Srpen 2013

Proč muži milují ženská prsa

31. srpna 2013 v 19:26 | Veronika Srncová |  MužiProč muži milují ženská prsa

31.8.2013

Velká, malá, tak akorát - prsa muži milují. Odmalička. Chtějí se jich dotýkat, mazlit se s nimi, dokáží ne ně zírat celé hodiny. V čem tkví jejich kouzlo?
prsa

Uklidňují

Není to fráze, muži mají ňadra skutečně podvědomě spojená s pocitem klidu a bezpečí. Není tak úplně od věci, že obdařený hrudník občas přezdívají airbagem. Pokud si váš partner rád pokládá na prsy hlavu, nebo se o ně požitkářsky otírá a líbá je, připadá si chráněný a utíká do úplně jiné dimenze reality. Asi jako když se my schoulíme do skrčené "prenatálná" polohy. Spjatost s kojeneckým obdobím, kdy pro něj ňadra byla hlavním útočištěm a zdrojem energie, tu určitě je. Ačkoliv vidět matčina prsa by pro něj dnes mohlo být noční můrou, asociace, že tahle část těla je konejšivá, mu už v hlavě zůstala navždy.young woman is measuring her breast

Jsou tak ženská

Ňadra jsou na první pohled nejzřetelnější rozdíl mezi pohlavími, který lze registrovat. Nezpochybnitelně indikují ženství, tedy základní předpoklad, který na vás muži milují. Představují vizuální stimulaci.
Muži jsou na rozdíl od žen vzrušiví vizuálně. Zatímco jejich partnerka zareaguje na hlas, vůni, vzpomínku, nebo pasáž v červené knihovně, muži stačí přímý pohled. A protože jsou ňadra jedním ze zakrývaných tabu, schovávaným pro intimní chvíle, mají okamžitý erotický účinek, jakmile je před partnerem odhalíte.
Woman measuring her body isolated on white

Souvisí se sexem, jednoznačně

Prsa jsou jednou z nejcitlivějších erotogenních zón a tím dostává fascinace jimi další rozměr. Představa, že jejich dráždění je příjemné i vám, dělá mužům dvojnásobné potěšení. Všechno, co je stimulátorem vašeho sexuálního apetitu, lze totiž v očích mužů pokládat za zázračný vynález. Navíc jsou muži při sexu vizuálně stimulováni mnohem víc než ženy, a tak je pro ně pohled na harmonicky klenuté poprsí vzrušující pastvou pro oči.
Conceptual Image To Illustrate Breast Enlargement Surgery

Nic takového muži nemají

Znáte tu hlášku, že ňadra a modely vláčků mají hodně společného - jsou původně určené pro děti, ale hrají si s nimi hlavně tatínkové. Pro muže jsou tyhle polštářky prostě zajímavé, nic podobného na těle nemají.
Vzbuzují rozruch. Stačí si nevzít podprsenku nebo odhalit rýhu mezi jejich břehy a všichni muži v blízkosti znejistí. Dají se mnout, jsou tak hebké, bradavka po pár rafinovaných dotecích ztvrdne…Zkoumat tenhle orgán je nikdy nepřestane bavit.

8 mužských tajných přání

31. srpna 2013 v 19:23 | Veronika Srncová |  Muži8 mužských tajných přání

31.8.2013

Myslíte, že dobře víte, co mají muži rádi? Co má ten váš rád? A jste si tím jistá? I muži mají nejen své dny, ale také své tajné touhy. Co všechno se v souvislosti s ženami a ženským tělem honí chlapům hlavou?
Muži mají své tajné touhy, o kterých by svým ženám řekli velmi rádi. Nechtějí však riskovat nepochopení, proto si je většinou raději nechávají pro sebe, případně pro kamarády, nebo pro jiné ženy. Proč ale? Co je láká, co je rajcuje, z čeho jsou mimo, ale nikdy vám to neřeknou narovinu?

Přání první: Buďte afrodiziakum

Sám od sebe se asi neodváží vám to říct, abyste si nezačala myslet, že je zvrhlík. Přitom na tom není zvrhlého vůbec nic, naopak. Jestliže svého partnera přitahujete, jestliže miluje vaše tělo, je správné, že si vás chce užívat co nejvíc. Víte, my chlapi milujeme pohled na nahá těla našich partnerek. A když je naše drahá odvážnější a přímo před námi sama sebe různě hladí či dráždí a když je na ní poznat, že ji vlastní dotyky vzrušují a že po nás touží stále víc, bývá to pro nás nejzaručenější afrodiziakum.
Navíc tato součást sexuální předehry může fungovat i jako takové školení pro vašeho partnera o tom, co se vám líbí, na kterých místech těla vás jeho dotyky nejvíc vzrušují. Sledovat partnerku, jak se sama uspokojuje, je pro nás chlapy skutečně pastva pro oči i pro fantazii.

Přání druhé: Váš orgasmus

Zdaleka ne všichni chlapi myslí v posteli jen na sebe. Možná to tak nepůsobí, ale pravda je, že mnohým z nás velice záleží na tom, abychom svou partnerku dokázali uspokojit. Nejlépe samozřejmě přímo během pohlavního styku. Prostě nám dělá dobře vědět, že se vám to s námi líbí. A když to navíc dáváte nějak hezky najevo, je to pro některé z nás lepší sexuální zážitek než naše vlastní vyvrcholení. Ideální je, když orgasmu dosáhnete dříve než my, protože jak známo, my po vyvrcholení většinou potřebujeme aspoň chvíli pauzu. Ovšem to se stává spíše méně často. Ani po našem orgasmu však není nic ztraceno. Může přijít na řadu jiná stimulace, což stejně početná skupina žen preferuje pro své vyvrcholení spíš než samotný pohlavní styk.

Přání třetí: Nestyďme se

Máte nějaké své erotické touhy? Něco, co byste se svým partnerem chtěla aspoň vyzkoušet? A přesto že vás to velmi láká, raději si to necháte pro sebe, abyste svého milého podivným požadavkem náhodou nešokovala? A napadlo vás, že on je na tom stejně? Že taky myslí na něco, co by s vámi rád vyzkoušel, čímž byste mohli svůj sexuální vztah oživit? Ale jako vy nechce být za zvrhlíka. Zatímco většina žen v takových případech na své touhy raději zapomene, pánové spíš nikoli a bývá to pro ně důvod k vyhledání náhradní sexuální partnerky. Což znamená nevěru a následné zcela zbytečné ohrožení jinak harmonického vztahu. Nebylo by tedy pro obě strany lepší nebát se, nestydět a být k sobě naprosto otevření? Protože jinými slovy - komu jinému se má člověk víc otevřít než svému nejbližšímu?
Chlapi velmi často myslí na to, jak rádi by se svou partnerkou sexuálně experimentovali. Jenže než riskovat z její strany pohoršení nad zvrácenými nápady, raději si to nechají pro sebe, resp. pro jinou.

Přání čtvrté: Umění lichotit

Skládat komplimenty, lichotit a chválit mají muži v popisu své role partnera. Ovšem co vy, naše protějšky? I my rádi slyšíme, že nám to sluší, že hezky voníme nebo že dobře líbáme. Největší váhu ze všech má samozřejmě postelová lichotka. Jenomže pozor! Jenom tak říct "byl jsi dobrej" je dosti nebezpečné.

Lichocení je velice křehká záležitost. Aby měl kompliment smysl, musí se umět správně použít. Pokud chlapovi lichotíte, jen aby se neřeklo, přitom to tak vůbec necítíte, většinou to pozná. My chlapi sice rádi posloucháme, jak vám imponujeme, ale ne za každou cenu. Chválit se zkrátka musí umět. A správná lichotka ve vhodnou chvíli s námi, stejně jako s vámi umí dělat divy.

Přání páté: Kvalita v posteli

Kolikrát týdně s partnerem spát? Jednou, dvakrát, třikrát? Víckrát se to stejně většinou nestíhá (únava, pozdní příchod domu, viróza apod.). A že chlapi obecně vyžadují sex mnohem častěji než ženy, to je jen taková fáma. Mnohem víc než to, jak často jsou nám partnersky sexuálně k dispozici, je pro nás důležitější, jak kvalitní sex si spolu můžeme užít. Především v dlouhodobějším partnerském vztahu už není tolik důležitá kvantita, jako kvalita. Samozřejmě že jsou i chlapi, kteří to potřebují denně. Ale v takových případech zákonitě musí docházet ke snížení úrovně sexuálního prožitku. Proto většinou raději dáváme přednost kvalitnímu sexu v delších časových intervalech, aby ty tři nebo dva, a nebo třeba i jen jeden erotický večer stál skutečně za to!

Přání šesté: Přírodní ňadra, nikoli klín

Chlupy - pro většinu chlapů asi nejvíc asexuální prvek ženského těla. Samozřejmě opět platí jak pro koho. Jsou muži, kteří ještě pořád dávají přednost přírodnímu ženskému klínu. Ale těch je minimum. Ochlupení ženského klínu (o podpaží ani nemluvě) je pro většinu z nás zkrátka naprosto nežádoucí. Další otázka je jestli se holit do hladka nebo do nějakého ozdobného tvaru. To už záleží na partnerské dohodě. Nicméně pokud si žena myslí, že chlap neřeší, jestli je vyholená nebo ne, tak se velice mýlí. Váš vyholený klín je pro nás mnohonásobně důležitější než objem vašeho hrudníku. Ten naopak preferujeme bez umělých úprav. Proto dělají velikou chybu ty ženy, které svá malá ňadra řeší často dost zbytečně plastikou, ale svůj klín neřeší pro změnu vůbec.

Přání sedmé: Bezpečně, ale odvázaně

Bezpečný sex je samozřejmě základ všeho. O tom žádná! Jenže lidi si někdy pletou bezpečnost s přílišnou opatrností. A kvůli tomu pak sex může postrádat na vášnivosti. Řeč je o způsobu používání ochranných pomůcek. I když někteří chlapi tvrdí, že s kondomem to prostě není ono, raději si ho vezmou, než aby se o sex připravili úplně. Je totiž pravda, že i s použitím kondomu může být sex velmi vášnivý. Jde ovšem o to, jak je pár v posteli sehraný. Pokud mezi milostnou předehrou a vlastním pohlavním stykem musí být nucená pauza, aby si muž kondom nasadil a žena buď schovaná pod peřinou čeká, až on bude připraven (nebo v horším případě si na těch pár vteřin odběhne byť jen na wc), celá předehra byla jaksi zbytečná. Proto mají muži velice rádi, když jim kondom na penis navlékne partnerka. Jde vlastně o pokračování milostné předehry. Přičemž tato mezi chvíle může sexuální napětí příjemně vygradovat a na onu bezpečnostní gumičku chlap rychle zapomene.


Přání osmé: Vaše dotyky

Cítit dotyky tvý na těle mým… Oni kluci Lunetic věděli, o čem zpívají. Protože není pravda, že my chlapi nejsme na něžnosti. Ač se vám to možná nezdá, stejně jako vy máme velmi rádi, když se nás dotýkáte, když nás hladíte, kdekoli vás napadne. Při sexuálních hrátkách nejde přece pouze o to, abyste byla připravená k sexu a vzrušená jen vy. I my si užíváme, když si s naším tělem pohráváte.

Tajemnství mužského těla

31. srpna 2013 v 19:19 | Veronika Srncová |  MužiTajemnství mužského těla

31.8.2013

Známe to všechny. Chlapi nám lezou na nervy, ale moc dobře si uvědomujeme, že bez nich nemůžeme být. A tak se snažíme pochopit a tolerovat i všechny jejich neřesti. Chápeme také jejich tajemství?Tajemství první: Masturbace

Mluvíme-li o mužských tajemstvích, jako první napadne snad každého masturbace, jinak řečeno onanie nebo autoerotika. Všechny výrazy znamenají totéž - sebeuspokojování. Ačkoli ve společnosti stále tabu, je to přirozené a běžné. Masturbuje snad každý muž, jen se o tom nemluví. A rozhodně zde platí pravidlo: kdo říká, že to nedělá, dělá to dvojnásob!
Nemusí vám připadat nevkusné či snad pohoršující, když se dozvíte, že váš partner nebo někdo z vašich kamarádů masturbuje. Buďte k tomu tolerantní. Muži mívají obvykle častější potřebu uspokojování. Muži, na rozdíl od žen, obvykle masturbují i v období, kdy mají svou stálou přítelkyni a sexuálně s ní žijí. Nemusíte si proto myslet, že mu nestačíte nebo s vámi není spokojený. A na závěr ruku na srdce - nemasturbují pouze muži, ale samozřejmě i ženy. Ty se to obvykle snaží zamaskovat ještě lépe než jejich drahé polovičky a většinou o tom nemluví ani před svými kamarádkami.

Tajemství druhé: Předčasná ejakulace

K vyvrcholení, tedy orgasmu, dochází u mužů mnohem rychleji a častěji než u žen. Když je muž vzrušený, dochází u něj k ejakulaci - dosažení orgasmu - téměř pokaždé, zatímco u žen není orgasmus při pohlavním styku nutnou součástí. Mužům stačí k vyvrcholení kratší doba, ať už se dráždí sami, nebo za pomoci ženy, údajně jen asi 2, 5 minuty. Oproti tomu ženy potřebují k orgasmu průměrně 15 minut. Při pohlavním styku by měl muž brát na svou partnerku ohled, a aby si užila i ona, tak s vyvrcholením trošku "počkat". Pro některé muže může být toto čekání náročné a nemusejí ho vydržet. Zvlášť mladí kluci umí jen těžce svůj orgasmus oddálit, proto se říká, že první sex nestojí za nic. Pokud máte mladého, nezkušeného partnera, buďte při prvním pohlavním styku tolerantní, nejspíš bude natolik vzrušený, že se svým penisem nic nenadělá a dojde k rychlému vyvrcholení. Zkrátka - stane se!

Tajemství třetí: Malý, velký, tlustý, tenký…

Délka penisu patří mezi nejčastější klučičí a mužské starosti. Jako by snad na ní záleželo! Muži s delšími penisy se považují (nebo bývají považováni) za velké borce, ale není zas příliš velký důvod k obdivu. Moc velký penis někdy může být na obtíž. Většina žen tvrdí, že nejlepší je zlatá střední cesta. Přesto si muži rádi své "okrasy" porovnávají a měří. Ženy na to mají své obvyklé pravidlo: I s malým kašpárkem se dá hrát velké divadlo.
Zajímavý je i tvar penisu. Naprosto rovný penis je skoro raritou. Průměrný penis je asi o 30 stupňů zahnutý. A vypadá tedy trochu jak banán. Abyste měla představu o velikosti: průměrný penis měří asi 13 cm. Často platí pravidlo, že čím delší je penis za normálního, "klidného" stavu, tím méně se pak ztopoří. Naopak malý penis se většinou při vzrušení dokáže proměnit ve velikána.

Tajemství čtvrté: Muži jsou bezcitní? Nesmysl!

Většina mužů si myslí, že ukazovat city je holčičí záležitost. Mají strach, že by se ztrapnili a zesměšnili, kdyby zamilovaně koukali a celkově se chovali citlivě. Největší obavy mají ze svých kamarádů - dávat najevo své city před kamarády? Nikdy! Může se tak zdát, že ženy jsou o dost citlivější, ale zdání klame. I muži mají svou citlivou stránku. Ale nechávají si ji raději pro sebe. Určitě už jste sama zažila situaci, kdy se k vám váš partner před svými kamarády choval jako drsňák, ale když jste spolu byli sami, klidně ukápl slzu u romantického filmu. Nic divného.

Tajemství páté: Erotické sny a představy

Pokud si myslíte, že váš partner sní jen a jen o vás, jste na omylu. Stejně jako vy nedokážete ovládat své sny, nedokáží toani muži. Mužské sny bývají pestřejší a divočejší, myšleno erotičtější. A tak není nic divného, když se jim do erotického snu dostane učitelka ze střední, slavná herečka nebo dokonce třeba pokladní z obchodu. Zatímco ženy většinou chtějí sex jen s těmi, kteří se jim líbí a přitahují je, muži si dokáží představit sex i se ženou, která je za normálních okolností nezajímá a dokonce se jim ani nelíbí! Nejenže se jejich erotické představy odrážejí ve snech, oni si takové erotické situace i úmyslně představují.

Tajemství šesté: Chlupatý, nebo holý?

Nejen ženy trápí nežádoucí ochlupení, muže samozřejmě taky. Ačkoli si muži nemusí holit nohy a ve většině případů ani v podpaží (i to se v poslední době stává trendem), holení v intimních místech řeší stejně jako my ženy. Ochlupení způsobuje hormon testosteron, který se začne projevovat už v pubertě. Stejně jako je tomu u dívek, i u mužů je ochlupení v intimních místech různě husté a různě zbarvené. Chloupky u mužů pokrývají nejen stydkou kost, okolí pohlavní údu a varlat, ale i řitní otvor. V pozdějším věku mívají někteří muži silně chlupatá i pozadí a záda. Největší záhadou se může zdát ochlupení hrudníku - někdo ho má a někdo prostě ne. Zajímavé, co říkáte? To, že někteří muži mají chlupatá prsa a někteří ne, vůbec nic nenapovídá o jejich mužnosti.

Tajemství sedmé: Varlata každé jinak velké

Mezi časté mužské mýlky patří obava, že je něco špatně, když jsou jejich varlata různě velká. Není tomu tak. Varlata, lidově řečeno "koule", nerostou na obou stranách stejně rychle. Většinou i u dospělých mužů je jedno varle menší než to druhé a je uložené níže. Ženy se mnohdy varlat bojí, stydí se na ně sáhnout či je vzít do ruky. Obavy jsou ale nemístné. Muži mají rádi, když se partnerka dotýká jejich varlat, stejně jako penisu. Jen k nim buďte opatrná, jsou velmi citlivá! Udeření do varlat je nejen hodně bolestivé, ale také nebezpečné. Mohlo by dokonce způsobit neplodnost.

10 věcí, který chlap nikdy neslyšel!

31. srpna 2013 v 19:16 | Veronika Srncová |  Muži10 věcí, který chlap nikdy neslyšel!

31.8.2013

Pokud si chcete rozšířit obzory, čtěte! Dozvíte se, že vedle piva, brambůrků, fotbalu a akčního filmu existují i jiné zajímavé věci.
10 věcí, o kterých chlap nikdy neslyšel

Esperanto
Tento univerzální jazyk (ne, nejde teď o pomůcku při autofelaci) byl vymyšlen koncem 19. století jedním židovským lékařem. Cílem bylo vytvořit velmi jednoduchý jazyk, kterým by se domluvily všechny národy. Lidstvo ale bylo evidentně líné (nebo jen příliš hrdé).
Bidet
Ehm, to je ten druhý záchod vedle s malou dírkou uprostřed, bez prkénka a s kohoutkem, který vás tlačí do zad. A nepoužívá se to ani k mytí nohou. No, zjistěte si, k čemu to je...
Ústní voda
A u hygieny zůstaneme. Vedle párátka a zvětralého piva ze včerejšího dne totiž existují i jiné užitečné (a především účinné) pomůcky k vyčištění ústního otvoru.
Divadlo
Nedávají vám fotbal? Co s tím? No, co třeba vzít partnerku do divadla? Nebojte, nebolí to. A protože je v sále tma, můžete si nenápadně zdřímnout. Jen se doporučuje nechrápat.
Klasická hudba
Ehm... No, jak vám to jen... Takhle, někdy na koncertech uvidíte docela pěknou cellistku.
Obecní knihovna
Obzory si můžete rozšířit i kousek od vašeho bydliště. Obvykle totiž právě v obecní knihovně najdete naprosté skvosty literatury, jako je třeba vynikající román Jak se kalila ocel nebo Daleko od Moskvy.
Prachovka
Muž prostě prach neutírá, proto nikdy neviděl prachovku jinde než v ruce kozaté pornoherečky ve scénce z filmu "Já vám to vypucuju šéfe".
Brokolice
Pokud trpíte lachanofobií, nečtěte dál! Brokolice je totiž zelenina.
Žehlička
Chápeme, že cílem úspěchu je pověsit vypravé prádlo (viz. kapitala Pračka) tak, aby se už nemuselo žehlit, ale třeba košile... No, dobře no... Vy vlastně nosíte trička. Tak nic.
Stolní kalendář
Dostal jste minule seřváno za to, že jste si nepamatoval narozeniny její matky a místo kytice vás přinesl kamarád domů nasáklého jako tepláky hozené do rybníka? Kupte si stolní kalendář. To je taková papírová věc, do které se dá saškrtnout důležité datum.

Poznejte muže, podle toho jakou kávu pije

31. srpna 2013 v 19:14 | Veronika Srncová |  MužiPoznejte muže, podle toho jakou kávu pije

31.8.2013

Pozval vás na kafe? Podívejte se mu do hrnečku. Vědecká studie tvrdí, že se podle preferovaného druhu kávy dá poznat sexualita člověka.


Řekni mi, jakou kávu piješ...

Studii provedli američtí psychologové Judi Jamesová a James Moore. Při posuzování nehraje roli, pokud má někdo sem tam náladu vyzkoušet cappuccino, frappé nebo vídeň apod.

Charakteristiky se týkají výhradně lidí, kteří uvedený druh kávy silně preferují a sáhnou po něm v drtivé většině případů, kdy je přepadne chuť na kofein.

Oba psychologové také tvrdí, že byste se měla mít na pozoru před jedinci, kteří mají panickou hrůzu kávu vyzkoušet (nezaměňovat s těmi, kterým prostě nechutná) - prý jsou zatím nevyzrálí a odmítají dospět.Černou kávu (bez ničeho - ani mléko, ani cukr)

Jaký je:
V životě zaměřený na své cíle, jde přímo k jádru věci, nemá rád chození kolem horké kaše. Jestliže se mu líbíte, řekne vám to hned nebo brzy, nebude příliš odkládat ani první polibek, ani první sex.

Co od něj můžete čekat:
Pozor, mohl by být náchylný k občasným vybuchům vzteku, které skoro nikdy nebudete čekat. Souvisí to u něj většinou s únavou. Stejně rychle, jako vzplane, však vychladne. Vždycky budete vědět, na čem s ním jste, a to není k zahození.

Černou kávu (s něčím...)

Jaký je:

Ať už si kávu rozhodl vylepšit cukrem nebo mlékem, znamená to, že je ve svém nitru vášnivý a poživačný, třebaže na to možná na první pohled nevypadá. Chce si alespoň trochu zamlsat a stejný bude i v reálu. Ne příliš vynalézavý, ale ochotný zapracovat na vztahu, aby ho vylepšil.

Co od něj můžete čekat:

Trochu nudu (proti milovníkovi espresa určitě... jak se dočtete), zato je však pravděpodobně přátelský, klidný a vyrovnaný.

Espreso

Jaký je:

Velmi panovačný, rychlý, organizační typ, kterému nebude dělat sebemenší potíže velet mnohačenému kolektivu a rozdělovat úkoly. Jede život na maximum, včetně náplně volného času, tak s tím počítejte dopředu, než mu kývnete na druhé setkání u kávy.

Co od něj můžete čekat:

Vášeň, akci, snahu vás ovládnout. Jestliže ale budete rovnocennou partnerkou a nenecháte se zatlačit do kouta, je před vámi po jeho boku životní dobrodružství.

Cappuccino

Jaký je:

Otevřený, extrovertní a veselý. Rád se baví, rád užívá života. Vsadíme se, že jestli má na sobě na tom prvním rande košili, tak rozepnutou u krku a bez kravaty. Má rád sex, hezké věci, orientuje se v módě a není s ním nuda.

Co od něj můžete čekat:
Ani on se nechce nudit s vámi. Jakmile se to stane, bude váš vztah v ohrožení.

Instantní káva s kofeinem

Jaký je:

O dost méně průbojnější než ctitel espresa. Pravděpodobně jeho podřízený. Má však optimistický přístup k životu, milé vystupování a zajímavé nápady. Není snobský ani domýšlivý.

Co od něj můžete čekat:

Jestli vám někdo donese kávu v neděli ráno do postele, tak on. Říct mu můžete všechno, co máte na srdci, umí naslouchat a poradit. Psychologové, kteří studii uskutečnili, upozorňují, že tento typ muže si možná nechá při milování na nohou ponožky:-)

Instantní káva bez kofeinu (a se sójovým mlékem prosím)

Jaký je:

Přesně takový, jak vám při pohledu na něj okamžitě naskočilo v hlavě varování. Malicherný, šťouravý detailista. Velmi vybíravý. On si teď vybral vás a záleží na tom, nakolik je přitažlivý, že tohle všechno risknete.

Co od něj můžete čekat:

Že nikdy nezmění názor a nezačne pít úplně jinou kávu. Nebude ji chtít ani ochutnat, nemá na to povahu. Totéž se dá vztáhnout prakticky na všechno z jeho života.

Frappé

Jaký je:
Ani jedna z těchto charakteristik samozřejmě nevylučuje výjimky (napište nám do Diskuse, jakou kávu pije váš partner a jaký je...). U milovníka frappé se však podle psychologů dá očekávat povrchnost. Není náhodou vystylovaný až moc ve snaze vypadat jako nějaká celebrita?

Co od něj můžete čekat:
Žije a chová se povrchně. To ale neznamená, že když se do vás opravdu zamiluje, tak ho city změní.
http://files.viaweb.cz/image/100/2012/sex-a-vzahy/chlapakava/doclanku90938331.jpg

Vídeňská káva

Jaký je:

Originální. Muži si obvykle vídeň nedávají. Pravděpodobně máte před sebou člověka, který se živí nějakým uměleckým oborem, nebo se po něm chce v práci kreativní myšlení.

Co od něj můžete čekat:
Určitě ne nudu. Na druhou stranu by mohl být kreativní až moc. Také by vám nemuselo dělat dobře, že na sebe přirozeně strhává pozornost okolí.

Latté

Jaký je:
Tuhle kávu si nejčastěji objednávají metrosexuálové. Jsou velmi rádi objektem zájmu, chtějí upoutat pozornost, jsou samá pusinka a miluji tě.

Co od něj můžete čekat:

zbrklost a nezralost.

Poznej chlapa podle toho kam vás pozve do restaurace

29. srpna 2013 v 21:47 | Veronika Srrcová |  Muži


Poznej chlapa podle toho kam vás pozve do restaurace


29.8.2013O tom, co je váš nový objev zač, napoví i to, kam vás vezme na večeři. Za prvé láska prochází žaludkem a za druhé se z toho spousta věcí pozná.


Burger a cola

Dostala jste hranolky zalité kečupem do krabičky a k tomu "hambáč"? Pak je váš nový muž člověk, který nikdy nic neřeší, žije rychle a podle toho, co který den přinese.
Plánovat s ním cokoli do budoucna je těžké. Je sice praktický a rychle se rozhoduje, ale žije tím, co je teď, ne tím, co bude za pět let.

Nečekejte od něj rafinované finesy, a to ani v posteli, ani třeba při výběru dovolené. Zároveň ale není leklou rybou, jde většinou rychle na věc, ať se jedná o obchodní záležitost, nebo o sex.
Není to vysloveně záporák, ale bude vás leckdy pořádně štvát svojí lehkomyslností a až přemrštěným klukovstvím třeba i v padesáti.

Exotická kuchyně

Zvolil pro první společnou večeři pákistánskou, libanonskou, indickou či podobnou restauraci? Pak máte před sebou chlapíka, který se nebojí experimentovat, objevuje rád nové věci, bude vás často překvapovat neobvyklými nápady.
Mít ho po boku znamená se nenudit. Otázkou je, kam až jste schopná zajít, protože jeho hranice, pokud vůbec nějaké existují, jsou hodně vzdálené.
A stejné to s ním bude i v jiných oblastech, cestováním počínaje a sexem konče. Dovolenou s ním můžete strávit v luxusním hotelu i v bivaku na skalní stěně, sex si užijete jak v honosném apartmá, tak třeba v telefonní budce.
Problémy nastanou třeba s příchodem potomka, jeho křídla totiž nemají ráda zastřihávání.

Česká klasika

Knedlo zelo vepřo je pro něj božstvem číslo jedna. Jednoduše řečeno - klasik a tradicionalista.

Během pár schůzek ho budete perfektně znát. Nemá rád změny, jeho život pojede v neměnném rytmu.
Pravda - bude poklidný, bez dramatických situací. Ale zároveň dost nudný. Po jeho boku čekejte jistotu, rozhodně ne dobrodružství. Bude to časem prostě takový taťka.

Francouzské menu

Decentní francouzská restaurace, vinárnička s pianistou a oddělenými boxy - tam vás vezme dobře situovaný, rozvážný muž.
Nepůjde s vámi do žádných bláznivin, přesto život s ním nebude úplně nudný. Jen budete muset akceptovat určitou vznešenost a noblesu. Komedie s Paolem Villaggiem v jeho filmografii nenajdete, zato třeba o Godardových filmových postupech s vámi prodebatuje noc.
Čas od času ale pocítíte strašnou touhu vyrazit s partou známých na pořádně divoký mejdan. Ale v pohodě - bude vám to tolerovat.
¨


Jaký je muž, milenec podle zadku

29. srpna 2013 v 21:41 | Veronika Srncová |  MužiJaký je muž, milenec podle zadku

29.8.2013Není žádným tajemstvím, že se ženám líbí mužské zadky. A rády se za pěknými půlkami otočí. Z pozadí lze totiž vyčíst, jaký bude váš vyvolený v posteli. Nenechte se ale napálit. Vypracovaný zadek ještě nezaručuje skvělý sex.

Zadek ho (prý) napráská

Proč je pro ženy mužský zadek tak atraktivní vysvětluje německá psycholožka Annika Lohstroh.
Dámy totiž doufají, že jim zadek muže prozradí několik faktů o jeho zdraví a hlavně o sexuální výkonnosti.
Pro 86 % žen je tělesná atraktivita partnera velice důležitá a potenciální milenec s pěkným zadkem okamžitě boduje.

Hranatý zadek

Ať se vám tenhle typ zadku líbí nebo ne, jedná se o chápavého milence.
Prý je citlivý a něžný, ale pokud budete mít chuť na tvrdší dovádění, udělá všechno proto, aby se vám to líbilo.
Prostě a jednoduše prý za všech okolností bude myslet především na vaše blaho.

Větší zadek řemeslníka

Tento druh pozadí prý o jeho nositeli prozrazuje to, že více než sex preferuje znamenitou domácí stravu.
Možná vám tedy nebude kapat vodovodní kohoutek, ale co z takového chlapa

Pěkný zadek v džínách

To je dobrá trefa!
Majitel tohoto skvostného zadku je výborný milenec, který má velkou chuť v sexu experimentovat.
Nemyslí přitom jen na sebe, ale důležité pro něj je i to, aby partnerka z milování něco měla

Pevný zadek ve tvaru jablka

Podle psycholožky Anniky Lohstroh je "nositel" tohoto pánského zadku v sexu příliš rychlý a sebestředný.

Myslí především na sebe a na vlastní orgasmus.
Ze sexu s ním můžete mít dobrý pocit maximálně tak z toho, že ten chlap je přitažlivý. Jenže vás bohužel rozhodně neuspokojí.


Mapa světa podle velikosti penisu

29. srpna 2013 v 21:34 | Veronika Srncová |  Muži


Mapa světa podle velikosti penisu

29.8.2013
Zajímá vás, kde na světě žijí muži, jejichž chlouba je ze všech největší? A jaké části naší planety obývají ti nejméně obdaření? Web TargetMap zveřejnil naprosto unikátní mapu, na které neuvidíte pohoří ani vodní plochy. Dozvíte se ale třeba to, že Češi se za velikost svých přirození vůbec nemusí stydět.

Nositelé největších penisů na světě žijí v těchto zemích:

Kongo17,93 cm
Ekvádor17,77 cm
Ghana17,31 cm
Kolumbie a Venezuela17,03 cm
Libanon16,82 cm
Kamerun16,67 cm
Bolívie16,51 cm
 • Po velkém přirození touží asi každý chlap, ale pravda je ta, že s velkým penisem mohou být i velké potíže.

Nejmenší průměrné pohlavní údy vlastní muži v těchto státech:

Jižní Korea9,66 cm
Kambodža10,04 cm
Thajsko10,16 cm
Indie10,24 cm
Burma10,7 cm
Tchaj-wan10,78 cm
Filipíny10,85 cm
Srí Lanka a Čína10,89 cm
Japonsko10,92 cm
"I s malým kašpárkem se dá hrát velké divadlo," říká jedna stará dobrá moudrost.

Jak je na tom Evropa?

Maďarsko16,51 cm
Francie16,01 cm
Čechy
15,89 cm
Nizozemsko15,87 cm
Belgie15,85 cm
Itálie15,74 cm
Dánsko15,29 cm
Slovensko15,21 cm
Slovinsko15,13 cm
Bulharsko15,02 cm
Možná vás překvapí zjištění, že existují dva typy penisů. První z nich, který má až 79 % mužů, se při erekci zvětší a prodlouží. Zatímco druhý, který má 21 % pánů, je větší stále - i v klidovém stavu a při erekci se již výrazněji neprodlouží.

Nejmenší evropské penisy najdete v těchto zemích:

Rumunsko12,73 cm
Irsko12,78 cm
Rusko13,21 cm


8 mýtů o single ženách

29. srpna 2013 v 21:30 | Veronika Srncová |  Ženy
8 mýtů o single ženách

29.8.2013

Máte nezadanou kamarádku, které se už léta marně snažíte dohodit nějakou známost? Možná, že vaše dobře míněná snaha se míjí účinkem proto, že o jejím "osamělém" životě uvažujete v rámci nepravdivých klišé. Některá z nich vám teď vyvrátíme.
lm, Kniha, Láska, Romantika, Vztah, Žena

Mýtus první: Single ženy netouží po ničem jiném, než přestat být single

Ano, všichni jsme to viděli v Deníku Bridget Jonesové a v seriálu Ally McBealova: nezadané ženy nedělají doma po večerech nic jiného, než že sedí v pyžamu u televize, přejídají se sušenkami a pláčou do polštáře, že ještě nenašly toho pravého. To si ovšem můžete myslet jen do chvíle, než se jich skutečně zeptáte na jejich názor.
 • Podle průzkumu veřejného mínění, který loni proběhl ve Velké Británii, touží po svatbě méně než polovina nezadaných lidí nad třicet. Jistěže to neplatí pro všechny, ale mnoho nezadaných žen žije bez partnera z vlastního rozhodnutí. Prostě to tak chtějí.

Mýtus druhý: Single ženy jsou sobecké

Dnes a denně nás o tom přesvědčují populárně psychologické články v časopisech. Single ženy jsou single, protože se nechtějí nikomu přizpůsobovat. Všechno musí být podle nich! Myslí jenom na návštěvy u kosmetičky, na exotické dovolené a na seskoky padákem či jiné drahé koníčky, kterým se věnují...
 • Ve skutečnosti jsou to podle průzkumů právě nezadané ženy, kdo se nejčastěji starají o stárnoucí rodiče a udržují kontakt se svými sourozenci. Single ženy také odvádějí nejvíce dobrovolnické práce pro různé charitativní organizace.

Mýtus třetí: Single ženy jsou ty, které nikdo nechtěl

Jen se rozhlédněte po svých spolužačkách ze základní nebo střední školy. Které z nich byly vdané a těhotné jako první? Nebyly to náhodou ty nejošklivější? A nebyly mezi těmi, které s výběrem partnera otálejí, právě ty nejhezčí a nejchytřejší?

Mýtus čtvrtý: Single ženy jsou kariéristky

Jedno z nejrozšířenějších klišé, které souvisí se zakořeněnou představou, že usilovat o úspěch a drát se dopředu není příliš "ženské", a že tedy ženy, které uspějí ve světě mužů, zůstávají na ocet. Ve skutečnosti však mezi světovými i českými top manažerkami vdané ženy převažují.

Mýtus pátý: Single ženy nemohou být dobré matky

Tento mýtus vychází z představy, že všechny úplné rodiny (s otcem a matkou) jsou ideální rodiny a že potomci z těchto rodin skotačí radostným dětstvím na idylické zahrádce, kde maminka věší prádlo, zatímco tatínek mává přes plot, vraceje se ze zaměstnání. Jenže to je pouhopouhá iluze.
 • "Úplné" rodiny se v dnešní době potýkají se stejnou kupou problémů jako nezadaní rodiče. Podle průzkumů má problémy s drogami zhruba 5 procent dětí z úplných rodin a 6 procent dětí z rodin neúplných. Rozdíl tedy činí pouhé jediné procento.

Mýtus šestý: Single ženy budou jednou litovat

Možná, že teď se jim jejich život plný volného času a svobodné zábavy líbí, ale jen ať počkají, až jim bude pětatřicet (nebo čtyřicet, nebo padesát)! Potom je ten smích přejde! Až zjistí, že jsou samy už napořád, budou litovat, že si nenašly partnera, dokud ještě měly šanci...!
 • Tento mýtus vychází z představy, že každý jednou zatouží po manželském chomoutu, což, jak už víme, není pravda (viz mýtus první).

Mýtus sedmý: Single ženy zestárnou a umřou v osamění

Jistě, samozřejmě se jim to může přihodit. Úplně stejně jako ženám vdaným. To, že jste vdaná, totiž vůbec neznamená, že v posledních chvílích vašeho života vám bude někdo stát po boku. Pokud vy a váš partner nezemřete ve stejnou chvíli, například při autonehodě, s velkou pravděpodobností jeden z vás (a častěji to bývá žena) zůstane na konci života na světě sám.
 • A vůbec není jisté, že vašim dětem se bude chtít o vás pečovat.

Mýtus osmý: Single ženy jsou zkrátka divné

Tento mýtus se inspiruje lidovými pověstmi a literaturou, která vykresluje "staré panny" jako podivínky s čarodějnickými, vražednými nebo jinak úchylnými a nenávistnými sklony. Staré panny chovají kočky, nenávidí děti a tajně špehují své sousedy...
 • Není tomu tak. Single ženy se od ostatních zkrátka opravdu liší jen tím, že jsou single.

7 věcí , co jste třeba nevěděli o vagíně

29. srpna 2013 v 21:22 | Veronika Srncová |  Ženy
7 věcí , co jste třeba nevěděli o vagíně

29.8.2013

7 věcí, které jste (možná) nevěděli o vagíně


Tak například ve starém Rusku se věřilo, že pokud na vás zaútočil medvěd, měli jste mu ukázat vaginu, což ho prý mělo vyděsit. Nechceme domýšlet, jak takový ženský pohlavní orgán musel vypadat (a zavánět?), ale rozhodně to mohlo být napadeným dřevorubcům jedno, když podobným orgánem nedisponují. Stejně je to ale jen pověra, takže si raději počkejme na další díl seriálu Mythbusters, jestli se tomu budou věnovat.

Ženský orgasmus tiší bolest

Pche, teď už bude konec neustálým výmluvám na bolest hlavy. Orgasmus totiž ve skutečnosti akceleruje uvolnění endorfinu, který utišuje bolest a pomáhá navodit pocit štěstí. Umírňuje také menstruační křeče, protože stahy při orgasmu vyplavují krev a jiné látky ze "zasažených" částí.

Po kom se jmenuje bod G?

Objevil ho doktor Gräfenberg, který upozornil na jeho důležitost v sexuálním životě. Někteří odborníci ale o existenci bodu G pochybují, nebo tvrdí, že ho nemá každý. Rozhodně ale stojí za to po něm pátrat. Podle doktora Gräfenberga vede stimulace tohoto bodu k bouřlivějšímu orgasmu, ale každá žena na to prý reaguje jinak, některé dokonce nechutenstvím.

Věděli jste, že existuje i bod A?

O existenci tohoto bodu se začlo mluvit teprve před asi dvaceti lety. Jedná se o tkáň blízko děložního čípku a funkce má být prý podobná jako u "bodu G" - stimulace bodu A má prý navodit pocity podobné orgasmu a zvýšit promazávání vagíny. Rozhodně je potřeba tuto teorii řádně prozkoumat...

Klitoris a penis jsou vlastně to samé

Tedy, aspoň byly prvních šest týdnů po početí, než se začaly podle příkazu chromozomů dělit. K definitivnímu zformování klitorisu nebo penisu pak dochází ještě později. Svým způsobem je klitoris nevyvinutý zakrnělý penis, který možná časem v evoluci úplně zmizí. Rozhodně ale hraje důležitou úlohu a my můžeme být rádi, že je evoluce trochu pozadu...

Kvasinkové infekce nemusí být nutně infekcí

Jedná je jen o přemnožené kvasinky, k čemuž může dojít ne zrovna nedostatečnou hygienou, ale třeba jen používáním antibiotik či špatnou dietou s vysokým obsahem cukru. Stačí také nosit příliš těsné prádlo z umělých vláken, které nepropouští vzduch. Doporučuje se proto nosit bavlněné prádlo a my v redakci doporučujeme prádlo preventivně nenosit vůbec!

Zdravá vagina nezavání

Existují jen dvě věci, které smrdí jako ryba a jedna z nich není ryba. Každý lékař řekne, že pokud se někomu začnou protáčet panenky nebo kroutit nožičky u brýlí, je potřeba to začít řešit, než se z malého problému stane problém velký. Odór vagíny může způsobit začínající kvasinková infekce, ale také může jít o známku dehydratace či špatného jídelníčku. Například to může být známkou nadměrné konzumace doplňků stravy s vysokým obsahem umělých vitamínů nebo kouřením (cigaret).
Tak vidíte, zase jste o něco moudřejší.


10 druhů podprsenek, které by jste holky měly mít

29. srpna 2013 v 21:18 | Veronika Srncová |  Ženy10 druhů podprsenek, které by jste holky měly mít

29.8.2013
Zjistily jste, že váš podprsenkový arzenál tvoří dvě zaprané bílé a jedna bavlněná s obrázkem večerníčkového Rákosníčka? Je načase s tím něco udělat.


1. Černá push-up klasika

Ať už zvolíte zcela hladkou variantu, nebo lehké krajkové zdobení, takhle podprsenka se určitě stane vaší stálicí a oblíbenkyní.
Většina mužů se shoduje, že černé prádlo je vůbec nejvíc sexy a co si budeme povídat, je také nejpraktičtější. Podprsenku nemusíte na rozdíl od její bílé sestry házet do špíny po každém nošení a ani oprání ji tak rychle nevyřadí z provozu.
Nošení černého prádla má ale své zásady. Tou hlavní je, že jej oblékáme pouze pod oblečení tmavé, pod kterým nebude prosvítat. Přeci jen, bílá blůzka, zpod které juká na svět černá "práskačka," to je trochu silný kafe. No ne?
Push-up tvarování ocení asi každá z nás a pokud potřebujete ňadrům dodat ještě trochu na objemu, volte model s vycpávkami v košíčcích.2. Bez ramínek

Pokud nosíte šaty nebo top bez ramínek, měla by tato podprsenka být rozhodně součástí vašeho prádelníku.
Nemusíte se bát toho, že látkový proužek nebude na těle držet. Díky silikonovému lemu našitému po vnitřní straně ke kůži pevně přilne. Každopádně i tak je podprsenka bez ramínek určena spíš ženám s menšími vnadami.
Pokud si teď říkáte, že ramínka vaší rudé podprdy s tím černým topíkem vypadají sexy, tak vám musíme odporovat. Nevypadají!
Nikdo (vyjma vašeho partnera) není zvědavý na to, vidět vaše spodní prádlo. Je to trapné a vy působíte neupraveně a vulgárně, byť by byl váš outfit jinak sebelepší.
Stejně tak prosím zapomeňte na podprsenky s umělohmotnými průsvitnými ramínky . Plastové pásky na ramenou vidět jsou a je to ošklivé.

3. Neviditelná

V poslední době se těší velké oblibě prádlo, které je bezešvé, měké a přezdívá se mu také druhá kůže nebo make-up.
Hodit se vám bude hlavně pod přiléhavé šaty, pod kterými je jinak všechno vidět, a to vy rozhodně nechcete. K podprsence si určitě pořiďte i kalhotky, které jsou často jen z jediného kusu látky.
Když si nahou soupravu obléknete večer pod saténové koktejlky, vemte jed na to, že všichni přítomní muži budou přemýšlet, zda pod šaty něco máte nebo ne.
Neviditelné prádlo je na těle tak příjemné, že si vás určitě získá.

¨¨¨¨¨¨¨¨

4. Sexy rudá

Odborníci na vztahy se shodují, že rudá barva podněcuje lásku a touhu na sex. Rudá krajková podprsenka je prý podle nich kusem prádla, které chce na své partnerce vidět devět mužů z deseti.
Je pravda, že bohatě zdobené košíčky jsou vhodné spíš pod svetřík, ne pod slabý top či blůzu, kde je vhodnější hladký model. Krajka má nerovný povrch a pod oblečením se někdy nehezky "rýsuje".
Novou soupravou rudého prádla překvapte partnera, který se vrátí ze služební cesty nebo na výročí. Uvidíte, že vám prostě neodolá!

5. Naostro

Někdy nastane siuace, že se vám pod šaty nehodí žádná podprsenka, ať už z důvodu, že je venku vedro k napadnutí, nebo prostě proto, že váš top má výstřední tvar. Jak je to ale z chozením bez? Máme pro vás pár tipů, kdy do toho jít můžete a kdy ne.
Bez podprsenky vyrazte, pokud:
1. Jsou vaše prsa menší a pevná. Přeci jen, naďra velikosti E nebudou bez pevné opory košíčků vypadat hezky, spíš naopak.
2. Jste mladá. Buďte soudná, k určitému věku se prostě učité věci už nehodí.
3. Jedná se o neformální akci. Zahradní party, procházka na dovolené po pláži? Ano! Jít ale do zaměstnání bez podprsenky? Nikdy!

7. Něžná a romantická

Jemné barvy v kombinaci s krásnou krajkou muži milují a sní o víle, která takové prádlo nosí. Prý v nich dokonce podle nedávných výzkumů pohled na takto (ne)oblečenou ženu vzbuzuje něhu a touhu ochraňovat ji.
Staňte se z rázné manažerky na chvíli romantickou dívkou a vychutnejte si ten pocit. Váš partner bude nadšený a okouzlený zároveň.

8. Sportovní

Tato podprsenka by měla být pro každou ženu naprostou samozřejmostí, a to zejména tehdy, jste-li nositelkou ňader dmoucích a máte ráda pohyb.
Při sportu totiž dochází k otřesům, které prsům nedělají dobře a klasická podprsenka je neudrží zafixované.

Sportovní podprsenka vy měla mít nastavitelná ramínka, na zádech být tvarovaná do kříže s pevnými košíčky, ušitá z prodyšného materiálu. Velmi důležité je, aby vám perfektně seděla a ňadrům tak zajistila dostatečnou oporu.
Sportovní podprsenku nemusíte nosit jen na sport, užijete ji třeba i při náročnějším domácím úklidu.

9. Tělová

Velmi mylný je dojem mnoha žen, že pod bílou blůzku se hodí bílá podprsenka. Nikoli!
Pokud nechceme, aby naše prádlo bylo pod šaty vidět (a to rozhodně nechceme), volíme vždy tělovou barvu.
Tělovou podprsenku si pořiďte s hladkými košíčky, je krásná, příjemná a nositelná hlavně pod vše světlé.
Bílé podprsenky jsou na nahém těle bezesporu pěkné, ale kdo jednou vyzkouší tělovku, už ji za nepraktickou bílou zpět nevymění.

10. Něco extra (pro něj)

A protože nemůžeme být stále jen praktické, ale chceme svým prádlem také oslnit a svádět, je fajn mít ve své výbavě i něco opravdu extra.

Záleží na vás, zda to bude saténová sexy košilka zdobená luxusní krajkou, průsvitné body nebo třeba erotický kostým zdravotní sestřičky, protože "ten váš" byl na civilce v nemocnici a dodnes vzpomíná na holky v modrobílé uniformě.


Holky, víte vůbec odkud se vzala prsa?

29. srpna 2013 v 21:11 | Veronika Srnová |  Ženy
Holky, víte vůbec odkud se vzala prsa?

29.8.2013Máme je každá. Větší nebo menší… Ale proč? Kvůli kojení to není, primáti také kojí a jejich samičky rozhodně nejsou tolik vyvinuté. Tak kde vzaly ženy, včetně vás, prsa?

Původ poprsí
Zdaleka nejen pro muže, ale především pro samotné ženy jsou prsa tématem k řešení číslo jedna. Ať už jde o jejich tvar, velikost, kojení nebo třeba možnosti, do čeho je správně a sexy obléknout.

Prostě je máme, objeví se v období dospívání a nijak zvlášť neřešíme, proč nás jimi příroda obdařila.
Vědci si tyhle otázky už mnohá desetiletí kladou za nás. A teď se zdá, že se objevily nové pozoruhodné poznatky.
Biologové a antropologové se dlouho domnívali, že vývoj tvaru ženského poprsí u druhu homo sapiens souvisí především s kojením a starostí o potomstvo. Teď to však vypadá, že je všechno o dost jinak!

Podle slavného antropologa Desmonda Morrise hrála jejich vývoji klíčovou roli sexualita - respektive sexuální polohy, které si naši opičí předkové oblíbili. Morris vychází z toho, že co se týká kojení, nejsou větší prsa žádnou výhodou. Samice současných primátů mají prsy jen o něco větší než samci a k zachování zdravého a životaschopného potomstva to bohatě stačí. Na několika příkladech také dokazuje, že velká prsa jsou pro kojence dokonce komplikací…

Za vším hledej sex

Podle slavného antropologa se větší prsa začala vyvíjet teprve tehdy, když se u našich předků začínala rozvíjet rafinovanější sexualita. Při nejobvyklejší sexuální poloze, kterou zvířata i primáti používají, tedy když samec přistupuje k samici zezadu, neznamenají větší prsa žádnou výhodu. Když však pravěcí předchůdci lidí, z doposud neznámých příčin, objevili polohu, již dnes nazýváme misionářskou, začala mít velikost prsou větší význam. Při sexuálním kontaktu tváří v tvář totiž přestaly fungovat boky jako nejerotičtější část těla - samci objevili, že vzrušení jim poskytují také jiné části samičího těla.

A protože samci byli zpočátku fixovaní na pohlavní znaky umístěné v dolní polovině ženského těla, začala se jim prsa samic vizuálně přizpůsobovat. Oválný tvar i velikost prsou tak začaly připomínat sedací partie, které byly do té doby nejerotogennější zónou. Právě tak i zvětšené narudlé dvorce a bradavky mají připomínat ženské vnější pohlavní orgány. Čím větší prsa, tím větší pozornost taková samice vyvolávala. Jak vidět na pravěkých soškách venuší, na muže to zabíralo. A díky setrvačnosti našeho chování to funguje dodnes - muže velká ňadra fascinují pořád. Podle Morrise jde v tomto procesu o úžasnou ukázku evoluce. Ta zařídila, aby se (zřejmě velice rychle) změnila funkce orgánu z čistě reproduktivního na sexuálně stimulační.

Woman clasping her bra


Potraviny, díky kterým budete víc sexy!

29. srpna 2013 v 21:07 | Veronika Srncová |  ŽenyPotraviny, díky kterým budete víc sexy!

29.8.2013
¨
Věřte či nevěřte, ale existují potraviny, které pozitivně působí na naši krásu. Dokážou zlepšit vzhled naší pleti, zjemňují vlasy a zlepší imunitu. Chcete vědět, které to jsou?


OLIVOVÝ OLEJ

Na co působí: pro štíhlou linii

Středomořské státy se pyšní zdravím a štíhlou linií hlavně díky extra panenskému olivovému oleji. Ten je zdrojem esenciálních mastných kyselin, které preventivně působí proti rakovině. Obsahuje také fenoly, které působí protizánětlivě a regenerují organismus, a to jak po fyzické, tak po psychické zátěži. Nejlepší je kombinovat je s rajčaty
¨

MOŘSKÉ RYBY

Na co působí: na zdraví, štíhlost, pro krásné vlasy i na pokožku

Mořské ryby jsou zdrojem bílkovin, které naše tělo potřebuje. Navíc obsahují také tzv. zdravé tuky, tedy polynenasycené mastné kyseliny, které snižují cholesterol. Mořské ryby se také skvěle hodí pro ženy, které trpí PMS, pozitivně působí na vzhled pleti a vlasy. Dokonce prý regulují krevní tlak a působí proti ekzémům a lupénce. Také stimulují spalování tuků a díky nim doplníte důležité vitaminy a minerální látky. Omega-3 udržují pleť hydratovanou a zvyšují její elasticitu. Vhodné jsou makrela, sardinka a hlavně losos. Nejlépe v kombinaci se zeleninovými saláty.

CITRUSY

Na co působí: proti oteklým očím a tmavým kruhům pod očima

Trápí vás stres, únava, nedostatek spánku nebo kouříte a čas trávíte v klimatizovaných místnostech. Pak si možná připadáte celá nateklá. To je způsobeno zpomalenou cirkulací lymfy a usazováním toxinů. Proto potřebujete potraviny, které odvodní tělo a ochrání pružnost krevních kapilár. Nejvhodnějšími potravinami jsou tak limetky, grepy, mandarinky a pomeranče. Nejvíce látek je uloženo v kůrách, proto vybírejte ovoce v biokvalitě a dopřejte si je i se slupkou. Vždy je ale pečlivě omyjte a přesvědčte se, že nebylo chemicky ošetřeno. Navíc vitamin C je skvělým antioxidantem, který zpomaluje proces stárnutí

LNĚNÉ SEMÍNKO

Na co působí: na ploché bříško

Koho by někdy netrápilo nadýmání nebo zácpa? Když přidáte tělu olej ze lněného semínka, dostanete do organismu plnohodnotné esenciální mastné kyseliny a vlastně tím můžete nahradit ryby. Omega-3 mastné kyseliny zrychlují metabolismus a působí také na trávicí soustavu - bojují proti nadýmání a zácpě. Lněné semínko obsahuje vitamin E a jód.

RAJČATA

Na co působí: proti vráskám a chrání pleť před sluncem

Vrásky se objevují hlavně po nadměrném vystavování pleti slunečnímu záření, a proto je potřeba zaměřit se na ochranu pokožky. A to nejen zvenku, ale také zevnitř. Italové jsou proslulí svojí láskou k rajčatům a není to jen tak. Ve slupce rajčete najdete červené barvivo jménem lykopen a to chrání pleť při pobytu na slunci. Působí také na kolagen a elastin, které zajišťují pevnost a pružnost pleti.

POHANKA

Na co působí: proti popraskaným žilkám

Pohanka obsahuje rutin, což je látka, která působí na pružnost a pevnost krevních kapilár. Zastavuje jemné krvácení dásní a prasklých žilek. Také pozitivně působí při problémech s křečovými žilami. Pohanka je lehce stravitelná a obsahuje pomalé sacharidy, bílkoviny a vlákninu, čímž napomáhá udržet štíhlou linii.

ZELENÝ ČAJ

Na co působí: spaluje tuky a zrychluje metabolismus

Zelený čaj je zdrojem důležitých antioxidantů, které působí na pleť i proti civilizačním onemocněním. Zároveň o zeleném čaji platí, že je silným spalovačem tuků. Látky, které obsahuje, totiž urychlují práci metabolismu, a tak se snadněji dokážeme udržet v kondici.

SYROVÁTKA

Na co působí: na pleť a proti celulitidě

Sušená syrovátka je všelék už od dob antiky, kde na ni ženy nedaly dopustit a díky ní měly jasnou a jemnou pleť bez vrásek. K tomu stačí vytvořit si ze syrovátky pleťovou masku nebo koupel. Kromě toho působí na zažívací ústrojí člověka, a to tak, že pomáhá čistit střeva a podporuje vznik normální střevní mikroflóry. Nápoje ze syrovátky obsahují vitaminy skupiny B, vitaminy E a C a mnoho minerálních látek. Třeba hořčík, který zajišťuje dostatek vody v buňkách, a tak bojuje proti pomerančové kůži.

HLÍVA ÚSTŘIČNÁ

Na co působí: na všechno

Myslíte, že přeháníme? Pletete se, protože tato houba je právem nazývána elixírem věčného mládí a zdraví. Upravuje hladinu cholesterolu a působí skvěle v obdobích, kdy nám hrozí virové či infekční onemocnění. Zvyšuje totiž imunitu a dokonce bojuje proti plísňovým chorobám a ekzémům. Hlíva obsahuje různé vitaminy a také minerální látky a vlákninu, která našemu tělu velmi prospívá.

Taky nevíte, která bije

29. srpna 2013 v 21:02 | Veronika Srncová |  ŽenyTaky nevíte, která bije

29.8.2013Taky nevíte, která bije, když na vás prodavačka v obchodě s prádlem vybalí pojmy jako V-string, Boyleg nebo Brazilky? Zde je malý kurz.


Klasické

Běžný a asi nejčastěji používaný druh dámských kalhotek. Jsou pohodlné a dávno neplatí, že musí vypadat nudně a asexuálně.

Hodnocení ženy /aneb jak se mi nosí/:

**** pohodlné

Hodnocení muže /aneb jak se mi na ženě líbí/:

** nic extra

S nohavičkou

Říká se jim také Boyleg, Panty nebo šortkové kalhotky. Mívají rovný pas, plně zakrývají hýždě a končí podobně jako pánské prádlo nohavičkou (kratší, či delší).

Hodnocení ženy /aneb jak se mi nosí/:

***** super pohodlné

Hodnocení muže /aneb jak se mi na ženě líbí/:

**** sexy

Bikini

Ve srovnání s typem Boyleg je množství látky po stranách menší, kalhotky tedy odhalují více.

Hodnocení ženy /aneb jak se mi nosí/:

*** docela pohodlné

Hodnocení muže /aneb jak se mi na ženě líbí/:

***** VOW!

Neviditelné

Bývají většinou z jediného kusu látky, jsou bezešvé a pod šaty nejsou vůbec vidět.

Hodnocení ženy /aneb jak se mi nosí/:

***** super pohodlné

Hodnocení muže /aneb jak se mi na ženě líbí/:

*** hezké

Dokonale tvarovací

Tyhle vysoce formující kalhoty asi nebudete nosit každý den, nicméně pod přiléhavé plesové šaty se hodí. Vymodelují z vás totiž bohyni.

Hodnocení ženy /aneb jak se mi nosí/:

* nepohodlné

Hodnocení muže /aneb jak se mi na ženě líbí/:

* ježkovy voči :-(

Tanga

Zepředu vypadají jako klasické kalhoty, mezi půlkami hýždí se pak zužují.
Ženy na celém světě tanga milují přesto, že gynekologové před nimi varují (látka, která se posouvá od konečníku k pochvě, bývá zdrojem bakterií a může dojít k infekcím a zánětům)

Hodnocení ženy /aneb jak se mi nosí/:

** moc pohodlné nejsou

Hodnocení muže /aneb jak se mi na ženě líbí/:

**** Sexy

V-string

Mají vpředu i vzadu kus látky ve tvaru písmene V spojené okolo těla tenkými proužky. Jsou tedy odhalenější než klasická tanga.

Hodnocení ženy /aneb jak se mi nosí/:

** moc pohodlné nejsou

Hodnocení muže /aneb jak se mi na ženě líbí/:

***** VOW!

Brazilky

Jsou kompromisem mezi klasickými kalhotkymi (které se pod kalhoty mohou nehezky rýsovat) a tangy. Nezařezávají se jsou velmi pohodlné a sexy zároveň.

Hodnocení ženy /aneb jak se mi nosí/:

***** super pohodlné

Hodnocení muže /aneb jak se mi na ženě líbí/:

***** VOW!

Stahovačky

Tohle je trochu dilema. Vaši postavu sice v mžiku zeštíhlí, ale musíte si být zkrátka jistá, že se nebudete nikde svlékat. Vzpomeňte si na slavnou scénu z Bridget Jonesové :-)

Hodnocení ženy /aneb jak se mi nosí/:

** moc pohodlné nejsou

Hodnocení muže /aneb jak se mi na ženě líbí/:

* ježkovy voči :-(5 mýtů o ženském těle

29. srpna 2013 v 20:54 | Veronika Srncová |  Ženy5 mýtů o ženském těle

29.8.2013Co je pravda a co pravda není. Vyvrátili jsme 5 velmi silně v lidech zakořenných mýtů o ženském těle a sexualitě

Pět mýtů o ženském těle

1. mýtus

Doktor dokáže při vyšetření zjistit, zda je žena pannou.
Pravda: I kdyby použil desetinásobné zvětšovací sklo, lékař nemůže jistě potvrdit nebo vyvrátit, zda je žena pannou. Toto bylo prokázáno díky mnoha studiím. Není to jen otázka podívání se na otvor v panenské bláně, protože tento otvor tam je vždy.
bikini

2. mýtus

Používání antibiotik snižuje účinnost antikoncepčních pilulek.
Pravda: I někteří lékaři tomu věří, ale jediná jistá věc je ta, že dokonce i antikoncepční pilulky jsou spolehlivé "jen" na 99%. I když žena bere antibiotika, tato procenta se nemění.
Perfect female body.

3. mýtus

Ženy a muži potřebují stejnou dobu ke spánku.

Pravda: Studie ukazuje, že ženy se v posteli hodně převracejí z boku na bok, což způsobuje větší fyzické nepohodlí a také zvyšuje jejich hladinu inzulinu a možnost vzniku zánětů.
slender female figure

4. mýtus

Menopauza zabíjí touhu po sexu.

Pravda: Menopauza neznamená, že končí sexuální život. Studie ukazují, že téměř polovina žen po padesátce má stále pohlavní styk několikrát za měsíc.
Sexy Woman in Underwear

5. mýtus

Žena nemůže během menstruace otěhotnět.

Pravda: I když je tato pravděpodobnost velmi malá, může k tomu dojít. Doktoři zjistili, že co se těhotenství týká, je možné téměř vše.
Training female body

Pověry o těhotenství a porodu z celého světa

29. srpna 2013 v 20:45 | Veronika Srncová |  ŽenyPověry o těhotenství a porodu z celého světa

29.8.2013Období těhotenství je plné radosti, očekávání, ale také nejrůznějších obav. Není tedy divu, že napříč celým světem vznikla hned řada legend a povídaček, které jsou s těhotenstvím a porodem spojené. Na pravou míru tyto nejrůznější fámy uvádí nový pořad Těhotenství a porod na stanici CBS Reality, který je praktickým rádcem pro budoucí rodiče. Nejzajímavější povídačky, s nimiž se můžete po celém světě setkat, vám nyní přinášíme.
baby

 • V Libérii věří, že pokud přichází dítě na svět moc rychle, uvázání tří kamenů do matčiny sukně zamezí porodu, dokud nebudou kameny uvolněny. Také zde existuje pověra, že neustálé nošení podprsenky během těhotenství bude mít za následek omotání pupeční šňůry kolem krku dítěte.
 • V různých zemích a komunitách existuje dlouholetá pověra, která uvádí, že se těhotné ženy musí obklopovat jen krásou a vyhnout se pohledu na něco ošklivého či deformovaného. V Ghaně nesmí akanské těhotné ženy upřít zrak na krev, opice, nepěkná zvířata a dřevořezbu. Bengské ženy v Africe a jamajské ženy se zase musí vyhnout mrtvolám. V Nigérii jsou pak budoucí maminky povzbuzovány k setrvání v klidném prostředí bez sporů a hádek, aby jejich dítě bylo klidné. V přítomnosti sámských žen v Laponsku je pro změnu považováno za nesprávné hovořit o deformovaných dětech, porodu a sobím otelení.
 • V Thajsku ženy věří, že pokud by byly svědky zatmění, znamenalo by to, že se jim dítě narodí se znetvořenými ústy připomínající zastíněný měsíc nebo slunce.
 • Napříč Malajsií a Indonésií koluje pověra, která říká, že pokud bude těhotná žena sedávat ve dveřích nebo na schodech, přivodí si těžký porod. Karenské rodičky v Thajsku zase věří, že pokud někdo kácí strom nebo brání v cestě těhotné ženě, musí jí dát kuře, jinak existuje možnost, že bude porod obtížný.
baby
nás se traduje také řada "babských povídaček".
Za zmínku stojí například tyto:
"Pokud vás pálí žáha, vaše miminko bude mít spoustu vlasů."

"Když ji těhotná žena hodně chleba, tak její děti bude mít velkou hlavičku."
Co se týká první legendy, celé roky ženy věří, že pálení žáhy je předzvěst vlasatého miminka. Ohledně této pověry byly dokonce provedeny i vědecké výzkumy, ale nikdy se žádná souvislost mezi pálením žáhy a nadměrnými vlasy miminka nebyla prokázána. Navíc, pálením žáhy trpí v průběhu těhotenství většina žen.


Nejfekálnější restaurace v Číně

28. srpna 2013 v 21:40 | Veronika Srncová |  Kravindy :D :DNejfekálnější restaurace v Číně

28.8.2013Lákala vás někdy představa romantické večeře při svíčkách na záchodě nebo v podobně vábném prostředí? Leťte do Číny, tam něco takového už mají. A objednávky se prý jen hrnou.Nejfekálnější restaurace na světě je v Číně
Jen si to představte! Zavítáte do renomované restaurace a místo jídel jako Boeuf à la mode, Omelett surprise nebo Chateaubriand dostanete "Hovínkovou zmrzlinu" a "Záchodovou mísu". Přešla vás chuť na oběd? Tak to raději ani nečtěte dál, protože jedna čínská restaurace je skutečná lahůdka!
Restaurace v čínském městě Kunming je zařízena v opravdu záchodovém stylu pro všechny milovníky toaletního humoru.
Nejfekálnější restaurace na světě je v Číně
Hosté sedí na záchodových mísách, pisoáry jsou tu jako dekorace a když otevřete jídelní lístek, leckoho s citlivějším žaludkem to může porazit. Když pomineme třeba psí polévku a jiné národní speciality, můžete si vybrat například "hovínkovou zmrzlinu" jako dezert (nebylo by lepší napsat de-ser-t?) či "smažené výkaly" nebo "obloženou záchodovou mísu". Skutečně, tohle je jen pro ty největší fajnšmekry.
Nejfekálnější restaurace na světě je v Číně


Trhlé vychytávky

28. srpna 2013 v 21:35 | veronika Srncová |  Kravindy :D :DTrhlé vychytávky


28.8.2013Následující čtyři kousky jsou vtipné, originální a netradiční výrobky, které jen tak u někoho nenajdete. A právě v tom je jejich kouzlo ?Anonymní brýle


Párty fotky bývají ty nejhorší snímky, které zaručeně nikdo nechce mít ve svém fotoalbu s možností nahlídnutí pozdějších generací. Možná i proto byly vytvořeny tyto dokonalé originální brýle. Znáte přece ty policejní fotky, na kterých jsou vymazány oči za účelem alespoň minimální anonymity? Tyhle brýle to parodují a jsme si jisti, že právě s nimi se budete na každé fotce vyjímat.

Skartovačka na kalendář


Je sice pravdou, že třeba já mám kalendář jen na ploše mobilního zařízení a notebooku, nicméně mnoho lidí ještě ten starý, klasický, papírový jednodenní kalendář stále ještě vlastní. A právě pro ně je tento vychytaný vynález. Právě díky němu už nebudete muset nudně odtrhávat den po dnu. Udělá to automaticky přesně o půlnoci. Ráno je pak pod ním potřeba už jen zamést.

Kočárková koloběžka


Jistě, na motorřový kočárek skutečně nemá, nicméně proč by měl převládat stereotyp, že rodič s kočárkem musí být pomalý a v MHD nemotorný? Kočárková koloběžka vám zachrání hromady času a když kolem celé hodiny projedete na Staromáku, máte velkou naději, že se centrem japonských fotografů nestane slavný orloj, ale vy.
http://www.prochlapa.cz/uploads/dalibor/technika/vynalezy/vychyt/obrazek-3.jpg

Rámeček kolem okna


Poslední ultrageekovská vymoženost je tento rámeček kolem oken, který určitě není vyfocen v žádném pokoji nafoukaného macbookáře, nebo militantního linuxisty. Toto okno patří poctivému wokenáři, který použil zažitou grafiku tradičních rámečkových oken operačních systémů Windows a spuštěný "program" pojmenoval Outside World - Real life 2.0. Luxusní, zábavné, netradiční. K dokonalosti by tento vtípek někdo mohl přivést snad jen tehdy, kdyby tlačítko křízku reagovalo na elektrické žaluzie, které by se zavřely.


Plastické operace pro blbky

26. srpna 2013 v 22:14 | Veronika Srncová |  Kravindy :D :DPlastické operace pro blbky

26.8.2013
Třeba operativní zvětšení prsou je fajn. Ale některé ženy už nevědí, co by se svým tělem udělaly - a tak si vymýšlejí plastické operace, které jsou naprosto zbytečné. A často taky nechutné.


Zešpičatění uší

Snad pod vlivem Pána prstenů chce spousta holek vypadat jako elfky. A elfky mají, jak známo, špičaté uši. Proces není nijak komplikovaný a dokonce kvůli němu nemusíte na plastickou chirurgii; uši vám dokážou seříznout do špičata i v body-modification salónech.
Přerod v elfku stojí okolo třiceti tisíc. A až vám bude sedmdesát, budete se zlobit sami na sebe, že jste ty peníze radši nenašetřili na umělý kyčelní kloub.
spicate-usi

Uříznutí malíčků

Malíčky na rukou nepoužíváme skoro vůbec, a ty na nohou jsou už úplně zbytečné. Zejména, když se některým ženám kvůli nim nevejdou nohy do úzkých lodiček, zaplacených manželovou kreditkou.
Není tedy divu, že se najdou ženy, které si v jakémsi vyšším zájmu nechají malíčky na nohou uříznout, popřípadě vyjmout z nich kosti. Operace se provádí v plné narkóze a vyjde na nějakých 35 tisíc za každý malíček. Dobrá zpráva pro doktory: Některé zákaznice u malíčků nekončí, ale dělají totéž i s dalšími prsty.
uriznuty-malicek

Mikropigmentace

Jde o druh tetování, který nahrazuje make-up. Idea je asi taková: Proč by se žena měla po desítky let denně líčit, když může mít líčení na obličeji naneseno trvale?
Díky mikropigmentaci ušetří ročně až sto hodin, a může je strávit něčím skvělým a zábavným, třeba přemýšlením o tom, které z hrdinek Sexu ve městě se nejvíc podobá. Budiž. Ovšem trochu zádrhel vidíme v tom, že móda i líčení se co pár let mění... Na druhou stranu, ceny mikropigmentace začínají už na pár tisícovkách, tak snad si lze jednou za pár let dovolit nějaký ten upgrade.

Kolenní lifting

Chápete, že existují lidé, kteří se stydí za to, že na kolenou mají volnou kůži? My taky ne. Nicméně kolenní lifting je stále populárnější - převislá kůže se odřízne a ta zbylá se sešije a napne tak, aby koleno vypadalo mladistvě.
Na to, jak to zní jednoduše, nechápeme, že procedura stojí okolo 120 tisíc. A ještě jedna maličkost - na koleni samozřejmě není kam ukrýt pooperační jizvu. Přesto to pořád některým lidem (zejména těm s vagínou) přijde jako dobrý kšeft.
kolenni-lifting

Jazyková záplata

Jasný vítěz v bolestivosti a zbytečnosti! Není to zašití díry po piercingu, jak byste se možná mohli domnívat. Kdepak - jazykovou záplatu vymyslel doktor Nicholas Chugay z Kalifornie jako prostředek hubnutí.
Zaplatíte asi 15 tisíc a na jazyk vám na měsíc přišijí záplatu z materiálu, který znemožňuje příjem tuhé potravy. Respektive, kontakt s jídlem vás bude tak strašně bolet, že jíst prostě nebudete. Cílem je, abyste se měsíc živili pouze tekutinami. Zhubnete v rozmezí 7-15 kilo, ale samozřejmě je zase naberete zpátky, jakmile budete moci jíst normálně.
jazykova zaplata

Extrémní tetování a piercingy

26. srpna 2013 v 22:08 | Veronika Srncová |  Kravindy :D :DExtrémní tetování a piercingy

26.8.2013
Kdo není spokojen ve vlastním lidském těle, měl by raději počkat na další reinkarnaci... Napodobovat následující experimentátory nedoporučuji, ačkoli o rozruch se tato individua postarají spolehlivě.

Nejpotetovanější žena na světě.

Zápis v Guinnessově knize rekordů drží Julia Gnuser. S malůvkami začala již brzy, chránila se tím před nemocí, která způsobuje puchýře. Prý...
moje-telo-je-muj-hrad-1

Tiger Lady.

Tetování ve stylu tygra nebo jiné podobné kočkovité šelmy je možná efektní, ale začíná být zoufale neoriginální. A na safari vás stejně prokouknou.
moje-telo-je-muj-hrad-2

Tom Le(o)ppard.

Nyní 73letý skotský důchodce je mezi podobnými maniaky skutečným guru. Za svou touhu příbližit se puntíkovanému masožravci utratil pět a půl tisíce liber.
moje-telo-je-muj-hrad-3

Eric Sprague.

Plazi před miliony let na Zemi vládli. Do jejich šupinaté kůže se pomocí tetovací jehly dostal i tenhle týpek. U pokožky ale neskončil - po hadím vzoru dává francouzáky rozeklaným jazykem a zoubky má jako perličky.
moje-telo-je-muj-hrad-4

Elaine Davidson

si svou pochybnou slávu vydobyla jako žena s nejvíce piercingy na světě. Kde je všude má, nechceme ani vědět. Obsluha magnetické rezonance se na ni každopádně těší.
moje-telo-je-muj-hrad-5

Zombie Rick.

Probudit se vedle tohoto Kanaďana v posteli musí být opravdu nesmrtelný zážitek. Ono ostatně stačí, potkat ho ve dne.
moje-telo-je-muj-hrad-6

Dennis Avner.

Láska ke kočkám byla nejspíše natolik silná, že Dennise dovedla až tam, kde je. Díky tetování, úpravě zubů, kontaktním čočkám, implantátům a bůhvíčemu ještě je od Myšpulína k nerozeznání. Alespoň si to myslí...¨
moje-telo-je-muj-hrad

Podívejte se na nějvětší doutník na světe

26. srpna 2013 v 22:01 | Veronika Srncová |  Kravindy :D :DPodívejte se na nějvětší doutník na světe

26.8.2013
Mnozí muži prosluli svou oblibu v doutnících. Na tenhle by byl krátký, ale každý. Má třičtvrtě tuny a velký je jak odpadní roura.
Parta amíků si zase řekla, že vytvoří něco, co nikdo nikdy nepoužije. Proto vzali 725 kilogramů tabáku a vytvořili doutník, který má vcelku nekonvenční rozměry. Je 5,8 metru dlouhý a široký je pak o 20 centimetrů víc, než je průměrná délka delfíního penisu. Má přesně 0,91 m.
Dlouho se však v kovovém futrále tvůrců tento macek neohřál.
Krátce po výrobě jej prodali soukromému sběrateli, který za něj vysázel 181 tisíc dolarů.
Těžko říct, co s ním nový majitel udělá, ale dost možná jej jen rozřeže a udělá si z něj doživotní zásobu doutníků normální velikosti

Praktické tetování

26. srpna 2013 v 21:56 | Veronika Srncová |  Kravindy :D :DPraktické tetotvání

26.8.2013
Tetování je dnes módní doplněk a tak není divu, že kůži zdobí všechny ty kuřecí polévky v čínských znacích, srdíčka a ostnaté dráty. Někteří lidé však dali svému tetování praktický rozměr!
Praktické tetování na 10 způsobů

Hledat praktičnost v tetování jde poměrně obtížně. Je pravdou, že když potkáte v Horní Dolní podsaditého pořízka a kolem jeho tučně svalnaté paže se točí ostnatý drát, s pravděpodobností blížící se jistotě ho uvidíte v pátek večer u vstupu na místní diskotéku.
Jako poznávací znamení slouží i standardizované obrázky na bedrech dívek, obzvláště pokud jsou doprovázené špeky přetékajícími přes kalhoty "bokovky". Naši hrdinové nicméně přistoupili k tetování jako k pomůcce, která najde i jiné využití, než jako nápověda k zařazení do určité sociální skupiny.
Pokud jdete na pohovor k očnímu lékaři a chcete ukázat oddanost práci, neznáme lepší způsob.
Pokud se v ordinaci rozbije světelná tabule, vaše záda přijdou vhod.
Donedávna se tato dívka ztrácela pravidelně v metru.
Nyní to už neplatí, navíc se skvěle seznamuje s turisty.
Když jste diabetik, je dobré, aby se to dalo zjistit i bez vašeho vysvětlování.

Eric Burke si nechal vytetovat to-do list, tedy seznam věcí, které by měl udělat.
Samotné úkoly naštěstí doplňuje propiskou.
Opravdu cool matfyzáci mají číslo Pí na zápěstí navěky.


S tetovánímve stylu "spoj tečky" vás už nikdy nuda nezaskočí nepřipravené.

Tetováníjako pravítko jsme tu už měli, na těchto místech si ho ovšem můžou dovolit jen ti s velkým sebevědomím … a vybavením.

Nejšílenější kérky

26. srpna 2013 v 21:51 | Veronika Srncová |  Láska ( web)Nejšílenější kérky

26.8.2013

Své tělo si lidstvo zdobí odnepaměti. Donedávna bylo tetování výsadou vězňů, nyní do sebe nechají píchat i topmodelky. Ovšem to, co si pořídili tihle týpci, zaslouží přinejmenším vaši pozornost!

Nejšílenější kérkyKdyž chybí mozek v hlavě, je třeba si ho alespoň namalovat. Ale Einsteina to z vás neudělá.

Nejšílenější kérkyPoměrně vtipný způsob, jak se vypořádat s neúprosnou alopecií. Panáček však časem skončí na mýtince.


Nejšílenější kérkyOpravdový gurmán. Vejce se slaninou a fazolemi si na svou hlavu nevytetoval ani Zdeněk Pohlreich.
Nejšílenější kérky
Někdo mu asi nasadil brouka do hlavy, tak si nechal vytetovat osminohého členovce rovnou na pleš.

Nejšílenější kérkyMohutný knír Vikinga? Ten tenhle chlápek jistě má, ale na rozdíl od ostatních i vzadu. Své okolí si prohlíží v rozsahu 360 stupňů.


Nejšílenější kérkyNejlepší způsob, jak se ubránit přepadení. Smrťáka asi nikdo zezadu jen tak někdo nepicne. Navíc majitel tohohle dílka nevypadá, že by si nechal cokoli líbit...


Nejšílenější kérkyMilovník východních filozofií. Někdo své vyznání prezentuje v sektě, tento mladík se ovšem rozhodl přesvědčit nevěřící jiným způsobem.


Nejšílenější kérkyCo je šeptem, to je čertem. Tenhle "čert" si o špitání řekl rázným způsobem. Co dodat? Snad jen "no comment". S dvěma M.


Nejšílenější kérkyŽe si plešouni leští své hlavy do lesku, je známá věc. Díky tomuhle tetování je však zdání křišťálové koule dokonalé.


Nejšílenější kérky
Tak s tímhle tetování se úklona před dámou nedoporučuje. Lepší je nebýt gentleman a kloubouk vůbec nesmekat.Jak jí uděláte

26. srpna 2013 v 21:30 | Veronika Srncová |  Láska ( web)Jak jí uděláte

26.8.2013
Nemůže vás partner uspokojit, ať dělá, co dělá? Pak mu dejte přečíst tento článek. Když se tipy bude řídit, určitě se váš milostný život o sto procent zlepší!

Orgasmus, Sex
Oslovujte ji jménem
Žádné: "Kočko, jsi tak žhavá!" Více si šplhnete, pokud ji při sexu budete oslovovat jménem. Vaše drahá polovička totiž nabude dojmu, že vám záleží skutečně jen a jen na ní.
Nechte se oholit
A to doslova! Důvěřujte šikovnosti jejích prstíků a svěřte jí břitvu. Holení intimních míst vás oba nabudí. Navíc je prokázáno, že to pak bude raději dělat pusou.
Vyndejte ho
Cítíte, jak se pomalu dostává do varu. Už, už tam bude - na vrcholu slasti. Udělejte něco ne-čekaného. Penis z ní vysuňte. V tom momentě vás bude nenávidět a možná i posílat do horoucích pekel. Jenže vy bleskově změníte polohu, v níž ji konečně uspokojíte - a daleko intenzivněji.
Orgasmus, Sex
Vysexujte problémy
Přišla domů z práce a je na první pohled vidět, že má špatnou náladu? Nezoufejte a jednejte. Sevřete ji a přitiskněte tělem ke zdi. Podívejte se jí zhluboka do očí. Pak ji polibte. Někdy prostě ženy potřebují vášnivý sex. A na problém si pak ani nevzpomene.
Hledejte knoflík
Líbejte ji, hlaďte, laskejte ústy. Za uchem, na pupíku, na prsou… Poznejte její erotogenní zóny. Pokud se to náhodou nepovede, zeptejte se!
Použijte jazyk
Většině žen dělá dobře, laskáte-li jejich bradavky a klitoris jazykem. Chce to ale dobrou techniku! Pokud trochu tápete, zkuste si představit rozpůlenou švestku, ze které se snažíte odstranit pecku.
Překvapte ji
Ženy většinou milují překvapení. Zkuste ji originálně probudit. Jazykem jí jemně olízněte rameno, špičkami prstů se dotkněte jejích prsou. Bude si myslet, že se jí zdá erotický sen. Probudí se a zjistí, že je to skutečnost.
Orgasmus, Sex
Dostaňte ji do varu
U chlapa je to jednoduché. Stačí prostý správný grif, a je to. U ženy to tak nejde. Aby dosáhla orgasmu, musíte nejprve rozvibrovat celé její tělo.
Překvapte ji
Rutinu nikdo příliš nemiluje. A ženy dávají přednost chlapům s fantazií. Proto ji tu a tam překvapte novou polohou. Při sexu se jí dívejte zhluboka do očí, pohlaďte ji.
Naslouchejte jí
Pro ženy není ani tak důležité vaše nářadíčko, jako schopnost naslouchat jejich přáním. Spíše než nadsamec tedy uspěje muž, který dovede ženu vyslechnout.
Nechte ji, ať se vybije
Má za sebou skutečně perný den. Vstala levou nohou, naštval ji šéf… Potřebuje vysexovat svou frustraci. Umožněte jí to. Nechte ji, ať si zahraje na dominu.

Povídejte si s ní
Ženu příliš neoslníte, když po milování zaboříte hlavu do peřin a po chvíli začnete zařezávat jako motorová pila. Zkuste se přemoci a chvíli si s ní povídat.
Zapomeňte na misionáře
Poloh je přece mnohem víc. Zkuste třeba na každý den jednu.
Připravte ji na rozkoš
Po ranním polibku jen tak proceďte mezi zuby: "Očekávám tě dneska nahou ve své ložnici…" V průběhu dne jí posílejte hanbaté textovky.
Hrajte role
Hrajte s ní erotické hrátky. Třeba zkuste předstírat, že jste dva úplně cizí lidé, kteří se jakoby náhodou potkají v kavárně a postupně začínají ztrácet zábrany.
Povzbuďte ji
Ženy to prostě potřebují. Chvalte ji, zvyšujte její sebevědomí. Uvidíte, že se vám brzy odvděčí a z šedé myšky se v posteli stane nenasytná dračice.
Zahrajte si na seladóna
Zkuste být pravým anglickým gentlemanem nebo Oldřichem Novým z filmů pro pamětníky. Vyzvedněte ji z práce, pomozte jí do kabátu, pozvěte ji na sklenku vybraného vína. Doma jí udělejte masáž. A pak podávejte dezert. Nejlépe na jejím nahém těle.
Fantazie na papíře
Každá žena má erotické fantazie. Některá o nich mluví, jiná ne. Ta, která o nich mluví, je zpravidla lepší v posteli. Ta, které o nich nemluví, by se k tomu měla formou hry přimět. Na-pište oba své sexuální fantazie na kousek papíru. Vhoďte papírky do nádoby a zamíchejte. Každý si pak vytáhne papírek, který nahlas přečte.
Utlumte svou potřebu
Spousta mužů zapomíná na jedno: Sex, to není jen brát, ale také dát! Proto se zkuste soustředit hlavně na ni a na to, co jí udělá dobře.
Zkuste to jinde
Zapomeňte na postel. Jsou přece i jiná místa: auto, vana… A co takhle sex dohromady se spřátelenou dvojicí? Anebo třeba sex na záchodě v letadle? Fantazii se meze nekladou.

10 nebláznivějších sexuálních výzkumů

26. srpna 2013 v 21:25 | Veronika Srncová |  Láska ( web)

10 nebláznivějších sexuálních výzkumů

26.8.2013

Jak souvisí sex se snídaní? A libido s hlavou? Více než si vůbec dokážete představit! Vědecká bádání nemusejí být vždycky nuda...

1. Čip na sex

Britští vědci vynalezli speciální čip, který má pomoci lidem s velmi malou chutí na sex. Jak funguje elektronická drobnost, která prý dokáže vyvolat strhující vlnu vášně? Jednoduše. Čip se zabuduje do mozku a k sexuální stimulaci dochází díky malým elektrošokům. Tato metoda se původně využívala při léčení Parkinsonovy choroby.

2. Kdo chrápe, myslí na sex

"Pokud někdo ve spánku chrápe, může to být důkaz, že myslí přímo na sex," píše specialista, ušní-nosní-krční lékař, Mahmud Bhutta v odborném časopise. Podle Bhutty má vše na svědomí autonomní nervový systém zbavený vědomé kontroly.

3. Kdo nesnídá, má dříve sex!

Podle japonské studie jsou sexuálně aktivnější teenageři, kteří do školy odcházejí s prázdným žaludkem. Zpravidla mají první sex v 17 letech. Naproti tomu jejich snídající souputníci se poprvé pomilují až v 19 letech.

4. Chytřejší ženy mají méně orgasmů

Podle výzkumu internetového portálu beQueen má plných 62 procent žen ve věku 18 - 49 let, které mají maturitu či vyšší vzdělání, problémy s orgasmem. Stejné potíže má ze skupiny žen, které dovršily pouze základní vzdělání, pouhých 38 procent.

5. Sex si nejlépe ženy užijí ve 34 letech

Podle britské studie jsou nejžhavější ženy ve věku 30 - 40 let. Zralé ženy si navíc dokáží sex daleko lépe vychutnat než jejich mladší, ale méně zkušené kolegyně.

6. Sex řešením finanční krize

Řešit hospodářskou krizi sexem je odhodláno 76 procent Němců. Erotika jim prý přináší nejlepší rozptýlení.

7. Američtí pubescenti vystavují porno fotky

Téměř každý americký pubescent z celkového počtu 1 280 dotázaných komunikuje o sexu prostřednictvím internetu. Každý pátý pak vystavil své nahé fotky na internetu.

8. Slib cudnosti

Každý osmý Američan se zaváže ke slibu cudnosti (nejčastěji kliknutím na k tomuto účelu zřízenou internetovou stránky www.lifeway.com/tlw/students/card.asp). Jenže sliby chyby! Čtyři z pěti takto zavázaných nečekají se sexem až do svatby.

9. Sexuální výchova v Číně

Sexuální výchova byla v čínských školách hodně dlouho tabu. Šířící se pohlavní choroby mezi dospívající mládeží přinutily čínskou vládu jednat. Od prosince loňského roku byl v čínských školách zaveden nový předmět: Lidské tělo a sekundární pohlavní znaky.

10. Nezadaným chybí sex a něžnost

Tzv. single život je pro mnoho lidí pohodlný. Ač by se mohlo zdát, že jej vyznávají ti, kteří se chtějí častěji milovat a vyzkoušet přitom více partnerů, není tomu tak. V anketě plných 90 % lidí žijících sólo přiznalo, že jim chybí láska, sex a něžnosti.

Úsměvné fakty o mužích

26. srpna 2013 v 21:23 | Veronika Srncová |  Láska ( web)Úsměvné fakty o mužích

26.8.2013
Co mají muži rádi a jací doopravdy jsou? Kteří jsou lépe připraveni na manželství? Mám tu několik veselých faktů o mužích, u kterých se pobavíte a možná v nich poznáte i toho svého…
Muž, Vtip, Vztah
 • Muži, kteří mají piercing v uších, jsou lépe připraveni na manželství. Zakusili už totiž bolest a kupovali šperky.
 • Muži, kteří mají na sobě tetování, si myslí, že je na nich kus uměleckého díla. Myslíte, že je taková lebka se zkříženými hnáty umění?
 • Muži jsou velmi důvěřiví lidé. Třeba tehdy, když sledují sport v televizi a z gauče v obýváku věří tomu, že jejich týmu od obrazovky pomohou. Jsou také velmi ochotní. Když jejich tým prohrává, podporují ho od televize, jak se dá..
 • Muži milují mobily se spoustou tlačítek. Myslí si, že čím víc jich mají, tím jsou důležitější.
 • Muži milují, když si ráno noviny přečtou jako první. On totiž ten pocit být první, a ještě po ránu, jim dělá dobře na duši.
 • Všichni muži nenávidí větu: "Musíme si o nás promluvit." Těchto pár slov v nich rozpoutá úplnou lavinu. Ideální prostředek na zvednutí tlaku…
 • Muži jsou velmi citliví. Opravdu. Například když zapálí oheň v krbu a zhasne jim či neshoří poslední polínko, berou si to velmi osobně.
 • Pro muže je mnohem jednodušší kupovat si plavky. Zatímco ženy mají většinou dvě fáze - depresivní a ještě více depresivnější, mužům je to zhola jedno.
 • Muži mají vyšší tělesnou teplotu než ženy. Má to jednu výhodu - pokud se vám porouchá topení, přitulte se k partnerovi. A pokud chrápe, buďte ráda - to se totiž jeho teplota ještě zvyšuje.
 • Muži neberou oblékání zdaleka tak vážně jako ženy. Asi jen stěží potkáte takového, který přijde do společnosti a utíká pryč s tím, že nemůže zůstat, protože je tu jiný pán v černém obleku. Zato žena, když potká jinou ve stejných šatech, může být i nepříčetná.
 • Jak si muži představují pomoc v domácnosti? Zvednout nohy, když manželka luxuje.

Co je to polibek

26. srpna 2013 v 21:21 | Veronika Srncová |  Láska ( web)Co je to polibek

26.8.2013Couple kissing at sunset
Polibek je lásky mluva..
Polibek je pečetí lásky..
Polibek je poslední radostí..
Polibek je hold lásce..
Polibek je nejdražší pouto..

Slovník říká, že polibek je "pozdrav, kdy se dotkneme rty pevně přitisknutými k sobě a nato je oddálíme." Z toho je zcela zřejmé, že i když slovník může něco vědět o slovech, o líbání neví nic.

Jestli chceme poznat skutečný význam slova polibek, místo toho, abychom se ptali staromódních postarších pánů, kteří sestavují slovníky, měli bychom se radši zeptat básníků. Například Coleridge nazval polibek "vdechováním nektaru", Shakespeare říká, že polibek je "pečetí lásky". Martialis, ten starý římský básník, který zatajoval mnoho příležitostí pro výzkum tohoto tématu, říká, že polibek je "vůně balzámu získaného z aromatických stromů; stoupající aroma, kterou vydávají houfy šafránu; ovocný parfém sládnoucí v zimních pupenech ovoce; rozkvetlé louky v létě; jantar zahřátý rukou dívky; kytice květů, která láká včely."

Ano, polibek je toto všechno...a víc.

Jiní řekli, že polibek je: hojivý balzám lásky; první a poslední z radostí; lásky mluva; pečeť blaženosti; hold lásce; tající doušek; Venušin nektar; řeč lásky.

Ano, polibek je toto všechno...a víc.

Protože pro polibek nikdy nenajdeme přesnou definici. Vždyť každý polibek je jiný než byl ten předtím a než bude ten potom. Tak jako žádní dva lidé nejsou stejní, ani žádné dva polibky nejsou stejné. Protože to lidé dělají polibky. Skuteční živí lidé pulsující životem a láskou a nebetyčným štěstím.

Samozřejmě že jsou různé druhy polibků. Například je tady polibek, který zbožná osoba vtiskne na prsten papeže. Je tady mateřský polibek matky svému dítěti. Je tady přátelský polibek dvou lidí, kteří se vítají či loučí. Je tady polibek, který král vyžaduje od svých podrobených poddaných. Naše polibky budou ty jediné polibky, o kterých má cenu přemýšlet, polibky lásky. Ten polibek, který měl možná na mysli Robert Burns, když napsal:

Medová pečeť jemných citů,
něžný příslib budoucí blaženosti,
nejdražší pouto mladých známostí,
první sněženka lásky, panenský polibek.

Podivná věc na polibku je, že i když se lidstvo líbalo už od doby, kdy se Adam otočil na boku a uviděl vedle sebe ležet Evu, skoro nic nebylo o této věci dosud napsáno...

Polibte dnes své milované tak, jak to s jedinečností každého děláte.

10 věcí,ve kterých zkrátka my ženy máme navrch

26. srpna 2013 v 21:18 | Veronika Srncová |  Láska ( web)10 věcí,ve kterých zkrátka my ženy máme navrch

26.8.2013
woman

Kdy má většina žen navrch nad většinou mužů?

 1. Základy etikety praví: Dáma má přednost.
 2. Může dělat víc věcí najednou.
 3. Může předstírat orgasmus, nebo ho naopak zvládne i víckrát za sebou.
 4. Nehrozí trapasy s erekcí.
 5. Podle výzkumů žena lépe snáší dlouhodobou fyzickou bolest a psychickou zátěž.
 6. Kolika mužům stačilo mít hlubší výstřih k tomu, aby je někdo pozval na drink?
 7. Žena na rozdíl od muže dokáže dlouho taktizovat, zato muži jsou přímočaří, což ji činí lepší soupeřkou mimo jiné například v hraní šachů.
 8. Když chce žena dítě, muže k tomu vlastně ani nepotřebuje. Existuje IVF. Když chce dítě muž?
 9. Ženy žijí déle.
 10. Ženy jsou estetičtější stvoření, jednoduše vypadají lépe.

Nejméně romantický národ

26. srpna 2013 v 21:13 | Veronika Srncová |  Láska ( web)Nejméně romantický národ

26.8.2013
aký je podle vás nejméně romantický národ na světě? Kupodivu jsou to Britové. Alespoň podle průzkumu zdejších vědců. Chladný anglický gentleman se zkrátka nezapře…
Láska, Romantika, Vztah

Romantika a Britové

Britští muži prý nemají o tom, co je romantika, ani ponětí. Zatímco většina z nich si myslí, že romantické pro ženu je, když jí koupí luxusní prádlo, nebo jiný dražší dárek, představy žen jsou zcela jinde - a také mnohem méně stojí. Něžnému pohlaví připadá romantické, když jim partner přinese snídani do postele, anebo je s láskou obejme kolem ramen.

Nechceme dárky, ale gesta!

"Ženy se zajímají spíše o únik do jiného světa a o překvapení, naopak materiální věci, jako je sexy spodní prádlo, nebo kosmetika, hodnotí spíše negativně," komentuje psycholog Richard Wiseman. A ve výsledcích výzkumu jde ještě dál - 52 % žen si prý stěžuje, že jim partner po náročném dni v práci nikdy nepřipravil horkou koupel a 45 % negativně hodnotí, že jim nenabídl své sako, nebo plášť, když jim večer byla zima. A 53 % žen partner nikdy neodvezl na nějaký nevšední víkend.

Britové jsou pozadu. Ale co Češi?


Britové jsou na tom zkrátka špatně. Prý jsou minimálně ještě o deset procent méně romantičtí, než všichni ostatní muži v dalších zemích. Pro srovnání - jen 32 % z nich napsalo partnerce báseň, nebo píseň, v jiných zemích prý až 41 %. A jen 44 % připravilo dámám nějaké romantické překvapení, narozdíl od 51 % jejich konkurentů za mořem. Pokud vás napadá, jak by dopadli Češi, těžko říct - u nás se takový výzkum nekonal. Nejspíš by však byli hodně blízko Britům…
Romantika

Nejromantičtější národ

Tipnete si, který národ je podle průzkumů nejromantičtější? Jednoznačně Italové. Pro ně totiž hlasovala téměř polovina všech dotázaných. Čestné druhé místo zaujali Francouzi. Není se čemu divit, vždyť takové Benátky a Paříž patří k nejromantičtějším městům na světě! Na jakém místě by se umístili Češi, však nikde není zmínka.


10 romantických věcí, které ženy skutečně chtějí

Toto si vytiskněte a dejte partnerovi!
 • Zakryjte jí oči a zaveďte k nějakému milému překvapení.
 • Odvezte ji pryč na nějaký vzrušující víkend.
 • Napište o ní báseň, nebo píseň.
 • Řekněte jí, že je ta nejbáječnější žena, kterou jste kdy potkal.
 • Připravte jí relaxační koupel po těžkém dni v práci.
 • Napište jí romantickou zprávu nebo mail, anebo jí nechejte milý vzkaz doma.
 • Přineste jí snídani do postele.
 • Nabídněte jí svůj kabát či sako, když je jí zima.
 • Pošlete jí kytici, anebo krabici čokolády do práce.
 • Vytvořte jí výběrové CD s její oblíbenou hudbou.
 • businessman with big heart

10 vět, jak jí říct, že jí miluju te

26. srpna 2013 v 21:09 | Veronika Srncová |  Láska ( web)
10 vět, jak jí říct, že jí miluju te

26.8.2013
Crayon Drawn Heart

Představte si následující scénu: dáváte své milované ženě nádhernou kytici růží. Očekáváte vřelé obětí, polibek nebo alespoň srdečné "děkuji". Ale místo toho se dočkáte jen chladného přijetí a otazníku v jejím obličeji.

Abyste se v takový okamžik nemusel cítit trapně, můžete použít jednu z kouzelných vět, která vaši lásku určitě rozněžní. Větu si můžete samozřejmě trochu poupravit, aby nepoznala, že jste ji někde okopíroval …

Nejdůležitější je, aby to co řeknete, znělo opravdově a láskyplně, na obsahu mnohdy zase až tak nezáleží.

1. Ty mě doplňuješ.

2. Dáváš slůvku "perfektní" nový význam.

3. Když jsem s tebou, mohu být sám sebou.

4. Probouzíš ve mně to nejlepší.

5. Jsem s tebou šťastný.

6. Naučila jsi mě, co to znamená milovat a být milován.

7. S tebou můžu ze sebe dělat co chci, vím, že se tvá láska nezmění.

8. Tvůj úsměv dokáže rozjasnit šedivý den.

9. Když mě objímáš, mám pocit, že už se nikdy nemohu ztratit.

10. Od té doby, co jsi vstoupila do mého života, se vždycky chci vrátit domů a vidět tvůj roztomilý úsměv.

11. Když jsem s tebou, zapomínám na problémy celého světa.

12. Líbí se mi, když se zlobíš, když přijdu domů pozdě - ale stejně na mě čekáš tak dlouho, jak je potřeba.

13. Dáváš smysl mé existenci.

14. Miluji, jak se rozzáří tvůj obličej, když ti něco dám.

15. Ty jediná mě dokážeš rozesmát, i když je mi opravdu velmi zle.

16. Respektuji důvěru, kterou ve mne vkládáš, a miluji tě za to.

17. Miluji klid ve tvé tváři, když spíš.

18. Rád se ráno probouzím, když vím, že jsi se mnou.

19. Ztrácím se v hloubce tvých nádherných očí.

20. Snadno se poperu se všemi problémy, protože vím, že stojíš při mně.


Abeceda flirtování pro muže

26. srpna 2013 v 21:05 | Veronika Srncová |  Láska ( web)Abeceda flirtování pro muže

26.8.2013
Muži jsou ve flirtování mnohem lepší než ženy. Většina mužů však nemá k ženám ten správný přístup. Prozradíme vám 10 osvědčených taktik, pomocí nichž vždy uspějete.

young handsome man in shirt

1. Chopte se příležitosti!

Až příště uvidíte na oslavě atraktivní ženu, tak se nestyďte a nevyhýbejte se jí. Když budete jen čekat, až s vámi začne žena flirtovat, k ničemu nedojde.

2. Oční kontakt …

… je velmi důležitý, pokud se chcete s někým spojit na jemnější, nonverbální úrovni. To ale neznamená, že na svůj objekt musíte civět jako hladový vlk na svou kořist! Hravé pohledy jejím směrem upoutají její pozornost a ona vám je, pokud bude mít zájem, vrátí …

3. Projevte opravdový zájem

Tomu se nic nevyrovná. Věřte tomu a nebudete zklamán. Nejen, že se o vás začne zajímat - možná i dostanete příležitost ji pozvat na rande!

4. Složte jí poklonu

Upoutejte její pozornost tím, že jí složíte poklonu. Jednoduše jí řekněte, jak je skvělá. Při lichotkách to ale zbytečně nepřehánějte. Nemusíte ji přirovnávat ke hvězdám, Měsíci ani k jiným galaktickým tělesům. To by působilo trapně a dotyčná by se vám nejspíš jen vysmála.

5. Bavte se!

Berte flirtování jako zábavu. Ženy milují vtipné muže a rády se v jejich společnosti dobře baví. Buďte uvolněný. Nechytáte teroristy, ale flirtujete se ženou!

6. Usmívejte se

I když jste oblečen podle poslední módy - nebudete dokonalý, pokud se nebudete usmívat. Tím, že se usmíváte, podvědomě vysíláte vzkaz, že se o ženu opravdu zajímáte a že ji chcete lépe poznat.
A je samozřejmě lepší zjistit, co cítí, pomocí nonverbální komunikace - ještě před tím, než s ní vůbec začnete flirtovat. Úsměv by měl být decentní, ale viditelný.

7. Škádlete ji

Během rozhovoru ji čas od času poškádlete. Řekněte něco, o čem bude muset přemýšlet. Neprozrazujte všechny svá tajemství najednou. Probudíte tak její zvědavost, což je nejlepší nástroj flirtování. Ženy přitahují muži, kteří jsou tajemní.

8. Měla by s vámi ráda trávit čas

Buďte milý a nebuďte příliš dotěrný. Zeptejte se jí, kde pracuje a třeba i něco o jejích známých, se kterými přišla na oslavu. Poskytněte ji dostatek času, aby si mohla zvyknout na vaši společnost. Pokud jste odborník v určitém poli, mluvte o tom. Ženy přitahují inteligentní muži.
Samozřejmě by se váš rozhovor neměl změnit v monolog, u kterého se nebude moci dočkat, až mu unikne. Vyzkoušejte témata, o kterých budete moci mluvit oba.

9. Kupte jí něco k pití

Jedním z důležitých gest při flirtování je, když jí koupíte něco k pití. Chovejte se k ní jako k princezně. Vystupujte jako gentleman - samozřejmě přiměřeně dle času a doby.

10. Vykouzlete úsměv na její tváři


Pokuste se být vtipný a vyprávějte ji veselou příhodu, která se vám stala. Ženy mají rády muže, kteří mají smysl pro humor.

Svatby ve světě

22. srpna 2013 v 9:48 | Veronika Srncová |  Láska ( web)Svatby ve světě

22.8.2013
Čeká vás svatba a nesnášíme rozbíjení talíře, házení rýže a další zvyky, které vás zřejmě čekají? Pak se podívejte, co takové nevěsty čeká ve světe, a možná budete ráda, že se vdáváte právě u nás.

Svatba, Tradice, Zvyk

Albánie: Manželé slaví každý zvlášť

V Albánii se říká jeden vtip: Dostat pozvánku na svatbu je stejné jako dostat pokutu - obojí je třeba zaplatit (a pěkně se přitom prohnete). Ano, v Albánii jsou nejčastějším svatebním darem peníze, a to vůbec ne malé. Největším specifikem albánské svatby je ale to, že svatební oslavu má nevěsta i ženich zvlášť. Ženich pak na pár hodin na manželčino mecheche dorazí, společně si zatančí, rozříznou svatební dort a pak... Ženich jde slavit zase mezi své známé...

Čína: Miláčku, dáš si nudli?

Prvním slovem, které vás při pohledu na pravou čínskou svatbu napadne, je pompéznost. Ženich i nevěsta jsou oblečení do nádherných šatů, na hlavě mají speciální čelenky a ozdoby. Mezi barvami převládá zlatá a červená. Některé rituály jsou ale dost podobné těm našim. Byť je to z Prahy do Pekingu téměř 7 500 kilometrů, i tady se novomanželé krmí společně. Místo polévky ale mají jednu velkou dlouhou nudli, což jim mám zaručit dlouhý šťastný vztah.
Svatby ve světě

Egypt: Zlato se hází do koše

Tradiční egyptská svatba je neuvěřitelně honosná. Všechno začíná zdobením nevěsty, které trvá dlouhé hodiny! Zpravidla je na to objednaný kosmetický salon, kde nevěstu pomalují hennou. Krásné vzory se během dlouhých osmi hodin objeví na ženských rukou, nohou, ale i na obličeji. Obrovská pozornost je věnována svatebnímu make-upu a účesu. Když konečně nastane onen nejhezčí čas a ženich s nevěstou si řeknou ANO, přichází jejich společný tanec. Během něj je před nevěstu postavený koš pro svatební dary. Těmi jsou hlavně zlaté prsteny, náramky, řetízky a zlaté hodinky.

Indie: Bez ohně to nejde

Bývaly doby, kdy svatby v Indii byly aranžované příbuznými. Jen oni rozhodli, kdo si koho vezme. Bez ohledu na případná přání ženicha či nevěsty. Dnes už situace není tak striktní, byť jsou stále regiony, kde o sobě mladé dívky a mladí chlapci ani trochu nerozhodují. Tradiční svatba se neobejde bez ohňové show. Před svatební kaplí hoří svatý oheň zapálený na podložce, svatebčané do plamenů sypou rýži a lijí přepuštěné máslo - oběť bohyni štěstí Lakšmí. Na znamení toho, že patří k sobě, jsou pak ženich s nevěstou ovinuti dlouhou šálou a musejí udělat sedm kroků kolem svatého ohně.
Svatby ve světě

Japonsko: Svatebčané v kimonech

Tradiční japonská svatba se nejenže odehrává v historické svatyni, ale především - svatebčané sem přicházejí v kimonech. Dnes už to samozřejmě není tak masivní jako dříve, kdy byla kimona víceméně povinná, ale stále je to hezký pohled. Kimona jsou totiž z luxusních materiálů, krásně zdobená a pochopitelně velmi drahá. Samotný obřad doprovází rituály, které vede hlavní duchovní. Svatba je překvapivě krátká, zabere patnáct až dvacet minut. Veškeré veselí se pak odehrává v nějaké tradiční restauraci.

Řecko: Svatební věnce a spousta vína

Tušíte, bez čeho se tradiční řecká svatba neobejde? Je to kostel, obrovský stůl pro svatebčany, červené víno a svatební věnce z květů citroníku. Věnce se během obřadu mezi nevěstou a ženichem třikrát vymění, oba si vždy musejí připít červeným vínem. Po odchodu z kostela dostane každý svatebčan několik mandlí obalených v cukrové polevě vložených do tylového sáčku. Hosté pak poděkují házením rýže - stejně jako u nás je i zde rýže symbolem plodnosti. A co je nejčastějším svatebním darem? Obálka s penězi!

Další kuriózní svatební zvyky

 • Zajímavý zvyk mají ve Švédsku. Všichni muži přítomní na svatbě musejí políbit nevěstu. Aby to ženichovi nebylo líto, jeho zase líbají všechny přítomné dámy.
 • V Belgii pro změnu několik dní před obřadem zahánějí zlé duchy, a to opravdu kuriózně - přípitkem na budoucí manžele, po kterém následuje hlasité bouchání, které má duchy odehnat.
 • To v Koreji čeká ne zrovna příjemný zážitek nevěsty - po obřadu na ni hosté totiž házejí ořechy a švestky a jejím úkolem je pochytat jich co nejvíce. Čím více jich chytí, tím může čekat větší množství potomků.
 • V Turecku se zase podepisují kamarádky nevěsty dovnitř jejich bot. Ta, které jméno je nejvíce rozmazané, se prý brzy vdá.
 • Velmi nepříjemná procedura čeká nevěsty ve Skotsku. Nazývá se černění nevěsty a spočívá v tom, že na ni známí před svatbou vylijí kyblík tmavé směsi z vajec, melasy a peří. Nevábně vypadající nevěstu prý ještě ukazují!


Milenci podle znamení

22. srpna 2013 v 9:18 | Veronika SNRCOVÁ |  Znamení zvěrokruhuMilenci podle znamení

22.8.2013
Happy couple in bed

Štěstí znamená být připraven. Potkali jste novou lásku, možná tu pravou, jedinou a na celý život? Chcete zazářit, okouzlit a vrýt se do podvědomí svého partnera jako jedineční, bezkonkurenční milenci? Překvapte svůj protějšek tím, jak dokonale znáte jeho tělo, jak samozřejmě rozumíte jeho erotickým touhám. Seznamte se s citlivými místy své lásky a staňte se tak nezapomenutelnými milenci.

BERAN

Erotogenní zónou prvního znamení Zvěrokruhu je hlava. Vlasová pokožka, tvář, rty a ouška, to jsou místa, která Beran nastavuje k hlazení, líbání a laskání. Berani se rádi dlouze líbají, ochotně přijímají, když jim partner jazykem dráždí boltec a zvláště vnitřek ucha. Jejich touhou po romantice se nenechte ošálit. Vzrušený Beran miluje, když mu při milování šeptáte drsná slova a pěkně necudná přání. Zbožňují dlouhou předehru, ale pak jdou přímo na věc, nejraději v poloze zezadu. V životě s Beranem oceníte také dobře odhlučněnou ložnice nebo tolerantní sousedy - váš i svůj hlasitý projev slasti si prostě dokáží užít.

BÝK

Smyslný a požitkářští Býci si vychutnávají život. Do milostné předehry rozhodně zahrňte nějakou tu dobrůtku. Třeba jahůdky se šampaňským ho dokážou uprostřed promilované noci skvěle naladit k dalšímu dlouhému pokračování. Nejcitlivěji vnímá dráždění na krku a ramenou. Taková zručná masáž horní části zad po dlouhém dni je jasným signálem - jde se do postele a spát se nebude! Býk má oči ke koukání, pokud ho chcete potěšit či překvapit, jednoznačně zvolte striptýz zakončený divokou masturbací.

BLÍŽENCImilenci podle znamení

Rozervaný Blíženec hledá absolutní lásku. Jedinečnou a dokonalou, a to i po dlouhých letech soužití. Jeho zónami jsou paže a ruce. Takový polibek do dlaně následovaný kousnutím, to je ta pravá a neodolatelná výzva k sexu. Pokud si vezmete do úst partnerův palec a dráždíte ho jazykem třeba v kině, tak tenhle film zaručeně dokoukáte někdy jindy.....

RAK

Romantický milenec ve znamení Raka, tak to je klasik. Obě pohlaví preferují mazlení a hlazení v oblasti hrudníku a prsou. Protože je jaksi domáckého založení, jeho erotogenní zónou je kuchyně. Položte svou lásku na zem před ledničku a udělejte si na jeho těle bohatýrskou hostinu. Nabízí se šlehačka, čokoládová poleva, karamel i ovoce. Při předehře nechte úplně nakonec olizování džemu z Rakova pupíčku, místa, které je kulaté jako Luna v úplňku. A stejného tvaru bude i prsten s diamantem, který očekávejte v nejbližším období. Ano, Rak své dobyté pozice neopouští.

LEV

Král zvířat - Lev! Dáváte-li přednost projevům živočišného pudu, jste na správné adrese. Lev je hrdý na svou hřívu, vlasy, ouška a vnitřní strana stehen, to je jeho třináctá komnata. Nezdržujte se rafinovanostmi a projevte se jako pravá šelma! Kousejte a škrábejte, vrčte a sténejte jako zvíře. Lvi obou pohlaví preferují polohu na všech čtyřech, rychlost, tvrdost a spontánnost. Pamatujte, že musíte být ze všech nejlepší. Ke králi patří jen královna. Pokud nejste urozeného rodu, nezoufejte, vše napraví vnějškové projevy moci - nádherné prádlo, skvostný parfém a hlavně - neobvyklé prostředí.

PANNA

Citlivá a analytická Panna prostě potřebuje čas. Její oblastí je žaludek, takže horní část bříška. Důvěru pečlivé Panny získávejte postupně, ale věřte, ta námaha se vyplatí. Když se bude cítit bezpečně, je ochotná odhalovat a objevovat i ovoce jinak zakázané... Osmělená Panna se ráda oddá análnímu sexu, partnerův zadeček je to, co ji láká. Panny jsou běžci na dlouhou trať, nespěchejte a čas vám nadělí oddaného, citlivého a velmi intuitivního milence.

VÁHY

Vládne jim Venuše, planeta lásky, krásy, radosti a hojnosti. Rozmarná Váha je velmi citlivá na svůj zevnějšek, její svádění proto zaměřte tímto směrem - obdiv, obdiv a zase obdiv! A pak si pamatujte - rozhodně nezhasínat. Vaše láska se vám chce ukázat ze všech slušivých úhlů a stran. Svíčky, měkounké deky, jemná hudba a tajemné vůně... Udělejte jim lehounkou masáž v oblasti ledvin, pokračujte v mazlení směrem k zadečku a pořád je ujišťujte, jak jsou nádherní. Nic pro sprintery. Váhy se milují dlouze, rafinovaně a sofistikovaně. A pokud mluvíte francouzsky a vyznáte se ve víně nebo italském filmu šedesátých let, Váhu zaručeně dostanete!

ŠTÍR

No ovšem, Štíři, už jste o nich jistě slyšeli. Sexuální přeborníci. A opravdu, je to tak. Jejich celý život se točí kolem sexu. Zapomeňte na rafinovanost a jděte přímo na věc. Rozepněte mu zip u kalhot ve výtahu hotelu a rozehrajte orální koncert. Nakupte černé prádlo, kožešinová pouta a sametovou pásku na oči. Mluvte otevřeně a sprostě. Při laskání pohlaví se jim dívejte drze do očí. Oni to prostě zbožňují. A nebojte se, i Štír je jen člověk. Tedy většinou...

STŘELEC

Elce pelce dopekelce, z chlapců nejradši mám Střelce! Neznámá autorka věděla dobře, co chce. Hledači absolutna, rebelové bez příčiny, věčné děti, tak to jsou Střelci. Líbejte je vášnivě na rockovém koncertě, hlaďte je odvážně po zadečku při ploužáku a už napřed ukliďte zadní sedadlo svého auta. Tam totiž spolehlivě skončíte. Střelci jsou rovní, čitelní, pravdiví a nesmírně vášniví. Zapomněli se tu z éry Hippies, takže se připravte na orální sex při divoké jízdě tou jeho červenou fordkou. Ale řeknu vám, je s nimi skvěle i na rybách...

KOZOROH

Uzavření Kozorozi milují vše, co je skryté. Přímé cesty je ohrožují a děsí. Vzrušte je hlazením v podpaží a pod kolínky, ta mají zvláště ženy skutečně nádherná. Zemití Kozorozi se nutně potřebují přesvědčit o bezpečí a jistotě vašeho vztahu, sex na jednu noc není nic pro ně. Často se ostýchají přiznat svou submisivní povahu, ale pokud projevíte skutečné pochopení, otevře Kozoroh své srdce a získáte nesmírně oddaného a vášnivého milence.Takže pokud máte rádi pouta, svíce a závan mystična, hurá na Kozorohy!

VODNÁŘ

Mají svůj svět a ten neopouští ani při milování. Jejich erotogenními zónami je opět něco nezvyklého, lýtka a kotníky. Ledoví králové a královny vypadají, jakože nikdy neopouští svět rozumu a myšlenek. Jsou dokonale na příjmu při složitém obchodním jednání, tak při zajímavém, neobvyklém sexu. Snadno vás vyvedou z míry soustředěným a neúčastným pohledem na vaši vrcholnou rozkoš. Jsou zvědaví, takže jejich pozornost máte, pokud jste zajímaví, noví a vzrušující. Uchvátíte je exotickou masáží, zvrácenými praktikami a vlastní spontánností. Pokud zůstanete sami sebou, dostane se vám mimořádné výsady - jejich komplikovaná mysl se bude věnovat mimořádnému objektu - vám...

RYBY

Lidé tajemného a nevyzpytatelného charakteru, to jsou Ryby. Vzruší se laskáním tělesných partií
nejvzdálenějším hlavě - chodidel a prstů na nohou. Rybičky jsou často cudní fetišisté, nezahanbujte je praktickým přístupem a projevte se intuitivně. Upřete jim pohled přímo a vyzývavě do očí a po zdravotní masáži chodidel olízněte palec jejich nohy. Nedají moc na řeči, jsou rádi, když je ušetříte rozpaků - rovnou přejděte k naplňování divokých fantazií. Naplňte vínem jejich střevíce a připijte noci ještě mladé. Dvanácté znamení naplní mystérium života, mystérium SEXU...

Láska nejmocnější učitelka

22. srpna 2013 v 9:16 | Veronika Srncová |  Láska ( web)Láska nejmocnější učitelka

22.8.2013I love you

Naše moderní kultura žije ve zvláštní iluzi, že má vše nebo alespoň většinu věcí pod kontrolou. Ale jaksi se zapomíná na to, že celý náš život je zmítán různými energiemi, o kterých nemáme většinou ani tušení. A měli bychom mít.
Lásku vnímáme především jako vztah dvou bytostí a vůbec si neuvědomujeme, že to, o co tu běží, je hlavně vztah každého z nás k Lásce. K bohyni lidské přirozenosti. Neuvědomujeme si, že tato bohyně, tak jako každá energie, má určitou přirozenost, určité specifické vlastnosti. A ty musíme nejprve poznat a teprve pak můžeme její energii využít ve svůj prospěch.
A jaká tedy Láska je? Mocná a strhující, tak jako prudká řeka, která ze srdce vytéká. Není dobrá ani zlá, nedbá na principy lidské morálky ani na domluvené konvence. Má prostě u sebe sílu nás otevřít. Otevřít naše nitro, naši nejcennější svatyni a dát ji světu všanc. Umí rozmělnit na prach naše pochybnosti, naše stará zranění. Pokud ji ovšem necháme…
Ze svého okolí znám, a myslím, že vaše zkušenost bohužel není jiná, jen velmi málo lidí, kteří žijí v opravdu hezkém partnerském vztahu. Proč tomu tak je? Vždyť většina lidí po pravé lásce ze srdce touží. Tak proč k nim nepřichází?
Bohužel jen málokdo z nás má dost odvahy na Lásku. Nejsme připravení na její velice blízký a osobní dotyk. Nechceme se nechat dotknout, nechceme se nechat proměnit, otevřít se světu. A pokud ano, jsme ochotni energii Lásky vpustit jen do malé části našeho života. Tady žiju, tady pracuju, tohle jsem zvyklý dělat, tohle mám rád, tohle měnit nehodlám, od pěti do deseti mám čas, tam by se snad vešla.
Takže hledáme vlastně někoho, kdo nenaruší naše oblíbené návyky. A takový možná i přijde, ale o velké lásce se pak rozhodně mluvit nedá. Víte, to je jak sen o krásném princi na bílém koni. Já nepochybuji o tom, že takový sen je možné opravdu žít. Ale většinou to tak nebývá. Co by v našem světě princ vlastně dělal. Sedl si na náš gauč k televizi a myl nádobí podle našich představ? To sotva. Očekává, že necháme vše tak, jak je, natáhneme k němu svou ruku, posadíme se za něj na bílého koně a odjedeme společně do čistého neznáma. Do naší naprosté osobní proměny.
To, abychom potkali milujícího partnera, vyžaduje od nás poznat pravou povahu energie Lásky. Zvážit, jestli ji vůbec chceme a proč. Uvědomit si, že nás mohou potkat i změny, které se nám nemusejí zrovna líbit. A už vůbec se nemusejí líbit okolí, ve kterém žijeme, a vlastně celé společnosti. Co s takovými zamilovanými vojáky, zaměstnanci, plátci daní, dětmi nebo rodiči? Člověka, který si troufne naplno jet na vlně Lásky, nespoutáš ani nechytíš. Neposlechne tvé moudré rady. Prostě se vymkne kontrole. A proč to vlastně dělá? Žit v dokonalém vztahu plném sdílení, spolupráce a naslouchání je dar, kterému se jen tak něco nevyrovná. Být milován takový, jaký jsem, je nekonečná milost pro všechny naše šrámy, viny a zranění. Láska je neuvěřitelně léčivá.
Pokud se nám už takový zázrak stane a potkáme toho pravého, je jen na nás, jestli dokážeme využít energii Lásky na maximum. Vyžaduje to od nás se Lásce znovu a znovu otevírat. Nevynechat ani jediný okamžik a být pozorný. Dovolit si a risknout být stále otevřený, připravený naslouchat a přemýšlet o tom, proč právě takový partner, proč právě to nebo ono říká a dělá. Co nás to učí, k čemu nás to inspiruje. A především důvěřovat, že vše nové nás přišlo změnit ne proto, aby nás to zničilo, ale proto, aby energie Lásky otevřela naši svatyni, naše nejtajnější nitro. A dovolila nám nahlédnout dovnitř a uvidět, jak krásní vlastně jsme. Dokonalí ve své celistvosti. Pokud vidí naši krásu ten druhý, můžeme ji uvidět i my sami a s námi i celý svět.
Nikdy nepřestanu děkovat tomu, že ke mně přišla bohyně Láska, políbila mě na čelo a já díky ní sebrala odvahu nasednout na bílého koně za svého prince. Proměnila jsem se tím v ženu, silnou a svobodnou. Díky za ten dar.

Já uviděla lásku svou,
bohyni nádhernou,
krásnou jako mojí matku,
co rozvila se do nepřeberných plátků.
A tolik voní.
A tolik bolí.
Její vlny narážejí na mou hráz,
zas a znova, zas a zas.
Ve švech praská srdce moje a je náhle celé holé,
vše co s sebou do teď neslo, do hlubin moře navždy kleslo.
A já stvořila jsem v tuto chvíli
svůj zcela nový, příběh živý.

pROTOŽE TĚ MÁM rÁD!

22. srpna 2013 v 9:14 | vERONIKA Srncová |  Láska ( web)pROTOŽE TĚ MÁM rÁD!

22.8.2013
Lipstick love letter

Tento příběh mě tak chytnul za srdce, že se s ním chci s vámi podělit. Chtěla bych jednou zažít tak velikou lásku...
Příběh paní Mileny a jejího manžela asi mnohé z vás těžko pochopí. Pochybuji, že jednání pana Zbyňka budou schopni cele vstřebat i mnozí muži. Přesto jeho trpělivost, kterou možná mnozí nazvou zcela jinak, zachránila manželství před rozpadem. Manželství, které za to zřejmě opravdu stojí.
Takto svůj příběh vypráví paní Milena:
Seznámili jsme se na střední škole ve třeťáku. Zbyněk byl můj první. Byli jsme denně spolu ve škole a pak vlastně i odpoledne a později i večer. Uprosila jsem maminku, aby se směl Zbyněk k nám nastěhovat. Od chvíle, když jsme se zamilovali, jsme vlastně byli jeden bez druhého jen jednou, a to když jel Zbyněk na čtyři dny do Tater.
Po maturitě jsme se nastěhovali do nového bytu v Příbrami. Byla jsem šťastná a on také. Začal pracovat v jednom podniku s výpočetní technikou v Praze, takže dojížděl, a já dostala místo na Městském úřadě v kanceláři. Trávili jsme spolu večery, dovolené, víkendy. Ani nás nenapadlo, že by to mohlo být jinak. Jeden bez druhého ani ránu.
Když jsem otěhotněla, měl nepředstavitelnou radost. Narodila se nám dcera Lenka. Měla jsem veliké zdravotní problémy, vlastně celé šestinedělí a pak ještě půl roku. Bral si dovolené, paragrafy, nikdy mi nic nevyčetl. Všichni známí, kamarádi, obě rodiny měly náš vztah za pohádkový. My také.
A pak se to stalo…
Vzala jsem práci na čtyři hodiny denně a dala jsem malou do školky. Měla jsem radost, že zase můžu po třech letech mezi lidi. Byla to spediční firma a já pracovala v odbytu. Jednala jsem s lidmi a často se vídala s řidiči. Tam jsem poznala Pavla. Nadbíhal mi. Hodně. Líbil se mi, ale doma jsem měla Zbyňka, který se přímo ukázkově staral o Lenku, o mě, o všechno. Když jsem se zdržela, vyzvedl malou a šli třeba do parku. Já si nemohla vůbec na nic stěžovat, a přesto jsem si nakonec s Pavlem začala.
Zbyněk nic netušil, když jsem čím dál častěji volala domů, že přijedu později. Bez řečí vyzvedával malou, a dokonce na mě čekal s večeří, zatímco já trávila čas po projížďkách s Pavlem, později i u něho doma.
Poprvé jsem nepřijela na noc domů. Manželovi jsem řekla, že jedu odvézt podnikové auto do Vídně a že tam přespím v hotelu. Neměl s tím problém. Napadlo mě, že tohle by šlo praktikovat častěji. Praktikovala jsem to tři čtvrtě roku. Vztah s Pavlem nabral na síle tak, že jsem začala přemýšlet o rozchodu. Snad stokrát jsem se chytala to Zbyňkovi říct a stokrát jsem to vzdala.
Pokaždé, když jsem řekla: "Potřebuji s tebou mluvit," vždycky si sedl, usmál se na mě a řekl: "Jsem připravený."Trvalo to další rok. Nenašla jsem odvahu toho dobrého člověka, který mi nikdy neřekl křivé slovo, ranit.
Začala jsem se viditelně trápit. Nebyla jsem schopná se Zbyňkem spát. Chápal mé výmluvy i pozdní příchody, chápal i služební cesty. Pavel mě tlačil do rozvodu a já nevěděla, jak dál. Až jsem musela doopravdy odjet. Vyřizovala se závěť po babičce. Ten den, když jsem odjížděla, jsem byla na Zbyňka nepříjemná. Nikdy se nehádal. Jen mi řekl, že teď nebudeme nic řešit, že bych jela naštvaná a něco by se mi mohlo stát. Ta jeho svatost mně začínala lézt i na nervy.
Po cestě zpátky jsem bourala. Nebylo to nic vážného, ale auto bylo nepojízdné. Zůstala jsem ve dvě ráno na cestě z Domažlic do Příbrami. První, komu jsem volala, byl Pavel, který za dobu našeho vztahu opustil spediční firmu a začal podnikat v autodopravě a měl odtahovou službu.
Řekl mi, že nemá, koho by mi poslal, a sám že je nachlazený, že musím počkat do rána. Doporučil mi stopa a hotel. Brečela jsem.
Zavolala jsem Zbyňkovi, i když mi to bylo hodně trapné. Zbyněk vzbudil kamaráda, malou odnesl k sousedce a bez jediného slova automaticky jel v půl třetí ráno skoro sto kilometrů pro mě i pro auto. Ten den mi došlo, co vlastně dělám a komu.

Cestou zpět jsem usínala. Stihla jsem mu ale říct, že bych s ním ráda mluvila. Řekl tu svoji obvyklou větu. Došlo mi a vrátilo se všechno, co jsem mu provedla, a rozbrečela jsem se. Strašně jsem plakala. Byla jsem rozrušená, ospalá, zklamaná a cítila jsem se strašně bezcenná.
Tak báječného člověka mám vedle sebe a s takovým blbem mu ubližuji dva roky! Teď za to potrestám sama sebe. Řeknu to Zbyňkovi a nechám ho, ať mě opustí. Nezasloužím si nic jiného. Budu sama. S Pavlem jsem se totiž rozhodla skončit hned ráno. Udělala jsem to. Řekla jsem Pavlovi, že s ním už nikdy nechci mít nic společného, že je konec a že je to moje pevné rozhodnutí. Začal se omlouvat, že byl v noci rozespalý a tak. Vysvětlila jsem mu, že to není jen o tom, že miluji svého muže. A tak mi sdělil, že jsem kráva.
Zbyňka jsem si posadila do kuchyně naproti sobě a nenechala ho říct ani to jeho "jsem připravený". Všechno jsem mu pověděla. Úplně všechno. Od začátku až do konce.
Čekala jsem cokoli, byla jsem, jak on říkal, připravená, ale udělal něco, na co jsem opravdu připravená nebyla. Řekl mi jen "JÁ VÍM."
Nechápala jsem.
"Jak víš? Jak jako víš? A jak dlouho víš?"
"Téměř od začátku to vím. Vím o služebních cestách a vím, kdo to byl."
"Proč jsi mi proboha něco neřekl, proč jsi mě neusvědčil, proč jsi mě nevyhodil, neopustil, neseřval…??"

"Protože Tě mám rád."
On prostě čekal, jestli to udělám já, nebo jestli to přejde. Jak mu muselo být, když jsem ho lakovala služebními cestami i uzávěrkou a jezdila domů k Pavlovi, jak se cítil pokaždé, když jsem byla přiopravená mu to říct, jaká jsem pitomá a nemorální… on dva roky mlčel, a já?
Je to už pět let zpátky. Svého muže miluji víc než kdy před tím a cítím, že mu pořád něco dlužím. On o tom nemluví, nevyčítá.

Co je to vlastně polibek

22. srpna 2013 v 9:10 | Veronika SRNCOVÁ |  Láska ( web)Co je to vlastně polibek

22.8.2013businesswoman sending big kiss
Polibek je lásky mluva..
Polibek je pečetí lásky..
Polibek je poslední radostí..
Polibek je hold lásce..
Polibek je nejdražší pouto..

Slovník říká, že polibek je "pozdrav, kdy se dotkneme rty pevně přitisknutými k sobě a nato je oddálíme." Z toho je zcela zřejmé, že i když slovník může něco vědět o slovech, o líbání neví nic.

Jestli chceme poznat skutečný význam slova polibek, místo toho, abychom se ptali staromódních postarších pánů, kteří sestavují slovníky, měli bychom se radši zeptat básníků. Například Coleridge nazval polibek "vdechováním nektaru", Shakespeare říká, že polibek je "pečetí lásky". Martialis, ten starý římský básník, který zatajoval mnoho příležitostí pro výzkum tohoto tématu, říká, že polibek je "vůně balzámu získaného z aromatických stromů; stoupající aroma, kterou vydávají houfy šafránu; ovocný parfém sládnoucí v zimních pupenech ovoce; rozkvetlé louky v létě; jantar zahřátý rukou dívky; kytice květů, která láká včely."

Ano, polibek je toto všechno...a víc.

Jiní řekli, že polibek je: hojivý balzám lásky; první a poslední z radostí; lásky mluva; pečeť blaženosti; hold lásce; tající doušek; Venušin nektar; řeč lásky.

Ano, polibek je toto všechno...a víc.

Protože pro polibek nikdy nenajdeme přesnou definici. Vždyť každý polibek je jiný než byl ten předtím a než bude ten potom. Tak jako žádní dva lidé nejsou stejní, ani žádné dva polibky nejsou stejné. Protože to lidé dělají polibky. Skuteční živí lidé pulsující životem a láskou a nebetyčným štěstím.

Samozřejmě že jsou různé druhy polibků. Například je tady polibek, který zbožná osoba vtiskne na prsten papeže. Je tady mateřský polibek matky svému dítěti. Je tady přátelský polibek dvou lidí, kteří se vítají či loučí. Je tady polibek, který král vyžaduje od svých podrobených poddaných. Naše polibky budou ty jediné polibky, o kterých má cenu přemýšlet, polibky lásky. Ten polibek, který měl možná na mysli Robert Burns, když napsal:

Medová pečeť jemných citů,
něžný příslib budoucí blaženosti,
nejdražší pouto mladých známostí,
první sněženka lásky, panenský polibek.

Podivná věc na polibku je, že i když se lidstvo líbalo už od doby, kdy se Adam otočil na boku a uviděl vedle sebe ležet Evu, skoro nic nebylo o této věci dosud napsáno...

Polibte a to nejen dnes své milované tak, jak to s jedinečností každého děláte.

Hrozí vám závislost na partnerovi

22. srpna 2013 v 9:09 | Veronika Srncová |  Láska ( web)Hrozí vám závislost na partnerovi

22.8.2013Závislost na partnerovi je nebezpečná. Udělá z vás loutku, která skáče, jak on píská. A pak vás možná vymění.... Kdy se jedná o lásku a kdy o závislost? ...

Některé ženy se nemají dost rády takové, jaké jsou. Bojí se prosadit i vystupovat samy za sebe. Myslí si, že by je pak partner neměl rád. A tak dělají všechno proto, aby mu vyšly vstříc. Chodí partner rád do večerních podniků? Pak se nalíčí, sexy oblečou a nazují boty na jehlách, aby s ním mohly vyrazit a tvářit se, že je to baví. Ve skutečnosti jsou ale typem domácím, nejlíp jim je doma s knížkou, v tlustých ponožkách a ve flanelovém pyžamu...

Není to už moc?

Nastat však může i pravý opak. Mnohé dívky jsou velmi společenské a milují posezení s kamarádkami. Jenže partner je nesnáší. Chce, aby raději byla doma, a dělala mu teplé večeře. Miluje ho, a tak odřekne dlouholetým kamarádkám. Poprvé, podruhé, potřetí… až ji přestanou zvát. Pak mu začne vadit její práce. Nebylo by jí lépe doma? Peněz mají dost, a on je tak rád, když na něj někdo čeká… Dá výpověď, co by pro něj neudělala. Jenže, není to už moc?

Podřídí se a on odejde

Dělala všechno, co mu na očích viděla. Vzdala se všeho, až jí zůstal jenom on. On jako středobod jejího vesmíru. Jak to, že není šťastný? Vždyť mu všechno obětovala. A najednou je mu zatěžko být s ní doma. Odchází a jí s sebou nebere. Vůbec si jí neváží, ne víc než dobré hospodyně. Domáhá se vysvětlení, co že to dělá špatně. Polepší se. On jen znechuceně protočí oči a odstrčí ji. Odejde pryč a jí se zhroutí svět.
Dependency

Zůstaňte svá, jinak to nejde

Tam, kde se jeden z partnerů začne přizpůsobovat tomu druhému, navzdory svým přáním, touhám a povaze, nastává problém. Dotyčný tak činí ze strachu, aby nezůstal sám, z touhy zavděčit se partnerovi, a tím si ho udržet. Poměr sil je nevyrovnaný, jeden z dvojice je zřetelně slabší a jen svatý by toho nevyužil. Postupně dochází k tomu, že se slabší z partnerů chová a cítí jako oběť. Silnější potom převezme roli vládce a tyrana, nebo rovnou za srdceryvných scén vyklízí pole. Mnoho žen pak končí v ordinaci psychologa, který jim pomáhá nalézt ztracenou sebedůvěru.
Young couple

Jak poznáte, že jste adeptkou na partnerskou závislost?

1. Omlouváte jeho chyby
Podle serveru Mineralfit.cz věříte, že on zná všechno nejlépe a pokud vám něco vyčítá, tak jen a jen pro vaše dobro. Příčiny jeho nevhodného chování hledáte u sebe.
2. Přizpůsobujete se
Protože každé jeho slovo považujete za svaté, řídíte se jím. Přizpůsobujete se jeho nárokům. Čím více se však přizpůsobuje, tím větší jeho nároky jsou. Neustále vás zesměšňuje a ponižuje. Jste schopna vzdát se kvůli němu všeho: přátel, koníčků i zájmů. Máte panickou hrůzu z rozchodu. Věříte, že kdyby vás opustil, váš život by nestál za nic. Strach z možné samoty vás provází každým dnem.
3. Neumíte žít sama za sebe
Raději se zabýváte problémy druhých než svými vlastními.
4. Máte strach ze změny
Máte potřebu jistoty a stability a bojíte se změn. Z nečekaných zvratů máte stres a deprese.
5. Jste nesamostatná
Bojíte se riskovat nebo rozhodovat sama za sebe. Potřebujete někoho, kdo by rozhodoval za vás.


Jak dávají muži kopačky

21. srpna 2013 v 22:34 | Veronika Snrcová |  Láska ( web)Jak dávají muži kopačky

218.2013Zasloužíš si někoho lepšího, musím se sám nají, nejsem připraven na vztah, nerozumím si... Podobné důvody rozchodu slyšela z úst svého ex snad každá z nás. I když je jasné, že pravda se jmenuje "tebe nechci", stejně je s největší pravděpodobností budeme slýchat dál. A nejen tyto.

Podobné milosrdná lež tu ale nejsou pro to, aby nás ochránily. Před čím taky? Před zklamáním z konce vztahu? To přijde, důvod nedůvod, stejně. Myslí si snad muži, že když to vezmou na sebe, nám bude líp. Že ženy, bytosti s radarem zvaným intuice, to spolknou? Tyhle lži, kterým můžeme říkat výmluvy, mají jediný důvod… zbabělost. Strach postavit se nám čelem a říct pravdu. Nechci tě, nemiluju tě, ve svém životě s tebou nepočítám. Jaké jsou nejpoužívanější výmluvy pro rozchod a co se za nimi skrývá, se pokusíme odhalit v dnešním příspěvku. Jestli máte v zásobě nějaké další, přidejte je do diskuze i s vysvětlivkami. Ať víme, na co si máme dát pozor.

Je to moje vina

Aneb: Ty za to nemůžeš. Oblíbená výmluva ve chvíli, kdy zjistil, že se k sobě nehodíte a můžete za to vy. Má pocit, že vás touhle výmluvou chrání před krutou pravdou, ale samozřejmě chrání sebe před nepříjemnou chvilkou.

Potřebuju trochu životního prostoru

A pokračuje: Chi být chvíli sám. V překladu to znamená, že vedle vás nemůže dýchat, že jste na jeho vkus příliš majetnická, asi i žárlivá a on se vás z toho důvodu potřebuje zbavit. Sám ale samozřejmě být nechce. Určitě ne po nocích.

Mám moc práce, nemám čas na vztah

Chudáček, nestíhá.... Ne, jen nejste pro něj tak důležitá, aby si kvůli vám přeorganizoval program. Nebo přestal dělat i jiné obvyklé věci? Kamarádi, sport (například takový golf)...to všechno šlo stranou? Je to jako let balónem. Když nechtěně klesá, byhazují se nejdřív ty nejmíň potřebné věci.

Potřebuju víc času na své přátele

To znamená jediné, nudí se s vámi, možná se za vás ve společnosti stydí a nechce tam s vámi chodit. Chce být se svými přáteli, bavit se jako "za svobodna", balit holky. V podstatě hledá nový objekt zájmu.

Nejsem tě hoden, jsi tak skvělý člověk...

Mohlo by to znít jako vyznamenání, kdyby to neznamenalo většinou: Vůbec mě sexuálně nepřitahuješ, zahýbám ti a už mně to takhle dál nebaví. Není vyloučeno, že si vás opravdu váží a díky nevěrám se cítí pod psa. Rozchod je proto nejčestnějším řešením. Ale i kdybychom tomu chtěly věřit, takle formulace neupřímnost vyzařuje na sto honů.

Teď opravdu nechci vážný vztah

Jen většinou zapomenou dodat: Ne vážný vztah s tebou. Flirt byl fajn, ale teď chce jít dál a zkusit najít někoho, na kom mu bude opravdu záležet. Vy to bohužel nejste.

Ještě jsem se úplně nedostal z předchozího vztahu

Zapomene většinou dodat, že se s vámi chtěl jen vyspat, aby si zlepšil náladu. To se povedlo a navíc, stále se nevzdal naděje, že se jeho ex vrátí. Možná vás použil jako lék na bolavou duši, který mu pomáhá zapomenout. Rozhodně ale neplánoval, že jeho starou lásku nahradíte právě vy.

Chtělo by to pauzu

Doufá, že vztah tím vyšumí doztacena, bezbolestně a bez větších scén. Zbabělá cesta k rozchodu.

Bylo by lepší, kdybychom zůstali přáteli

To je samozřejmě nesmysl, ale zřejmě to má otupit bolest z rozchodu. V posteli se setkávat nebudeme, ale naše duševní spojení bude trvat dál. Nebude, ale zní to hezky a ne tak definitivně jako slovo konec.

Nejsem připravený na vtah

Chtěl se s vámi jen vyspat a pobavit, ale jakmile ucítí, že vy snad čekáte něco víc, vycouvá s touhle výmluvou. Prostě sex, ale víc nehledám.


Vánoční zamilované SMS

21. srpna 2013 v 22:30 | vERONIKA Srncová |  Láska ( web)Vánoční zamilované SMS

21.8.2013
Gift Boxevíte, jakou SMSku poslat své lásce k Vánocům, anebo k Novému roku? Prošla jsme pro vás internetové stránky a vybrali ty nejlepší z nich!

Romantická


"Jedno přání já prý můžu mít. Tak co by to tak mělo být? Pod stromeček já bych chtěla tebe, má studená postýlka mě samotnou zebe. Tak o mém přání teď už víš, je jen na tobě, co mi pod stromeček nadělíš!"

Lehce erotická


"Už teď jsem si jistá, že budeš ten nejkrásnější dárek k Vánocům. Už se nemůžu dočkat, až si Tě rozbalím. Miluju Tě, strašně moc."

Lehce zamilovaná


"Tím nejkrásnějším dárkem k Vánocům není, co se zlatem třpytí. Je to úsměv, láska, pohlazení, nad takový dar žádný není."

Osamělá


"Až rozsvítíš první svíčku na stromečku a rozsvítíš zářivou prskavku, v tu nejkrásnější chvíli v roce si vzpomeň na tu, která ti přeje ty nejkrásnější Vánoce."

Zamilovaná


"Ježíškovi do nebe poslala jsem dopis, tam mého dárečku je popis. I když už na Ježíška nevě-řím, pořád běhám ke dveřím a čekám jenom na tebe. A až mi Tě přivede, budu štěstím bez sebe...... Vesele Vánoce..."
Okouzlená
"Vánoce bez Ježíška jsou jako milování bez lásky! Ježíšek bohužel neexistuje, existuje tedy láska? Já vím, že ano - Ty mě o tom každým společným okamžikem přesvědčuješ. A za to Ti moc děkuji."

Osudová


"Víš, co bych si přála na Nový rok? Tebe! A víš proč? Protože se přece říká: Jak na Nový rok, tak po celý rok!"

Vtipná


"Na Nový rok, kulíšku, čekám Tě v pelíšku."

Jedinečná


"K novému roku už jsem popřála všem klukům, které mám ráda. Jen tebe jsem vynechala... Tebe totiž miluji!"

Praktická


"Nebuďme spolu jen na Silvestra, chci být tvojí světlicí po celý příští rok."
Humorná

"Nevstávej na Nový rok s opicí, máš mě."
Smutná

"Buď v novém roce více se mnou, nechci se objímat se samotou..."


Mýty o lásce, které nám komplikují život

21. srpna 2013 v 22:25 | Veronika Srncová |  Láska ( web)Mýty o lásce, které nám komplikují život

21.8.2013
Romantické filmy jsou příjemný balzám pro dlouhé zimní večery. Nesmíme se ale jimi příliš inspirovat ve skutečném milostném životě. Zasívají totiž do naší mysli nebezpečné omyly.

Film, Láska, Romantika, Svatba

1. Osud nás svede dohromady

Ano, v romantické komedii se hrdinové často potkají dílem náhody. Někteří dokonce víckrát po sobě, jako například Hugh Grant a Andie MacDowell ve filmu Čtyři svatby a pohřeb: poprvé (ani podruhé, ani potřetí) nejsou s to proměnit svou vzájemnou přitažlivost v něco trvalejšího. A tak dostávají od osudu (vlastně od scenáristy) nové a nové šance. V životě se ovšem nevyplácí ponechávat náhodná setkání náhodě. Připraveným štěstí přeje.

2. Okamžitě poznám, že on je ten pravý

Jistě. Například Meg Ryan ve filmu Samotář v Seattlu ihned pozná, že Tom Hanks je mužem jejího života. A to ho ani nemusí vidět, stačí, že ho slyší mluvit v rádiu. Na vzdálenost několika tisíců kilometrů prožije dokonalé splynutí duší a je to. Ve skutečnosti ale na to, abychom poznali "toho pravého", potřebujeme přinejmenším několik týdnů.

Samotář v Seattlu

3. Změním se a získám jeho srdce

Viděli jsme to snad v každé komedii ze života amerických středoškoláků. Neatraktivní šprtka prodělá před zrcadlem bleskovou proměnu v královnu krásy. Stačí odstranit brýle, rozpustit vlasy, vyměnit oblečení, použít trochu řasenky a idol dívčích srdcí před ní okamžitě padne na kolena. Ve skutečnosti to ale moc nefunguje a první dojem, který na muže uděláme, se bohužel mění jen těžce.

4. Budeme jako pes a kočka

V romantických komediích je hrdinovi často souzeno zamilovat se do té, která je mu na začátku nejprotivnější a nejnesympatičtější. Stačí vzpomenout na Mela Gibsona a Helen Hunt ve filmu Po čem ženy touží. V reálném životě se ale nenávistné jiskření jen velmi zřídka změní v jiskření milostné.

Po čem ženy touží.

5. Když budu utíkat, poběží za mnou

Ve všemožných variacích na pohádku o Popelce to opravdu funguje. Princ se střevíčkem v ruce převrátí naruby celé království, jen aby našel svou vyvolenou. Obyčejný muž ale spíše propadne dojmu, že když před ním utíkáte, nemáte o něj zájem. A nebude vás hledat za sedmerými horami.

6. Čím neschopnější, tím lepší

Romantické komedie nás učí, že mužům nevadí, když jste neohrabaná průšvihářka (Deník Bridget Jonesové), nebo když jim uprostřed noci vyděšeně telefonujete, aby z druhého konce města přijeli zabít pavouka ve vaší vaně (Annie Hallová). Ba dokonce jim to připadá rozkošené a činí jim potěšení tahat vás z vašich věčných průšvihů. Ve skutečnosti je to ale dříve či později začne otravovat.

7. Láska překoná všechny rozdíly

Když se máme rádi, nezáleží na tom, že nás dělí propastné rozdíly v majetku, vkusu nebo vzdělání... Další mýtus z říše pohádek, tak krásně zachycený v romantické komedii Pretty Woman. Umíte si představit, jak by asi soužití milionáře Richarda Gerea a prostitutky Julie Roberts probíhalo v následujících letech? Opravdu by jí nikdy nevyčítal nedostatek vzdělání a vychování? Opravdu by se nikdy v jeho světě necítila nesvá? A co by na to řekli jejich příbuzní a kamarádi?

Pretty woman

8. Opilost je roztomilá

Tahle scéna se v milostných filmech opakuje poměrně často: Ona to přežene s alkoholem, potácí se, blábolí a škytá. Zatímco Jemu to připadá neuvěřitelně roztomilé a něžně ji uloží do postele. Věřte, že většina mužů nepovažuje pohled na podroušenou ženu za nijak zvlášť atraktivní (pokud zrovna sami nejsou zlití pod obraz).

9. Bizarní přátelé napomáhají lásce

Svérázní spolubydlící s problematickou hygienou (Notting Hill), temperamentní homosexuálové (Sex ve městě), dívky se slovníkem dlaždičů (Deník Bridget Jonesové)..., to všechno jsou podle scenáristů romantických komedií osoby vhodné k tomu, aby s nimi hlavní hrdinka či hrdina probírali své milostné trable. Ve skutečnosti se ovšem ve filmech tito bizarní jedinci objevují v roli důvěrníků proto, že je na první pohled jasné, že pro hrdinku/hrdinu nepředstavují žádnou konkurenci.

Notting Hill

10. A žili šťastně až do smrti

K poslednímu mýtu jistě netřeba nic dodávat. V životě nás bohužel (nebo naštěstí) nespasí závěrečné titulky hned poté, co dostaneme první manželský polibek.Valentýnské SMS přání

21. srpna 2013 v 22:08 | Veronika Srncová

Valentýnské SMS přání

21.8.2013
S oslavou sv. Valentýna je spojena i tradice posílání valentinských milostných přáníček.

Valentýnské SMS

* Přeji krásné probuzení, k tomu polibek a pohlazení. Protože je únor, zima, chlad, má dnes svátek, kdo má rád. Miluji tě čím dál víc, tak to je a nic víc!
* Jsi má láska, jsi můj sen, Tobě patří dnešní den. Jen s Tebou chci se smát a věrně Tě milovat. Zažeň z tváře každý stín, vždyť je svatý Valentýn!
* Nevím, zda mě miluješ tak jako já tebe, ale vím, že kdybych mohla, dám ti celé nebe... Krásného Valentýna
* K svátku svatého Valentýna Ti přeji: Za prvé, aby se Ti splnila ta nejtajnější přání. A za druhé, abych byla přímou součástí bodu jedna…
* Chtěla jsem Ti poslat něco úžasného, nepopsatelného a erotického, ale bohužel se nevlezu na display... Krásného Valentýna!
* Šťastného Valentýna tomu, kdo je inteligentní, zábavný, milý, příjemný, krásný - zrovna jako já!
* Určitě toužíš dostat opravdu milou valentýnku od někoho, kdo si myslí, že jsi nejlepší na světě. Právě jsi ji otevřel! Krásného Valentýna.

Nejstarší valentýnka? V Británii!

Přes dvě stě let staré valentýnské přání je možná jen matnou a jedinou hmatatelnou vzpomínkou na lásku, která tehdy vzklíčila mezi dvěma zamilovanými. Bylo posláno v roce 1790 a nachází se v britském poštovním muzeu a archivu. Kdyby šlo dnes do aukce, jeho vyvolávací cena by byla 4 000 liber. Prodej zřejmě nejstarší valentýnky na světě se však neplánuje.
Red rose bouquet

Jak vypadá vyznání lásky?

Královská pošta teprve nedávno odhalila, jak vlastně ono nejdražší vyznání lásky na světě vypadá. Přes propast dvou staletí můžeme na vnější straně čtvercového psaníčka ozdobeného jen prostým srdcem číst milostné verše:
"Má drahá, to srdce, které v ruce máš,
se zlomí v půl, když jej otvíráš.
Právě tak mé srdce nemocné láskou bolí,
zraněné je a ve dví se zlomí."
Valentine's Day Heart

Pravou lásku nelze změřit penězi

Také dnes putují do světa city na lístcích papíru. "Tento rok bude Královská pošta vydávat přes dvanáct milionů valentinských pohlednic," potvrzuje její zaměstnanec Patrick O'Neill. Dodává však: "Na žádné z nich však pravděpodobně nebude nic tak romantického jako verše napsané tady uvnitř." Podle Patrika, i když je toto psaníčko cenným a vzácným kusem, nikdy by se nemělo do žádné aukce dostat: "Nikdy by nás nenapadlo prodat ho. Jak můžete dát cenu skutečné lásce?"

Gift box with two red hearts and roses

Kolik podob má láska

21. srpna 2013 v 22:01 | Veronika Srncová |  Láska ( web)


Kolik podob má láska

21.8.2013
Láska je tu s námi: Tuhle píseň zpívá už dlouho Peter Nagy. A je to pravda, láska je všude, kam se podíváte. Mezi mámou a dítětem, mezi sourozenci, partnery, milenci, přáteli i mezi člověkem a zvířetem.
Red love hearts # 1

Láska mateřská

Mateřská láska je pro nás nejdůležitější. Když jsme byli dětmi, byla to mateřská láska (za spolupůsobení dalších vlivů pochopitelně), která z nás vytvořila osobnosti, kterými jsme. Někdy nepřichází hned a musí se na ni čekat a kultivovat ji. Mnoho maminek pocítí lásku ke svému dítěti okamžitě, jak objeví "dvě čárky" na těhotenském testu, jiné maminky hledají samy sebe a lásku ještě po narození dítěte.

Láska milenecká

Předchází lásce partnerské a manželské. Vlastně to bývá jedna z prvních lásek, které v životě zažíváme. Zamilování je opojný stav, kdy je naše tělo zaplaveno hormony, plujeme na vlnách euforie. Nevidíme nikoho krásnějšího a lepšího, než je objekt naší lásky, toužíme s ním navěky splynout. Bohužel, tato láska netrvá dlouho, období okouzlení v páru trvá tři až pět měsíců.

Láska partnerská

Přichází, když ta milenecká a romantická odezní. Hormony se uklidní a hlava vychladne. Romantika s hlavou v oblacích se mění v určitou "jistotu", v citové zázemí. Partnera už známe a dále poznáváme, nacházíme v něm oporu, známou náruč, v níž můžeme spočinout. Postupem času na partnerovi vidíme i jeho chyby a slabší stránky. Přichází čas pro umění vyjednávání a toleranci. Partnerská či manželská láska je vlastně časem pro práci na vztahu a jeho kultivaci. To, co šlo v opojení láskou mileneckou samo - dělat kompromisy, vzdát se něčeho, co mám oblíbené, ve prospěch partnera či vztahu - dá nyní práci.

Láska ke zvířeti

Zvířata nám dokážou velice obohatit život. Nesporně vnímáme jejich náklonnost a důvěru, pokud se o ně dobře staráme. Mohou se stát parťákem, průvodcem, pomocníkem. Tam, kde lidé schází, zvířata odhánějí samotu. Zvířata však odrážejí povahu svých majitelů a jejich vztah k nim (i na zvířatech se například mohou projevit dopady "opičí" lásky). Vztah ke zvířeti se také mění v čase - jinak se budeme chovat k mláděti, které potřebuje vychovat, jinak k dospělému jedinci, jinak ke starouškovi, který s námi strávil celý život.

Láska sourozenecká

Sourozenec je pro dítě důležitým partnerem. Vztah sourozenců se mění vzhledem k věku a vývojovému stadiu dětí. Sourozenec, zpočátku dítětem i nedočkavě očekávaný, se může stát rivalem, který vzbuzuje žárlivost u dříve narozeného. Na druhou stranu děti tvoří přirozenou "jednotnou frontu" vůči rodičům. Někdy bývá starší sourozenec pro mladšího velkým vzorem. V každém případě děti se sourozenci získávají cenné socializační zkušenosti, které s dospělými získat nemohou.

Láska přátelská

Nevím, zda se dá hovořit o lásce přátelské. Příklady potvrzují, že často je dobrý přítel lepším pomocníkem v nouzi než partner. Když zjistíme, že s druhým člověkem máme podobné zájmy a názory, můžeme se mu se vším svěřit, kdykoli se na něj obrátit s prosbou o radu, vznikne přátelství. Přítel je člověk, kterému můžeme říci úplně všechno a on nás neodsoudí nebo neopustí.


Kdy vyslovit : Miluju Tě

21. srpna 2013 v 21:39 | Veroinka Srncová |  Láska ( web)Kdy vyslovit : Miluju Tě

21.8.2013I love you!

Říkáš, že miluješ déšť, ale když prší, otvíráš deštník. Říkáš, že miluješ vítr, ale když fouká, zavíráš okenice. A proto se děsím dne, kdy řekneš Miluji tě... I tak se dají shrnout ona dvě pouhá slůvka, která pro někoho mohou znamenat celý svět.

Máte nový vztah, všechno vypadá báječně. Je vám s ním krásně, rozumí si s vašimi kamarádkami a i babička už se naučila jeho jméno a začala ho akceptovat. A sex? Ten je přímo ukázkový. Přesto vám stále leží v hlavě malý, ale neodbytný brouk a hlodá a hlodá. Trápíte se otázkou: Kdy mu říci onu "velkou větu"!?

Nespěchejte!

Existují páry, které si říkají: Miluji tě hned od prvního dne seznámení a vztah jim výborně funguje. Spousta lidí (a zejména mužů) však předčasné vyznání lásky přirovnává k výstražné značce STOP! Dopřejte mu čas! Vydržte s vyznáním na dobu, kdy budete svého partnera skutečně znát a dokážete odhadnout jeho reakce. Nevychrlte na něj ta dvě slůvka v prvním návalu zamilovanosti - počkejte si, až budou vaše city odpovídat vyřčené větě.

Kdo první?

Z předcházejícího odstavce by se mohlo zdát, že je ideální počkat na vyznání vašeho partnera, a pak jednoduše říct: Já tebe taky, miláčku. Ovšem i tento postup skrývá mnohá úskalí. Problém nastává zejména tehdy, když si váš přítel nepotrpí na "velká slova". Pak by se vám mohlo stát, že budete čekat, čekat, čekat a doufat a kýžená slova nikde. P

Zvolte vhodnou situaci

Vyznání lásky sice není tak důležitá událost jako žádost o ruku či o sestěhování, ale přesto by nemělo proběhnout jen tak mimochodem - najdou se i takové páry (zejména mladé dvojice), které datum vyslovení věty: Miluji tě slaví jako výročí každý rok. Určitě by byla škoda zazdít tak krásnou větu vyslovením při hádce nebo v podnapilém stavu. Také se nedoporučuje nechat se unést záplavou extatického štěstí a vyznávat lásku v průběhu milování nebo těsně po něm - po "vystřízlivění" byste mohla trpce litovat a taková věta se opravdu nedá vzít zpět. Připravte se na tu významnou chvíli - uvařte mu dobrou večeři, oblečte si krásné šaty, zapalte svíčky, pusťte romantickou hudbu, nebo jakkoli jinak navoďte příjemnou atmosféru, ať na ten krásný okamžik můžete i po delší době s láskou vzpomínat.

Jedině osobně!

Zapomeňte na to, že mu kvůli studu, nebo strachu z odmítnutí vyjádříte lásku písemně. I když jsou mobilní telefony, SMS zprávy, e-maily, ICQ či Skype úžasné komunikační nástroje, nechejte si je pro jiný, méně důležitý typ vzkazů. Milostný dopis je sice nesmírně krásná a romantická záležitost, ale věřte, že každý chlap nejvíce ocení, když se mu při slovech: Miluji tě budete dívat zpříma do očí.

Máj,lásky čas

21. srpna 2013 v 21:35 | Veronika Srncová |  Láska ( web)Máj,lásky čas

21.8.2013Květen je snad nejkrásnější měsíc v roce bez ohledu na to, že už je teplo, všechno kvete a voní. Vždyť i májový deštíček je krásný jako polibek pod jabloní.
Nemáte pocit, že i vy sama kvetete a voníte, že byste se chtěla zamilovat nebo jste právě zamilovaná, nebo lásku, kterou máte už léta, prožíváte intenzivněji? Náš ženský svět je plný citů, emocí a láska je celá naše existence. Milujeme a chceme být milovány.
Máj
Jsem si vědomy, že toto téma je tak obsáhlé, že se nemůže do jednoho článku vejít, že by na ně nestačil celý den, ani týden, ani celý rok. Nebo život?
Vždyť láska má tolik podob.
Jen si vzpomeňte na ten euforický pocit zamilovanosti, kdy jste se vznášela, krásněla i bez šminek a hubla bez diet, kdy jste byla schopna dělat šílené věci.
Vzpomínáte ještě na svoji první lásku, nesmělou, plachou, která tak rychle odešla, jako přišla? Na spoustu platonických lásek, které dokážou být nevinné, ale i pěkně sžíravé?
A co milostné vyznání?
Bylo romantické, nebo jste na ně dlouho čekala? A dočkala jste se vůbec? Je zajímavé, že většina mužů o lásce nerada mluví. Mají pocit, že nám ji dávají dostatečně najevo svými činy, a vyslovit ta dvě slůvka "miluji tě" je pro ně těžší než porazit strom. Na druhou stranu mužům, kteří slovy o lásce nešetří, možná zase chybí činy. Tak co je lepší?
A která láska je nejpevnější, nejsilnější a nejtrvalejší?
Mnohá z vás mi dá jistě za pravdu, že je to ta mateřská. Jen si vybavte, kdyby chtěl někdo ublížit vašemu dítěti. Rvala byste se jako medvědice a nikdy byste nedala svůj život ochotněji než za své dítě. Ano, máme to v sobě geneticky zakódováno, ale díky tomuto kódu můžeme říct, že prožíváme lásku na celý život.
Láska je ten nejkrásnější dar, který lidstvo dostalo do vínku. Silná slova na závěr? Možná.
Možná, slovem "miluji" opravdu někdy plýtváme a ono pak ztrácí na síle. Proto važme na lékárnických vahách, až budeme při dámských dýcháncích švitořit, jak milujeme ty úchvatné šatičky, skvostné botičky a šlehačkové dortíčky... aby nám pak nechybělo pro ty, kteří si to opravdu zaslouží.


Nemoc zvaná láska

21. srpna 2013 v 21:33 | Veronika Srncová |  Láska ( web)


Nemoc zvaná láska

21.8.2013

Překvapivé zjištění: muži jsou romantičtější než ženy

21. srpna 2013 v 21:29 | Veronika Srncová |  Láska ( web)Překvapivé zjištění: muži jsou romantičtější než ženy

21.8.2013Ženy touží prožívat romantickou lásku. Muži své vztahy hodnotí z racionální perspektivy. Nebo ne? Nová studie nabízí překvapivé výsledky.

Leonardo versus Bruce

Cestička vysypaná okvětními plátky růží vede k posteki s nebesy. Do vanilkové vůně svíček se line atraktivní hlas Elvise Presleyho. Bouchnutí šampaňského harmonicky zakončuje jeho přesvědčivé Only You...
Pravděpodobnost, že se nám taková romantická představa vyplní, je asi tak veliká, že náš partner dá přednost Titaniku před Smrtonosnou pastí. Počítejme také s tím, že v JEHO kalendáři najdeme spíše vykřičník na nedělní finále play-off než červené srdíčko u 14. února. O to více proto překvapí zjištění nedávné studie, která odhalila, že ten opravdový cit pro romantiku mají ve většině případů muži.

Zamilovat se

Láska na první pohled je například jedna z těch romantických oblastí, ve které muži naprosto vynikají. Je to tak - mluvíme o té stejné iracionální, nepragmatické a bláznivé lásce. "Muži jsou ti, kteří se zpravidla zamilují jako první," tvrdí antropoložka Helen Fisherová z Rutgers University v New Jersey.
Podle zmíněného výzkumu muži také podlehnou lásce mnohem dříve než ženy: po dvacáté schůzce bylo například 43 % zpovídaných mužů přesvědčeno, že svou partnerku miluje, zatímco jen 30 % žen mohlo říct to samé.

Muži zlomeni žalem

Další romantická disciplína, ve které nám muži dávají na frak (což je dost paradoxní přirovnání), se týká počtu posmrkaných kapesníčků použitých po rozchodu. Výzkum, který sledoval 3 000 respondentů, totiž odhalil, že mužům trvá mnohem déle vyrovnat se se skončením vztahu než jejich (bývalým) partnerkám.
Byli to dokonce pouze muži, kteří uvedli, že se přes rozchod nebudou schopni NIKDY přenést. "Muže na definitivní rozluce nejvíce deprimuje skutečnost, že není v jejich silách, aby nastalou situaci změnili," vysvětluje výsledky výzkumu autor Leil Lowndnes.

Navždy spolu

Ještě více bodů v romantickém šampionátu by muži získali za smysl pro závazek. Nedávný celostátní výzkum provedený v USA totiž prokázal, že až v 66 % případech jsou to manželky, které jako první žádají o rozvod. Není to však proto, že by si za to muži mohli vždycky sami.
"Žena jednadvacátého století potřebuje být nezávislá. Často se tak uchyluje k rozvodu, protože ji manželství do jisté míry omezuje," tvrdí známý badatel Ashton Applewhite, který je mimo jiné autorem knihy Proč se ženy rozvádějí.


7 rad,jak zařídit,aby vám láska vydžela

21. srpna 2013 v 21:24 | Veronika Srncová |  Láska ( web)7 rad,jak zařídit,aby vám láska vydžela


21.8.2013


Ať se vám zdá váš vztah s partnerem sebeidyličtější, přesto na něm musíte pracovat. Znamená to především umět se domluvit na kompromisu a naučit se vnímat drobnosti.

Většina párů se potýká s problémy, protože si myslí, že svého partnera znají a vědí, co chce a potřebuje. A tím pádem si myslí, že na vztahu nemusí nijak pracovat, protože se přece milují.
Jak zařídit, aby vám láska vydržela? Nabízíme vám sedm základních rad, jak toho docílit.

1. Udělejte si na sebe časNemusíte být spolu každou chviličku, ale čas, který spolu trávíte, se skutečně věnujte jeden druhému. Neměl by to být jen prostor mezi večeří a sledováním televize, ale čas kvalitativně a kvantitativně hodnotný. Možná je nutné slevit z některých zájmů z dob, kdy jste byla single, abyste mohla víc času trávit s partnerem a úsilí investovat do vašeho vztahu.

2. Poskytněte si dostatek prostoruSnažte se strávit pravidelně alespoň jeden večer v týdnu každý zvlášť, v klidu ho nechte jít na předem ohlášenou pánskou jízdu a nelitujte se, že vás nechal doma samotnou.

3. Nehrajte si na šéfovouAť už si to přiznáme nebo ne, většina z nás má tendenci dělat velitelku a řídit vztah podle svých představ. Snaží se dopracovat takových výsledků, které vyžaduje, a vůbec chce svého partnera jaksi organizovat. Nechte vztah volně dýchat, jedině tak má šanci přežít. A co je snad ještě důležitější? Muži nesnášejí, když jimi někdo manipuluje a nutí je přizpůsobit se nějakým plánům. Pokud s tím nepřestanete, dočkáte se vzpoury.

4. Vyhýbejte se hádkámNeustálé hádky jsou nepřetržitým mocenským bojem, který vztahu škodí. Pokud se vy a váš partner nedokážete bavit jinak než s použitím ironie a urážek, musíte s tím přestat a přehodnotit své komunikační návyky.

5. Bavte se a užívejte si legraceŠťastné a spokojené páry se spolu hodně smějí, škádlí se různými vtípky a nestydí se jeden před druhým dělat hlouposti. Tyto projevy dokazují, že nejsou jeden z druhého v jakékoliv situaci nesví nebo v rozpacích, že vědí, že smích otevírá dveře k lidským srdcím, a aktivně se snaží o to, aby je vztah bavil. Nemusíte si přitom hrát na kašpárka, ale zjistěte, co vás oba baví, co vás rozesměje a udělá vám radost. A dělejte to co nejvíc.

6. Zajímejte se o nějAktivně se zajímejte o jeho život a zájmy, ale ne abyste se jim na druhou stranu zas horlivě přizpůsobovala! Pokud jste měli stejné koníčky, tak je to v pořádku, ale přijmout je jen proto, že je má rád váš partner? To je naprostá hloupost, protože se nikdy nevyplácí ztrácet ve vztahu vlastní identitu a nezávislost, neboť jestli vás má rád, tak vás bude mít rád bez ohledu na vaše záliby, a jestli vás rád nemá, ani přeměna vašich zájmů na tom nic nezmění.

7. Dokazujte mu svou lásku každý den


Průzkumy ukazují, že okolo 40 procent lidí se s partnerem rozešlo proto, že se vedle něj necítili milováni a podporováni. Tři čtvrtiny z opuštěných nejspíš ani neměly tušení, že se jejich partneři necítí milováni. Všichni potřebujeme každý den slyšet, jak nás partner miluje, a někteří to potřebují svým blízkým každý den říkat. Umožněte partnerovi vyjádřit jeho city a lásku a zároveň buďte schopna ji sama projevovat. Až se vás příště zeptá Miluješ mě?, nemějte ho hned za ukňouraného mazánka, ale uvědomte si, že se možná ptá proto, že od vás necítí tolik lásky, kolik potřebuje.Důkazy,že vás miluje ( i když to neříká)

21. srpna 2013 v 21:11 | Veronika Srncová |  Láska ( web)Důkazy,že vás miluje ( i když to neříká)

21.8.2013
Ráda byste od něj slyšela: "Miluji tě." Jenže muži s touhle větičkou šetří. Existují ale pádné důkazy, že vás miluje, i když to nevysloví.

Mimochodem, nemáte nic jistého, ani když váš partner magickou větu: "Miluji tě." řekne. Nedávná americká studie provedená na Massachusetts Institute of Technology totiž prokázala, že muži mají k vyslovení takového závažného vyznání většinou naprosto jasné pohnutky.
Dobře vědí, že po slůvcích "Miluji tě" se rozechvějí kolena snad každé vyhlédnuté partnerce. Proto je drtivá většina mužů vysloví v první fázi vztahu, ještě před začátkem společného sexuálního života. (Zatímco ženy říkají "Miluji tě" podle odborníků v pokročilejší fázi vztahu.) Jestliže tedy chcete důkazy o skutečné lásce, musíte je hledat podle psychologů jinde. Velmi pravděpodobně vás miluje, když:

Touží po vaší blízkosti

Vědci spočítali, že zamilovaný člověk bezděky vyhledá dotek svého partnera až několiksetkrát (!) denně. Platí to i pro podvědomé reakce ve spánku. Schválně pozorujte, jak se k vám partner chová během víkendu, jestli se vás dotýká při běžných činnostech, jako třeba když jeden druhému něco podáváte.
Hodně o vašem vztahu také vypoví společně strávené noci - tentokrát nemyslíme pouze sex, ale také polohu, ve které spíte. Například poloha "lžička", kdy vás partner ochranitelsky objímá zezadu, je typická pro zamilované muže.

Říká "MY"

Přestat hovořit a myslet v levelu "Já" a přesunout se do levelu "MY" není pro muže úplně snadné. Jakmile však začne říkat věty typu: "Až tahle lednička doslouží, měli bychom si vybrat nějaký jiný typ." nebo "Příští rok to s dovolenou nesmíme podcenit, v těch lastech se nedalo nic pořádného najít." - znamená to, že je srozuměn s tím, že žije ve dvojici a počítá s vámi i nadále.

Pustil si vás do života

Jasným znamením, že to s vámi nový partner myslí vážně, je chvíle, kdy vám otevře dveře svého "vlčího doupěte" a pozve vás dál. Kdy dovolí své matce, aby vás podrobila křížovému výslechu u bábovky, a pochlubí se vámi přátelům.
To všechno svědčí pro fakt, že vás nechá sdílet svůj život a má společné plány do budoucna. Totéž platí i pro chvíle, ze kterých vyplývá, že jste jeho nejbližší bytostí. Zatelefonoval vám jako první, když ho povýšili (propustili), zklamal ho kamarád, konečně sehnal tu správnou součástku na motorku atd.? Pak je zamilovaný.

Odpustil vám

Za poslední půlrok jste: Vyhodila jeho džísku z dospívání do popelnice v mylném dojmu, že už se nebude k ničemu hodit. Při parkování jste mu poškrábala milované opečovávané vozidlo. Utopila jste mu mobil se všemi důležitými kontakty.
Ujely vám nervy a řekla jste, že se nedivíte, že je takový, když ho vychovávala jeho matka. Vyhodila jste opakovaně pojistky fénem při finále Ligy mistrů. Pořád s vámi bydlí? Miluje vás.

Neutekl v krizi

Dokud nepřijdou první trable, nemáte jistotu, s kým žijete. Jestliže ale partner po vašem boku překonal i chvíle těžkostí, kdy musel ustoupit ze svých stanovisek, hledat kompromis, vyřešit rozdílné názory na určitou věc, slevit z představ, nebo dokonce změnit vlastní plány (například odvolal plánovanou pánskou jízdu, když jste dostala příšernou chřipku), pak to jasně svědčí o jeho citech a nemusí ani říkat: "Miluji tě", ani nosit kytky.
Zapeklité vyznání
 • Britský neurolog Paul Greengard muže tak trochu omlouvá. Tvrdí, že vyjádřit city pro ně není tak snadné jako pro ženy, jelikož mají méně výkonné spojení mezi citovým a řečovým centrem v mozku.
 • Muži přesto začnou pomýšlet na větu: "Miluji tě" o celých čtyřicet dnů dříve než ženy! Často ji pak ale podle psycholožky Bettiny Pauli řeknou ve chvíli, kdy se to od nich "očekává", nebo z nich vypadne jako reakce na euforickou událost např. těsně po orgasmu, úspěchu v práci, vypjatém sportovním výkonu apod.
 • Sociolog Gert Simon vzkazuje, že podle jeho výzkumů připadá mnohým mužům věta: "Miluji tě." vhodná spíše pro puberťáky, a tak se jí vyhýbají.


Balíček pro těžké chvíle

21. srpna 2013 v 20:57 | Veronika Srncová |  Láska ( web)Balíček pro těžké chvíle

21.8.2013
Sv. Valentýn blíží se. Znáte jej

19. srpna 2013 v 21:55 | Veronika Srncová |  Láska ( web)Sv. Valentýn blíží se. Znáte jej

19.8.2013Také rok co rok napjatě čekáte, zda přijde milá smska, zda vám přítel přinese náruč voňavých růží … netrpělivě okukujete poštovní schránku, jestli v ní náhodou nenajdete zamilovaný vzkaz a na večer jste si pro svého miláčka připravila překvapení v podobě krajkového spodního prádla, ve kterém jej přivítáte ve dveřích, až se vrátí z práce? Pak je vše v naprostém pořádku.

14. únor je totiž dnem všech zamilovaných, dnem sv. Valentýna. Toto datum je opředeno spoustou legend, pohádek a příběhů… A světe div se, sv. Valentýn není pouhou báchorkou, ale jedná se o skutečnou postavu, o níž nám více řeknou legendy....
¨¨

Legenda podle křesťanů

Křesťané se drží příběhu, který vznikl v dobách dlouhých a nebezpečných válek. Zkrátka římský císař Claudius II. se účastnil mnoha bitev a podle jeho vzoru tak museli činit i další římští muži. Jenže ti nechtěli vstupovat do služeb armády, protože by na dlouhou dobu opouštěli své manželky, děti i zbytek rodiny. Claudius na bojkotování této povinnosti reagoval zákazem zasnoubení i svateb, a to na celém území Říma. Císaři se však postavil římský kněz Valentýn, který jeho prohlášení nerespektoval a dál v tajnosti oddával zamilované. Jenže konání těchto skutků netrvalo dlouho a nemělo ani dobrý konec. Císař poručil Valentýna uvěznit a odsoudil ho k trestu smrti. O život tedy mírumilovný kněz přišel přesně 14. února 296 n. l. Podle legendy měl Valentýn vytvořit první valentýnské přání. Uvádí se, že ještě před popravou poslal dceři vězeňského dozorce dopis, na jehož konci stálo: "od Tvého Valentýna" - přesně takový dopis, který dnes nazýváme "valentýnkou".

Legenda podle pohanů

Možná, že právě vám je známější pohanská legenda. V ní je kněz Valentýn popsán jako ctnostný, počestný a moudrý římský muž. O těchto dovednostech se dokonce dozvěděl i sám císař Claudius II. Vysvětlil Valentýnovi, že se kvůli jeho křesťanské víře nemohou přátelit. I přesto si římský císař Valentýna velmi vážil. Na druhou stranu chtěl mít přehled o všem, co kněz ve svém volnu dělá. Proto navrhl městskému prefektovi Astoriovi, aby Valentýna kontroloval. Astorius ho tedy ubytoval ve svém domě, kde se nacházela ještě prefektova krásná, ale nevidomá dcera.
Prefekt se knězi svěřil s jejím handicapem a prosil ho, aby dceři zrak opět vrátil. Valentýnovi se Astoriusova dcera líbila na první pohled a dá se říct, že se do ní zamiloval. I proto se modlil tak vroucně, jak to jen nejlépe dovedl. Nikdo nechtěl zázraku uvěřit, ale Valentýn mladou dívku opravdu vyléčil. Tato zpráva se ihned roznesla po celém Římě. Pohané ale tento skutek označili za lživý a nechali za něj kněze zaplatit ztrátou vlastního života. Valentýna násilně odtáhli za městské hradby, kde ho nemilosrdně popravili. Smrt však nezabránila tomu, aby se Valentýn stal patronem všech zamilovaných lidí a věrné lásky.


Znovuzrození tradice

Svátek sv. Valentýna byl sice nějakou dobu velmi populární, avšak s nástupem politické moci na začátku tisíciletí začalo jeho dodržování mírně upadat. Postupem času se tak málem stalo, že lidé na tuto tradici trochu zapomněli.
Naštěstí se ale našel někdo, komu osud svátku nebyl lhostejný. O obrodu zvyku sv. Valentýna se zasloužil počátkem 20. století americký výrobce vánočních přáníček Walter Scott. Psal se rok 1907 a jeho podnikání nevynášelo mnoho peněz. Proto vymyslel, že by se různé pozdravy a přání možná ujaly i na oslavu zamilovaných. Risknul realizaci nápadu a tím vlastně došlo ke znovuzrození tradice sv. Valentýna.
Milé dámy, milí pánové - sice se sv. svatého Valentýna slaví každý rok, ale nezapomeňte, že svého partnera byste měli milovat a vážit si ho nejen 14. února, ale i ostatní dny. Nezáleží na tom, zda je léto či podzim nebo chodí Mikuláš, čert a anděl.