřebovat:

 • 500 g hladké mouky
 • 250 ml mléka
 • 1 žloutek
 • 40 g cukru
 • špetka soli
 • 50 g másla nebo Hery
 • 1 vanil. cukr
 • kostka držodí
 • marmeláda
Příprava:

Vypracuji těsto, nechám vykynout,vyválím placku asi 3mm a vykrájím kolečka na jedno dám marmeládu a přiklopím druhým,okraje zmáčknu a znovu vykrojím, nechám dokynout asi 20 minut a peču do zlatova,po upečení ihned potřu máslem s rumem a pocukruji

Bramborové knedlíky s klobásou

Pondělí v 19:32 | Veronika Srncova |  Přílohy


Bramborové knedlíky s klobásou

19.2.2018

Příprava: 15 minut+ vaření brambor+ vaření knedlíků

Budeme potřebovat:

 • 500 G SYROVÝCH BRAMBOR
 • 100-200 G SYROVÉ KLOBÁSY
 • 2 vejce
 • 300-350 g kostek rohlíků ( sešených)
 • 2 vejce
 • sušená cibule
 • petrželka
 • hrubá mouka
 • pepř
 • sůl
Příprava:

 1. Brambory nastrouháme na jemno. Klobásu nastrouháme nebo nakrájíme na hodně drobno. Přidáme sůl, vejce, petrželku, cibuli a prášek.
 2. Vše promícháme a přidáváme rohlíky. Necháme chvíli uležet, aby rohlíky nasákly vodu a těsto se zpevní.
 3. Tvarujeme kulaté knedlíčky, které obalíme v hrubé mouce. Tu jakoby pevně přitlačíme a potom je v mouce ještě lehce obalíme.
 4. Knedlíky vhazujeme do vroucí osolené vody a vaříme cca 12-15 minut. Podáváme se špenátem, zelím, nebo k omáčce. Já jsem zvolila restované žampiony a salát.

Raffaelo řezy

Pondělí v 19:28 | Veronika Srncova |  Dezerty


Raffaelo řezy

19.2.2018

Příprava: 15 minut+ pečení

Budeme potřebovat:

 • 2 vejce
 • 2 hrnky poloh. mouky
 • 1 vanilk. cukr
 • 1 hrnek cukru
 • 1 hrne mléka
 • 1/2 hrnku oleje
 • 1/2 prášku do peč.
Příprava.

Vše zamíchat a nalít na plech. Posypat směsí 1hrnku kokosu a 1hrnku m.cukru. Upečeme a ještě horké polít 1-2šlehačkami

Červená řepa salát

Pondělí v 19:25 | Veronika Srncova |  Saláty


Červená řepa salát

19.2.2018

Příprava: 20 minut

Budeme potřebovat:

 • 6 ks červené řepy
 • 1 zakysaná smetana
 • 1-2 stroužky česneku
 • sůl
 • pepř
Příprava:

Uvařenou řepu oloupeme, nastrouháme nahrubo,přidáme utřený česnek, sůl, pepř a nakonec vmícháme zakysanou smetanu.
Je výborný jako příloha k masu na grilu,k pečenému...nebo i jako výborná svačina jen s pečivem.

Škvarková pomazánka

Pondělí v 19:21 | Veronika Srncova |  Pomazánky


Škvarková pomazánka

19.2.2018


Příprava: 20 minut+ chlazení

Budeme potřebovat:

 • 2 vejce
 • 250 g škvarků
 • 1 šalotka
 • 2 jarní cibulky
 • 3 kyselé ourky
 • 1 lžička Dijonské hořčice
 • 3 lžičky majolky
 • 1 lžíce plnotuč. hořčicw
 • sůl
 • pepř
Pířprava:

Krok 1

Postup je následující. Začneme tím, že si v mixéru rozemeleme škvarky na pastu.

Krok 2

Pak si uvaříme natvrdo dvě vejce.

Krok 3

Následně přidáme do škvarků předem nakrájenou šalotku, bílou část jarní cibulky, okurku nastrouhanou najemno, majolku, vychladlé nastrouhané vejce a dále dle chuti Dijonskou hořčici, plnotučnou hořčici, sůl, pepř a řádně to všechno promícháme.

Krok 4

Nyní máme hotovo, stačí pouze namazat na čerstvý chléb a posypat zelenou zbylou zelenou částí jarní cibulky.

Citronová babeta

Pondělí v 19:15 | Veronika Srncova |  Dezerty


Citronová babeta

19.2.2018

Příprava: 20 minut+ pečení

Budeme potřebovat:

 • 250 g polohrubé mouky
 • 220 g cukru moučka
 • 4 vejce
 • 100 ml vody
 • 100 ml oleje
 • 1 prášek do pečiva
 • štáva ze 2 citronu
 • kůra z 1 citronu
Přírpava:

Žloutky+cukr do pěny, přidáme mouku + prášek do pečiva, pak vše ostatní, nakonec vmícháme sníh z bílků. Pečeme ve vymazané a vysypané dortové formě při 150 stupních - i méně, pečeme hodinku určitě (zkoušíme špejlí). Po upečení ihned pocukrujeme.

6. díl Celeste ( Celesta)

Neděle v 19:48 | Veronika Srncova |  1. řada Beyond (2017....)


6. díl Celeste ( Celesta)

18.2.2018

Seriál zde online:
5. díl Těším Se Tady ( Fancy Meeting You Here)

Neděle v 19:44 | Veronika Srncova |  1. řada Beyond (2017....)


5. díl Těším Se Tady ( Fancy Meeting You Here)

18.2.2018

Seriál zde online:

Omáčky ke steaukům

16. února 2018 v 21:34 | Veronika Srncova |  Zálivky


Omáčky ke steaukům

16.2.2018

Odkaz zde:Salát z kuřecích řízků, pomerančů a červené cibule

16. února 2018 v 21:30 | Veronika Srncova |  Saláty


Salát z kuřecích řízků, pomerančů a červené cibule

16.2.2018

Příprava: 15 minut+ pečení masa+ chlazení

Budeme potřebovat:

 • 2 kuřecí prsa
 • 2 rajčata
 • 2 pomeranče
 • 2 červené cibule
 • 1 salát
 • petrželka
 • sůl
 • pepř
 • oli.olej
Přírpava:

Kuřecí maso zlehka naklepeme z obou stran, osolíme, opepříme a potřeme olejem.
Takto připravené maso necháme nejméně 2 hodiny odležet v lednici.
Odleželé maso zprudka opečeme z obou stran na rozehřáté pánvi, necháme ho mírně vychladnout a potom teprve nakrájíme na nudličky.
Jeden pomeranč rozebereme na měsíčky, oloupanou cibuli na nakrájíme na kolečka a rajčata nakrájíme na proužky.
Dresing připravíme tak, že šťávu z jednoho pomeranče smícháme s olivovým olejem, špetkou soli, špetkou pepře a petrželkou.
Salát podáváme tak, že do mísy dáme několik listů salátu ( umytých a odkapaných), na které přidáme kuřecí maso, několik měsíčku pomeranče, kolečka cibule, proužky rajčete a nakonec zalijeme dresinkem.


Svatý Valentýn

16. února 2018 v 21:26 | Veronika Srncova |  Užitečné rady- Zima / Vánoce


Svatý Valentýn

16.2.2018


Popelačná středa

16. února 2018 v 21:25 | Veronika Srncova |  Užitečné rady- Zima / Vánoce


Popelačná středa

16.2.2018


Ďábelská pomazánka

16. února 2018 v 21:23 | Veronika Srncova |  Pomazánky


Ďábelská pomazánka

16.2.2018


Příprava: 15 minut+ chlazení

Budeme potřebovat:

 • 1 konzerva vepř. masa
 • 1 cibule
 • 3 strožky česneku
 • 2 vejce natvrdo
 • 100 g sýra
 • majonéza
 • pepř
Příprava:

Cibuli, vejce a maso pomeleme, přidáme prolisovaný česnek, sýr, kayenský pepř a majonézu podle chutí, promícháme.

