Červen 2013

Nejstrašidelnější restaurace na světe

30. června 2013 v 21:59 | Veronika Srncová |  ZajímavůstkyNejstrašidelnější restaurace na světe

30.6.2013
Mnoho restauračních zařízení chce svým návštěvníkům nabídnout i jiný než kulinářský zážitek Někde se vás třeba budou snažit pořádně vystrašit.
nejstrasidelnejsi-restaurace-na-svete


Ideální místo k posezení pro všechny temnotou pohlcené jedince, kteří po nocích bloumají po hřbitovech, vyvolávají duchy a šest set šestašedesátkrát viděli všechny díly Noční můry v Elm Street, představuje belgický T'Spookhuys Restaurant/Bar. Respektive představoval. Tahle velmi stylová záhrobní hospůdka už totiž nějakou dobu nefunguje; možná byla nakonec natolik strašidelná, že už tam prostě nikdo nechtěl chodit. Anebo se třeba přišlo na to, že ten výborný guláš, které tam podávají, není ani z vepřového, ani z hovězího, ale… Jak se tohle místo zamlouvá vám? Chtěli byste se s přáteli opít v domě hrůzy?
nejstrasidelnejsi-restaurace-na-svete-1
nejstrasidelnejsi-restaurace-na-svete-2
nejstrasidelnejsi-restaurace-na-svete-3
nejstrasidelnejsi-restaurace-na-svete-4
nejstrasidelnejsi-restaurace-na-svete-5
nejstrasidelnejsi-restaurace-na-svete-6
nejstrasidelnejsi-restaurace-na-svete-7
nejstrasidelnejsi-restaurace-na-svete-8
nejstrasidelnejsi-restaurace-na-svete-9

10 věcí,které jste nevěděli o penisu

30. června 2013 v 21:53 | Veronika Srncová |  Zajímavůstky


10 věcí,které jste nevěděli o penisu

30.6-2013
Je to pánů nejlepší kamarád, zdroj radosti a potěšení, někdy holt taky komplexů, každopádně ale parádní věc. Určitě je tedy dobré vědět o penisu pár zajímavých perliček!

10-veci-ktere-jste-nevedeli-o-penisu
Nejstarší penis


Nejstarší známý živočišný druh obdařený pohlavním údem je mořský tvor zvaný Colymbosathon ecplecticos, což v řečtině znamená "úžasný plavec s velkým penisem". Prostě dokonalé dílo přírody.
Two Tomatos And A Zuchini Royalty Free Stock Photo¨

Nejvytíženější penis


Úd krále Fatefehiho z Tonga si opravdu nemohl stěžovat na nedostatečné využití. Mezi léty 1770 - 1784 údajně defloroval 37 800 panen, tedy zhruba sedm nevinných dívek denně. Doufejme, že si to holky užily.
Men's Sexual Health Royalty Free Stock Photo

Kouření penis zkracuje


Máme samozřejmě na mysli to nezdravé kouření. Nikotin způsobuje kornatění cév, což může mít za následek nedostatečné zásobení penisu krví, a úd se tak v erekci může zkrátit až o jeden centimetr. Takže kuřáci, pokud se nestaráte o své plíce, vaše chlouba vám určitě lhostejná není.
Guy with a Huge Wiener Royalty Free Stock Photo

Pomoz si sám


Sám se orálně uspokojit dokáže prý jeden muž ze čtyř set. Jde zřejmě o jedince mimořádně ohebné, nebo silně nadprůměrně vybavené. Přejme jim to.
Naked man behind a cactus Royalty Free Stock Photo

Desetiletá erekce


Penisové implantáty způsobily Charlesi Lennonovi permanentní erekci trvající deset let. Po dekádě, která asi opravdu stála za to, získal osmašedesátiletý muž odškodné ve výši 400 000 dolarů. Jak se na celou záležitost dívala paní Lennonová, nám není známo.
Jeans and Banana Royalty Free Stock Photo

Předkožka pro popálené


Lékaři dokáží z předkožek obřezaných dětí vypěstovat novou kůži pro popálené osoby, přičemž jedna předkožka vyprodukuje až 23 000 metrů čtverečních kůže. Jaký to je asi pocit mít třeba nový obličej z předkožky?
phallus stones Royalty Free Stock Photo

Zrekonstruovaná předkožka


Obřezanou předkožku lze také rekonstruovat. Pohyblivá kůže se natáhne ke špičce a zalepí se páskou, později lékaři nasadí na penis plastový prstenec, čepičku a závaží. Může ale trvat až několik let, než předkožka doroste. Nezní to moc příjemně, co?
Hard protection Royalty Free Stock Photo

Fešáci mají kvalitnější sperma


V rámci španělské studie měly ženy z fotografií mužů s velmi kvalitním, průměrným a mizerným spermatem vybrat ty nejhezčí. Většina žen si vybrala nejkvalitnější producenty životodárné bílé tekutiny. Příroda si to zkrátka umí zařídit.
Big Phallic Squash with Condom Royalty Free Stock Photo

Mužský a ženský orgasmus

Mužský orgasmus trvá v průměru šest sekund, zatímco ten ženský třiadvacet sekund. Tak vidíte, holky, pořád řeči o nerovnoprávnosti, ale oproti nám si užíváte skoro čtyřikrát déle!

Saguaro new arm detail Royalty Free Stock Photo

Prsa- zajímavosti o nich

30. června 2013 v 21:44 | Veronika Srncová |  Zajímavůstky


Prsa- zajímavosti o nich

30.6.2013
Prsa mají všichni pánové bezesporu rádi, ale co o nich vlastně víte? Čtěte dál a až přijde v hospodě na přetřes ženský hrudník, můžete se vytasit se zajímavými perličkami!
prsate-zajimavostiVěděli jste například, že…
Britky jsou nejprsatější - Podle průzkumu prováděného výrobcem podprsenek Triumph mají britské ženy největší obvod hrudníku v Evropě. Více než polovina obyvatelek Spojeného království nosí košíčky o velikosti D. Na druhém místě skončilo Dánsko a na třetím Nizozemí. Naopak nejmenší prsa jsou italská - 68 procent Italek má velikost B.
prsate-zajimavosti-1
Levé prso je obvykle větší - Žádná dvojice ňader není úplně stejné velikosti, levé prso je zpravidla o něco větší. Nicméně rozdíl bývá ve většině případů tak nepatrný, že se ani nedá postřehnout. Stejně tak je tomu u bradavek.
Pohled na prsa mužům prodlužuje život - Podle výsledků jedné vědecké studie dívání na ženská prsa alespoň pár minut denně mužům zlepšuje zdraví a může jejich život prodloužit až o 4 - 5 let. Tak vesele okukujme, pánové!
prsate-zajimavosti-2
Zvětšení prsou může vést k sebevraždě - Zdá se to k nevíře, ale u žen, které si nechají operativně zvětšit poprsí, je až třikrát větší pravděpodobnost, že si sáhnou na život. Ženy s prsními implantáty jsou náchylnější k psychickým problémům, jež mohou vést k sebevraždě. Takže jak je to pak s tím zvýšením sebevědomí?
Existují bojovnice za právo žen být nahoře bez - Americká organizace GoTopless.org tvrdí, že ženy mají stejné právo jako muži ukazovat na veřejnosti svou odhalenou hruď. Na podporu této myšlenky jsou často pořádána shromáždění - samozřejmě nahoře bez.¨
prsate-zajimavosti-3

Nejodpornější světové rekordy

30. června 2013 v 21:40 | Veronika Srncová |  ZajímavůstkyNejodpornější světové rekordy

30.6.2013

Jedná se o rekordy, které by vás nikdy nenapadlo pokoušet, a upřímně si přiznejme, že většina z nás by ani nechtěla být přítomna jejich stanovování.

Největší předmět vyndaný z lidské lebky

nejvetsi-predmet-vyndany-z-lidske-hlavy


Michael Hill byl přepaden v domě, útočník mu zabodnul nůž do hlavy a utekl. Jistě předpokládal, že se jeho oběť skácí k zemi a umře, jako by to udělal každý normální člověk.Michael se ovšem vydal pro pomoc ke svému kamarádovi, zatímco měl zaklíněný "rambo nůž" 17 centimetrů hluboko v hlavě. Když dorazil do nemocnice, byl při vědomí a schopný odpovídat na dotazy a dokonce prý necítil zpočátku ani žádnou bolest. Nůž mu byl odstraněn o 4 hodiny později, jen zázrakem nedostal žádnou infekci a do 7 dnů mohl odejít z nemocnice. Bohužel trvalé následky se panu Hillovi nevyhnuly, ztratil část své paměti a nemůže hýbat levou rukou. Na druhou stranu je hrdým nositelem Guinessova rekordu pro "nevětší předmět vyndaný z lidské lebky".

Rekordní střik mléka z oka

rekordni-strik-mleka1


Turek Mehmet Yilmaz v sobě objevil skrytý talent. Dokáže nasát mléko nosem a záhadným způsobem ho tak přemístit do oka. Z něj už pak stačilo vystřelit mléko na vzdálenost dva metry do hrnku s kafem a světový rekord byl stanoven. Vzhledem k nepočetné konkurenci podobných pošuků se dá předpokládat, že mu zápis v Guinessově knize rekordů nějakou dobu vydrží.

Nejhlasitější ženské krknutí

nejhlasitejsi-zenske-krknuti
Sexy body paiting

30. června 2013 v 21:33 | Veronika Srncová |  Supr fotkySexy body paiting

30.6.2013

Malování na tělo neboli body painting je velmi vzrušující formou umění. Samozřejmě ale hodně záleží na tom, na jaké tělo se maluje!
sexy-body-painting


Proč vyhazovat peníze za oblečení, když si stačí pořídit barvičky, s nimiž si můžete vykouzlit ohoz, jaký se vám zamane? Body painting se rozhodně nejlépe vyjímá na hezky tvarovaných ženských tělech, a v mnoha případech byste na první pohled ani neřekli, že ty holky na sobě vlastně mají jen a pouze barvu. Člověk se leckdy musí podívat pořádně zblízka. Tak se podívejte!
sexy-body-painting-1
sexy-body-painting-2
sexy-body-painting-3
sexy-body-painting-4
sexy-body-painting-5
sexy-body-painting-6
sexy-body-painting-7
sexy-body-painting-8
sexy-body-painting-10

Je libo tetování na krku?

30. června 2013 v 21:29 | Veronika Srncová |  Supr fotkyJe libo tetování na krku?

30.6.2013
Potetovat si ruku nebo nohu už je dneska out! Teď frčí netradiční tetování na krku. Takže pokud vám nevadí trocha bolesti a chcete mít něco extra, nechte si svůj krk potetovat jako tihle borci!
http://www.prochlapa.cz/wp-content/uploads/2010/06/je-libo-silene-tetovani-na-krku-hp.jpg¨

Úžasná anatomická tetování

30. června 2013 v 21:25 | Veronika Srncová |  Supr fotkyÚžasná anatomická tetování

30.6.2013

Pokud se nebojíte jehel a milujete umění, budou se vám tyhle fotky určitě líbit. Tetování zaznamenalo po celém světě obrovský boom - tetovat se nechávají filmové hvězdy, modelky, ale i úplně obyčejní lidé.4. Ohavnost ( Abomination)

30. června 2013 v 18:04 | Veronika Srncová |  2.řada4. Ohavnost ( Abomination)

30.6.2013Stiles nechává opravit své auto a ve chvíli, kdy si jde auto vyzvednout, ho napadne prapodivné plazivé stvoření. Svým speciálním slizem Stilese paralyzuje a ten tak zůstává bezvládně ležet na zemi a přihlíží vraždě automechanika. Následně pak Scott se Stilesem pátrají po identitě prazvláštního stvoření, jenž své oběti paralyzuje výjimečným toxinem. Veterinář Deaton radí Scottovi, že Allisonina rodina Argentů vlastní tzv. Bestiář - v podstatě encyklopedie všemožných nadpřirozených stvoření. Allison se tedy snaží lstí od svého dědy tento Bestiář tajně získat. Což se jí i nakonec podaří.

Během lakrosového zápasu však dochází k dalšímu útoku tohoto stvoření. To samozřejmě přitáhne pozornost i Derekovi smečky. Když se v rámci boje snaží Derek stvoření zastavit, je velmi rychle vyřazen z boje a nehybně padá do blízkého bazénu. Stiles celé situaci přihlíží a neváhá pro Dereka skočit, aby ho zachránil. Touto shodou okolností přichází na to, že se stvoření bojí vody a tak v ní setrvávají. Když se ze zálohy vyřítí Scott, popadne úlomek roztříštěného skla a chce s ním na stvoření zaútočit. To se však zalekne svého odrazu ve skle a zběsile utíká. Tím Derek poznává, že jde o stvoření, kterému se od pradávna říká Kanima a které má jediné poslání - zabíjet vrahy.

Seriál zde:

Jak poznáte ledvinkovou koliku?

30. června 2013 v 18:00 | Veronika Srncová |  Nemoce


Jak poznáte

ledvinkovou

koliku?

30.6.2013

" Hodně bolí"Renal colic Royalty Free Stock Photo

Levinová kolika je bolestivá a postihuje 2krát častěji muže než ženy. Příčiny jsou kamínky různého složení a půvdu, které se občas v ledvině nebo močových cestách vytvoří. Připravte se 100% na to: jiný kraj, jiný mrav


KLASIKA

Valící se kameny

Kameny překážejí v odtoku moči z ledvon do močovodu, nebo ho úplně blokují. Výsledkem bývá silná, křečovitá, až řezavá bolest. Obvykle přiházejí ve vlnách, stoupá a klesá podle toho, jak se kamínek posouvá. Bolít to opravdu hodně, někteří lidé, kteá tato nemco postihla, tvrdí, že větší muka v životě nezažili.
Abdominal xray showing a large right kidney stone Royalty Free Stock Photo

Příčiny ?

Příčin je mnoho, jednoznačně vyrovnat této nepříjemnosi asi není v naších silách. Koliku může vyprovokovat nachladnutí, dietní chyba, stres, často jí provází nevolnost a zvracení, někdy se objeví i krev v moči.
Abdomen X-ray Royalty Free Stock Photo

Pozná se už od dveří

Doktor s ledvinovou kolikou pozná ihnes, když vejdete do ordinae. Ale protože záchvat může mít průběřný průběh jako náhlá břišní příhoda, musí pacient ještě absolovat rengen a ultrazvuk. Aby bylo opravdu jasno. Pak je nutné pacientům pomoc od bolestí. K tomu nejčastěji slouží injekce, který se používají nitroděložně. Nejjednoduší metodu léčby je k6amínek Rozmočit. Jeho zbytky pak odejdou z těla v moči. Používají sse také tzv. promývací infuze ( člověk musí vypít asi 5 litrů tekutn za den. první 24 hodin je nutná hladovka, povolená je jenom perlivá voda). Výborná je chůze po schodech a teplá koupel ( to pomáhá kámen vyplavit)- Pacient močí přes gázu, naní se úlomky uchytí a urolog je m6ůže vyšetřit.
Renal colic (concept) Royalty Free Stock Photo

Vlnové délky

Mezi nejméně obtěžující a zcela nebolestivou patří procedura rozdrcení kamenů ultrazvukouvou tzv. jednorázovou vlnou. Jejich zbytky se vyplavý močí. nevýhodou je , že trvá poměrně dlouho ( do jednoho místa se musí nasměrovat 4 tisíc vln.) Další, už operační variantou je zavedení nefreskopu ( speciální přístroj vybavený kamerou a kleštičkami), vpichem injekční jeflou. Při tomto výkonu je potřeba celá narkóza. na 4 dny se zavádí drenážní trubice, což je hadička, která odvádí moč do sáčku. Poslední možnost je klasická operace, kdy se kameny přímo vyjmou z moč.cest pacienta.
Nephrectomy Royalty Free Stock Photo

Opakování matka moudrosti

Ledvinová kolika se objevuje dost často. Může souviset i s jinými chorobami ledvin. Ty jsou nepříjemné hlavně v tom, že narozdíl od kolika nebolí, takže na ně můžete přijít až v době, kdy se rozvinou.
man stomachache pain Royalty Free Stock Photo

ALTERNATIVA

Ledviny jsou podle číbnské medicíny jakýmsi energetickým kořenem lidstva. Mají hlavně starosti vodní hospodářství v těle ( to zpracují prostřednistvím močového měchýře). Přímo nebo nepřímo se podílejí i na dalších tělěsných procesech, i těch, který snimi zdánlivě souvidejí ( kvalita sluchu). Ledviny hospodaří s minerály a ovlivňuje i pevnost kostí. To je důležité hlavně v období růstu. Tato osteropóza, bolrstizad a páteře můžou mít svůj původ v nedostatečné funkčnosti ledvin. A stejně tak, jak silný kořen dává výživu koruně stromu, jsou ledviny klíčové pro činnost a výživu mozku. Právě kvůli vyčerpání jejich energie pak vznikne různé psychické porcuhy ( hraje v tom roli hektický životní styl).
Pain Royalty Free Stock Photo

Nestůjte

Vadí časté a dlouhé stání, proto se ve zvýšené míře potíže vyskytují u profesí, jako jsou prodavačky. Škodí přílišný, nebo nedostatečný příjem tekutin, přejídání, zvlášť na noc. Ledviny jsou dost citlivé na chlad, pomáhá dostatek tepla. Poškozuje je znečištěný prostředí, ale i stres. Hlavně dlouhodobý a nepřesný. Naopak příznivě má vliv na ledviny spokojenost sexu.
Kidney stones Royalty Free Stock Photo


Odvodnění a byliny

Při léčbě akutní koliky spojila čínská medicína síly západní ( začíná totiž léky odvdňující prgnismus, tzv. diureky). Následuje podávání bylin ( vhodný je jalovec, petržel, zlatobýl.... atd.) Pak je dobrý ěh po schodech, případně skákání, aby se kamínek v močovodech uvolnil. Používá se taky akupunktura. Ta stimiluje body utišující bolest a dodává ledvinám, ale i játrům, slivce a plicím ( ty totiž s jejich dráhou souvidejí. Účelem není jenom vyplavení kamínků, ale hlavně zabánit tomu, aby se kolika vracela.
Sliced lamb kidney isolated on white Royalty Free Stock Photo

Google 2010 : Nejvyhledávanější slova

27. června 2013 v 21:24 | Veronika Srncová |  Zajímavůstky


Google 2010 : Nejvyhledávanější slova

27.6.2013
Češi hledají informace o nových technologiích, domácích filmech a lokální politice. Ani letos nezapřeli svou hravost - hledali nové online hry - nebo svůj zájem o sport (Vancouver 2010).
Francie, Google, Internet, Lady Gaga, Vladimír Dlo

Největší skokani 2010

 1. Facebook přihlášení
 2. Kuky se vrací
 3. iPad
 4. komunální volby 2010
 5. Shakes a Fidget
 6. Zelene imperium
 7. Dobyvatel
 8. Okresní přebor
 9. Nokia
 10. Vancouver 2010
Operating on the computer Royalty Free Stock Photo

Nejhledanější české celebrity 2010

 1. Vladimír Dlouhý
 2. Aneta Langerová
 3. Leoš Mareš
 4. Zdeněk Izer
 5. Šárka Vaňková
 6. Šárka Záhrobská
 7. Pavel Liška
 8. Saša Rašilov
 9. Jan Dolanský
 10. Tomáš Holý
typing on keyboard. Royalty Free Stock Photo

Povaha podle vlasů

27. června 2013 v 21:12 | Veronika Srncová |  Zajímavůstky


Povaha podle vlasů

27.6.2013Blondýnky


Majitelky světlých vlasů jsou údajně něžné a vášnivé, citlivé a romantické. Na druhou stranu také přelétavé a naivní. I když o nich koluje bezpočet nelichotivých vtipů, opak je prý pravdou - velká část nositelek blond kštice je podle odborníků velice inteligentní! Blondýnky také barvou vlasů dávají najevo, že touží po milostném vzplanutí. Není divu, že jsou nabité erotičnem - přírodní plavovlásky prý vylučují až šestkrát více feromonů, proto mají pro muže větší sexappeal. Však si vzpomeňte třeba na slavnou Marilyn Monroe.
Big Smile Royalty Free Stock Photo

Jaké ženy jsou nejatraktivnější pro muže?

Podle průzkumů jednoznačně blondýnky, kterým dává přednost až 46 % mužů. Za nimi se se značným odstupem umístily černovlásky, po nichž touží 22 % pánů, třetí jsou brunetky se 17 % a 10 % mužů pak dává přednost zrzavým kráskám.
Smiling young businesswoman Royalty Free Stock Photo

Brunetky

Jste brunetka? Pak máte vyhráno. Ženy s hnědými vlasy bývají klidné, vyrovnané a mají schopnost vcítit se do problémů druhých. Většinou touží po pohodovém životě, nechtějí experimentovat, ale mít svůj klid - doma i v práci. To ovšem neznamená, že by se s brunetkou muži nudili - bývají totiž také smyslné a mazané a vědí, jak zapůsobit.
Beautiful happy woman Royalty Free Stock Photo

Černovlásky

Má-li žena černé vlasy, touží po klidu, je uzavřená a do jisté míry osamělá - alespoň vnitřně. Černovlásky bývají navíc záhadné a tajemné a rády se nechají dobývat. A tak není divu, že spousta mužů preferuje krasavice s havraními vlasy - jsou totiž lovci, a tak přímo prahnou po zdánlivě nedostupném.
black hair beauty Royalty Free Stock Photo

Zrzky

Na rozdíl od něžných blondýnek jsou zrzky dračice - touží po vzrušení a dobrodružství a bývají velmi vášnivé, a to nejen v posteli. Jsou živelné, temperamentní a nebývá s nimi nuda. Navíc se o nich říká, že jsou výjimečné a díky své divoké povaze jsou to prý i skvělé milenky.
Mezi Češkami je údajně nejvíce brunet, a to až 30 %. Po nich s 12 % následují blondýnky, ženy s mahagonovými vlasy jsou zastoupeny 8 % a zrzky s černovláskami mají každé 4 % zastoupení. Zbývající procenta žen prý mají na vlasech nejrůznější melíry.
Redhead Beauty Royalty Free Stock Photo

3. Sekáček na led ( Ice Pick)

27. června 2013 v 18:06 | Veronika Srncová |  2.řada3. Sekáček na led ( Ice Pick)

27.6.2013
Allison i nadále porušuje zákaz vídat Scotta a tajně se s ním schází. Musí být však ostražitější než obvykle. Její otec ji totiž začíná aktivně podrobovat výcviku lovce vlkodlaků.

Lydii i nadále trápí noční můry o bývalém vůdci smečky, Petrovi. I přes to , že prakticky není schopna rozlišit hranici mezi halucinací a skutečností, si nechává tento fakt pro sebe.

Ve škole dochází ke z drobnějšímu úrazu. Scottovu nenápadnou, epilepsií trpící spolužačku, postihne při hodině tělocviku jeden ze záchvatů. Scott ji včas zachytí, ale i tak je Erica odvezena do nemocnice. Zde už na ni čeká Derek a ve snaze získat dalšího vlkodlaka do své smečky, jí líčí lepší život, který by ji mohl jako vlkodlaka čekat. Ta samozřejmě pokušení podlehne a nechá se proměnit.

Scott i Stiles začínají být kvůli Derekovo náboru nových vlkodlaků pozornější a když si všimnou, že jejich spolužák Byod ve škole chybí neváhají a okamžitě se ho vydávají hledat. Scott Boyda sice najde, ale ke své smůle zjistí, že i Boyd přeměnu akceptoval. Scott tedy zatím zůstává jediným vlkodlakem, který se odmítá k Derekově smečce přidat.

Jackson se utápí v depresích z neúspěšné proměny. Ve své frustraci jede trénovat Lakros na písčité hřiště a když chce pak odjet, uvízne v písku. Když se mu ale nedaří kolo z písku vymanit sám sebe překvapí, že dokáže svoje auto nadzvednout, jako by nic nevážilo.

Seriál zde:

Poloha ve spánku vypoví váš charakter

26. června 2013 v 21:43 | Veronika Srncová |  Odpočinek


Poloha ve spánku vypoví váš charakter

26.6.2013
Jste egoista, kariérista, či zcela vyrovnaný člověk? Lze to určit z toho, v jaké poloze spíte.
http://img.ahaonline.cz/img/18/article/704417_import-je-dobre-si-sveho-partnera-nejdriv-vizualizovat-a-vysnit-pak-nam-do-zivota-vejde-ten-pravy.jpg


Australští psychologové pojmenovali několik výrazných spánkových poloh, které poukazují na charakter spícího člověka. Podle odborníků během spánku vlastně podvědomě odhalujeme charakterové vlastnosti. Podívejte se, jak vypadá ve spánku váš nastávající. Vmžiku si přečtete jeho povahu!


Pozice plodu v děloze

Spící leží na boku, se schoulenýma rukama a nohama. Tato poloha o vás prozrazuje, že potřebujete někoho, kdo vás bude ochraňovat.
Spánek

Pozice ležícího střelce

Spáč leží na břiše s nataženýma rukama i nohama. Je to vyrovnaný, vstřícný a stálý člověk.

Královská pozice

Ležíte na zádech s rukama za hlavou. Věříte si a máte velmi vysoké sebevědomí.
Zdravý spánek na matraci
Pozice skoro plodu
Tato poloha je podobná poloze plodu v děloze, ale s méně pokrčenýma nohama. Spáváte-li tímto způsobem, znamená to, že jste vyrovnaní a rozumní.

Mistrovská pozice

Spící spočívá na břichu uprostřed postele. Tato poloha vypovídá, že spáč je zodpovědná a idealistická osoba. Zároveň je výborný milenec či milenka a v zaměstnání opravdový profesionál. Takoví lidé bývají vedoucími osobnostmi.

Kočka v klubíčku

Osoba, která se ve spánku stočí do klubíčka jako kočka, si není sama sebou příliš jista, potřebuje silnějšího partnera, který ji ochrání a podpoří.

Vyvážená poloha

Kdo leží na boku s rukou kolem polštáře či své milované polovičky, je zodpovědný a milující. Přesně ví, co chce od života, touží po rodině a bývá z něho výborný partner a v zaměstnání vynikající profesionál.
Spánek

Střed vesmíru

Spáč leží na boku s tváří co nejblíže k tváři partnera. Spí-li takto váš protějšek, mějte se na pozoru. Je to svůdce, který se neumí doopravdy zamilovat. Má rád pohodlí a zázemí, není příliš žárlivý a neusiluje o bůhvíjakou kariéru.
Nekompromisní diktátor
Spící osoba leží na zádech a přes celou velkou dvoumatracii. A to bez ohledu na to, zdali vedle ní spí ještě někdo jiný. Jedná se o trošku sobeckou polohu, která o vás prozrazuje, že jste osoba nekompromisní a diktátorská. Na druhou stranu jste rodinný typ, váš partner je pro vás ten jediný na celém světě.

Proč pít hodně kafe?

26. června 2013 v 21:38 | Veronika Srncová |  Zajímavůstky


Proč pít hodně kafe?

26.6.2013

Když se řekne káva, máme na mysli kvalitní materiál a ne ten instantní obarvený sajrajt plný éček a jiné chemie.
10 důvodů, proč pít hodně kafe
Káva je základ. Bez kafe ani ránu. Už stará americká reklama na kávu říká: Pijte kafa a dělejte stupidní věci rychleji s větším zápalem! Ostatně, tady máte obrázek, abyste se přesvědčili o pravdě. Skutečně, káva dokáže člověka nakopnout, za což může mimo jiné látka zvaná kofein. Objevili jsme ale několik zajímavostí o kávě, které byste měli znát.
kafe
1. Káva zlepšuje plodnost a sex
Kafe zlepšuje krevní oběh a pomáhá nejen k lepší erekci a kvalitnějšímu sexu, ale také zkvalitňuje hemživost spermií a obecně kvalitu spermatu. Muži, kteří pijí kávu, mají větší šanci ke zplození potomka než muži, kteří kafe nepijí. A podle jedné studie dokonce kafe dokáže oddálit ejakulaci, takže pokud trpíte na "šup sem - šup tam" syndrom, dejte si před výkonem aspoň dvojité espresso. Jenom si pak nezaomeňte vyčistit zuby...
Street cafe with drinking people Royalty Free Stock Vector Art Illustration
2. Káva zabraňuje vzniku rakoviny kůže
Látky v kávě prý podle kékařů snižují riziko vzniku rakoviny kůže u žen až o 20 %, u mužů asi o 10 %. Podmínkou jsou prý aspoň tři šálky kávy denně.
3. Káva může pomoci zhubnout
Kafe zpomaluje rychlost trávení a oddaluje pocity hladu, takže jestli máte problém s častým přežíráním, dejte si po jídle kafe. Zpomalí to trávení a vy budete mít hlad mnohem později. Teoreticky tak můžete příjemněji zhubnout.
4. Káva snižuje náchylnost k depresi
Funguje to hlavně u žen, ale určitě to bude platit i pro samce. Podle jedné studie jsou ženy, které vypijí ráno aspoň jedno kafe, o 20 % méně náchylné k depresím.
5. Káva tiší bolest
Káva působí tak trochu jako ta kouzelná růžová pilulka. Tiší bolest a zabraňuje migrénám. Jenom je potřeba dodržovat pitný režim, protože káva odvodňuje.
6. Káva není návyková
Ačkoli se odpůrci snaží tvrdit opak, kofein není návykový a už vůbec ne nebezpečný. Ukázalo se totiž, že dřívější výpočty o škodlivosti kávy měly chybu v desetinné čárce. Abyste si kávou ublížili, museli byste teoreticky dlouhodbě pít asi 50 šálků silného espressa denně.
7. Na kávě se dá dobře vydělat
Kafe je hned po ropě druhá nejobchodovanějšíkomodita na světě. Nevíte, jak investovat? Zkuste kafe.
8. Pijte kafe - pomůžete milionům lidí
Pěstování, pražení a distribuce kávy prý přináší obživu zhruba 100 milionům lidí po celém světě. Některé země, například Brazílie, jsou na vývozu kávy existenčně závislé.
9. Káva pomáhá soustředění
Američtí vojáci během druhé světové válkyspotřebovali ohromné množství kafe. Vlastně oni vymysleli tzv, "caffeé americano". Do kávy si přidávali velkou porci vody, aby zabránili dehydrataci. Vojáci, kteří pili hodně kafe, měli přesnější mušku, lepší úsudek a nižší úmrtnost.
10. Káva nakopne mozekJedny z největších světových myšlenek vznikly právě nad šálkem kávy. Podle vědců za to prý může charakteristické povzbuzující aroma kávy a látky v něm obsažené.
kafe

2. Obraz posunut (Shape Shifte)

26. června 2013 v 18:03 | Veronika Srncová |  2.řada


2. Obraz posunut (Shape Shifte)

26.6.2013Od té doby, co je Scott vlkodlak, dochází ke druhému úplňku. I přesto, že si Scott celkem věří, že se dokáže ovládat, podstupuje určitá bezpečnostní opatření - nechá se svázat řetězy.

Derek proměňuje dalšího studenta ve vlkodlaka - hráče Lakrosu Isaaca. Schodou okolností mu ale zabijou otce a protože je jedním z podezřelých, je vězněn ve vyšetřovací vazbě. Což je v rámci jeho prvního úplňku velký problém. A jako by toho nebylo málo, na stopě jsou jim i lovci vlkodlaků, v čele s Allisoniným dědečkem, který se v rámci pátrání stává i ředitelem střední školy.

Seriál zde ?

Kdy vás chlap chce, ale neví o tom

26. června 2013 v 13:10 | Veronika Srncová |  Kluci-informaceKdy vás chlap chce, ale neví o tom

26.6.2013Podvědomí hraje v řeči lidského těla silnou roli. Signály, které vysíláme okolí, mají svůj význam, o kterém mnohdy ani sami nevíme. Přesto se dají rozklíčovat. Přečtěte si, jak vaše tělo vábí zajímavé sexuální protějšky, a jak naopak muži vábí ženy...Řeč těla: nevědomé sexuální výzvy

U těchto výzev platí, že je potřeba bedlivě pozorovat, jaké další signály těla je doprovází a v jakém je pozorovaný rozpoložení. Tak můžete odhalit, že třeba muž, který sedí široce rozkročený a odhrne si vlasy z čela, ale uhýbá pohledem, k vám sice vysílá sexuální signály, ale je z vaší přítomnosti i značně nervózní.
Pozor! Jde o nevědomé signály, které poukazují na sexuální přitažlivost. Ještě to ale nemusí znamenat, že by po vás dotyčný ihned skočil. Zapamatovat si takové signály se hodí třeba na nějakou uvolněnější párty, nebo na první rande.
Romantic young Caucasian couple smiling together Royalty Free Stock Photo

Nevědomé sexuální výzvy dělané oběma pohlavími

 • Pohození hlavou (může též značit marnivost)
 • Přehazování vlasů či sahání si na vlasy (může ovšem značit i rozpaky)
 • Odhrnutí vlasů z čela
 • Zastrkávání vlasů za uši (může ovšem značit i rozpaky)
 • Přimhouřené oči (mohou ale značit i hněv či soustředění)
 • Pohled zpod sklopených řas (může značit i skromnost a stud)
 • Olizování rtů (někdy dokonce značí až chlípnost, která může naopak opačné pohlaví odpuzovat)
 • Ruka zapřená v bok (též marnivost či hněv)
 • Ruce zastrčené do kapes s palci ven (též agresivita a nadřazenost)
 • Široce rozkročené nohy (též hněv či agresivita)
Young couple enjoying a summer's day Royalty Free Stock Photo


Nevědomé sexuální výzvy konané muži

 • Hlazení brady (může ale značit i hluboké zamyšlení)
 • V sedě široce roztažené nohy (též agresivita a arogance)
Young couple Royalty Free Stock Photo

Nevědomé sexuální výzvy konané ženami

 • Kolébání boky
 • Opakované přehazování v sedě nohy přes nohu
Friends Royalty Free Stock Photo
Největší zajímavosti ze světa počítačů

26. června 2013 v 13:05 | Veronika Snrcová |  ZajímavůstkyNejvětší zajímavosti ze světa počítačů

26.6.2013Věděli jste, kdy byla vytvořena první myš, kolik zařízení je připojeno k internetu nebo co mají společného společnosti HP, Google, Microsoft a Apple?


- "Chytrý dům" Billa Gatese používá počítač Macintosh od Applu.
- V průměrný pracovní den písařovi prsty udělají pohyby v celkové délce 20,3 kilometru.
- První počítačová myš byla vytvořena kolem roku 1964 a byla ze dřeva.
- Na eBay proběhne každou vteřinu transakce v průměru za 680 dolarů.
- Každý měsíc vznikne na internetu více než milión nových doménových jmen.
- V internetové síti je připojeno zhruba 17 miliard zařízení.
- První bannerová reklama byla použita v roce 1994.
- Jeden z osmi amerických manželských párů se poznal na intenetu.
- Průměrný uživatel počítače mrkne 7x za minutu, normální frekvence je 20x za minutu.
- Společnosti HP, Google, Microsoft a Apple mají jednu společnou věc - všechny začínaly v garáži.


4 zajímavé internetové rekordy

26. června 2013 v 13:02 | Veronika Srncová |  Zajímavůstky4 zajímavé internetové rekordy


26.6.2013


Na internetu se flákáte každý den, dokonce i teď! Tak proč o něm nevědět více? Co třeba nejstarší webovka nebo nejvýše položená webkamera?


http://www.prochlapa.cz/uploads/606x404/dalibor/technika/internet/internet6.jpg

1. Nejvíce followerů na Twitteru - Lady Gaga

Totální debakl, pánové. Nejúspěšnějším mužem na Twitteru je černý Barrack z Bílého domu. Má 17,6 miliónu followerů a je na 6. místě. Pak je Britney Spears (18,8 m), Rihanna (22,8 m), Katy Perry (23,5 m), Justin Bieber (uznejte, tenhle cukrkandl není muž, ale má 25,2 m).
Nejvíce tedy má Lady Gaga a to 27 269 576 duší. Právě ona je po Madonně druhý příklad zpěvačky, která svou průměrností dobývá svět.
The 2010 MTV Video Music Awards - Show Royalty Free Stock Photo

2. Nejvíce sledovaný video kanál na YouTube.com - Justin Bieber

Přeci jen se klučina, který se na pár měsíců svého mutování raději stáhnul do ústraní, dočkal. Takové sledovanosti jako on na YouTube nedosahuje a dlouho dosahovat nebude. Zajímavé je, že se na něj koukají jak jeho fandové, tak jeho nepřátelé (za účelem klepnutí na tlačítko Dislike), což dohromady dělá ohromná čísla.
Například jeho hit Baby vidělo k dnešnímu dní absolutně neuvěřitelných 756 741 411 uživatelů. Neskutečné. Celkový počet shlédnutí na jeho VEVO kanále je 2,6 miliardy lidí. Možná je ostudou všech chlapů, ale tohle si zaslouží uznání.
Justin Bieber Royalty Free Stock Photo

3. Nejstarší webová stránka

Neuvěřitelných 27 let tato webovka slavila tento rok. Konkrétně 15. března 1985 ji založila společnost Computer Corporation in Massachusetts a od té doby je stále funkční a informovali o ní televizní stanice jako CNN, Fox News, CNBC, Discovery a další.

4. Nejdelší webová doména

Dlouho byla nejdelší webovou doménou stránka http://www.thelongestdomainnameintheworldandthwnsomeandthensomemoreandmore.com. Nicméně byla pokořena stránkou http://www.abcdefghijklmnopqrstuvwxyzabcdefghijklmnopqrstuvwxyzabcdefghijk.com. Podle Guinnessovy knihy rekordů a kuriozit však v současnosti patří rekord stránce Llanfairpwllgw-yngyllgogerychwyrndrobwll-Llantysiliogogogoch.com.
Nejdelší doménaLetní nezbytnosti

26. června 2013 v 12:56 Různé věci k užitku v životěLetní nezbytnosti

26.6.2013Jsou věci, které si spojíte automaticky s koupáním, sluněním na pláži a prázdninami. Všichni je používáme, ale jen málokdo o nich ví podrobnosti. S následujícími informacemi ovšem oslníte (nejen) nové letní lásky.Slunečník


Parasols (landscape)- Corsican beaches serie Royalty Free Stock Photo
Původ: První slunečníky se objevily už před 4 000 lety ve starověké Asýrii, Číně, Egyptě a Řecku.
Jak správně používat: Roztáhnout a správně ukotvit, když svítí slunce:-))
Perlička: Obraz "Skupina se slunečníky" od Johna Sargenta z roku 1905 byl vydražen za 24 miliónů dolarů.
Před čím neochrání: I ve stínu se můžete spálit nebo dostat úpal.
Tip pro vás: Než pojedete na dovolenou, ověřte si, zda jsou slunečníky na pláži zdarma nebo za poplate

Opalovací krémSpreading sunscreen. Royalty Free Stock Photo
Původ: První efektivní opalovací krém vyvinul francouzský lékárník Franz Gretier v roce 1938. Měl ochranný faktor 2.
Jak správně používat: Podle typu své pleti. Děti potřebují speciální přípravky. Dbejte na dobu spotřeby.
Perlička: Staří Řekové používali jako "opalovací krém" olivový olej, ale ten nefunguje.
Před čím neochrání: Před tvorbou vrásek. Slunění k nim vede za všech okolností.
Tip pro vás: Nezapomínejte na pravidelnou péči "after-sun", aby pleť získala potřebné látky ke vzpamatování.

Termoska


Tea at The Picnic Royalty Free Stock Photo
Původ: Poprvé odsál vzduch mezi dvěma skleněnými nádobami s víčkem skotský chemik a fyzik James Dewar v roce 1892.
Jak správně používat: Otevírat na co nejkratší dobu a nevystavovat přímému slunci.
Perlička: Nejkvalitnější termosky udrží obsah studený (nebo teplý) 12 - 16 hodin. Špičkové až 24 hodin.
Před čím neochrání: Termoska není konzerva, nápoje i jídlo v ní podléhají zkáze (byť pomalejší).
Tip pro vás: Pořiďte si termosku s uzávěrem, který slouží zároveň jako hrneček.


Sluneční brýle


Glasses on a line Royalty Free Stock Photo

Původ: První moderní sluneční brýle vynalezl Američan James Ayscough ve třicátých letech minulého století.
Jak správně používat: Posadit na nos slušivý model. Přitažlivě vypadají i ve vlasech, ale lepší je chránit oči.
Perlička: Římský císař Nero používal místo brýlí zelený smaragd, aby ztlumil světlo při pohledu do arény s gladiátory.
Před čím neochrání: Pokud nemají speciální filtr, tak před UVA a UVB slunečními paprsky.
Tip pro vás: Momentálně se nosí modely "retro" s plastovými obroučkami, inspirované šedesátými lety.

Summer Fun Royalty Free Stock Photo
Původ: Vyvíjely se téměř současně na několika místech světa přibližně před sto lety. Matrace se ještě v 70. letech vyráběly s textilním povrchem.
Jak správně používat: Nepřefukovat a nenechávat na přímém slunci, teplem vzduch rozpíná. Nepoužívat na souši, aby se neprorazily například o trávu nebo kamínky.
Perlička: Dlouhodobě vedou žebříčky prodejů matrace a dětská křidélka.
Před čím neochrání: Před utonutím. I děti, o kterých myslíte, že je kruh bezpečně nadnáší, musíte neustále hlídat.
Tip pro vás: Tubing je vysoce adrenalinová letní zábavná jízda na nafukovacích kruzích vlečených motorovým člunem.
1. Omega ( Omega)

26. června 2013 v 12:14 | Veronika Srncová |  2.řada


1. Omega ( Omega)

26.6.20113Derek opravu kousl Jacksona tak, aby se z něj mohl stát vlkodlak. Z nepochopitelných důvodů však Derekovo tělo odmítá proměnu přijmou a začíná markantně krvácet z nosu i uší. Ani samotný Derek neví, proč se to děje.

Lydia se zdá na první pohled normální. Když jde pak ale v nemocnici do sprchy zažívá prazvláštní halucinace. bez vysvětlení se nahá z nemocnice vypaří a pátrá po ní celé město.

Allison a Scott udržují svůj vztah v tajnosti. Allisonin otec totiž slíbil, že nechá Scotta naživu pod jednou podmínkou - nebude se vídat s Allison. Situace se však mění, když do města přijíždí Aliisonin děda na pohřeb Kate a je neochvějně odhodlán zabít každého vlkodlaka, ať už neškodného nebo zabijáka, který mu přijde pod ruku.

Seriál zde :


Vše co jste nevěděli o prdech

26. června 2013 v 12:10 | Veronika Srncová |  ZajímavůstkyVše co jste nevěděli o prdech


26.6.2013K produkci plynů ve střevech dochází u každého, ženy nevyjímaje. Prdí i prezident, ředitel nadnárodní společnosti či vaše krásná spolužačka ze seminářů francouzské literatury 19. století.

Vše, co jste chtěli vědět o prdech
Že je tohle nějaké tabiizované téma? Ale jděte! Prdělo se, prdí se a prdět se bude. K tvorbě plynů dochází ve střevech u každého a kdo říká, že neprdí, lže. Nebo není člověk, ale replikant. Nejprve si ale řekněme několik nejzásadnějších věcí, abychom porozuměli, jak střevní plyn vzniká a co je vlastně zač.
Woman Farting And Flying Through The Air - Turbulence Royalty Free Stock Vector Art Illustration
Lidově řečený prd, lékářsky správně nazývaný flatus, vzniká zpravidla kombinací mnoha faktorů. Především je ale důležité zdůraznit, že produkce plynů je naprosto přirozený jev a pokud máte pocit, že vás nutnost upouštět plyny uráží, stěžujte si na evoluci u Darwina, popřípadě reklamujte lidský organismus u Boha - podle toho, která teorie o vzniku světa je vám bližší.
Gas Transportation Royalty Free Stock Vector Art Illustration
Objem tvorby plynu samozřejmě ovlivňuje přijímaná potrava, způsob jejího přijímání a také genetická vybavenost. V lidských střevech žijí bakterie, které pomáhají při trávení a rozkladu potravy. Při své práci ale jako vedlejší produkt vyrábí plyn.
Fart Message Royalty Free Stock Vector Art Illustration
Samotný prd je složený z 59 % dusíku, 21 % vodíku, 9 % oxidu uhličitého a 4 % kyslíku. Přibližně třetina populace "umí" do plynů přidávat metan (až 7 %). Pro prd je charakteristický zápach, který způsobuje síra vázaná na vodík. Aby byl výsledek zavánějící, stačí přibližně 1 % obsahu sirovodíku. Záleží ale hodně na požité potravě a efektivitě spalovacího procesu.
Prd je hořlavý díky obsahu metanu a vodíku. Metan je velmi agresivní skleníkový plyn, proto doporučujeme v zájmu ekologie prdy pálit - tím vznikne vodní pára a oxid uhličitý, jehož "skleníkový" efekt je mnohem menší než v případě metanu.
Sinky Royalty Free Stock Photo
Existuje i rozdíl v tom, jak vzniká "zákeřný ticháč" a "neškodný křikloun". Většina prdů se totiž formovala díky tomu, že jste při jídle příliš hltali a dostali do trávicího traktu velké množství vzduchu. Touto cestou vznikají plyny s většími molekulami s velkým obsahem dusíku a oxidu uhličitého, které při uvolnění tolik nesmrdí. Při jejich úniku vzniká kmitáním tkáně v okolí řitního otvoru, když tudy prochází plyn ven, charakteristický zvuk, díky čemuž jste varováni a můžete provézt bezpečnostní opatření (nasazení kyslíkové masky, útěk).
dog fart Royalty Free Stock Photo
Na druhou stranu plyny vzniklé ve střevech mají menší molekuly a váží na sebe síru, proto při úniku nejen, že nejsou slyšet, ale silně zapáchají. Útočí tedy zákeřně ze zálohy a bez varování, jakošelma. Obvykle ale dochází k uvolnění směsi těchto plynů. Takže mají dvojí efekt - nejprve je slyšíte a za přibližně 20 sekund cítíte.
Young Woman Pinching Her Nose Royalty Free Stock Photo

A nyní některá fakta a prdech:


Muži i ženy prdí stejně - v průměru 14krát za den. Muži se tím jen více "chlubí", proto to vypadá, že prdí víc.
Pokud muž a žena sní to samé, výsledek vždy zapáchá více u ženy.
Člověk vyprodukuje denně půl litru plynu.
Rychlost prdu je přibližně 11 km/h a teplota 37°C.
Ve stavu bez tíže můžete prd použít jako reaktivní motor k vlastnímu pohonu.
Nejvíce prdí termiti. Každý rok uvolní více metanu než kompletní lidská populace včetně průmyslové výroby a zemědělství.
Vegetariáni prdí víc než lidé jedící maso. Zelenina obsahuje větší množství oligosacharidů, při jejichž trávení tělo vyrábí jako vedlejší produkt právě plyn.
Člověk během svého života stráví 6 dnů prděním.
Kdyby člověk prděl nepřetržitě 6 let a devět měsíců, vyprodukoval by dost energie k výrobě atomové bomby.
Indiánský kmen Yanomami z Jižní Ameriky považuje uprdnutí za pozdrav i vyjádření úcty.
Naproti tomu v Africkém státě Malawi je prdět na veřejnosti zakázáno.
Potápěč si v hloubce 10 a více metrů nedokáže prdnout. (Výzva přijata!)
Young Woman Portrait Royalty Free Stock Photo

Co nejvíc nadýmá?


Chcete soutěžit v tom, kdo dá většího krakena? V tom případě bude dobré nakombinovat si takový "explozivní koktejl". Nejprve si jako předkrm dejte mexické fazole. Následně se doporučuje poctivý čerstvý syrový tatarák s vejcem a cibulí. Na cibuli a vejcích nešetřete. Jako zákusek si pak můžete dát sušené švestky, silnou černou kávu a celé to zapijte pivem. Nezapomeňte jídlo hltat a polykat velké kusy.
Následná směs obsahuje všechno, co může způsobit když už ne vyhynutí některých živočišných druhů, radikální změny atmosférického tlaku, výskyt lokálních bouří či frontální oblačnost a následné přerušení provozu na mezinárodním letišti Ruzyně, tak aspoň skutečnost, že s vámi nikdo nebude chtít celý den mluvit a do vaší kanceláře se nepřiblíží. Nicméně je pak doporučeno ve vaší blízkosti nemanipulovat s otevřeným ohněm.
Ptáte se, jestli můžete mít tak zákeřné větry, že vás to (nebo někoho) může zabít? Nikoli. Vdechování plynů smrt
způsobit nemůže, ale během druhé světové války zemřelo asi 2000 amerických letců v bombardérech, které létaly vysoko nad Německem. Neměly totiž přetlakovanou kabinu, v důsledku čehož došlo ve vysokých výškách k rozpínání plynů a v těchto případech i k prasknutí vnitřností.
Smelly dog Royalty Free Stock Vector Art Illustration


12. Code breaker

26. června 2013 v 11:12 | veronika Srncová |  1. řada12. Code breaker

26.6.2013Po té, co Allison objeví, že je Scott vlkodlak, se jí zhroutí celý svět. Její otec nakáže její tetě, aby ji odvezla pryč z města do druhého domu ve Washingtonu. Ta ho však neuposlechne a vydávají se s Allison na "lov" Dereka a Scotta.

Vůdce smečky mezitím násilím nutí Stilese do spolupráce. Ten mu za pomocí GPS v mobilu pomůže dohledat, kde je ukrytý Derek.

Scott konečně otevře Derekovi oči a dokáže mu, že vůdce smečky nezabil jeho sestru omylem, ale zcela záměrně. Získává tak v Derekovi spojence na svou stranu a společně se chystají na zabití vůdce smečky.

Allison a Kate zraní v lese Dereka i Scotta. Když už chce Kate zabít Scotta, situace se zvrtne a objeví se nejdříve Allisonin otec. Ten svou sestru upozorňuje, že i oni se řídí jistým kodexem (zabij pouze ty, kteří zabíjejí nás). V tu chvíli na ně ze zálohy zaútočí ale vůdce smečky a dochází k velkému souboji. Vůdce smečky nejprve zabije Kate, ale situace se brzy obrátí. Derek získá převahu a zabíjí vůdce smečky - díky tomu se dle zvyklostí stává novým vůdcem smečky.

Seriál zde:Jak zvládnout strach a obavy podle znamení

26. června 2013 v 11:08 | Veronika Snrcová |  Znamení zvěrokruhu


Jak zvládnout strach a obavy podle znamení

26.6.2013
Zvěrokruh představuje dvanáct znamení, charakterů, ale také dispozic k určitým nedostatkům, které nás trápí. Mohou to být různé strachy, obavy a omezení, jež si v sobě neseme zakódované a během života se s nimi snažíme lépe či hůře vyrovnat.

Beran

Hlavně nebýt závislý

Znamení Berana je energické a nebojácné, ale přece jen má strach, většinou z nemocí a fyzické nemohoucnosti. Je to proto, že tito lidé jsou samostatní a nechtějí být odkázáni na nikoho jiného. Děsí je představa nemocnice, domova důchodců nebo pečovatelské služby. Berani se často bojí zdravotních komplikací. Vzhledem k povaze je u nich pravděpodobnost nehody či zranění vyšší než u ostatních znamení, a tak je podvědomí nabádá k opatrnosti. Přímo panickou hrůzu mívají ze zubařů a různých operačních úkonů. Všechno se snaží zvládat sami, ale iracionální nepříjemné pocity mají z toho, že jednou přijde čas, kdy už to nedokážou…
Co pomáhá: posilovat pocit, že nemusíme všechno zvládat sami.

Býk

Mít všeho dost

Toto znamení podléhá obavám z nedostatku, a to nejen v materiální oblasti. Býci mohou trpět strachem, že je opustí partner a že zůstanou sami. Potřebují vlastnit mnoho věcí, často si přivlastňují i lidi kolem sebe, své blízké. Snaží se co nejlépe finančně zabezpečit, proto vyhledávají zaměstnání, které jim umožní stálé zisky. Pracují u silných zavedených firem, bank nebo pojišťoven. Býci nejsou spořivé typy, nedovoluje jim to jejich planeta rozmarná Venuše, která je neustále nutí k nákupům "potřebných" věcí, například oblečení a šperků. Občas tedy mívají hluboko do kapsy a pak se trápí.
Co pomáhá: založit si tajné konto, rezervu, která dodá pocit bezpečí.

Blíženci

Žádná šeď a stereotyp

Vzdušné znamení Blíženců se podvědomě nejvíc bojí samoty a nudy. Noční můrou pro ně je stereotyp, nechtějí se zařadit do šedé masy a žít obyčejný život plný povinností a práce. Stále mladiství Blíženci potřebují zábavu a kontakt s mnoha lidmi. Právě to je nabíjí a uspokojuje. Jsou stvořeni ke komunikaci a k tomu, aby se po celý život učili, přijímali, třídili a předávali ostatním informace. Jejich strach může pramenit také z toho, že pro okolí nebudou zajímaví a přitažliví. Obávají se, že přátelé a známí si neudělají čas, aby mohli společně posedět a rozebrat důležitá témata.
Co pomáhá: vědomí, že žiji naplno v rytmu života - tady a teď.

Rak

Lítost a výčitky

Raci strádají představou, že nebudou mít nikoho, komu mohou věnovat svůj cit a něžnou starostlivost. Touží po rodině, přátelích a láskyplných vztazích. Důležitý je pro ně domov. Představuje pro ně jakousi skrýš, kam se vracejí, aby načerpali sílu. Je to místo, kde se cítí bezpečně, a proto mají obavy z jeho ztráty. Jako děti těžce nesou rozvod rodičů a v dospělosti je rozchody s partnery poznamenají více než ostatní znamení. Trápit se mohou neuzavřenou minulostí. Výjimečné nejsou pocity lítosti ani výčitky vůči druhým. Mnohdy se potýkají s obviňováním sebe samých, že něco nezvládli.
Co pomáhá: posilovat myšlenku, že svět je bezpečné místo k životu

Lev

Touží po věčném mládí

Sluneční znamení Lva mívá podvědomý strach z úbytku energie, síly a osobní přitažlivosti pro druhé. Tito zrozenci jsou zvyklí na obdiv a také jej vyžadují, proto je pro ně zvláště velkým problémem stárnutí. Jen těžko se vyrovnávají s tím, že na sobě vidí tělesné změny, ať už přibývající kilogramy, nebo vrásky. Další komplikace jim způsobuje žárlivost. Chtějí, aby veškerá pozornost partnera směřovala výlučně k jejich osobě. Obavy mohou mít i z toho, že pro svůj protějšek ztratí kouzlo. Strach vyplývá také z pocitu, že si neudrží "nadstandard", na který si v životě zvykli.
Co pomáhá: pozitivní myšlení - miluji a jsem milován.

Panna

Práce bez stresu

Nejvíce se bojí nemoci a zdravotních problémů. V astrologii odpovídá toto znamení práci a zdraví, proto se Panny také nejvíce starají o svou fyzickou schránku. Snaží se žít co nejzdravěji a nutí k tomu i okolí. Další obavy nastávají z toho, že neovlivní, zda v jejich životě zavládne, či nezavládne chaos. Tím je myšlena nenadálá ztráta zaměstnání, finančních jistot nebo nespolehlivý partner, o kterého se nemohou opřít. Panny potřebují řád, a pokud jim není umožněno, aby žily a pracovaly v klidných a uspořádaných poměrech, jsou ve velkém stresu a napětí.
Co pomáhá: říkat si - vše se stále proměňuje a já se nebráním změnám.

Váhy

Děsí je nedokonalost

Těmto zrozencům nedá spát představa, že okolí pozná jejich nedokonalé stránky. Váhy bývají velmi náročné a často zápasí s různými komplexy týkajícími se většinou jejich zevnějšku. Děsí se také lidí, kteří jsou vulgární a chovají se neurvale, v takovém případě si většina těchto zrozenců neví rady a raději se vzdává bez boje. Ve skrytu duše totiž touží po harmonii a také souznění s prostředím. Jestliže mají problémy v partnerství nebo s kolegy v práci, stahují se do sebe a tiše trpí. Bojí se problémů, hádek a také napětí, které jejich jemnou duši ničí.
Co pomáhá: myšlenka, že v tomto okamžiku je vše dokonalé.

Štír

Nepochopení a odmítnutí

Trpí celou škálou iracionálních stavů lítosti a depresí. Mívají komplikovanou povahu a často sami zaviní různá nedorozumění, protože neumějí vyjádřit, co opravdu chtějí. Může za tím být strach z odmítnutí a nepochopení, který je provází po celý život. Štíři mívají bohatý duševní svět a většinou nedokážou své niterné pohnutky sdělovat. Mohou zažívat obavy z poklesu zájmu druhých lidí, protože velmi důležitou součást jejich života představuje sex a tělesná přitažlivost. Bojí se, že okolí nepřijme jejich složitost, z čehož pramení pocity osamělosti.
Co pomáhá: myšlenka - já jsem dokonalou součástí univerza.

Střelec

Opojná svoboda

Optimističtí Střelci se bojí ztráty osobní svobody a kuráže, protože právě to činí jejich život zajímavým. I to je důvod, proč se vyhýbají pevně stanoveným smlouvám. V případě zaměstnání volí raději nezávislost (pracují obvykle na volné noze) a v osobním životě odkládají vstup do manželství i rodičovské povinnosti. Další strach zavládne, když se jich zmocní pocit, že nemohou libovolně nakládat s vlastním časem a plány, ve kterých nechybí jejich největší koníček - cestování. Zrozenci Střelce se obávají nudného, stále stejného života a lidí, kteří se budou snažit jejich freestyle omezovat.
Co pomáhá: myšlenka - jsem v pravou chvíli na pravém místě.

Kozoroh

Dají na mínění druhých

Lidé narození v tomto znamení se mohou strachovat o svou pověst. Nesmírně jim záleží na tom, jak je vidí a vnímají druzí. Udělají tedy cokoli, aby se nikdo nedozvěděl věci, které by je mohly zesměšnit. Určitě se bojí o stav svého finančního konta a myslí na to, aby byli v budoucnu dostatečně zabezpečeni. Trápí je představa, že jednou nastane období, kdy již nebudou moci vydělávat - důchod a stáří. Proto bývají šetrní a peníze si schovávají na horší časy. Kozorozi jsou také velmi nedůvěřiví a nejvíce se děsí toho, že je někdo zneužije - jak v citové, tak i v materiální oblasti.
Co pomáhá: myšlenka - vesmír je bohatý, všeho je dostatek.

Vodnář

Žádá volnost

Stejně jako Blíženci a Střelci nadevše milují svobodu a pocit, že mohou bez výčitek dělat to, co právě chtějí. Tito zrozenci nechtějí nikoho omezovat a ani sami nemají rádi, když jim blízcí či kolegové dávají pokyny a rady. Přímo nesnášejí, když se je někdo snaží řídit a vést "správným" směrem. Toto znamení si žádá volnost a také chce mít pocit propojenosti s ostatními lidmi. Vodnáři se obávají partnera, který by nechápal jejich zájem o druhé ani jejich velkodušné záchranářské akce. Čas od času mohou propadat panice, že jim unikne něco zajímavého, co by je mohlo poučit a obohatit.
Co pomáhá: myšlenka - vše, co se nyní děje v mém životě, je správní

Ryby

Únik před problémy

Poslední hvězdné znamení propadá strachu o lidstvo, o stav naší planety, přírody atd. Ryby se bojí katastrof a problémů. Leckdy je zmítají iracionální stavy deprese a lítosti nad nedokonalým světem. Mohou mít také obavy z toho, že nezvládnou svou roli, a to jak partnerskou a rodičovskou, tak profesní. Cítí se nedokonalé a slabé, což je dáno jejich citlivou, intuitivní povahou. Život si mohou rovněž značně komplikovat velkou vnímavostí, podléhají pak totiž únikovým tendencím. Na realitu zapomínají prostřednictvím náhražkového virtuálního života nebo pomocí nadměrné spotřeby alkoholu, cigaret a případně drog.
Co pomáhá: myšlenka - pocit štěstí je otázkou náhledu na život.Článek, po kterém budete zaručeně chytřejší

26. června 2013 v 8:20 | Veronika Srncová |  ZajímavůstkyČlánek, po kterém budete zaručeně chytřejší

26.6.2013
Nalezla jsem hromadu překvapivě chytrých faktů, díky kterým budete moct excelovat. Tak třeba: Hitchcock neměl pupík, Cola je zelená a tak dále…

Pstros.gif
- Jablka jsou po ránu mnohem lepší životabudič než káva.
- Opravdový důvod, proč pštros strká hlavu do písku, je ten, že hledá vodu a požírá kamínky, které mu pomáhají při trávení, nikoliv kvůli strachu.
- Pouze 7 % populace jsou leváci.
- Kuřák, který vykouří minimálně krabičku denně, přijde v průměru o 2 zuby za 10 let.
- Většina lidí při spánku někdy snědla pavouka. - Přes 40 tisíc Američanů se každoročně zraní na záchodech.
- Alfred Hitchcock neměl pupík.
- Když si kýchnete, všechny tělesné funkce se zastaví, kromě vašeho srdce.
- Vaše chodidlo je po poledni větší, než po zbytek dne.
- Každou minutu bývá na světě průměrně ošetřováno až 40 lidí kvůli pokousání od psa.
- Ve většině televizních reklam na mléko je použita tekutina z kombinace bílé barvy a lehkého ředidla namísto mléka.
- Kdyby Coca-Cola nebyla obarvená na černo, měla by zelenou barvu.


11. Ples ( Formality)

25. června 2013 v 9:01 | Veronika Srncová |  1. řada11. Ples ( Formality)

25.6.2013
Situace se začíná vyostřovat. Vůdce smečky naznačuje Scottovi, že pokud se nepřidá do jeho smečky, přemění ve vlkodlaka jeho matku a ještě ublíží Allison. Scott se tak snaží rozpůlit a non-stop dohlížet na jeho nejbližší. Vzhledem k tomu, že se blíží školní ples, a on na něj má kvůli známkové klasifikaci zakázanou účast, poprosí Jacksona, aby tam doprovodil Allison on a dohlédl na ni.

Do již tak vypjaté situace se vkládá vůdce smečky a protože se mu nepodaří odlákat Allison, využije jako obětního beránka Lydii. Za tou se však bez váhání vydává Stiles a snaží se ji zachránit. Podaří se mu s vůdcem smečky vyjednat dohodu - on nechá Lydii žít (vzhledem k tomu, že ji pokousal, se z ní ale stane vlkodlak), ale Stiles mu pomůže najít Dereka se Scottem.

Scottovi se přeci jen podaří propašovat na školní ples a vyjeví Allison své city. Ta mu lásku opětuje a odvede Scotta ze školní haly k autobusům. Zde už však čeká Allisonin otec s testem, který všem vyjeví podstatnou pravdu - že je Scott vlkodlak.

Seráiál zde:


Proč v práci pijeme kávu

24. června 2013 v 21:43 | Veronika Srncová |  ZajímavůstkyProč v práci pijeme kávu

24.6.2013
Nejoblíbenější nápoj v práci? Přece káva! Většina z nás si den bez šálku lahodného moku nedovede ani představit. Přináším vám tři hlavní důvody, proč tak rádi pijeme právě kávu!1. Pomáhá proti únavě

Káva obsahuje kofein, který povzbuzuje, pomáhá překonat únavu, pozitivně ovlivňuje bdělost a duševní aktivitu. Obsahuje také mnoho zdraví prospěšných látek - nenasycených mastných kyselin a lipidických olejů. Nachází se v ní i užitečné minerály, například draslík a magnézium. Společně se zeleným čajem se tak řadí mezi významné antioxidanty.
breakfast at work Royalty Free Stock Photo

2. Příznivě působí na zdraví

Příznivým účinkům kávy na zdraví se věnují týmy z celého světa. Japonský vědec Yoshinori Masuo dokázal, že pouhá vůně kávy má povzbudivé účinky, pomáhá potlačovat úzkost a povzbuzuje životnost tělesných buněk. Italští vědci přišli se zprávou, že káva snižuje riziko tvrdnutí jater o 60 až 80 %, Finové vyrukovali s tím, že její konzumací se může snížit riziko vzniku diabetu až o 50 procent a Švédové předložili důkazy o tom, že pitím kávy je možné předejít vzniku Parkinsonovy choroby.
Exhausted Worker Royalty Free Stock Photo

3. Je skvělým afrodiziakem

Se zajímavým zjištěním přišli Američané - káva může u žen působit jako afrodisiakum, protože stimuluje část mozku zodpovědnou za milostné choutky! To je prý jeden z důvodů, proč ji ženy tak rády pijí. V práci se odreagují a přijdou na jiné myšlenky. Pokud ale máte partnera, který pije více šálků denně, dejte pozor - podle Britů více než pět hrnků kávy může snížit pohyblivost spermií, a tak mít negativní vliv na plodnost.
Young woman in office Royalty Free Stock Photo
 • Za pravlast kávy je považována provincie Kaffa v Etiopii, kde lidé poznali účinky kávových zrn na divoce rostoucích keřích již v dávných dobách, kdy kávová zrna pouze žvýkali! První Češi, kteří okusili chuť kávy, byli Heřman Černín z Chudenic a Kryštof Harant z Polžic a Bezdružic, a to na konci 16. století v Cařihradu během jejich cesty do Svaté země.
 • Češi mají nejraději kávu ze středně upražených zrn. Čím více na jih, tím více pražená káva a naopak. Více upražená káva vyniká hořkostí, méně upražená je zase kyselejší.
 • Za nejzdravější způsob úpravy kávy je považováno espreso. Nápoj se louhuje pod tlakem přes stlačenou umletou kávu, doba louhování je tudíž velmi krátká. Škodliviny se tak nestačí uvolnit. Kdo pije rád turka, měl by si uvědomit, že káva zůstává příliš dlouho ve styku s horkou vodou, což má za následek vylouhování škodlivin. I rozemleté části zrna škodí - dráždí sliznice, zvyšují tvorbu žaludečních kyselin a ani žlučník nezůstane ušetřen.

Nejluxusnější hotely

24. června 2013 v 21:37 | Veronika Srncová |  Zajímavůstky


Nejluxusnější hotely

24.6.2013

Nejluxusnějších ubytovacích zařízení, které vás ohromí svými službami i cenou za jedinou noc.

Nejluxusnější hotely světa
Podzim je v plném proudu a mnozí z vás už plánují jak utéct zimním měsícům. Pokud nemáte hluboko do kapsy, současná světová krize se vás nijak nedotýká, a rádi byste si užili trochu toho luxusu, pak pro vás máme pár tipů, jak strávit letošní chvíle volna.

Burj Al Arab (Dubaj)

Hotel, jenž je zapsán v Guinessově knize rekordů jako ten nejluxusnější, se nachází v ráji bohatých, v arabské Dubaji. Je postaven na samostatném, uměle vytvořeném ostrůvku a měří 321 metrů. Ve 28. patře je heliport, každé patro má svou vlastní recepci. Za královský pokoj dáte v přepočtu 124 tisíc korun za noc. Dle mezinárodních měřítek se jedná o jediný hotel na světě se sedmi hvězdičkami.
burj-al-arab

President Wilson Hotel (Ženeva)

Hotel, nacházející se v samém srdci Ženevy, nabízí dva prezidentské apartmány s krásným výhledem na město i jezero. Tyto pokoje mají soukromý výtah, zajímavá je však jejich cena: přes milión korun za jednu noc - a není v ní zahrnuta snídaně.
wilson

Martinez Hotel (Cannes)

Architektonický skvost nenajdete nikde jinde než v proslulém Cannes. Je velice prostorný, nabídne až 412 pokojů, 15 společenských místností, vlastní pláž a vyhřívaný bazén. Podobně jako ve Wilsonu, ani zde při ceně 300 tisíc za noc však nedostanete snídani, pokud si nepřiplatíte.
martinez

Hotel Emirates Palace (Abu Dhabi)

Řečí čísel, stavba hotelu stála 44 miliard, je jeden kilometr dlouhý, má 11 restaurací, je zde společenský sál s kapacitou 1200 hostů, z kterého vede šest teras. Na každého návštěvníka připadá 5 pracovníků personálu, najdeme zde 16 apartmánů nejvyšší třídy o rozloze 680 metrů čtverečních na každý z nich. Ročně se utratí 50 miliónů jen za čerstvě řezané růže. A cena? Lidová, příjemných 200 tisíc korun
emirates-palace

Atlantis Hotel (Bahamy)

Světoznámý hotel se nachází v nejrozsáhlejší ostrovní hotelové destinaci na světě. Má 1208 apartmánů, 5 restaurací a spoustu fontán a vodních kaskád. Skládá se ze dvou budov, propojených mostem - právě zde se nachází nejluxusnější a také nejdražší desetipokojové apartmá. Cena za jednu noc činí přibližně půl milónu korun.
bahamy-atlantis

Plaza Hotel (New York)

V samém srdci Manhattanu se nachází tento hotelový skvost. Je oblíben jak celebritami, tak bohatými rodinami. Za zmínku stojí prezidentské apartmá, které má vlastní sekretářku a vyjde na 270 tisíc korun.
hotel-plaza

Hotel Ritz (Tokio)

Populární hotel se nachází v 45. patře světoznámého mrakodrapu a pokračuje až na jeho samotný vrchol. Najdete zde nejluxusnější apartmány Japonska, ten zcela výjimečný pak vyjde na bezmála půl miliónu korun. Hotel má pět hvězdiček a specialitou je zdejší bar - nabízí koktejl za 400 tisíc korun.
ritz

Fairmont Hotel (San Francisco)

Tento historický hotelový komplex najdeme v americkém San Franciscu. Jeho nejluxusnější apartmá je pojato v historickém stylu a například v koupelně najdeme 24-karátové zlato nebo malované stropní klenby.
fairmont

Regent Beverly Wilshire (Los Angeles)

Hotel, ležící v Los Angeles, je stejně starý jako historie předávání filmových Oscarů, přesně tedy 72 let. Nedávno byl zcela přestavěn a jeho nejluxusnější apartmá přesunuto do 14. patra. Nabídne tři ložnice, pracovnu, krytou terasu, jídelnu a kuchyň.
Specialitou je individualizace prostředí v závislosti na zákazníkovi - pokud tedy máte hotel navštívit a máte rádi rudé růže, jakmile přijedete, všude budou rudé růže. Cena za noc - 130 tisíc.
regent-beverly

Palms Casino Resort (Las Vegas)

Oproti ostatním nenabídne tento hotel žádnou vyloženou specialitu, na druhou stranu si uchovává jistý standard. Samozřejmostí je bohaté vybavení každého pokoje a nádherné výhledy ze všech apartmánů. Nejluxusnější pokoj stojí v přepočtu 700 tisíc korun na noc a může se pochlubit exkluzivním nábytkem.
palms-casino

Nejluxusnější PLÁŽE

24. června 2013 v 21:29 | Veronika Srncová |  ZajímavůstkyNejluxusnější PLÁŽE

24.6,2013

Máte chuť vyrazit k moři, a to takovým způsobem, na který nikdy nezapomenete? Jsou vám nepříjemné davy štěbetajících, odpadky zahazujících turistů? Potom se vám jistě bude líbit některá z nejluxusnějších pláží světa, jež jsou určeny pro opravdu královský odpočinek.


Pink Sand Beach

Pokud hledáte izolaci od okolního světa a rajský klid, bahamské ostrůvky vám ho nabídnou. Avšak některé z nich jsou vhodnější než jiné. Tím nejlepším místem je potom "růžová písečná pláž", kterou k oddychu s oblibou využívají americké celebrity všeho druhu. Písek je tu skutečně zbarvený do růžova, a přestože je přístav jen pár kilometrů odsud, vypadá to tu, jako byste byli na konci světa.

Las Minitas Beach

Dominikánská republika už je turisty sice přeplněná, a tak se nezdá být ideálním místem pro dokonalý odpočinek, jsou tu ale stále některé rezorty, které drží cenovou hladinu tak vysoko, že do nich jen tak nějaký turista nezavítá. Jedním z nich je Capa de Campo s vlastní pláží Las Minitas. Kromě odpočinku ve stínu palem vás tu čeká plejáda nejrůznějších aktivit ušitých přímo na míru.

Bondi Beach

Pakliže si vyberete některý z nejdražších hotelů v australském Sydney, máte velkou šanci, že se ocitnete poblíž známé pláže Bondi. Není to typická pláž jen pro pár lidí, v sezóně jich tu najdete docela dost, vyznačují se však naprostou uvolněností a pohodovostí, takže si nebudete připadat jako v nějaké turistické fabrice. Navíc, tohle je jedno z nejlepších míst pro surfaře.

Bahia Beach

S pozadím v podobě deštného pralesa vypadá pláž Bahia, jako by vypadla z nějakého filmu. Jen si říkáte, kdy asi vrazíte do Jamese Bonda. Místní hotelový rezort je sice poměrně velký, masy turistů ho ale zatím ještě tak docela neobjevily, a tak se tu dá náramně dobře odpočívat. Lidské zásahy jsou tu navíc jen minimální, nevypadá to tu ale zase nijak neposkvrněně. Je to zkrátka pláž na pokraji drsné přírody.

Akyarlar Beach

Opravdu pěkná pláž nemusí být kombinovaná s drahým zájezdem. Důkazem je tento turecký případ pláže na poloostrově Bodrum. Turistů je tu sice celkově dost, nicméně některé pláže, jako právě Akyarlar, jsou stále tajným tipem, kde si užijete klidu, krásného prostředí, a když se vám zachce, budete za pár minut v centru dění s bohatým nočním životem.

Nejluxusnější sídla světa

24. června 2013 v 21:25 | Veronika Srncová |  ZajímavůstkyNejluxusnější sídla světa

24.6.2013

Chtěli byste bydlet v opravdovém přepychu? Tak to si připravte pořádnou škváru. Následující rezidence totiž stojí tolik, že si na ně 99,9% z nás nikdy nevydělá.
Nejluxusnější sídla světa - 1. díl

Antila v Mumbaí


Do oblak sahající kolos si vydobyl první příčku mezi nejdražšími domy světa.
Stojí v Indii a má neuvěřitelných sedmadvacet pater. Skromný příbytek si nechal postavit čtvrtý nejbohatší muž světaMukesh Ambani, hlava indické petrochemické společnosti Reliance Industries.
V celém sídle jsou dvojnásobně vysoké stropy, gigantické sály, sklápěcí pódia, šestipatrové garáže, křišťálové závěsy a navíc personál čítající přes 600 služebníků.
Nový domov přišel svého majitele na neuvěřitelné 2 miliardy dolarů, čímž se právem stal nejdražším a nejluxusnějšímdomem na světě. Pro tříčlennou rodinku je to docela hard core, nemyslíte?
VCVVCVC

Rezidence Updown Court

Za druhým nejdražším domem bychom nemuseli jezdit moc daleko. Leží totiž v Anglii a právem je nazýván nejdražší palác v Evropě. Rozkládá se na 58 akrech půdy (přibližně 34 fotbalových hřišť) zahrnujících stáje a jezero.

Rezidence se honosí 103 pokoji - z toho je 22 ložnic, které mají samostatnou mramorovou koupelnu vyrobenou z více než třiceti rozdílných druhů mramoru dovezených přímo z Itálie. V podzemí jsou postaveny garáže, které pojmou až osm limuzín.
V Updown Court naleznete také 5 bazénů, bowlingové dráhy, vlastní kurt na squash i tenis a kinosál s 50 křesly. Samozřejmostí jsou velmi luxusní terasy, vinný sklep a nouzová místnost pro případ teroristického útoku. A pokud byste si chtěli odpoledne odpočinout při kávě, můžete se odebrat do knihovny, která je zdobena čtyřiadvaceti karátovýmzlatem. Za "letní" sídlo byste museli dát na dřevo celých 150 miliónů dolarů.

Versailles na Floridě


Největším domem v Americe a třetím na světě bude zanedlouho luxusní residence Versailles nacházející se nedaleko Orlanda.
Stavba ještě není úplně dokončená, ale už teď je jasné, že bude skýtat třicet pokojů, vlastní bowling, dráhu pro jízdu na kolečkových bruslích, 23 koupelen s překrásným výhledem na jezero Butler, taneční sál i dětské divadlo.
Jestli je vám i tohle málo, můžeme přihodit fakt, že materiál pro vnitřní vybavení pochází ze všech koutů světa, do garáže se vejde dvacet aut, k relaxaci poslouží dvoupatrový vinný sklípek, skalnatá jeskyně nebo lázně s čtyřiadvaceti metrovým vodopádem.
Celá stavba by měla sfouknout asi 2,26 miliardy korun, ale to se uvidí až po jejím dokončení. Dostavba se totiž plánuje až za osmnáct měsíců.

Hearst Mansion v Beverly Hills


Luxusní sídlo v Beverly Hills, jehož původním majitelem byl William Randolph Hearst, je zhruba tři miliardy korun.
Vyspat se můžete v neuvěřitelných devětadvaceti ložnicích, zaplavat ve třech bazénech anebo si třeba zahrát tenis na svém vlastním kurtu.
V komplexu je zabudované kino s třiceti gauči i nightclub, takže se večer ani nemusíte plahočit do centra za zábavou.
Pokud byste si tuhle rezidenci koupili, můžete pozvat slavné sousedy na kafe a prorazit mezi celebrity - blízko Hearst Mansion totiž bydlí třeba Tom Cruise s Katie Holmes nebo David a Victoria Beckham.

La Leopolda ve Francii


Ohromné sídlo, nacházející se na francouzské Riviéře, je považováno za nejdražší soukromou rezidenci ve Francii.
Jejím majitelem je Roman Abramovič, ruský magnát a majitel fotbalové Chelsea, který si vilu koupil jako dárek k svatbě s ruskou modelkou Darjou Žukovou a zaplatil za ni rekordní sumu 500 miliónů eur, tedy přes 12 miliard korun.
Rezidence disponuje největším luxusem, který si dokáže člověk představit. Vše je zasazeno do mramoru, nechybí ohromnýbazén, vířivky, kurty, starodávné kašny a samozřejmě místo pro osobní helikoptéru.
Kolem přerostlého sídla se nachází deset akrů panensky nádherné půdy, o kterou pečuje na padesát zahradníků.
Dům byl původně postaven pro milenky belgického krále Leopolda - tak doufejme, že si to Abramovičova vyvolená zaslouží!

The Manor v Los Angeles


Tento dům byl postaven v roce 1991 pro Aarona Spellinga a měl úctyhodných 123 pokojů.
V téhle "chatrči", ostatně jako i v těch předchozích, se nachází úplně všechno, co k luxusnímu životu potřebujete.
Služebnictvo si pro přípravu jídla může vybrat ze tří ohromných kuchyní, návštěva může vyzkoušet tři bazény i bruslařskou dráhu nebo se jen tak projít v soukromých ovocných zahradách a utrhnout si čerstvou svačinku.
Řekněte sami, nenastěhovali byste se hned?¨

Prý nejluxusnější ložnice

24. června 2013 v 21:18 | Veronika Srncová |  Supr fotkyPrý nejluxusnější ložnice

24.6.2013TOP 10: Nejluxusnější ložnice


Nejoriginálnější záchody

24. června 2013 v 21:15 | Veronika Srncová |  Supr fotkyNejoriginálnější záchody

24.6.2013

Záchod je výsostně intimní prostor, což však neznamená, že byste si s ním nemohli pořádně vyhrát. V originálním prostředí se jistě zpříjemní i samotný zážitek z vyprazdňování.
10. Druhý kapitán ( Co- Captain)

24. června 2013 v 18:34 | Veronika Srncová |  1. řada

,10. Druhý kapitán ( Co- Captain)

24.6.2013Vůdce smečky konečně odhalí svou totožnost Scottovi. Zároveň se ho snaží násilím přinutit, aby se do jeho smečky přidal. Zdůrazní, že pokud to nepůjde po dobrém, půjde to po zlém - ublíží jeho nejbližším.

Vůdci smečky se podaří obalamutit Dereka a přesvědčit ho, že jeho sestru zabil omylem. Proto se stává Derek jeho spojencem.

Jackson tlačí na Scotta, aby mu umožnil proměnu ve vlkodlaka. Vyhrožuje, že jinak vše vyzradí Allison. Ta se však již druhé strany, od své tety, dozvídá větší porci pravdy o jejich rodině.


Kdo to ví, odpoví

24. června 2013 v 11:44 | Veronika Srncová |  ZajímavůstkyKdo to ví, odpoví

24.6.2013

10 zajímavých faktů o lidském těle

24. června 2013 v 11:42 | Veronika Srncová |  Zajímavůstky


10 zajímavých faktů o lidském těle

24.6.2013

Možná jste něco z toho už slyšeli, ale lidské tělo je poměrně důmyslný mechanismus. A dokonce se u jeho zkoumání můžeme i pobavit.
10 zajímavých faktů o lidském těle


Apendix je k ničemu

Slepé střevo, nebo-li apendix, je pozůstatek po našich prapředcích a v dnešním trávicím ústrojí nemá žádnou funkci. Jeho jediný důvod existence je takový, aby se jednou ucpal a musel jednoduchou operací ven.

Člověk žije čtyřikrát déle než by měl

Savci se dožívají věku úměrného své velikosti. Člověk by proto měl žít jen asi 20 let, ale protože se naučil bránit před predátory a umí sám sebe léčit od nemocí a zranění, jeho průměrná délka života se téměř zečtyřnásobila.

Cévní dálnice

V jednom lidském těle je skoro 100 000 kilometrů žil, tepen a kapilár, ve kterých proudí něco málo přes pět litrů krve Každá krvinka oběhne lidský organismus za zhruba šedesát sekund.
krev

Produkce slin

Sliny potřebujeme k trávení. Za lidský život člověk vyprodukuje asi 40 000 litrů slin, což vychází na nějakých jeden a půl litru slin denně.

Síla

Nejsilnějším svalem v lidském těle je jazyk. Tohle by mohlo zajmat především přítelkyni ...

Spotřeba

Průměrný člověk ve vyspělém státě spořádá za svůj život 50 tun jídla a vypije 50 000 litrů tekutin.

Zbraň hromadného ničení

Člověk během trávení vyprodukuje obrovské množství střevnáho plynu. Kdyby člověk nepřetržitě prděl šest let a devět měsíců, vyrobí tolik energie jako atomová bomba.
Fart

Rozloha

Největší orgánem lidského těla je kůže. Má rozlohu asi dva čtvereční metry a protože se neustále obnovuje, drolí se. Člověk za svůj život "vydrolí" asi 20 kg staré kůže.

Do práce!

Jedním z nejvíce namáhaných svalů je sval ovládající čočku lidského oka. Za den provede asi 100 000 kontrakcí. Kdybyste tohle chtěli po stehenním svalu, museli byste ujít denně 80 km.

Elektrárna

Lidské tělo je schopné vyvinout stejné množství tepla jako stowattová žárovka. Vědci nyní zkoumají, jak lze pomocí termoelektřiny nabíjet třeba notebook nebo mobil. Potenciál máme obrovský, protože například obézní lidé v tuku schovávají tolik energie jako běžný akumulátor o hmotnosti jedné tuny!

Nejpodivnější koníčky

24. června 2013 v 11:37 | Veronika Srncová |  ZajímavůstkyNejpodivnější koníčky

24.6.2013Každého baví něco jiného, libůstky hrdinů, jež vám představím jsou však přinejmenším nevšední. Připravte se na největší světovou kolekci extáze, psy upravované na velké šelmy a důchodce z Taiwanu, co tetuje auta!
Nejpodivnější koníčky - 1. dílSběratelská kolekce extáze

sberatelska-kolekce-extaze


Taneční drogy najdou téměř vždy uplatnění na první párty, kde se vyskytnou.
Existují však výjimky potvrzující pravidlo. Náruživý sběratel z Holandska shromáždil během 20 let 2400 pilulek extáze - rozhodně tak můžeme mluvit o nejrozsáhlejšísběratelské kolekci tohoto artiklu na světě, a také o velké vůli muže, který ze svých zásob zásadně neuzobával.

Bohužel zcela opačné plány měl zloděj, jenž mu kompletní sbírku odcizil. Ač drogová kolekce zdaleka přesahovala větší než malé množství, šel okradený 46letý muž vše nahlásit na policii. Měl totiž obavy, že někdo spolkne některou ze 40 otrávených tabletek, které byly součástí sbírky.

Předělávání psů

predelavani-psu
Za největší psí blázny jsou se všemi svými speciálními hřbitovy, kadeřnictvími a restauracemi pro nejlepší přátele člověka považováni Američané.
V poslední době se je ovšem snaží předehnat někteří páníčkové a paničky z Číny - ano, z té země, kde poměrně často skončí nějaký chlupáč na talíři.
To, co vidíte na obrázku, není zmutovaný tygr. Je to příklad nové čínské módy upravování psů do podoby jiných druhů zvířat. K šampónu proti blechám a pořádnému vykartáčování dostanou pejsci třeba tygří pruhované melíry nebo pandí kožich. Mezi lety 1999 a 2008 narostly v nejlidnatější zemi světa náklady na péči o domácí mazlíčky o 500% - nutno dodat, že se tak stalo v mnohém na úkor důstojnosti nebohých zvířat.

Tetování vozidel

tetovani-vozidel
71letý taiwanský důchodce Li Zonxiong začal v roce 1999 pokrývat své auto, dva náklaďáčky a motorku slovy z buddhistických textů.
Starými moudry "potetoval" každý volný kout na povrchu vozidel, a to včetně zrcátek, kapoty, dveří, kol, ale třeba i poznávací značky.
Li přiznává, že mu jeho koníček nejednou způsobil trable. Kolemjdoucí i policie jen těžko věří tomu, že by si někdo dobrovolně čmáral na vlastní auto, a tak je často považován za vandala. Tento náhled ostatně tak trochu sdílí i jeho rodina, pročež má děda Li zákaz kupovat si jakýkoliv nový vůz. Je totiž jasné, že by mu bez ohledu na jeho cenu pořídil novétetování.

Hraní si na mrtvého

Někdo si rád hraje na schovku, někdo rád válí ve sněhu andělíčky a někdo rád předstírá mrtvolu - specielně v tom pak vyniká Chuck Lamb.
47-letý podivín s velkou pečlivostí aranžuje místo svého "skonu" a sám se v rádoby smrtelných pózách fotí a natáčí na video. Své výtvory pak dává na svoji stránku fungující již od roku 2005. Je nutné zmínit, že to rozhodně nedělá jenom pro sebe.
Jeho web page navštívilo jen za první rok její existence 32 milionů lidí. Ovšem, co je pro našeho pošuka ta pravá motivace? Prozrazuje na sebe, že chtěl být vždy hercem, ale nemá na to talent ani vzhled. Je jisté, že se svými "divnostmi" se minimálně párkrát do závěrečné části televizních zpráv dostal. Přejme mu tak dlouhý život, aby stihl ještě mnohokrát umřít.

Mistr žalob

mistr-zalob
Americká mánie s žalobami je pro Evropana mnohdy nepochopitelná, králem této podivné kratochvíle je pak Jonathan Lee Riches.
Ač je toho času ve vězen v Kentucky, dokázal to zpoza mříží dopracovat až do Guinessovy knihy světových rekordů jako člověk, který podal nejvíce žalob na světě. Hádejte, co udělal poté, co se o své zcela zasloužené slávě dozvěděl. Zcela předvídatelně podal žalobu na vydavatele Guinessovy knihy rekordů, který "nemá žádné právo na publikování jeho práce a právního mistrovství".
Mezi jeho další "soudní oběti" patří trenér týmu NFL New England Patriots, Bill Belichick, George W. Bush mladší, somálští piráti, ale i Britney Spears. Jako důkaz jeho choré mysli mohou posloužit i žaloby na dávno mrtvé lidi, trochu méně klidu v hrobu kvůli nim mohou mít Platón či Nostradamus. Riches však nešetří ani stavby či potraviny, vadí mu Eiffelova věž i margarín "Nemůžu uvěřit, že to není máslo". Dobře vám radíme. Kdybyste se náhodou dostali v Kentucky do vězení, vyhýbejte se pánovi s psacím strojem a haldou papírů.Les obřích stromů

24. června 2013 v 11:33 | Veronika Srncová |  Supr fotky


Les obřích stromů

24.6.2013
Nejdůležitější náhodné objevy, bez kterých se nedá žít

24. června 2013 v 11:32 | Veronika Srncová |  ZajímavůstkyNejdůležitější náhodné objevy, bez kterých se nedá žít

24.6.2013


Člověk obvykle upíná své soustředění úplně špatným směrem, protože ty nejlepší věci přišly na svět omylem. Zjistěte, co všechno vzniklo náhodou a bez čeho už si už neumíme život představit.
Nejdůležitější náhodné objevy, bez kterých nemůžeme žítMikrovlnná trouba


Ano, i tahle vymoženost, bez které si nedovede moderní dynamicky žijicí muž svou domácnost představit, byla objevena omylem. Jistý Percy Spencer v roce 1946 experimentoval s magnetronem z radaru, který vysílal mikrovlny pro zjištění velmi malých létajících objektů. Během zkoušek zjistil, že se mu v kapse roztekla čokoládová sušenka. Nesouviselo to ale se zápalam pro věc, nýbrž právě s mikrovlnami. Svůj dojem vyzkoušel ještě několikrát a když se mu podařilo uvařit vejce a rozprsknout popcorn, pokusil se s kolegy sestavit zařízení s menším výkonem. V roce 1947 tak vznikla první komerční mikrovlnka, která vážila 300 kilogramů. Vidíte, kdyby si tenkrát po válce jeden inženýr nehrál s vyřazeným vojenským radarem, kdo ví, kde a jak byste si dneska ohřívali to, co vám matka o víkendu navařila do krabiček.
Kočka v mikrovlnce

Suchý zip

Skvělou pomůcku pro život objevil švýcarský elektroinženýr... moment! Jak může někdo, kdo se zabývá elektřinou, objevit součástku oděvu?
Právě, jedné se opět o náhodný objev. V roce 1941 se byl projít se svým psem do lesa a když to vzal zpátky zkratkou přes louku, znepokojilo ho velké množství bodláků na jeho kalhotech.
Měl zrovna dlouho chvíli, tak se rozhodl zkoumat pod mikroskopem bodlák a u toho dostal nápad, jak by to šlo použít.
Vše ale zrealizoval až v roce 1948 a jeho patent byl uznán v roce 1955.
Suchý zip

Brambůrky

"Pane vrchní, ty smažené brambory jsou málo křehké a moc tlusté," postěžoval si jednoho dne zákazník v americkém Saratoga Springs.
Kuchař George Crum toho už měl po celém dnu plné zuby a otravných zákazníků zvláště, tak brambory na truc nakrájel na velmi jemno, přepálil je v oleji, posypal hromadou soli a koření a nechal to otravnému hostovi odnést na stůl. Zákazník se ale ku překvapení všech neválel na zemi ve smrtelných křečích, nýbrž se vznášel u stropu samým blahem.
Tak vznikly brambůrky, bez kterých si žádný mejdan nebo večer u televize neumíme představit.
Bramburky

Šampaňské

Francouzský mnich Dom Pérignon, který se narodil někdy kolem roku 1638, byl znepokojen tím, že ve sklepích v křídových skalách francouzské oblasti Champagne víno zraje podivným způsobem a tvoří se v něm příliš mnoho bublinek.
Nejprve se jich snažil zbavit, ale později v nich objevil určité kouzlo a princip zrání naopak zdokonalil.
Původní šumivé víno, tedy originální Šampaňské, se ale rozšířilo až v polovině osmnáctého století. Nicméně díky tomuto vlastně nechtěnému objevu konečně nemusíme u snídaně zapíjet kaviár vodou.
Šampaňské

Umělé sladidlo

Někdy se vyplatí být nepořádné prase, stejně jako třeba Constantin Fahlberg. Ten si totiž jednou v roce 1879 neumyl ruce a u jídla si pak manželce zoufal, že jsou výpečky sladké a že si popletla sůl s cukrem.
Pak ale zjistil, že sladká chuť pochází z jeho rukou, nikoli z jídla. Provedl tedy několik experimentů se stejnými látkami, se kterými onoho dne před večeří pracoval, a v roce 1880 prvně publikoval svůj objev - umělé sladidlo, které je 300x silnější než obyčejný cukr.
Sladidlo

Dynamit

Tato velmi užitečná pomůcka také vznikla vlastně náhodou.
Chemik Alfred Nobel se pokoušel už dlouho v 60. letech 19. století nalézt bezpečnější způsob skladování a manipulace snitroglycerinem, který je velmi nestabilní, ale nedařilo se mu. Během jednoho experimentu omylem zvrhl nádobku s nytroglycerinem na zem a ke svému překvapení zjistil, že neexplodovala. Proč? Obsah se totiž nasákl do pilin, které byly na zemi.
Pokus opakoval a zjistil, že výsledná směs exploduje až po zapálení - a dynamit byl na světě.
Alfred Nobel

Penicilín

Skotský bakteriolog Alexandr Fleming musel být také pěkný dobytek a nepořádník, když si po sobě neuměl ani uklidit nádobíčko.
Když se jednou v roce 1928 vrátil z dvoutýdenní dovolené, objevil, že v jedné nádobce v jeho domácí laboratoři napadla bakterie stafylokoka nějaká jemu neznámá plíseň (houba) a likvidovala ho.
Tím vlastně objevil antibiotikum, které ale našlo praktické uplatnění až za 2. světové války, neboť poprvé se penicilín podařilo izolovat až v roce 1935.
Alexandr Fleming

Brandy

Další životně důležitý nápoj, bez kterého si nedovedeme odpočinek po vydatném panském obědě představit, byl rovněž objeven omylem.
Středověcí obchodníci s vínem se totiž snažili ušetřit místo na lodích a vozech tím, že se pokoušeli z vína "vyvařit" vodu, aby mělo menší objem a mohli tak také platit menší daně. Destilací tak ale objevili něco úplně nového.
Vidíte, kdyby byly středověcí obchodníci moc poctivý, nevěděli bychom dodnes, co to znamená pálenka
Brandy


LSD

Švýcarský chemik Albert Hofmann experimentoval s látkou zvanou Diethylamid kyseliny lysergové už v roce 1938, ale skutečné psychoaktivní účinky objevil omylem v roce 1943, když nechtěně spolkl několikanásobně větší množství látky, než chtěl.
Není bez zajímavosti, že se látka prosadila v lékařství a zkoumaly se její účinky jako léku. Dnes se už moc nepoužívá, ale teprve poměrně nedávno se přišlo na to, že LSD dokáže léčit těžké migrény.
Už tedy víte, co máte podat partnerce, až si bude věčer stěžovat na boleti hlavy ... :○)
LSD

Po kom se jmenuje vaše oblíbené pití

24. června 2013 v 11:27 | Veronika Srncová |  ZajímavůstkyPo kom se jmenuje vaše oblíbené pití

24.6.2013

Slavných nápojů, které jsou po někom pojmenovány, je víc než dost. Po kom se jmenuje ten váš? Pozor: Jestli jste právě začali spekulovat nad původem jména Mattoni, tak prosím z těchto stránek odejděte... :○))
Po kom se jmenuje vaše oblíbené pití?


Captain Morgan

Captain Morgan

Tato značka rumu nabrala na popularitě teprve nedávno, ale od té doby válcuje celý svět. A zejména verze Spiced chutná snad každému, bez rozdílu pohlaví či věku. Kdo ale byl skutečný kapitán Morgan?
Odpověď zní:
Jeden z nejobávanějších pirátů 17. století. Původem byl z Walesu, ale dost času strávil ve službách jamajského guvernéra v boji proti Španělům. Dobyl a vyraboval Port-au-Prince na Haiti, města na pobřeží Kuby, Panamu... Konec jeho řádění nastal až v roce 1671, kdy byl se Španěly podepsán mír. Morgan poté dostal titul rytíře a spokojeně dožil coby guvernér Jamajky. A mimochodem - oženil se se svou sestřenicí.
Johnnie Walker

Johnnie Walker

Muž, jehož jméno nese světově nejproslulejší skotská whisky, se narodil roku 1805 ve skotském Ayrshire. V roce 1819 po svém otci zdědil majetek v podobě 400 liber. Časem si za tyto peníze pořídil malý krámek se smíšeným zbožím ve městě Kilmarnock. Celkem se mu dařilo - a prodával i svou vlastní whisky, nazvanou celkem nenápaditě Walker's Kilmarnock Whisky.
Slávu značky rozvinul až Johnnieho syn Alexandr. Ten se nejprve věnoval výrobě čajů, ale pak poznal, kde je jeho místo. Převzal otcův obchod a začal vyrábět vlastní whisky, nazvanou Old Highland Whisky.
Později došlo k jejímu přejmenování a stal se z ní dnešní "Jenda Chodec."
Jack Daniel

Jack Daniels

Jak říká i televizní reklama, není úplně jisté, kdy se Jack narodil. Většinou se udává, že v roce 1846 nebo 1850. Každopádně pocházel ze třinácti dětí a byl potomek přistěhovalců z Walesu.
V roce 1866 začal ve městě Lynchburg v Tennessee vyrábět vlastní whiskey - a měl úspěch. Dokonce takový, že si pro samou práci ani nestihl najít ženu a zplodit potomky.
V roce 1911 ale přišel smolný okamžik: Jack se údajně nemohl dostat do svého trezoru, rozzuřil se a trezor nakopl. Zranil si palec, do rány se mu dostala infekce a po čase Jack zemřel na otravu krve... Protože neměl děti, jeho podnik převzal Lem Motlow, Jackův synovec.

Jose Cuervo

Pokud máte rádi tequilu, jistě ve vás toto jméno vyvolá vzpomínky na pár bouřlivých večerů...
Psal se rok 1758, když Jose Antonio de Cuervo dostal od španělského krále grant k vybudování farmy na agáve v mexické oblasti Jalisco. Farma vznikla a z agáví se destiloval populární mescal. Později dostala rodina Cuervo královské povolení ke komerční výrobě tequily.
Od roku 1880 stáčeli tequilu do vlastních lahví, v roce 1900 ji pojmenovali po zakladateli firmy. Zajímavé je, že rodina Cuervo řídí podnik dodnes, současný ředitel Juan Domingo-Beckmann je členem šesté generace potomků původního Jose Cuerva.

Campari

Když bylo Italovi Gaspare Camparimu teprve čtrnáct let, živil se v Turíně výrobou míchaných nápojů. Dosáhl velkého věhlasu - a rozhodl se vytvořit aperitiv podle vlastní receptury. Nakonec dosáhl svého a vytvořil nápoj, složený ze šedesáti přesně vybalancovaných složek.
V roce 1860 založil společnost Gruppo Campari, v níž začal své nápoje vyrábět ve velkém. Přesné složení hořkého likéru je dodnes přísně střeženým tajemstvím - byť se ví, že kromě jiného obsahuje třeba chinin, pomerančovou kůru či rebarboru. Recepturu zná jen nejužší vedení firmy.

9. Vlčí mor ( Wolf´s bane)

23. června 2013 v 17:02 | Veronika Srncová |  1. řada9. Vlčí mor ( Wolf´s bane)

23.6.2013
Jackson konečně přijde na Scottovo temné tajemství a také to hodlá patřičně využít. Dává Scottovi 3 dni na to, aby nalezl způsob, jak z něj také udělá vlkodlaka, jinak vše vyzradí Allison.

Allisonin otec a teta začínají mít podezření, že součástí smečky je i velmi mladý vlkodlak. Jejich pozornost se však stále zaměřuje špatným směrem.

Stilles a Derek jsou na stopě tajemnému symbolu, který se jim podařilo odhalit. Stejně tak se snaží vypátrat původce smsky, kterou pod Scottovým jménem poslal Allison. To je v závěru zavede k vůdci smečky.

Seriál zde :

8. Úplněk ( Lunatic)

23. června 2013 v 16:11 | Veronika Srncová |  1. řada8. Úplněk ( Lunatic)

23.6.2013

Nastal čas dlouho očekávaného úplňku. Stilles má plán, jak udržet Scotta od všech lidí dostatečně daleko. Má to však háček - Scott se začíná chovat prazvláštně už ve dne. Ani v noci pak plán nevyjde tak, jak má - Scott se vymaní z připraveného uvěznění a začne jako zběsilý pobíhat venku ve vlčí podobě. To naštěstí zastaví duchaplný Derek a prozrazuje nešťastnému Scottovi, že jediný způsob, jak být opět normálním člověkem, je zabít svého stvořitele. Tedy vůdce smečky.

Mezitím se Allisonin otec a teta domnívají, že se dostávají na stopu smečky. Mylně určí jako jejího nejmladšího člena Stillese a podrobně se na něj zaměří.

Seriál zde :http://www.sledujuserialy.cz/teen-wolf/01x08-lunatic-en#video

Napiš město, ulici a číslo

20. června 2013 v 21:37 | Veronika Srncová |  Zajímavůstky


Napiš město, ulici a číslo

20.6.2013
Kozy na stromě...... to svět neviděl

20. června 2013 v 21:34 | Veronika Srncová |  Kravindy :D :DKozy na stromě...... to svět neviděl

20.6.2013

Není to to, co si myslíš ;•))
Je to vietnamská tykev :○)))

Věci, které nám každej den lžou

20. června 2013 v 21:28 | Veronika Srncová |  Kravindy :D :DVěci, které nám každej den lžou

20.6.2013
Palivoměr


Ukazatel stavu paliva není tak přesný, jak se může zdát. Zpravidla tak ukazuje plnou nádrž, i když nemáte dočista plnou. A také ukáže prázdnou nádrž, i když v nádrži ještě nějaký benzín (nebo nafta) je. Pokud má totiž auto relativně častý plovákový měřič, nikdy nevíte přesně, kolik máte paliva. Všimnete si toho tak, že když vezmete úplně plnou, ručička se nějakých 100 km ani nehne a pak najednou začne padat rychlosti blesku. A když už je nadoraz a vám svítí hladové oko, ve skutečnosti najdete v nádrži ještě aspoň litr dva na nouzové dojetí.
Věci, které nám lžou každý den

Osobní váha

Dokonce i osobní váhy nám lžou. Někdy příjemně, ale někdy i nepříjemně. Například podle inspekce v britských nemocnicích byla jedna třetina lékařských vah pro pacienty mimo dovolenou odchylku. Že je jedno, jestli ukáže, že vážíte 80, 85 nebo 90 kilo? Není. Například při ozařování se přesná dávka záření nastavuje podle váhy pacienta a rozhoduje každé kilo. To samé platí u dávkování anestetik nebo některých léků.
Věci, které nám lžou každý den

GPS navigace

Je s podivem, kolik lidí se tak spoléhá na příkazy navigačních systémů. Dnes si bez navigace nedokáže skoro nikdo život představit, přitom je to věc, která nám lže neustále. Pokud se pohybujete (například rychle autem), neříká vám, kde jste, ale kde jste byli. V systému je totiž zpoždění a především není dostatečně přesný. Jedete-li rychle, odchylka může dosahovat i několika desítek metrů. Problém je také v lidech, kteří navigacím slepě věří a poslouchají jejich příkazy. Například ve Velké Británii je zdokumentováno alarmujících 290 000 případů, kdy řidiči nabourali (nebo málem nabourali) kvůli tomu, že poslechli příkaz navigace.
Věci, které nám lžou každý den

Rychloměr

Ta ručička v autě vám vůbec neukazuje skutečnost. I ten nejpřesnější rychloměr obvykle přeměřuje o nějakých 5 až 10 km/h, u starých aut obvykle o mnohem více, třeba i o 20 km/h. Jestli tedy patříte k lidem, kteří slepě dodržují předpisy a držíte na dálnici 130 km/h, skutečnost je taková, že se nepohybujete rychleji než 120 km/h, spíše ještě méně. Jedinou možností, jak přesně změřit vaši rychlost, je nějaký laserový měřič. Ale ten vám výrobci do aut nedají. Ani GPS není úplně přesné, zvláště pokud nejedete po rovině.
Věci, které nám lžou každý den

Mobilní telefony

Telefony nám kecají o stavu signálu a o stavu akumulátoru. Akumulátor se sice nabije na téměř 100 %, ale ihned se jeho kapacita kvůli ochraně sníží na asi 90 %. A je jedno, jak dlouho necháte mobil v nabíječce. Takže není divu, že je plno lidí překvapeno, jak rychle "baterka" umírá, ale že pak déle drží, když je skoro prázdná. Jakmile se totiž akumulátor dostane pod asi 15 % své kapacity, hlásí se o nabití a kvůli ochraně se opět vypne. Takže ve skutečnosti můžete z akumulátoru použít jen asi 75 - 80 % kapacity. Mobily také lžou o stavu signálu. Řádky na vašem displeji vůbec nemusí odrážet skutečnost, protože nezáleží jen na vaší vzdálenosti od "věže" vysílače/příjímače, ale také na síle či na rušivých vlivech okolí. Takže klidně vám může ve sluchátku šumět a praskat, když máte na dipleji čtyři čárky a naopak můžete mít kvalitní příjem, i když svítí jen jedna.
Věci, které nám lžou každý den

Televize a rádio

"To je pravda, to říkali včera v televizi na Nově..." Když něco takového slyšíte od starší paní někde na ulici, máte dvě možnosti - pokusit se jí vysvětlit skutečnost, nebo se dát na panický útěk. Doporučujeme to druhé, je to rychlejší a jednodušší. Televize a rádio (a noviny i internet, prostě všechna média) nám předhazují jen takovou skutečnost, která se jim hodí do krámu. Nevěřte všemu, co se říká v televizi a píše v novinách.
Věci, které nám lžou každý den

Národní speciality

20. června 2013 v 21:21 | Veronika Srncová |  Zajímavůstky


Národní speciality

20.6.2013

Jestli jste si dnes naplánovali večeři v čínské, norské nebo japonské restauraci a chystáte se objednat si národní specialitu, po přečtení tohoto článku asi půjdete raději do mekáče, kde vám nic zlého nehrozí.
Psí polévka a jiné odporné národní specialityJaponsko - Shirako

Celkem nevinný název, ale až se dozvíte, co to znamená, přejmenujete si to na "shitako". Jedná se totiž o samčí pohlavní žlázy naplněné mlíčím, tedy spermatem. Obvykle se podává po tepelné úpravě, ale japonští labužníci prý pojídají žlázy a mlíčí zasyrova. Hmm, lahůdka, viďte? Proti tomu je kaviár (samičí vajíčka) ještě zcela akceptovatelný.
Shirako

Korea - Psí polévka

Pes je sice přítel člověka, ale když je hlad, musí jít přátelství stranou. Na druhou stranu, plemeno označované jako "žlutý pes" je v Asii pěstováno speciálně za účelem potravy, podobně jako u nás kuřata, prasata nebo krávy. Tato tradice se objevila ve středověku v dobách hladomoru - pes vyžadoval méně péče než dobytek. Jestli ale máte psy v oblibě a jednoho čtyřnohého miláčka doma, asi vám nebude tato národní specialita po chuti.
Psí polévka

Mongolsko - Kumys

Jedná se o alkoholický nápoj z koňského mléka, které se odebírá tří až pětiletým klisnám. Tradičně se uchovává v nádobách z kobylí kůže (říká se jim saba) a pak se tlouklo dřevěnou palicí (bišpek). Ke kvašení stačí přibližně 12 až 20 hodin, poté se kumys podává. Mladý čerstvý kumys se nazývá sámal a je to taková kaše podobná spermatu (barvou i pachem), obvyklejší je ale silný kumys pojmenovaný jako hojů s necelými 5 % alkoholu. Kvůli vysokému obsahu bakterií a laxativ má kumys velmi silné projímavé účinky pro netrénované jedince, zejména Evropany a Američany. Pamatují si na dlouhotrvající několikadenn křeče, totální vysílení a nechuť do života. Teprve po týdnu střevní apokalypsa odezní a člověk se může vzdálit přibližně na deset minut od toalety.

Grónsko - Muktuk

Co by to tak mohlo být, když tohle vidíte v jídelníčku pod kolonkou národní speciality? Naštěstí se nejedná o nějaká vařená varlata nebo syrové mozečky, ale jen o svérázný druh "slaniny" - je to totiž velrybí kůže s podkožním tukem. Muktuk se pojídá syrový, ale lepší je ho aspoň trochu opražit.
Muktuk

Anglie - Černý pudink

Čekali jste nějakou neškodou sladkou delikatesu? Smůla. Tzv. černý pudink je, na rozdíl od klasického pudinku, vyrobený z hovězí krve. Smíchaná se zahušťovadlem se vaří tak dlouho, dokud neutuhne. To má daleko do lahodné anglické slaniny... Prý je to dobrota podobná naší jitrnici, ale my raději zůstaneme u české klasiky.
Černý pudink

Norsko - Lutefisk

Podobnou specialistku jedí i na Islandu a podle odéru, který tato "pochoutka" vydává, vám to připomene olomoucké tvarůžky. Jedná se o odleželé rybí maso, které vlastně tleje na suchu, větru a mrazu. Mráz a mořský vítr s nádechem soli sice působí jako konzervant, ale i tak se vlastně jedná o zkažené maso. Norové si na tom však pochutnávají. Říká se, že po jedné porci lutefisku vám z úst zapáchá ještě týden.
Lutefisk

Brazílie - Kapybara

Chtěli jste vidět křížence psa a myši? Krysopsa můžete vidět právě v Brazílii, protože kapybara je největší hlodavec na světě, který měří až metr a váží kolem 80 kg. Žije v blízkosti vody a nejen, že poskytuje potravu krokodýlům a hadům, ale také lidem. Svým způsobem je to ale chutné maso, podává se jako steak s cibulí, česnekem a pepřem. Z kapybary se prý dělá i výborný guláš.
Kapybara

Vietnam - Trứng vịt lộn

Tohle si na dovolené ve Vietnamu rozhodně nedávejte naslepo. Je to totiž oplodněné kachní vejce s téměř vyvinutým embriem uvnitř. Severní část Vietnamu ho podává téměř před vylíhnutím, když už má vyvinuté drápy a zobák, na jihu se podává spíše mladší. Když už si tohle omylem dáte, ujistěte se, že je vejce aspoň před podáváním uvařeno v horké vodě. Dobrou chuť!
Vietnamská dobrůtka

Ghana - Kenkej

Podle obrázku to může vypadat dost nevinně a také to tak na první pohled zní - kukuřičné těsto. Problém ale je, že v Ghaně, kde je kenkej chápán jako nádorní specialita (protože tu stejně nic jiního k jídlu není), prochází rozemleté kukuřičné zrno ještě fermentací, následně se kašovitá hmota balí do slupek od banánů a pak se vaří v páře, dokud nevznikne něco na způsob našeho knedlíku. Zní to v pohodě, ale jídlo je velmi bohaté na kapsaicin. Co to je? To je taková ta zlobivá věc, která vám při konzumaci něčeho pálivého vyvolává v ústech bolest a vhání slzy do očí.
Kenkey

Mexiko - Tacos de sesos

Že nemůže být mexická balená placka nic hrozného a že si tohle dáváte v mexické restauraci běžně? Tacos de sesos tam ale rozhodně nemají. Jedná se totiž o kravský mozek v kukuřičné placce. Vlastně to není nic zákeřného, protože když si to polijete dostatkem tabasca, stejně nic neucítíte, jen palčivou bolest. Mějte ale na vědomí, že kravský mozek obsahuje velké množství cholesterolu, proto si dejte raději pravý steak, který rozhodně méně nadýmá než tacos s fazolemi.
Tacos de Sesos

Jak odložit menzes

20. června 2013 v 19:12 | Veronika Srncová |  Nemoce

Jak odložit menzes


20.6.2013

hot water bottle on stomach Royalty Free Stock Photo

těšíte se nadovolenou celý rok a pak zjistíte, že vám nejlepší pokazí menstruace?. Nenaříkejte , dá se to změnit, měsíčkx můžete umělit oddálit.


Podstatná věc spočívá v antikoncepční pilulce. Tuhle metodu může zkusit i 6ten, kdo jí bšžně nepoužívá a pořídí si antikoncepci jen za tímto účelem. Oddálit nebo úplně vynechat menstruaci je pochopitelně nejjednodušší u dívek i 6žen, které hormonální antikoncepci běžně užívají. Prostě přeskočíte interval několika snů bez hormonů a pilulky se polykají dál, tak dlouho, jak je to zapotřebí.

Vedlejší účinky?

Pokud oddalujeme nebo prodlužujeme menstruační cyklus pomocí pilulek, nežádoucí účinky jsou velmi zřídkavé. Aby to dobře zafungovalo, radí doktroři menstruační cyklus regulovat už v předchozím cyklu před plánovanou dovolenou, ne až během ní. Výjmkou je samozřejmě situae, že se vám podaří sehnat nějakou extra výhodnou nabídku " last minutes" a situaci potřebujete řešit co nejrychleji. v takovém případě ale počítejte s tím, že sice ěhem hormonů nebudete krvácet, ale nejspíše budete mít takové pocity jako během normální menzes ( včetně pobolívání břicha, hlavy, otoků nohou nebo nafouknutí atd.....)
Hot water bottle Royalty Free Stock Photo

I pro novicky

Výhodou je, že tato metoda funguje u žen, které antikoncepci neberou normálně. Ztrátka jí potřebujou jenom jesnorázově. V takvém případě je dobré dojít ke gynekologovi, oteveně mu řekněte, k čemu pilulky potřebujte a pečlivě vyslechnout jeho rady. Ženám , které mají problém si doktrorské poučení pamatovat, radíme si vzít do ordinace poznámkový blog. Změnu cyklu si mlžete během roku zařídit i opakovaně. Doktoři jasně říkají, že to není dobrý způsob, že budete potřebovat změnu cyklu i několikrát za rok, je lepší místo jednorázových hormonálních útoků brát kvalitní antikoncepci ( při posunutí krvácení pro organismus je nejměně zatěžující). Mnoho žen se podobné úpravy měsičního cyklu obávají a radějí obětují přinejměneším část dovolené a místo ráchání v moři se paří pod slunečníkem. Mají strach hlavně z toho , že se cyklus rozhlázejí. tyto obavy jsou zbytečně v případě, že předtím měly mestruaci a pravidelnou a bez potíží.
Woman hand hold white cotton hygienic tampon Royalty Free Stock Photo


Počítejte s placením


kDYŽ SE ROZHODUJETE PRO HOROMONY , počítejte s tím, i když vám je gynekolog předepíše, budete je m6uset v lékarně zaplatit. cENA SE pohybuje okolo 400 kč, protože si musíte koupit balení, ve kterém jsou tři plata pilulek na 3 měsíce. tATO INVESTICE ALE NERUŠENOU DOVOLENOU VĚTŠINOU STOJÍ.

Nejšílenější věci, které se dají koupit v Číně

19. června 2013 v 21:21 | Veronika Srncová |  Kravindy :D :D


Nejšílenější věci, které se dají koupit v Číně

19.6.2013

Pandí čaj


Kupodivu tento čaj není vyroben z chráněných, ohrožených a roztomilých pand, ale z jejich trusu. Má prý takřka zázračné účinky.

Bojuje proti rakovině a bambusové zbytky v exkrementu fungují prý jako, podržte se, antioxidanty. Kilo této mňamky vyjde na 77 tisíc amerických dolarů, což z něj dělá nejdražší čaj světa.

Jídlo od robotů


V roce 2011 vynálezce Cui Ranquan stvořil humanoidního robota Chef Cui, který je naprogramován k přípravě jídla.
Kupodivu se jeho čínský ekvivalent Zdeňka Pohlreicha uchytil a prodává se za 3 tisíce dolarů. Prodává se především v Shanghai, kde jsou robotí kuchaři zaměstnáni ve fast foodech.

Vzduch z plechovky


Ostraváci mohou vyprávět, že žít v městě se znečištěným vzduchem není žádná šmakuláda.
V Číně je to však o několik úrovní horší, proto se na tamním trhu vcelku ujal vzduch prodávaný v plechovkách.
Můžete si pořídit vzduch s ironickým názvem Nedotčený Tibet. Zarputilí maoisté však preferujíRevoluci z Yenanu nebo vzduch s názvem Post-industriálně ochucený vzduch z Taiwanu.

Zácpový servis


Dopravní zácpy jsou v obrovské Číně na denním pořádku.

Silnice prostě nedokážou přežít nápor hromady pracujících Číňanů. A tak vznikla služba, která má v případě nenadálé zácpy spěchajícím bussinessmanům pomoci.
Funguje to tak, že zavoláte servis, udáte polohu a pak čekáte na dva chlápky v motocyklu. Jeden vás motocyklem sveze kam chcete a druhý vystojí zácpu a auto vám přiveze.
To celkem potěší. Problémem pak ale může být to, zda vám navrácení vozu třeba za tři týdny (nebo zda vůbec někdy) nějak pomůže.

Čaj, který sbíraly jen panny


Čína je čaji proslulá, proto nepřekvapí různé chutě, ale i různé způsoby sběru.
No a je pravdou, že mezi movitějšími (a podivnějšími) lidmi je dost populární čaj sbíraný pannami.
Panny musí mít velká prsa, protože sběrný košíček mají mezi nimi, a obratný krk.
Fígl je totiž v tom, že podle tradice nesmí použít ruce, ale kvítky sbírají pusou.
Tento prapodivný způsob má podle legendy přenést na pijícího muže mužnou sílu a čistotu pan.

Zajímavé optické klamy

18. června 2013 v 21:32 | Veronika Srncová |  Supr fotky


Zajímavé optické klamy

18.6.2013
Myslíte si, že můžete věřit svým očím? Přesvědčím vás o tom, že ne. Nebo alespoň ne vždy a ve všem.


Další zajímavé optické klamy

Tak a je to tady, máme pro vás další tři celkem zajímavé optické klamy. Podívejte se na první obázek a řekněte - vlní se obrázek v horizontálním směru anebo ne?


Druhý pokus dotknout se pravdy a přesvědčit zrak, že to, co vidí, vlastně nevidí. Na obrázku je černobílý rastr s bílými, evidentně pouze bílými body na průsečících linek.Obří sci-fi svět postavený z lega

18. června 2013 v 21:29 | Veronika Srncová |  Supr fotky


Obří sci-fi svět postavený z lega

18.6.2013

Kdo si hraje, nezlobí. A kdo si hraje s LEGO kostkami, ten ještě navíc může vytvořit takovouhle nádheru.

Obří sci-fi svět postavený z Lega


Na světě existují určité dětinskosti, za které se nemus stydět ani dospělý chlap. Jednou z nich je i stavění z kostek slavné stavebnice LEGO, zvlášt, pokud se jedná o megalomanskou stavbu. Jednu takovou vytvořil i jistý Mike Doyle, který s ní dokonce rozjíždí projekt na Kickstarteru. A dokonce úspěšně.
Tento sci-fi svět má podle slov autora oslavovat krásu a inteligenci živých bytostí. Měří na výšku 1,5 metru, na šířku 1,8 metru a výroba spolkla 200 000 kostek spolu se 600 hodinami času tvůrce. Kéž bychom měli také tolik času si hrát...
Lego sci-fi svět Lego sci-fi svět
Lego sci-fi svět Lego sci-fi svět Lego sci-fi svět Lego sci-fi svět

Portréty z harapurdí

18. června 2013 v 21:24 | Veronika Srncová |  Supr fotkyPortréty z harapurdí

18.6.2013
Válí se vám doma spousta starých krámů? Nechte se inspirovat Zacem Freemanem a vytvořte z nich něco unikátního!

Portréty z haraburdí

To, co je pro většinu lidí jenom bezcenným haraburdím, se pod rukama Zaca Freemana promění v jedinečné umělecké dílo. Knoflíky, vršky, lego kostky a nejrůznější další serepetičky originální výtvarník lepí na dřevěné podložky takovým způsobem, aby se při pohledu zdálky před užaslým pozorovatelem zjevil dokonalý portrét. Freeman začal se shromažďováním rozličných objektů v roce 1992 a do uspořádávání všeho toho haraburdí do dechberoucích tvarů se pustil o sedm let později. Jak je vidět, i ta zdánlivě největší zbytečnost může být využita - třeba jako nos nebo oko.
portrety-z-haraburdi-1portrety-z-haraburdi-3
portrety-z-haraburdi-5
portrety-z-haraburdi-7
portrety-z-haraburdi-9
portrety-z-haraburdi-6

Obrazy z hřebíků

18. června 2013 v 21:21 | Veronika Srncová |  Supr fotky


Obrazy z hřebíků

18.6.2013


Místo štětce kladivo, místo barev hřebíky - obrazy Marcuse Levina jsou vskutku unikátními díly!

Obrazy z hřebíků

Z dálky vám to bude připadat jako povedené, avšak nijak zvlášť výjimečné kresby. Když ovšem přijdete blíže, zjistíte, že ony "kresby" jsou ve skutečnosti vytvořeny z tisícůhřebíků zatlučených do bílých dřevěných desek. Původem yorkshirský umělec Marcus Levine si s myšlenkou hřebíkových obrazů pohrával mnoho let, až v roce 2004 odjel do Budapešti, zavřel se do ateliéru a zatloukal a zatloukal a zatloukal. Výsledek je ohromující. Levine se zaměřuje především na zachycení lidského těla, které dokáže svou unikátní technikou ztvárnit do nejmenších detailů. I portréty mu jdou skvěle. Mimochodem, kupříkladu na podobiznu dvou dětí nazvanou "David's Children" bylo použito asi 27 tisíc hřebíků.
obrazy-z-hrebiku-1obrazy-z-hrebiku-3
obrazy-z-hrebiku-2 obrazy-z-hrebiku-6
obrazy-z-hrebiku-7
obrazy-z-hrebiku-8