Proč pít hodně kafe?

26. června 2013 v 21:38 | Veronika Srncová |  Zajímavůstky


Proč pít hodně kafe?

26.6.2013

Když se řekne káva, máme na mysli kvalitní materiál a ne ten instantní obarvený sajrajt plný éček a jiné chemie.
10 důvodů, proč pít hodně kafe
Káva je základ. Bez kafe ani ránu. Už stará americká reklama na kávu říká: Pijte kafa a dělejte stupidní věci rychleji s větším zápalem! Ostatně, tady máte obrázek, abyste se přesvědčili o pravdě. Skutečně, káva dokáže člověka nakopnout, za což může mimo jiné látka zvaná kofein. Objevili jsme ale několik zajímavostí o kávě, které byste měli znát.
kafe
1. Káva zlepšuje plodnost a sex
Kafe zlepšuje krevní oběh a pomáhá nejen k lepší erekci a kvalitnějšímu sexu, ale také zkvalitňuje hemživost spermií a obecně kvalitu spermatu. Muži, kteří pijí kávu, mají větší šanci ke zplození potomka než muži, kteří kafe nepijí. A podle jedné studie dokonce kafe dokáže oddálit ejakulaci, takže pokud trpíte na "šup sem - šup tam" syndrom, dejte si před výkonem aspoň dvojité espresso. Jenom si pak nezaomeňte vyčistit zuby...
Street cafe with drinking people Royalty Free Stock Vector Art Illustration
2. Káva zabraňuje vzniku rakoviny kůže
Látky v kávě prý podle kékařů snižují riziko vzniku rakoviny kůže u žen až o 20 %, u mužů asi o 10 %. Podmínkou jsou prý aspoň tři šálky kávy denně.
3. Káva může pomoci zhubnout
Kafe zpomaluje rychlost trávení a oddaluje pocity hladu, takže jestli máte problém s častým přežíráním, dejte si po jídle kafe. Zpomalí to trávení a vy budete mít hlad mnohem později. Teoreticky tak můžete příjemněji zhubnout.
4. Káva snižuje náchylnost k depresi
Funguje to hlavně u žen, ale určitě to bude platit i pro samce. Podle jedné studie jsou ženy, které vypijí ráno aspoň jedno kafe, o 20 % méně náchylné k depresím.
5. Káva tiší bolest
Káva působí tak trochu jako ta kouzelná růžová pilulka. Tiší bolest a zabraňuje migrénám. Jenom je potřeba dodržovat pitný režim, protože káva odvodňuje.
6. Káva není návyková
Ačkoli se odpůrci snaží tvrdit opak, kofein není návykový a už vůbec ne nebezpečný. Ukázalo se totiž, že dřívější výpočty o škodlivosti kávy měly chybu v desetinné čárce. Abyste si kávou ublížili, museli byste teoreticky dlouhodbě pít asi 50 šálků silného espressa denně.
7. Na kávě se dá dobře vydělat
Kafe je hned po ropě druhá nejobchodovanějšíkomodita na světě. Nevíte, jak investovat? Zkuste kafe.
8. Pijte kafe - pomůžete milionům lidí
Pěstování, pražení a distribuce kávy prý přináší obživu zhruba 100 milionům lidí po celém světě. Některé země, například Brazílie, jsou na vývozu kávy existenčně závislé.
9. Káva pomáhá soustředění
Američtí vojáci během druhé světové válkyspotřebovali ohromné množství kafe. Vlastně oni vymysleli tzv, "caffeé americano". Do kávy si přidávali velkou porci vody, aby zabránili dehydrataci. Vojáci, kteří pili hodně kafe, měli přesnější mušku, lepší úsudek a nižší úmrtnost.
10. Káva nakopne mozekJedny z největších světových myšlenek vznikly právě nad šálkem kávy. Podle vědců za to prý může charakteristické povzbuzující aroma kávy a látky v něm obsažené.
kafe
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama