Květen 2013

Rozloučení

31. května 2013 v 9:00 | Veronika Srncová |  PoezieRozloučení

30..5.2013Abstract silhouette Royalty Free Stock Photo

Zase jsem po delší době stvořila básničku, spíš rýmovačku a promítla do ní takový ohromný kopec pocitů, že je to těžké vypsat. A vlastně to asi ani vypisovat nechci. Pochybuji, že v tom naleznete ty správné jinotaje. Možná už je v ní nevidím ani já sama, protože jsem ji tvořila v náladě, která už je zapomenuta a pryč.
Jeden dlouhý smutný sobotní večer a jedna dlouhá táhlá vzpomínka, jako melodie z dávno minulých dob. Hrála jen dočista tichounce a přesto ty tóny řezaly jako žiletky. A slova této básně řežou též...
Krví a potem napsals mi na zeď vzkaz,
že když ti lásku nedají, tak musíš začít krást.
Bolestí a touhou snažil ses dojít vykoupení,
až příliš pozdě jsi pochopil, že pro nás žádné není.
Tančil jsi mezi čepelemi, jednu mi držel v týle,
studem a slzami jsme spláceli společně strávené chvíle.
Oheň nás spálil na popel - ty jsi byl vrah, já bohém.
Poslední sklenka dopita. Je čas si říci sbohem.

Opuštěná

31. května 2013 v 8:58 | Veronika Srncová |  Poezie


Opuštěná

30.5.2013Miss You Royalty Free Stock Photo

Jsou večery a noci, které by se snad ani nemusely stát. Co nemusely stát, které by bylo fajn vymazat z dějin, zrušit, zamalovat, ověsit policejní páskou, zapálit a zapomenout na ně. Takový byl i pondělní večer - vůbec nechápu, co se dělo, ale jedno vím - všechno se totálně sesypalo na hromadu a proměnilo se v zapáchající fekálie.
A nešlo by to bez komentáře ve verších. Vážně, asi potřebuju někoho, kdo mě bude šlapat po hlavě a lít mi do otevřenejch ran kyselinu, jenom abych byla schopná tvořit...
Tvořitel, ničitel, bezbřehá samota,
trn v srdci zabodlý do konce života.
Naděje umírá, její krev na tvých dlaních,
Vzpomínka na lásku, myšlenky na hřích.
Pár slz, cigáro a spousta hltů vína.
Tam, kde jsem byla já, teď usmívá se jiná.
Dva střepy v duši, černá tma, šepoty.
V noc, kdy se z my, stalo jen já a ty............

Držkopád

31. května 2013 v 8:52 | Veronika Srncová |  PříběhyDržkopád

30.5.2013Falling Down Stairs Royalty Free Stock Vector Art Illustration

V jednom z těch ženských časopisů, které tvrdí, že život začíná až po třicítce, jsem četla velmi emotivně laděnou pasáž. Autorka článku tvrdila, že když na něco dostatečně usilovně myslíme, je často už jen malý krůček k tomu, aby se představa proměnila ve skutečnost.
Provedla jsem nesčetně empirických pozorování a dokonce nastavila svou vlastní kůži. Přísahám na své vlastní vědomí a svědomí, že vytoužený sen-nesen se skutečností nestal, spíš se od ní ještě více vzdálil. Vítejte ve světě Citové prostitutky, která zahořela nenadálou touhou smazat a přeškrtat veškeré zmínky věnované panu D. Zároveň slavnostně prohlašuji, že se k tomuto tématu nehodlám vracet, načež laskavý čtenář přející mi všechno dobré s panem R si může v klidu vydechnout. Nebo spíš oddechnout. Apokalypsa středního rozsahu se nekonala a ani konat nebude.
Buď pan D ví, že já vím, že je v tom až po uši, anebo pan D vůbec není a já si tu už týden lámu hlavu nad tím, jak ho vmanipulovat do situace, kdy by se mi mohl hypoteticky přiznat. K žádné konfrontaci pochopitelně nedošlo - mám zřejmě sakra špatnou karmu.
Připadala jsem si naivně a hloupě, když na otázku, kam že dnes spolu jdeme, mi byla sdělena nelichotivá odpověď. Omluvil se zhruba v těch mezích, jako by se omluvil kamarád kamarádovi, když má něco neodkladného. Uvnitř mé hrudi explodovala velmi silná emoční dávka; zařekla jsem se, že už se nenechám tahat za nos. Zařekla jsem se, že teď měl pan D možnost, ale už žádnou další nedostane. Celý ten náš na slovo skoupý rozhovor měl jemně hořkou příchuť. Nemám tušení proč.
Takže je na čase celou tu možná-pravdu spolknout. A už se k ní nevracet.
O víkendu jsem se sešla s kamarádkami. Mezi nimi jsem známá jako ta, co nevaří, což ale není tak úplně pravda, pan R by mohl povídat. Pod záminkou, že je naučím, jak správně balit maki sushi (většina z nich umí ubalit jointa a asijskou kulturu do teď se zavřenýma očima míjely), jsme se už ve dvě odpoledne začaly pomalu opíjet. Byla to jedna z těch příjemných sobot, kdy toho nemusíte ani příliš namluvit a odpovědí vám je jen tiché souznění. Pravděpodobně jsem byla dost opilá, když jsem si z toho odnesla právě tento dojem. Statečně jsem se držela, když jsem několikrát sáhla po telefonu s úmyslem, že napíšu panu D, a svůj záměr jsem nedokončila. Rozpomněla jsem se včas, že u mě definitivně skončil.
Aby bylo jasno - nejsem znuděná svým vztahem. Jsem vděčná a uvědomuji si, jaké mám štěstí. Neměla bych na to zapomínat.

Pupkoidní záležitost

31. května 2013 v 8:48 | Veronika Srncová |  Příběhy


Pupkoidní záležitost30.5.2013

Waiting for the big day - Copyspace Royalty Free Stock Photo


Společně s Blonckou jsme si notovaly - kde to sakra jsme!? Dobrá polovina spolužaček ze základní školy má mimčo. Pravda, v drtivé většině si je pořídily ty slečny, které, kulantně řečeno, neměly studijní ambice. Ale nevěřím, že si matky-samoživitelky takhle svoji budoucnost plánovaly. Spíš mě zaráží, že ve svých dvaadvaceti neměly ponětí o tom, k čemu přesně je kondom.
Poslední dobou se na mě valí neuvěřitelné množství těhotenských pupků. A to aniž bych o to stála. Zapnu facebook a okamžitě jsem v obležení bříšek, které jejich nositelka potěšeně vystavuje celé síti. Jasně, chápu - jsem těhotná, chci se pochlubit - ale nepatří nahé fotografie s velrybím pupkem a dlaněmi zakrytými ňadry spíš do soukromého rodinného alba?
Ať by se mnou těhotenské hormony mlátily, jak chtěly, nikdy bych se takhle nevystavila a nadšeně nepřepočítávala, kolik známých mi to lajkne. Nikdy.
Ve své malé válce proti nevyžádanému spamu jsem došla ještě dál. Pochybuji totiž, že bych se cíleně nechala takhle vyfotit. Že bych odtáhla svého milého do fotoateliéru, svlékla se, vystrčila břicho a pyšně bych nechala zvěčnit svoje (naštěstí dnes čistě hypotetické) strie, možná i lehkou nadváhu. Protože - proč?
Abych nebyla špatně pochopená - jsem fanynkou těhotných žen, ale nikoli strkání pupků až pod můj nos. A proto, prosím, až bude některá z vás uploadovat podobné věci na web, nejdřív se zamyslete.
Moudřejší ustoupí. Smutná pravda, na níž je založena světovláda hlouposti.

Citotvá prostituce

31. května 2013 v 8:42 | Veronika Srncová |  PříběhyCitotvá prostituce

30..5.2013
human trafficking Royalty Free Stock Photo
Seděla jsem v tlumeném světle místní nálevny, naproti mně pan Z a pár dalších známých. Přemýšlela jsem o tom, jestli to není chyba trávit s nimi víkendovou noc. Usilovně jsem se snažila zapudit myšlenku na horu skript, která se mi bez ladu a skladu válí doma po stole; ano, semestr se blíží ke konci a já si tu vesele popíjím. Napůl otráveně jsem zvedla půllitr a spořádaně si z něj usrkla.
Nenápadně jsem se snažila pozorovat pana Z; trpělivě jsem vyčkávala na vhodnou chvíli, vhodnou příležitost, kdy bych mu mohla položit několik otázek, které mě pálí na jazyku. Bohužel se během večera nenaskytl ten správný okamžik, což mě ještě o to více utvrdilo v tom, že počínaje zítřkem je třeba zase začít předstírat, jaký jsem striktně studijní typ.
Patrně je teď ten pravý moment představit někoho nového, čerstvého. Jsem trochu na pochybách, jak ho nazvat. Nejedná se o žádného aspiranta na pseudomilence, ačkoli je to někdo, kdo svým způsobem může zajímavě zamíchat s kartami. Manažer je další z písmenkové party. S panem Z, P a D jsou nadšenci do cyklistiky, což většinou znamená to, že sednou na kolo, ujedou pár kilometrů (aby se neřeklo) a zapíchnou to v nějaké pěkné hospůdce. A to dostatečně daleko od všech, hlavně z dosahu vlivu žen, které mají papír na to si jejich přítomnost více či méně legálně nárokovat.
Pan Z před půlnocí odešel, zůstala jsem sama s Manažerem. Ihned na mě vyhrkl, co spolu já a pan Z máme, že si toho nelze nevšimnout. Zahrála jsem naoko překvapenou a hloupou, požádala jsem ho o zopakování otázky. Říkal mi, že když volal panu Z, jestli nezajdou na pivko, byl na pochybách. Jakmile mu však jakoby mimochodem sdělil, že jdu také, pan Z okamžitě prohlásil, že na jedno půjde. Dále se mi zmínil, že si nemůže nevšimnout, jak se na mě pan Z podivně dívá - jako by mezi námi bylo něco víc; možná něco z minulosti?
Jeho narážky, na kterých samozřejmě něco málo bylo, mě nijak neznervózněly. Snažila jsem se o logickou argumentaci a nenucenou obranu. Nemyslím si, že bych ho i přesto přesvědčila. Jsem si vědoma toho, že mě pan Z občas svléká očima, ale to, že to vidí i někdo jiný, je pro mě novinka.
Mám spoustu otázek a žádné odpovědi. Když už jsem si zakázala dožadovat se odpovědi od pana D, mohl mi pan Z trochu pomoci. A k tomu mám ještě pořádnou nálož učení, která se z nějakého zatraceně zvráceného důvodu ani trochu nezmenšuje, i když na tom pracuji. (Nebo spíš dělám, že pracuji?)

Neviditelný chodník slávy

31. května 2013 v 8:36 | Veronika Srncová |  PříběhyNeviditelný chodník slávy

30.5.2013
Cracked Urban Sidewalk Royalty Free Stock Photo

Mihla jsem se kolem kolegia trenérů, pronesla strohé čau a zabočila rovnou do šatny. Hodila jsem taškou a čekala, až se hlučná mrňata převléknou. Silou vůle jsem se snažila sama sobě zakázat vůbec přemítat nad tím, jestli za mnou přijde pan D na kus řeči.
Inu, přišel. Přisedl si na lavici, sklopil zrak a zeptal se, jak se vede. Když jsem mu odvětila moje obvyklé no paráda, podíval se na mě tím svým zvláštním pohledem. Vlastně se usmíval. Téměř vždy, když má dojít mezi námi k očekávanému očnímu kontaktu, usmívá se. Došlo mi, že se usmívám taky, a tak jsem se rychle snažila nasadit jeden ze širokého spektra normovaných neutrálních výrazů. Za nic na světě jsem nedokázala z jeho pečlivých pohybů rukou při gestikulaci a mírně zvednutých koutků úst vyčíst sebemenší náznak anomálie, o které se šušká, že mezi námi je.
V duchu jsem si řekla, že je to sráč. Sráč, sráč, sráč, protože nemá koule na to mluvit se mnou narovinu. A tím toho dne moje rozjímání skončilo. Zmiňuji se o tom spíš kvůli tomu, abych tu naznačila nějakou (ne)zřetelnou tečku. Celá záležitost mě už ani za mák nevzrušuje. Škoda. Škoda pro něj.
Mám tři týdny zpoždění. V rozumném časovém rozestupu jsem si udělala dva těhotenské testy - oba negativní. Je pravda, že při mém aktivně zhýralém způsobu života by už byl onen hypotetický zárodek dávno mrtvý - kvanta kafe, spousta alkoholu, stres, mučení v posilovně, skóre 30 uběhnutých km za poslední měsíc. Neměla bych zpomalit?
A teď jedno módní přiznání, o kterém si ještě nejsem zcela jistá, co s ním přesně provedu. Chodím na školu, kde se tvrdě trestá jen náznak nějakého podvádění a hraje se podle přísně nalajnovaných pravidel, která jsou neoblomná. Výstřih, sukně, ani nic podobného vás nedostane ani o píď k lepší známce, spíš naopak. Počítá se jen jedna jediná věc - co máte v hlavě. Poprvé za mou studijní kariéru jsem se setkala s přístupem, který porušoval snad všechna výše zmíněná pravidla.
Psala jsem zkouškový test a byla absolutně zabraná do vyplňování odpovědí. Doktorand, který vedl zkoušku, procházel po učebně a pečlivě zrakem skenoval studenty. Našlapoval velmi tiše. Když procházel kolem mě, byla bych si jeho přítomnost ani neuvědomila, kdyby se mě šeptem nezeptal, zda je všechno v pořádku a zda vím, jak na to. Odpověděla jsem mu kývnutím a koncentrovaně pokračovala dál. Za několik minut se u mě zastavil zase. Nahnul se nad můj test a zaujatě si pročítal odpovědi.
"Jste si tady u tý dvojky jistá? Já myslím, že to tam nemá být, to škrtněte," pronesl tak nejtišeji, jak jen bylo možné. Věnovala jsem mu nechápavý výraz - proč mi radí? Myšlenka na to, že nevypadám, že bych to zvládla, mě lehce namíchla.
Pedagog odešel ke katedře, prolistoval několik materiálů a vrátil se ke mně. Urgoval, ať ten svůj výplod škrtnu a nadiktoval mi přesnou odpověď, kterou byl ve svých lejstrech zkontrolovat. Pod tíhou situace jsem inkriminovanou větu škrtla. Váhala jsem nad formulací nové; načež si za pár minut přišel zkontrolovat, že jsem jeho radu uposlechla a vylepšila svoje vyhlídky na lepší známku. Spokojeně pronesl: "Tak něco za něco, ne?" a spiklenecky na mě mrknul. Sevřel se mi žaludek. Nebyla to příjemná situace.
Nikomu dalšímu už neporadil.
Pan R je toho názoru, že by dotyčný zasloužil přes držku.
Snadnou cestou se daleko nedostanete. Je tam velká tlačenice.

Defiriancie

30. května 2013 v 21:17 | Veronika Srncová |  Supr fotkyDefiriancie

30.5.2013

¨

Latinské citáty

30. května 2013 v 21:07 | Veronika Srncová |  Citáty z webu


Latinské citáty

30.5.2013
"Amor et dominium non patiuntur socium" - Láska a vlastnické právo nesnesou společníka (1)
Jedno heslo z naší učebnice. Přišlo mi vtipné.
"Faber est suae quisque fortunae" - Každý je strůjcem svého štěstí. (3)
Jeden ze známějších latinských citátů. A bohužel pravdivý. Takže i když mám chuť se jenom flákat, nedá se svítit a já se zase musím vrhnout na učení, protože jinak ty klauzury neudělám...
"Faucibus teneor" - Jsem držený za krk. (3)
Bohužel je to tak. Datum příští zkoušky se blíží a já se tak musím chtě nechtě začít znovu učit. Flákání se nekoná.

"Fiat iustitia et pereat mundus" - Staniž se, co je spravedlivé, i kdyby svět měl vzít za své! / Ať je podle spravedlnosti a povýšenec ať zhyne! (1)
Tady jsou 2 možné výklady. Přestože wikipedie a další stránky připisují tenhle výrok Ferdinandovi I., není to pravda (jestli mám věřit wikipedii nebo Skřejpkovi, vím, koho si vybrat). Původně ho vyslovil papež Hadrián VI., který odmítl zastavení procesu proti vrahovi s vysokým společenským postavením, proto povýšenec. Mundus ale znamená také svět. Z toho důvodu se to často překládá jinak.
"Gaudeamus igitur, iuvenes dum sumus" - Radujme se, dokud jsme mladí. (2)
Tenhle citát zná snad každý student. Přežila jsem státnice, radost povolena!
"Nihil agere delectat" - Je potěšení nic nedělat. (3)
Jedno z hesel, které vyznává prokrastinující stránka mé osobnosti. Kdybych tak mohla jsem sedět s rukama za hlavou a flákat se...

"Per aspera ad astra" - Přes překážky ke hvězdám. (2)
Víc než měsíc těžké dřiny se vyplatil a já dokázala tu státnici udělat!

"Veni, vidi, vici" - Přišla jsem, viděla jsem, zvítezila jsem. (2)

Státnice je za mnou. A já vyšla jako vítěz.

Atopický ekzém

30. května 2013 v 19:41 | Veronika Srncová |  DiagnozaAtopický ekzém


30.5.2013

" Máte proti němu šanci? "
eczema skin on neck Royalty Free Stock Photo

Máte na kuži zarudlá místa, přasušenou, drsnou pokožku, která vám praská, popřípadě se na ní objevují i mokvajícíc puchýřky? Možná patříte mezi desetinu Čechů, kteří trpí atopickým ekzémem.


Není nakažlivý, je nevzhledný a velmi nepříjemný. Zánětlivý onemocnění kůže se nejčastěji projeví vraném děttví. Až ze 60 % se objeví už u miminek do jedonoho roku. Čato vymízí, než dítě nastoupí do školy. Jindy se v tomto období ještě zhorší. A v některých případech provází člověka celý život. Ovšem vás může poprvé překvapit i ve zralém věku.
Eczema . Royalty Free Stock Photo


Atopicý ekzém se objevuje u lidí s atopií. Atopie není nemoc, ale vrozný dědičný skoln k alergickým reakcím. Tito lidé mají sklon vysokou hlsdinu IgE protilítek, které přehnaně reagují na alergeny, jako jsou plísně, pyly, roztoči... td. Když se vyskytují i v průduškách, vzniká atopické atma, pokud v nose, pak se jedná o alergickou rýmu. Jestliže jsou v kůži, tak je člověk postížrný atopickým ekzémem. je tedy vidět, že je to komplexní onemocnění. Může ho vyvolat stres nebo kontakt s alergenem. tAKÉ SE MŮŽE STÁT, ŽE SE K ATOPIKOVI K EKZÉMU PŘIdá i astma nebo alergická rýma. V podstatě se nedá vyléčit. Ale můžete jeho příznaky tak zmírni, aby postižovaného člověka omezovaly co nejméně. Léba těchto nemocí je velmi obtížná. Vyžaduje komplexní léčbu, obrovskou disciplínu a trpělivost. Máte podezření na ekzém, lékaře bude zajímat vaše rodinná anamnéza, prostředí, ve kterém žijete, udělá vám krevní testy. Pak vám předepíše vhodné léky, masti, alternativní medicíně tké nabízí bylinky v různých formách.

Dermatitis Royalty Free Stock Photo


Záasady atopika

1. Vhodná strava


Prozkoumejte , které vám potraviny zhoršují stav. Můžou to být mléční výrobky, ořechy, ryby, citrusy, některé koření. V poslední době pomáhá vyloučit moučné a mléčné výrobky. Jezte potraviny obohacené o vitamín B2., bio vejce, listová zelenina, čínské houby. Doporučujeme jíst potraviny, které odvádí horko vnitřního těla ( fazole, faozle mungo, melouny, okurky, pampeliška) .
Cucumber Royalty Free Stock Photo

2 . Mastit, mastit, mastit


několikrát si místa primázněte mastí bez parfému. Můžete na obličej použít i vepřoé nesolené sádlo. Od svědění vám také pomůže kostka ledu, kterou si krátce přiložíte na postižené místo.
Ice Cubes Royalty Free Stock Photo

3.Vnitřní spokojenost


Stres nabízí přímo zornou půdu pro to, aby dal o sobě vědět atopický ekzém v plné síle. Snažte se sklidnit, můžete meditovat, uvolňovat se při relaxaci. Důkežitá jsou cvičení, které posilují vnitřního ducha ( jóga).
Yoga woman over sunset Royalty Free Stock Photo

4. Noste bavlnu


Noste vzdušné přírodní oblečení, vohdný materiál j bavlna. Prádlo e pere ve speciálních prášcích pro alergiky. Uklízej te tak, aby zbytečně nevýřil prach. Moc se nekoupejte v chlórovaném bazénu, vyvarujte se horké vody. Do koupele si přidávejte ovesné vločky.
Testing the Shower Temperature (XXXL) Royalty Free Stock Photo


Vyrob si svůj vlastní pohled ( vánoční....)

29. května 2013 v 21:26 | Veronika Snrncová |  Různé věci k užitku v životěVyrob si svůj vlastní pohled ( vánoční....)

29.5.2013
Tak už oficiálně začalo hlasování o nejlepší vánoční pohled u Vendy.
Kdo chcete, zajděte tam a vyberte si svého favorita/favoritku.
Jestli jsem to pochopila dobře, tak můžete hlasovat jednou denně, takže nevadí, pokud oblíbenců máte víc. ;-)
A ještě míň bude pochopitelně vadit, když jedním z nich budu já.
Tak už oficiálně začalo hlasování o nejlepší vánoční pohled u Vendy.
Kdo chcete, zajděte tam a vyberte si svého favorita/favoritku.
Jestli jsem to pochopila dobře, tak můžete hlasovat jednou denně, takže nevadí, pokud oblíbenců máte víc. ;-)
A ještě míň bude pochopitelně vadit, když jedním z nich budu já.
Jinak můj příspěvek:


Teplo peřin, chlad beznaděje

29. května 2013 v 21:07 | Veronika Srncová |  PříběhyTeplo peřin, chlad beznaděje

29.5.2013

Zbytek noci jsem spala jak zabitá. Bez jakéhokoliv probuzení. S rukama na očních víčkách jsem se pomalu začala kroutit v peřinách a pokoušela se otevřít oči. Během toho snažení jsem jezdila nohou pod peřinou. Snažila jsem se nahmatat jeho. Danovo rozehřáté nehybné tělo, jeho nohu, porostlou jemnými chloupky. Strašně ráda jsem se k němu chtěla přitisknout, přenést do něho svou zimu, kterou by on proměnil v takové to teplo se znamením bezpečí. Mé podpeřinové pátrání však bylo neúspěšné. Nenašla jsem ani jeho nohu, ani jeho tělo, ani to hřejivé teplo. Myšlenky se mi začali probouzet a já se konečně úplně odvrátila od spánku. Přeci už je to týden, co se takhle vedle něj neprobuzím. Už je to týden. Bolestivých 7 dní, kdy ráno vstávám z postele bezdůvodně. Zezačátku jsem ještě líbala cosi vedle mě na polštáři. S bláznivou a hlavně zoufalou fantazií jsem si ho představovala v jeho nejroztomilejších pozách. Hladila jeho nejjemnější kaštanové vlasy, foukala do nich svůj dech, kdy se polštář deformoval od mého vzduchu z plic. Jakmile ta realita přetrumfla mé iluze a já vážně jen viděla tu rozpláclou peřinu vedle sebe, řekla jsem si, je čas vstát a bezdůvodně jsem vyšla do dalšího dne. Naučila jsem se nepřemýšlet nad tím, proč to vlastně dělám. Nesnažila jsem se myslet na to, za jakým smyslem teď vlastně žiju. Nedopadlo by to nějak růžově.
Zkrátka jsem dělala to, co mé tělo potřebovalo. Chtělo se mi na záchod, zamířila jsem si to vedle koupelny. Měla jsem hlad, šla jsem otevřít ledničku. Čapla jsem první věc na kterou jsem narazila a posadila se s tím kusem něčeho ke stolu. V hlavě slyším ten tradiční zvuk vařící se vody na kávu, šramocení ve špajzu a po pár minutách zvuk puštěné sprchy. Danovo každodenní rituál. Ten, který ve mě každé ráno budil takovéto "hřejivé teplo domova", jakousi jistotu, něco, na co jsem si zvykla a moje rána už tak prostě měla vypadat! Jenže nevypadala.
Opět se zadívám na ten kus nenamazaného suchého toustového chleba a zjišťuju, že už ani hlad nemám. Bezvládnou rukou položím chleba na stůl a donutím se zvednout ze židle. Když procházím kolem zrcadla, ujišťuji se, že mám na sobě stále jeho košili, přitáhnu si jí k nosu a z plných plic se z ní nadechnu. Pořád je tam. Ta jeho neodolatelná můžská vůně. Nemyslím jeho parfém, nebo šampon, ale takový ten pach jeho, jako člověka. Ta košile mi zachránila ráno. Jako bych se nadechla určitým druhem naděje. Připomenula jsem si ho vedle sebe, stále tam byl. Nikdy mě přeci nechtěl opustit. To já ho vyprovokovala. Já ho opustila. Ale hned den na to jsem toho litovala. Ten rozchod měl znamenat ulehčení našich životů. Myslela jsem, že to tak bude lepší. Spíš jsem to chtěla vyzkoušet, než opravdu nadobro udělat. On to ale už zpátky nevzal. Odešel. A už se nevrátil. Tak moc bych ho chtěla zpátky. Ale mám ještě stále nějakou sílu mu to dávat najevo?
Celý týden jsem trávila před jeho barákem. Jako malá jsem mu házela kamínky do okna, volala jeho kamarádům, rodině. Jasně, že nejdřív jemu, ale to nemělo smysl. Psala jsem mu. Myslím, že neexistovala minuta, která by nebyla svědkem mé odeslané textovky z mobilu. Jeho kámoši mi říkali, že je Dan zavřený doma, že prý přemýšlí, nechce se s nikým bavit. Kamínky v okně ignoroval, vážně nevycházel, protože já jsem jeho vchod hlídkovala bez přestání.
Včerejší noc byla náročná. Opět jsem seděla před jeho barákem a pozorovala pobíhající listí na chodníku. Nevadilo mi, že jsem byla promrzlá až na kost, zasloužila jsem si to. V ruce jsem držela klíč od svého bytu a zoufale jím ryla do schodu. Byla jsem naštvaná sama na sebe, proč jsem takové unáhlené rozhodnutí udělala. Naštvaně jsem s tím klíčem začala mlátit a do toho rytmu opakovat "proč si to ty krávo udělala"...
Zaštěkal pes. Probudila jsem se. Nemohla jsem se skoro ani pohnout a zjistila jsem, že jsem usnula na schodech. Okamžitě jsem se zvedla a běžela k sobě domů. Odhrnula neustlané peřiny a rychle do nich vklouzla. Z očí mi vytrskly slzy. Nebránila jsem se hlasitému breku. Přímo jsem řvala. Křičela na všechny strany a snažila jsem to utlumit polštářem, který jsem si tiskla k puse. Obrovskou silou jsem mačkala polštáře a zarývala do nich své nehty. Nevěděla jsem, co mám dělat. Svět bez něho pro mě prostě nemohl existovat.

Nepředvídatelný vítr

29. května 2013 v 12:29 | Veronika Srncová |  PříběhyNepředvídatelný vítr§


29.5.2013

Z auta vystoupila dívka v červeném kabátě, podívala se na hodinky "má ještě pět minut" řekla si pro sebe. Stoupla si tedy k ceduli, kde byly napsány příjezdy a odjezdy autobusů, přišlo jí to k smíchu, zvlášť když tu už dva roky žádný autobus nezastavil. Přemýšlela nad tím vším, co se za poslední dva dny stalo, nemohla uvěřit tomu, že pouhé dva dny dokážou být plné smutku a srdcervoucí bolesti. Opět se koukla na hodinky a zjistila, že uběhly teprve 2 minuty "nechápu proč nemůže někdy přijít o pár minut dřív" zamumlala si pro sebe. Když se rozhlédla, viděla jak jabloňová alej, která tu stojí tak dlouho, že i její babička sem chodila se svojí matkou na jablka, se zahalila do strašidelně černé tmy, kterou rušila jen lampa. Byla ráda, že ji tu nechaly, i když zastávka už dávno neplní svoji funkci. Začalo jí docházet, že jestli tu bude ještě chvíli čekat, může dostatečně prochladnout, aby z toho onemocněla, ale přemlouvala se, že on každou chvíli dorazí. Něco v ní ji však říkalo, že by se na něj neměla tolik spoléhat, zvlášť potom co se stalo, ale doufala v to, že i přes tamtu událost dorazí. I když podzim začal teprve před dvěma týdny, po setmění byla zima jak v prosinci a do toho ten studený vítr.
Konečně uviděla nějaký pohyb na druhé straně silnice, rozbušilo se jí srdce, do očí se jí začaly hrnout slzy, rozklepaly se jí ruce a nohy, ale snažila se být silná. Postava se pomalu přibližovala a ona začala rozeznávat jeho rozčepýřené vlasy, které ještě víc rozcuchával vítr. Vzpomněla si jak si s těmi kaštanově hnědými až skoro černými vlasy hrála, hladila je a dávala jim polibky. Najednou ucítila jeho vůni, už byl dost blízko, aby ho mohla obejmout a dát mu pusu, ale přitom byl tak strašně daleko, až jí z toho bodlo u srdce. Zdál se jí skoro až cizí, po těch dvou dnech, ale zároveň cítila to vnitřní teplo, které ji uklidňovalo, když byla s ním.
Podíval se jí do očí a řekl "ahoj" to obyčejné ahoj, které znělo jako kdyby se spíš loučil, podívala se do země a pozdrav opětovala. Chvíli tam stáli a koukali, on pozoroval ji, ona se upřeně dívala do země.
"Tak proč jsi se mnou chtěla mluvit?"
Ticho..
"Chtěla jsem vyřešit tu situaci mezi námi."
"Víš.. myslím že už není co řešit."
"Jak tohle můžeš říct."
"Jak? Úplně normálně, jak myslíš, že mi je? Zklamala jsi mě a ani si nedokážeš představit jak."
"Ale já.."
Ani nedořekla větu a začala plakat, byly to slzy plné smutku, bolesti a nepochopení. Podívala se na něj, ale on se díval jinam, nechtěl ji vidět jak brečí, moc dobře věděl jak se trápí, ale také moc dobře věděl jak se trápí on sám. Nedokázal to.
Chvíli tak ještě tak stáli, on pozoroval jak z jabloně vítr sfoukává listí, a ona očima plných slz pozorovala jeho, chtěla ho obejmout, pořád jí k němu něco táhlo, něco jako magnetická síla, cítila jak se ho chce dotknout jak moc chce, aby se jejich rty spojily, ale nevěděla jestli to chce i on.
Podíval se na ni jak pláče, jak je plná smutku. Jak moc ji chtěl být na blízku, cítil strašnou potřebu ji obejmout, chtěl ji, ale nevěděl jestli to chce i ona.
Vítr začal ještě víc sílit a byl studenější a studenější. Schovali se do zastávky, ale nebylo to o moc lepší.
"Víš bude lepší, když půjdu."
Když tohle řekl, doufal, že ho zastaví, v to že ho nenechá odejít, ale odpovědí se mu dostalo jen vzlykání a svištivý zvuk větru. Odešel tedy.
Když přešel silnici, za kterou se ukrývala polní cesta, po níž by se dostal rychleji domů. Pořád doufal, že uslyší ať se vrátí, nebo ať nikam nechodí, ale místo toho se ozvala rána. Rána jako když spadne něco plechového, tak silná rána, že se mu skoro zastavilo srdce. Otočil se a spatřil to co vidět nikdy nechtěl.
Zastávka se pod silným tlakem větru zřítila a její železná konstrukce si vzala život jedné, nenapravitelně zamilované dívce, nepomohlo ji už nic, ani sanitka, která dorazila po 5ti minutách, nepomohly ji ani jeho slzy, které na ni dopadaly, ani polibky, které ji dával, na všechno už bylo až příliš pozdě.

Oblečení - ispirace

29. května 2013 v 12:23 | Veronika Srncová |  ModaOblečení - ispirace


28.5.2013

Boty podzimu

29. května 2013 v 12:19 | Veronika Srncová |  ModaBoty podzimu

29.5.2013První článek pod novou rubriku bych chtěla věnovat botám. A konkrétně podotknout něco o obchodě CCC. Většina z nás se ohlíží, nebo chce začít ohlížet po podzimních nebo zimních botech. Musím říct, že letošní podzimní kolekce jsou oproti loňským vážně zajímavější a výběr je velký. Často si stěžuju na nějaké nové trendy, které vážně stojí za nic, ale tentokrát jsem se do bot opravdu zamilovala. Hlavně jsem jásala, když nám v Táboře přibyl obchod CCC. Začala jsem tam chodit hrozně často. Koupila bych si tam nejradši snad každý druhý pár bot.. chodím si je zkoušet, rozplývám se nad nimi u zrcadla a tiše si přeju, abych jednou byla milionářkou a skoupila celý obchod. Nedávno mi přítel koupil právě z CCC úžasný boty, o kterých jsem básnila, už jsem je sem dávala, můžete je vidět TADY. Nebo taky tady, kde mimo jiné můžete přidávat i své úlovky z tohoto obchodu. Každý týden admini někoho vybírají a odměňují ho poukazem na 500Kč na boty z CCC a to se vyplatí, když tam nové kolekce stojí hrozný peníze. Pak bych chtěla říct, že se mi líbí kolekce bez podpatků, protože vím, že si spousta lidí stěžuje na samé podpatky právě do zimy, kdy to je nejmíň pohodlný. Vždycky se mi víc líbili boty na vysokým podpatku a proto jsem ráda, že teď můžu říct to, že i bezpodpatkové kolekce nebo kolekce s malými podpatky tam mají vážně skvělý.


Májová inspirace

29. května 2013 v 12:17 | Veronika Srncová |  ModaMájová inspirace

28.5.2013


Inspirace není nikdy dost a víme to moc dobře i bez toho, aniž bych to tu právě teď tvrdila. Podle průzkumů obchodů si všímáme nových jarních/letních trendů, určitě jsme narazily na spoustu neonkových barev, na geometrické tvary, pořád ještě květinové vzory, proužky a krajky. Tak po čem novém právě teď toužíte? Taky jste se jako já nadchly pro koupi nějakých krásných jarních šatů? Bot?
Třeba jste i vy letos podlehly hravým barvám a jednou se konečně přestali ohlížet pouze po černé. ;)
Jistě si společně se mnou vážíte všech kreativních rukou slečen, co vyrábí modní originální doplňky a potom je levně prodávají. Tak vám chci představit slečnu, co maluje na plátěné tašky! Krásně se díky nim stanete originální! Například já se zamilovala do kloboučníka. ;) Sice je slečna zaneprázdněná vysokou školou, přesto se s ní můžete domluvit na pozdějším datumu... pokusí se vám namalovat cokoliv, je velmi ochotná. Můžete jí kontaktovat tady: dirty fashion
A na závěr, jsem si jistá, že všechny, jako já, úspěšně hubnete do plavek ;) Protože polonahé období se jistě blíží. Dám vám jednu radu - dřepujte! Je to zaručený lék na pevný stehna a zadek, věřte mi... já už normálně ty svaly na těhlech místech začínám vidět a to díky dřepům. Prostě si jich denně zacvičte tak 100. Klidně s přestávkami, a postupně přidávejte na počtu. ;) Ještě pořád můžete stihnout do léta zhubnout. ;

TOP společních šatů

29. května 2013 v 12:13 | Veronika Srncová |  Moda


TOP společních šatů

29.5.2013
Nekonečno krásných šatů

29. května 2013 v 12:11 | Veronika Srncová |  Moda


Nekonečno krásných šatů


29.5.2013

Písnička ze Shreka

28. května 2013 v 21:11 | Veronika Snrncová |  Kravindy :D :DPísnička ze Shreka

28.5.2013
Shrek Royalty Free Stock Photo

Ráno se probouzím
Někdy z mlhy slyším hlas
Vstávej už je čas!
Se svým snem akorát
Vstávám unavená zas

Vím že nic nestíhám
Co mám dělat v pyžamu ven utíkám

Tak dělej honem, honem, honem
Letím čas rychle utíká
Hejbni se jako já
Dělej honem, honem, honem
Letím není čas si sednout
Vždyť žijeme jen jednou

Točím se dokola
A ještě něco se mi zdá
To nebudu asi já
Táta mě zavolá
Na něco pořád se mě ptá

Vím že nic nestíhám
Co mám dělat v pyžamu ven utíkám

Dělej honem, honem, honem
Letím čas rychle utíká
Hejbni se jako já
Dělej honem, honem, honem
Letím není čas si sednout
Vždyť žijeme jen jednou

Dělej honem, honem, honem
Letím čas rychle utíká
Hejbni se jako já
Dělej honem, honem, honem
Letím není čas si sednout
Vždyť žijeme jen jednou

Oh jeeeeeeeee
Text přidala
Text opravila
Je tady něco, co vidím
ve způsobu, jak se na mě díváš.
Je to úsměv a pravda ve tvých očích.

Nenadálý způsob
v tomto neočekávaném dni.
Mohlo by to znamenat, že toto je místo, kde patřím.
Jsi to ty, koho jsem milovala od samého začátku.

Už žádné záhady.
Už je to konečně jasné.
Jsi domov, který mé srdce hledalo tak dlouho.
A jsi to ty, koho jsem od samého začátku milovala.

Byly časy, když jsem se běhávala ukrýt.
Bála se odhalit svou druhou stránku.
Sama v noci, bez tebe.

Ale teď vím, kdo jsi
a vím, že držíš mé srdce.
Konečně je to to místo, kde patřím.
Jsi to ty, koho jsem od samého začátku milovala.

Už žádné záhady.
Už je to konečně jasné.
Jsi domov, který mé srdce hledalo tak dlouho.
A jsi to ty, koho jsem od samého začátku milovala.

Znovu a znovu
jsem naplňována emocemi.
Tvá láska se žene mými žilami.

A jsem naplňována
sladkou oddaností,
když se dívám na tvou dokonalou tvář.

Už žádné záhady.
Už je to konečně jasné.
Jsi domov, který mé srdce hledalo tak dlouho
A jsi to ty, koho jsem milovala,
jsi to ty, koho jsem milovala,
jsi to ty, koho jsem od samého začátku milovala

Padají mi vlasy

28. května 2013 v 19:52 | Veronika Srncová |  PomocPadají mi vlasy

28.5.2013

" Co mám dělat ? !"

Loss hair comb in women hand Royalty Free Stock Photo

Staré známe pořekadlo tvrdí, že vlasy jsou půvabem každé ženy. Je to naprostá pravda. S krásnou hřívou vypadá opravdu sexy a žádný můž jí nepřehlédne.

Nejvíc a nejčastěji padají na podzim a jaře. Může se to dít i během roku. Především v případě, že vás k tomu trápí i nemoc. Když na hřebenu zjistíte, že tam zůstal pořádný chumáč vlasů, meli by jste se začít zamýšlet, jakou to může mít přičinu. epadají jen tak bezdůvodně.

Kdy k lékaři


Když na polštáři najdete spousu vlasů, anebo si vlasy pročísnete rukou a ruce vám zlstane chumáč a podobné je to i při mytí - může to být zdravotní problém, který je potřeba řešit ( nejčastěji je to onemocnění štítné žlázy). Musí vás vyšetřit lékař, samoléčba a vitamíny nepomůžou).
Hair Loss - Woman holding up a Hairball (XXXL) Royalty Free Stock Photo

Kdy padají?


 • v menopauze
 • při onemocnění štítné žlázy
 • po porodu
 • v období velkého nervového i psychyckého vypětí
 • při nedostatku vitamínu a minerálů ( zinek, hořčík a vitamíny skupony B).
Closeup of Hairbrush with Hair Loss Royalty Free Stock Photo

CO JIM NEJVÍCE ŠKODÍ

Když je často nosíme pevně stažené

Na vypadávání má různý vliv i splétání copánků a dredů. Tímto způsobem můžou vlasové kořínky úplně odumřít a zaniknout. Používejte raději volnější gumičky a sponky.
playing with hair Royalty Free Stock Photo

Poruchy imunitního systému

Ty způsobují nejdříve lokální vypadávání vlasů na některých místech, poděi můžou vypadat úplně. Jde o některá autoimunitní onemocnění, při kterých tělo bojuje samo se sebou.

virus infection Royalty Free Stock Photo

Užívání některých léků

Nejčastěi jde o medikamentry proti vysokému tlaku, trombózu a dnu. Vlasům neprospívájí ani léky proti malárii.
Vitamins and pills Royalty Free Stock Photo

Nesprávná výživa

Nevhodné složení stravy, které neprospívá organismu, neprospěje ani vlasům. Tajmeství krásné hřívy se skrývá především ve vitamínu B. Vadí ná taky nedostatek viTamínu E a potřebujeme taky vitamín H. ( žloutky, játra, pšenice). Pomáhávětšina vitamínu B2. ( 1 litr mléka).
Hungry Royalty Free Stock Vector Art Illustration

Fénování a žehlení

Horký vzduch je pro vlasy špatný. Vadí jim i špatné žehlení.
Express service at a hair salon Royalty Free Stock Photo

Přechod

Žesné pohlavní horminy ) estrogeny) chrání ženám vlasy. Když příjdou do období klimakteria, jejich množství estrogenů klesá, vlasy tedy více padají.
Cheerful Businesswoman Royalty Free Stock Vector Art Illustration

Počasí

Škodí jim i extrémní počasí ( mráz, vítr, sluníčkoú. Chraňte je čepicí.
Weather Icon Set | Day Royalty Free Stock Vector Art Illustration

Dedičnost

Trvalá ztráta vlasů je obvykle dědičná a postihuje spíš muže. Ženy, kterí zdědili tenhle znak, začnou tedy plešatit taky,ale ve vzdálenějším věku.
DNA Molecular Structure Royalty Free Stock Photo

Co pomáhá?

 • Dědičnému vypadávání vlasů se nevyhneme, ale léčbou se dají zmírnit.
 • Nejzte moc mastnou stravu a vyhýbejte se náraovým dietám a hladovění.
 • Omezte barvení, žehlení, fénování
 • Nenoste moc často čepice, klobouky atd....
 • Když máte řídké vlasy, důležitý je dobrý střih
 • Na česání používejte hřebeny s řídkými zuby. Když používáte katáče měly by být přírodní.
Beautiful woman with magnificent hair Royalty Free Stock Photo

Je dobré ještě vědět

 • Ztráty hřívy může ít i nedostatek zinku. Najdeme ho ve vláknině, tmavém mase.
 • Dodávejte tělu bílkoviny ( ryby, sýry, ořechy).
 • Potřebujete i železo ( cerálie, fazole, drůbež).
 • Dopřej te si i vejce, žampióny, játra..... atd.
Natural Beauty straightening her long Hair Royalty Free Stock Photo

Každý chybuje

28. května 2013 v 13:22 | Veronika Srncová |  Různé věci k užitku v životěKaždý chybuje

28.5.2013Delete "MISTAKE" Royalty Free Stock Photo

Našli jste nějaké?

Jistiže ano.. a ten kdo říká že ne lže nebo si nechce připustit že jeho rozhodnutí bylo špatné .. Člověk za život udělá spoustu chyb desítky a možná i stovky ..ale i když následky nejsou vždy dobré ty chyby byly správné nebo spíš takhle měly se stát..protože kdyby se byly nestaly nepoučili bychom se z nich ..
Erasing problem Royalty Free Stock Photo

"Všechno špatné je k něčemu dobré"

Já osobně jsem udělala chyb nespočet ale žádné z nich nelituji i když bych se ted možná rozhodla jinak nelituji protože kdo ví co by bylo kdybych to dříve udělala jinak.. KDO VÍ? co by možná bylo..
Chyby jsou každodenní náplní dne a i když si myslíme jak jsme někdy neudělali dobře pak toho stejně možná budeme litovat..
Delete "PROBLEMS" Royalty Free Stock Photo


26 000

28. května 2013 v 13:11 | Veronika Srncová |  Líbání26 000

28.5.2013
Young couple on Paris Street with the Eiffel Tower Royalty Free Stock Photo

Člověk dostane za život průměrně 26 000 polibků... Měla jsme už jednoho kluka kterého jsem měla vážně moooooc ráda sice to byl velmi krátky vztah,ale bylo to s ním krásné,protože i když z toho vztahu bohužel nevzešlo nic víc než asi čtyři obejmutí a jedna pusa na tvář znamenala pro mě mnohem více než snad 1000 polibků od mého ted už také bohužel bývalého kluka...Bylo to sním děsně romantické a skvělé a i když mě líbal snad při každé příležitosti .. ta jedna pusa na tvář pro mě znamenala mnohem víííc!!!! Ted jsem opravdu štastná nemám kluka jsem nezávislá a jsme spokojená...

For :***********

28. května 2013 v 13:09 | Veronika Srncová |  Příběhy o lásceFor :***********

28.5.2013LOVE Royalty Free Stock Photo

Nejlépe je opravdu člověku samotnému...
Jsem opravdu zklamaná,oprvdu nemám slov !!! Myslela jsem si že jsi jiný opravdu... Ale co jsem čekala snad né že bych mohla mít jednou štěstí .. Koho dnes zajímá že tě mám mooooc ráda že se kvůli tobě trápím a rozešla jsem se s ukem terý mě mám opravdu rád.. vždyt jsem to přece jen já .. já to nějak přežiju že?! Né nepřežiju, jsem už opravdu na dně , já už opravdu němůžu ... Jsem nemocán nevím jak ale mohlo by to být možná i něco vážného, nejsem až tak mooc chytrá takže se určitě na střední snadno nedostanu ... A ještě tohle ..
Doufám že se tím opravdu bavíš, že je to činnost kterou máš rád... ale vlastně co jsem od tebe vlastně čekala ? tato otázka mě ted doprovází velmi často" Co jsem od tebe čekala? " Příjde mi to jako noční můra mám v hlavně jen samé otázky : Proč?
Myslela jsem si že nejsei takový abys když ti někdo řekne že tě má rád hned to slepičil dál a smál se mi... Nechápu tě? Proč to děláš?Co jsem ti tak hrozného udělala že mě musíš pořád ponižovat? .. A víš co už ti tu radost nikdy neudělám protože je to pryč .. To jaký jsi , už mi to stačilo řekla jsem si DOST! Já nejsem bohužel taková mrcha abych si na tebe otevřela hubu a taky ti něco konečně řekla .. Řekněme boužel budu se to muset naučit .. A víš co byl hlavní důvod mé esemesky? Nebylo to abys ses ke mě vrátil byla to otázka která mě zajímala a kdybys odpověděl jak jsem chtěla a neměl milion dalších otázek tak bys ses ode mě dozvěděl že jsem se rozhodovala jestli mám chodit s jednímu klukem nebo zůstat sama.. kdy bys býva napsal Mám tě rád nebo jsi mi ukradená to by mi stačilo ne to tam rozvíjet do detailu podívej já nechci dělat scénu stejně mi to nepomůže protože čekat na to až se ty změníš nebo přiznáš co jak cítíš je jak čekat na Sluneční den v téhle studené zimě..
Mám tě ráda ano a nebojím se to přiznat jdu si totiž zasvím a neomezuju se kvůli ostatním, protože bych se ztrapinila prostě to udělám.. Ne jak ty poradím ti měl bys začít být více otevřený a milejší a lidi kolem tebe. Jasně nebudu ti tady radit jak se máš chovat k ostatním to tě měli naučit rodiče , klidně si dál žíj jak do ted urážej mě a ostatní holky ale jednou příjde doba kdy toho budeš moocc litovat , protože se třeba zamiluješ do dívky ale zjistíš že je kamarádka nějaké holky kterou jsi vždy ve škole urážel a zesměšnoval.. A i když se možná i té dívce budeš líbit a svěří se tvé spolužačce z dětství budeš mít smůlu protože potom co uslyší co jsi dělál její kamrádce asi sotva kdy bude chtít s někým takovým jako jsi ty trávit čas.. neříkám že jse to stane ale jak se říká na každou svini se vaří voda.. Měj se heky a užívej život Jamesi!
Miluju tě :D:D:D:D:D:D:************

Krutý život

28. května 2013 v 13:03 | Veronika Srncová |  Rozchody


Krutý život

28.5.2013
Man ignoring woman Royalty Free Stock Photo

Nikdy by mě nenapadlo,opravdu by mě nikdy nenapadlo že jsi takovej HAJZL!!! všichni kluci světa jsou o proti tobě svatouškové..Jsi prostě hroznej .. myslela jsem si že jsi milej,hodnej,vtipnej kluky a i když nejsi tak dokonalej! i přesto všechno co se stalo jsem chtěla abychom byli aspon kamarádi ale ted vidím že to nejde .. BOHUŽEL až ted ... neměla jsem si s tebou nic začínat! A víš co já jsem ani nechtěla kdyby to všichni tolik nechtěli nešla bych do toho.. Pravda pak jsem se do tebe zamilovala...STYD se ! Opravdu se styd !
Mrzí mě to že jsem musela se až takto ztrapnit abych na to že nejsi prostě kluk pro mě konečně přišla.. Hodně lidí říkalo kašli na něj je to jen HUNESNEJ, špekatej , ZLEJ hajzl kterej za to nestojí.. já se s nima hádala a nevěřila jsem jim ... podle toho jak a co jsi psal to prostě nemohla být pravda ale ted vidím svět jinýma očima a jsem opravdu zhnusená tím jakej doopravdy si..!!! Mám v hlavě jen jednou otázku : Myslel jsi to se mnou vážně nebo to byl pouhý žert ? no ostatně nebyl by jsi první kdo si chtěl vystřelit z mých citů ale kašlu na tebe opravdu jsi mě zaklamal a ještě více mě mrzí ten promarněný čas kdybych místo sezení u počítače a psaní si s tebou bych se radši učila měla bych samé jedničky ale já ne já jsem tě považovala za svého nejlepší kamaráda a ještě se ti svěřovala... Nechápu jak jsi to mohl udělat co pak v sobě nemáš ani kouska studu.. přemýšlej o tom...

Už tě nechci nikdy vidět!!!!!

28. května 2013 v 12:40 | Veronika Srncová |  o LásceUž tě nechci nikdy vidět!!!!!


28.5.2013
Už NIKDY tě nechci vidět...
Už nikdy nechci vidět ten tvůj hnusnej ksicht
už nikdy nechci cítit tvou vůni
Už nikdy nechci vidět tvé jmeno online na skype
Už nikdy nechci vidět jak jdeš do školy
Už nikdy nechci vidět jak se nechápavě podíváš když se nečemu směji
Už nikdy nechci vidět jak se směješ
Už nikdy nechci slyšet tvůj smích
Už nikdy nechci slyšet tvůj hlas
Už nikdy nechci vidět tvůj usměv
Už nikdy nechci abys mi napsal..
Už nikdy nechci cítit ten chtíč ti odpovědět když napíšeš
Už nikdy nechci cítit ten divný pocit v břiše...
Nenávidím tě .. za to co mi udělal ..
Přeji si odjet pryč daleko od tebe abych na tebe mohla zapomenout a až se vrátím si říct "Proboha co jsem na tobě viděla?!" Přeji si abych na tebe jednou pr vždy mohla zapomenout..

Vogue

28. května 2013 v 12:38 | Veronika Srncová |  ModaVogue

28.5.2013
http://2.bp.blogspot.com/-Zyatdgu8L0A/T4SMZgnJXjI/AAAAAAAAC3M/2L_HOTQ_i10/s1600/vogue-logo-2012.jpg


e časopis se zaměřením na módu,design a životní styl. Vychází v osmnácti zemích každý měsíc. V redakci se vystřídala celá řada světoznámých módních fotografů.
V magazínu The New York Times v prosinci 2006 popsal Vogue literární kritik Caroline Weber jako "nejvlivnější módní časopis na světě."
Vogue publikuje také články o umění, kultuře a politice. Má celou řadu stálých modelek z řady známých celebrit. Na druhou stranu je časopis také kritizován.
V současné době vychází ve 23 zemích: Argentina, Austrálie, Belgie, Brazílie, Kanada, Čína, Francie, Německo, Řecko, Indie, Itálie, Japonsko, Korea, Mexico, Peru, Polsko, Portugalsko, Rusko, Španělsko, Švýcarsko, Taiwan, Turecko, Velká Británie a USA.
Vogue byl založen jako týdeník Arthurem Baldwinem Turnurem v roce 1892. Když v roce 1909 zemřel, převzal společnost Condé Nast. První změna, kterou Nast udělal, že změnil periodu výtisků na dva týdny místo jednoho. V roce 1910 začal vydávat i v Evropě postupně byla dobyta Británie, Španělsko a Francie. V šedesátých letech začala dělat šéfredaktorku Diana Vreeland a začala dávat práci takovým celebritám - modelkám jako byli například Suzy Parker, Twiggy, Penelope Tree a další.
Současnou(2009) šéfredaktorkou je Anna Wintour.

Na vlásku

28. května 2013 v 12:34 | Veronika Srncová |  FilmíkyNa vlásku

28.5.2013Světový návrháři

28. května 2013 v 12:24 | Veronika Srncová |  Moda

Světový návrháři

28.5.2013


Varixy, řečené křečáky

27. května 2013 v 19:33 | Veronika Srncová |  Nemoce

Varixy, řečené křečáky


27.5.2013

Varicose Vein Royalty Free Stock Photo

Křečové žíly, medicínsky varixy, patří k nejčastějším problémům. Traduje se, že postihuje hlavně ženy.

KLASIKY

Po dědovi

Přesná příčina vzniku křečových žil zůstává neznámá. Ví se jen, že nejpodstatnější roli hraje dědičnost a hned po ní profesionální zítěž. Běžně se vyskytuje v povoláních, kde e dobu stojí na místě nebo se jen přešlapuje, jako je prodavač, stánkář, výčepní... aj. Vliv má i obezita, antikoncepce, Nejlepší precencí je každodenní cvičení nebo alespoň pravidelní pohyb.
Varicose Vien on legs and feet Royalty Free Stock Photo

S nohama na stole

Naopak může uškosit dlouhotrvající přikřížení nohou, spekuluju je se o tom, do jaké míry křečáku se neblaze podepiduje chůze na hodně vysokých podpacích. Doboru prevencí je nosit obynadla nebo speciální punčochy ( urychluje odtok krve). Nic nezkazíte ani tím, když si budete párkrát za den po americku nohy na stůl.
http://www.krecove-zily.cz/dbpic/kz_55.jpg

Problém krát tři

Velkou nepříjemností jsou hodně silné a vystouplé varyaxy ( kvůli tomu se jim také říká provazy - ty můžou dostatečně přerušovat proudění krve ke srdci). Přidávají se otoky, pocity těžkosti nohoum silné křeče, hlavně večer a v noci. V krajních případech pak vznikají nechvalně známé bercovy vředy. Další poměrně častou komplikací jsou porchové záněty. V medicíne platí pravidlo, že neřešené problémy se spíše násobí, než jen sčítají. Výsledkem je dlouhodobá a komplikavaná léčba.
http://www.zilnichirurgie.cz/galerie/tematicke/bercove-vredy3.jpg

Háčky a sondy

U menších a spíš kosmetických vad se používají tzv. skenoterapie, kdy se na iněkší jehlou vpraví do žíly látka, která se časem přemení na vazivo. Jindy pomůže klasická operace. Stále více se prasazují i metody, kterým se říká endovenóozní. Spočívá to v tom, že se do poškozené žžíly zavádí lesaerové vlákno nebo speciální sonda. Díky zcela minimálním řezům jsou velice výhodné z kosmetického hlediska a po výkonu se vše rychle zahojí.
http://www.krecove-zily.cz/dbpic/celon_zavedeni-f220_150

ALTERNATIVA

Nerovnováha

Za křečové žíly může podle přírodní medíciny nerovnováha organismu. Žíly jsou takové potůčky, řítoky, ze kterých vzniká velká řeka a pokud je neregenurejeme, stejně jako ona se nám může rozvodnit a způsobit katastrofu, Pokud jsou hodně vystouplé, signalizují navíc problémy s játry a krevním oběhem.
Mind vs Heart Royalty Free Stock Photo

Voda a kroupy

Léčba se zaměřuje hlavně na posílení žilního systému, rozproudění krve a zpevňování vazivové tkáňě. Jednou z účinných metod jsou masáže klasické, aromatické, lymfatické ( které harmonují důležité dráhy a body těla. Znační vlvi má i životospráva : je potřeba zvýšit příjem tekutin na 2,5 litru denně a do jídelníčku zařadit hodně vlákniny. Kvalitu žilního systému podporuje rutin, hodně jí obsahuje pohanka, výtečné jsou konzumované a dnes už zapomenutelné kroupy, které se dají používat jako výborná příloha k jakékoliv jídlu.
oats (whole groats) Royalty Free Stock Photo

Léky zadarmo

U křečových žil je účinné sprchování střídávě se studenou a horkou vodou, koupání v moři, plavání, chůze na boso, Důležitá je také kvalitní obuv s podpatky max 3 cm, ale i ponožky.
water wave with bubbles isolated on white Royalty Free Stock Photo


Oleje a esence

Hodně osvědčená terapie pomocí směsi éterických olejů vtíraných nebo vmasírovaných do kůže - ( posiluje žíly a rozproudí krevní oběh. To vše zvládneme doma. Hodí se byliny ( šalvěj, máta, jalovec atd....). Některé navíc připívají k renegeraci pokožky. Skvělé jsou i různé výtažky ( oliv, dýní, lnu... atd.)
oil Royalty Free Stock Photo

Nechce semnou spát

27. května 2013 v 11:34 | Veronika Srncová |  Sex


Nechce semnou spát

27.5.2013Frustrated woman trying to sleep Royalty Free Stock Photo

Před chvílí jsem sem psal o přítelkyni, ještě mám jeden problém, který se týká sexu. Pomalu ale jistě mi čím dál více přijde, že semnou nechce už spát. Zezačátku jsme spolu spali třeba i 4x denně. Teď ji musim spíš přemlouvat a máme to tak jednou za 2 týdny a to jsem rád... Asi je něco v nepořádku, že ? ... Ne že by byl náš vztah založenej na sexu, ale tak tohle je divné, ne, pokud to předtim bylo mnohonásobně častějc...

Odpověď:


Neuspokojuješ jí. Orgasmy vždy předstírala a čekala, že jednou se to podaří, dokud to úplně nevzdala. Buď trvá sex chvíli nebo jí nepřitahuješ tělesně. Něco je určitě špatně a sex s tebou jí zkrátka už nebaví.

Proč by taky měl, jesliže z něj nic nemá?

Ženské to časem přestane bavit, málokterou nemusí chlap k šukání přemlouvat. Chlap musí vycházet z toho, že ženy jsou frigidy a nefrigida nebo náruživá ženská je výjimka. Pak nebudeš zklamaný :-) Že šuká jinde je pochopitelně možný, ale to ti my neřekneme, při tom jí musíš chytit, nebo aspoň u toho, jak se lísá k někomu cizímu.

Tak zkus pouzit i jazyk, prsty, predehry apod.

V nepořádku je zjevně celý základ vašeho vztahu. zaměnili jste zamilovanost za lásku a myslíte si, že to bude jako skutečná láska fungovat. Ale ono to tak není - a ani nemůže být. CO se ještě musí stát, aby si to lehkomyslní a nezodpovědní (a sobečtí) lidé konečně uvědomili?? I takhle to dopadá, když si někdo myslí, že stačí něco ignorovat a ono to přestane fungovat nebo existovat. Pro perspektivní hodnotný vztah existují určité principy, kterými zjevně po vzoru moderní společnosti pohrdáte. TO napravte!

2x týdně není zase tak málo. Nejen sexem je živ člověk. A holka se toho rychleji přesytí, než kluk. Ale třeba se pokus o víc romantiky, procházky, lichocení, kytka, zmrzka, aby se cítila uvolněná a v pohodě. Nesmíš na ni tlačit, nebo se sekne úplně, bude nervozní jen z toho, kdy to zase po ni budeš chtít.
Po x letech vztahu, či manželství (teď jsi ještě mladý), ale vzpome'n si, budeš za sex 2x do týdne vděčný.

Bolí to

27. května 2013 v 11:30 | Veronika Srncová |  SexBolí to

27.5.2013Happy couple in bed Royalty Free Stock Photo

Když do mne kluk vniká, tak to dost bolí... Přitom jsem strašně vlhká. Nevím si rady.

Odpověď:


ma se vic snazit

Zkuste na to jít pomaleji... Nebo zkuste trošku lubrikantu, třeba to bude lepší... Důvod může bejt i to, že jsi zablokovaná psychycky a prostě se nedovedeš pořádně uvolnit.

On nesmí být hrrr, ty se musíš uvolnit, pokud jsi stažená, je to problém i pro něj, proto se pak vynakládá větší sílu a tlak, což způsobuje bolestivost. Další možnost máš, skáknut na gyndu a mezi řečí se zeptat lékaře, jestli v tom není nějaký fyziologický problém

Přítelkyně mě asi podvádí

27. května 2013 v 11:25 | Veronika Srncová |  Vztahy


Přítelkyně mě asi podvádí

27.5.2013Cheating in partnership Royalty Free Stock Photo

Zdar. Co mám dělat, když mám takovej pocit, že mne přítelkyně podvádí? Jsem s ní už 8 měsíců a už tak měsíc se chová divně. Schovává předemnou telefon, stačí, když ho vezmu jen do ruky a to je pak průšvih, hned mi ho vyrve...

Dále mám pocit, že chodí na akce beze mne. Není problém, že mi řekne, že jde v pátek na disco a nenapadne se jí zeptat, jestli jdu s ní. Jednou se mi stalo, že jsem jí viděl před disco v Hradišti, když jsem jel náhodou kolem. Zastavil jsem, zaplatil jsem si vstup a šel "kontrolovat" .. vzal jsem telefon a zavolal jí, ona dělala ospalou a že už spí. Tak jsem jí řekl ať se otočí, stál jsem asi 5 metrů od ní... Od té doby se sice snaží vše maskovat, ale já už nemám moc energie na ty její výmluvy. Mám ji dost rád, je to super holka. Myslíte, že jí mám pustit k vodě, protože to z její strany takový asi není?

Odpovědi:


Promluv si s ní, co jí vadí. Zjevně si chce užívat, ale má pocit, že ty jí zábavu kazíš. Chce se líbit a flirtovat s jinými, ale zároveň být s tebou. Řekni jí, že ti nevadí, že se chodí bavit bez tebe, ale ať ti nelže. Jelikož to ale trvá už 8 měsíců, tak tě k vodě nejspíš nepošle (bydlí u tebe? dáváš jí finance? to jí možná u tebe drží)

Máš tři možnosti:
1) Buď jí udělej překvapení, který jí vyrazí dech a změní jí to (alespoň na nějakej čas).
2) Kašli na to, nech jí bejt, ona se vyřádí a dá pokoj.
3) Dej jí "Sbohem!"

Nuda ve vztahu

27. května 2013 v 11:23 | Veronika Srncová |  VztahyNuda ve vztahu

27.5.2013Blank stare Royalty Free Stock Photo


Připadá mi to, že se s přítelkyní postupně začínáme nudit. Jsme spolu dlouho, ale postupně zjišťujeme, že se už ani tak moc nebavíme, prostě spolu přežíváme. Dříve to byla samá akce, nějaký ten sport a posezení s přáteli. Dnes je to taková rutina, kdy se vidíme, povídáme si hezky zalezlí doma a nebo koukáme na filmy. Co s tím, nějaké tipy? Problém je možná v tom, že ani jeden z nás už není v takové té fázi prvotní zamilovanosti. Potom člověk začne přemýšlet více při zemi.

Odpovědi:


Zamilovanost je zrádná, nesmí se zaměňovat za lásku. Lidé si to často pletou a pak se diví následkům - obviňují lásku z toho, co si zavinili sami slepou zamilovaností a nedostatkem soudnosti. Vrhají se do soužití bez legální smlouvy v tragickém domnění, že jde o "bezcenný papír". Nejsou ochotni se vázat, natož vzájemně VYDAT, takže je vztah už předem odsouzen k zániku nebo "utrpení". když jste si vztah budovali jen na tom, co vás baví a co se vám líbí (zřejmě včetně sexu - "samozřejmě"), těžko se dá pro jeho trosky hledat nějaká naděje. A taky není "řešení" utéct do jiného vztahu, který by (zase aspoň zpočátku) vypadal perspektivnější!! Je nutné vaše představy o vztahu konfrontovat s principy, na nichž stojí hodnotný perspektivní vztah. Pokud to nejste ochotni přijmout, je lepší skončit a jiný vztah nehledat - dopadl by stejně nebo hůř!

Zdar Petře. Vě Tvém věku je to docela zarážející. Pokud by ti bylo víc, řekl bych, že je toto stereotyp, který po x letech vztahu logicky může nastat a většinou nastává. Tak vem iniciativitu do své režie. Buď kreativní, ne bábovka. Opraš inliny, nebo vytáhni tu svou do kina, chyťe se za ruce a vyražte na procházku. Pokud je ta tvá lenora, tak začni třeba tím, že přetrpíš výlet do nákupního centra.Chtěla bych být cool jako ostatní holky

27. května 2013 v 11:20 | Veronika Srncová |  VztahyChtěla bych být cool jako ostatní holky

27.5.2013
Shopping Royalty Free Stock Vector Art Illustration

Chodím do 9. třídy a pořád jsem ještě neměla žádnýho kluka. Skoro všechny moje spolužačky už aspoň jednoho kluka měly a pořád si o tom povídají. Já si pak mezi nima připadám jako že nezapadám. Možná to bude tím, že nejsem nejhubenější, nosím brýle, nijak moc se nemaluju a vlastně nejsem nijak cool jako ostatní. Měla bych se snažit být jako kámošky nebo je tohle normální a správný?

Odpovědi:


Ahoj Ájo. Taky jsem byla ve třídě celkem mimo kruh. Mám taky brýle a uplně hubená nejsem. Na střední jsem ale potkala super lidi, kteří neřešili můj vzhled a to, jestli mám kluka nebo ne. To že jsi sama neznamená nic špatného, přijde tvůj čas.

Rozhodně nebuď jako kamarádky, pokud se tak necítíš dobře. Je důležité, aby jsi byla sama sebou a cítila jsi to tak. Ať se ti daří.

Je normální a správný, že ve svém věku nemáš žádného kluka, natož sexuální zkušenosti. Není kam spěchat a nebezpečí takových "lásek" se ignoruje. Buď moudřejší, kamarádky mají tobě co závidět - NE ty jim!! Toho si můžeš užívat, měj odvahu jít proti proudu.

Rozhodně se nedej strhnout proudem. Buď svá a nestyď se za to. Nejhorší je, když se lidi chovají tak, jak se chová většina. Potom jsou na světě špatné věci...

Kluka bych v tvém věku neřešil. Je ti 15, jistě se ti začínají líbit, ale většinou to v tomhle věku nedopadne nijak dlouhodobě. Najdou se i vyjímky, jen musí člověk hledat.

Co k tomu napsat :-)
No rozhodně se nenech strhnout davem. Buď svá a na tom to stavěj.
Protože se davem nechávají strhnout jen tupé ovce.
To že nemáš kluka v tvém věku ještě nic neznamená,dej tomu ča

kup si čočky popros kámošku at de stebou nakupovat a něco ti vybere sexi něco z velkym výstřihem a krátký šortky bez silonek a namalovat se a začni s klukama mluvit jestli chceš bejt oblíbená

Jsme na všechny moc hodnej

27. května 2013 v 11:17 | Veronika Srncová |  VztahyJsme na všechny moc hodnej


27.5.2013
Caring comforting hands on white Royalty Free Stock Photo

Zdravím
Můj problém spočívá jak sem už psal v nadpise jsem na všechny moc hodný. Už to fakt nedávám, všecky holky mě odmítají, pokaždé když se třeba s babou bavím klidně aj celý večer, a já sní chci třeba "chodit" tak ona mi řekne hej "si moc hodný a já ti nechci ublížit" a odejde za jiným týpkem který je hajzl. a já jsem pak z toho v .... , protože v poslední době se mi to děje skoro na každé akci. Všichni mi říkají že sem blázen (s tím jak sem hodný), ale já nevím co s tím dělat. takže mám být hajzl nebo ne? protože jak teď vidím tuto dobu tak borky jdou nejvíce po namistrovaných frajírcých kteří si na každého dovolují

Hodnej = blbej

Je otázka co v tvém podání hodný znamená. Nevidím nic špatného na tom, aby se lidi k sobě (speciálně ve vztahu) chovali slušně a normálně. Vím že řada lidí je v tomhle věku dost nevybouřená a chová se všelijak, což je možná to co označuješ jako hajzl.

Je otázka s jakými lidmi se stýkáš. Pokud ti vadí že nějaká holka chodí s hajzlem, asi to není někdo, kdo by tě měl zajímat (na druhou stranu, v tomhle věku spousta lidí neví co chce). Bez kontextu ti nemůžu poradit lépe, jen můžu dodat že pokud se k tobě někdo chová hnusně, není problém se k němu chovat adekvátně (pokud jsi smířen s možnými následky, kdy se to může obrátit proti tobě). Rozhodně by ses ale neměl chovat jako pozér jen proto, že ve svém okolí vidíš podobné lidi. Být sprosťák, machýrek nebo křupan rozhodně není nic, na co by měl být člověk pyšný. Za pár let se i takoví lidé budou muset posunotu kupředu, nebo skončí jako bezcenní blbečkové.

Jestli je to skutečně tak vyhrocené jak říkáš, začni se stýkat s lepšími lidmi. Buď hodný a nebuď blbec, narozdíl od toho co "radí" nade mnou.

Líbí se mi jeden kluk ze třídy ,ale nechce mě

25. května 2013 v 22:03 | Veronika Snrncová |  VztahyLíbí se mi jeden kluk ze třídy ,ale nechce mě

25.5.2013

Unhappy Royalty Free Stock Photo

Ahoj.Mám takoví malí problém, mam ráda jednoho spolužáka ale on má rád jinou,alespoň to říká.Jsem zoufalá a nevím co dělat.
Kam spěcháš v 10 letech? Užívej si svého DĚTSTVÍ a necpi se do vztahů, na které máš spóóóustu času, natož abys kvůli tomu byla "zoufalá!" ve svém věku máš mít úúúúplně jiné "starosti", tak si jich hleď a nezabývej se klukama!! Nenič si život!!


hoj. Tohle je tipický problém, zná to skoro každý z nás :) Určitě ti rozumím, ale obávám se, že ti s tím nikdo moc nepomůže. Pokud se mu líbí jiná holčina, máš prostě smůlu. Zkus se rozhlédnout a určitě najdeš nějakého jiného krasavce.Kam spěcháš v 10 letech? Užívej si svého DĚTSTVÍ a necpi se do vztahů, na které máš spóóóustu času, natož abys kvůli tomu byla "zoufalá!" ve svém věku máš mít úúúúplně jiné "starosti", tak si jich hleď a nezabývej se klukama!! Nenič si život!!

Bolestivý rozchod

25. května 2013 v 21:57 | Veronika Snrncová |  VztahyBolestivý rozchod

25.5.2013
On opposite sites of the wall Royalty Free Stock Photo

Mam porozchodu asi 4 mněsice a nevim jak to všechno z vladnout poradi mi tu někdo ale pořadně jinak už fákt nevam jak dal :'(

Přidáno: 07.03.2013 22:50
Nezávidím. Rozhodně na to přestaň myslet, smaž její fotky atd. Choď ven za kamarádama, sportuj. Kolik ti je? V profilu máš -1, tak si to uprav. Ono to je dost důležitý :)
Neboj, než se narodíš bude vše v cajku


Koukej

23. května 2013 v 21:32 | Veronika Srncová |  Příběhy


Koukej

woman in the darkness Royalty Free Stock Photo

Tak dáme se do práce.Co uděláme jako první?Vezmeme ty prkna k nám domů.Řekla Zuzka a Přitom zvedala tři velká prkna.Když jsem zvedl pět prken najednou tak jsem nemohl skoro jít. Sice jsem ušel pár metrů , ale Zuzka byla rychlejší.Na chvíli jsem se zastavil abych si odpočinul.Když jsem se rozhodl znovu jít přišla ke mně Zuzka a vypadala pěkně vyděšeně.Zeptal jsem se co se děje,ale nic se neděje.Nevěřil jsem ji ,ale nechal jsem to být.Jinak by mě přetáhla jedním z prken které jsem nesl.Za půl hodiny jsme měly všechna prkna na nosena a připravena .Stály jsme tam a jen tak na sebe koukaly.Po chvíli Zuzka řekla že bych si měl jít lehnout protož:cituji"vypadám jako starej v pračce vypranej slon s tisícem vrásek.A tak jsem si šel lehnout,ale ne proto že mě takhle vylíčila ,ale proto že se mi nechtělo poslouchat ty její řeči.Když jsem se vrátil domů babička ještě spala.Nechtěl jsem ji budit a tak jsem si šel lehnout.Odpoledne mě babička vzbudila,že je oběd.Divil jsem se že mě nechala tak dlouho spát.Oblékl jsem se a uháněl ze schodů dolů do kuchyně.Nasnídal jsem se a zeptal jsem se babičky proč mě nechala tak dlouho spát .A ona řekla"Tak když jsou ty prázdniny můžeš si trochu přispat. Přispat!!!Přispat.Já zapomněl na Zuzku.Vyběhl jsem z domu jako raketa,ale zastavil mě hlas.Co je?Kam jdeš??Zastavil jsem tak rychle že jsem vyděl jak pořád běžím rovně.No přece za tebou odpověděl jsem na její otázku.A ty se nezlobíš?Prosim tě já tušila,že zaspíš ty stolete vrásčitéj v pračce vypranej slone!Usmál jsem se na ni a řekl jsem jí ať mi tak už nikdy neříká.Zuzka vyplázla jazyk a řekla:A co když ti tak nepřestanu řikat?No tak udělám vrásčitého slona z tebe.Jo tak si to skus.A začala utíkat.Po asi minutě jsem jí dohonil.Potom jsme spadly na trávu a začaly se hrozně smát.A smály jsme se asi minutu a potom jsme šli na tu klubovnu.Když jsem řezal pilou kus trámu přišel ke mně jeden kluk.Byl zhruba o rok mladší než já.Nechceš pomoct??Mě tyhle věci jdou dobře.Jo?Tak se ukaž.Dal jsem mu do ruky pilu a nechal ho a přitom jsem mluvil s Zuzkou jestli nám muže nějak pomoct.Zuzka dostala nápad.Hele můžeš k nám do party když nám postavíš naši základnu.Chlapec po Dlouhém přemyšlení řekl že ano.A já v duchu skákal radostí,že se uliju z toho.Jen mě zarazilo,že to navrhla Zuzka.Zuzka mě vytrhla z přemýšlení.vzala mě k nído pokoje a ukázala co všechno nashromáždila o Mckrakenovích.Bylo toho docela dost jako třeba jejich rodokmen,fotografie a to co dělaly minulí týden..Připadal jsem si jako v nějaké detektivní kanceláři.

Text k písniččce :D

23. května 2013 v 21:14 | Veronika Srncová |  Kravindy :D :DText k písniččce :D

23-4-2013


Expressions Laughter Royalty Free Stock Photo

PROZRAĎ MI ŘEZNÍKU VÁŽENÝ
PROČ MI CHUTNÁ ŘÍZEK SMAŽENÝ
A CO BAŠTÍ TAJNĚ TEN
KDO JE MRKVÍ ZNECHUCEN
PROZRAĎ MI ŘEZNÍKU CTIHODNÝ
KTERÝ JE TEN POKRM LAHODNÝ
PROČ MI NIKDO NEVĚŘÍ
CO SI DÁVÁM K VEČEŘI
ASI HOVĚZÍ...
PROZRAĎ MI ŘEZNÍKU ZKUŠENÝ
PROČ MI CHUTNÁ MASO DUŠENÝ
A KAM KRÁČÍŠ KAŽDÝM DNEM
DLOUHÝM NOŽEM VYZBROJEN
PROZRAĎ MI TO JÁ TO NEPOVÍM
CO TO VAŘÍŠ V KOTLI PLECHOVÝM
KDE JE TÁTA A BRATŘÍČEK
PROČ MÁM V MISCE MALÍČEK
TO JE HOVĚZÍ...

Co nám ničí nohy

21. května 2013 v 19:34 | Veronika Srncová |  Prevence


Co nám ničí nohy

21..5.2013

Heart Royalty Free Stock Vector Art Illustration

Během živots jim dáváme jim pěkně zabrat. Především jim vybíráme špatné boty. Ty pak ničí a deformují šlapky a následně škodí kloubům a zádům. Co dělat a nenosit aby nohy nebolely.?

Většina lidí si vybočené palce, zborcenou klembu nebo ploché nohy během života vypěstuje. Nejčastěji proto, že šetřili na botách.

Osm stovek, blázníte? !

V době, kdy se nohy vyvýjejí, nosí spousta dneších dětí, jako kdysi my, místo kvalitní obuvi a levné asušy. Podívejte se na ceny za dobrou, koženou dětskou botu. JEDEN PÁR BOTEK stojí třeba pro dvouletí dítě 800Kč. Když si vemete jak caparotvi rostou nohy, tak v tomhle věku počítejte s nejméňě se šestrey bot za rok. A ještě nezapoměťe znásobit s počtem dětí v rodině. Se nedivte že lidé kupují boty na tržnicích. Jenomže to je zárodek budoucím potížím s nohami a kostmi v dospělosti.
sport shoes Royalty Free Stock Photo

Móda bořitelka

V dospělosti to není s utrácením za boty o nic lepší. Tam se snaze ušetřit často další zabiják na nohy- moda. Vysoké potdpatky a balerínky. Nehcci nosit boty pro důchodce. Nejlepší pro nohu je podpatek vysoka zruba 3,5 cm, bota by měla mít měkkou výstelku, rozhodně koženou, vzdušnou a pohldnou, automatixky přizpůsobenou klimbě.
gym shoes Royalty Free Stock Vector Art Illustration

Křečáky čekají

Špatně vybaná bota nemusí způsobat jen bolest nohou, zad či klubů, ale křečové žíly a u diabetiků dokonce gangarénu ( odumírají tkáně). Kuří oka, plísně nebo puchýře jsou vedle toho vlastně legrace.
Leg pain Royalty Free Stock Photo


Jakou " paseku" napáchá špatná obuv?

1. Plochou nohu


Patří k velmi častýn deformacím. Následně " především z platyfusů" bolí záda v bederní a křížové oblasti.

Co pomáhá:
 • Především nošení bhodných ortopedických vložek do bot.
 • Když jsou bolesti nohiu časté, je lepší si dojít k ortopedovi.
Footprint on white Royalty Free Stock Photo

2. Vybočte palce


Ten vzniká hlavně kvůli klsné klembě nohy, kdy palec tlačí prst na sousední druhý prst.

Co pomáhá?
 • ortopeidcký vložky

3. Kladívkové prsty

jde o trvale vybočený, přesněji ohnutý prosřední článek druhého prsTU NA NOZE. Většinou je to důsledek k nošení příiš úzkých bot.
Co pomáhá?
 • Nosti vepředu " vzdušné" boty, ve kterých budou mít deformované prsty dost prostoru.
 • Úlevou jsou i speciální vložky, které se vkládají pod prsty.

4. Křečové žíly


Většina lidí je nepovažuje za vážný zdravotní problém, spíš esteticky. Podceňovat by se ale nemeěly. Jde vlasstně o cévy, které mají oslabené stěny a ztrácejí schopnost odvádět krev směrem k srdci.

Co pomáhá?
 • Od booesti ulevuje ( vhodné cvičení)
 • Používejte speciální stahovací punčochy ( kupují se ve zdravotnických potřebách, lékárnách nebo e-shopech).
Human Spider Veins on Leg Royalty Free Stock Photo

5. Puchýře


Ty jsou nejčastější potíže, kterou způsobuje nohám. A zase kvůli špatné obuvi.

Co ppmáhá?
 • Nejlepší je gelová náplast, nikdy samy puchýře nepropichujte, prasknou nebo většinou pslasknou samy ( pod blánou je mok, který pomáhá obonvovat kůži - když vyteče je po efektu.)
Cleaning Wound on Foot Royalty Free Stock Photo
Na co myslet, když kupujeme boty

Tvar

Měly prostornou špičku. Lepší než špičatá.
Beautiful woman legs with blue jeans and red heels Royalty Free Stock Photo

 • Výška podpatku

Řídí se podle věku, pohlaví a podle účelu, pro která boty kupujeme. Muži by měli mít podpatek tak 2 cm. Ne víc. Ženy - 4 cm. Alespoň ne tehdy, když chcete v botě přežít většinu dne.
heel with pearls Royalty Free Stock Photo

 • Podešev

Nohy ohrožují tvrdé dopady na beton, na dlažbu.... To se časem projeví opotřebováním kostí, chrupavek nebo páteře. Proto jako prevenci doporučujeme kvalitní podševek s dobrým tlumením a ortopedický vložky ze zdravotních potřeb.
Sole isolated Royalty Free Stock Photo

 • Střih fazona)

  Střih ( faz
Pro děti a dospělé se zdravotními potížemi je vhodnější obuv se šněrováním, boty na sponu nebo suchý zip. Nejideálější jsou kotníkové boty.
blue tennis shoes Royalty Free Stock Photo

 • Materiál

Ideální je přírodní materiál, kůže nebo textil, které jsou dostatečné měkké a schopně se přizpůsobit se anatomickému tvau nohy - také je důležité, aby byly vzdušné a aby dobře sály vlhkost. Dnes už dokážou někteří výrobci i umělí materiál, tak aby byl antibakterální.
slippers Royalty Free Stock Photo

Produkty


Patky do bot


Samolepící patky jsou z kůže, jsou příjemně měkké, lepí se do patní části.

TYHLE BOTY NEODMÍTEJTE


Skvělé, ze zcela přírodního materiálu, jsou u tyhle komfortní, anatomicky tvarované pantofle. Navíc se dají nosit doma i venku.
Slippers Royalty Free Stock Photo

Gelové vložky do bot


Jsou výborné do lodiček i tenisek. Krásně změkčí chůzi a uleví nohám.

Úleva pro prsty


Když máte třeba vybočené prsty nebo palce a chcete se ochránit při otlačením, pořiď%te si silikonové meziprstní vložky.

Zdravotní sandály na ven i doma


Traditional female health slippers in black Royalty Free Stock Photo

Matka k patnáctileté dceři

20. května 2013 v 21:40 | Veronika Srncová |  Vtípky z webu


Matka k patnáctileté dceřisimple sun cartoon illustration Royalty Free Stock Vector Art Illustration

Matka k patnáctileté dceři:
"Víš, že můžeš hřešit i myšlenkou?"
"Ano, ale není to ono."

Stojí Janko na Kralový Hoře a dole stojí Maruša. Janko na ni volá:
"Maruša, pojď hore!"
"Nepojdem, ty by si ma otrtkal."
"Neotrtkal!"
"Tak co by som tam robila???"

"Tak co Jime, jaký bylo rande?"
"Ale dobrý. Šli jsme na koncert, pak trochu pojedli a popili, chvíli jsme jen tak jezdili a potom jsem našel takový pěkný tmavý koutek na zaparkování."
"No a co bylo dál?"
"No byla trochu romantická a chtěla sundat střechu u auta, tak jsem se s tím hodinu mořil.."
"Jak to, vždyť já mám střechu dole za tři minuty?"
"No jo, jenže ty máš kabriolet!"
Sprchovala se sedmáctiletá a pozorovala jí devítiletá a ptá se:
"Ty, prosím tě a co to tam máš?"
"To jsou chlupy, ty hloupoučká!"
Znovu to malé nedá a ptá se: "Ty, prosímtě, a to ti nevadí při souloži?"
Novákovi, kteří bydlí v malém panelákovém bytě, na sebe dostanou chuť a tak malému Lukáškovi nařídí, aby se koukal z okna a hlásil ce se kde děje. Mysleli si, že získají trochu soukromí. Lukášek po chvíli hlásí: U Lukešů se dívají na televizi, u Králů večeřej, u Šubrtů se paní Šubrtová sprchuje a u Vilímků se šuká..."
Rodiče se zarazí a ptají se Lukáška, jak na to přišel.
"Jednoduše" odpoví ratolest, "Jakub také kouká z okna!"

Jeník se vrátí utahaný domů a děda ho hned mezi dveřmi zpovídá: "Kdepak jsi byl celý den?"
Jeník: "Šel jsem na zkušenou, dědo."
Děda: "Tak to je správné, synku. Lepší na zkušenou než na pannu!"


Zápisky vyšetřovatele:
32) Nucená sexuální zdrženlivost působila zhoubně na mé myšlení. Měl jsem sny a vidiny o spolupracovnicích a sousedkách, zejména o zde přítomné poškozené. Když ochotně přijala mou pomoc s opravou pračky, tak mě ty vidiny na místě přemohly...
33) Je pravdou, že jsem si na svoji obživu přivydělávala navazováním styku s cizinci. Tedy spíš než jako výdělečnou činnost udržovala jsem tyto styky jako koníčka...
34) Jmenované jsem poskytl klíče od bytu, jídlo a měl jsem s ní sexuální poměr, a to všechno z mého humanitárního stanoviska...
35) Doznávám, že jsem jí chtěl znásilnit a tak k tomu účelu jsem jí násilně svlékl. Ale v tom začala hrát v lesním divadle hudba a proto jsem svůj záměr nedokončil a šel jsem tancovat...
36) Všechno si poškozená vymyslela a nic se nezakládá na pravdě. O tom, že měla být znásilněna, jsem se dozvěděl až na VB a byl jsem velice překvapen, že jsem se toho měl účastnit i já...

Láska je nejkrásnější.-..............

20. května 2013 v 21:30 | Veronika Snrcová |  o Lásce


Láska je nejkrásnější.-..............

20.5.2013Balloon of love Royalty Free Stock Vector Art Illustration


Láska je ta nejkrásnější ale zároveň ta nejhorší věc v lidském životě!
Nejkrásnější, když je opětována,
pokud však není,tak je schopna
zkazit celé lidské životy.
-Žádný člověk není hoden tvých slz a ten, co je,tě nikdy nerozpláče!
...............................................................................................................................................................................
Tolik jsem v naší lásku věřila
a na tebe se každý den těšila.
Však ty jsi už přestal psát
ne, nebudu si stále lhát.
Ty mlčíš a já utírám slzy.
Zklamal jsi mě příliš brzy.
Snad chyby jenž byly mou vinou,
mrzí mě, že díky tomu si najdeš jinou.
A tak jen zlomené srdce budu malovat,
pro toho kdo mě už nebude milovat…
.................................................................................................................................................................
Milovat motýly, milovat vzduch,
láska, ta zesílí, zlepší se sluch.
Milovat úsměv, milovat hlas,
milovat jeho hněv, usmířit se zas.
Milovat věrně, milovat nekonečně,
nevidět černě, snít stále a věčně...
..............................................................................................................................
Miluju, když se na mě díváš,
Miluju, když mě něžně líbáš.
Miluju, když mě tajně hlídáš,
Miluju, když mě ráda vídáš.
Miluju, když mě celé tělo hladíš,
Miluju, když mě v létě ledem chladíš.
Miluju, když mě pevně objímáš,
Miluju, když se na mě podíváš.
Miluju Tvé tajné pohyby,
Miluju Tvé malé pochyby.
Miluju Tě takovou, jaká jsi,
Ale proč teď tu se mnou nejsi ?

................................................................................................................

Vstala a chtěla jít,
nebavilo ji už na světě být.
Slzy pálily ji moc,
plakala dlouho, celou noc.
Chtěla být jen s ním,
líbat jeho tváře,
srdce neosvítila jí záře.
Vzpomíná na časy, kdy spolu byli,
lásku mezi sebou si zaslíbili.
To ona, zkřížila jí plány,
nikdy už nebude nežné milování.
Milovala ho moc,
víc než sebe,
víc než oblohu,
víc než jasně modré nebe.
Už nemohla, byl konec všeho,
neprobudí se už nikdy vedle něho.
Stála tam na mostu,
dívala se dolů,
už chtěla skoncovat
s představou: spolu!
Houkání sanitek, pištění kol,
nikdo nevyléčil její světabol
........................................................
Jsi má něžná jistota,
pro kterou ráno vstávám,
jsi má hříšná myšlenka,
se kterou si v duchu hrávám.
Jsi jako hudba,
kterou si v duchu broukám,
vidím Tě ve všem,
na co s radostí se koukám.
Už jsi pro mě droga,
každý den Tě musím mít,
potřebuji Tvoji touhu,něhu,
abych mohla šťastná být!
......................................................
Způsobil si, že slzy v očích se mi lesknou,
že krása okamžiku mnou prostoupila,
děláš každou minutu hezkou,
Tvá láska mne naplnila.
Jsi jako duha, když déšť se sluncem se mísí,
jsi polibek, co spící princeznu vzkřísí,
jsi slza, kterou teď v oku mám,
jen abych Tě neztratila, navždy už se pláče vzdám!

Láska

20. května 2013 v 21:24 | Veronika Srncová |  LáskaLáska

20-5-2013Chtěla bych být tvojí slzou. Narodit se ve Tvém oku, žít na Tvé tváři a umřít na Tvých rtech.
Kdybys byl slzou v mém oku, nikdy bych nebrečela, abych tě neztratila.
Člověk dokáže před světem ukrýt všechno až na dvě věci: že je opilý a že je zamilovaný.
Láska na první pohled je zároveň posledním pohledem rozumu.
Miluj, miluj máš-li koho a neohlížej se na nikoho!!!!!
Kdo pro lásku trpí, ví, co láska je a čím víc trpí, tím víc miluje...
Když láska zavelí, rozum je v prdeli.
Nechtějme, aby se ten, koho milujeme, podobal našemu ideálu, ale naopak - ideál přispůsobme tomu, koho milujeme..
Láska je to, čemu dobrovolně dovolujeme, aby nám ubližovalo!
Couple writing love in sand Royalty Free Stock Photo


Akné

18. května 2013 v 21:18 | Veronika Srncová |  Krásné tělo


Akné

18.5.2013
Akné je nepříjemné onemocnění kůže, které je bohužel v pubertě nevyhnutelné. Někdo má pupínků míň, někdo víc, ale vyhnout se jim nedá. Jediné co můžete dělat je správá péče. Proto si přečtěte tento článek, ve kterém najdete tipy na zničení pupínků...
Problems with the skin Royalty Free Stock Photo¨¨

1. Nejez moc čokolády, po ní bývávíc pupínků než jindy
2. Můžeš zkusit tyto výrobky (mnou ozkoušené) proti pupínkům: vodička-clean&clear, gel-clean&clear, krém-clean&clear, pleťová maska proti pupínkům-esence, vodička s makeupem v jednom-esence,
3. Dost pupínků vyráží po delší době na přímém slunci, zkus se vyhýbat přímému slunci v poledne, pokaždé se na slunce namaž opalovacím krémem.
Acne facial care teenager woman squeezing pimple Royalty Free Stock Photo¨

Pro krásnou pleť taky určitě zkus Vaječnou pleťovou masku

...a pokud nic nepomůže, zamaskuj to Jemným přirozeným make-upem

tagy: kosmetika, akné, pupínky, jak se zbavit pupínků, krása, pleť
Acne Royalty Free Stock Photo

Rty

18. května 2013 v 21:14 | Veronika Srncová |  Krásné tělo


Rty

18.5.2013Na spoustě stránkách najdeš články o tom, že nikdy nemáš chodit bez nalíčení rtů. já ti ale ukážu, že i bez drahé rtěnky můžeš mít krásné a dokonalé rty...

Drsné rty- peeling

Máš drsné rty ze zimy nebo naopak z dlouhé době na sluníčku? Zkus peeling rtů! Je to naprosto jednoduché, stačí si rty přejet zubním kartáčkem, aby jsi odstranila popraskané části. Potom na ně nanes vrstvu kosmetické vazelíny nebo jeleního loje.Tento peeling si dělej jednou za pár dní.

Lesklý červený rty Royalty Free Fotografie

Suché rty ze sluníčka

Suché rty ze sluníčka nejsou v žádném případě hezké. Jak se jim vyhnout? Hlavně častým pitím. Musíš pít aby tvé rty nebyly suché. Sluníčko z nich vysaje všechnu energii a pak jsou suché a popraskané. Častým pitím se ale těmto problémům vyvaruješ. taky můžeš použít speciální pomády na slunce, které fungují jako takový opalovací krém na rty. Pokud ale máš suché rty a potřebuješ s nimi něco rychle dělat, zkus peeling.

Jak se tedy vyvarovat všem problémům se rty?

 • musíš často pít
 • co nejčastěji si rty namaž pomádou
 • pokud jdeš na sluníčko, raději si kup pomádu proti slunci
Woman with Green Lipstick Royalty Free Stock Photo

Úprava fotek online

18. května 2013 v 21:10 | Veronika Srncová |  Různé věci k užitku v životěÚprava fotek online

18.5.2013Family tree with polaroid photo frame Royalty Free Stock Vector Art Illustration

Retušování

Retušováním zakryješ jakékoliv nedostatky pleti!

Pixlr- editor


Pixlr editor je něco podobného jako Gimp, jen online.
Jak na to:
 1. Klikni na "otevřít obrázek z počítače" a vyber si fotku
 2. Klikni na nástroj "potřísnění" (= ukazováček)
 3. Klikni na číslo u štětce a vyber si tvar a velikost
 4. Jezdi po místech na fotce tak, abys všechny nedostatky zakryla

Cube with photo collection Royalty Free Stock Photo

Změna pozadíPokud se ti už nelíbí fotky doma u zrcadla nebo u zdi, zkus vyměnit pozadí!
Jak na to:
 1. Vyber si fotku
 2. Klikni na nástroj "laso" a nastav pírko (= jak velkou část hrany obrázku chceš rozmazat do ztracena)
 3. Klikni na hranaté laso
 4. Začni obtahovat svůj obličej
 5. Až celý obličej obtáhneš, klikni ctrl+c
 6. Na novém obrázku si vyrob jakékoliv pozadí
 7. Vlož (ctrl+v) sebe do pozadí
Camera Lens Royalty Free Stock Vector Art Illustration

Foto-EfektyO-MATIC


Pixlr-O-matic je super stránka s nádhernými foto-efekty. Fotku můžete přibarvit, přidat na ni nápis, přidat efekt jako hvězdičky apod.
Jak na to:
 1. Klikni na "computer" a vaber fotku
 2. Klikni na fotopásku (první ikonka zleva dole, vedle šipek)
 3. Tady si můžeš vybrat, které efekty chceš zobrazit
 4. Až budeš mít vybráno klikni OK
 5. No a teď si dej na fotku efekty, které chceš :)
 6. Nakonec klikni "save"

Stack of holiday-postcards Royalty Free Stock Photo

BLINGEENa blingee můžeš do své fotky přidat různé nápisy a taky přidat třpytivé doplňky. Nejvíc se mi tu líbí ty umělé řasy a brýle, ty jsou vážně super!!!

Jak na to:
 1. Vyber si fotku
 2. Vyber si efekty, které chceš použít, popř. si je obrať a zmenši
 3. Klikni "save"
 4. Chvíli počkej
 5. Klikni na červený nápis "click here"
 6. Pojmenuj si fotku, popř. napiš popis
 7. Teď se musíš zaregistrovat
 8. Hotovo!
Polaroids and Heart on Clothesline Royalty Free Stock Photo

Jak se namalovat oči

18. května 2013 v 20:57 | Veronika Srncová |  LíčeníJak se namalovat oči

18,5.2013


44


Nejpřitažlivější muži na planěte

18. května 2013 v 20:52 | Veronika Srncová


Nejpřitažlivější muži na planěte

18.5.20131. ORLANDO BLOOM ♥♥

Orlando Bloom

2. JOHNNY DEPP ♥♥

3. TAYLOR LAUTNER ♥♥

Taylor Lautner

4. HARRY STYLES ♥

Harry Styles - zpěvák skupiny One Direction

5. DAVID BECKHAM =/

David Beckham vydělal výrobci spodního prádla

6. JAKE GYLLENHAAL =/

Jake Gyllenhaal

7. ROBERT PATTINSON =/

Robert Pattinson

8. BRAD PITT =/

Brad Pitt

9. JAMES FRANCO =/

James Franco

10. JUSTIN TIMBERLAKE =/


Justin Timberlake
11. ZAC EFRON =(
Zac Efron
12. HARRY JUDD =X
Harry Judd - bubeník britské skupiny McFly
13. ADAM LEVINE =X
Adam Levine - zpěvák skupiny Maroon 5

14. IAN SOMERHALDER =XX

Ian Somerhalder

Citáty XVII.

18. května 2013 v 20:27 | Veronika Srncová |  Citáty
20.4.2013
Nebýt lásky, nebyl bych nikdy zklamán :/
Nebýt lásky, nebyl bych nikdy šťasten ♥ :-*

... spíš, nebýt TEBE, tak nepoznám co je to být
šťastně zamilovaný ♥


20.4.201320.4.202

20.4.2013
Hledáš lásku a nevidíš ji? Otoč se.
Nevěříš v ni? Otevři oči.
Čekáš na ni? Běž ji vstříc.
Už jsi ji našel?

→ Pokud ano, jsi ten nejšťastnější člověk na světě ♥

20.4.201
ZAMYSLI SE
- jednou, pokud chce někdo odpustit.
- Dvakrát, pokud se chceš stát něčím přítelem

- ale třikrát než vyslovíš: Miluji tě ♥

20.4.2013
CHCEŠ NĚKOMU POMOC !!
Nestačí jen podat ruku... Je třeba darovat i kus srdce...

20.4.2013

20.4.2013

20.4.2013

20.4.2013

20.4.2013
miluju tě ne proto, co máš.. ne proto jak vypadáš.. ale proto, jak mi je, když jsem jen s tebou♥

224.2013

22.4.2013
Nikdy nenajdu správný slova, co k Tobě citím :-*
→ ale vím, že je to opravdové a že v mém srdci zůstaneš napořád♥

22.4.2013

22.4.2.013

22.4.2013

22.4.2013
Miluji ten pocit, když mě pevně stiskneš v objetí a povíš:
... jsi moje beruška :-


22.4.2013

22.4.2013

Má láska k tobě je bezdůvodná... - tedy ta největší a nejopravdovější! ♥


22.4.2013

.. kdybych ti měla říct všechno co mám na srdci, tak bychom tu byli hodně dlouho :DD ♥22.4.2013

Když milujeme, tak milujeme člověka takového, jaký je.. ne takového, jakým chceme aby byl ♥


22.4.2013
Zamilovala jsem se do Tebe..
Nevím proč,
nevím jak..
Prostě jsem se zamilovala.. ♥ :)

22.4.2013

23.4.2013

23.4.2013

Dobře, utřu slzy a budu se tvářit, že je všechno v pohodě.....


23.4.2013

Nejkrásnější po hádce → je přeci jen pusa :-* ♥

23.4.2013
Kluk který miluje, který se s Tebou pohádá
ti neřekne " dobrou noc "

→ ale přijede za Tebou aby jste mohli usínat spolu. ♥

23.4.2013

23.4.2013

23.4.2013

23.4.2013
ONA: Víš vůbec proč mě máš?
ON: Ano. Na to , abych dal někomu svou lásku ! ♥

23.4.2013

Včera... Dnes.. Zítra.. Navždy.. MILUJI TĚ !!! ♥


24.4.2013

24.4.20133

24.4.2003

Největší srab je ten chlap, který v žene probudí lásku, aniž by plánoval ji milovat.


24.4.2013
V životě jsem ztratila mnoho lidí,
ale Tebe nikdy nechci ztratit! ♥

24.4.2013

24.4.2013

24.4.2013

24.4.2013

25.4.2013


27.4.2013
On: Pomoc ..!
Ona: Co se stalo? :O
On: Potřebuji s něčím rychle poradit ..
Ona: A s čím? ..
On: Získat Tě ♥ :)

27.4.2013

27.4.2013

27.4.2013
Když je na kluka naštvaná partnerka, jsou i všechny její kamarádky. Když je na kluka naštvaná kámoška, teprve tehdy je partnerka spokojená.

27.4.2013
Nechci být tíhou tvou, pouze tvou oporou. Nechci být tvůj hloupý kluk, chci být tvůj pravý muž. Nechci tě do postele pouze vedle sebe. Chci, aby jsi byla sama sebou ne s jiným, ale se mnou. Nechci další zklamání, nýbrž krásné chování a jednání....

27.4.2013

27.4.2013
"Je těžké vyhnout se žárlivosti, jestli toho druhého milujeme více než sebe."

27.4.2013

27.4.2013

27.4.2013

Říct "MILUJI TĚ" je stejné jako říct"JSI PRO MĚ VŠÍM", dřív než to člověk řekne, měl by si uvědomit, jestli je to opravdu tak...


27.4.2013

28.4.2013
Láska spočívá v tom, že se nám líbí právě ten, kdo je pro ostatní nezajímavý.

28.4.2013
On: Nemáš dalších 60 let čas ?
Ona: Proč ?
On: Mohly bychom založit rodinu ♥*:)

28.4.2013

Život rozhodne s kým se v životě potkáš, ale jen ty rozhodneš o tom s kým v životě zůstaneš...28.4.2013

Miluji tě ... Řekni mi proč ...


28.4.2013
ONA: Obejmeš mě?
ON: Ne.
ONA: (smutně dívá do země)
ON: Já tě umačkám! :) ♥ :))

29.4.2013

2.5.2013

2.5.2013
Ten pocit ,když tě vidím a já se jen tak přiblbě usměju..
2.5.2013

2.5.2013


4.5.2013

4..52013

4.5.2013
Kdybych tě měla udeřit takovou silou, jakou má v sobě moje láska k tobě, už by si se nikdy nezvedl.

4.5.2013


4.5.2013

4.5.2013
Byly dny, kdy jsem se těšila na zelené kolečko u tvé fotky,
Byly dny, kdy jsem čekala, že mi napíšeš,
Byly dny, kdy když jsem viděla, jak komentuješ fotky jinejm holkám, žárlila jsem,
Byly dny, kdy jsem tvojí fotku na chatu nemohla ani vidět,
Ale teď jsou dny, kdy mi to je úplně jedno ;*

4.5.2013

4.5.2013
Když se dívka dívá na tvá ústa .. Polib ji.
Když tě ignoruje .. Věnuj jí pozornost.
Když jde pryč .. Přitáhni si ji zpět.
Když ji uvidíš, že je na tom opravdu špatně .. Řekni jí, že je nádherná.
Když ji uvidíš začínat plakat .. Jen ji drž a mlč.
Když ji vidíš jít .. Přibliž se k ní zezadu a obejmi ji kolem pasu.

4.5.2013

4.5.20134.5.2013
vždycky, když tě vidím..
vždycky, když čtu naší společnou konverzaci..
vždycky, když kouknu na tvůj profil..
vždycky, když pormluvíš, i když třeba ne na mě..
...musím se usmát a v duchu si říkám, miluji tě..♥

4.5.2013
Kluk: Lásko?
Holka: Ano?
Kluk: Pojď za mnou do ložnice.
Holka: Už jdu!
Kluk: Zhasni světlo.
Holka: Zhasnuto!
Kluk: Stáhni žaluzie.
Holka: Staženy!
Kluk: Zavři dveře...
Holka: Zavřeny!
Kluk: Pojď jsem!
Holka: Jdu.
Kluk: Pojď ke mě do postele.
Holka: Ó, ano
Kluk: Pojď pod peřinu!
Holka: Oo, ty tigře!
Kluk: Podívej jak mi svítí náramky.....:D:D:D:D

5.5.2013


5.5.2013

5.5.2013

5.5.2013

5.5.2013

5.5.2013

6.5.2013

7.5.2013

9.5.2013
ON je ten nejúžasnější, nejkrásnější, nejmilejší.
Ten, který je pro mě úplně dokonalý.
Ten, při kterém se mi roztřesou kolena a srdce mi naplno buší . .
Ten, bez kterého den není dnem a já nejsem mnou.

... je mojí součástí, mojí drogou, mým světem, je ten, pro kterého dýchám, žiju, JSEM.. ♥

9.5.2013

. . naučila jsem se bez něj žít, ale není den, abych si na něj nevzpomněla.


9.5.2013

9.5.2013
Láska je krásná když se mají dva rádi ♥
láska je bolest když jeden druhého zradí :/

9.5.2013

Budu tě milovat i kdybys mě k smrti nenáviděl ...


9.5.2013
Vždycky máš představu o tom, jak bude vypadat tvůj kluk, přesně vysněné chování, vizáž, každý detail.
No pak přijde někdo, kdo nesplňuje absolutně nic z toho, ale máš pocit, že dokonalejší být už nemůže.


11.5.2013
Milovat někoho,to je jako verš, ale milovat se navzájem, to už je poezie :)

11.5.2013
Muž a žena, kteří se nikdy předtím neviděli,
se setkají v jednom kupé lůžkového vozu.
Po prvotních rozpacích se dohodnou, že žena
bude spát na horním lůžku, muž na tom spodním.
Uprostřed noci se žena vzbudí a vzbudí i muže:
"Prosím vás, promiňte, že otravuji. Mohl
byste jít požádat průvodčího, jestli by neměl
nějakou deku navíc? Je mi zima."
Muž povídá: "Mám lepší nápad. Co si zahrát
na to, že jsme manželé..."
Žena se usměje: "No, vlastně proč ne." A muž:
Dobře, ...tak neotravuj a jdi se zeptat sama..."

11.5.2013

Jestli se dožiješ sta let, chci se já dožít sta let bez jednoho dne, abych nikdy nemusel žít bez Tebe ♥

12-5.2013

13.5.2013

13.5.2013
Prý je láska němá - a vadí vám to?
Tak najděte taková slova, kterými se dá nahradit:
- první pohled
- první dotyk
- první polibek

→ no řekněte...Dovolte mi abych mlčela.. Jsme dva a máme jen jedno srdce ♥

15.5-2013

Někdy se prostě musíš v noci vybrečet, abys ses přes den dokázal/a smát *Miselina*


16.5.2013

Vybírej si přátele podle rozumu a ne podle srdce, protože s každou zradou bude tvé srdce více krvácet.


16.5.2013

Nesnáším ten pocit, kdy někomu chcete něco říct, ale nemůžete . . Protože víte, že to stejně nic nezmění . . .


16,.5.2013
Kouříš?... Zničíš si plíce.
Piješ?... Zničíš si játra.
Miluješ?.... Zničíš si srdce

185.2013
Kamarád : co to držíš v ruce??:O Kluk : Fotku ... Kamarád : A proč jí držíš tak silně?:O Kluk : Protože je to to jediní co mi po ní zbylo!!......*

18.5.203
Mám sen, který se skládá ze 2písmen --> On :-*

8.5.2013
Miluji, ale nejsem milován,
pomáhám, ale není mi pomáháno,
snažím se být dobrý, ale není i přáno ....
v dnešním světě totiž uspějí jen svině, děvky, děvkaři a lidi co si neváží ničeho ...

8.5.201
chlapec:
Dnes jsem ji znovu viděl,
snažil jsem se usmívat na ni, ale ona se dívala jinde ...
Lituji všechno čím jsem jí kdy ublížil, vím, že už mě teď nechce ..
Je jediná věc, na kterou stále myslím ...
... Byl jsem hloupý a naivní, neměl jsem to ukončit.
Přeji si, abych jí mohl říct ...
JAK MOC JI POTŘEBUJI ...

dívka:
Dnes jsem ho znovu viděla ..
Vypadal šťastně ..
Strašně to bolí, ta myšlenka, že ho už nemůžu nazývat mým ...
Přeji si, abych mu tak stále mohla mluvit ..
Je všechno na co myslím ..
Vím, že to takhle nemělo skončit ...
Přeji si, aby věděl ...
JAK MOC MI CHYBÍ ... :( ♥

18.5.201
5 holčičích lží..
jsem ok..
nežárlím..
už ho nemiluju..
nejsem naštvaná..
je mi to fuk..

18.5.02013
Miluji tě slyšíš? A nepřestanu, ani kdybys mi chtěl vyrvat srdce z těla. - jednak proto, že to, co k tobě cítím je skutečná láska, a jednak proto, že to srdce jsi nechal shořet, když jsi jeho lásku odmítl.

18.5.2013


Pusa jen pro Tebe

17. května 2013 v 9:32 | Veronika Srncová |  Písmenkové obrázkyPusa jen pro Tebe

17.5.2013§§§§§§§§§§____§§§§§§_§§§§§§§§§§___§§§§§§§§§§§§§§§§___§§§§§§§§§§§§§§§§
__§§§§§§________§§_____§§§§§§___§§§§§§§§________§§_§§§§§§§§________§§
__§§§§§§______§§_______§§§§§§___§§§§§§_____________§§§§§§____________
__§§§§§§____§§_________§§§§§§___§§§§§§_____________§§§§§§____________
__§§§§§§__§§___________§§§§§§___§§§§§§_____________§§§§§§____________
__§§§§§§§§_____________§§§§§§_____§§§§§§§§§§§§§§_____§§§§§§§§§§§§§§__
__§§§§§§__§§___________§§§§§§_____________§§§§§§§§___________§§§§§§§§
__§§§§§§____§§_________§§§§§§_______________§§§§§§_____________§§§§§§
__§§§§§§______§§_______§§§§§§_______________§§§§§§_____________§§§§§§
__§§§§§§________§§_____§§§§§§___§§________§§§§§§§§_§§________§§§§§§§§
§§§§§§§§§§____§§§§§§_§§§§§§§§§§_§§§§§§§§§§§§§§§§___§§§§§§§§§§§§§§§§__
_____________________________________________________________________
________________________§§___________________________________________
________________________§§___________________________________________
__§§§§§§____§§__§§§§____§§______§§______§§___________________________
§§______§§__§§§§____§§__§§______§§______§§___________________________
§§______§§__§§______§§__§§______§§______§§___________________________
§§______§§__§§______§§__§§______§§____§§§§___________________________
§§______§§__§§______§§__§§________§§§§__§§___________________________
__§§§§§§____§§______§§____§§§§__________§§___________________________
________________________________________§§___________________________
______§§§§§§__§§§§§§______________§§§§§§_____________________________
____§§______§§______§§_______________________________________________
__§§__________________§§____________§§§§_____________________________
§§____________§§__§§____§§________§§____§§____§§§§§§____§§__§§§§_____
§§__________§§§§§§§§§§__§§________§§________§§______§§__§§§§_________
§§__________§§§§§§§§§§__§§______§§§§§§______§§______§§__§§___________
__§§__________§§§§§§__§§__________§§________§§______§§__§§___________
____§§__________§§__§§____________§§________§§______§§__§§___________
______§§__________§§______________§§__________§§§§§§____§§___________
________§§______§§________________§§_________________________________
__________§§__§§__________________§§_________________________________
____________§§_______________________________________________________
_____________________________________________________________________
__§§§§§§§§§§______§§§§§§_____§§§§§§§§_______§§§§§§§§§§______§§§§§§___
____§§§§§§__________§§___§§§§§§§§____§§§§_____§§§§§§__________§§_____
____§§§§§§________§§_____§§§§§§________§§_____§§§§§§__________§§_____
______§§§§§§______§§___§§§§§§____________§§___§§§§§§__________§§_____
______§§§§§§____§§_____§§§§§§____________§§___§§§§§§__________§§_____
________§§§§§§__§§_____§§§§§§____________§§___§§§§§§__________§§_____
________§§§§§§§§_______§§§§§§____________§§___§§§§§§__________§§_____
__________§§§§§§_______§§§§§§____________§§___§§§§§§__________§§_____
__________§§§§§§_________§§§§§§________§§_____§§§§§§§§________§§_____
__________§§§§§§_________§§§§§§§§____§§§§_____§§§§§§§§§§____§§§§_____
________§§§§§§§§§§___________§§§§§§§§___________§§§§§§§§§§§§__§§§§___