Červenec 2013

Letní bouřky

30. července 2013 v 22:04 | Veronika Srncová |  PoučeníLetní bouřky

30.7.2013
Už se zase řítí na republiku! Letošní letní bouřky jsou nebývale časté a silné. Neznalost přírodních zákonů neomlouvá, a tak se vám snadno může stát, že se vystavíte smrtelnému nebezpečí. Víte, jak se chovat, abyste zůstali naživu?
Letní bouřky: 10 hloupých chyb, které vás mohou zabít. Nedělejte je

10 chyb, které vás ohrozí, když přijde bouřka

 1. Schováte se pod strom.- Překvapivě hodně lidí to stále dělá v domnění, že do osamělého stromu třeba neudeří, když jsou kolem ve viditelné vzdálenosti například vyšší domy. Omyl, blesk může udeřit i do vyššího stromu na řidším okraji lesa. Jediný bezpečný úkryt pod stromy před bleskem je hustý nízký porost - ale tam zase hrozí zranění následkem silného větru.
 2. Neprohlédnete si střechu nad hlavou.- Bezpečný úkryt vám poskytnou především budovy s chráněné hromosvodem. Pokud v lese honem zaběhnete do zchátralého objektu vetché konstrukce a udeří do něj blesk, klidně vám může spadnout na hlavu a způsobit vážná zranění.
 3. Zkusíte se schovat pod skalní převis.- Obrovské nebezpečí, o kterém se určitě ví mezi lidmi mnohem méně, než že může udeřit do stromu (viz osud šílené Viktorky v Babičce). Skály jsou ale vodivé, protože navlhnou. To nejhorší, co můžete udělat, je opřít se o povrch skály zády. Ze stejného důvodu se neopírejte ani o zeď.
 4. Zůstanete v otevřeném terénunebo ještě hůř v otevřeném terénu na vyvýšeném místě. - Stačí malý kopeček na louce, ze kterého se rozhodnete pozorovat blesky, a už si hrajete se smrtí.
 5. Přitisknete se k sobě s kamarády.- Při bouřce na holé pláni by skupina lidí neměla být přitisknutá k sobě a navzájem se dotýkat. Nejbezpečnějším řešením je přečkat bouřku v podřepu s nohama a rukama u sebe.
 6. Lehnete si.- Řeklo se v podřepu. Ne, lehnout si není ještě lepší - naopak.
 7. Do poslední chvíle si užíváte vodní radovánky.- Snad by vás nenapadlo při bouřce se koupat, surfovat, windsurfingovat, plavat na loďce nebo na šlapadle apod. Důležité však je vyklidit bouřce pole včas. Už první blesk, který udeří v lokalitě, vás může ohrozit. Jakmile zahřmí, okamžitě z vody.
 8. Telefonujete. -Nevolejte nikomu, jaké je zrovna počasí. Ani telefonování, ani zacházení s elektrickými nebo plynovými spotřebiči není bezpečné.
 9. Sednete si na karimatku nebo se schováte do stanu a myslíte si, že jste izolovaní.- To ale bohužel nestačí. Hlavní problém je podmáčená půda (proto se nezdržujte při bouřce v okolí potoků nebo na podmáčené půdě - voda je vodivá). Téměř 100% v bezpečí jste před blesky v autě, přemýšlejte však dobře, kde ho zaparkujete, aby na vás například nespadla větev.
 10. Přenášíte kovové předměty.- Tak například hrát golf při bořce je holý nerozum, stejně jako nést deštník vysoko nad hlavou nebo si přes rameno hodit tyče na opékání buřtů (netušíme, co podobného by vás mohlo napadnout). Všechny kovové předměty (ano, i koule na petanque), jsou v bouřce vodivé.
 11. Kdy můžete vylézt: Bouřka je nejvíce nebezpečná ve vzdálenosti 3 km (9 vteřin mezi bleskem a hromem) a blíž. Vyčkejte v úkrytu, dokud nebude alespoň 10 km vzdálená (30 vteřin mezi hřměním a bleskem)


Rady,které vás vážně přivedou do hrobu :) 6:o)

30. července 2013 v 21:47 | Veronika Srncová |  PoučeníRady,které vás vážně přivedou do hrobu :) 6:o)

30.7.2013Myslíte si, že víte, jak se zachovat v krizových situacích. Ale žijete v omylu - jen znáte stokrát omílané rady, které si někdo neznámý vymyslel. A bude vás to stát život. Pokud si u nás nepřečtete pravdu!
Asi jste přesvědčeni, že až vám někdy půjde o život, zvládnete to. Máte přece nakoukáno spoustu dokumentů a nic vás nezaskočí, ne? To je samozřejmě omyl - stejně byste mohli tvrdit, že sledováním filmů s Chuckem Norrisem se stanete mistry v kung-fu. Zde jsou některé často doporučované rady, které vám ale v krizových situacích nijak nepomůžou:
Rady, které vás přivedou do hrobu

Jak přežít útok žraloka


V každé prázdninové příloze novin radí totéž: Pokud se náhodou octnete na širém moři a velkou rychlostí se k vám začne blížit trojúhelníková ploutev, nepanikařte. A až žralokzaútočí, udeřte ho pěstí do čumáku - bude v šoku a odtáhne. Ha! Pomineme fakt, že žralok je na tuto roli už dlouhé tisíce let expertem, zatímco běžný suchozemec při podobné situaci prostě panikařit musí. Až sebou budete horečnatě zmítat a dusit se slanými vlnami, zkuste zamířit a dostatečně silně trefit přesně správné místo. I pokud se vám to náhodou povede, podle odborníků bude žralok omámen asi minutu, než zaútočí (o to zuřivěji) znovu. Paráda, svou poslední minutu života si zpestříte hysterickým strachem - gratulujeme!
Tiger Shark
Jak přežít hadí uštknutí

V Česku máme naštěstí jen zmije, ale náhoda je blbec a nikdy nevíte, co komu uteče z terária. Babská rada říká, že jed z rány je nutno vysát - ať už si na kousanec dosáhnete pusou sami nebo musíte poprosit náhodného kolemjdoucího. Jenže - stačí i jen malá ranka v ústech vysávajícího, a jed se dostane do krve i jemu. Máte tak šanci zemřít bok po boku, což je sice romantické, ale celkově na prd. Jed navíc stejně nevysajete všechen a je velmi pravděpodobné, že se vám do rány dostanou z úst bakterie a vaše situace se ještě zhorší. Důležité tedy je se na jakékoliv vysávání vykašlat, ránu seškrtit směrem k srdci a co nejdřív vyhledat lékařskou pomoc. Pokud se vám povede hada zabít a přinést s sebou, doktorům tím dost pomůžete při hledání protijedu. Nezkoušejte to ale za každou cenu - hadi jsou bestie a můžou vás uštknout opakovaně; některé druhy prý navíc můžou kousnout ještě hodinu po své smrti, což nechápeme.
Snake bite


Jak přežít zemětřesení


Stokrát opakovaná poučka zní: Stoupnout si do dveří, protože futra vydrží skoro všechno. Do jisté míry to platí, ale jen tehdy, žijete-li ve velmi starém domě. V dobách, kdy se zárubně dveří dělaly s klenbou, totiž opravdu šlo o nejpevnější místo domu, a často jedinou věc, která z domu po zemětřesení zbyla. Dnešní futra jsou ale většinou k ničemu, mnohem větší šanci budete mít, když se schováte pod velký stůl. Tedy za předpokladu, že to není polotovar, který jste si smontovávali sami a půlka šroubků vám zbyla.
Tsunami hit building in Japan

Jak přežít bouřku


Ideálně doma v posteli se sexy holkou nebo naopak. Nicméně někdy vás blesky mohou chytnout v otevřené krajině, a pak už jde do tuhého. Častá rada zní odhodit vše kovové a lehnout si na zem. S odhozením se ještě dá souhlasit, jen dávejte pozor, abyste někoho nezabili, pokud s sebou vláčíte hasák. Ale v žádném případě si nelehejte - pokud budete mít tu smůlu, že bleskudeří do země někde poblíž vás, budete se zemí v kontaktu velkou plochou těla. Elektrický výboj vám spálí vnitřní orgány, a to nechcete. Lepším řešením je co nejrychleji se dostat na co nejnižší místo v okolí a tam se skrčit v sedě na bobku. Poskytujete tak blesku nejmenší cíl a se zemí jste v kontaktu jen chodidly.
rady-ktere-vas-privedou-do-hrobu-01

Jak přežít ztroskotání ve sněhu


Nemusíte jezdit na Antarktidu, při troše smůly se můžete na pár dní ztatit i v Tatrách. A kromě zjevného rizika podchlazení a umrznutí na vás bude číhat ismrt žízní, protože déle než tři dny bez tekutin pravděpodobně nevydržíte. Slavná rada říká - jezte sníh! My říkáme - nejezte sníh! Ano, je to jen voda v jiném skupenství, ale právě o to jde: Jezení studeného sněhu vás připraví o drahocenné tělesné teplo, a i když vás zachrání od smrti žízní, přiblíží vás k umrznutí. Mnohem lepší je sníh do něčeho (čehokoliv) dát a vložit jej mezi vrstvy svého oblečení. Nebude tak přímo v kontaktu s vaším tělem, ale přesto díky vašemu tělesnému teplu roztaje. Trvá to déle, ale vy přeci nikam nepospícháte...
lonely skier on his way down

Jak přežít ztroskotání v poušti


V každém druhém dobrodružném filnupřijde hlavní hrdina ke kaktusu, nařízne ho, a pak si pochutná na jeho lahodné a výživné šťávě. Inu, pokud už najdete nějaký kaktus a špičatým nástrojem se do něj pustíte, nečeká na vás voda, ale břečkovitá šťáva. Budiž, i to se dá pít, když je nouze, ale jde o tekutinu bohatou na různé alkaloidy, které silně dráždí žaludek, takže se připravte na průjmy a zvracení a o to rychlejší dehydrataci. Vážně, než pojedete kamkoliv poblíž pouště, vemte si s sebou nějakou vodu v lahvích, není zas tak drahá, a za záchranu života to určitě stojí.
Abandoned and Forgotten
Jak přežít ztroskotání na moři

Nebo vlastně kdekoliv, kde není vhodný zdroj pitné vody (ani sníh, viz výše). Samozvaní odborníci vám budou tvrdit, že můžete pít vlastní moč, ale to si z vás dělají srandu. Moč neodchází z vašeho těla jen tak pro nic za nic, ale protože se tělo potřebuje zbavit různých přebytečných látek, hlavně soli. Pokud budete sůl pitím moči do svého organismu vracet, čeká vás postupná dehydratace a smrt.
Two hands from water

Masopust

30. července 2013 v 21:32 | Veronika Srncová |  PoučeníMasopust

30.7.2013Masopust je třídenní lidový svátek, který ve své podstatě sice nemá nic společného s liturgií, ale přesto je podřízen běhu církevního kalendáře. Slavil se ve dnech předcházejících Popeleční středě, kterou začíná 40denní půst před Velikonocemi. Protože datum Velikonoc je pohyblivé, byl pohyblivým svátkem i masopust.
Kdy se vlastně slaví masopust, kterému se na Moravě říká fašank, fašinek nebo ostatky? Docela dlouho: Období začíná po svátku Tří králů, tedy 7. ledna. Stanovení termínu závěrečného dne − masopustního úterý před Popeleční středou − je tak trochu matematicko-astronomická úloha.
Popeleční středa totiž nemá své pravidelné datum. V každém případě zahajuje čtyřicetidenní postní období před Velikonocemi. Jejich termín se zase řídí datem prvního jarního úplňku − první neděle po něm je velikonoční.
V roce 2013 připadá termín masopustního úterý na 12. února.
Přípravou na masopust býval čtvrtek před masopustní nedělí, nazývaný "tučný čtvrtek" či "tučňák". Panovalo přesvědčení, že v tento den má člověk jíst a pít co nejvíce, aby byl celý rok při síle.

Hlavní masopustní zábava začínala o "masopustní neděli". Také toho dne byl oběd bohatý, ale netrval příliš dlouho, protože se všichni chystali do hospody k muzice. Někdy se tancovalo přímo na návsi a tanec se často protáhl až do rána. Také masopustní pondělí probíhalo ve znamení zábavy a tance. V mnoha vsích se konal "mužovský bál", kam neměla přístup svobodná chasa; tancovali jen ženatí a vdané.
Vyvrcholením masopustu bylo úterý. Toho dne procházely vesnicemi průvody maškar, hrála se masopustní divadelní představení, secvičená obvykle žáky. Obchůzky masek neměly závazná pravidla; záleželo na vtipu a pohotovosti "maškarádů", jaké taškařice budou provádět. Masky byly všude pohoštěny - něčím k zakousnutí a především pálenkou a pivem, které ještě zvyšovaly rozpustilost a veselí. Bývalo však i několik tradičních masek, které se objevovaly každoročně. Mezi ně patřil např. medvěd, někdy vedený na řetězu medvědářem. Jinou tradiční maskou bývala tzv. klibna (= šiml, kobyla, koníček), skrývající často dvě osoby. Objevovala se i maska s jezdcem na koni, Žid s pytlem nebo rancem na zádech, bába s nůší, kominík se žebříkem, kozel a mnoho dalších.

Téměř všude končila masopustní zábava přesně o půlnoci. Tehdy zatroubil ponocný na roh a rychtář či někdo z radních všechny vyzval, aby se v klidu rozešli domů, protože nastala Popeleční středa a s ní předvelikonoční půst. Někde zakončili o půlnoci muziku "pochováním basy" (symbol toho, že v postu si hudebníci nezahrají), jinde o půlnoci pochovávali Baccha. Lidé věřili, že pokud budou o masopustu tancovat přes půlnoc, objeví se mezi nimi ďábel, často jako cizinec v zeleném kabátě.

Neúprosný čas!

30. července 2013 v 21:30 | Veronika Srncová |  Poučení


Neúprosný čas!

30.7.2013Jak jste prožili Svatojánskou noc?

30. července 2013 v 21:26 | Veronika Srncová |  PoučeníJak jste prožili Svatojánskou noc?

30.7.2013
Dnes je 24. června, svátek má Jan. A je to rozhodně výjimečný den, protože se k němu váže mnoho magických a nadpřirozených úkazů. Zvláště k noci - ta na dnešek byla Svatojánská. Oslavily jste ji?
fire


Svatojánská noc je pokračováním Letního slunovratu. Je to noc z 23. na 24. června a je plná kouzel, magie a zázraků. Její tradice sahají do starověku, uctívali ji Keltové i Slované.
Křesťanská církev však nechtěla, aby mezi lidmi přetrvávaly tyto pohanské slavnosti, a tak určila 24. červen jako oslavu dne narození sv. Jana Křtitele. Zvyky a rituály z dávných dob ale nevymýtila, jen se od té doby této noci říká Svatojánská.
K této magické noci se váže mnoho rituálů, ale liší se podle krajů a také samozřejmě záleží na druhu víry. Každý to měl trochu jinak... Symbolem Svatojánské noci je hlavně sběr bylinek, lidé zažívají různé zázraky a nadpřirozené úkazy, otevírají se skály s poklady.
K další důležité aktivitě patří také pálení svatojánských ohňů na nejvyšším kopci v kraji, jakési pokračování pálení čarodějnic. Lidé tančili a skákali kolem ohně a pálili byliny, kterými pak žehnali dobytku a chránili domy. Dobrou úrodu pak měl zajistit popel z těchto ohňů. Někteří lidé zase hledali poklady ve skalách, ale museli přitom dávat pozor, aby je bludičky nebo divoženky v lese neutancovaly k smrti, jiní se spojovali s duchy zemřelých.
Ženy pak během Svatojánské noci házely věnce do vody nebo sbíraly bylinky, zvlášť ty natrhané o půlnoci totiž mají velkou moc. Podle jedné pověsti se tak dá získat i milovaný muž - když jste si daly devatero bylin pod polštář a před spaním na někoho myslely, v brzké době toho muže můžete získat.

Vše o Teen Wolf

30. července 2013 v 18:42 | Veronika Srncová |  Teen WolfVše o Teen Wolf

30.7.2013
Mladý středoškolák Scott, byl náhodou pokousán vlkodlakem. Scott brzy zjišťuje, že na normální život teenagera může zapomenout. Aby toho nebylo málo, dříve poklidný život v malém městečku naruší další vlkodlaci. Na jejich příjezd však přichází rychlá reakce a do města se přistěhovává rodina lovců i s půvabnou dcerou. Jak se Scott zachová a co bude muset podstoupit, aby ochránil své přátele?
USA | 2011 | Vysílá se
vysílání
3 sezóny | MTV
hrají
Linden Ashby (Šerif Stilinski), JR Bourne (Chris Argent), Tyler Posey (Scott McCall), Crystal Reed Reed(Allison Argent), Dylan O´Brien (Stilese Stilinski), Tyler Hoechlin (Derek Hale), Holland Roden (Lydia Martin),
podobné
True Blood, The Vampire Diaries, Dracula
redaktoři
1Bobesh1, Simie, kazihorka
Postavy:

Erica Reyes

Erica je druhou členkou Derekovy smečky.

Isaac Lahey

Hráč lakrosu za Beacon Hills a člen Derekovy smečky.

Allison Argent

Scottova přítelkyně, která zároveň pochází z rodiny, která loví vlkodlaky

Bobby Finstock

Sarkastický trenér lakrosového týmu a učitel ekonomi

Chris Argent

Chris je otec Allison a vynikající lovec vlkodlaků.

Derek Hale

Záhadná Alfa (alfa samec - vedoucí smečku). Jeho záměry i plány jsou nejisté a co je jeho cíle nikdo neví.

Dr. Alan Deaton

Veterinář na beaconhillské veterinární klinice a Scottův šéf.

Lydia Martin

Lydia je Allisonina nejbližší kamarádka, která má však svá tajemství

Peter Hale

Derekův strýc a hlavní protivník v první sérii.

Scott McCall

Hlavní hrdina Teen Wolf, středoškolák, kterému se po jednom kousnutí výrazně změní život

Stilese Stilinski

Nejlepší přítel hlavního hrdiny, který i přes svou bojácnou povahu vždy pomůže

Jackson Whittemore

Kapitán lakrosového týmu, postupně se s vývojem seriálu stává Scottovým nepřítelem

Šerif Stilinski

Šerif Stilinski je Stilesův otec a šéf beaconhillské policie.

Boyd (Vernon Boyd)

Plachý středoškolák, pracovník na kluzišti v Beacon Hills a člen Derekovy smečky.
7. Proudy ( Currents)

30. července 2013 v 18:30 | Veronika Srncová |  3.řada


7. Proudy ( Currents)

30.7.2013
Jak se nebezpečí čím dál více blíží ke Scottovi, musí ostatní jednat. Kali, Deaton a Dvojčata se tak rozhodnou jít po Derekovi.

Seriál zde:Vyberte si brýle,jaké nosí světové celebrity!!!

29. července 2013 v 21:03 | Veronika Srncová |  Móda ( web)Vyberte si brýle,jaké nosí světové celebrity!!!

29.7.2013Vyrazit v létě bez brýlí? Ani náhodou. Sluneční brýle patří neodmyslitelně k letní výbavě. Jaké tvary jsou nejmódnější?
Pojďte se podívat na malou přehlídku brýlových "hitovek" a inspirujte se. U koho? No přece u slavných světových hvězd. Vždyť ty bez tmavých brýlí nevycházejí ani za pochmurného počasí, natož když pálí slunce. Tmavé brýle jim dodávají pocit anonymity a chrání je nejen před ostrými paprsky, ale i před zvědavými pohledy. Koneckonců, pod brýlemi se schová ledacos. Nenalíčené oči či nějaká ta vráska kolem nich.
A jaké typy brýlí jsou mezi hvězdami nejoblíbenější?

Pilotky


vytlačily pověstné "mouchy" a pro letošní sezonu se stávají nejoblíbenějším typem brýlí mezi hvězdami. Ať už jsou brýlové obruby klasicky kovové, nebo plastové, jejich kapkovitý tvar hraje prim. Takže jestli vám tento typ brýlí sluší, máte pro letošek vyhráno. A kdo bez nich nedá ani ránu?
Aviatik
Reese Witherspoon

aviatik
Jessica Biel

Aviatik
Jesica Simpson

Hranaté

tento typ brýlí proslavila a stále nosí Sophia Loren. Tyto velice atraktivní velké hranaté brýle s odstínovanými skly z vás udělají femme fatale.
hranaté
Katie Holmes
hranaté
Amy Adams

Klasika

tento typ brýlí si ženy vypůjčily od mužů, ale jak je vidět, jsou velmi oblíbené a slušivé
klasika
Katy Perry

Retro

brýle ve tvaru motýla jsou sice trochu extravagantní, ale velice ženské a připomínají nám hvězdy padesátých let. Ještě šátek kolem hlavy a kabriolet.
retro
Lady Gaga

Mouchy

myslíte, že jsou na ústupu? Omyl. Pokud vám tento tvar brýlí vyhovuje, rozhodně se jich nevzdávejte
Mouchy
Kim Kardashian

Jak se cítíte v červené?

29. července 2013 v 21:00 | Veronika Srncová |  Móda ( web)Jak se cítíte v červené?

29.7.2013V červené se prostě necítím. Jsem introvert a nerada na sebe upozorňuji. Nebo jsem možná nikdy nezvolila ten správný odstín. Ale ať je to tak, či onak, červeného jsem si nikdy nic nepořídila.

Červenou považoval za šťastnou barvu Christian Dior v roce 1955. Červená oslovuje i řadu českých návrhářů.
Táňa Kovaříková
Nesmí chybět v kolekcích Beaty Rajské, Tatiany Kovaříkové, Timoure et group, Heleny Fejkové, Kláry Nademlýnské nebo Heleny Mertlové. Vedle zavedených značek je červená v kurzu i u mladých tvůrců.
Ivančic
A jak jste na tom s červenou vy?
Výsledky výzkumu, který byl v rámci projektu Red Fashion nedávno realizován, se prý Češi červené barvy trochu bojí. Že by alergie na rudou vlajku? Žertuji. Ale připadá jim příliš vyzývavá a extravagantní a mají zábrany ji nosit.
Přitom i vědci potvrzují, že ženy oblečené v červené se zdají být mužům daleko atraktivnější než v jiných barvách.
Červená se hodí na každodenní nošení i ke slavnostním příležitostem. Žena v červené je vnímána především jako sebevědomá, energická a vášnivá.
Podle průzkumu ale pouze polovina dotázaných sáhne po červené v šatníku alespoň jednou za týden - a to nejčastěji v podobě trička, dámských šatů a podprsenky.
Mladší generace nosí červenou častěji než starší a ženy častěji než muži.
Projekt Red Fashion je novou výzvou - nebát se červené a začít v oblékání trochu experimentovat. Lidé, kteří nosí červenou, jsou sebevědomí, nekonvenční, rádi provokují okolí...
Rajská

Oblékněte vaše nehty!!!

29. července 2013 v 20:57 | Veronika Srncová |  Móda ( web)Oblékněte vaše nehty!!!

29.7.2013
Jakoby nás jaro nabádalo k nekonečné touze po pastelových barvách, nádherných květinách, teplých slunečních paprscích a jemných nadýchaných mráčcích. Módní trendy jarní manikúry praví jasně - nechte si udělat nehty s jasnými barvami, dechberoucími kombinacemi a okouzlujícím zdobením.

Hravé puntíky


Puntíkovaný vzor je pro samotnou aplikaci vzorem asi nejjednodušším. Proto začněme právě jím. Ke všemu pak potřebujete jenom dvě barvy laků na nehty a pouhopouhé párátko. Jednou barvou si nalakujte nehty. Poté, co vám lak na nehtech uschne, za pomocí párátka si své nalakované nehty " nepuntíkujte" odlišnou barvou nebo samozřejmě pokud chcete, více barvami a znovu nechte pořádně zaschnout. A máte hotovo. Navíc nepotřebujete ani odbornou péči. Vše máte během pár minut a navíc zadarmo
Puntíkovaný design nehtů – od jednoduchých puntíků až ke složitějším kombinacím, kde si můžete pomoci vystřiženou šablonou z pevnější lepící pásky.

Sexy květinky

Květiny rovná se nekonečná romantika. Květinový vzor na nehtech ale vyzařuje spíš než romantickým dojmem, dojmem flirtujícím. Protože se teď zrovna v módě nosí kreativita bez hranic a možnosti jsou zcela nekonečné, máte toto jaro jedinečnou příležitost vyzkoušet ty nejdivočejší barevné květinové kombinace. V případě aplikace květinového vzoru na nehtech bych určitě radila, abyste si nehty poseté květinkami nechali udělat u vyškoleného odborníka. Jistota je jistota.
Květinový design nehtů vyžaduje odborníka nebo speciální nalepovací technologii Minx.

Mašle i na nehtech

Mašle milujeme na botičkách, na oblečení i ve vlasech a toto jaro i na našich nehtech. Mašličky vyjadřují roztomilost a dodají vašemu celkovému vzhledu dívčí look již na první pohled. Mašle jsou prostě zpět. Ať už jsou vaše nehty dlouhé, střední nebo zcela krátké, mašličkový doplněk jim bude slušet v každém případě.
Mašličkový design nehtů vám bude sluše.

Roztomilá srdíčka

Stejně romanticky a roztomile budou na vašich nehtících vypadat také srdíčka. A nemusí být za každou cenu červená. Svéráznost a originalita se toto jaro počítá.
Srdíčka můžete na nehty aplikovat mnoha způsoby.

Jaro bez hranic

Ať už si pro již probíhající jaro zvolíte jakýkoliv design, meze se letos nekladou. Cení se originalita a upřednostňuje se kreativita a hravost. Pro inspiraci se stačí rozhlédnout kolem sebe - tráva, nebe, ovoce příroda celkově. Nahlédnout můžete do komiksových časopisů nebo se jednoduše inspirovat vaším oblíbeným geometrickým tvarem. Jaro tak znovu bude hýřit pestrými barvami, vzory a nejrůznějšími motivy nehtů, se kterými dáte rozhodně najevo, že se nebojíte riskovat a styl máte jednoznačně pod kontrolou. Co zvítězilo u vás - srdíčka, puntík, kytičky, ozdobné mašle nebo se přeci jenom stále bojíte?
Kreativitě se meze nekladou.¨

Nejšílenější kontaktní čočky

29. července 2013 v 20:52 | Veronika Srncová |  Móda ( web)Nejšílenější kontaktní čočky

29.7.2013
Spousta lidí se špatným zrakem je smířena s brýlemi, nicméně někteří dávají přednost kontaktním čočkám. Ty však nemusí sloužit pouze k lepšímu vidění; mohou také z vašich očí udělat něco vskutku šíleného!


Jistě znáte příběh génia z naší kotliny jménem Otto Wichterle, který vynalezl klasické gelové kontaktní čočky, a v podstatě tak změnil svět.
Svou licenci prodal roku 1965 Američanům, kteří následně rozjeli byznys velkých rozměrů. Postupem času pánové za oceánem nehleděli ani na patentem chráněný postup výrobyčoček, takže se s nimi český vědec několikrát soudil. Jak by asi reagoval, kdyby viděl, jaké paskvily se tvoří dnes?

Vytuněné příbory

29. července 2013 v 20:45 | Veronika Srncová |  Móda ( web)


Vytuněné příbory

29.7.2013

Napadlo vás někdy, že by naše pomůcky k jídlu mohly vypadat mnohem odvázaněji, než jak je běžně známe? Představujeme vám příbory, s nimiž se stolování promění v unikátní zážitek!
Vytuněné příbory

V civilizované společnosti se už nějakou tu dobu nejí rukama, ale používají se příbory. Měly by být samozřejmě hlavně účelné, nicméně proč je trochu nevyšperkovat? Pokud chcete inspiraci na povznesení svého stravování do vyšších sfér, prohlédněte si fotogalerii.

Jak se zbavit milenky

28. července 2013 v 21:23 | Veronika Srncová |  Taky něco pro pány


Jak se zbavit milenky

28.7.2013
Mít milenku může být fajn, ovšem pokud hrozí, že dojde k prozrazení, je třeba to s ní rychle a nekompromisně skončit. A jelikož zbavit se ženské může být leckdy těžší než ji získat, pár dobrých rad určitě neuškodí!
10-zpusobu-jak-se-zbavit-milenky


1) Oznamte milence, že se rozcházíte se ženou, ale že budete mít každý druhý víkend na starost děti. Respektive, že je na starost bude mít ona.
2) Po vydařeném sexu nadhoďte, že vám docházejí peníze a bude potřeba se uskromnit. Uvidíte, jak rychle si za vás najde náhradu.
3) Přestaňte za ni platit nájem. Jednak poznáte, jak moc ušetříte, a jednak bez vody a tepla nevydrží žádná.
4) Začněte milence vyčítat, že s ní trpíte hlady a že vám nic neuvaří. Prostě ji místo do postele šoupněte k plotně. A pak její jídlo pomluvte. Do týdne budete mít klid.
5) Před návštěvou u milenky do sebe naládujte česnek a tvarůžky. Pokud si pak ještě párkrát v posteli pšouknete, brzy budete volný.
6) Přiznejte milence, že je sice v posteli dobrá, ale že ta její prsatá kamarádka je ještě lepší. I když má kapavku...
7) Pořiďte si pavouka, myš nebo hada. Z něčeho musí mít vaše milenka fóbii. A když třeba takovou tarantuli v noci vypustíte a ráno řeknete že se vám ztratila, nepohodlná holka vás opustí okamžitě a bez jakýchkoli nároků.
8) Pořiďte si hospodářství. Začněte milenku nutit vstávat ve čtyři. Pěkně dojit, kydat a krmit. Už první den bude mít ruce a nehty jak mordorský skřet a s pláčem od vás uteče.
9) Řekněte, že se z vás stal homosexuál. A na důkaz si domů přiveďte obětavého kamaráda. Je jen na vás, jak daleko budete ochotní v tomto předstírání zajít...
10) V nejhorším se nechte přeoperovat na ženskou. Aby vaše milenka byla bisexuální, to už by byl fakt pech!

Opuštěná luxusní auta- chcete je?

28. července 2013 v 21:22 | Veronika Srncová |  Taky něco pro pány


Opuštěná luxusní auta- chcete je?

28.7.2013
Finanční krize těžce dolehla i na arabský emirát Dubaj - a v důsledku toho se tam práší na stovky luxusních vozů, které jejich majitelé opustili.
Opuštěná luxusní auta - chcete je?

opustena-luxusni-auta-chcete-je-1

Zejména na dubajském letišti se nahromadilo obrovské množství vozů značek jako BMW, Porsce či Mercedes s klíčky v zapalování. Některé měly na čelním sklem napsanou i jakousi omluvu. Cena aut zakoupených za stovky tisíc dirhamů údajně poklesla až o 40%, takže jestli chcete výhodně získat nějakou solidní káru, vypravte se do Dubaje.
opustena-luxusni-auta-chcete-je-2
opustena-luxusni-auta-chcete-je-3
opustena-luxusni-auta-chcete-je-4
opustena-luxusni-auta-chcete-je-5
opustena-luxusni-auta-chcete-je-6
opustena-luxusni-auta-chcete-je-7
opustena-luxusni-auta-chcete-je-8

Nejrychlejší auta planety

28. července 2013 v 21:20 | Veronika Srncová |  Taky něco pro pányNejrychlejší auta planety

28.7.2013
Představuji vozy, pro které není 350 km/h žádná rychlost - a na které asi nikdo z nás mít nikdy nebude...
Pět aut, pět motorů, 20 pneumatik (ani do jednoho se vám rezerva nevleze) a tisíce koní. To je stručný výčet toho, o čem se dočtete na následujících řádcích. Uvedeme vás mezi elitu, mezi auta, která nejsou přátelská, pohodlná a rozhodně ne pro každého. Ve skutečnosti jsou ďábelská a záludná, sežerou i trávu kolem cesty, ale jako majitel jim to okamžitě odpustíte. Jsou to totiž ta nejrychlejší auta, jaká si lze v běžné produkci koupit.

McLaren F1

Snad nejpopulárnější auto z celé pětky. Dávno už se nevyrábí, nicméně stále zůstává ikonou mezi supersporty. Nezapomenutelné řízení uprostřed, posilovač, který jste zdolávali silou dřevorubce, brzdy, které fungují s takovou energií, že vás skoro vyhodí mimo trať, to je McLaren F1 - neotesaný, drzý a rozpustilý. Když však přitvrdíte, začne vás poslouchat jako ochočený pes a vy zažijete tu pravou nirvánu. Sehnat jej dnes je stejně velký problém jako před deseti lety, zkuste se však obrátit na Mr. Beana (Rowana Atkinsona), ten jeden kus vlastní. Maximální rychlost je 386 km/h; vůz se již neprodává, ojeté kousky začínají na 10 mil. Kč.

Koenigsegg CCX

Jiskření švédské oceli v tom pravém slova smyslu. Od uvedení konceptu a představení finální verze uplynulo hodně ročních období, nicméně nakonec jsme se přeci dočkali. Dnes existuje tento býk ze země tří korunek hned v několika verzích, CCX je však tou nejrychlejší. Dostat se k němu není vůbec jednoduché, jako ostatně k většině zde zmiňovaných vozů, nicméně pokud se vám to povede, věřte, že šance potkat za celý svůj život druhé podobné auto je mizivá. K testu ho nikdo nepůjčí, předváděcí jízda nepřipadá v úvahu. Punc exkluzivity zaručen. Maximální rychlost 396 km/h, cena 12 mil. Kč.

Saleen TT S7

Pokud jsme o McLarenu řekli, že je neotesaný, tak Saleen je hotová bestie. Jeho zrychlení vám omotá žaludek kolem páteře a šířka zadního kola uchvátí nejednoho kamioňáka. Není však tím pravým společníkem pro výlety vysokou rychlostí, na limitu je neklidný a celkově je jeho ovládání spíš bojem než radostí. Každopádně, značka Saleen právě končí, a tak končí i její povinnost plnit záruční závazky - pokud tedy uvažujete o koupi, kupte si k autu i šikovného automechanika. Maximální rychlost 402 km/h, cena kolem 20 mil. Kč.
saleen1

Bugatti Veyron

Každý zná Veyron. Ještě donedávna mu patřil titul nejrychlejšího vozu, který však chtě nechtě musel přenechat brutálnímu SSC. Jeho vývoj spolkl deset let a milióny eur a dávno se ví, že to byl prodělečný projekt. Jenže koho to zajímá, Bugatti Veyron má 1001 koní, na stovku zrychluje téměř jako formule 1 a přitom všem dokáže být dostatečně ušlechtilý a civilní. Není zběsilý jako Saleen nebo tvrdohlavý jako McLaren, je to zkrátka vůz, který má svůj vlastní svět a vůči ostatním se vymyká. A to nejen šílenou cenou. Maximální rychlost 407 km/h, cena 30 mil. Kč.
veyron1

SSC Ultimate Aero

Pomyslný nejvyšší stupeň v současnosti patří právě SSC. Auto, pocházející z legendárních dílen Shelby, má výkon rovných 870 kW, tedy nějakých 1183 koní. Rekord, který prozatím drží, je v hodnotě 412 km/h. Stačí vám to k tomu, abyste se z toho posadili na zadek? Že ne? Tak potom pozorně poslouchejte. Společnost uvádí, že pro rok 2009 dostane vůz upravený motor s výkonem 1287 koní a maximální rychlost přesáhne 430 km/h. Touto rychlostí byste byli z Brna v Praze za nějakých 20 minut, a to už je docela slušné... Maximální rychlost 412 km/h, cena cca 14 mil. Kč.

První rande- čím se dá zaručeně pokazit

28. července 2013 v 12:48 | Veronika Srncová |  Taky něco pro pány


První rande- čím se dá zaručeně pokazit

28.7.2013
První rande s novou holkou nesmíte pokazit. Protože když ho pokazíte, druhé ani žádné další s ní už nebude. Nebude tedy ani sex. A zase se trochu přiblížíte vidině, že zemřete sám a opuštěný.
Může se zdát, že rady, jak nepokazit první rande s novou holkou, jsou zbytečné. Ale stačí se podívat kolem sebe - strašná spousta mužů dělá pořád tytéž chyby, dokola a dokola. Nebuďte jedním z nich! Přečtěte si, čím první rande dokonale zkazíte - a nedělejte to!


1) Vyprávějte o tom, jak špatně dopadl váš poslední vztah a jak vás zasáhl rozchod.


Jednoduchá poučka zní: Pokud jste se ještě nevzpamatoval z předchozího vztahu, tak nechoďte na rande. Jenom mrháte časem té nové holky. Protože zatímco se bude snažit se o vás něco dozvědět, budete myslet na to, co asi dělá vaše ex - a s kým to dělá. Prostě si svou bejvalku vymažte z hlavy. Nevytahujte žádné společné historky. Soustřeďte se na tu holku, co máte před sebou, proboha!
Couple on a date

2) Chlastejte.


Samozřejmě, že když si během prvního rande s novou holkou dáte nějaké pivko, víno nebo koktejl na kuráž a prolomení bariér, je to v pořádku. Ale držet během prvního rande obouruč láhev tuzemáku a lít si ji do hlavy opravdu není dobré rozhodnutí. Nová holka si o vás bude myslet, že jste příliš plachý a potřebujete se hodně opít, abyste se dokázal uvolnit. Nebo že jste alkoholik. A ani jedno holkám neimponuje.
Romance 101

3) Smrďte.


Je to neuvěřitelné, ale je to tak: I ve 21. století se ve střední Evropě najdou muži, kterým denní sprchování přijde jako plýtvání vodou, deodorant považují za sprosté slovo a jejich ponožky jsou tvrdší než erekce Chucka Norrise. Nikdo po vás nechce, abyste byl vyumělkovaným metrosexuálem, ale jestli si neumíte osvojit základní hygienické návyky, tak na rande ani nechoďte.
Bad Date¨

4) Bavte se o politice nebo náboženství.


Ale no tak - ze všech skvělých nebo aspoň neutrálních témat k rozhovoru si vyberete zrovna tahle? Říká to o vás pár věcí, a ani jedna není pozitivní: Jste nezdvořák, nemátesmysl pro humor a pravděpodobně jste fanatik, který vlastně ani nechce chodit s jiným člověkem - jen potřebujete loutku, která vás bude poslouchat. Vítej, samoto!
Beautiful couple lying among the dandelions.

5) Posílejte SMS.


Jste na prvním rande, třeba v romantické restauraci na dobré večeři. Ale moc si nepovídáte, protože vám každých pár minut zavibruje telefon a vy přeci musíte odpovědět. Pokud si ale myslíte, že tím působíte, jako že jste nepostradatelný, pletete se. Minimálně ta nová holka, co se proti vám začíná rozpačitě dívat na hodinky, vás bude postrádat velmi ráda.
Young couple stirring coffee at cafe

6) Přiveďte si s sebou kámoše.Ani moc nepředpokládáme, že byste byl něčeho takhle špatného schopen, ale kdo ví... Přivést s sebou někoho nepozvaného a neočekávaného znamená jedno: Vlastně si nejste vůbec jistý, zda s tou novou holkou chcete být sám, asi se i trochu bojíte Pokud se tohoto podrazu dopustí váš protějšek, můžete rovnou rande ukončit a jít trávit čas nějak smysluplněji, třeba házením kamínků do řeky.
Love

7) Jezte jako prase.Všichni rádi jíme rukama, ne? Ale na prvním rande se to opravdu nedělá. Neznamená to, že byste si měl k večeři objednat list salátu s vodou, ale dát si dvojitou porci žebírek v barbecue omáčce a pustit se do nich jako zvíře opravdu není ten nejlepší tah. Zkuste něco, co se dá jíst příborem a při čem vám nepoteče po obličeji lepkavá barevná šťáva.
internet dating

8) Chovejte se jako nervózní panic.


I když třeba jste nervózní panic, nemusíte to svým chováním dávat najevo. Nebuďte v křeči. Nesmějte se hystericky všemu, co vaše nová holka řekne. Nehrajte si se zapalovačem, pivním táckem ani ubrouskem. Jen si uvědomte, že jste na rande s hezkou holkou. Spoustě lidí se nepovede ani to, takže máte být na co pyšný. A nebojte, dřív nebo později se zásunu dočkáte!

Couple in love


9) Naplánujte rande na špatném místě.


Je hezké být iniciativní a nabídnout, že rande naplánujete. Ale ještě lepší je vědět, co má vaše nová holka ráda a co ráda nemá. Když si to nezjistíte, snadno se může stát, že vy budete večer ve steakhousu a v metalovém karaoke baru považovat za veleúspěšný, jenže ta vegetariánka a folkařka, kterou jste vzal s sebou, bude odpočítávat minuty, které jí zbývají do doby, než se s vámi bude moci rozloučit. Navždycky.
Love

10) Ptejte se jí na sex.


Jsou holky, co vám dají už na prvním rande, ale ty jsou v menšině. Zlaté pravidlo je, že na prvním rande se o sexu nemluví! První rande je ke vzájemnému oťukání, a ptát se holky, se kterou jste poprve venku, zda má radši pissing než anál, vás spolehlivě zbaví šance na jakékoliv sblížení. Takže se zkuste udržet - a za pár dní se nepochybně dozvíte její preference takříkajíc na vlastní kůži

Young man stirring coffee while sitting together with a woman

Ženský zeměpis

28. července 2013 v 12:34 | Veronika Srncová |  Taky něco pro pányŽenský zeměpis

28.7.20013
Moudrý muž neprotiřečí ženě. Nechává ji povídat do té doby, než si začne odporovat sama.

Mezi 15 - 18 rokem je žena jako Čína nebo Írán. Vyvíjející se rychlým tempem a s velkým potenciálem, leč stále není všem otevřená a přístupná.

Mezi 18 - 21 rokem je žena jako Afrika nebo Austrálie. Napůl probádaná, napůl divoká. Má svou přirozenou krásu a najdeme tu oblasti bující a úrodné.

Mezi 21 - 30 rokem je žena jako Amerika či Japonsko. Je již odhalená, velmi dobře vyvinutá a vstřícná k obchodům a transakcím týkajících se aut či financí.

Mezi 30 - 35 rokem je žena jako Indie nebo Španělsko. Velmi horká, uvolněná a přesvědčená o své kráse.

Mezi 35 - 40 rokem je žena jako Francie nebo Argentina. Může být napůl zničená během bojů, ale stále je to přitažlivé místo k návštěvě.

Mezi 40 - 50 rokem je žena jako Jugoslávie nebo Irák. Prohrála válku a její chyby ji pronásledují. Nezbytná rekonstrukce.

Mezi 50 - 60 rokem je žena jako Rusko nebo Kanada. Velká, klidná. Její hranice jsou prakticky nestřeženy, ale studené klima od návštěvy odrazuje.
Mezi 60 - 70 rokem je žena jako Anglie nebo Mongolsko. Se slavnou a nádhernou minulostí, leč žádnou budoucností.

Po 70 se žena stává Albánií nebo Pákistánem. Všichni vědí, kde se nachází, ale nikdo tam nechce.

Interier podle zvěrokruhu

28. července 2013 v 12:30 | Veronika Srncová |  Znamení zvěrokruhu


Interier podle zvěrokruhu

28.7.2013
Beran potřebuje k životu lenošku ( 21.3. - 20.4.)Beran je ohnivý živel, patří mu mužská planeta Mars, miluje akčnost a přímost, a tak potřebuje kolem sebe prvky, které tento princip zajišťují a vytváří.

Má rád rudou barvu a všechny barvy pastelové, někdy i výrazně kombinované v jasných čistých konturách. Hodí se k němu spíš hranaté prvky. Nábytek může mít i ostřejší kontury a výraznější design.

Na stěnách bude mít spíš jeden či dva obrazy avantgardy, ale kvalitní, neb si potrpí na pochvalu od přátel, jaký že má báječný vkus. Je rád, když může něčím šokovat a nebo provokovat. Obrazy nebo umění v jeho bytě jsou skvělým tématem na rozproudění žhavě zajímavé diskuse.

Beran miluje pohodlnou lenošku. Rád a s chutí v ní usíná. Ta by v jeho odpočivném koutě neměla chybět. Potřebuje mít pocit změny. Rád a s chutí inovuje interiér. Je pravidlem, že není kutilem. Otázka zařízení podléhá jeho momentální náladě. Z tohoto důvodu by mělo být železným pravidlem, že kusy nábytku by měly být snadno doladitelné se stávajícím mottem interiéru.

Beran reaguje citlivě na severní stranu, kde by v jeho případě ložnice stát neměla. Raději by zde měl umísti kuchyň nebo sociální zařízení. V případě, že Beran odpočívá v místnosti umístěné na sever, může se cítit více unavený, nebo trpět nevysvětlitelnou migrénou, i přesto, že lékař neshledá žádnou fyzickou příčinu. Berana osvěží vůně máty a citrusů, buď ve formě vonných tyčinek nebo jako aroma svíček, či olejů v lázni.

Býk nadevše miluje kuchyni (21.4. - 21.5.)Býk je zemské znamení, a i když mu patří planeta Venuše, stojí pevně nohama na zemi. Má rád pohodlí a měkké tvary, oblé teplé odstíny žluti, medu, okru, jantaru, hnědi s výrazným kontrastem bílé barvy. Potřebuje za každou cenu pocit naprosté útulnosti až labužnictví, vychutnat si pohodlíčko se vším všudy. Miluje krásu a tvary, proto by měl mít nábytek kvalitní, pevný a solidní. Nezřídka dává přednost starožitnostem, které s naprosto okouzlujícím vkusem perfektně naaranžuje.

Jeho parketa je vše měkoučké, jemné a něžné. Potahy na sedačkách by měly být na dotek velmi příjemné, aby se cítil dokonale spokojeně a uvolněně. Jeho královstvím a chloubou je ovšem kuchyně, kde tráví podstatný kus svého života. Obyčejně skvěle vaří a je dokonalý gurmán.
Kuchyň by měla být výrazným středem bytu, kam může vždy dojít odkudkoliv a mít pocit tzv. pupeční šňůry s tím, co nadevše miluje - a to je dobrý pokrm. Protože je požitkář, rovněž koupelna by měla být prostorná a luxusní s velkým zrcadlem.

Býk zbožňuje vůni a časem nashromáždí celou řadu světových parfémů, kterou jsou spíše květinové těžší s trochou pižma a opia. Byt by měl směřovat na východ, ke kterému Býk přirozeně svým archetypem inklinuje.

Blíženci - jejich byt je průchoďák ( 22.5. - 21.6.)Blíženec je vzdušný živel, rtuťovitý, pořád v mentálním i fyzickém pohybu. Jeho vládnoucí planeta je Merkur, planeta logiky a komunikace. Z tohoto důvodu je jeho byt vesměs průchoďák pro spoustu přátel, kteří si u něj podávají dveře. Nezbytnou součástí by tak měla být místnost pro hosty, kde bude dostatek postelí.

Protože je Blíženec obyčejně dvoufázový, jednou v dobré náladě, jednou zase v náladě pod psa, což je jeho slabina, měl by mít prostor ve svém bytě v radostných barvách a rovněž v barvách zklidňujících. Doporučují se proto dva typy zařízení a to - pastelové teplé veselé odstíny oranžové, žluté nebo zelené, včetně veselých malovaných obrázků - pastelů a velké sedačky se spoustou pohodlných polštářů, kam zapadne spokojeně při veselém klábosení s přáteli. Místnosti by měly být zařízeny jednoduše, ve stylu pracoven. Bílé stěny, pár plakátů a nástěnka na přišpendlení vzkazů, stůl, židle, bohatě zásobená knihovna a pohodlný ušák na rozmýšlení.

V bytě nesmí chybět veškeré vymoženosti komunikačních přístrojů, jako televizor, hi-fi věž, počítač a na stole vždy pohodový mobil. Blíženec většinou dělá pět věcí najednou, a tak je pro něj velmi důležitá místnost, kde si může nikým nerušen odpočinout.

Byt nemusí mít záclony, ale měl by být vzdušný. Nábytek pouze účelový, obyčejně dle nutnosti postupně doplňován. Vůně jedině veselé, elektrizující, jako jsou sportovní značky známých firem. Cítí se dobře tam, kde není vázán povinnostmi a může lehce improvizovat. Byt by tuhle vlastnost měl vyjadřovat právě kontrastem ryze společenské místnosti a ryze soukromého separé. Blíženci vyhovuje členění bytu na východní (společenská místnost) a západní stranu (pracovna a soukromé prostory).

Rak buduje klasické rodinné sídlo ( 22.6. - 22.7.)Vodní živel Raka, kterému patří Luna vyjadřující emoce, je silně poután na své zázemí a rodinné příslušníky. Měl by si proto od počátku budovat klasické rodinné sídlo, kde se budou všichni, nejenom on, cítit dobře. Pocity spokojenosti ostatních, jsou pocity spokojenosti jeho.

Poněkud starosvětské zařízení částí nábytku není vůbec výjimkou, protože ten báječný stůl po mamince, co jsme se u něho setkávali, je přece tak fantastický a váže se na něj tolik emocí a vzpomínek.

Rak potřebuje být bytostně spojen se svým domovem, a tak citlivě vybírá vše, co navozuje především klid v duši a srdci. Žádné ostré hrany, ale oblé, spíš dřevo, hlína, přírodní materiály, len a bavlna, květinové vzory a barvy hnědi, mořské zeleně a tyrkysu v kontrastu s bílou. S kovem by měl Rak šetřit jako se šafránem. Je na něj dost studený. Zato květiny má rád živé, spojené se zimní zahradou, kde se může uplatnit i hezky naaranžovaný kámen.

Vůně jako jemné fialky, šeřík nebo růže u Raka stabilizují optimismus a večer navozují klidné usínání. Pro Raka je rovněž důležitá kuchyň, tady stmeluje rodinu a tady se vesměs rád s rodinou schází. Kuchyň by měla být velká a příjemně po domácku zařízená, včetně dekorací jako je ruční kávomlýnek, kořenky či dečky od maminky. Byt by měl směřovat na jih. Usínat by měl Rak zásadně s hlavou směrující na sever. Bude se tak po probuzení cítit dokonale svěží a odpočatý.

Lev si byt zařídí luxusně ( 23.7. - 22.8.)Lev je další ohnivý živel, kterému ovšem patří Slunce - zdroj vitality a zdraví. Jeho byt by měl podporovat tyto energie, aby se v něm přirozeně "dobíjel", a tak zůstal v dobré mysli a nesmutněl, či nebyl slabý jako moucha. Místnosti by měly být vzdušné, zařízené pár kusy naprosto luxusního nebo velmi kvalitního, nejraději značkového nábytku. Obrazy - originály jsou naprostou samozřejmostí.

Stěny by měl mít Lev bílé, aby nábytek a interiér dokonale vynikl. Materiál dřevo a kámen, s kovem opatrně a spíš hodně skla a vitráží. Jeho slabůstkou je koupelna. Měla by být zařízena velmi pečlivě, s možností výhledu na zahradu nebo aspoň s možností okna, které bude dekorováno živou zelení. Lev miluje vůně spíše těžší, éterické jako růže nebo jasmín. V koupelně by rovněž mělo být výrazné zrcadlo a pocit dokonalého pohodlí a luxusu.

V ložnici satén, damašek, velká manželská postel, která něco vydrží. Barvy okrové žluti, medu, kontrasty něžné modré a šeříkově fialové a zlaté doplňky. Tvary proměnlivé, spíš lehce kontrastní, pokud jde o ložnici, pouze oblé.

Jemné nasvícení spoustou lampiček nebo svíček Lva krásně stabilizuje a dodává pocit klidu do mysli i duše. Lev nesnáší hlučnost, pouze měkkou a kvalitní hudbu, i když je sám někdy dost hlučný. Potřebuje aby byt rezonoval s jeho hlasem, aby měl pocit, že vše má i zde "pod kontrolou".

Panna sní o krbu a záři ohně ( 23.8. - 22.9.)Zemská rozumná Panna je spjata s planetou logiky - Merkurem, ale na rozdíl do Blíženců je více stabilní a potřebuje klid na práci i oddych. Ten je pro ni ve vlastním bytě alfou a omegou. Uklidní si nervy a vyladí se opět do rovnováhy. Protože má ráda ruční práce, není výjimkou, že kusy nábytku, dekorace a výzdoba je jejím výtvorem, na který je náležitě hrdá.

Nesnáší většinou vše umělé. Doménou je pro ni přírodní materiál. Umělé hmoty, kov a plast kupuje do bytu jen v případě nutnosti. Praktičnost se projevuje i v zařízení bytu. Nábytek má Panna rovnoměrně postaven, aby se dobře ošetřoval, koberce kusové, spíš jako doplněk. Její vášní je keramika.

Kuchyň je směsicí přírodních materiálů, nikoliv z imitace. Teplo krbu je jejím snem a zář ohně, jako doplnění vitality, přímo nutností. Je to paradox, ale funguje u ní báječně. Ve svém bytě potřebuje intimitu.

Miluje barvy podzimu a přírodních odstínů heny. Panna by si měla dopřát zahrádku, nebo alespoň balkon s květinami, o které by se mohla denně starat, kde by bylo proutěné křesílko na posezení nad čajem z meduňky či lipového květu.

Vůně jemné, spíš levandule nebo lesa, jako borovice, smrk či pryskyřice. Ostré vůně nesnášejí neb u ní vyvolávají nervozitu a migrény. Domov by měl mít dostatek místa na postupné doplňování vlastních výrobků jak na zeď, tak i umístěním do prostoru. Byt by měl být situován na západ nebo jihozápad.

Váhy jsou mistři dekorací ( 23.9. - 23.10.)Vzdušné znamení, které má ve své symbolice Venuši, ale také noční Večernici. Váhy mají rády tajemno a opar jedinečnosti. Vůně, krása, kvalita a barevnost je jejich doménou. Milují mořskou zeleň, tyrkysové odstíny, vše nachově rudé, teplé, měkké, pohodlné a osobité.

Za svůj interiér jsou schopny doslova utratit i to poslední, aby se mohly reprezentovat svým vkusem, a taky si jej dosyta užít. Nezřídka se obklopují starožitnostmi, stříbrnými doplňky či bronzovými soškami. Jsou schopny tolerovat i ostré hrany, které skvěle dokáží zkombinovat s ostatními kusy nábytku.

Váhy jsou mistři dekorací. Umístí všechno tak, aby jedinečně vyniklo. Těžké závěsy, krajkové záclony, orientální květinové vzory nebo plyš je rovněž jejich vyjádřením pohodlí a luxusního odpočinku. Jsou labužníky, vše si musí dokonale vychutnat a užít dosyta.
Vnitřně jsou Váhy ale dosti starosvětské a konzervativní, což je poměrně paradox. Je to takové jejich malé tajemství.

Nasvícení bytu by mělo být příjemné a zklidňující. Takový prostor je dokonale stabilizuje. Měly by si dopřát pouze světla tlumená a uvolňující.

Nezbytností v bytě je šatna s velkým zrcadlem, kde se Váhy mohou zkrášlit. Vůně orientu a květin jsou jejich doménou. Provoněný byt je přímo nutností. Nesnáší pachy a průvan. Byt by měl být situován na jihozápad nebo západ. S živými květinami by měly šetřit a to především v místnosti kde spí. Je to jejich zvláštnůstka. Tak jako velká citlivost na hudbu a schopnost se u ní dostat do rovnováhy. Tady se naopak hudba do ložnice velmi doporučuje.

Štír se obklopí černou a bílou
( 24.10. - 22.11.)Vodní znamení kontrastů - to je Štír, který vše prožívá doslova až na dřeň. Aby byl ovšem schopen vstřebat a vytřídit bohatost těchto vjemů a prožitků, potřebuje naopak byt zařízen v naprosto klidném tónu. Obyčejně je to černo-bílá kombinace s rudými doplňky. Není to však ortodoxním pravidlem. Ale kontrasty jsou u něho nutné.

Štír má rád solidní a vesměs striktně účelný a pohodlný nábytek, ve kterém se dobře odpočívá a rozmýšlí. Tak dokáže strávit doslova celé hodiny, takže ušák či pohodlné velké křeslo s podložkou na nohy je skoro železnou nutností.

Má rád ticho a klid. Šumy a hlasitá agresivnější hudba jej znervózňují. I proto si většinou nepořizuje hi-fi věž. Raději dá přednost kvalitnímu televizoru či DVD přehrávači. Štír je poměrně starosvětský a dosti konzervativní. Nerad mění nábytek a na věcech lpí. Proto by si měl pečlivě rozmyslet, co si do bytu pořídí, neboť se s tím bude těžce loučit a někdy jej tyto kusy budou provázet po celý život.

Štír je spíš samorost a samotář. Dobře vybavená knihovna a videotéka jsou jeho snem. Nejdůležitější místnosti Štíra je ovšem ložnice a kuchyň, neb tady vesměs rád přijímá své návštěvy. Ložnice by měla být tedy luxusně vybavena s velkou postelí a měkkými doplňky z přírodních látek. Štír miluje avantgardní postele, výjimkou nejsou kulaté nebo jinak technicky zajímavé.

Protože má Štír problémy s usínáním, měl by si ložnici vybavit hustějšími závěsy, které dolaďují intimitu. Žaluziím by se měl raději vyhnout. Čistý vzduch a pocit volnosti při nadechnutí je u něj velmi důležitý. Proto netrvá na vůních v bytě. Pokud je zvolí, pak jedině jemně kořeněné, pižmové se stopou tabáku nebo orientálních čajů. Raději si dopřeje kvalitní osobní parfém. Dobře se cítí v bytě situovaném na západ nebo sever.

Střelec k životu ložnici nepotřebuje ( 23.11. - 21.12.)Rozběhaný a nervní Střelec potřebuje především doběhnout, sednout a zklidnit se. Stabilizovat se. Jupiter, který mu vládne, má krásně oranžově žlutou barvu. Ta jej ale činí v životě více neklidnějším a roztěkanějším. Proto by měl do svého bytu volit chladnější odstíny, při kterých by se dokázal uvolnit a večer pak v klidu usnout. Střelec má rád lidi. Společenská místnost je pro něj nutností, aby měl pocit, že je všemi obklopen a nic mu neuniká.
Střelec je velmi citlivý na zvuk, proto je u něj kvalitní hi-fi věž samozřejmostí. Má rád zvířata. Místo pro psa, kočku nebo alespoň rybičky by v jeho bytě nemělo chybět. Střelec má jednu zvláštnost, tam kde ulehne se bez problémů vyspí. Nelpí na ložnici, stačí mu pouze spací kout. V tomto ohledu je velmi adaptabilní a vesměs tolerantní i k potřebám rodiny.

V zájmu klidu a stabilizace je ochoten se uskrovnit a místnost navíc přenechat raději dětem. Má rád zeleň a přírodu, a tak by měl mít v bytě dostatek rostlin, kytiček nebo nábytku ze dřeva. Miluje masivní nábytek přírodních odstínů, někdy jenom mořený s výraznými letokruhy, jako jedinou ozdobou. Rovněž keramika je pro něj důležitá. Měl by si jí tedy dopřávat v hojné míře.

Protože Střelec nerad uklízí, měl by se vyvarovat zbytečně velkému množství drobností, na které sedá prach. Z barevných kombinací mu nejvíce sedí veškeré odstíny modré, malachitová zeleň a barvy medové žluti a teplé hnědi. Střelec by se měl vyhnout červené a oranžové, ta na něj působí dráždivě, a to zejména v ložnici. Jeho zvláštností jsou samorosty jako doplňky do bytu a kožešiny. Vůně lesa a keřů včetně eukalyptu jej krásně stabilizují do klidu. Byt by měl být směřován na jih nebo jihovýchod.

Kozoroh nejraději relaxuje u ohně ( 22.12. - 20.1.)Stabilní zemský Kozoroh je pod patronací Saturna, planety řádu a solidnosti. Byt by mu měl poskytovat především bezpečí. Nerad se otevírá druhým. U Kozoroha platí: můj dům, můj hrad. Intimita a oddělení od zneklidňujícího "ruchu" je životní nutností. Pro svůj konzervativní naturel vyhledává solidní nábytek, který vydrží i vícečetné stěhování.

Klasické tvary, žádná avantgarda, vesměs ryzí dřevěné kusy, někdy i starožitnosti. Jako kontrast miluje kov. U Kozoroha proto vidíme na zdech nezřídka zbraně nebo doplňky od uměleckého kováře. Potrpí si jen na pár výrazných dekorací. Přeplácanost nesnáší.

Kozoroh má rád závěsy a záclony, jelikož mu chrání jeho soukromí. Často u něho nalezneme věci po prarodičích, které s láskou opatruje a udržuje. Krb a oheň je další zvláštností, kterou se snaží dostat do svého sídla, někdy mu postačí jen svícen plný zapálených svíček. Oheň ho uklidňuje a stabilizuje jeho chmury či pochybnosti.

Kozoroh by si měl dopřát co nejvíc relaxace v teple u krbu s plédem, přes později revmatická kolena a s šálkem kvalitní skotské či báječného čaje z meduňky. Byt by měl mít situován na jih nebo jihovýchod. Je citlivý na kámen, a to zejména v kombinaci s chladným kovem, pokud je součástí sezení, nebo místa, kde spí či dlouhodobě odpočívá.

Kozoroh dává přednost odstínům fialové a jemným pastelovým barvám duhy, ovšem na podkladu bílé. Stěny má často obložené dřevem. Vytváří tím komorní atmosféru pohody, domáckosti a bezpečí. Miluje nadevše svou ložnici a svou kuchyň. Vůně levandule ho krásně stabilizuje.

Vodnář je naprostý originál ( 21.1. - 20.2.)Tento veskrze zajímavý vzdušný živel paří v dobrém k největšímu exotu Zvěrokruhu. Je to veskrze zajímavá osůbka, která vše vidí jaksi jinak než ostatní. S neutuchajícím nadšením dokáže vidět i to, co jiná znamení nepostřehnou nebo v řešení nevidí.

Vodnář je originální každým coulem. Potřebuje kolem sebe moře volného prostoru, a to nejenom pro volné pobíhání po bytě, ale taky pro pocit lehkosti a svobody. Veškeré výdobytky moderní techniky u nich nesmí chybět. Rádi se přátelí, vyměňují si nápady, jsou skvělými společníky, a tak není divu, že jejich prvním kusem nábytku je stůl a židle, kde si budou moci sednout a družit se.

Dominantou bytu by měl být proto velký kulatý stůl ve stylu Krále Artuše a velký počet židlí pro rodinu a přátele, kteří si u něj doslova podávají dveře. Vodnářův styl není vyhraněný. Tvary mohou být jak oblé tak hranaté, zde záleží na jednotlivém nastavění konkrétního Vodnáře. Má rád přírodní motivy a materiály, které dokáže mistrně zkombinovat s ocelovým designem spotřebičů či užitných předmětů. To je jeho zvláštností. Kombinuje všechny živly v bytě.

Lidé se u něho cítí svobodně a volně a rádi se vracejí. Vodnář vaří rádi pikantní minutky z celého světa, a proto je u něj dokonale zařízená kuchyň podmínkou. Jako druhý nejdůležitější prvek bytu je pracovna, kde musí být dost prostoru pro počítač a velký pracovní stůl na haldy lejster a poznámek. U Vodnáře nechybí v pracovně pohodlná pohovka, na které sní, rozmýšlí a odpočívá.

Silné a výrazné nasvícení, zejména v pracovních částech bytu, je u něho nezbytností. V šeru bývá podrážděný, chybí mu světlo a pocit uvolnění. Vodnář reaguje citlivě na elektřinu, pozor na tzv. dračí žíly (energetické zlomy od zásuvek a vodovodních trubek) a to zejména při umístěni postele.
Z barev dává přednost tlumeným, elegantním odstínům včetně šedi v kontrastu s bílou a kovovou. Miluje sklo a vitráže. Vůně má rád éterické, opiové a orientální. Závěsy a záclony nemusí. Zato pohodlný vlněný běhoun na zem ano. Byt by měl být dobře tepelně izolován, Vodnář je náchylný na průvan a studené nohy. Místnosti by neměly být proti sobě okny, to Vodnáře znervózňuje, aniž by věděl proč tomu tak je. Spát by měl u zdi, ne pod oknem, mívá pak těžké sny a budí se. Vyhovuje mu východní a jižní strana.
Ryby neurazíte vodní fontánkou ( 21.2. - 20.3.)


Poslední znamení zvěrokruhu je vodní a vládne mu planeta Neptun. Je to vládce moří, a tak není divu, že Ryby milují vodu a vše co je s ní spojeno. Rybám se líbí kapradiny, květinové zahrádky s jezírky, skalničky, škeble jako doplňky do bytu nebo alespoň keramický vodopád na elektřinu, který umístí vedle pohovky, kde relaxují. Smyslové vnímání zurčícího potůčku uprostřed mýtiny je dostane do naprosté pohody.

Keramika, skleněné doplňky, stůl, vitráže s jemným osvětlením a hrou barevných kontrastů je přesně tím, co potřebují na stabilizaci mysli, ducha i srdce.

V bytě by neměla chybět hudba a vůně. Obojí je stabilizuje. Měkké tvary a hebkost dotyku je pro ně rovněž důležité, neboť vše nasávají celým tělem jako houba.

Ryby by se proto měly vyvarovat umělým hmotám a kovu, na který navíc reagují elektrizujícím způsobem. Velmi důležitá je pro ně místnost, kde by se cítily samy sebou, bez omezujícího vlivu ostatních.

Pokud nebude v bytě Ryb zvládnutý princip vody a světla hrozí, že sklouznou k sebedestrukci, což se projeví závislostí na alkoholu či tabáku.

Nejvhodnější barvou je pro Ryby bílá. Má na ně magnetizující a léčivé účinky. Měly by si jí proto v bytě dopřát co nejvíce. Z vůni je stabilizuje jasmín, vůně jara a mořské soli. Taky koupelna je důležitou místností, kde si dokáží odpočinout. Ideální je pohodlná velká vana a příjemné obklady teplé starorůžové barvy nebo odstínu mořských řas.

Ryby by se měly vyhýbat černé a šedé, která je deprimuje. Jsou citlivé na příliv a odliv a barometrický tlak. V ložnici by mělo být chladněji a během spánku by hlava měla směřovat zásadně na západ. Byt by měl být situován na severovýchod nebo severozápad.

Motivační článek pro začínající prasátka

28. července 2013 v 11:55 | Veronika Srncová |  BydleníMotivační článek pro začínající prasátka

28.7.2013
Následujících pět případů extrémně zaneřáděného pokoje s počítačem možná už překonalo mez, kdy se z nepořádku stává umění.

Pivařský styl


Naopak tato krajinka by především nás, pivařský národ, měla potěšit. Centrem pokoje je počítač, který je designově sladěný s obrazovkou, což, a odborníci se se mnou shodnou, ukazuje módní vyspělost majitele. Obyvatel tohoto skvostu zřejmě pracuje jako skladník v pivovaru Milwaukee.

Underground styl


Oproti ostatním výtvorům je tento velmi minimalistický. Ovšem nenechme se klamat. Co nedohání na komponentech, to v divnosti dohání na celkové stavbě. Pokud není majitel hobit, musí se hodně krčet, aby se ke svému počítači dostal.

Cola styl

Na tomto snímku je Mount Everest z plechovek a lahví, jehož počátek můžeme lokalizovat ve skutečně dlouho nevynášeném koši. Autor tohoto díla dozajista cosi pochytil od Warhola. Deka přes okno vyjadřuje autorův vztah k okolí.

Kuchyňský styl


Marlboro man

Epické dílo přímo mistrovkých rozměrů nachystal autor posledního snímku, který, snad jen z chlubivosti, na monitoru ukázal své předešlé dílo. Na tohoto však zaručeně nikdo nemá a pokud vaše přítelkyně řekne, že jste prase, nejste. TOHLE je prase, který je pařan každým coulem. Numerická klávesnice nebo šipky asi nepoužívá. Myš však má svůj životní prostor a přes cigaretový prach by se na klávesy W,S,D a A s trochou štěstí máčknout dalo.

Jak by vypadali značkové komdomy

28. července 2013 v 11:43 | Veronika Srncová |  Kravindy :D :D


Jak by vypadali značkové komdomy

28.7.2013značkové-kondomy-1

značkové-kondomy-2

značkové-kondomy-3

značkové-kondomy-4

značkové-kondomy-5

značkové-kondomy-7

značkové-kondomy-8

značkové-kondomy-9

značkové-kondomy-10

značkové-kondomy-11

značkové-kondomy-12

značkové-kondomy-14

značkové-kondomy-15

:D

28. července 2013 v 11:40 | Veronika Srncová |  Kravindy :D :D
23.4.2013

23.4.2013

24.4.2013

24.4.2013

24.4.203

25.4.2013

25.4.2013

27.4.2013

27.4.2013

27.4.2013

27.4.2013


27.4.2013

27.4.2013

27.4.20013

27.4.2013

27.4.2013

27.4.2013

27.4.2013

28.4.2013

28.4.2013

28.4.2013

28.4.2013

Cítila jsem se výjimečně .. Dokud jsem si neuvědomila, že se tak chováš ke každé


28.4.201
Petra dostala od milence prstýnek.
Bojí se ho ale nosit, protože má žárlivého manžela.
Kamarádka jí poradí: "Až půjdete se psem do parku na procházku, tak dělej,
že jsi ho tam našla."
Stane se. Manželka jde s manželem a psem na procházku do parku a šikovně
prstýnek pohodí. Pak se sehne a říká:
"Hele, Karle, já našla krásný prstýnek. A je celý zlatý a má i kamínek."
Nasadí si prstýnek na ruku a říká: "A on mi i je."
Manžel na ni kouká a říká: "To máš štěstí. Já tuhle našel za postelí
trenýrky a byly mi malý."

28.4.2013

29.4.2013

29.4.2013

29.4.2013

29.4.2013

2.5.2013
Pán v desátém patře zalévá květiny, najde šneka a vyhodí ho ven. Za deset let se ozve zvonek u dveří, pán jde otevřít a tam je ten šnek a povídá: "Tos posral!"...


2-.5.20134.5.2013

4.5.2013


4.5.2013

4.5.2013

4.5.2013


4.5.2013


5.5.2013


5.5.2013

5.5.2013

6.5.2013

6.5.2013

6.5.20136.5.2013

6.5.2013

6.5.2013

6.5.2013

7.5.2013

7.5.2013
"Kurva fix, do prdele práce!"
Jde kolem chlapík, slyší to a povídá jí:
"Poslouchej, děvče, to se vůbec nehodí, abys nadávala jako dlaždič!"
Ona na to:"Tak si sedněte ke mně a já vám povím, proč nadávám."
... ... ... Chlap si přisedl a dívka mu něco zašeptala do ucha. Chlap začal nadávat:
"To je v piči! Zasranej svět!"
Slyšela to babka, která šla okolo, a napomenula chlapíka, aby tak neklel, že je to nekulturní a nesluší se to.
A chlapík na to: "Pojďte si sednout, babi, já vám řeknu, proč tak nadávám!"
Babka si sedla, chlap jí něco pošeptal do ouška a babka hned:"A do psích
prdelí, kunda pes, já se na to vyseru!"
Uslyšel to kolem jdoucí dědek a povídá babce:
"No, že se nestydíte, paní, nadávat takhle tady před malou holčičkou!"Babka
na to, ať se posadí, že mu řekne, proč tak nadává.
Dědek si sedl a babka mu povídá:"Ta lavička je čerstvě natřená":
"Kurvaaaaaaa, do piči!" :DDDDD

7.5.2013

7.5.2013

7.5.2013
Dva kamarádi popíjejí večer v hospodě a jeden se začne druhému svěřovat.
"Nevím, co už mám dělat, když se vracím v noci domů z hospody.
Nejdříve, než vjedu na příjezdovou cestu ke garáži, tak vypnu motor, pak světla a zajedu tam setrvačností. Potom si sundám boty, po špičkách vyjdu schody nahoru a v koupelně se odstrojím.
Opatrně si lehnu do postele, ale moje žena se stejně vzbudí a začne na mě ječet, co si to dovoluji přitáhnout domů zase tak pozdě!"
Jo, kamaráde, ty máš úplně špatný přístup k věci. To já do garáže vletím,
až skřípají brzdy, vyřítím se po schodech nahoru, hodím boty do skříně, skočím do postele, plácnu ji přes zadek a zeptám se:
"Jsi taky tak nadržená jako já?"
A ona předstírá, že je v hlubokém spánku."


7.5.2013

7.5.2013
Muž odejde do práce a žena si přivede domů milence. Její malý syn přijde neočekávaně domů, uvidí milence s matkou a tak se schová do skříně a sleduje. V tom přijde domů i manžel. Žena vyskočí a aniž by si všimla svého syna ukryje svého milence do téže skříně.
V tom se chlapeček ozve: "Je tady tma, co?"
Muž odpoví:"To teda je."
Chlapeček: "Mám u sebe baseballový míček."
Muž: "To je fakt bezva."
Chlapeček: "Nechceš ho koupit?"
Muž: "Ne dík!"
Chlapeček: "Venku je můj otec."
Muž: "Tak za kolik?"
Chlapeček: "250 dolarů."
Za pár dní se situace opakuje.
Chlapeček: "Je tady tma, co?"
Muž: "To teda je."
Chlapeček: "Mám tady baseballovou rukavici."
Muž který už ví oč jde se ptá: "Tak za kolik?"
Chlapeček: "750 dolarů."
Pár dní nato otec povídá svému synovi: "Popadni svou baseballovou rukavici, pojď ven a zachytáme si."
Chlapeček na to: "Nemůžu, prodal jsem míček i rukavici."
Otec udiveně: "A za kolik jsi to prodal?"
Chlapeček: "Za 1000 dolarů."
Otec: "To je příšerné, jak můžeš brát své kamarády takhle na hůl. To je mnohonásobně víc, než to stojí. Půjdeš do kostela a vyzpovídáš se!"
Když přijdou do kostela, vstrčí otec svého synka do zpovědnice a zavře dveře.
Chlapeček: "Je tady tma, co?"
Kněz: "Nezačínej s tím zase ..."

7..5.2013
Pane doktore, mám zácpu," stěžuje si pacient.
Doktor mu tedy předepíše čípky.
Pacient je doma sní, zapije a další týden je zas u doktora a stěžuje si, že ty čípky vůbec nepomáhají.
Doktor tedy předepíše další čípky, situace se opakuje a další týden je pacient opět v ordinaci.
Doktor jen tak mezi řečí prohodí: "Chlape, vy ty přášky snad žerete."
Na to se pacient rozčílí a odpoví: "A to si snad myslíte, že si je strkam do prdele?" :DD


7
9.5.2013

9.5.2013

9.5.2013

11.5.2013
Učitelka se ptá ve škole žáků, jak se vyrábí elektřina. Pepíček se hlásí:
"Prosím, elektřina se vyrábí v chlívě!"
"Jak jsi na to přišel, Pepíčku?"
"No, když minule vypnuli elektřinu, tatínek křičel:
"Co tam ty svině s tou elektřinou zase dělaj?!?"(

11.5.2013

11.5.2013

11.5.2013
Manžel štípne ženu do zadku a říká:"Kdyby sis to nechala zpevnit, tak bychom nepotřebovali stahovací kalhotky."Pak ji štípne do prsou a řekne:"A kdybys sis nechala zpevnit tohleto, tak bychom nepotřebovali podprsenky." Manželka se naštve, chytne muže za penis a křičí: "A ty, kdyby sis nechal zpevnit tohle, tak bychom nepotřebovali zahradníka, listonoše, instalatéra a ani Tvýho bratra!"


11.5.2013
Žába se ptá vlka: "Co to kouříš?
Vlk na to: "To je tráva, žábo!"
Žába: "A jak se to kouří?"
Vlk: "Hele žábo, to musíš dát toho největšího práska přímo do plic a dlouho to udržet.
Žába: "A jak dlouho to mám v sobě podržet?"
Vlk odpoví: "Tak dlouho, jako bys plavala pod vodou, na druhou stranu řeky a zpátky."
Žába si dá práska a skočí do vody.
Nevydrží to a na druhém břehu se vynoří a vyfoukne. Tam na ni kouká hroch a hned se ptá: "Žábo, co to tady provádíš??"
Žába: "Ale... učím se kouřit trávu."
Hroch: "Já chci taky!"
Žába: "Tak to musíš na druhý břeh, tam je vlk a on tě to naučí."
Hroch plave, plave, vynoří se na druhým břehu. Tam na něj vejrá zhulenej vlk s
vypoulenýma očima a křičí:
"TY VOLE ŽÁÁÁBO!!!! UŽ VYFOUKNI!!!!"

11.5.2013
Chlápek si koupí obrovské luxusní auto a vytahuje se před sousedem.
Ten povídá: "No, hezký bourák, ale má taky postel, jako ten můj?"
"Váš? Tak mrňavé auto přece nemůže mít uvnitř postel."
"Tak se koukněte!"
Jedno zmáčknutí tlačítka na palubní desce a uvnitř onoho obyčejně vypadajícího auta se rozloží pohodlné lůžko.
Naštvaný chlápek uhání do autosalónu a nechá si za velké peníze namontovat do své limuzíny rozkládací postel na míru.
Hned se jede předvést, ale soused není doma. Tak vyrazí do města.
Cestou vidí na odpočívadle stát sousedovo auto. Přijede blíž a vidí, že okna jsou zevnitř zamlžená. Tak vystoupí a začne bouchat na dveře.
Po chvíli se zevnitř na okně objeví obrys ruky, která otře kolečko. Uvnitř je vidět nahatý soused, který naštvaně povídá:
"Člověče, co se děje? Co sakra chcete?"
"Sousede, mám v autě postel jako vy!"
"No, a jen kvůli tomu mě taháte z vany?"

11.5.2013
Farmář si objednal elektricky přístroj na dojeni. Protože zařízení dorazilo když jeho manželka byla ve městě, rozhodl se vyzkoušet ho nejdřív na sobe. Vložil svůj penis do dojičky, zapnul ji a...... všechno ostatní bylo automatické! Když zábava skončila, rychle si uvědomil, ze nemůže sundat dojičku z penisu. Přečetl si příručku, ale nenasel žádné užitečné informace. Zkusil všechna tlačítka na přístroji, ale stale bez úspěchu. Nakonec se farmář rozhodl, ze zavolá do zákaznického servisu. 'Halo, právě jsem od vaší firmy koupil dojičku. Pracuje fantasticky, ale jak ji mam sundat krávě z vemene?' 'S tim si nedělejte starosti,' odpověděl obchodní zástupce, 'přístroj je naprogramován tak, ze po nadojeni 7 litru se automaticky vypne.'

11.7.2013
Baví se dvě děvčata: "Jak poznáš, jestli se ti kluk líbí nebo líbí moc?" -
"Hodím si mincí, orel - líbí se mi, panna - líbí se mi moc.
A ty to děláš jak?" - "Hodím do vzduchu kalhotky. Když spadnou - líbí se mi, když zůstanou přilepené na stropě - líbí se mi moc!"

12.5.2013

12.5.2013


12.5.2013

12.5.2013

12.5.2013

12.5.2013

12.5.2013
Sedí stará cikánka na lavičce, žere meloun, má vyhrnutou sukni a roztažené nohy…
Jde kolem policajt a říká jí: "Paní, dejte si ty nohy k sobě, je Vám vidět přirození a pohoršujete okolí !"
Cikánka na to: "To viš že jo, blbečku, a mouchy mě pudou na meloun !!!"

13.5.2013

13.5.20133

13.5.2013

14.5.2013

14,.5.2013

14.5.501

14.5.5013

14.5.2013

14.5.2013


14.5.2013

15.5.2013

15.5.2013

15.5.2013

16.5.2013


16.5.2013

18.5.2013

18.5.2013

205.2013

245.201324.5.2013

29.5.2013

29.5.2013

29.5.2013


2.6.2013
- Paní učitelko,co je to why ?
- Proč ?
- Jen tak .. A co to je i don't know ?
- Já nevím
- Vy jste ale blbá :D

3.6.2013

5.6.2013

145.6.2013
"Chuck Norris používá živého chřestýše jako prezervativ.


17.6.2013
Jsou spolu dvě holčičky do parku. Jedna si jde hrát na písek a druhou zastaví starší pán a říká:

"Holčičko, když ti dám bonbónek, můžu ti pohladit vlásky?"

"Tak jo", odvětí holčička.

"A když ti dám další, můžu ti pohladit ručičku?"

"Tak jo."

"A když ti dám další, můžu ti pohladit nožičku?"

Holčička se otočí na kamarádku a říká:

"Ty vole, ten než mě ošuká, tak budu mít cukrovku!"

18.6.2013

Tvoje máma je tak tlustá, že když si chce najít díru do zadku, tak potřebuje atlas!

18.6.2013
Veronika a Michal jsou pacienti v blázinci. Jednoho dne se procházejí okolo bazénu a vtom Michal náhle skočí dovody. Potopí se jako kámen a už nevyplave. Veronika okamžitě skočí za ním,aby ho zachránila. Ponoří se na dno a vytáhne Michala ven. Když se o tomto hrdinském činu dozví ředitel ústavu, okamžitě dá příkaz propustit Veroniku z blázince, protože poznal, že je duševně naprosto stabilní a příčetná. Přijde k ní a říká: "Veroniko,mám jednu dobrou a jednu špatnou zprávu. Nejprve dobrá zpráva, a sice můžeš opustit ústav, neboť jsi byla schopna zachránit jinému pacientovi život. Myslím tedy, že jsi opět mentálně v pořádku. Špatná zpráva je ta, že se Michal, kterého si zachránila, krátce poté oběsil v koupelně na pásku z kalhot jeho obleku. Je mi to líto, je mrtev." Veronika se na něho krátce podívá a prohlásí: "On se neoběsil, já jsem ho tam pověsila, aby uschnul."


20.6.013


246.2013

24.6.201

27.6.2013


6.7.2013


6.7.2013

8.7.2013

8.7.2013

28.7.2013


28.7.2013
28.7.2013

Jak zahnat nemoci

25. července 2013 v 21:28 | Veronika Srncová |  Zdraví ( web)


Jak zahnat nemoci

25.7.2013Girl in winter clothing sneezing

Seděla jsem večer u počítače, když jsem při jednom polknutí ucítila v krku nepříjemný pocit. Za chvíli na svoji existenci začala upozorňovat počínající bolestí hlava a vzápětí se do mě dala zima. To všechno se odehrálo během několika málo minut a s každou další mi bylo hůř a hůř. Něco na tebe leze, holka, říkala jsem si a věděla, že bych s tím měla něco dělat.
Hlavou mi běžely všechny bylinkářské rady, které jsem dostala i vyzkoušela. Věděla jsem, na co je dobrý černý bez, divizna, lipový květ i svízel přítula. Jenomže kde je vzít v půl desáté večer a navíc můj stav vyžadoval léčbu o dost radikálnější.
Musela jsem se chtě nechtě druhý den postavit na nohy a fungovat. Bylo nutné se spokojit s běžnými potravinami, které jsou k nalezení v každé domácnosti, a provést příslušnou rychloléčbu jejich prostřednictvím.

Vzpomněla jsem si na svůj oblíbený recept, kterým pravidelně odháním nemoci v zimních měsících, a obvolala své kamarády a známé, aby mi poradili, co používají oni. Protože je doba, kdy na nás začínají útočit bacily všeho druhu, podělím se s vámi o rady, které jsem nasbírala. Jsou zaručeně účinné
Zázvor. Čerstvý kořen, samozřejmě, žádný prášek. Jakkoliv a hlavně hodně. Ale nejstravitelnější metoda je zřejmě jeho nakrájení na malé kousky nebo nastrouhání a poté zalití horkou vodou. Vypít až do dna a nenechat ani kousek. Není na škodu přidat med. A komu je tak špatně, že se k medu už nedoplazí, může ho v nouzi zalít instantním granulovaným čajem.
Ginger on white background
Česnek. Rozmačkat několik stroužků a zalít vroucí vodou. Varianty jsou zalít kuřecím vývarem, přidat med, nebo i citron. Podle chuti a odvahy každého, ale kupa česneku je základ, který vypudí všechny nežádoucí potvory z našeho organismu. Po této kúře bych však nedoporučovala nějaký čas vycházet mezi lidi, jinak toho vypudíte daleko ví
Fresh Garlic
Křen. Nastrouhejte si kořen, zhluboka se nadechněte a dobrou chuť. Samotný ho pozřou jen silné nátury, tak ho klidně smíchejte s jablkem, zelím nebo čímkoliv. Ale stejně si připravte krabici papírových kapesníků. Pozor, hlavně nevydechovat nosem
Horseradish
Cibule. Respektive její šťáva. Krabici s kapesníky neuklízejte, cibuli nastrouhejte, pocukrujte a nechte vypotit. Slitou šťávu statečně polkněte.
Onion
Grog ze slivovice. Do něj nalít med, přidat citron a pokud je doma, tak i aspirin. Co nejrychleji vypít a jít se vypotit. Také co nejrychleji, abyste do té postele vůbec trefili. :-)
Hot mulled wine with orange slice
Svařák z červeného vína. Přestaňte se olizovat, je třeba do něj nalít právě rozškvařený špek i s kostičkami. Pít se má naopak pomalu. O to rychleji se potom asi běží na záchod. :o)
Glögg - mulled wine
Dvě deci vodky smíchat se lžící čerstvě namletého černého pepře. Obrátit do sebe na ex. Před touto procedurou polepte byt směrovkami k ložnici, odstraňte z cesty všechny nebezpečné předměty a zakryjte ostré hrany nábytku. :o)
Nakonec je tady plná vana horké vody. Vysypte do ní kilo soli a ráchejte se, dokud nebudete blízko infarktu. Hlavně před ní nezkoušejte žádnou z předchozích procedur, jinak už vám bude dobře navždycky.

Proč jsme unavení?

25. července 2013 v 21:21 | Veronika Srncová |  Zdraví ( web)Proč jsme unavení?

25.7.2013triko

Žijem v rytmu biologických hodin

25. července 2013 v 21:19 | Veronika Srncová |  Zdraví ( web)Žijem v rytmu biologických hodin

25.7.2013

V přírodě se vše cyklicky opakuje. A stejné je to i s naším tělem, ve kterém jsou "zakódovány" biologické rytmy. Pro naše zdraví je prospěšné se na ně naladit a žít v jejich rytmu.
Biorytmy 1

23.00 - 1.00 hod.
Je to období, kdy jsme citlivější na bolest, "probouzí" se žlučník, který začíná pracovat. Lidé, kteří mají s tímto orgánem potíže, nemohou v tuto dobu usnout, mají lehké spaní nebo se často budí. Nyní mozek vysílá signály pokožce hlavy, a stimuluje tak růst vlasů. Kolem půlnoci se naše tělo snaží nabrat novou energii během klidu - spánku.
1.00 - 3.00 hod.
Čas odpočinku, útlumu, mozek se málo okysličuje, proto musíme být pozornější, pokud pracujeme nebo řídíme auto. Aktivují se játra, tělo se čistí, proto se nedoporučuje jíst ani pít, pracuje naše chemická továrna. Nyní je v "práci" hormon vasopressin, který reguluje zadržování vody v našem organismu, abychom nemuseli přerušit spánek a jít na toaletu.
3.00 - 5.00 hod.
Doba, kdy jsou v činnosti plíce, proto se mohou budit lidé, kteří mají s plicním systémem problémy. Mohou to být astmatici, silní kuřáci cigaret, ale i lidé, kteří onemocněli respiračními chorobami (angína, záněty cest dýchacích atd.). Je to také čas, kdy můžeme silněji trpět různými obavami a úzkostmi, což se promítá i do naší psychiky.
5.00 - 7.00 hod.
Nyní je nejaktivnější naše tlusté střevo, proto je to vhodná doba na probuzení a vyprázdnění střev. Náš krevní tlak se začíná zvyšovat, zrychluje se srdeční tep a tělo se připravuje na vstup do nového dne. Jestliže vstáváme mezi 6.-7. hodinou, jsme čilejší, než když stáváme později. Probuzení a vstávání by nemělo být rychlé, ve stresu. V tuto dobu je také vhodné pít hodně tekutin - nejlepší je čaj nebo jiné teplé nápoje, nic studeného.
7.00 - 9.00 hod.
Ideální čas na ranní cvičení, sprchování (teplou, nikoliv studenou vodou). Do obrátek se dostává žaludek, přijímá živiny, je vhodná doba na snídani a také léky a potravinové doplňky, vitaminy atd., protože náš trávicí trakt pracuje naplno. Nyní se rozbíhá psychická aktivita, proto je dobré si na 9. hodinu ranní domluvit důležité schůzky a jednání.
9.00 - 11.00 hod.
Nyní mozek vykazuje nejvyšší aktivitu, proto je to doba vhodná pro pohovory, zkoušky, konkurzy atd. Jsme v té nejlepší formě. V těle je nyní v permanenci nejvíce slinivka a slezina, tak si můžeme dopřát ovoce a sladkosti, které podpoří energii. Duševní aktivita je na vrcholu kolem 11. hodiny, lehce zvládáme i náročné pracovní úkoly, naše psychika vydrží větší zátěž.
Close-up of a young couple sleeping
11.00 - 13.00 hod.
Srdce pracuje na plné obrátky, není vhodné zatěžovat tělo větším množstvím potravy, raději se vyhneme opulentním obědům, povzbuzujícím nápojům, jako je káva a alkohol. Nastává celkový útlum, nejvhodnější je odpočinek, pauza, procházka na čerstvém vzduchu. Naše tělo přeřazuje na nižší stupeň, pociťuje únavu a potřebuje klidnou chvilku. Tělo nyní vylučuje tekutiny, proto můžeme častěji chodit na toaletu.
13.00 - 15.00 hod.
Nyní pracuje naplno tenké střevo, probíhá trávení, proto cítíme úbytek energie. Potřebujeme se uvolnit, jsme unavení a někdy se nám chce i spát. Jsme nepozorní, takže můžeme dělat chyby - v této době podle statistik dochází k nejvíce úrazům, měli bychom si dopřát siestu.
15.00 - 17.00 hod.
Energie se začíná zvyšovat, aktivita a pracovní tempo stoupají. Nyní je nejlepší čas studovat, protože je zapojena naše dlouhodobá paměť. V těle je nejaktivnější močový měchýř, proto je to doba vhodná pro větší přísun tekutin. I náš trávicí systém je připravený přijmout vydatnější porce jídla. Organismus pracuje naplno, můžeme sportovat, cvičit, uklízet, je čas na manuální činnost.
Beautiful young female sleeping in bed
17.00 - 19.00 hod.
Jsme aktivní, psychicky i fyzicky, vrchol nastává kolem 18. hodiny, pak zase aktivita klesá. Nyní jsou v permanenci ledviny, snaží se vyloučit škodliviny z těla, neměli bychom pít kávu a alkohol, ale spíše vodu a zelený čaj. Kolem 19. hodiny je vhodný čas na večeři. Ale méně je více, raději si dáme salát, netučné jogurty, libové maso, vynecháme slané a kořeněné pochutiny. Nastává útlum duševní aktivity, jsme pasivní.
19.00 - 21.00 hod.
Nyní jsme velmi vnímaví, je tu čas pro duši. Vhodná doba pro návštěvy, kulturní zážitky, poslech hudby atd. Toužíme po komunikaci s přáteli, partnery, rodinou. V činnosti je nyní osrdečník - "obal srdce". Působení léků je nyní vyšší, zvláště antibiotik a také přípravků na revmatické potíže. Kolem 21. hodiny se opět "vzpamatuje" paměť, tak se můžeme dát do studia.
21.00 - 23.00
Smysly jsou aktivní, můžeme si užívat, kolem 21. hodiny je čas dopřát si skleničku, jaterní enzymy odbourávají snadněji alkohol. Po 22. hodině nastává útlum a hlásí se spánek. Podle čínské medicíny je to doba činnosti "tří zářičů", tělo se připravuje na spánek, neměli bychom jíst ani jinak podporovat svoji energii. Kolem 23. hodiny je nejvyšší hodnota hormonu melatoninu, dobře usínáme a regenerujeme.
Sweet dreams

6. Motel California ( Motel California)

25. července 2013 v 18:13 | Veronika Srncová |  3.řada6. Motel California ( Motel California)

25.7.2013
Další díl je venku, byť dnes se zpožděním. Dnes se podíváme do motelů, přiblížíme si tajemné trápení, které stíhá hlavní hrdiny a možná se dozvíme i něco o vrahovi.

Děj:


Seriál zde :

10 důvodů, proč nepít tvrdej

25. července 2013 v 14:29 | Veronika Srncová |  Zdraví ( web)


10 důvodů, proč nepít tvrdej

25.7.2013
Alkohol provází lidstvo stejně dlouho jako pes. Možná dokonce i déle. A stejně jako psy jsme ho postupně vyšlechtili - vznikli tak i zabijáci, na které je třeba si dát pozor.


10 důvodů, proč nechlastat tvrdej


1) Tvrdý alkohol vám způsobí okno. A nebude to jen tak nějaké okno, bude to přímo výkladní skříň.
2) Výrazně vám ztvrdnou játra. Pivo i víno jsou v tomto směru daleko milosrdnější, jejich popíjením si vlastně prodloužíte život i o několik desítek let.
3) Poměrně často se stává, že po tvrdém alkoholu ztratíte základní hygienické návyky. Pro vaše okolí to může být smutný pohled.
4) Pokud jste pracovně velice vytížený muž, budete mít druhý den po tahu s tvrdým alkoholem velký problém. Čeká vás naprostá pracovní nepoužitelnost. Bude to boj o holé přežití.
5) Raději si nepřipíjejte s bezdomovci na lavičkách, i když vám budou nabízet. Mohlo by se stát, že oslepnete dřív, než přijdete domů.
6) Kdo si myslí, že po tvrdém tvrdne úplně všechno, tak se velice se mýlí. Mozek i vaše mužnost to odnesou měknutím.
7) Pamatujte si, že i žena je lepší než tvrdý alkohol. Také stojí hodně, ale obvykle vám po ní ráno nebývá zle.
8) Kdo z vás si myslí, že je po tvrdém alkoholu filozof, měl by se natočit na video. Budou to asi dost šokující záběry.
9) Pravděpodobně s vámi přestane spát žena. Váš dech, kterým ji budete okouzlovat, je k nerozeznání od mrtvolného zápachu. A s chcíplotinou ona spát nebude.
10) Uvědomte si, jaký proces musí asi probíhat ve vašich útrobách, když některé druhy tvrdého alkoholu jsou schopné nastartovat motor...
10-duvodu-proc-nechlastat-tvrdej

Jak donutit ženy cvičit : 0 )

25. července 2013 v 14:27 | Veronika Srncová |  Zdraví ( web)Jak donutit ženy cvičit : 0 )

25.7.2013
Nejhorší je donutit se cvičit. Proto přikládám nápad ... inspirovat se tímto videem :◘)

Zábavné vynálezy : Jak vznikla jídla,pizza, hranolky a brambůrky

25. července 2013 v 14:19 | Veronika Srncová |  Víte, že..............Zábavné vynálezy : Jak vznikla jídla,pizza, hranolky a brambůrky

25.7.2013

Myslíte si, že hranolky a hamburger pocházejí z USA? A víte, odkud je kečup nebo kde se poprvé objevily chipsy?
Hranolky, Jídlo, Vynález, Zmrzlina

Hranolky

Domníváte se, že hranolky pocházejí z USA? Či si myslíte, že jejich anglický název »french fries« odkazuje na Francii coby místo jejich vzniku? Mýlíte se! Rodištěm hranolek je Belgie. Obyvatelé této země si v letních měsících smažili jako přílohu k jídlu malé rybičky, ale v zimě se museli spokojit s kousky osmažených brambor.
French Fries

Hamburger

Rodištěm hamburgerů je město Hamburk, ale nikoliv to v Německu. Jde o obec Hamburk na severovýchodě USA. V roce 1885 přijeli na zdejší trh bratři Frank a Charles Menchesovi, kteří tu prodávali mleté maso. Nemělo ale tvar tehdy běžných kuliček, ale placek. Označovali je jako »hamburgery«. O celosvětovou proslulost »hambáčů« se pak postarali bratři McDonaldové a jejich fast foodová síť.
Meat: Hamburger

Chipsy

Pověst praví, že v roce 1853 si jeden zákazník v luxusní restauraci v New Yorku stěžoval, že dostal brambory nakrájené na příliš tlusté plátky. Škodolibý kuchař mu tedy brambory nakrouhal na tenoučké plátečky. Navzdory kuchařově mínění měly skvělou chuť a rázem byly specialitou restaurace. Nakonec se chipsy staly skvěle prodejným artiklem mnoha firem na celém světě...
Snacks: Potato Chips

Kečup

Červená příloha k hranolkům, na pizzu a podle kuchaře Jiřího Babici vlastně do jakéhokoliv jídla, pochází z Číny. Evropští námořníci se s kečupem poprvé setkali v roce 1690, ale tehdy se omáčka ještě vyráběla z ryb. Rajčata jsou základem kečupu až od 18. století.
Flavouring: Ketchup

Tatarská omáčka

Tatarská omáčka je francouzský výmysl. V roce 1759, když francouzský vévoda Richelieu u Ort Mahonu porazil britské vojsko, připravovali vojenští kuchaři speciální hostinu. Měla se na ní podávat studená omáčka ze smetany a vajec. Smetana však došla, a tak ji šéfkuchař z nouze nahradil olivovým olejem...
Making Tartare Sauce

Pizza

Je několik teorií, kdy a kde pizza vznikla. Gurmáni dokonce veškeré články o historii pizzy označují jako mrhání časem. Přesto se o to pokusíme. Moučné placky se připravovaly už ve starém Egyptě, ale název pizza získaly na území dnešní Itálie až před čtrnácti sty lety. Tehdy zemi okupovaly západogermánské kmeny, jejichž členové používali slovo bizan (kousat). A odtud byl už kousek ke slovu pizza, které se v Itálii běžně používá od šestnáctého století. Tehdejší pizza byla velmi jednoduché jídlo, často připravované na sádle. Na placku se prostě poházely olivy a sýr - a bylo vymalováno. Od těch časů má pizza řadu variací a stále přibývají nové a nové...
Pizza

Zmrzlinový kornout

Stejně jako pizza je jeho domovem Itálie. V roce 1903 si jeden zdejší podnikavec nechal patentovat kelímek na zmrzlinu vyrobený z jedné oplatky. Měl ale poněkud jiný tvar než dnešní kornouty - měl po stranách dvě ouška na držení. O rok později »připluly« kornouty do USA, konkrétně na světovou výstavu v St. Louis. A hned se staly hitem...
Ice cream cone

Světový den polibků

25. července 2013 v 14:13 | Veronika Srncová |  Víte, že..............Světový den polibků

25.7.2013
Love

Světový den polibku se slaví 6. července a je to další svátek a oslava pro zamilované, která začíná konkurovat dni Sv. Valentýna ...který je všeobecně znám a slaven po celém světě. Příznivé účinky líbání na lidský organismus prokázala řada studií, tak proč neoslavit tento den tak milou, zábavnou a vztah budující "činností"?


Na původ polibku jsou dva pohledy:


Podle Sigmunda Freuda a jeho následovníků má líbání přímou souvislost s pocity, které prožíváme jako kojenci při sání mléka z matčiných ňader. Protože jde o nejranější slastný pocit, je mimořádně silný.

Podle německé vědkyně Ingelore Ebberfeldové se líbání vyvinulo ze vzájemného očichávání zvířat. Když se pak předchůdce člověka naučil vzpřímenému postoji, obrátil svoji pozornost k horním partiím těla.

Ve slovníku se o polibku píše, že jde o pozdrav, kdy se dotkneme rty pevně přitisknutými k sobě a nato je oddálíme.

Polibek je pro naši civilizaci ale většinou výrazem citové náklonosti. Jedná se o výraz romantického citu nebo sexuální přitažlivosti.


Polibky či líbání jsou zdravotně velmi kvitované a prospěšné tělu. Například:


• polibek napomáhá ke snižování stresu
• ze stomatologického hlediska líbání podporuje tvorbu slin, které obsahují fosfor a vápno a tyto prvky zabraňují tvorbě zubního kazu
• posilují obličejové svaly, při líbání jich pracuje přes třicet
• polibek aktivizuje tvorbu pohlavních hormonů a člověku stoupne hladina adrenalinu
• časté a dlouhé líbání (nejméně 3 minuty) přispívá ke snižování vysokého krevního tlaku, působí proti obtížím s krevním oběhem, zlepšuje hodnoty obsahu cholesterolu v krvi a celkově zvyšuje kvalitu života


Zajímavosti o líbání:

• při vášnivém polibku se spálí asi 12 kalorií
• nejdelší polibek, který je zapsán v Guinessově knize rekordů, trval 34 hodin a 11 minut
• podle statistik se nejčastěji líbají Francouzi
• studie dokázaly, že při polibku dvě třetiny lidí otočí hlavu doprava
• 90% žen a 50 % mužů při líbaní zavírají oči

Sami vidíte, že polibek je vlastně věda. Takže doporučujeme zkoumat a zkoumat. Třeba při líbání objevíte ještě jeho další vlastnosti, které lidstvo zatím nezaznamenalo.
A pokud ne, vůbec nic se nestane, jen vám bude moc hezky.

Jak vznikl Facebook

25. července 2013 v 14:11 | Veronika Srncová |  Víte, že..............


Jak vznikl Facebook

25..7.2013Facebook Under Magnifying Glass

Na podzim roku 2003 si Mark Zuckerberg, který má za sebou Harvard je géniem v oblasti počítačového programování, sedá k počítači a horečně začíná pracovat na nové myšlence. To, co v návalu blogování a programování začíná v jeho pracovně, se brzy stane globální sociální sítí a revolucí v komunikaci.

Za pouhých šest let a s 500 milióny přátel se Mark Zuckerberg stává nejmladším miliardářem v historii… ale tomuto podnikateli způsobuje úspěch jak osobní, tak právní komplikace.

Každá doba má své vizionáře, kteří za sebou ve stopách své geniality zanechají pozměněný svět - ale málokdy k tomu dojde bez boje o to, co se přesně událo a kdo byl přítomen okamžiku zrození změn.

Jedné opilecké noci v říjnu 2003 se filmMark Zuckerberg v reakci na rozchod se svou přítelkyní naboural do počítačů Harvardské univerzity, aby vytvořil stránky, které fungují jako databáze všech dívek a žen na univerzitě. Stránky poté zobrazí vedle sebe fotografie dvou různých dívek a žádají uživatele, aby rozhodl, která z nich je "větší kus". Stránky nazve Facemash.

Odkaz na ně se okamžitě rozletí po celé univerzitě, zájem o ně shodí celou harvardskou síť a vytvoří kontroverzi na základě ponížení, kterému jsou na nich ženy údajně vystavovány. Mark je za jejich tvorbu obviněn ze záměrného narušení síťové bezpečnosti, porušování autorských práv a porušování osobního soukromí. Přesto ale v tomto okamžiku došlo k něčemu jinému - zrodila se kostra, na jejímž základě později vznikl Facebook.

Krátce nato Mark spouští stránky thefacebook.com, které se jako nekontrolovaná povodeň šíří po celém Harvardu, z Ivy League do Silicon Valley a doslova do celého světa. Ale v chaosu tvoření se rodí i velice vášnivý spor - spor o tom, jak se to vše vlastně seběhlo a kdo si zaslouží uznání za něco, co se zcela očividně mění v jeden z nejzásadnějších nápadů století.

Nový film The Social Network režiséra Davia Finchera a scenáristy Aarona Sorkina umožňuje nahlédnout do okamžiků, kdy vznikal Facebook, nejrevolučnější sociální fenomén nového století, prostřednictvím odlišných pohledů hyperinteligentních mladých mužů, kteří svorně tvrdí, že právě oni byli u toho, když Facebook vznikl.
Film, který dokazuje, že k 500 miliónům přátel se nedostanete, aniž byste si udělali pár nepřátel.


Premiéra filmu The Social Network je v našich kinech naplánovaná na 4. 11. 2010


Mohou silikony explodovat?..... a další vtipné otázky

25. července 2013 v 14:09 | Veronika Srncová |  Víte, že..............


Mohou silikony explodovat?..... a další vtipné otázky

25.7.2013

Mám tu řadu vtipných otázek a odpovědí, kterými se zabývali v americké show MythBusters.
Kuriozita, Vtip, Zábava

Může mi větrák useknout hlavu?

Nesmysl! Větráky, které používáte doma, se spíše polámou, než aby vás zranily, když je necháte běžet na nejvyšší výkon. Velké větráky používané v průmyslu mohou způsobit vážná zranění, avšak ani ten nejsilnější z nerez oceli nemá sílu na to, aby vám usekl hlavu.
Black fan

Mohou silikony explodovat v letadle nebo vysoké nadmořské výšce?

Pro všechny milovnice silikonů je tu dobrá zpráva - nemohou. Jsou dostatečně flexibilní a odolné. Dokonce i testy provedené s nejrůznějšími typy implantátů tento mýtus nepotvrdily.
Breast implants

Může se mi něco stát, když se vymočím na elektrický ohradník?

Ano, dokonce můžete zemřít! Ovšem záleží na tom, jak daleko od ohradníku stojíte a také jaký máte sklon a proud moči. Prostatici, kteří od něj stojí dále, mají v tomto případě výhodu.

Může se mi něco stát, když se vymočím na elektrický ohradník?

Ano, dokonce můžete zemřít! Ovšem záleží na tom, jak daleko od ohradníku stojíte a také jaký máte sklon a proud moči. Prostatici, kteří od něj stojí dále, mají v tomto případě výhodu.

Když ohřívám sklenici vody v mikrovlnce a vytáhnu ji, může mi vybuchnout v ruce?

Ano, může! Ale záleží na tom, jakou vodu ohříváte. Čistá kapalina vám žádné problémy nezpůsobí, zato některé druhy například destilované vody mohou obsahovat příměsi, které explozi po vytažení z mikrovlnky mohou vyvolat.

Dopadne mince hozená z okraje mrakodrapu skutečně takovou silou, že je schopná zabít chodce nebo se zabořit do asfaltu?

Ovšem že ne! Mince - ať už je to koruna nebo pence, nemá takovou sílu, aby provrtala lidskou pokožku nebo chodník. Pokud vám ale spadne na hlavu, bude vás to pěkně bolet.

Může člověk přežít, pokud jej pohřbí zaživa?

Ne, tedy pokud jej rychle nevytáhnou. Pokusy ukázaly, že víc jak třicet minut nikdo pohřbený pod zemí nepřežije. Nedostatek kyslíku a velký tlak hlíny udělají své.

Co umí a neumí Coca Cola

 • Umí Cola zabít spermie? Ne. Pokusy ukázaly, že spermiím zalitým Colou se nic nestane - jen se trochu naředí.
 • Umí Cola leštit mince? Ano. Zkuste do ní ponořit špinavou korunu a pak ji vyleštit. Rozdíl bude znát.
 • Vyleští Cola i chrom? Ano, dokonce prý lépe než řada lešticích prostředků, které jsou na to přímo určené. Na rez se ale její účinky neosvědčily.
 • Vyčistí Cola skvrny od krve? Ano a prý velice dobře. Zkuste ji místo drahého prostředku na odstraňování skvrn.

Jsou lidé, kteří mají piercing náchylnější, že do nich udeří blesk?

Ne, tedy pokud nemají kovový piercing velký jak klepadlo na dveře…

Smrdí mi nohy, pomůže mi vodka?

Ano, ale nesmíte ji aplikovat vnitřně, nýbrž jí nohy potřít. Je skutečně prokázáno, že vodka eliminuje pach z nohou a je účinnější než různé spreje a pudry. Pokud ji však raději vypijte, pach také neucítíte - ovšem jen vy a možná už nikdy. Záleží na tom, kolik si jí dáte…

Když řídím rozčílený, spotřebuji více paliva?

Ano, je to tak. Testy prokázaly, že lidé, kteří jsou odpočatí a v pohodě, spotřebují až o 50 % méně paliva než ti, kteří řídí ve stresu a jsou navíc rozčílení.

Svatební zvyky, tradice a pověry

23. července 2013 v 21:42 | Veronika Srncová |  Víte, že..............


Svatební zvyky, tradice a pověry

23.7.2013Svatební den a svatební obřad bývá stále okořeňován nejrůznějšími tradicemi a zvyky. I když se liší podle krajů, náboženství nebo věku snoubenců, stále se (aspoň některé) intuitivně zachovávají. Snad proto, že nesou v sobě svoji skrytou symboliku, která zaručuje hojnost, plodnost a štěstí v manželství.

Začíná to loučením se svobodou


Loučení se svobodou si dnes nenechá ujít nejen ženich, ale také nevěsta. Kdo by si nechtěl užít poslední okamžiky svobodného života a rozloučit se tak s jednou etapou svého života. Kamarádi by přece rádi předali "zaručené" rady do manželského života. Loučení však probíhá odděleně - ženich zapíjí svobodu se svými přáteli a nevěsta má také svůj rozlučkový program.

Zvací svatební koláčky

Rozdávají se příbuzným, přátelům a sousedům a jsou zároveň pozvánkou na svatbu a svatební hostinu. Koláčky se pečou dva až tři týdny před svatbou a měly by mít tři různé náplně. Většinou to bývá tvaroh, mák, povidla i marmeláda nebo ořechy. Zároveň by se nevěsta neměla podílet na pečení koláčků nebo svatebního dortu, aby si nepřivolala uplakané děti a nouzi v manželství.

Prší štěstí...

Nevyšlo počasí? Nevadí. Déš? totiž zaručuje požehnání na mnoho let, tak jako sluneční paprsky, které přinášejí štěstí do manželství. Také slzy v průběhu svatebního dne přinášejí štěstí.

Čekání na ženicha

Kdysi bylo pravidlem, aby nevěsta strávila noc před obřadem u svých rodičů. Dnes se to příliš nedodržuje a nevěsta přichází ke svým rodičům až ráno. Tady se oblékne do svatebních šatů a vyčká příchodu ženicha a jeho rodičů, případně dalších svatebčanů z jeho strany. Někde se tvrdí, že by ženich měl spatřit nevěstu až těsně před obřadem.

Co nevěstě nesmí chybět

Dodnes se traduje, že by nevěsta měla mít v den svatby něco nového (jako symbol nového života), něco starého (např. rodinný šperk nebo závoj jako symbol zachování rodinné tradice), něco vypůjčeného (např. od své blízké přítelkyně) a něco modrého (podvazek s modrou mašličkou, protože modrá je symbolem věrnosti, lásky a dlouhého života). Svatební šaty by si ale neměla sama šít, aby manželství dlouho vydrželo. Svatební závoj je pak symbolem neposkvrněnosti a věřilo se, že pokud zakrývá obličej, tak nemohou zlí duchové proniknout nosními dutinami do nevěstina těla.

Po obřadu

Když novomanželé vycházejí z obřadní síně nebo kostela, svatebčané vytvoří špalír (uličku) a zasypávají je rýží, čočkou, popřípadě okvětními plátky. Tento zvyk pochází ještě z pohanských dob, kdy každé semínko na šatech znamenalo plodnost, hojnost a štěstí. Po obřadu se můžete také dočkat některých dobře míněných "zlomyslností" ze stran svých přátel. Při společné cestě tak můžete narazit na natažený provaz, stuhy, na to, že budete zápasit s chomoutem nebo koulí na noze. To zřejmě nepotřebuje komentář, nicméně možná vám nezbude nic jiného, než se vykoupit.

Na svatební hostině

Svatební hostina je spjatá s řadou tradičních zvyklostí. Před vstupem do restaurace musí nevěsta říct své nové příjmení a měla by se nechat přenést přes práh, a to jak na hostinu, tak do společného domova. Tím je zaručena ochrana před zlými duchy a zároveň se poukazuje na novou společnou cestu životem. Na svatební hostině nechybí tradiční rozbíjení talířů a společné zametání střepů. Střepy přinášejí štěstí a manželé tak dávají najevo svou budoucí souhru a oporu. Také společné pojídání polévky z jednoho talíře značí vzájemnou spolupráci, harmonii a spravedlivé rozdělování. Společnou rukou by pak novomanželé měli nakrojit i svatební dort. Přítomní svatební hosté nesmí svatební dort odmítnout. Snoubencům by to přineslo smůlu.

Nejen pro svobodné..

Ke konci svatební hostiny pak může přijít řada na házení svatební kytice přes rameno nevěsty. Traduje se, že ta dívka, která kytici chytí, se do roka vdá. Kytice by neměla upadnout na zem, protože jedině tak zaručuje manželům štěstí.

Unesená nevěsta

Tato tradice se rozšířila z Moravy. V průběhu hostiny má být nevěsta unesena a následně hledána ženichem. Pozor, tato akce může narušit společenskou atmosféru svatebního veselí, a proto by neměl ženich dlouho tápat. Většinou ji však najde v blízkém baru nebo hospůdce, kde musí zaplatit útratu, aby svou milou získal zpět.

Ostatní nechť je překvapením :o)

Jak se slaví Velikonoce v různých zemích světa

23. července 2013 v 21:31 | Veronika Srncová |  Víte, že..............Jak se slaví Velikonoce v různých zemích světa

23.7.2013
Tradiční oslavy jara a nejvýznamnější křesťanský svátek se slaví téměř po celém světě. Většinou má stejný základ. Přesto ale můžeme najít rozdílnosti, a to hlavně v průběhu oslav.
Jak se slaví Velikonoce

Česko

U nás již dlouhá léta probíhá tradiční hodování a pomlázka. Muži a chlapci o Velikonočním pondělí vycházejí ze svých domovů a šlehají ženy a dívky pomlázkou z mladých proutků. Ženy jim na oplátku na pomlázku navěšují různobarevné pentle.

Anglie a Amerika

Hlavním symbolem Velikonoc je v obou těchto zemích hledání velikonočních vajíček. Tyto svátky jsou kromě křesťanských také svátky věnované dětem. Proto se často pořádají dětské slavnosti, večírky i party. Do takových oslav jsou zapojena často celá městečka. Ve Spojených státech jsou navíc svátky spojené přímo s náboženstvím, a proto se pár dní před samotnými oslavami schází rodiny a společně chodí do kostela.

Austrálie

Na Velký pátek se v Austrálii drží zvyk, že všechny obchody bývají zavřené. A děti pak přímo o velikonočním dnu hledají vajíčka v zahradách, kam je schová jejich rodina.

Řecko

V rodinách se slaví a koná se vajíčková bitva, která spočívá v rozbití vajíčka o svého protivníka.

Rusko

Rusové oslavují pravoslavné Velikonoce, vajíčka nosí do kostela, kde si je nechají požehnat a pak je konzumují při slavnostním velikonočním obědě.

Německo

V předvečer velikonočního pondělí děti vyrábějí slaměná hnízda, která rodiče potají potom schovají v domě nebo venku. V noci pak chodí od hnízda k hnízdu velikonoční zajíček, který do nich "snese" různě barevná vajíčka. Ráno je pak děti hledají. Zvykem je také ozdobit velikonočními generacemi strom. Zároveň se pořádají průvody a slavnosti. Vajíčka pak dávají i chlapci dívkám.

Francie

Od Zeleného čtvrtka do Bílé soboty ve francouzských kostelech oněmí zvony. Stejně jako u nás se traduje, že zvony odletěly do Říma. Liší se s námi v tom, že zpátky přinášejí sladkosti pro děti, které pak padají z nebe dolů. A děti pak vyrážejí do zahrad popadané sladkosti hledat a sbírat.

Norsko

Tato severská země je o velikonočních svátcích téměř posedlá, kromě pomlázky, malování vajíček a lyžovačky, také řešením detektivních příběhů. Je již dlouholetou tradicí, že velké televize v období Velikonoc vysílají slavné detektivní přívěhy. Nejoblíbenější je (stejně jako u nás) Hercule Poirot od Agathy Christie. Také noviny nebo webové servery vydávají detektivní příběhy a snaží se do jejich řešení zapojit své čtenář

Itálie

Tradiční "italská" malovaná vajíčka vždy požehná kněz. Hospodyně je poté postaví doprostřed sváteční tabule při obědě.
 • Existují i země, ve kterých se Velikonoce neslaví. Mezi takové patří třeba Čína.

5. Roztřepený ( Frayed )

23. července 2013 v 18:07 | Veronika Srncová |  3.řada5. Roztřepený ( Frayed )

23.7.2013
Pátý díl seriálu MTV vyšel. Tentokrát si užijeme jízdu autobusem, která se změní tak trochu na noční můru. Dojde i na "vzpomínky" na boj s Alfy.
Seriál zde :

Proč používat a nepoužívat facebook

21. července 2013 v 21:06 | Veronika Srncová |  Víte, že..............Proč používat a nepoužívat facebook

21.7.2013Žádná sociální síť se nedočkala takové popularity jako Facebook. A že jich bylo! O žádné dokonce nebyl natočen celovečerní film jedním z prestižních hollywoodských režisérů..

Jak vznikl Facebook

Facebook, neboli Ksichtovník, jak mu přezdívají jeho odpůrci, vznikl z jednoho studentského projektu. Dodnes se vedou spory, kdo komu ukradl nápad. Podstatné však je, žeFacebook je podaný jako exkluzivní klub - jen pro členy. Abyste se mohli podívat na profil někoho známého, musíte se do systému přihlásit a stát se členem. Časem podlehne téměř každý. Protože kdo by nechtěl vědět, co dělají jeho bývalí i současní spolužáci, spolupracovníci, a sám nepřidal pár dojmů ze svého života?
Facebook dovedl do dokonalosti paradox dnešního života. Lidé se strašně bojí o své soukromí, aby je někdo nešpehoval a nesledoval - ale přitom sami dobrovolně dávají všanc spoustu informací o sobě, svých zálibách. A nejen to - díky různým aplikacím třetích stran pro Facebook, hlavně online hrám, se tyto třetí společnosti dostanou zadarmo ke všem registračním údajům.
 • Potvrzujete to kliknutím na souhlas s podmínkami - ale kdo dnes čte podmínky užívání služby, že?
Jako vše, může být i Facebook dobrým sluhou, ale zlým pánem - záleží, jak jej využijeme. Setkání s bývalými přáteli či spolužáky patří jistě ke kladům. Také se častěji člověk dozví aktuální informace nebo odkazy na zpravodajské perly či zajímavé články, jichž by si sám nevšiml. Třeba na ty naše zde na Kafe.cz, viďte?
 • Na druhou stranu kromě bezpečnostních rizik je zde i určitá závislost na Facebooku.
Protože existuje i jako aplikace do mobilních telefonů, může být takový závislý uživatel prakticky stále online a nejenom se snažit podchytit co nejvíc statusů ostatních, ale i sám psát co pět minut, či posílat fotografie, kde zrovna je a co dělá, případně videa, a samozřejmě se nezapomene ocheckovat (check-in = označení místa na mapě, kde se zrovna nacházím).
Podobně rozporuplně je tomu i s celovečerním filmem The Social Network - Sociální síť režiséra Davida Finchera, který se vzniku Facebooku a sporům kolem něj věnuje. Často není věrný faktům, ony soudní pře také proběhly trochu jinak.
Každopádně je faktem, že za pomoci (nebo vykradení) svých kolegů na Harvardské univerzitě spustil Mark Zuckerberg Facebook 4. února 2004 ze svého pokoje na kolejích.

 • V současné době má Facebook celosvětově 712 miliónů aktivních uživatelů, přičemž za den přibývá dalších 250 tisíc.


6 protivných věcí, kvůli kterým nemůžete spát

21. července 2013 v 21:04 | Veronika Srncová |  Víte, že..............6 protivných věcí, kvůli kterým nemůžete spát

21.7.2013

Spánek je něco, bez čeho lidé a většina zvířat nemůže přežít. Kolik toho naspíme, záleží na tom, kolik jsme toho ve dne udělali.Pro spoustu lidí neexistuje nic lepšího, než si po dlouhém pracovním dnu zalézt večer pod přikrývku a usnout.1. Chrápání

Chrápání patří mezi ty nejprotivnější věci, které může váš partner dělat, zatímco vy se pokoušíte usnout. Opravdu to záleží na tom, jak citlivě tyto věci vnímáte. Někteří lidé dokážou spát jako nemluvňátka, i když jejich partner chrápe, zatímco ostatní probudí i ten nejmenší zvuk.
Chrápání je velmi nepříjemné obzvlášť v případě, že zvuk, který člověk vydává, se mění. Máme na mysli to, že když lidé chrápou, je v tom určitý zvuk a rytmus. Pokud jste obzvlášť trpěliví, můžete si na to zvyknout, pokud se o to pokusíte.
Skutečně špatné je to tehdy, když člověk, který vedle vás spí, vydává různé zvuky a během chrápání dělá různě dlouhé přestávky. Opravdu mi můžete věřit, když vám říkám, že je velmi těžké spát, když neustále čekáte, jaký zvuk váš partner vydá příště.
Pokud má váš partner vážný a neustávající problém s chrápáním, existuje několik věcí, které můžete vyzkoušet. Nejprve můžete zkusit spáče probudit a usnout, dříve než se to povede jemu.
Druhá technika je poněkud záludnější, ale také účinnější. Nasypte si na prst trochu pepře a přidržte jej partnerovi pod nosem. Až se pepře nadechne, začne kýchat jako blázen, a vy byste měli mít dostatek času na usnutí.
Pokud budete mít štěstí, nebude vás člověk, se kterým se dělíte o postel, z ničeho podezřívat.

2. Štěkání psů

Naši čtyřnozí přátelé nám často dělají nepostradatelnou společnost. Hrajeme si s nimi, užíváme si s nimi a vodíme je na procházky. Bohužel mohou někdy být také velmi protivnými.
Pokud štěkají na sousedy nebo na pošťačku, je to zkrátka protivné, ale v okamžiku, kdy si začnou povídat s ostatními psi uprostřed noci, stávají se zcela nesnesitelnými.
Pokud je zločincem váš vlastní pes, můžete celý problém rychle vyřešit. Stačí zavřít okna nebo přemístit psa někam, kde ostatní psy neuslyší. Opravdový problém nastává v okamžiku, kdy vás budí štěkání sousedova psa. S takovou situací nemůžete nic udělat.
Jediným řešením je, si na štěkání zvyknout, nebo si pořídit špunty do uší.

3. Komáři

Úplně každý z nás přišel někdy do styku s tímto nepříjemným parazitujícím hmyzem, tedy s komáry. Tato drobná stvoření přenášejí choroby a patří mezi ty nejprotivnější tvory žijící na této planetě. A jako kdyby to všechno nestačilo, ještě nám často brání v tom, abychom usnuli.
Neexistuje mnoho věcí, které by byly víc nemilé, než když se probudíte uprostřed noci a slyšíte známé bzučení, které vám zabrání v tom, abyste znovu usnuli. Spousta lidí by byla raději, kdyby je komár štípnul, jen aby nemuseli poslouchat jeho bzukot.
Ale téměř se zdá, že komáři existují jen proto, aby nám mohli bránit ve spánku. Opravdu se vyžívají v tom, když nám mohou bzučet kolem hlavy. Jakmile si jejich přítomnost uvědomíme, zbývá nExistuje několik faktorů, které dokážou vážně narušit náš spánek.ám udělat jen jedna věc - probudit se a komára přeměnit na velkou červenou skvrnu na stěně. Uprostřed noci se o tom snáze mluví, než se to dělá.
Komáři mají totiž schopnost zmizet přesně v tom okamžiku, kdy rozsvítíme světlo. Jako kdyby věděli, co s nimi chceme udělat. Jakmile světlo zhasnete a vrátíte se do postele, vrátí se i komáři.
Pokud se vydáte na dovolenou někam do tepla, nebo pokud si rádi necháváte v noci otevřené okno, měli byste si asi pořídit repelent proti komárům. Jinak vás možná čekají noci beze spánku.

4. Plný močový měchýř

Občas se to stává každému. Probudíte se uprostřed noci, protože potřebujete jít na záchod. Velmi často k tomu dochází uprostřed noci, když ještě napůl spíme. Když tato situace nastane, pravděpodobně si říkáte: "Teď z postele nepolezu. Dojdu si na záchod hned, jakmile se ráno vzbudím." Zatímco doufáme, že se nám podaří brzy znovu usnout a zapomenout na náš malý problém, téměř nikdy k tomu nedojde.
V závěru vždycky vylezeme z postele a dojdeme si na záchod, protože už to zkrátka nedokážeme vydržet. Proto vám doporučujeme, abyste šli na záchod hned v tom okamžiku, kdy začnete cítit potřebu. Nemá smysl se pokoušet potřebu jít na záchod překonat, protože se stejně nemůžete dobře vyspat. Nakonec vždy vyhraje váš močový měchýř.

5. Sousedé, kteří se milují

Tento problém se často vyskytuje u lidí, kteří bydlí v činžovních domech nebo se vydají na dovolenou do míst, kde jsou tenké zdi. Jen velmi těžko se dá odpočívat, když si někdo ve vedlejší místnosti užívá sex a je při tom velmi hlučný.
Pokud máte partnera, není to tak špatné, protože můžete svým sousedům snadno všechno vrátit. Jen si počkejte, až se vaši sousedé jednou vrátí pozdě domů. Jakmile zhasnou světla, můžete se začít milovat a vydávat při tom různé zvuky. Alespoň jim tak ukážete, jak těžko se dá usnout, když děláte to samé.
Pokud partnera nemáte, pak je vaší jedinou možností sousedy tolerovat a doufat, že bude jejich milování co nejkratší, anebo že se vám povede najít někoho, s kým budete moci v blízké budoucnosti dělat to samé.

6. Neobvyklé zvuky

Všichni si rádi myslíme, že jsme nebojácní, a že nás jen tak něco nevyvede z klidu. Jenže i ti nejstatečnější mezi námi mají své slabé stránky.
Už jste pravděpodobně byli doma sami. A není to moc příjemný pocit, když si vlezete do postele potom, co jste se na příklad dívali na horor.
Každý zvuk a každý závan větru se hned mění v potencionálního zloděje nebo dokonce i ducha, který se vás snaží zastrašit. Říká se, že noc má svou sílu, a to je rozhodně pravda. Pokud kvůli takovýmto věcem nemůžete spát, máme pro vás jednoduché řešení. Přestaňte se před spaním dívat na horory, nebo když jdete do postele, tak si nechte rozsvícené noční světýlko, jako to pro vás dělávali rodiče, když jste byli malí. A pokud ráno někdo přijde na to, že jste měli celou noc světlo rozsvícené, můžete jim vždycky říct, že jste si četli a ani si nepamatujete, kdy jste usnuli.

Divné věci,které se vám dějí, když spíte. Víte o nich?

21. července 2013 v 21:00 | Veronika Srncová |  Víte, že..............


Divné věci,které se vám dějí, když spíte. Víte o nich?

21.7.2013

Spánek, usínání i probouzení provázejí často docela bizardní tělesné projevy. Některé mohou vyděsit vás, jiné vaše okolí. Například spánková obrna je extrémně nepříjemný jev.Bruxismus

Jeden z nejpříšernějších zvuků noci je skřípání zubů ze spánku. Kdo to zažil, potvrdí. Dochází k rytmickým stahům žvýkacích svalů, objevuje se ve všech fázích spánkového cyklu. Způsobuje poškozování zubní skloviny, záněty dásní nebo namožení čelistního kloubu. V těžkých případech je potřeba na zuby nasazovat chránítko, aby sklovina nepřišla úplně vniveč, nebo nasadit léky.
Náhlé spontánní záškuby končetin, hlavy i trupu se objevují během usínání a má je až na naprosté výjimky úplně každý. Někdy vás mohou docela vystrašit a vzbudit. Jsou jinak neškodné a jejich četnost narůstá se stresem a emocionálním vypětím. Nesvědčí ani velké množství kávy, čokolády, colových nápojů nebo energetických nápojů (zkrátka kofeinu) požitých před usínáním.

Hypnagogické pseudohalucinace

Ještě úplně nespíte, ale mozek už spustil snový automatismus. Díky tomu si připadáte vzhůru, ale už se vám do reality "přizdávají" sny, z čehož vzniká pozoruhodná míchanice. Můžete si tak třeba myslet, že je někdo v místnosti (a oslovit ho), ačkoliv tam vůbec není. Výjimečně se tyto halucinace objevují i během probouzení, kdy se naopak spánkový automatismus nestihnul "vypnout".

Chrápání (ronchopatie)

Velké téma na samostatný článek. Chrápě stále více lidí - souvisí to především s epidemií obezity. Svou roli hraje také věk. Problém se týká i žen a je poměrně nebezpečný, zvlášť pokud ve spánku dochází k tzv. "apnoe", při které se na několik vteřin zastaví dýchání.

Somnilogie

Neboli mluvení ze spaní postihuje nejčastěji děti, ale někteří dospělí mluví ze spaní pravidelně a jiní zase, když je potká významná stresová situace. Spící člověk mluví spontánně, útržkovitě, někdy mu není příliš rozumět, na otázky neodpovídá. Kdyby ovšem odpovídal, říká se tomu somnidialogie. Ta je ale velmi vzácná. Oba jevy se objevují ve všech fázích spánkového cyklu.

Somnambulismus

Známý spíš jako náměsíčnost je zvláštní motorické jednání ve spánku, o kterém spáč nic neví, zato okolí se může patřičně vyděsit. Obvykle se objevuje v první polovině noci, v hlubokém non-REM spánku (3. a 4. fáze). Spící člověk dokáže provádět i složité pohyby (například začít luxovat!), vstane, chodí, může se obléknout a chtít vyjít ven - prakticky cokoliv vás napadne. Obvykle má otevřené oči, ale špatně nebo i podrážděně reaguje na pokusy probudit ho.

Když vás někdo vzbudí z hlubokého spánku, s překvapením zjistíte, že se pohybujete jako po alkoholu. Nevalná koordinace svalů, potácení, dezorientace, mluvení z cesty. Mozek se zkrátka ještě nestihnul "nahodit".

Spánková opilost

Když vás někdo vzbudí z hlubokého spánku, s překvapením zjistíte, že se pohybujete jako po alkoholu. Nevalná koordinace svalů, potácení, dezorientace, mluvení z cesty. Mozek se zkrátka ještě nestihnul "nahodit".

Spánková obrna

Jeden z nejnepříjemnějších stavů, které vás opravdu mohou velmi vyděsit. Zatímco jste v bdělém vědomí, tělo vůbec nereaguje na žádné podněty. Nedokážete mu dát žádný povel k pohybu a zůstáváte ochrnutí ležet, což někdy trvá i deset hrůzných vteřin. Svalová atonie (naprosté uvolnění svalů) odezní, ale mezitím zažíváte obrovský strach z ochrnutí a nedokážete ani mluvit.

Vaše ovoce podle znamení

19. července 2013 v 21:23 | Veronika Srncová |  Znamení zvěrokruhuVaše ovoce podle znamení

19.7.2013

BERAN - ANANASOVÝ TYP

Nechcete-li, aby vás okolí stoprocentně odhadlo, nepodaří se to nikomu. Rádi se obdivujete a podléháte vášním. Jste schopni prosadit se ve vrcholových funkcích, umíte čelit oprávněné kritice, ale mnohem raději vynášíte ortel vy. Pro ostatní je spolupráce s vámi pomyslnou výzvou. Na jedné straně tím narůstá vaše ego, na straně druhé jste u některých jedinců nepopulární. Prostě ne každý vás skousne - stejně jako ananas.

Ananas

Toto tropické ovoce je důležitým zdrojem enzymu bromelainu, který ovlivňuje zásobování těla proteiny a štěpí bílkoviny. Ananas dodává hořčík, draslík, vápník, zinek, fosfor a železo. Má blahodárný vliv při infekcích močového měchýře, slouží jako prevence srdečních chorob.
fresh pineapple fruits

BÝK - TŘEŠŇOVÝ TYP

Nebojíte se povolit uzdu fantazii a přicházet s něčím neotřelým. Potřebujete pohodu, nikoliv stres, ovšem ten si z velké části působíte sami. Soustřeďte se na podstatné věci. Vzpomeňte si na sladkou třešeň, která by nebyla taková, jaká je, pokud by neměla svůj střed - pecku. Duchem jste citliví a nejblíže máte k asijským kulturám i duchovním směrům. Náhodné milostné úlety nejsou nic pro vás, potřebujete věrnost, upřímnost a lásku.

Třešně

Třešeň obsahuje draslík, betakaroten snižující riziko rakoviny, křemík, železo, jód (bolesti páteře, štítná žláza), fosfor, zinek, vápník, vitaminy A, B, C, E, P. Třešně snižují krevní tlak, hmotnost a napomáhají při ateroskleróze, chudokrevnosti i při zácpě.
cherries

BLÍŽENEC - JAHODOVÝ TYP

Dokážete se změnit ze dne na den stejně jako jahody. Zajímavostí je dělení na dvě skupiny: pozemskou a vesmírnou. Do první patří typičtí Blíženci. Jsou jim cizí podvody, lži a arogance. Hlavní slovo v rozhodování má selský rozum, intuici používají sporadicky. K vesmírné skupině se řadí jedinci, kteří jsou kreativnější a svobodnější jak v soukromí, tak v práci. Mají rozhled a značně vyvinutou intuici.

Jahody

Ovoce bohaté na vitamin C. Má v sobě i nemalé množství železa a draslíku, látek blahodárných na tvorbu krve, dále mangan, který ovlivňuje zažívání. Jahody podporují mozkovou funkci a probouzejí touhy lásky (zvláště u mužů). Mají vliv na tvorbu testosteronu.
Strawberries

RAK - BROSKVOVÝ TYP

Vaše životní štěstí spočívá v harmonickém propojení s milovanou osobou. Broskev je na dotek tvrdá, a když se zakousnete, vaše chuťové buňky osvěží měkká dužina. Proto bylo tomuto ovoci přisouzeno znamení Raka. Věnujete se rodině, hlavně potomkům. Dokážete být nejen příjemní společníci a rádci, ale také dobře víte, kde končí hranice upřímnosti a vaší dobroty. Bolest, která se vám v životě nevyhýbá, chápete jako výzvu.

Broskve

Šťáva z tohoto ovoce působí na vylučování a díky podílu kyseliny listové má lehce projímavý účinek. Vitamin K přispívá ke správné srážlivosti krve. Obsahuje i draslík, vápník, železo, zinek, hořčík a bioflavonoidy, které nás chrání před rakovinou.
peach

LEV - HROZNOVÝ TYP

Jste jako víno. Ale to nemusí být vždy kvalitní, může být i trpké. V přeneseném slova smyslu vše, co se o něm traduje, souvisí i se zrozenci Lva. Stejně jako hrozny milujete slunce, a pokud si vás někdo oblíbí, lehce si vytvoří závislost. Ovšem i vy buďte ohledně závislostí obezřetní, protože snadno podlehnete, a o to hůř se vymaníte. Jste prototyp moderního člověka, který permanentně hledá ztracenou životní rovnováhu.

Hroznové víno

Do těla přináší vitaminy ze skupiny B. Hroznový cukr má blahodárný vliv na regeneraci mozkových buněk. Draslík ovlivňuje srdeční činnost, výměnu vody v těle i dýchání. Tmavé odrůdy obsahují antioxidanty chránící organismus před rakovinou.
Ovoce podle znamení 4

PANNA - HRUŠKOVÝ TYP

Tito jedinci si potrpí na vizáž. Rozdílnost v pohlaví a charakteristice spočívá pouze v tom, že pánové jsou technicky založeni a ženy se snaží být dobré rádkyně a psycholožky. Na důležitá rozhodnutí potřebují čas, stejně jako hrušky, které musí dozrát, aby získaly neopakovatelnou chuť. Problémy jdou v dětství mimo ně, teprve až dospějí, začnou se jim stavět tváří v tvář. Jejich hybnou silou je pozitivní myšlení a dobrá nálada.

Hrušky

Obsahují významné množství vitaminu B a vlákniny. Mají přes 80 % vody, která rychle přivádí živiny do střev a čistí je. Glukóza dodává energii, jež tlumí stres. Kromě pektinu, tříslovin, škrobu, zinku, mědi, jódu, provitaminu A či kyseliny listové mají množství močopudného draslíku.
fresh pears

VÁHY - ŠVESTKOVÝ TYP

Za vytyčenými cíli jdete s patřičnou rozvahou. Pokud se pro něco nadchnete, nikdo vás nezastaví. Nestěžujete si a neřešíte malichernosti. Nemáte problém přiznat chybu. Jestliže je někdo silnější, respektujete ho. Pomáhá vám všeobecná informovanost. Než se definitivně rozhodnete v důležitých záležitostech, a týká se to soukromí i profese, spíše než na sebe dáte na mínění druhých. To vám už několikrát značně zkomplikovalo život.

Švestky

Obsahují vitamin H (biotin), který je nezbytný pro správnou látkovou výměnu, ale i pro pokožku, vlasy a nehty. Vitamin B12 (kobalamin) je důležitý pro krvetvorbu. Vitamin E chrání buňky před poškozením a funguje jako prevence rakoviny a kardiovaskulárních chorob.
Three plums with leaves on white background.

ŠTÍR - GRANÁTOVÉ JABLKO

V plodech granátovníku se ukrývá spousta šťavnatých jadérek, symbolu plodnosti, lásky, soudržnosti rodiny stejně jako v případě Štírů. Jste vášniví, i když na první pohled nepůsobíte jako sex symbol. Ten, kdo má možnost vás "ochutnat", je uhranut vaším kouzlem osobnosti. Rádi se poddáváte dobrodružstvím, ale nedáte dopustit na rodinu. Vaše slabosti? Nedokážete ocenit své hodnoty a pro vypočítavce jste snadno zneužitelní.

Granátové jablko

Ovoce bohaté na uhlohydráty důležité pro krevní oběh a na vitaminy K, B a C. Z jablíček se využívá šťáva, z níž se připravují džusy, koktejly i orientální nealkoholický šerbet. Známější je sirup grenadina. V Asii se plod užívá jako koření.
pomegranates

STŘELEC - POMERANČOVÝ TYP

Upozorňujete na sebe atraktivním vzhledem, oblečením i gesty. Máte dostatek energie nejen na realizaci ztřeštěných nápadů, ale rovněž na dobývání. Pokud se vás někdo dotkne, sladké (někdy až přesládlé) chování se v mžiku změní v kyselou spršku. Vaše slabé stránky spočívají v unáhlenosti, ukvapenosti a bezhlavosti. Střelci prostě rádi střílejí od boku. A stejně se neponaučí, protože si řeknou, že se tak moc nestalo.

Pomeranče

Pro velké zastoupení vitaminu C čelí infekcím. Vitamin B7 pomáhá v růstu zdravých a silných vlasů, v hojení ekzémů a kožních vyrážek. Abychom předešli infarktu myokardu, měli bychom pomeranče zařadit do jídelníčku. Obsahují totiž selen.
Oranges with leafs

KOZOROH - CITRONOVÝ TYP

Vše, co děláte, hodláte mít pod kontrolou. Vaším cílem není finanční zisk, nýbrž zabezpečení života na úrovni pro celou rodinu. Silní chcete být jako součást kolektivu, nikoliv jako jedinec. Pocit zodpovědnosti jde na ruku vaší kreativitě a touze po originalitě. Pokud se vám nedaří, nesnažíte se vinu shazovat na druhé, nicméně vaše podrážděnost je tak do očí bijící, že ji přenášíte na ostatní, i kdybyste nechtěli.

Citrony

Obsahují kyselinu citronovou, bioflavonoidy, pektin, vonné silice, provitamin A, vitamin B, ale také fosfor, draslík, hořčík, železo, vápník a zinek. Vitamin C z nich je nejlepší přírodní prevencí proti krvácivosti dásní.
High-quality photo of ripe lemons.

VODNÁŘ - JABLEČNÝ TYP

Jste všeteční, zvědaví, veselí, se spoustou kontaktů. Nevýhodou bývá, že se řadíte na první místo v žebříčku svých hodnot. O všem chcete mít co nejvíc informací. Stejně jako jablka, která mají více druhů, i vás charakterizuje směsice nálad. Dokážete být slaďoučcí, umíte však dát pocítit i svou kyselost či trpkost. Rádi flirtujete, ale vzápětí si protějšek uzurpujete. Rozhodně byste měli být tolerantnější.

Jablka

Bohatý zdroj ovocných kyselin, pektinu a vlákniny. Dvě posledně jmenované látky snižují hladinu cholesterolu v krvi. Draslík podporuje dobrou výživu svalů. Jablka obsahují tříslovinu, celulózu, antioxidanty, karoten, vitamin B a C.
Red apples

RYBY - MELOUNOVÝ TYP

Ačkoli některé prameny uvádějí pro daný časový úsek banán, na znamení Ryb sedí více meloun. Tvrdá slupka, měkké jádro. Tito jedinci rádi sní, jsou srdeční, vlídní, diplomatičtí, ale také náladoví. Jestliže jim jednou ublížíte, už nikdy se k nim nedostanete blíž, dokud sami neuznají za vhodné vás k sobě pustit. Dokážou odpouštět, ale nezapomenou. Získáte-li naopak jejich přízeň, máte jistotu, že lepší přátele nenajdete.

Melouny

Melouny obsahují listovou, jablečnou a citronovou kyselinu. Jedná se o nízkokalorickou a osvěžující potravinu s vysokým podílem vitaminů A, řady B, C a minerálních prvků. Využívají se při léčení ledvinových potíží.
Ovoce podle znamení 8

Zdánlivě neškodná jídla,která vás můžou zabít

19. července 2013 v 21:13 | Veronika Srncová |  Víte, že..............Zdánlivě neškodná jídla,která vás můžou zabít

19.7.2013

U nás na ně sotva narazíte, ale globalizace může i na váš stůl přinést něco exotického. Rozhodně si ale raději dopředu zjistěte, co jíte.
Zdánlivě neškodná jídla, která vás můžou zabít

V našich zeměpisných šířkách se obvykle nesetkáváme se stravou, která by byla životu nebezpečná a tak jediné, co vám může spolehlivě způsobit smrt, je dlouhodobé přejídání a nadměrná konzumace alkoholu. Dostanete infarkt a máte to...
Jenže zahraniční kuchyně se pomalu dostává i k nám a než ukážete na specialitu, raději se dvakrát ujistěte, co opravdu jíte, protože některá jídla vás mohou skutečně zabít. Nejprve se ale podívejme na některá nebezpečná domácí jídla.

Kapr

Vánoční svátky si bez kapra představit nedokážeme... Tedy, my v redakci ano, neboť dáváme přednost středně propečenému steaku, ale Češi jsou národ konzervativní. Ročně musí ale lékaři ošetřit několik stovek lidí, kterým uvízla v krku kost z kapra. Nejhorší případy už ale také skončily smrtí...
Common carp

Tatarák

Syrové hovězí maso je samozřejmě lahůdka, ale kuchař musí vědět, ze kterého chovu bere. Dnes se podařilo riziko minimalizovat, přesto ale stále existuje malá pravděpodobnost, že se do vás dostane zárodek tasemnice. Ta si pak hoví ve vašich střevech a skutečně může citlivějším jedincům způsobit i smrt, i když je to velmi nepravděpodobné. Už to umíme léčit
tatarák

Houby

Nezkušený houbař často sebere i nějakou tu jedovatou houbu, ale aby vás složila muchomůrka, museli byste jich spořádat celý košík. Obvykle to končí jen nevolností či závratěmi a lékaři si s tím snadno poradí.
Pak už vás u nás může zabít skutečně jen sousto, které vám zaskočí a není po ruce nikdo, kdo by vás praštil přes záda. Pojďme se proto podívat za hranice, kde na nás opravdu číhá nebezpečí.
Shitake mushrooms

Fugu

Asi nejznámější je japonský pokrm z ryby, jejíž žlázy jsou prudce jedovaté a i malá dávka usmrtí dospělého muže. Na světě existuje jen málo certifikovaných kuchařů, kteří dokáží rybu fugu naporcovat. Přesto každoročně jen v Japonsku zaznamenají několik desítek případů otravy, z nichž necelých 10 % končí smrtí. Jedná se ale zejména o neodbornou úpravu v domácích podmínkách. Než byl ale v roce 1958 zaveden zákon, že fugu smí připravovat pouze certifikovaný odborník, zemřelo v Japonsku každoročně asi 150 lidí na otravu touto rybou.
Fugu fish

Opičí mozečky

Ano, tohle se skutečně jedlo (a jí) zejména v jihovýchodní Asii a v Číně. Opičí mozeček je považován za ultraluxusní delikatesu a někteří gurmáni ho pojídají za syrova přímo z živé opice! Opice se sváže, vyjmou se jí mandle (aby neřvala jak pavián) a opatrně rozřízne hlava, aby ještě žila. A pak si můžete pochutnávat na tepajícím mozečku. Zní to pěkně, ale mezi opicemi koluje nebezpečná nemoc - něco na způsob nemoci šílených krav. Nemocný člověk pak pomalu a zdlouhavě umírá na odumření mozku...
opičí mozečky

Ovoce durian

Od durianu by vás mělo odradit především to, že páchne jako hnůj nebo vágusovy nohy. Skutečně. Ale v jihovýchodní Asii je považován za oblíbenou pochoutku. Sám o sobě je neškodný, ale problém nastává, když spolu s ním konzumujete alkohol. A na to doplácí především nezkušení zahraniční turisté.
durian

Sannakji

Tuto syrovou chobotnici si oblíbila hlavně Korea. Není jedovatá, ale protože se jí syrová, její chapadla se mohou ještě hýbat a přísavkami se přichytit v krku oběti... ehm, tedy labužníka. Ročně takto zemře až šest lidí.
sannakji

Co jste nevěděli o snech

19. července 2013 v 21:07 | Veronika Srncová |  Víte, že..............Co jste nevěděli o snech

19.7.2013
Má je každý, jsou krásné, děsivé i bláznivé, především ale tajemné. Co vlastně o snech víme?
10 věcí, které jste nevěděli o snech


90% snů zapomeneme

Polovinu našich snů zapomeneme pět minut po probuzení, během deseti minut je pryč 90%. Pokud chcete čerpat ze snů inspiraci, zaznamenejte si vše bezprostředně po procitnutí. Anglický básník Samuel Taylor Coleridg takto vytvořil své slavné dílo Kubla Khan.

Sníme jen o tom, co známe

Ve snech vystupují kromě našich známých také osoby, jejichž tváře jsou nám cizí. Mysl si ovšem tyto podobizny nevytváří, pouze využívá nevyčerpatelné zásobárny obličejů, které jsme během svého života spatřili, i když si je třeba nepamatujeme.

Muži a ženy sní jinak

Mezi sněním mužů a žen lze vypozorovat určité rozdíly. Těžko říct, čím je to způsobeno, nicméně v mužských snech se údajně více objevují muži, zatímco ženy sní rovnoměrně o mužích i ženách. Pozoruhodné.

Vnější vlivy se promítají do snů

Mysl během spánku zachycuje podněty, které působí na naše smysly, a často je zakomponuje do snů. Takže když si například budou vaši sousedé v noci užívat poněkud hlučněji, možná si budete ve snu užívat i vy.

Někteří lidé sní pouze černobíle

Výhradně černobíle sní 12% současné populace. Výzkumy z let 1915 - 1950 tvrdily, že černobílá je většina snů, v 60. letech se to ovšem začalo měnit. Spekuluje se, že jde o důsledek přechodu k barevným filmům a televizi.

I slepci mají sny

Lidé, kteří oslepli v průběhu života, mohou mít sny vizuální, ve snech slepců od narození dostávají prostor ostatní smysly. Slepecké sny jsou tedy zvláštní směsí zvuků, vůní či hmatových vjemů.

Zvířata také sní

Vědecké výzkumy provedené na nejrůznějších druzích zvířat prokázaly, že mozkové vlny spících němých tváří jsou stejné jako u lidí, kteří sní. O obsahu zvířecích snů se však můžeme pouze dohadovat.

Sny jsou prevencí duševních poruch

Poslední studie zjistily, že u studentů, kteří sice spali osm hodin, ovšem na začátku každého snu byli probuzeni, se po třech dnech začaly objevovat negativní příznaky jako nepozornost, podrážděnost a psychotické jevy.

Sny mohou předpovídat budoucnost

Zřejmě tomu tak opravdu je. Podle několika výzkumů 18 - 38% lidí připouští, že někdy mělo "věštecký" sen, a 70% zažilo déja vu. A i mnozí z těch, kteří takovouto osobní zkušenost nemají, věří, že se nám skutečně může zdát o věcech budoucích.

Během snu lze zažít orgasmus

Asi každý má zkušenost s tzv. "vlhkými sny", nicméně může se stát, že ve snu prožijete skutečný orgasmus a to můžu potvrdit na vlastní kůži :•) stejně silný a intenzivní jako v reálu, aniž by se to navenek projevilo. Zda jde takovéto snění nějak vědomě navodit, bohužel nevím.

4. Rozpoutání ( UNLEASHED)

19. července 2013 v 18:57 | Veronika Srncová |  3.řada4. Rozpoutání ( UNLEASHED)

19.7.2013
Zatímco se Scott snaží udržet Isacca dále od zapojení se do nebezpečné konfrontace s dvojčaty ve škole, Stiles se snaží prokázat svoji teorii, že zabiják nemá nic společného s vlkodlaky.
Seriál zde :7 věcí,které jste si mysleli špatně

16. července 2013 v 21:34 | Veronika Srncová |  Víte, že..............7 věcí,které jste si mysleli špatně

16.7.2013
O některých věcech máme mylné přesvědčení. Zkrátka žijeme v domnění, že něco je A, když je to ve skutečnosti B. Pojďme se podívat na nejčastější omyly, které sice nikomu nevadí, ale ať nejste zbytečně za blbce.


1. Meloun není ovoce.

Tak! Meloun je ve skutečnosti zelenina, přesněji řečeno tykvovitá. A pokud chcete zaválet, řekněte, že je to ve skutečnosti bobule, což je také bravda.

2. Radar nevymysleli Američané. Ani Britové.


Tato ve vojenství, ale i v dopravě velmi užitečná pomůcka, má své počátky v Německu. Heinrich Hertz zjistil, že kovové předměty odráží rádiové vlny. Ruský vědec Alexander Popov vypozoroval stejný jev, ale teprve němec Christian Hülsmeyer sestrojil první funkční radar určený k detekci předmětů - tehdy hlavně lodí.

3. Nejvyšší horou Evropy není Mont Blanc.


Sice je obecně Mont Blanc se svými 4810 metry nad mořem považován za nejvyšší bod v Evropě, ale trochu se zapomíná na horu Elbrus, která leží v Kavkazu a je na hranici mezi Evropou a Asií. Geograficky tak je ona s výškou 5642 metry nad mořem nejvyšším bodem v Evropě.

4. Nejrychlejší zvíře není gepard.


On je možná nejrychlejší na souši v běhu, ale nejvyšší rychlosti v akci dosahuje sokol stěhovavý, který při střemhlavém letu dokáže vyvinout rychlost přes 300 km/h. A pokud chcete zvíře, které se vůbec kdy pohybovalo nejrychleji, tak je to samozřejmě člověk, i když k tomu použil raketový motor.
5. Komunismus nevznikl v Rusku.

Ačkoli je Rusko, respektive Sovětský svaz, symbolem komunismu, počátky tohoto krajně levicového hnutí podobně zločinného jako fašismus sahají do Francie a Anglie, kde byly během průmyslové revoluce zakládány ortodoxní "sekty" dělníků. Šlo o jakousi bojovnou alternativu církvím.

6. Nacisté se nedostali k moci násilím.


I když je německý nacismus třicátých a čtyřicátých let považován za jednu z nejhrůznějších ideologií všech dob, nezískal svou moc násilím či vojenským převratem. Adolf Hitler a jeho Národní socialisté ve straně NSDAP regulérně vyhráli volby. Stejně jako komunisté v roce 1946 u nás.

7. První v kosmu nebyli Rusové.Jistě, první člověk, který se oficiálně podíval do kosmu, byl Jurij Gagarin, ale první funkční kosmické plavidlo sestrojili Němci, i když jim o to vůbec nešlo. Raketa V, určená k bombardování nepřítele, dosáhla po odpálení výšky až 206 km nad povrchem Země. A to je místo, které je již Mezinárodní leteckou federací považováno za kosmický prostor.

Hromada chytrých faktů

16. července 2013 v 21:25 | Veronika Srncová |  Víte, že..............Hromada chytrých faktů

16.7.2013

Adolf Hitler byl v roce 1938 jmenován magazínem Time jako "Muž roku".
28. června je Mezinárodní CAPS LOCK den.
V USA je 84 lidí, kteří se jmenují LOL.
Společnost Sony se původně jmenovala Totsuken.
Průměrný telefon má na sobě víc bakterií, než záchodové prkénko.
Na 76% fotkách Britů jsou opilí lidé.
Jediná kapka ropy dokáže zničit 25 litrů vody.
V puse aligátora se během jeho života vystřídá přes 3000 zubů.
První muž, který přežil průchod přes Niagárské vodopády později zemřel na uklouznutí na pomerančové kůře.
Když při pláči dopadne na zem první kapka z pravého oka, jedná se o šťastnou událost. Pokud první dopadne kapka z levého oka, jedná se většinou o bolest.
Kurt Cobain se zastřelil měsíc poté, co se narodil Justin Bieber.
Průměrní zákazníci stráví v marketu 15 minut koukáním, než cokoliv dají do svého nákupního košíku.
Slovo Vanilka pochází z latinského slova Vagina.

Co je velké, to je cooll?

16. července 2013 v 21:22 | Veronika Srncová |  Víte, že..............Co je velké, to je cooll?

16.7.2013
Neuvěřitelné čtení z kouzelného světa velkých, větších a největších prsou i pohlavních orgánů.
co-je-velke-to-je-cool-02

Oficiálně největší penis

O tom, že největší penis, sen mnoha mužů, může být noční můrou, by mohl mluvit Jonah Falcon. Jeho penis měří při erekci celých 34,29 cm a v klidovém stavu 24,13 cm. Jen pro představu, delší strana papíru A4 měří 29 cm. Pokud máte po ruce nějaký magazín, hezky ho srolujte a přiložte k tříslům - i tento papírový penis je stále o 5 centimetrů kratší než ten Jonahův. Oficiálně je Jonah Cardeli Falcon mužem s největším penisem na světě. A jak se mu žije? Oprávněně tvrdí, že všichni se mu koukají rozhodně jinam, než do očí. (Sakra, a kam jinam by se ti měli koukat, Jonahu? Vždyť při erekci se ti musí nedokrvovat mozek!) Stálou přítelkyni nemá a už delší dobu žije sám s matkou.

Největší umělá prsa

O největších ňadrech světa se již na našem serveru psalo. Proto jen velmi krátce. Nositelkou největších umělých, ehm..., zdali se to ještě tak dá nazvat, je Brazilka Sheyla Hersheyl (29 let). Na svém hrudníku nosí osm litrů silikonu, což je solidní zásoba vody třeba pro jednu etiopskou vesnici. V ČR by měla velikost asi 75 J.
co-je-velke-to-je-cool-04

Nejhlubší vagína

S další kategorií naše redakce našla ideální ženu pro Jonaha Falcona. Bohužel je už pár desítek let mrtvá. Ale neplač, Jonahu, byla Skotka, takže by ti stejně nedala. Jmenovala se Anna Swan (1846 -1888) a v dospělosti měřila 240 cm. Porodila dítě, které mělo obvod hlavy 48 cm, z čehož se jakýmsi přepočtem odvozují i míry její vagíny. Jiné zdroje uvádí osmadvacetiletou Angličanku, která si do své naskládala 84 šilinkových mincí. Potřebujete někdo rozměnit? Čtenáře, zabývající se numizmatikou, bych poprosil o doplnění, jaké jsou rozměry šilinkové mince, děkuji.
co-je-velke-to-je-cool-05

Na závěr trochu z přírody: Největší savec a největší samec, dva v jednom

Největší savec na světě nežije suchozemský život, ale má rád hodně vody. Vždyť při jeho hmotnosti až 190 tun by ho na suchu váha vlastního těla zadusila. Ano, mluvíme o plejtváku obrovském, mořském savci z řad kytovců, měřícím okolo 30 metrů. Největší překvapení ale plejtvák schovává pod kapotou. Ženy, podržte se, muži a Jonahu Falcone, záviďte! Plejtvák se může pyšnit i 3 m dlouhým penisem! A kontrolní otázečka na konec. Proč přírodovědci pojmenovali plejtváka plejtvákem? Protože ejakulát plejtváka má objem okolo 20 litrů. No není to plejtvání? Samozřejmě objem závisí na velikosti varlat, ty u plejtváka váží i 70 kg.
co-je-velke-to-je-cool-06

Sv. Valentýn

16. července 2013 v 21:16 | Veronika Srncová


Sv. Valentýn

16.7.2013
Svátek sv. Valentýna je rozšířený po celém světě a v posledních letech se stále více slaví i u nás. A není divu. Vždyť kdo z nás by nechtěl oslavovat jednu z nejkrásnějších věcí v životě - lásku? Ale víte, proč zrovna 14. února? Proč ne třeba v květnu? Máj je lásky čas.


Sv. Valentýn není výmysl dnešní doby, je skutečnou historickou osobností. Kdo sv.Valentýn vlastně byl? Moc o něm nevíme, jen lze z dokumentů vyčíst, že zemřel v roce 269 a byl prohlášen svatým. Vykonával v Římě kněžský úřad v době panování císaře Claudia II. Gothica (268-270) a vypráví se o něm spousta legend.
Začneme legendou ze starého Říma, která vypodobňuje Valentýna jako velmi ctnostného, počestného a moudrého člověka. O jeho moudrosti se doslechl dokonce i císař a povolal si Valentýna k sobě. Nešetřil chválou a neskrýval obdiv k Valentýnovi, posteskl si také nad okolnostmi, proč se Valentýn nemůže stát přítelem císařovým. Protože Valentýn, ač tak moudrý a vzdělaný, věří těm pověrám (měl na mysli křesťanství). Jenže Valentýn namítl, že císař je tím, kdo věří pověrám.

Císař nakázal městskému prefektu Astoriovi, aby na sebevědomého Valentýna dohlížel. A aby byl Valentýn pod důslednou kontrolou, vzal si Astorius Valentýna do domu. Tam se setkal s velmi krásnou, ale nevidomou dcerou prefekta. Astorius požádal Valentýna, aby se modlil za dceřin zrak. Valentýn tak rád učinil, protože v sílu modliteb věřil a dívku si zamiloval.
Zázrak se opravdu stal a dívka opět spatřila světlo světa. O zázračném uzdravení si povídal celý Řím. Pohané odmítli věřit v ten zázrak a vtrhli do domu prefekta, Valentýna odvedli a za městem mu oddělili mečem hlavu od těla. Navzdory trpkému osudu se stal sv.Valentýn patronem věrných a čisté, oddané lásky.

Také křesťané přejali tento starobylý zvyk a spojili jej se svým světcem Valentýnem, mučedníkem za vlády císaře Claudia II. Duševně nemocný císař se prý rozhodl zrušit manželství, neboť ženatí muži podle něj nebyli dobrými válečníky. Kněz Valentýn však přes císařův zákaz tajně dál oddával milence, za což byl uvržen do vězení a popraven. Poslední vzkaz, který Valentýn poslal dceři vězeňského dozorce před svou smrtí zakončil slovy: "Od Tvého Valentýna". A tak od té doby si v den svátku Sv. Valentýna posílají a dávají zamilovaní lidé tyto "Valentýnky" s vyznáním lásky.

3. Světlušky ( FIREFLIES)

15. července 2013 v 18:12 | Veronika Srncová |  3.řada


3. Světlušky ( FIREFLIES)

15.7.2013
Jak Boyd a Cora ztrácí vědomí a zdravou mysl při plném úplňku, musí jim Scott a Derek pomoc, ikdyž to není zrovna jednoduché.


Seriál zde :


Jídelníček po infarktu

15. července 2013 v 18:05 | Veronika Srncová |  Strava a pitní režimJídelníček po infarktu

15.7.2013Healthy lifestyle,
Máte za sebou infarkt a doktoři vám nařídili zdravou výživu? v TOM případě si přečtěte, co tím nejspíš mysleli

Zhubnout


Jednou ze základných podmínek je shodit přebytečnou váhu. Většinou to znamená zredukovat množství jídla a změnit i jeho skladbu. Měli by jste vynechat živočišné tuky a kunzomovat ty rostliného původu.
I love fruit and vegetables


Nesolit


Sůl patří mezi největší rizika nejen pro lidi, kteří mají za sebou srdeční příhodu. Škodí ledvinám , zvyšuje tlka, poškozuje cévy apod. Kardiaci po infarktu by neměli podle doktorů solit vůbec. V potravinách je prý přirozené soli až dost. Chuťové pohárky se dají obelhat tak, že si místo solení si budete jídlo kořenit ( hlavně bylinkami). Ideálí je saturejka, alei 6 jiné koření( nazalka, orengao, tymián...... atd) Skvělí i je česnek.
Basil

Jenom na jedno


I když zdraví lidé si můžou dovolit dát občas i něco silnějšího, u lidí s prodělaným infarktem je denní max. alkoholu 1 dc vina, raději červeného než bílého. S pivem je to tak by neměla překročit max. 1 velké. Ženy mají od všeho dovolené jen polovinu.
Beer Stein's


Potraviny,

které můžeme


 • kvalitní margaríny
 • celozrné pečivo a chleba
 • libové maso ( kuřecí, krůtí, králičí)
 • ryby
 • nízkotučné mléčné výrobky
 • ovoce, zelenina
 • ořechy, semínka
Ingredients: Butter

Jídla,

která nám škodí

 • tučné červené maso
 • smažená jídla
 • sladkosti
 • polotovary
 • tvrdý alkohol

Krásné NOHY do sandálů

15. července 2013 v 17:39 | Veronika Srncová |  HygienaKrásné

NOHY

do sandálů

15.7.2013Beautiful long legs.

Patříte k lidem, kteří váhají, jestli mají navštívit profesionílní salón a nechat si udělat pedikúru? Jestli chcete ušetřit čas i peníze, poradím vám , jak si udělat krásné nohy po " domaácku".

Domácí pedikúra krok za krokem


Největším problémem bývají popraskaná hodidla. nejenom, že jsou nehezká, ale zanedbáváním se mlžete taky vykoledovat zdravotní problémy. Do prasklin se totiž dostává často plíseň nebo bakterie, které můžou způsobit nejrůznější záněty. Pak je chůze utrpením. Starou, zhrovatěnou kůžy bychom mli pravidelně seškrabobat, je přímo živnou půdou pro mikroorganismy a plísně. Prvidelná pedukúra a obecně hygiena nohou by měla být pro každého naprostou samožrejmostí. I zápach nohou je často způsobený tím, že starou kůži pravidelně neseškrabujeme. Rozmnožují se tam bakterie, které jsou podbné těm, které vznikají na zralích sýrech. Důvodu, proč se pravidelně starat 1krát za měssíc o nohy.

Dry and cracked soles of feet on white backgroundPopraskaná kůže na patách


Vznika:
 • fyzickou zátěží při sportu nebo nesprávnou obuví
 • prašným prostředím nebo suchým klimatem
 • chození po tvrdém povrchu
 • dlouhodobý namáčení v teplé vodě
 • vrozenými dospozicemi
Dry and cracked soles of feet in shoes on white
Co může pomoct?
Lékaři doporučují, aby s péčí o nohy a konkrétně chodila začal nejprve každý sám a pravidelně. Základem je skutečně se starat se o nohy soustavně. Vzpomenout se 1krtá za půl roku vážně nestačí. V obchodech nebo v lékarnách existují celá řaada speciálních přípravků, které vám při ošetření kůžea popraskané kůže na chodidlch můžou účinně pomoct ( změkčujícími krémy, škrábátka, pemza).
Eye Cream
female scrubbing foot by pumice
pemza

Jak postupovat při domácí podekúře


 • Provádíme ji večer. připravte si do lavoru teplou vodu s pár kapkami oleje a sprchového gelu.
 • Nohy si smáčíme asi 15 minut ( kůže se zjemní a změkne)
 • Po lázni nejprve kovovým škrábátkem opratrně odtranit tvrdou kůži. Nezakrajujte moc hluboko.
 • Nohy vytřete do sucha a nalakujte si nehty. Začínáme zpevňovacím lakem, na který nasadíme 2 vrstvy barevného.

Proč se slaví Velikonoce

14. července 2013 v 21:28 | Veronika Srncová |  Víte, že..............


Proč se slaví Velikonoce

14.7.2013

Velikonoce jsou svým původem svátky jara. Před cca 3500 lety dali kananejskému svátku jara zcela nový význam Židé svým svátkem Paschy: oslavou vyvedení a osvobození židovského národa z egyptského otroctví. Před dvěma tisíci lety pak Velikonoce dostaly současný význam Kristovou smrtí a zmrtvýchvstáním.


Květná neděle

je poslední neděle čtyřiceti denního půstu, otevírá Velikonoce ve znamení zelené ratolesti. Vypovídají o tom také její lidové názvy - Květnice, Květnice, Beránkova neděle, Palmová neděle, odvozené z pojmenování nových pučících prutů.

Zelený čtvrtek

je čtvrtkem před Velikonocemi, součást Svatého týdne. Na Zelený čtvrtek má zvláštní postavení volba pokrmů i forma jejich požívání, neboť je to den postní, den nejdelšího (čtyřicetidenního) i nejpřísnějšího půstu v roce, který vyvrcholí na Velký pátek.

Velký pátek

Nejtišší den v roce. V evangelických rodinách sváteční den zpěvu pašijových písní a modliteb, den bez práce i bez obyčejů, čas pozastavení všeho vnějšího běhu světa, jaký každoročně pociťujeme podobně v den úmrtí nejdražších. Lidové přívlastky Bolestný, Tichý pátek vyjadřuje smutek, pokání a půst věřících pro památku ukřižování a smrti Ježíše Krista. Je to velký svátek křesťanů, zvláště protestantů.

Bílá sobota

Ve srovnání s biblickou zvěstí o Ježíšově narození nebo utrpení Panny Marie nad smrtí syna, které mají v lidové kultuře svoje reflexe slovesné a výtvarné, zůstává pro nás lidové pojetí Kristova mrtvých vstání spíše skryté. Bílá sobota navazuje na velkopáteční atmosféru půstu, hlídání a návštěvy Božího hrobu, a přináší zlom. Tmu a ticho v katolických kostelích střídá světlo svící, zvonění a varhany, aby myšlenka Kristova kříže a smrti vrcholila znamením jeho zmrtvýchvstání.

Hod boží velikonoční

Obřady Vzkříšení otevřely hlavní velikonoční svátek, Hod Boží velikonoční, a s ním sváteční období osmi neděl vrcholící Hodem božím svatodušním.

Velikonoční pondělí

České Velikonoce charakterizuje živá tradice pomlázky, konané po církevních velikonočních slavnostech převážně na Velikonoční pondělí, které patří k hlavním dnům jarního koledování. Velikonoční pomlázku známe z našich pramenů od středověku a má více podob. Jiná je na venkově, jiná je ve městech, liší se i od západu na východ.
Pojem velikonoční pomlázka má tři hlavní významy:
 • znamená obyčej šlehání dívek a žen jarními pruty, většinou spojené s koledováním
 • pomlázka znamená také prut, častěji spletené pruty
 • pomlázka jako velikonoční dar
Přestože v našich zemích je největší výskyt velikonoční pomlázky i prostorová koncentrace obyčeje ve střední Evropě, jsou u nás lokality, kde je pomlázka jako mrskání děvčat (žen) neznámá. Podle zpráv od konce 19. Století místy v jihozápadních Čechách a jižních Čechách (mezi Českým Krumlovem a Českými Budějovicemi) děti koledovaly o červené vejce bez mrskání.
Polévání vodou:
Podle pramenů z 19. A 20. Století se rozvinuly obyčeje polévání vodou, házení do vody apod. na stejných komunikačních principech jako pomlázka: Jako velikonoční obřad koledování a jako projev zájmu o dívku. Na rozdíl od pomlázky má velikonoční "oblevačka" omezený lokální výskyt a soustřeďuje se na severovýchodní Moravě, místy na Valašsku, více na Lašsku a ve Slezsku.
Velikonoční vejce:
O velikonocích je vejce odměnou koledníkům, datem a předmětem zdobení. Vejce je velikonoční svěcenkou, rituálním prostředkem lidové víry, samostatným pokrmem a významnou součástí velikonočních jídel, místy předmětem her dětí a mládeže.


Pálení čarodějnic

14. července 2013 v 21:12 | Veronika Srncová |  Víte, že..............Pálení čarodějnic

14.7.2013

Pálení čarodějnic (také filipojakubská noc, Valpuržina noc) se odehrává v noci 30. dubna na 1. května.
Jedná se o velmi starý a dodnes živý lidový zvyk a zvláštní svátek.
Tuto noc se lidé scházejí u zapálených ohňů a slaví příchod jara.
Na některých místech se staví májka.
Tato noc byla pokládána za magickou. Svátek se původně pravděpodobně slavil o úplňku, jenž byl nejblíže dnu, nacházejícímu se přesně mezi jarní rovnodenností a letním slunovratem.
Lidé věřili, že tuto noc se čarodejnice slétají na čarodějnický sabat, a skutečně je tato noc jedním z největších pohanských svátků.
Lidé také věřili například v otevírání různých jeskyní a podzemních slují, ve kterých jsou ukryty poklady. Hlavním smyslem tohoto starého lidového zvyku byla pravděpodobně oslava plodnosti vítání jara.