Nehubnete?! Věci,které děláte špatně!

30. prosince 2017 v 23:47 | Veronika Srncová |  Užitečné rady- Tělo Naše


Nehubnete?! Věci,které děláte špatně!

30.12.2017


Mizerně snídáte


Ráno do sebe v běhu hodíte kousek rohlíku s máslem, ani vlastně nevíte, co jste jedli. Velká chyba. Snídaně je základ, tělo potřebuje po celé noci energii. Když dobře posnídáte, zabráníte různým chutím, které vás pak můžou během dopoledne přepadat a zpomalovat hubnutí. Dejte si cereálie s bílým jogurtem nebo zakysaným nápojem a ovoce, můžete přidat oříšky, semínka, rozinky.


Stresujete se

Stres je téměř stopkou pro hubnutí. Ať už se nervujete v práci, nebo doma. Ale co s tím? Naučte se meditovat nebo jinak bojovat se stresovými situacemi, určitě vám pomůže i pohyb. Až se vám to bude dařit, uvidíte i výsledky v hubnutí.


Před cvičením nejíte

Ukazuje se, že není nutné vyhýbat se jídlu před tréninkem. Výzkumy potvrdily, že ti, kteří půl hodinky před cvičením jedli lehké jídlo s vysokým obsahem bílkovin, spálili víc kalorií než ti, kteří před tréninkem nejedli vůbec.


Vynecháváte silový trénink

Cvičíte sice pravidelně, několikrát týdně, ale jen aerobní cvičení, neposilujete. Chcete přece spálit tuky. Jenže k hubnutí potřebujete obojí, i když se vám to možná nezdá. Kombinace vám zaručí rychlejší odbourávání kil.


Vybíráte lehké činky

Přestože do posilovny chodíte, můžete dělat jinou chybu. Měli byste se zaměřit na kvalitu a dát jí přednost před kvantitou. Jestli nehubnete tak, jak byste si představovali, vyměňte lehkou váhu za těžší. Ukazuje se, že používání těžších činek vám umožní spálit víc kalorií než zvedání lehčí váhy víckrát za sebou.


Cvičíte sami

Ti, kdo cvičí ve skupině, bývají většinou úspěšnější než ti, kteří cvičí sami. Doma vám může chybět motivace, kterou máte při společném tréninku. Jestli vám ale hromadné cvičení nevyhovuje, zkuste zlanařit alespoň kamarádku.


Pijete light

Když si dáte k pití nápoj s umělým sladidlem, do mozku dorazí signál, aby vyžadoval cukr, který jste mu popíjením lehkého nápoje slíbili, ale nedodali. Vašim nejlepším spojencem budiž proto voda.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama