Červenec 2014

15 miniut denně pro vitamin D

29. července 2014 v 19:33 | Veronika Srncová |  Zajímavůstky o zdraví


15 miniut denně pro vitamin D

29.7.2014


Aktuální vědecký studie ukazují, že tak důležitý vitamín, jako je " déčko" chybí v civilizovaných zemích víc než polovině lidí ( překvapivě i v létě a na jaře). Jak je to možné , když si ho tělo bere ze slunečnýho záření? Daleko víc totiž pracujeme v uzavřených kancelářích, trávíme hodně času doma a když jdeme ven tak se důkladně namažeme opalovacími krémy s vysokýmy UV filtry. bráníme takové tvorbě vitamínu D. Přitom normální pobyt na slunci stačí denně 10-15 minut.

Chcete předejít rakovině ? Dopřávejte si vápník!

29. července 2014 v 19:26 | Veronika Srncová |  Zajímavůstky o zdraví


CDopřávejte si vápník!hcete předejít rakovině ?


29.7.2014když si budete do svého jídelníčku zařazovat co nejvíce vápníku, s největší pravděpodobností snížíte riziko, že dostaneme nějaký druh rakoviny- Například hrozbou rakoviny tlustého střeva můžete vápníkem omezit 28 % . O tento typ rakoviny umíraji Češi nejčastěji. Kalcium snižuje abnormální růst buňěk v trávicím traktu a omezuje poškození sliznice.

Zdraví v číslech 29.7.2014

29. července 2014 v 19:20 | Veronika Srncová |  Zajímavůstky o zdraví


Zdraví v číslech

29.7.2014 • 106 x za rok podle průzkumu milují české páry. Nejčastěji sex provozují Řekové.
 • 20 minut denně by si měl každý dospělí člověk vynahradit na ralaxaci ( televize, hudba, čtění). je to vůli udržení duševní pohody a proti nespavosti.
 • 70 % Čechů má v krvi zvýšenou hladinu cholesterolu. Asponˇjednou za rok by jsme se měli zajít k doktorovi na odběr krve.
 • 48 hodin dokážou vydržet v zubním kartáčku bakterie, které způsobují nemoce.

Zdraví v číslech

29. července 2014 v 19:20 | Veronika Srncová |  Zajímavůstky o zdraví


Zdraví v číslech

29.7.2014 • 106 x za rok podle průzkumu milují české páry. Nejčastěji sex provozují Řekové.
 • 20 minut denně by si měl každý dospělí člověk vynahradit na ralaxaci ( televize, hudba, čtění). je to vůli udržení duševní pohody a proti nespavosti.
 • 70 % Čechů má v krvi zvýšenou hladinu cholesterolu. Asponˇjednou za rok by jsme se měli zajít k doktorovi na odběr krve.
 • 48 hodin dokážou vydržet v zubním kartáčku bakterie, které způsobují nemoce.

12. díl Ve Jménu Bratra ( In the Name of Brother)

29. července 2014 v 19:03 | Veronika Srncová |  2. řada Once Upon Time


12. díl Ve Jménu Bratra ( In the Name of Brother)

29.7.2014


Dr. Whale má za úkol zašit Hookovy rány a provést operaci na cizinci, jehož auto nabouralo při vjezdu do Storybrooke. Někteří z obyvatel má strach, že cizinec může vidět kouzla - která by mohla odhalit jejich skutečné totožnosti světu - a myslí si, že nechat cizince zemřít by bylo nejlepší řešení. Mezitím se pan Gold snaží smířit se sklíčenou Bellou a Cora se pokouší udobřit s dcerou Reginou.


V pohádkové zemi se Victor zoufale snaží dokázat svému otci, že skutečně dovede přivést mrtvé zpět.

Seriál zde :,
Cukrová vata

28. července 2014 v 18:47 | Veronika Srncová |  Zajímavůstky o zdraví


Cukrová vata

28.7.2014


" Pomocník v medicíne ! "
Jen a světě už 100 let, teď se možná stane velkým pomocníkem v oblasti lékařství. Podle vědců je právě tahle nadýchaná lahůdka vhodným ptrostřeníkem pro labarotolní růst kostí, kůže, svalů a tuků. Cukrovou vatu napustí hudtým, speciálním roztokem, potom jáí nechají ztuhnout a nakonec jí ponoří do teplé vody, kde se rozpustí. Tam, kde bylaa původně cukrová vata, vzniknou droboučké kanálky, které se obloží buňkami. A to podle vědců vytvoří nový základ cév, a tudíž nové tkáně.

Citáty 28.7.2014

28. července 2014 v 18:31 | Veronika Srncová |  Citáty
Kdyz to nevyjde, tak osud vzdycky děla místo pro neco lepšího.

Netřeba mít iluze. Každej vztah potkává stejný nástrahy. Jednou se pohádáte, podruhý cukrujete. V každém vztahu potkáte někoho třetího, kdo vás uhrane. Jednou příjde moment, kdy na sebe nebudete mít čas a ve spěchu zapomenete, že se vlastně máte rádi. Jednou budete tiše sedět a nebudete si nic chtít říct, protože slova vám tolik ublížili, že s nimi radši chcete šetřit. V každé lásce přichází mimo krásných slov i milosrdné lži. Důvěra střídá nedůvěru. A pokud jste si moc jisti svým protějškem, je to špatně. A to je dobře. I když se zdá, že vlastně neni o co stát, tak ale je. Není to sázka do loterie. Je to maraton. Vztah totiž není zadarmo. Vztah nikdy nebyl pro všechny. Většina to po pár letech vzdá, protože vymění hračku za novou. Vztah byl vždycky jenom pro ty, co jsou si natolik jistí, že dokážou potlačit cizí sympatie, zničit společné problémy a hlavně mít společnej cíl a chtít za něj bojovat. Vztah se nerovná chození. Je to něco mezi běháním. Čím dýl strávíte na trati, tím dýl na ní další den vydržíte. Není to slepá loajalita, kdy jste posledním bojovníkem u padající pevnosti. Je to hlavně o tom, vědět za co bojuju. Vědět, proč jsem v tom nejlepším týmu na světě, i když se mu zrovna nedaří. Je to o tom, umět cítít a vcítit se do člověka, který se zavázal provázet vás v tom dobrém i zlém. Říkat všechno ošklivé hezky a vyzdvihovat to nádherné nad ošklivým. To je to místo, kde můžete sundat masku a bejt svým skutečným já. A trvá to. Budou to třeba roky, než dojdete k tomu, že něco vás tak hluboko uvnitř chytlo, že prostě nejde jít o dům dál. A tyhle věci nejde najít. V lidlu nebude týden supervztahů. Neexistujou v instantním sáčku a neschovávají se v nové podobě tý hezky usmívající se blondýny. Tyhle věci se pěstujou pomalejma krokama, nepříjdou hned a milionkrát ještě ta trpělivost zabolí. Ale na konci stejně leží něco, kvůli čemu tady všichni jsme. Něco o čem tak nějak i přes ty všechny držkopády pořád sníme. Ten moment, kdy skutečně žijeme.

Všechno co potřebuješ je láska...
...ale ani nový pár botů není je na zahození! :D

Neříkej mi nic, jen mi dokaž že si jiný než ostatní.

On: Co se ti stalo, že se tak smutně díváš?
Ona: Nedívám se smutně, já smutná jsem.
On: Proč?
Ona: Protože se bojím...
On: A když tě chytím za ruku, pořád se bojíš?
Ona: Teď ještě víc..., že mě pustíš.

Neboj se, já vím, jak cítíš. Bude to chvíli trvat, ale ta bolest přeje." Když jsem

zklamaní, potřebujeme tyto slova, ale pokud je uslyšíme, neuvěříme jim

Těžké je mlčet, když cítíš bolest.
Marcus Tullius Cicero


V srdci mám jen Tebe
.
.
.
.
a né celý seznam :)

Silný je ten, který trpí potichu...
Má jizvy na srdci, úsměv v očích...
a pláče v noci, jenom proto, aby se přes den mohl smát...Pro lásku není důležité, aby se k sebe lidi hodili, ale aby spolu byli šťastní.

tutoriály 28.7.2014

28. července 2014 v 18:31 | Veronika Srncová |  TutoriályKravindy 28.7.2014

28. července 2014 v 18:31 | Veronika Srncová |  Kravindy :D :D


Pod Jednou Střechou ( 2010)

28. července 2014 v 13:49 | Veronika Srncová |  Filmíky


Pod Jednou Střechou ( 2010)

28.7.2014


Žánr: Komedie
Rok: 2010
Vznik: USA
Délka: 114 minut

film zde :

Messer a Holly se po nevydařeném pokusu o rande shodnou na jediné věci: že už toho druhého nechtějí nikdy vidět. To se jim ale nesplní, neboť jejich nejlepší přátelé Alison a Peter se vezmou a Messer a Holly jsou nadále důležitou součástí jejich života, později obohaceného o dceru Sophii. Největší šok je ale čeká, když po tragické smrti Novackových zjistí, že jsou v jejich poslední vůli ustanoveni jako Sophiini opatrovníci. Společně. V jejich domě. Následuje několik měsíců, během kterých se ti dva, které nespojuje nic jiného než láska k Sofii, pokoušejí zjistit (pod bdělým zrakem sousedů a sociální pracovnice), jestli takový společný život může fungovat.11. díl Outsider ( The Outsider)

27. července 2014 v 10:22 | Veronika Srncová |  2. řada Once Upon Time


11. díl Outsider ( The Outsider)

27.7.2014Pan Gold objeví neochotný testovací subjekt, aby zjistil, zda jeho vymyšlené kouzlo mu pomůže překročit hranici Storybrooke, aniž by přišel o paměť a mohl se tak vydat najít svého syna. Belle narazí v přístavu na pomstychtivého Hooka, jehož hlavním cílem je vyhubit Rampelníka. Mary Margaret a David se vydají hledat větší dům na bydlení pro jejich rodinu.

Mezitím v minulosti pohádkové říše se Belle setkává s Mulan a společně se vydávají skolit hrůzu nahánějící bestii nazývanou Yaoguai, která pustoší zemi.


Seriál zde :

10. díl Kriketová hra ( The Cricet Game)

26. července 2014 v 17:42 | Veronika Srncová |  2. řada Once Upon Time


10. díl Kriketová hra ( The Cricet Game)

26.7.2014


Regina je obviněna z vraždy jednoho z nejdražších obyvatel města a jediná Emma věří v její nevinu.

Mezitím v minulosti pohádkové země po chycení Zlé královny, Sněhurka a princ Krasoň plánují její veřejnou popravu, čímž tak jednou provždy oprostí zemi od vražedného tyrana.

Seriál zde :

Tutoriály 26.7.2014

26. července 2014 v 17:24 | Veronika Srncová |  Tutoriály
Fotka uživatele Nápady a návody
Citáty 26.7.2014

26. července 2014 v 17:23 | Veronika Srncová |  Citáty

Možná je všemu konec , ale i tak budu vždy děkovat za to , že jsem měla příležitost tě poznat ..

Když nevíš důvod, proč pokračovat. Vzpomeň si na důvod, proč jsi začal.

Miluj, co miluješ. Nenáviď, co nenávidíš... ale nikdy nenáviď to, co si jednou miloval..

Asi je lepší všechny vzpomínky, co byly krásný, zničit.

Miluješ jen jednou, v ostatních hledáš ji, možná jsou hezčí, lepší .. ale nikdyto nebude ona, jiné ti zpříjmení večer, ale zhorší ráno, protože ráno se dokážeš dívat jen na tu, kterou miluješ .

Takový ten pocit, když ti napíše: promiň.. a ty mu odepíšeš: nemohu...

Nic už nebude takové, jako kdysi. Ale všechno může být takové, jako ještě nikdy.

Nebyl jsem nikdo a neměl jsem nic.
- Jens LekmanKdyž ses narodil, všichni se radovali a ty jsi plakal. Žij tak, aby až umřeš, všichni plakali a ty jsi byl šťastný.

Je dobré, když máš občas čas, přemýšlet nad vším možným..
Ale musí to být chvilka, ne hodiny..
Protože pak ti toho prostě dojde až moc. A ty výčitky a všechno jede zase odznova..V životě je potřeba se pro něco zapálit....protože v krematoriu bude už pozdě...Člověk má v srdci místa, o nichž mnohdy nemá ani potuchy. Teprve až se zaplní bolestí, doví se o jejich existenci.
Léon Bloy

Ten pocit, když se zbavíš jen tak nejlepšího kamaráda/ky jen kvůli tomu, aby jsi byl rok šťastný ze vztahu, ale neuvědomíš si, že vztah může skončit a ty budeš najednou "sám", protože jsi ztratil jak svého milovaného, tak i svéhé oblíbeného. *:

Nejde o to, co na Tobě vidím..Jde o to, co k Tobě cítím ♥

Je velice zajímavé, že dokážeme zahodit vše co máme jen kvůli osobě o které si myslíme, že je ta pravá a pak, když se něco pokazí, se divíme, že jsme totálně na dně. *:

Nechci se jednou ráno probudit a zjistit, že už mě nic nečeká, protože jsem celý život strávila čekáním na něco, co nepřišlo.


Kravindy 26.7.2014

26. července 2014 v 17:23 | Veronika Srncová |  Kravindy :D :DNic už nebude takové, jako kdysi. Ale všechno může být takové, jako ještě nikdy.
5. díl I,E,D ( I.E.D.)

26. července 2014 v 14:47 | Veronika Srncová |  4. řada Teeen Wolf


5. díl I,E,D ( I.E.D.)

26.7.2014


INFO POZDĚJI

Seriál zde :


17. díl Čarodějnice

25. července 2014 v 17:27 | Veronika Srncová |  1. řada První Republika


17. díl Čarodějnice

25.7.2014V Břežanech rodina oslavuje roční narozeniny Henryho, syna Magdalény a Vladimíra. Dramatické pražské životní tempo na statek jakoby nedoléhá. Na podzimní sklizeň najala Anna Toufarová skupinu Romů, kteří mají svůj tábor poblíž vsi. Eliška mezi nimi najde přátele. Zejména ji zaujme moudrá Romka Alžběta Procházková. Ale rodinná oslava se nepovedla. Na to je situace příliš vyhrocená a ještě se zhorší. Je útěk řešením?

Seriál zde :


Kreativný způsoby, jak znovu použít plastovou flašku

23. července 2014 v 21:30 | Veronika Srncová |  Tutoriály


Kreativný způsoby, jak znovu použít plastovou flašku

23.7.2014
Ak si myslíte, že recyklácia rôznych materiálov je nudná a zbytočná, mali by ste popremýšľať o tom, ako pristupujete k ochrane životného prostredia. Z opätovného využitia použitých materiálov sa dá vytvoriť mnoho vecí, ktoré sú pre Vašu domácnosť užitočné a potrebné. Vytvoriť si ich nie je vôbec zložité, postačí Vám troška kreativity a uvidíte, že Vaša návšteva ocení dizajn originálnych vynálezov. Pozrite si galériu 15 inšpirácií na recykláciu plastových fliaš.
Roláda z tortolových oplatek,z kokosovou-karamelovou náplňí a banánem,

23. července 2014 v 21:27 | Veronika Srncová |  Receptíky


Roláda z tortolových oplatek,z kokosovou-karamelovou náplňí a banánem,

23.7.2014Ořechová náplň:

100 g cukor kryštálový
0,175 l mlieko
130 g orechy vlašské pomleté
Kokosová náplň|:
150 g cukor kryštálový
150 g maslo
6 PL vody
70 g sušené mlieko
200 g kokosovej múčky
Dále budeme potřebovat :
1 ks oblátka tortová
2 ks banány
Postup:
Pripravíme si orechovú náplň a to tak, že cukor dáme skaramelizovať.
Hrniec odstavíme z ohňa a opatrne prilejeme mlieko. Vrátime naspäť na oheň a necháme chvíľu povrieť, aby sa karamel roztopil v mlieku.

Postupne prisypávame orechy, premiešame a odstavíme. Kým si pripravíme druhú náplň, orechy stihnú vpiť všetko mlieko.

Na kokosovú náplň si dáme rozpustiť maslo, cukor a vodu. Chvíľu povaríme.

Hrniec odstavíme z ohňa, primiešame sušené mlieko, už nevaríme.

Vysypeme kokosovú múčku, premiešame.

Na tortovú oblátku nanesieme orechovú náplň, pekne uhladíme.

Na orechovú plnku nanesieme kokosvú náplň, opäť uhladíme.

Uložíme banány alebo iné ovocie a stočíme do rolády. Dbáme na to, aby obe plnky boli teplé, čím oblátka zmäkne a pekne sa prispôsobí.

Roládu zabalíme do alobalu a dáme do chladničky vychladiť.


Vychladenú roládu narežeme a ľubovoľne ozdobíme.Jedinečné ilustrace u čerstvých potravin

23. července 2014 v 21:16 | Veronika Srncová |  Kravindy :D :D


Jedinečné ilustrace u čerstvých potravin

23.7.2014Tutoriály 23.7.2014

23. července 2014 v 21:10 | Veronika Srncová |  Tutoriály
534f968ac3e284b1ad21a307d96a0bda


Citáty 23.7.2014

23. července 2014 v 21:10 | Veronika Srncová |  Citáty
Možná tě furt miluje. Ale pravděpodobně neví, co chce. Taky na tebe pravděpodobně myslí, každou minutu. Ale to není to, na čem záleží. Na čem záleží je to, co proto udělá a to co on teď dělá je nic. A když on proto dělá úplné nic, potom ty by si s jistotou neměla dělat už vůbec nic. Potřebuješ někoho kdo ti dá najevo svým vlastním způsobem, že tě ve svém životě doopravdy chce.


Co mají žena a muž společné?
Oba potřebují kapesníky, když se dívají na dobrý film.

Někdy malé věci zabírají to největší místo v tvém srdci.
Kravindy 23.7.2014

23. července 2014 v 21:10 | Veronika Srncová |  Kravindy :D :D
Piješ?"
"Ne."
"Kouříš?"
"Ne."
"Běháš za ženskýma?"
"Ne."
"Neříkej, že nemáš vůbec žádnou chybu!"
"Jednu mám."
"Jakou?"
"Strašně lžu!"
9. díl Srdcová Královna ( Qeen of Hearts)

22. července 2014 v 18:05 | Veronika Srncová |  2. řada Once Upon Time


9. díl Srdcová Královna ( Qeen of Hearts)

22.7.2014


V honbě za kompasem se kapitán Hook a Cora dostanou do křížku s Emmou a Mary Margaret. Pan Gold a Regina plánují zabít každého, kdo vstoupí do portálu.

Seriál zde :

16. díl Bratrská Láska

22. července 2014 v 17:10 | Veronika Srncová |  1. řada První Republika


16. díl Bratrská Láska

22.7.2014


Alois je ve vězení. Tvrdí, že Léblovy zabil on, motivem mu byla touha po majetku. Ostatní, kteří zůstali na svobodě, cítí, že nebezpečí nepominulo. Připravují se na jiné alternativy policejního postupu. Kolem Vladimíra se stahuje smyčka. Ne všichni z rodiny stojí na jeho straně. Inspektor Mlčoch má svou verzi a věcně ji dokáže.

Seriál zde :

Jak si vyrobit disco helmu

21. července 2014 v 21:34 | Veronika Srncová |  Tutoriály


Jak si vyrobit disco helmu

21.7.2014


Krok 1:

Zaobstaráme si obyčajné zrkadlové dlaždičky v tvare malej kocky. Mali by byť dostupné v Merkury Market alebo v obchodoch s kúpeľnovým materiálom. Taktiež si zoženie prilbu takého tvaru, ktorá nám najviac vyhovuje. Pripravíme si rezák na sklo a lepidlo.Krok 2:
Zrkadlové dlaždičky si narežeme na pásiky.


Krok 3:
Keď máme nastrihané pásiky zo zrkadlových dlaždičiek, môžeme začať lepiť lepidlom dlaždičky na helmu. Najskôr si nalepíme kocky na zadnú stranu helmy a postupne ideme vyššie, až kým sa nebude dať pásik nalepiť cez celú helmu. Snažíme sa ich lepiť rovno, aby sme pekne došli k okrajom helmy


Krok 4:
Pokračujeme ďalej s lepením. Dbáme na to, aby sme stále lepili rovno. Konečný efekt tak bude pekne úhľadnýKrok 5:
Dokončíme vrchnú časť helmy.
Krok 6:
Dokončenie krajov je asi najnáročnejšia časť. Musíme si pekne rezákom na sklo narezať jednotlivé časti z kocky, aby sa pekne vošli do voľného miesta. Vyrezané kúsky si poriadne nalepíme tesno k okraju a v prípade, že má kúsok veľmi ostré hrany, prebrúsime ho. Vyzbrojte sa veľkou dávkou trpezlivosti, pretože to bude veľmi časovo náročné.
Nepečený čokoládový dort s piškoty

21. července 2014 v 21:29 | Veronika Srncová |  Receptíky


Nepečený čokoládový dort s piškoty

21.7.2014


Co budeme potřebovat :

⇒ 500 ml plnotučného mlieka,
⇒ 500 ml smotany na šľahanie (33%),
⇒ 100 g hnedej čokolády (74%),
⇒ 100 g bielej čokolády,
⇒ 10 PL jemného kukuričného škrobu (Gustin),
⇒ 2 balíčky vanilkového cukru,
⇒ 4-5 PL kr. cukru,
⇒ 100 g detských dlhých piškót alebo sušienok,
⇒ 3-4 PL čerešňovej šťavy alebo sirupu.

Na zdobení budeme potřebovat :

troška odloženého krému z hnedej čokolády
.⇒ vyšľahanú šľahačku.

Postup:

Najskôr si mlieko, smotanu, cukor a vanilkový cukor dáme na oheň. Ak máme rozpustený cukor a začne sa nám to variť, pridáme kukuričný škrob (pozor, pridávajte pomaly a nie kopcovité lyžice, aby ste nedostali príliš tuhú hmotu). Akonáhle nám to začne hustnúť, odstavíme z ohňa a stále miešame, aby sa nám nevytvorili hrudky. Hmotu si rozdelíme na 2 časti. Do jednej časti pridáme hnedú čokoládu a do druhej časti bielu.Za občasného miešania necháme čokoládu, aby sa rozpustila. Do formy na pečenie si poukladáme detské piškóty alebo sušienky. Máčame ich v čerešňovej šťave alebo sirupe.


Piškóty zalejeme smotanovou zmesou. Môžeme striedať hnedú a bielu čokoládovú hmotu, aby to vyzeralo pekne. Vrch torty si vyzdobíme ľubovoľne. Kto má čas a trpezlivosť, môže použiť cukrárske zdobiace vrecko.


Takto navrstvnú tortu vložíme do chladničky, necháme stuhnúť. Vychladnutú tortu nakrájame na trojuholníky a môžeme podávať.Tutoriály 21.7.2014

21. července 2014 v 21:21 | Veronika Srncová |  Tutoriály
Citáty 21.7.2014

21. července 2014 v 21:21 | Veronika Srncová |  Citáty


ten pocit , kdy někoho chceš a v té chvíli si myslíš , že ho chceš opravdu uplně nejvíc a pak se na něj dozvíš nějakou věc a ten člověk se ti ve vteřině tak zhnusí , že nemůžeš slyšet ani jeho jméno

Někdy musíš být opravdu sám, aby si určité věci pochopil, aby si vydechl a znovu se nadechl.kravindy 21.7.2014

21. července 2014 v 21:21 | Veronika Srncová |  Kravindy :D :D
KRÁVA


8. díl Do Hloubky ( Into in the Deep)

21. července 2014 v 21:01 | Veronika Srncová |  2. řada Once Upon Time


8. díl Do Hloubky ( Into in the Deep)

21.7.2014


Cora se snaží ukrást Emmě a Mary Margaret kompas. Regina a pan Gold musí dát Davidův život v nebezpečí v naději, že bude kontaktovat Mary Margaret.

Seriál zde :44vb


7. díl Dítě měsíce ( Child of the Moon)

21. července 2014 v 18:44 | Veronika Srncová |  2. řada Once Upon Time


7. díl Dítě měsíce ( Child of the Moon)

21.7.2014Strach Ruby o udržení vlka v prvním úplňku ve Storybrooke je potvrzená, když jeden z obyvatel městečka byl zavražděn a Ruby je hlavním podezřelým. Decker alias Král George nerespektuje Davida, který je pastýř a ne kníže, jako šerifa. Leroy naráží na nějaký podklad v dolech, který by mohl pomoct přivést Mary Margaret a Emmu zpět

Mezitím v pohádkovém světě Karkulka najde spřízněnou duši v Anitě, charismatickou a tajemnou vůdkyni smečky lidí, kteří jsou stejní jako Karkulka, vlci.

Seriál zde .
6. díl Tallahasse ( Tallahasse)

20. července 2014 v 17:21 | Veronika Srncová |  2. řada Once Upon Time


6. díl Tallahasse ( Tallahasse)

20.7.2014Emma následuje Kapitána Hooka ke stonku fazolí v naději, že najde magický kompas.

V minulosti se Emma potká s jedním zlodějem, který se z ní pokusí udělat počestnou ženu.

Seriál zde :Tutoriály 19.7.2014

19. července 2014 v 11:32 | Veronika Srncová |  Tutoriály


Citáty 19.7.2014

19. července 2014 v 11:32 | Veronika Srncová |  Citáty
On: Co pro Tebe znamená láska?
Ona:
Takovýto když se procházíte ruku v ruce při svitu měsíce a cítíš TEN pocit:3
Když máš motýlky v břiše:33
Když na tu milovanou osobu stále myslíš a nemůžeš ji dostat z hlavy (a ani nechceš),.
Když máte špatnou náladu, ale zmizí v té chvíli, když jste sním:33
Když máte pocit nekonečného štěstí:3
Když vám splašeně buší srdce při pohledu na toho druhého a podlamují se ti kolena.
Když objímáte milovanou osobu a zapomenete na celý zbytek světa.♥
Když Vám záleží hlavně na štěstí toho druhého.
Když mu patří poslední myšlenky před spaním:3
Když si užíváte každý společný okamžik :)
Když děláte ptákoviny jen tak, když jste spolu :3
Když se smějete věcem který ostatní nechápou :D :)
Když ho pevně obejmete až nemůže dýchat:3
Když ho nečekaně obejmete zezadu a dáte mu pusu na tvář:3
Když ho políbíte v děšti *_____________*
Když spolu opékáte párky:3333
Když ho vidíte jak spí:33
Když ho políbíte a řeknete do očí "Miluji tě"
Když mu šeptáte jak je úžasný:33
Když si neumíte představit žít život s někým jiným, jen s ním.♥

Mít v této době někoho komu můžeme věřit je zázrak :)


Pohled do minulosti je někdy nejlepším průvodcem do budoucnosti...

V téhle době sou moc starostliví lidé! Škoda jen, že se starají o ty věci, po kterým jim nic není!

Potřebuji někoho, komu se můžu věnovat 365 dní v roce ♥

Byl první večer, první máj... tak nebuď smutná, že jsi sama bůh si tě šetří pro někoho opravdu skvělého

Ten pocit, když chceš jednu jedinou osobu vedle sebe, ale víš, že to není možné.

V životě neexistuje zkouška, jede se rovnou na ostro!

Kolik lidského štěstí se rozbilo na malé kousky a to jen proto, že nikdo nedokázal říct..."promiň"...

Nejsou lidé, které bych nenáviděla. Jsou jen lidé, na kterých mi přestalo záležet.

Znáš ten pocit, když ti napíše/řekne, že našel tu pravou a tvé srdce se v tu chvíli roztříští na milion kousků, ale ty se jen usměješ a řekneš "Přeju ti to." ?

Láskyplný člověk raději sám prožívá bolest, než by ji jiným působil.

Vzdáte-li se kouření, pití a milování, nebudete ve skutečnosti žít déle, ale jen vám to tak bude připadatTak jako se střídá den s nocí, střídá se úspěch s neúspěchem, radost se smutkem a láska s nenávistí


Ve škole miluj studování, za školou studuj milování.

Je čas to nechat být a jít dál.. :)


Až je pozdě , tak si vlastně uvědomíme o co jsme přišli.

Nejsem žárlivá miláčku, ale jestli se budeš večer dívat na televizi a uslyšíš tam o chladnokrevné vraždě a čirou náhodou bude obětí ta slečna, se kterou si byl na kávě, tak se nediv ;)

Někdy mně mrzí, že jsem ztratila hodně lidí, jen kvůli tomu, že jsem se rozhodla tak, jak jsem chtěla já...

Lásku si nelze vynutit ani vyloudit lichotkami, přichází sama, nehledaná, nečekaná, nežádaná.


Miluji tě a vím, že v životě nebudu nikoho tak milovat, protože už nikdy nebudu takový, jako v tuto chvíli, jež mizí, zatímco já o ní mluvím a kterou nemohu zadržet ani za cenu svého života

Jednou večer si babička s vnukem povídala o současném životě.
Najednou se vnuk zeptá babičky: "Babi, kolik vlastně ti je let?" Babička se
zamyslí, pak si přitáhne vnoučka k sobě a začne mu odpovídat:
"No, než bych ti měla jen říct roky, raději se ti to pokusím
vysvětlit. Tak poslouchej..."
Narodila jsem se před televizí, kopírkou, kontaktními čočkami,
antikoncepčními pilulkami. Nebyly policejní radary, kreditní karty,
laserové paprsky. Ještě nevynalezli klimatizaci, ani sušičky,
oblečení se vypralo a pověsilo na čerstvý vzduch, aby uschlo.
Člověk nebyl na Měsíci, neexistovala trysková letadla.
Dokud mi nebylo osmnáct let, oslovovala jsem každého muže ´Pane´ a
ženu ´Paní´ nebo ´Slečno´. Když v té době žena nastoupila do tramvaje
nebo do autobusu, děti a mladí lidé se snažili, aby jí uvolnili místo.
A pokud byla těhotná, doprovázeli ji k sedadlu.
Na schodech se ženám přenechávala strana u zábradlí, nastupovaly
do výtahu jako první. Muži nikdy nezdravili ženu, aniž by přitom
nevstali, pokud v okamžiku, když vstoupila, seděli. V té době vstávali
od stolu pokaždé, když vstala žena, i kdyby to bylo pouze na okamžik.
Muži ženám otevírali dveře a pomáhali při odkládání kabátů.
Dívky znamenaly pro svou rodinu čest.
Učili nás rozlišovat dobré a špatné. Vážný vztah tehdy znamenal,
že máme dobré vztahy s našimi bratry a sestrami a dalšími vzdálenými
a blízkými příbuznými a přáteli.
Neslyšeli jsme o "pizza", McDonaldu nebo o instantní kávě, digitální ani barevné fotografie, jen černobílé, a na jejich vyvolání
se čekalo nejméně tři dny.
V obchodě bylo možné koupit něco za 25 až 50 haléřů. V mé době byla
tráva něčím, co jsme kosili, ne kouřili!Tak, kluku, a teď mi řekni,
kolik si myslíš, že je mi let."
"Ale babi... to přeci není možný, aby ti bylo víc než dvě stě?",
odpověděl vnuk.
"Ale ne, miláčku," odpověděla s úsměvem babička, "je mi pouze šestašedesát..." ! :)
Každý z nás se jednou zamiloval do osoby, na které nikdo jiný nic neviděl.
Kdyz uz konecne jsem si zvykla ze jsem bez Tebe, kdyz uz konecne jsem se s tim smirila, tak Ty se ozves.


Když jsou dva šťastní, nechej je. Nerozebírej je. Neřeš je. A nepoučuj je. Tvoje názory je absolutně netrápí, protože oni dva si vystačí.

Někdy je prostě lepší nevěřit skoro nikomu, protože Tě stejně většina lidí zklame..

Každá dívka má chlapce, ke kterému bude mít vždycky cit

Kravindy 19.7.2014

19. července 2014 v 11:32 | Veronika Srncová |  Kravindy :D :D

5. díl Doktor (The Doctor)

18. července 2014 v 18:59 | Veronika Srncová |  2. řada Once Upon Time


5. díl Doktor (The Doctor)

18.7.2014Regina se snaží omezovat své kouzla, aby získala důvěru Henryho, a začne vidět ducha z její minulosti. Mary Margaret a Emma najdou přeživšího z Války s Obry. Regina se snaží naučit černou magii.

Seriál zde :Léky proti bolesti

17. července 2014 v 18:16 | Veronika Srncová |  Pomoc


Léky proti bolesti" Jíme jich moc "


17.7.2014

Léky proti bolesti můžou být dobrými sluhy, ale velmi zlými pány. Lékaři je neodsuzují ( vždyť mají lidem pomáhat od bolesti). aProblém je, že to s jejich používámním přeháníme. Berem léky na každé zavrznutí kloubu, když nám zalechlo v učích či nás někde píchlo... Když nevíme, jakou má bolest příčinu, je nejhorší jí přerušit tm, že si vememe pilulky. Doktoři říkají, že tohle je ta nejhorší alnternativia. Čr patří mezi největší konzumenty " pilulek na bolístky " v Evropě. Kdybychom jejich množství snížili alespoň o polovinu, uděláme dobře nejen pro zdraví,ale i pros svojí peněženku. Běžné léky na bolest ( analgetika) si totiž většinou platíme ze svého.


První pomoc za dost vysokou cenu


Tyhle medykamenty se stávají naší první nejčastěji při bolestech hlavy, rýmě, chřipce, pro pohýřené noci, po namožení svalů, zktrátka při všem, co pro nás předstravuje nějaký fyzický problém a nepříjemný pocit. Nkěteří lidé je zobají dokonce i jako při psychickém a fyzickém náročným dnem. pILULKY ) RŮŽOVÉ, BÍLÉ, MODRÉ, kulaté, hranaté) jsou zkrátka tím prvním, co nás napadne si strčit do pusy, když nám něco je.

Když užíváme léky častěji , je potřeba brát přípravky na ochranni žaludku ( dělí se do několika skupin) . Jsou tzv. antacida, která neitralizuje kyseliny v žaludku a tzv . cytoprotektika ( ta zase chrání buňky sliznice trávicího traktu)

 • Kolik léku proti bolesti


Nejvíce prášku zobou Dánové pak následuje Slovensko a nakonec Čr, Německo a Lucembursko.
Nejčastěji kupujeme Paralen, Panadol , Ibalgin
V Čr spolukáme kolem 160 milionů pilulek


 • Rizika dlouhodobého užívání

Po delší době se může zhoršit zažívací trakt, problémy s ledvinami, játramy, tlakem ,krví
Důsledkem je také častá bolest hlavy a nebo různé alergické problémy ( asporinové astma, které se projevuje tím že vám hučí v uších a závratěmi).
Více než 30 % lidí, které mají zničené ledviny chdí na dalízu, takhle dopadli na nadužívání prášků prot bolesti.
Analgetika s kombinanci s alkoholem představují značnou zítěž hlavně na játra a ledviny ( alkohol navíc dehydratuje, dráždí slinicku a žaludek, takže společné léky to opravdu není.
Menší děti by neměli vůbec dostávat Acyliprin ( to proto, že se do jeho podání se může projevit tzv. Reyvům syndrom ( to je velmi zdravotní problém). Doktoři by na něho mělo upozornit matky svých dětí.
Výsledky některých výzkumů tvrdí, že kombinance běžných léků proti bolestem, které užívám společně s aspirinem, se u lidí, kteří mají nějaké problémy se srdcem, se 2násobuje riziko mrtvice nebo infarktu.
Pozor na návyklost ( když si prášek bereme kvůli každé maličkosti, naše tělo snižuje práh bolesti. po čase už budeme považovAT za nesnesitelné.

Čím se dají léky proti bolesti nahradit • Proti bolesti zad vyzkoušejte raději rehabilitaci než léky. Pomáhá i posilování zad.
 • Migrény a jiné běžné bolesti hlavy odstraní víc odpočinku, pitní režim, pohyb na vzduchu, relalxace, nepřejídat se.
 • Bolest před menstruací je lepší konzulotvat s gynekologem, a ne si hned brát prášky. Může to být způsobenio rlznými srůsty na vejcovodech, nemocí zvanou endometrióza apod. Na kotrolu je nejlepší chodit minimálně 1x za rok. Kdo trpí těmito potížemi, měl by pít čaj s kotrxhelu nebo mateřídoušky.

4. díl Krokodýl ( The Crocodile)

17. července 2014 v 18:10 | Veronika Srncová |  2. řada Once Upon Time


4. díl Krokodýl ( The Crocodile)

17.7.2014


Belle uvažuje o tom, že opustí Mr. Golda, pokud nezmění své způsoby. Trpaslíci se pokusí najít cestu do pohádky v dolech pod Storybrooke. Rumpelník se snaží zachránit svou ženu ze spárů pirátů.

Seriá zde :


25 Nektreativnějších lamp

16. července 2014 v 21:54 | Veronika Srncová |  Kravindy :D :D


25 Nektreativnějších lamp

16.7.2014Svetlo je nevyhnutnou súčasťou každej domácnosti. Dnes je v ponuke nespočetné množstvo lustrov a lampičiek, preto vybrať si z nich je veľmi ťažké. Niektoré druhy dizajnov slúžia ako dekorácia do izieb, niektoré sú jednoduché, iné sú zasa hotové umelecké diela. Moderné svietidlá sa dajú regulovať nielen v intezite svietenia, vo farbe, ale dokonca sa dajú aj zablokovať alebo ovládať diaľkovým ovládačom. Vedeli by ste si predstaviť niektoré z nižšie uvedených lámp práve vo svojej izbe? Podeľte sa s nami komentárom.

Tutoriály 16.7.2014

16. července 2014 v 21:44 | Veronika Srncová |  Tutoriály
Fotka uživatele Nápady a návody

Fotka uživatele Nápady a návody

Fotka uživatele Nápady a návodyKrravindy 16.7.2014

16. července 2014 v 21:44 | Veronika Srncová |  Kravindy :D :D

Citáty 16.7.2014

16. července 2014 v 21:44 | Veronika Srncová |  Citáty
Král má svou korunu, Bůh má své nebe a já můj milý, já mám jen Tebe!444
Miloval jsi mě vůbec někdy a nebo jsem ti prostě jen vyhovovala..!?
Při vyznání lásky naslouchá žena dvakrát rychleji, než je muž schopen mluv

Hledat lásku?
Nesmysl! - říká rozum
Směšné! - tvrdí hrdost
Riskantní- Brání se zkušenost
Ale samota mě zabíjí - šeptá srdce


no, on je můj nejlepší kamarád...
ano, několikrát jsem mu pomohla a on zase mě ..
ano, vždy když mám problémy, vím, že se na něj můžu spolehnout...
ano, je pro mě velmi důležitý...
a ano, asi ho miluju!

Navždy je dlouhá doba, ale mně by nevadilo stravit ju s tebouPokud někdo chce být součástí tvého života, bude se snažit, aby tam byl. Proto se neobtěžuj rezervovat místo ve svém srdci pro někoho, kdo nemá snahu tam zůstat.

Každý z nás dospěje ke ztrátě iluzí, které choval v mládí o svých bližních

Každá dívka má chlapce, ke kterému bude mít vždycky city.


Ona:bojím se
On:chytl ji za ruku a řekl:"a teď?"
Ona:Estě více
On:Proč?
Ona:Bojím se že ji pustiš..


Byl to osud? Byla to náhoda? Ne... byla to LÁSKANení těžké najít lásku svého života, pokud nasloucháš tomu, co Ti Tvé srdce šeptá.A

Hollywood je místo, kde vám zaplatí tisíce dolarů za polibek, ale za vaši duši nabídnou jen padesát centů."
- Marilyn Monroe

Milovat znamená dávat a nic za to nežádat."
- Neznámý autor

Můj sen?..
Je takový, aby si cítil to samé co já cítím k tobě.And

Nejhorší je, když ti chybí ten, kterému ty už nechybíš ..And


Byl jsi můj život, byl jsi můj sen, tak proč to všechno zmizelo v jeden den?

Každý slibuje ''navždy'' dokud si nenajde někoho lepšího...

Je smutné utěšovat se myšlenkou, že jiní jsou na tom hůř.


Někdo si řekne: ,,Vztahy náctiletých, jaký ti můžou mít starosti." -_-
Jenže málokdo se podívá, že i oni byly kdysi v našem věku a prožívali zklamání z velké lásky..

Snažit se zapomenout na někoho koho jsem jednou milovali, je jako snažit se vzpomenout si na někoho koho jsme nikdy nepotkaly.

Nedokážeš si představit jak dlouho mi v hlavě leží věci, které jsi mi řekl

15. díl Dobré jméno

16. července 2014 v 21:31 | Veronika Srncová |  1. řada První Republika


15. díl Dobré jméno

16.7.2014Den po zmizení Léblových nechala pojišťovna pořídit kompletní fotografie interiérů jejich vily. Fotky jsou nyní na policejní nástěnce v Mlčochově pracovně a Mlčoch nad nimi usilovně bádá. Možná si vzpomeneme, že jednu z nich kdysi odcizil Vladimír. Ale co dokazuje? Kdo zabil Léblovy, kdo uklidil mrtvoly? Mlčoch si myslí, že na to přišel a chystá se Vladimíra zatknout. Ale dopadne to jinak. Zrovna tak jako s láskou a s důvěrou. Která Valentová bude stát za Vladimírem a věřit, že vraždu nespáchal? A které se začne zdát podezřelý?

Seriál zde :

3. díl Paní jezera ( Lady of the Late)

16. července 2014 v 21:25 | Veronika Srncová |  2. řada Once Upon Time


3. díl Paní jezera ( Lady of the Late)

16.7.2014


Emma a Mary Margaret se s pomocí Mulan, princezny Aurory a statečného rytíře Lancelota pokusí najít portál, který by je přenesl zpět do Storybrooke. Ale temné síly ohrozí jejich bezpečný návrat. Henry se snaží Jeffersona smířit s jeho dcerou.

Mezitím v pohádkovém světě, který kdysi byl, v předvečer setkání s matkou prince Krasoně, otráví král Jiří Sněhurku, a jediný protijed leží ve vodách Jezerní paní (Lady of the Lake

Seriál zde :

4. díl Dobrodnice ( The Benafactor)

16. července 2014 v 21:19 | Veronika Srncová |  4. řada Teeen Wolf


4. díl Dobrodnice ( The Benafactor)

16.7.2014


Seriál zde :

44Bingo řezy

15. července 2014 v 22:02 | Veronika Srncová |  Receptíky


Bingo řezy

15.7.2014

Těsto:


⇒ 4 vajcia
⇒ 100 g kr. cukru
⇒ 100 g polohrubej múky
⇒ 30 g kakaa
⇒ 0,05 l oleja

Sušenkový krém :

⇒ 150 g maslových sušienok
⇒ 0,2 l džúsu
⇒ 50 g pr. cukru
⇒ 125 g masla

Pudinková náplň :

⇒ 3 ks zlatého klasu
⇒ 1 l mlieka
⇒ 70 g pr. cukru
⇒ 250g masla
⇒ 30 g kakaa
⇒ 1 ks vanilka

Šlehačkový krém :

3 ks šľahačka v prášku
⇒ 2 ks stužovač šľahačky
⇒ 0,75 l mlieka
⇒ 2 ks vanilky

Další ingeredience :

⇒ 1,5 dcl kávy
⇒ 4 dcl džúsu
⇒ 2 ks dlhé piškóty
⇒ 4 ks piškóty so želatínou

Postup:

Zo surovín na cesto upečieme piškótový plát, necháme vychladnúť.


Maslové sušienky pomrvíme, zalejeme džúsom. Necháme chvíľu postáť, aby sušienky vpili všetok džús. Potom vmiešame maslo a cukor, vznikne kaša, ktorú necháme bokom postáť.


Z mlieka, cukru a zlatého klasu uvaríme puding, za občasného miešania ho necháme vychladnúť. Maslo vymiešame do penista a postupne k nemu pridávame vychladený puding. Hotový krém rozdelíme na dve polovice.

Do jednej polovice plnky pridáme vanilkový cukor a premiešame.

Do druhej polovice pridáme kakao a premiešame. Obe plnky necháme vychladiť.

Piškótový plát polejeme džúsom, asi 0,2 l.

Natrieme sušienkový krém.

Želatínové piškóty namáčame v uvarenej a vychladnutej káve, ukladáme obrátené čokoládou nahor.
Natrieme vanilkovú časť pudingového krému.
Dlhé piškóty namáčame do džúsu, poukladáme na plnku.

V tejto fáze som koláč dala do chladničky asi na hodinu. Zdalo sa mi, že to potrebuje, lebo bol už dosť vysoký a ďalšia záťaž by mu mohla skôr uškodiť.

Keď koláčik trocha oddýchol, natrieme kakaovú časť pudingového krému.

Nakoniec natrieme šľahačkový krém.

Posypeme grankom alebo nastrúhame čokoládu.

Koláč dáme do chladničky, aby poriadne vychladol. Ja som ho tam mala 24 hodín, koláč je dosť vysoký, tak aby sa potom dobre krájal.Malování na těhotné břicho

15. července 2014 v 21:54 | Veronika Srncová |  Kravindy :D :D


Malování na těhotné břicho

15.7.2014Maľovanie na tehotenské bruško sa môže zdať ako šialený nápad, no opak je pravdou. Namaľovať takéto krásne bruško trvá umelkyni cca dve hodinky. Matka počas maľovania môže sedieť a relaxovať. Budúce mamičky si takto môžu vyfotiť svoje bruško a mať skvelú pamiatkovú fotku do albumu pre svoje dieťa. Táto mamička, ktorá maľuje tehotenské brušká, už má za sebou 130 malieb. Našla si kreatívny spôsob, ako si zarábať na živobytie a popritom pracovať z domova.Miska z krabice

15. července 2014 v 21:51 | Veronika Srncová |  Tutoriály


Miska z krabice

15.7.2014Vyrobte si túto skvelú pomôcku do domácnosti. Hodí sa na múku, strúhanku, strukoviny a podobne. Jediné čo budete potrebovať je sklenka a krabica od džúsu. Krabicu si rozložíme a vystrihneme kruh podľa veka. Potrebujeme si zakúpiť sklenku s dvojitým vekom, aby sme mali veko s otvorom. Poprípade ak máte len obyčajné veko, skúste si otvor vyrezať s otvárakom na konzervy a zabrúsiť. Postupujeme podľa obrázka


Tutoriály 15.7.2014

15. července 2014 v 21:37 | Veronika Srncová |  Tutoriály