Prošívaná deka

16. února 2018 v 21:20 | Veronika Srncova |  Dezerty


Prošívaná deka

16.2.2018

Příprava: 15 minut+ pečení

Budeme potřebovat:

 • 2 hrnky polohrubé mouky
 • 1 hrnek cukru
 • 1/2 hrnku oleje
 • 1/2 hrnku mléka
 • 4 vejce
 • 1 kypř. prášek
 • 2 lžíce kakaa
 • 1 vanil. cukr
Nápln:

 • 2 tvarohy
 • 1 vejce
 • trocha mléka
 • trocha cukru
 • kůra z citronu
Příprava:

Do mísy vložíme mouku, cukr, prášek do pečiva, kakao a smícháme s olejem, mlékem a vejci, až nám vznikne tekuté těsto, které rozetřeme na vymazaný a vysypaný plech. Vložíme do trouby a téměř upečeme.
Tvarohovou polevu připravíme smícháním potřebných ingrediencí, mléka přidáme tolik, aby byla řidší a tudíž se s ní dobře pracovalo, vložíme ji do sáčku na zdobení, pomocí kterého pak vytvoříme na těstu mřížky, nakonec plech vložíme do szředně vyhřáté trouby a upečeme. My jsme měli nějak více tvarohové hmoty, proto jsme ještě doprostřed každé mřížky přidali tvarohový puntík.

4. díl Muž se Žlutou Bundou ( The Man in the Yellow Jacket)

16. února 2018 v 21:15 | Veronika Srncova |  1. řada Beyond (2017....)


4. díl Muž se Žlutou Bundou ( The Man in the Yellow Jacket)

16.2.2018

Seriál zde online:
3. díl Vazby, které spojují (Ties That Bind)

16. února 2018 v 21:10 | Veronika Srncova |  1. řada Beyond (2017....)


3. díl Vazby, které spojují (Ties That Bind)

16.2.2018

Seriá zde online:2. díl Čas Letí (Tempus Fugit)

16. února 2018 v 12:40 | Veronika Srncová |  1. řada Beyond (2017....)


2. díl Čas Letí (Tempus Fugit)

16.2.2018

Seriál zde online:
1. díl Pilot ( Pilot)

16. února 2018 v 11:24 | Veronika Srncová |  1. řada Beyond (2017....)


1. díl Pilot ( Pilot)

16.2.2018


Seriál zde online:

Informace o seriálu Beyond

16. února 2018 v 11:19 | Veronika Srncová |  Beyond ( 2017....)


Informace o seriálu Beyond

16.2.2018

Mladý muž se po dvanácti letech probudí z kómatu a zjistí, že získal nadpřirozené schopnosti. Ty ho ale zavedou doprostřed nebezpečné konspirace.Obsazení:Informace o seriálu

 • Český název
 • Původní název
 • Tvůrce
 • Země původu
 • Roky vysílání
 • Domovská stanice
 • První vysílání
 • Délka epizody
 • Žánr

Miniřízečky v sýrovém těstíčku

15. února 2018 v 14:50 | Veronika Srncová |  Hlavní Jídlo- Drůbeží maso


Miniřízečky v sýrovém těstíčku

15.2.2018


Přírpava: 15 minut+ smažení

Budeme potřebovat:

 • 400 g masa jakékoliv
 • 1 vejce
 • 100 g sýra
 • 2 lžíce hladké mouky
 • 1 lžíce mléka
 • sůl
Příprava:

Maso nakrájíme na řízečky, které naklepeme, osolíme a obalíme v sýrovém těstíčku, smažíme na oleji dozlatova.
Příprava sýrového těstíčka: smícháme mouku, rozšlehané vejce, nastrouhaný sýr a mléko, osolíme.

Slané sýrové palačinky

15. února 2018 v 14:47 | Veronika Srncová |  Dobrůtky nebo večeře


Slané sýrové palačinky

15.2.2018Příprava: 15 minut+ palačinky

Budeme ptořebovat:

 • 1 1/2 šálku mléka
 • 1 álek hladké mouky
 • 1-2 strožuky česneku
 • 200 g sýra
 • 2 vajíčka
 • bylinky
 • petrželka
 • 1 lžičky kypříchího prášku
 • 1 lžička cukru
 • 1 lžíce oleje
 • 1 lžička soli
Přírpava:

 1. Uděláme těsto na palačinky.
 2. Rozmixujeme.
 3. Opékáme na pánvi.

Hermelínová pomazánka III.

15. února 2018 v 14:42 | Veronika Srncová |  Pomazánky


Hermelínová pomazánka III.

15.2.2018

Příprava: 10 minut+ chlazení

Budeme potřebovat:

 • 1 hermelín
 • 2 vejce natvrdo
 • 1 cibule
 • 100 g šunky
 • tatar.omáčka

Přírpava:

Hermelín nastrouháme a smícháme s ostatními surovinami.
Mažeme na čerstvé pečivo, vynikající je na jednohubky.

Čokoládové muffiny II.

15. února 2018 v 14:40 | Veronika Srncová |  Záviny, Muffiny


Čokoládové muffiny II.

15.2.2018Přírpava: 15 minut+ pečení
Porce: 12 ks

Budeme potřebovat:

 • 125 g másla
 • 250 g hladké mouky
 • 2 vejce
 • 5 lžic mléka
 • 1 čokoláda nasekaná
 • 1 lžička kypř. prášku
 • 100 g cukru

Příprava:

Změklé máslo,cukr a vejce ušleháme,přidáme mouku s práškem do pečiva a promícháme.Nakonec přilijeme mléko a přisypeme nasekanoou čokoládu.Vše promícháme.Naplníme do formiček. Dáme péct na 180°C. (doba pečení podle trouby)


Jednoduchý koláč

15. února 2018 v 14:35 | Veronika Srncová |  Koláče a koláčky


Jednoduchý koláč

15.2.2018

Příprava: 15 minut+ pečení

Budeme potřebovat:

 • 500 g polohrubé mouky
 • 2 vejce
 • 200 g másla
 • 1/2 vanilk. cukru
 • 1 sklenice cukru
 • 200 g jahodového džemu
 • 1/2 lžičky kypříc. prášku

Přírpava_

Máslo necháme rozpustit v hrnci, ale nevaříme. Přidáme cukr, vejce a vanilkový cukr. Do druhé misky proséváme mouku s práškem do pečiva. V misce smícháme máslo, posypeme moukou postupně a hněteme těsto. Hotové těsto rozdělíme na dvě části. Jednu část vložíme do mrazničky a druhou dáme do formy na pečení. Těsto napícháme vidličkou a dáme na 30 minut do chladničky.
Po uplynutí této doby těsto ve formě potřeme džemem. Druhou polovinu vybereme a nastrouháme na hrubém struhadle. Pečeme při 200°C asi 25 minut.

Smoothie různé kombinance

15. února 2018 v 14:31 | Veronika Srncová |  Limonády, šťávy, sirupy

Smoothie různé kombinance

15.2.2018

Odkaz zde:Rady do kuchyně II. VIDEO

15. února 2018 v 14:28 | Veronika Srncová |  Užitečné rady- Domácnost

Rady do kuchyně II. VIDEO

15.2.2018


Video zde:


Matky Na Tahu o Vánocích (A Bad Moms Christmas) (2017)

15. února 2018 v 14:19 | Veronika Srncová |  Filmíky


Matky Na Tahu o Vánocích (A Bad Moms Christmas) (2017)

15.2.2018


Žánr: Komedie, Dobrodružný
ROk: 2017
Délka: 116 minut
Země: USA

FIlm online zde:Hovorí sa, že Vianoce sú najkrajšie obdobie roka. Ale určite nie pre mamy! Tri matky rebelky (Mila Kunis, Kristen Bell, Kathryn Hahn) už majú dosť večného upratovania, varenia, vyzdobovania a zháňania perfektných darčekov pre celú rodinu (a občas aj pre seba, aby oteckovia nemali starosti). Preto sa vzbúria a rozhodnú, že tento rok si Vianoce konečne chcú poriadne užiť aj ony. Akurát netušia, že čoskoro sa ohlásia hostia, ktorí s ich predstavou dokonalých sviatkov asi nebudú úplne súhlasiť - ich vlastné matky...
5. díl Životní Den (A Life in the Day)

15. února 2018 v 12:00 | Veronika Srncová |  3. řada The Magicians ( 2018....)


5. díl Životní Den (A Life in the Day)

15.2.2018

Seriál zde online:

4. díl Být Penny ( To be Penny)

15. února 2018 v 11:56 | Veronika Srncová |  3. řada The Magicians ( 2018....)


4. díl Být Penny ( To be Penny)

15.2.2018

Seriál online zde:
26. Kapitola Příběh srdce (The Tell-Tale Heart )

12. února 2018 v 13:38 | Veronika Srncová |  2. řada Riverdale ( Riverdale)


26. Kapitola Příběh srdce (The Tell-Tale Heart )

12.2.2018


Seriál online zde:


25. Kapitola Zlé a Božské (The Wicked and the Divine)

12. února 2018 v 13:36 | Veronika Srncová |  2. řada Riverdale ( Riverdale)


25. Kapitola Zlé a Božské (The Wicked and the Divine)

12.2.218


Seriál online zde: